Middenstand dient f800.000,- op te brengen 3792283 Politienieuws In brief aan wethouder Roozen na Bejaarden gaan er weer een Milieudefensie protesteert tegen volbouwen bufferzone ■KKMI Sporthal kan bij lange niet aan vraag voldoen dagje tussenuit dinsdag Heemskerk wil sportverenigingen subsidiëren in kosten OGB Nieuwe instructeur marsorkest BHK BESTUUR DRINGT BIJ COLLEGE AAN OP MAATREGELEN COMPETITIE NEVER DOWN fe* tl Verkeersplannen in commissie i leiM 2 6 APRIL 19 7 7 BEVER WIJK-HEEMSKERK 11 2 (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggevers) den gerekend). (Van een onzer verslaggeefsters) Dankzij Comité Bezoekersgedra Restaurant miljoen aangeschreven en de (armlastige) gemeente draait voor de reste rende acht ton op. (Algemeen wordt door de gemeente op 1 miljoen gul- S 5 s r* ijl HEEMSKERK De Vereniging Milieudefensie, kerngroep IJmond, heeft zich met een brief tot wethouder H. J. M. Roozen gewend naar aan leiding van zijn uitlatingen over de plannen voor woningbouw in de groe ne bufferzone tussen Uitgeest en Heemskerk. De brief, die is ondertekend door de heer A. Corten, luidt o.m. als volgt: in hun eigen streek. Het komt ons op zijn minst merkwaardig voor dat u thans zo begaan bent met het lot van de woningzoekenden in onze streek, terwijl u vorig jaar vrij moeiteloos over dit probleem bent heengestapt. Wij kunnen hieruit slechts concluderen dat ofwel u de reikwijdte van uw eigen daden niet helemaal overziet, ofwel dat uw be zorgdheid voor de woningzoekenden minder diep steekt dan u doet voorko men. BEVERWIJK Het bestuur van de Stichting Sporthal Bever wijk heeft bij het gemeentebestuur aangedrongen op een snelle reali sering van nieuwe voorzieningen ten behoeve van de sport. Uit een sociografisch onderzoek en uit eigen waarneming moest, zo schrijft het bestuur in het jaarver slag over 1976, worden vastgesteld dat in de verslagperiode maar liefst circa drieduizend gebruiksuren méér nodig waren geweest om aan alle redelijke verzoeken om ge bruiksuren te voldoen. Vanuit dat oogpunt bezien kan de situatie ten aanzien van de bezetting van de Beverwijkse Sporthal niet anders dan „zorgelijk’ worden genoemd. tv ■■i (Van een onzer verslaggevers) RENOVATIE BREESTRAAT VERGT f 2,6 MILJOEN (Van een onzer verslaggevers) en Overigens verheelde wethouder Kae- Als Vereniging Milieudefensie moeten wij tegen dit plan krachtig protesteren. Een van de voornaamste doelstellingen van onze vereniging is het handhaven of bereiken van een maatschappij op men selijke schaal, dat wil zeggen een maat schappij waarin de mensen het gevoel hebben dat ze een eigen plaats innemen doordat hun woon - en werkomgeving van overzienbare omvang blijft. Het is duidelijk dat uw streven naar het aan- eenbouwen van afzonderlijke dorpen tot één groot en anoniem geheel hiemee in directe tegenspraak is. dat Uitgeest zonder meer wordt vastge bouwd aan Heemskerk, en daarmee ver andert van een dorp met eigen identiteit iin een buitenwijk van de IJmond. -w bisch niet, dat de gemeente goede hoop koestert op een welwillende houding van het ministerie. Problematischer zou het worden als het ministerie niet met de subsidie over de brug komt. Beverwijk zal dan 1,8 miljoen moeten opbrengen. „En ik weet niet of dat een aanvaardba re financiële gang van zaken is”, zei hij gisteravond. Snelheidscontroles Tijdens snel heidscontroles gistermiddag op de Zee straat en Spoorsingel en gisteravond op de Alkmaarseweg en Vondellaan werden in totaal zevenenveertig automobilisten bekeurd. Tevens