Concert IJmuidens Roem De Vissering krijgt binnenkort vier enthousiast ontvangen richtingen in de atheneumopleiding Andela-Fortgens op eerste plaats promotiecompetitie VOORJAARSMARKT BRACHT VIJF MILLE OP j ubikuKi voor stelling Chinese matroos breekt kaak Velsen-Nrd. heeft door VAK eigen buurtkrant gekregen Licht gewond bij botsing ,De man in het bruin’ als BpB.. 5 TWEEDE LUSTRUM ALS GEMEENTESCHOOL WORDT VOORAL INTERN GEVIERD Amsterdams Barok Ensemble te gast in muziekschool Windstoot doet DIPLOMA VOOR MENSENREDDERS BIJ IJRB ft „T1OS” BESTAAT TIEN JAAR caravan kantelen Alcoholgebruik in het verkeer .W MAANDAG 2 5 APRIL (JMUIDEN-VELSEN 19 7 7 ONDANKS HET PLOTSELING UITVALLEN VAN PIANISTE door Loes de Fauwe Nog geen middenschool Nieuw” atheneum r Getroffen door tros r .7 Al lang verouderd A .y* KEES MAAS (Van onze bridgemedewerker) r jjeleticn teert JAN VA.N i; M t 2 i r 1 l l 1 t Voor brevet 4: Ingrid van Aalst, Anita Böhm, Anita Boontje, Ingeborg Fiolet, Corry Goldschmeding. Edith de Groot, Annemarie Kremer, Marga Pals, Astrid De redactie wil nog voor de zomerva kantie met het tweede nummer van de buurtkrant komen. Horbeek 102.50, s, e- n; r n e. •f y. ia x, e p- on'< e, s; n. t, a, t, ir, n; a, a s- e- li la jr, x, n. o- is; s- la. n. A-lijn: Van Thiel-Bode 116, Van der Andela-Muller lend zijn, maar voor die tijd ontbra ken deb oeken, de methodes. De eer ste hogere havoklassen moesten bij wijze van spreken zelf hun teksten zoeken waar overigens de uitgave van de Dar-boeken in heeft geresul teerd. Maar niemand wist eigenlijk hoe men zich moest voorbereiden op het eindexamen en die problemen hebben de scholen die later zijn ge start natuurlijk niet gehad.” IJMUIDEN. Een groot aantal jon gens en meisjes dat vrijdag examen heeft afgelegd is geslaagd voor het brevet van de Koninklijke Nederlandsche Bond tot het Redden van Drenkelingen. De geluk kigen waren. Na tien jaren ervaring bereidt de Visseringschool zich nu voor op een volgende stap: uitbreiding van de keu zemogelijkheden voor de atheneum leerlingen. Met i ngang van komend schooljaar zullen er. in plaats van de gebruikelijke A- en B-richting vier stromen zijn waaruit de leerlingen kunnen kiezen De stringente schei ding van de A- en B-opleiding valt daarmee weg. Nu zullen de leerlingen meer vrijheid krijgen om vakken te kiezen naar hun belangstelling en aanleg. Er kan meer gecombineerd worden. Het is hetzelfde systeem als bij de havo” aldus de conrector. VOOR EEN GOED begrip dient hier dan even aan te worden toegevoegd dat het stuk zich afspeelt op een klein eiland, waar tüdens een woedende storm „De man in het bruin” - een ontsnapte gevangene - in zijn motorbootje schip breuk lijdt om vervolgens door de nobe le dochter van een schipper in het geheim onder dak te worden gebracht. De al even rechtschapen dokter was veroor deeld op de valse verklaringen van een jaloerse verpleegster en na dit korte resumé zal het een ieder duidelijk zijn dat de zaken door het vissersmeisje met de nodige voortvarendheid kunnen wor den rechtgezet. met verschillende dependances: het voormalig BB-gebouw aan de Fols- duinerlaan (waai- eerst de M. M. S. gevestigd was en nu de bovenbouw havo en twee noodgebouwen vlak bij het Velserbad. Gegymd wordt er dooi de hele gemeente, inclusief Zeewijk. IJMUIDEN. Op de kruising Kom passtraat en Grahamstraat in IJmuiden zijn zaterdagmiddag om twee uur twee personenauto’s met elkaar in botsing gekomen. Een van de bestuurders een 26-jarige inwoner uit IJmuiden moest met een lichte