film foto boeten onze robbedoezen t l Damiate Pers I (OPJCIEN kuipers Per spoor heel Nederland door Voor de halve prijs op reis I Kleurige mode is ook veilige mode voor Breng de kunst in beeld tu... In wat voor lamp draai je eigenlijk n heldere gloeilamp? PHILIPS BS Philips heeft voor elke lamp de juiste gloeilamp. I modejournaal Dwangvoeding Westduitse anarchisten Op zaterdag 7 mei 1977 of zondag 8 mei 1977 H. J. Rem eerste in slotwedstrijd HSL ^.Kimman B.V.,— Mini-Allegro-Marina-Maxi-Princess- Triumph-Rover-Jaguar. Clubagenda Eerste prijs op Huishoudbeurs 7-rn FM F" DINSDAG 2 6 APRIL f Onder redactie van J.P. Bos (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) derne kunstschilders zijn tot ver over onze landsgrenzen bekend. Maar het Museum Kröller Mül- ler en zijn omgeving bevat, be halve de schilderijen, ook nog een uitgebreide collectie beeld houwwerken. Deze staan in een welhaast perfecte harmonie met hun omgeving opgesteld. ZIJLSTRAAT 97 TEL. 310181 HAARLEM door Bé ter Maat EEN AL SINDS jaren ver trouwd beeld in de mode voor de jeugd is, dat het een sterke afspiegeling te zien geeft van die der volwassenen. Jeanspakken, folklore-outfits, army-look en wat dies meer zij, u komt het in de collecties van uw jonge naza ten allemaal tegen. Wellicht pro beert u hun keuze nog in een bepaalde richting te duwen, maar meestal maken ze zelf wel uit wat het gaat worden als ze eenmaal in de winkel zijn losge laten. IJSIt HET NATIONALE PARK „De Hoge Veluwe” is één van de laatste woeste gronden die de Veluwe nog kent. Terecht wordt dit gebied jaarlijks door hon derdduizenden mensen bezocht. Behalve de natuur is het ook de cultuur die vele bezoekers trekt. De schilderijen van Vin cent van Gogh en andere mo- r~ In samenwerking met de Nederlandse Spoorwegen kunnen wij onze abonnees weer een unieke „Spoordag" aanbieden. Een dagkaart 2e klas kost u nu slechts f 15,- ('j.p.v. f 29,—) een kinderkaartje (4 t/m 9 jaar) f 7,50. V FM n 1 'f 19 c c/ y' c <n POL^ Museum Kröller Müller. PHILIPS (ADVERTENTIE) Uit de Gtrly Club-collectte van Lampe I i:rw- 1 AAN KLEURIGHEID geen gebrek en over de veelheid aan zakken op prak tisch ieder kledingstuk valt evenmin te klagen; nog immer het summum voor onze meisjes en jongens. Naast de spij kerbroeken en de jacks zien we voor de meisjes een wat romantischer folklore mode. Katoenen jurkjes met stroken en biezen van bloemetjesstof zullen bij de jonge dames ongetwijfeld gretig aftrek vinden. WAAR ATTENTE moeders vanzelf sprekend op zullen letten zijn de was voorschriften en eveneens of de ver schillende kledingstukken wel kleurecht zijn. Hoe ze te wassen is gelukkig althans zo behoort het te zijn geëtiket teerd en soms staat erbij vermeld dat men voor de kleurechtheid instaat. Of al dat gezwets over die verschillende was middelen werkelijk zoveel invloed heeft, zou ik niet weten, maar een ding staat vast dat u nooit teveel van welk „opper best” middel dan ook moet gebruiken voorstellingen. U zult het straks wel merken! zomerreces. Half september gaat de club weer fris van start. Ged. Oude Gracht 82 - Haarlem (Centrum) Soendaplein - Haarlem (Noord) Californiëplein - Haarlem (Schalkwijk) Lange Nieuwstraat 427 IJmuiden Zeestraat 18 Beverwijk i Polyester met katoen en nylon zijn de materialen van deze kleurige jacks uit de collectie van de Hema. Haarlem Zijl weg 35, telefoon 023-326555, Schipholweg 5, telefoon 023-326555. I uiil GEZELLIGE BLUE denim tuinbroe ken en overgooiers met veel zakken en verstelbare galgen zult u in alle soorten en maten aantreffen. Dat geldt trou wens ook voor jacks van stof of nylon in één, doch veelal in meer fleurige kleu ren. Contrastkleurige ritsen, biezen en banen, opgestikte zakken, capuchons en doorgehaalde koordjes zijn allemaal van die leuke componenten die deze jacks voor onze jeugd tot een belevenis doen uitgroeien Voor het overige wordt het voor diezelfde jeugd dubbel moeilijk als zij moet kiezen uit het enorme aan bod T-shirts met de meest fantasierijke WAAR VOOR volwassenen kan wor den gesteld dat kleren comfortabel moe ten zijn, geldt zulks in nog sterkere mate voor onze zogenoemde „youngsters” Als iets niet lekker zit en vooral ais dat pas na de aankoop blijkt dan heb je de poppen aan het dansen In negen van de tien gevallen wordt het betreffen de kledingstuk met meer aangetrokken en liefst zo ver mogelijk uit het zicht DIT BOEKENHOEKJE is gewijd aan twee jaarboeken. Meermalen hebben we in tekst en beeld de hoge kwaliteit van Das Deutsche Lichtbild geroemd. In dit produkt van Verlag Die Schonen Bü- cher Dr. Wolf Stracke KG in Stuttgart zijn de prestaties van Duitse topfotogra- fen samengebracht, maar dat is niet de enige