moest een 24-jarige Heemskerker, aan wié de rijbevoegdheid is ontzegd, van zijn snorfiets afstappen. Inbraak Inbrekers, die afgelopen weekeinde het clubhuis van DEM op het Beverwijkse Sportpark Adrichem be zochten, konden daar niets van hun gading vinden. De heren lieten in het gebouwtje toen maar een enorme chaos achter. Dat de hal in 1976 weer optimaal is gebruikt, blijkt wel uit de jaarcijfers. De Beverwijkse Sporthal aan de Van Loenenlaan. Aanvragen tot een totaal van drieduizend gebruiksuren moesten wegens de overstelpend grote belang stelling worden afgewezen. Met grote voldoening stuur daarentegen terug ring van het nieuwe restaurant in jaar waarin de Sporthal tevens zyn Wat wethouder Kaebisch jr. maandag avond in De Hanebaken bekend maak te is nog lang geen uitgemaakte zaak, want de renovatie is voor een belangrijk deel afhankelijk van de welwillendheid van het ministerie van Economische Za ken, die er van overtuigd moet zijn, dat de 1 miljoen gulden voor de renovatie van de Breestraat keihard nodig zijn om de economsiche structuur van de Bever wijkse winkelcentrum een injectie te geven. In het nabjje verleden deelde het ministerie met gulle hand subsidies uit aan gemeente, die een bepaald winkel centrum wilde opvijzelen. Het ministerie hanteerde de normen van de werkeloos heidscijfers van dat gebied en viel een gemeente binnen die normen, dan kwam het geld er wel- Het ministerie heeft nu een nieuwe subsidiëringsregeling ontworpen, die spe cifiek gericht is op de structuur van een winkelcentrum. Mocht het rijk beslissen geen geld aan het Breestraatplan te geven, dan zullen de winkeliers met heel wat meer geld op de proppen dienen te komen. Bij een subiside van 1 miljoen van het rijk vraagt de gemeente dertig jaar lang 2,60 per duizend gulden economi sche waarde aan baatbelasting. Voor een pand, dat een economische waarde bezit van bijv, 716.000 moet dan jaarlijks f 1861,60 aan baatbelasting worden afge dragen om het Breestraatplan te finan cieren. Zegt het rijk neen tegen de Breestraat, dan zullen de heren midden standers het dubbele gaan betalen. denstanders verwachten meer effect van een gerichte eenmalige reclame-bood- schap dan hun reclame in de hal op te hangen. In de Hanebalken lichtten de wethou ders Kaebisch jr. en Camfferman de financiële kant van de Breestraatreno- vatie toe. BEVERWIJK. Het marsorkest van de Beverwijkse Harmonie Kapel heeft, een nieuwe instructeur. De heer Eleveld, leraar aan de Stedelijke Muziekschool, gaat het orkest leiden. De BHK werkt hard aan uitbreiding van het aantal orkestleden. kijkt het be- op de realise- eerste lustrum vierde. Zowel gebruikers als toeschouwers reageren er positief op wat de sfeer van de hal zeer ten goede komt. Het punt „reclame in de hal” baart het bestuur nog wel wat zorgen. Nu de vijfjarige contracten moeten worden herzien blijkt wel dat de animo voor continuering gering is. De meeste mid- Het volbouwen van de bufferzone tus sen Uitgeest en Heemskerk betekent een directe aanslag op het eigen dorpskarak- ter van Uitgeest; daar hoeft u verder geen doekjes om te winden. Zoals u waarschijnlijk bekend is, heeft men in Uitgeest de afgelopen jaren met man en macht gevochten om het eigen karakter van het dorp te handhaven, ondanks de druk van toenemende woningbouw en industrialisatie. Dit gebeurde o. a. door het tegenhouden van flatbouw, de zorg vuldige restauratie van de katholieke kerk, het tegenhouden van de bouw van hoge fabrieksinstallaties, etc. Tot nu toe is men erin geslaagd de eigen identiteit van het dorp zeer goed te bewaren; iets waar iedere Ulitgeester trots op is. De nu voorgestelde plannen betekent echter BEVERWIJK. De stand na tien wedstrijden in de onderlinge competitie van bridgeclub „Never Down” is als volgt: afdeling A; 1. Mevrouw Groen-W. Groen 562,24;, 2. v. Balen-Tesselaar 545,77; 2. mevrouw Rahusen-v. d. Heiden deling B: 1. dames Hoedemaker-Schaper 545,77; 2. mevrouw Rahusen-v. d.