hersenschudding en snij- wonden in het gelaat in het Zeeweg Ziekenhuis worden opgenomen. Zoals gezegd, IJmuidens Roem had hel moeilijk. Vooral bij inzetten is het erg lastig om goed te beginnen als je de krachtige aanslag van een piano gewend bent en bij het Slavenkoor uit Nabucco moest dirigent Robert van den Berg de akkoorden van de piano zelfs imiteren om een gelijk begin te waarborgen, het geen overigens toch niet gelukte. Gezien de handicap moet gezegd worden dat de accordeonvereniging het goed gedaan heeft. Hoewel in de ouverture „lm Reiche des Indra”, waarmee het orkest onlangs in Katwijk op het internationaal tulpen - Walter Kamst tekende rog dorpsagent, bewust van zijn en Johan Booij kwam mc'.. e. zeeman voor de dag. Ada Boo';. V.'ij en Thea Paap maakten vc:- 'c be ting rond. festival lauweren heeft geoogst, nogal wat problemen optraden, was het geheel toch wel overtuigend met vooral in de lang zame delen fraaie hoogtepunten. Het sterkst kwam het orkest echter voor de dag in de Zuidamerikaanse nummers. Bij deze klankkleuren heeft men ook het minst behoefte aan een piano. Zeer gaaf was ook de vertolking - met Tiny en Cor als solisten - van „Souvenir de Musette” van Postma. Een aardig onderdeelvan het pro gramma was verder de uitvoering van de Populaire feestmars van Van der Glas, die precies zo werd gespeeld als hij zo’n dertig jaar geleden in het oude Thalia-theater klonk. Als zangsolist trad op Dries Keirsgieter. Helaas kon zijn aria uit Rigoletto geen doorgang vinden door het gemis aan pianobegeleiding, maar hij zong wel „Santa Lucia” en „Vieni sul Mar” met grote inzet en veel succes. Het publiek reageerde, zoals ge zegd, steeds uiterst dankbaar. De grootste begeestering werd overigens ook nu weer losgeslagen door de paso doble Splendor, het pronkstuk van dirigent Van den Berg, die er de tamboerijn in be speelt. In het eerste nummer van de krant wordt uitvoerig aandacht besteed aan de verschillende werkgroepen van de VAK en aan de opbouw van dit orgaan. Daar naast vraagt men in het blad aan de verschillende verenigingen van Velsen- Noord hun activiteiten vroegtijdig aan de buurtkrant door te geven om in een agenda op te nemen. Daardoor kan voorkomen worden dat men met de verenigingsactiviteiten eikaars avonden doorkruist. Als scholengemeenschap maakt de Vissering - zoals het naambord van de school aanduidt - als geheel ook deel uit van een gemeenschap van scholen. Dit is een samenwerkings verband van de openbare scholen De moeilijkheden die de eerste ex perimentele jaren van de HAVO met zich meebrachten zijn nu geheel ver leden tijd, zo blijkt uit de woorden van de heer De Vries. Indertijd waren het organisatorische problemen”, zo vertelt hij”, maar de inhoud van de opleiding was ook volkomen nieuw Het eerste eindexamen moest bepa- De aanrijding werd veroorzaakt door dat de 26-jarige IJmuidenaar geen voor rang verleende aan een 33-jarige auto mobilist uit Velsen-Zuid. Deze bestuur der werd bij het ongeluk niet gewond. VELSEN De jubilea die zo in c'e loop tijd cp de P.-of. Mi’. S. Vissering Scholengemeenschap zijn gevierd, lopen enigszins door elkaar. Werd vijf en een half jaar geleden op grootse wijze het 50- jarig bestaan van de school let wel: de oude Rijks HBS gevierd, nu staat het tweede lustrum van „de Vissering” voor de deur. Dit is de herdenking van het 10-jarig bestaan van deze scholengemeen schap, die tot stand kwam door de fusie van de Rijks HBS met de ge meentelijke MMS. Met de gelijktijdige start van de toen geheel nieuwe havo-oplei- ding had de gpmeente Velsen de primeur in Kennemerland. Als ge volg hiervan is de school, ondanks het afbouwen van de MMS-oplei- ding, „topzwaar” geweest door de enorme toeloop van leerlingen, omdat de zo omstreden Mammoetwet pas enige jaren later om an dere scholen in deze regio werd gerealiseerd. Retrot, Angelique van Rijswijk, Josine Visser en Yvonne Zwanenburg. Voor brevet 6: Ria de Jong, Marian Vegt, Caroline Meesters, Els Vos, Rainier de Groot, Jimmy van Heuven van Ster ling, Waldo van Leeuwen, Joep Leune, Arno Post, Johan Roodnat, Marcel Scherp, Dirk Smits en Bart Tij1!. De oefenuren zijn vrijdagavond in het Velserbad van 6 uur tot half 8 en van 9 uur tot half II. In de B-lijn scoorde Amerongen- Moorselaar zeer hoog (127) met achter zich Jongkind-Poecke (113). Zijn toppo sitie gaf Rose-Wijers (107.87 procent) echter niet uit handen. Dankzij een uitstekende score van 142 bleef Huyg- Knippen in de C-lijn bovenaan. uit te geven en te vullen met diverse onderwerpen, die van belang zijn voor de leefgemeenschap van Velsen-Noord. Voor de naam van het blad is een prijsvraag onder de bevolking uitge- schreven. VELSEN Een caravan die vastge koppeld zat aan een personenauto is vrijdagavond om tien over zes bij de oprit van rijksweg 6 omgeslagen. Het ongeluk gebeurde toen de wind vat kreeg op de auto met caravan. De caravan kantelde terwijl de personenau to een draai maakte van 180 graden. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. VELSEN. In de nacht van zaterdag op zondag heeft de Velser politie twee automobilisten aangehouden die veel te veel alcoholisch vocht tot zich genomen hadden. Het betrof een 21-jarige inwo ner uit Velsen en een 40-jarige inwoner uit Santpoort. Beiden kregen een rijver bod opgelegd. DIT ALLES TER meerdere glorie van „T. I. O. S. en „De man in het bruin” een toneelspel door Henry van Hooi, waarmee deze auteur allerminst aan spraak op de onsterfelijkheid zal kunnen maken. Voor het concept van zijn stuk bleek hij immers over geen enkele origi nele gedachte te mogen beschikken, zo dat Van Hoof zich bij de intrige en het karakteriseren van de figuren tot louter cliché’s heeft moeten beperken. Boven dien is het verhaaltje zo doorzichtig als het maar kan, met als gevolg dat de toeschouwer bij enig nadenken het ver dere verloop reeds lang van te voren zal kunnen voorzien Ook speelt het toeval bij dit alles een veel te grote rol, terwijl het de auteur tenslotte nog kwalijk kan worden genomen dat hij zo gul met melo-dramatische effecten is geweest. WAT DE OPVOERING betreft werd het al spoedig duidelijk dat regiseur Cees Bertholee en de spelers hadden besloten ter gelegenheid van dit jubi leum hun beste beentje voor te zetten. Er werd daarom met een enthousiaste overtuiging geacteerd, waar een aantal redelijke typeringen het gevolg van zijn geweest. Hierbij kern worden gewezen op Bert van Schooten en Epi Fransen, die het oudere vissersechtpaar zeer verdien stelijk hebben uitgebeeld. Ook de korda te Rita van Hanneke Prak en de sensi bele Marja van Martina Rijkhuizen lieten zich met de nodige waardering bekijken, hetgeen in dezelfde mate geldt voor Kees van Raalte, die de voortvluchtige arts sober en sympathiek heeft vertolkt. De redactie van de buurtkrant bestaat uit P. Brouwer, G. Dekker, mej. M. Evers, C. Plooy en W. Spruijt. Het is de bedoeling om de buurtkrant periodiek voor voortgc on .'onwijs, Het Gym- .las.um Fm de G.u Mavo, de Wil :m de Zwijgermavo, de gemeentelijke huishoudschool en de School voor