-Heiden 526,74 en 3. Duin-Mooij 526,25. Afde ling C: dames Therbocke-v. d. Kommer 527,29; 2. echtpaar Frankemolle 525,39 en 3. mevrouw Louwe-Kuijs 509,36. De renovatie van de parallelwegen van de Breestraat wordt niet gesplitst in een aantal fases. Het gehele karwei wordt in ene afgewerkt en speelt zich af Het mei-progratnma van de Sporthal Beverwijk omvat de volgende evenemen ten: 1 mei - zaalvoetbaltoernooi voor dames, aanvang 10 uur; 7 mei - turn- wedstrqden, aanvang 9 uur; 14 mei - aspirantendag c.g.v. Hercules aanvang 9 uur; 19 mei - zaalvoetbalkampioenschap van Beverwijk aanvang 10 uur; 21 mei - zaalvoetbaltoernooi aanvang 9.30 uur; 28 mei - luilak-sportinstuif voor basis scholieren aanvang 5 uur ’s morgens; 31 mei avond-zaalvoetbaltoernooi aanvang 19 uur. Voor niet sportieve gebeurtenissen was de hal 119 uur geopend hoofdzakelijk in het tijdvak eind april - begin juni, dus na het einde van de competities van de meeste binnensporten. Voor sportieve evenementen werd 91 uur uitgetrokken, waarbij er voor werd gezorgd dat de competitieroosters zo min mogelijk werden onderbroken. Het aantal ge bruiksuren voor recreatieve doeleinden als instuiven voor volwassenen, gebruik door bedrijfsverenigingen, particulieren en dergelijke steeg van 286 tot 446 uur, BEVERWIJK De middenstanders van de Breestraat weten nu hoe veel geld ze gezamenlijk op tafel moeten leggen om de renovatie van de Breestraat, die voorziet in een afsluiting en opsiering van de parallel wegen, door te laten gaan. Wethouder F. Kaebisch jr. maakte maandag avond tijdens een informatie-bijeenkomst van de Breestraat Promotie Club in De Hanebalken aan de Peperstraat het financieringsplan van het zo dringend noodzakelijke Breestraatplan bekend. Het opknappen van de parallelwegen gaat totaal 2,6 miljoen kosten. De middenstanders dienen 800.000,te bekostigen, het rijk is voor 1 De sport kon 2311 uur over de hal beschikken, wat op basis van 48 ge- bruiksweken een gemiddelde van 48,15 uur per week betekent. Door wijziging- gen in het onderwijsgebruik (de scholen gemeenschap Hoffland kreeg de beschik king over eigen gymnastieklokalen en behoefde daardoor geen gebruik meer van de sporthal te maken) daalde het aantal onderwijs-uren met zo’n twee honderd uur tot 2328,5 uren. Tot nu toe was zo’n gemeentelijke bijdrage in de door de onroerend-goed- belasting veroorzaakte lastenverzwaring niet mogelijk. Met de vaststelling van de aanvullende verordening is een bedrag van 15.000 gemoeid. grotendeels te vinden in de zogenoemde onrendabele uren tussen het schoolge bruik overdag en de competitiewedstrij den ’s avonds. In totaal betekende dit in 1976 bijna 4760 gebruiksuren of te wel (uitgaande van 48 gebruiksweken) een openstelling van bijna honderd uur per week, waar van 55.944 scholieren, 79.579 actieve en 43.450 passieve gebruikers op jaarbasis profiteerden. Naar onze mening dient de bufferzone tussen Heemskerk en Uitgeest niet al leen gehandhaafd te blijven, maar die nen ook de recreatieve mogelijkheden van dit gebied voor de mensen In de aangrenzende woongebieden beter benut te worden. Als tegenstanders van auto- recreatie zoeken wij naar mogelijkheden om de mensen zoveel mogelijk attractie ve fiets - en wandelgebieden te bieden in de directe omgeving van hun woon plaats. De bewuste bufferzbne biedt hiertoe grote mogelijkheden, maar is tot nu toe nauwelijks voor dit doel ge bruikt. Onze vereniging werkt momen teel aan een concreet plan voor een re creatief fietspad in dit gebied. Wij hopen binnen afzienbare tijd ditp lan aan te bieden aan het gemeentebestuur. Daarnaast worden zo schrijft het be stuur op- en aanmerking op verwerpe lijk gedrag van gebruikers van de ha) meestal beantwoord met agressieve hou dingen en opmerkingen. Het is dit jaar zelfs al voorgekomen dat huismeesters tijdens de uitoefening van hun werk zaamheden zijn bedreigd. Door grote voorzichtigheid in het optreden naar buiten en het zoveel mogelijk inschake len van verantwoordelijke personen hoopt het Sporthal-bestuur de tendens wat in te dammen. HEEMSKERK. Om de lastenver zwaring die de invoering van de onroe- rend-goedbelasting voor de sportvereni gingen heeft meegebracht te compense ren, willen B. en W. van Heemskerk in een verordening de subsidiëring van sportinstellingen in de kosten van de onroerend-goedbelasting gaan regelen. Succes voor het college: het voorstel tot wijziging van de hondenwet wordt met één stem tegen door de vier raads- partijen aanvaard. Een typerende scène uit het bedrieglijk echt lijkende rollen spel van de St. Petrusscholieren. Wij zijn enigszins verbaasd over uw grote bewogenheid met de woningzoe kenden in de IJmond, die onder andere tot uiting komt in uw woorden: „Maai dat kun je niet maken tegenover al die mensen hier die een huis zoeken; je moet maar geen dak boven je hoofd hebben, enz.” Verbaasd, omdat wij ons nog menen te herinneren dat u het afgelopen jaar ernaar gestreefd hebt om de woningproblemen in de IJmond eer der groter dan kleiner te maken. Tijdens de vorig jaar gehouden in spraak rond het streekplan Amsterdam- Noordzeekanaalgebied hebt u zich een groot voorstander van uitbreiding van Hoogovens getoond, ondanks alle conse quenties hiervan voor de woningnood in de IJmond. In ons commentaar op het streekplan hebben wij er met nadruk op gewezen dat uitbreiding van Hoogovens de IJmond nog voller zou maken omdat er werknemers van buiten de streek aangetrokken zouden moeten worden. Hierdoor zou de druk op de lokale wo ningmarkt verder toenemen, en zou het voor de IJmondbewoners zelf nog moei- lijker worden om huisvesting te vinden Over het gedrag van al die bezoekers is het Sporthal-bestuur weer in het geheel niet tevreden. Niet alleen is men nauwelijks geïnteresseerd in een goed onderhouden en schone sportaccommo datie; als er door mede-gebruikers iets stuk of vuil wordt gemaakt onderkent men niet de gezamenlijke verantwoorde lijkheid, maar gaat bij de leiding van de hal verhaal halen”. HEEMSKERK. De verkeerscom- missie vergadert maandagavond 2 mei van half acht af in het bureau van de gemeentepolitie. De agenda vermeldt enkele belangrij ke punten, zoals de verkeersregeling van de kruising Jan Ligthartstraat-Jan van Kuikweg, de doortrekking van de Duits- landlaan, de reconstructie van de krui sing Strengweg-Kleine Houtweg en het rapport van Milieudefensie met betrek king tot fietspaden in de IJmond. tussen de Bloksteeg en Bellevue. Het gedeelte van de Breestraat vanaf de Bloksteeg tot de Schans wordt momen teel buiten beschouwing gelaten, omdat, zo te versieren als het eerste gedeelte van troittoir