de Scheepvaart en Visse rij zijn hierbij betrokken hoewel de laatste twee nog niet daadwerkelijk. Deze samenwerkingsvorm bestaat ten samenwerkingsvorm bestaat ten be- behjsva van doorstroming van leer lingen: aar mogelijk worden in de brugklassen dezelfde boeken gebruikt zodat de overgang naar een ander soortige opleiding wanneer die nood zakelijk mocht zijn geen overgangs- problemen oplevert. Uit de betrokken scholen hebben vertegenwoordigers zitting in de zoge noemde brugklas-coördinatiecommis- sie, die zich met deze zaken bezig houdt. Uitbreiding van connecties met de scholen voor lager beroepsonder wijs - waarbij de LTS - in de toe komst ook betrokken moet worden - is een onderwerp waar deze com missie zich uitgebreid mee bezig houdt. De verouderde toestand van het schoolgebouw aan het Brinioplein ligt ook ten grondslag aan het beslui1 v. i de schoolleiding geen grote feesten in de school meer toe te staan, terwijl de school ook ten aanzien van dit schoolaspect jarenlang een klinkende naam heeft hooggehouden. De twee jubileumfeesten voor de leerlingen worden dan ook gehouden in' De Schouw in Velsen-Noord: donderdag avond voor de eerste en twee sen, vrijdagavond voor de resterende en eventueel oud-leerlingen, De jubileumfestiviteiten zijn intern. De toespraak die de wethouder voor onderwijs. H.J. Scheep»- «-iid?-. -; gen voor de leerlingen op het plein I940-’45 zal houden, is het enige offi ciële tintje aan de viering. Die vrij dag zullen in de school en op 't sport terrein allerlei activiteiten zijn voor de leerlingen en ’s middags is er voor docenten, ouddocenten en enkele genodigden een eenvoudige borrel. Het feest ’s avonds in De Schouw sluit de viering van dit tweede lus trum af. Aan dit feest is geen officië le reünie verbonden, maar oud-Ieer- lingen kunnen wel toegangskaarten krijgen op de schooladministratie. Nu telt de Visseringschool aan het Brinioplein 585 leerlingen. Dat is ver geleken met andere scholengemeen schappen die soms duizend tot twaalfhonderd leerlingen tellen niet veel. Maar op de Vissering is men met dit aantal waarmee de school voor iedereen overzichtelijk is geble ven wel gelukkig. VELSEN-NOORD - De „Velsennoordse Aktiviteiten Kommissie” VAK heeft in het weekend alle inwoners van Velsen- Noord een eerste uitgave bezorgd van het eigen informatieblad onder de titel „Hier is Uw krant”. In een kort voor woord schrijft VAK-voorzitter M. J. Go ns, dat de krant is ontstaan omdat de VAK met de inwoners van gedachten wil wisselen over Velsen-Noord en wil we ten wat er onder hen leeft. Hij dringt erop aan om als inwoners zelf bijdragen aan het blad te leveren met eventuele commentaren of kritiek. M. S. tor H. conrector havo. De heeft zich in de loop der jaren iets gewijzigd en nu staat drs. Blaauw- boer ais rector aan het hoofd van de school terwijl de drs. S j. de Vries en de heer A. van der Wijst respectieve lijk eerste en tweede conrector zijn. Met de heer De Vr.’cs voordt terugge blikt op de tien jaren Vissering die op de 29ste april met vooral interne festiviteiten door de school worden herdacht. De schoolleiding bestond na de fu sie uit de heren A. Lambo als rector W. J. van Benten als con-rector M. W. H. Blaauwboer als conrec- B. S. en Sj. de Vries als havo. De samenstelling De voorjaarsmarkt die zaterdag is ge houden bij de Dorpskerk aan de Burg. Enschedéldan in Santpoort heeft vijfdui zend gulden opgebracht en dat is drie mille meer dan verwacht. Voor deze voorjaarsmarkt, waar twee- dehandsspullen werden verkocht, plant