daar momenteel te smal is om er iets verantwoords mee te doen. Wethouder ir. J- Camfferman merkte op, dat het wel in de bedoeling ligt dit gedeelte van de Breestraat mee te ne men door de straat af te sluiten en net zo te versieren als het eerste gedeelt van de Breestraat, maar dan zal eerst de Westelijke Randweg gereed moeten zijn om het verkeer op te kunnen vangen. „Sluiten we de zaak daar nu al af dan houden we het verkeer niet in de hand. En de Randweg zal de eerstekomende tien jaar nog niet worden aangelegd”, vertelde wethouder Camfferman. Hij verwachtte dat de renovatie ongeveer negen maanden zal gaan duren. De renovatie is eigenlijk weinig ver anderd in vergelijking met de plannen van vele jaren geleden. Het voetgangers- domein wordt ongeveer 5 tot 6 meter breed. Straatattributen, sierbestrating, plantenbakken, muurtjes en pleintjes De tocht, die voor de eenendertigste maal wordt gehouden, voert de bejaar den ditmaal naar het vriendelijke Bra bant. Op de tiende mei wordt onder meer Nieuwkuijk aangedaan, waar de koffie klaar staat. Daarna volgt een rondrit door het Brabantse land, gevolgd door een echt Brabantse koffietafel en een optreden van accordeonvirtuoos John Woodhouse en zijn gezelschap. Na het diner gebruikt te hebben hoopt het gezelschap rond 20.30 uur weer op het Meerplein te arriveren. De reis is mogelijk gemaakt mede door de enorme inzet van talloze collec- trices en collectanten in Beverwijk en Wijk aan Zee, die de bevolking en het bedrijfsleven hebben bezocht en het daardoor voor elkaar hebben gekregen dat ondanks de sterk gestegen onkosten de bejaarden zelf slechts 5 voor de uitgaansdag op tafel behoeven te leggen. De kaartverkoop is bepaald op dinsdag 3 mei van 19 tot 20 uur bij de firma Davidson aan de Breestraat. verluchtigen het geheel. Markant is wel. dat het aantal fietsenklemmen voor het winkelend publiek sterk wordt inge krompen. De Breestraat telt nu 540 klemmen, in de nieuwe situatie zullen dat er 300 zijn. De middenstanders van de Breestraat kunnen een nieuwe periode inluiden. Te lang hebben de ondernemers geteerd op de oude glorie van Kennemerlands fraaiste winkelcentrum, zo meende voor zitter R. Sauer. De renovatie is een keiharde noodzaak en het wordt zaak die snel uit te voeren. De algemene mening van de middenstanders neigde die richting uit en in De Hanbelaken kreeg de hard werkende werkgroep, die het project vooorbereidt, mandaad de plannen verder uit te werken. Het wachten is echter nu op antwoord van het ministerie van Economische Zaken. BEVERWIJK Het comité Uit gaansdag bejaarden Beverwijk-Wijk aan Zee heeft ook dit jaar weer een mooie en attractieve dagtocht georganiseerd voor bejaarden van zeventig jaar en ouder. 'VA BEVERWIJK. De vereniging van ex-brandwondpatiënten heeft einde lijk het lang verwachte gironummer van de PTT binnen gekregen. Wie donaties wil overmaken of een gift storten kan dat doen op nummer 3792283 t.n.v. vereniging ex-brand wondpatiënten te Beverwijk. Secreta resse is mevrouw Hulshof f - Van Ronkel uit Heemskerk. Verder willen wij van deze gelegen heid gebruik maken om u erop te wijzen dat onze vereniging het volstrekt oneens is met de plannen voor woningbouw in de genoemde bufferzone. Het gaat er ons daarbij niet in de eerste plaats om dat er weer een stuk landbouw - en na tuurgebied wordt opgeofferd (wij be grijpen ook wel dat er nu eenmaal ergens woningen bij moeten komen), maar juist om de plaats waar dit ge beurt a -

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 11