jes en veel handwerk, zijn heel wat gemeenteleden van deze hervormde kerk in de weer geweest. De enorme belang stelling - men schat dat er zo’n vijfhon derd bezoekers zijn geweest, heeft de opbrengst boven alle verwachting groot gemaakt. Opzet van de markt is geld verzamelen voor een nieuwe geluidsinstallatie in de kerk. Een derde van de opbrengst is bestemd voor ’n waterproject in Ghana. De geluidsinstallatie zal er nu zeker komen, een derde deel van de vijf mille gaat naar Ghana, terwijl de bestemming van het resterende nog moet worden bepaald. IJMUIDEN. Een 21-jarige Chinese matroos is zaterdagmorgen omstreeks half acht getroffen door een losgeslagen tros. Hij is met een gebroken kaak opgenomen in het Zeeweg Ziekenhuis. Het ongeluk gebeurde aan boord van de Jubilee Venture die gemeerd lag in de Noordersluis. Het losgooien van de trossen waarbij de Chinees behulpzaam was, mislukte. Daardoor kreeg de man de gespannen tros in het gezicht. De gebroken kaak maakte opname in het ziekenhuis noodzakelijk. Het schip, af komstig uit Taiwan, is doorgevaren naar Zeebrugge. De verwachte stap in denken van deze richting van werken naar de veelbesproken middenschool wordt in de commissie wel gemaakt. „Maar daar houdt het ook mee op”, aldus de heer De Vries”, in andere gesprekssi tuaties zijn deze plannen, evenmin als in de school, nog niet aan de orde geweest. De middenschool speelt in Velsen nog niet concreet. Het is ook een politieke zaak. Het zal nog wel enige tijd nodig hebben, want wan neer je nu terugdenkt aan het ver loop van de mammoetwet zal men het onderwijs niet weer willen over rompelen”. Als gevolg hiervan kan de heer De Vries over de toekomst van de Visse ring weinig zeggen. Ook heeft men er geen idee van in hoeverre het gedaal de aantal kinderen in Velsen - nu van grote invloed op het bestand lagere scholen- voor deze school con sequenties hebben. Men hoopt in elk geval niet dat speculaties hierover voor het rijk van invloed zijn ten ranzien van de steeds uitblijvende toestemming het huidige schoolge bouw te verbeteren.. Want hierin •chuilt voor de school een groot pro bleem. Sinds de fusie werkt de school Jr. 84. B-lijn: Amerongen-Moorselaar 127, Jongkind-Poecke 113, Drupsteen-De Vries 111, Wijers-Rose 109, Sprang-De Vries 109, Vonk-Smakman 107, Weimar- Peil 104, Kesting-Porck Sr. 102, Kauff- man-Heere 99, echtpaar Brouwers 99. C- lijn (NZ): Huyg-Knippen 142, Edeling Sonder 137, Barzilay-Woudsma 110. Need-Muller 109. Wijers-Arpad 102. OW: Wareman-Flentrop 119, echtpaar Beeks- ma 115, echtpaar Horbeek 107, Wajon- Van Gameren 106, echtpaar Barnhorn 79 Feltzer-Meulenkamp 74. Standen (in procenten: 200 maximum) A-lijn: Andela-Fortgens 125, Kleve-Van Thiel 106.85, Kroone-Berkhout 104.68. Soomers-Bode 104.07, Segboer-Koning- stein 103.15, Van der Vlugt-Tobias 100, Andela-Porck 98.61, Andela-MuLler 93.98. Anten-Van Kesteren 90.28, echtpaar Vreeswijk 86.58, Barzilay-Wijers Jr. 84.72. B-lijn: Rose-Wijers 107.87, Van Amerongen-Moorselaar 106.95, Sprang - De Vries 105.46, Persijn-De Vries (Bijl) 104.61, Weimar-Peil 100.46, echtpaar Brouwers 99.07. Vonk-Smakman 96 76 Kesting-Porck Sr., 93.52, Kauffman- Heere 92.13. JongkjndijPoecke 89.91. C- lijn: Huyg-Kriippen 123.06, Edeling- Monder 111.72, Wareman-Flentrop 109 50 echtpaar Horbeek 104.89. echtpaar Beeksma 102.50, Barzilay-Woudsma 100.83, echtpaar Hallewas 100, Wajon- Van Gameren 99.76, Need-Muller 97,73. Van der Kuyl-Kulman 91.30, Wijers- Arpad 87.50, Feltzer-Meulenkamp 64.22, echtpaar Barnhorn 71.91. VELSEN IJmuidens Roem is een accordeonvereniging met een niet massa le maar wel zeer trouwe aanhang. Als de vereniging een concert geeft in De Rank zit de zaal helemaal vol, er is altijd sprake van een enthousiast meele ven met het gebodene. Gisteravond had de vereniging het erg moeilijk omdat de pianiste Aan van Strien plotseling ziek was geworden, waardoor de basis van het orkest wegviel. Maar de bezoekers rea geerden zo mogelijk nog enthousiastei dan anders, klapten bij verschillende stukken ritmisch mee en vormden bij „Vieni sul Mar” zelfs een fraai zangkoor. Mi. ar af gezien van het tekort aan ruimte, is ook de ouderdom van het gebouw een punt van belang. Nu twaalf jaar geleden erkende de toen malige staatssecretaris voor phderwijs Grosheide naar aanleiding van Ka mervragen dat het schoolgebouw niet meer voldeed aan. „redelijke eisen” Toen al stelde hij dat een ingrijpende verbouwing zo niet nieuwbouw nodig zou zijn. Er is echter nog steeds niets gebeurd. Om een voor de school duis tere reden wordt de Vissering voort durend uit ministeriële (ver)bou - plannen voor scholen gehouden. Zelfs toestemming voor een nieuwe gym zaal, waardoor de huidige bijna voor wereldlijke gymzaal van c kan worden gebruikt als aula annex overblijfrüimte, blijft achterwege. VELSEN Op vrijdag 29 april con certeert in het gebouw van de Velser Muziekschool het Amsterdams Barok Ensemble. Het ensemble, dat bestaat uit Marijke Miessen (blokfluit), Glen Wilson (klavecimbel) en Christiaan Norde (gamba, cello en piccolo), zal werken spelen van ondermeer Fr. Couperin, J. S. Bach en G. Ph. Telemann. De leden van dit ensemble maken ook deel uit van orkesten of ensembles. Christiaan Norde speelt ook in het Con certgebouworkest en het kamermuziek- gezelschap „De Egelantier”, Glen Wilson is als klavecinist verbonden aan het Nederlands Kamerorkest terwijl Martjke Miessen ondermeer deel uitmaakt van het ensemble „La Follia”. Kaarten voor het concert zijn in voor verkoop verkrijgbaar bij de muziek school aan de Troelstraweg in IJmuiden (dagelijks tijdens de kantooruren) en te vens op vrijdagavond vanaf half acht aan de zaal. Het concert begint om acht uur. SANTPOORT In de promotiecom petitie van de bridgeclub „De Kenne- mers”, die in „Velser Hooft” wordt ge houden, slaagde Andela-Fortgens erin zich op de bovenste plaats te nestelen. Het speelde in de tweede wedstrijd van de vierde serie 116 punten bijeen en dat was ruim voldoende de leiding in han den te nemen. IJMUIDEN Het bestuur van de toneelvereniging „T. I. O. S” it IJmui den heeft er zaterdagavond in het Her vormd Jeugdgebouw aan cc Rembrandt- laan even de aandacht op willen vesti gen dat het gezelschep tier werd opgericht. Vandaar dat ter gele genheid van dit twee e l besloten in plaats van de hier zo langza merhand traditioneel gc:: klucht nu eens een toneelspel op te voeren, met welke voorstelling dit jubileum door middel van een speciaal decor en pas sende kostuums liet beoogée cachet moest worden verleend. HET PUBLIE”. 'i. verkeerde momenten gc’; c "erder werd de hande'h. -o de gewenste aandacht gevolg:’. het ..open doekje’ bij de eerste blik on het fraaie decor, werd cok nog duidelijk dat de voor de kas nogal kost'.' kleding bijzondere waardering vond. Uitslagen (in matchpunten) Kroone-Berkhout 122. 120, Andela-Mortgens Veen-Amerongen 114, 111, Anten-Van Kesteren 105, Andela- Porck 104, Segboer-Koningstein 104. echtpaar Vreeswijk 100, Barzilay-Wijers V'

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 5