functie van dit jaarboek. Wie de uitgave 1977 in samenhang met die van voorgaande jaren bekijkt, bespeurt een evolutie in het fotografisch vastleggen van het menselijk doen en laten. Een andere tendens die in dit fotoboek sterker waarneembaar wordt, is de te rugkeer, zij het in nieuwe technieken, van de kunstfotografie, een vorm die eigenlijk altijd met een taboesfeer om geven is geweest. Zoetjesaan gaat deze vorm harmonieus contrasteren met de actuele fotojournalistiek, de genre- en landschapsfotografie en de portretten. De kentering ten aanzien van geweld en ellende, die zich vorig jaar nogal abrupt aftekende, heeft zich voortgezet: taferelen die deze aspecten van het men selijk leven tot onderwerp hebben, ne- De kaartjes zijn uitsluitend verkrijgbaar bij onze kantoren: Haarlems Dagblad: HAMBURG. (DP A) Van de twaalf in Hamburg gevangen zittende anarchisten, die eind maart uit solidariteit met de in Stuttgart-Stammheim zich in de gevange nis bevindende leden van de Baader- Meinhof-groep in hongerstaking gingen, worden enigen met dwang gevoed. Dit heeft een woordvoerder van de justitie in Hamburg gisteren meegedeeld. Hij wilde evenwel geen nadere bijzon derheden geven, ook niet over het aantal anarchistische gevangenen, dat gedwon gen wordt voedsel tot zich te nemen. De gezondheidstoestand van de twaalf gevangenen, die nog steeds in hongersta king zijn, heeft de justitiële woordvoerder evenwel als „niet goed” gekenschetst. Maar levensgevaar zou er tot dusver geenszins bestaan. De gevangenen, aldus de woordvoerder, krijgen elke dag enige keren bezoek van een arts. Wel maakten zij bij de medische controle steeds bezwaren. Een woordvoerder van het ministerie van Justitie van de deelstaat Baden-Würt temberg heeft gezegd, dat in Stuttgart- Stammheim de anarchiste Gudrun Ensslin sinds gistermiddag dwangvoeding krijgt. De woordvoerder zei verder, dat de even eens in hongerstaking zijnde gevangenen Andreas Baader, Jan-Carl Raspe, Irmgard B. Möller en Ingrid Schubert later dwang voeding zullen krijgen. De betrokkenen IJmuider Courant: Beverwijkse Courant: Deze speciale kaartjes zijn dus NIET verkrijgbaar bij de N.S.-Stationsloketten Ter gelegenheid van het feit dat het Rijksmuseum Kröller Muller onlangs een grote uitbreiding onderging, heeft de vereniging „Vrienden van de Hoge Veluwe” in samenwerking met Kodak Nederland een bijzondere wedstrijd uit geschreven. De bedoeling van deze wedstrijd is dat men tijdens een bezoek aan het Nationa le Park de beelden in tekening, aquarel of foto brengt. De deelneming aan de wedstrijd is gratis voor elke amateur. De beoordelende jury zal daarom meer waarde hechten aan de visie dan aan de technische vaardigheden waar mee de amateur-kunstenaar zijn teke ning, aquarel, foto (zwart-wit of in kleur) of dia maakte. De inzendingen moeten gemaakt zijn tussen 15 april en 5 september 1977. Deze laatste datum is tevens de uiter ste datum van inzending aan het adres: Vereniging Vrienden van De Hoge Velu we, Wildernislaan 49, Apeldoorn. In zowel binnen- als buitenverlichting geeft deze grote heldere gloeilamp sprankelende effecten aan grotere armaturen met helder of structuur glas. Zo vraagt de ene lamp nu een maal om een ander soort licht dan de andere. Draai dus niet maar een peertje in uw lamp. Kies met overleg de juiste gloeilamp DE HAARLEMSE Smalfilmliga heeft haar laatste wedstrijd van het seizoen gehouden. Ditmaal was de opgave een film te maken naar een verplicht onder werp: Het portret. Dat dit geen gemak kelijke taak was, bleek uit de inzendin gen, waarbij de heer H. J. Rem eigenlijk de enige was die het onderwerp nauwge zet had uitgewerkt. Met zijn film „Vrij naar Esscher” behaalde hij verdiend de eerste prijs. Tevens vielen hem de wis- selprijs en de zaalprijs ten deel. De jury, bestaande uit de clubleden F. Michels, H. Sarlie en E. van der Veen, kende de tweede prijs toe aan de heer J. Stuurop voor „Nazaré belicht”. De heer J. H. Meyer mocht voor „Imperiales, een familieportret” de derde prijs in ont vangst nemen. Een eervolle vermelding kreeg de heer J. H. Stevens voor „Over- gang naar Dreefzigt”. Een succesvol fihnseizoen was hiermee voor de HSL ten einde. Op 14 mei volgt nog een film-toer-rally en dan begint het - -- men een bescheiden plaats in. Daarvoor hebben we tenslotte de wedstrijden voor persfotografen als World Press Photo. Het per traditie voortreffelijke Licht bild 1977 is door Rainier Fabian ingeleid met het thema „Macht en invloed van het foto-ontwerp”. DE ZO SUCCESVOL gebleken for mule van de eerste en tweede uitgave is voor Creative Camera International Yearbook 1977 gehandhaafd. In deze uitgave van Coo Press Ltd In Londen die door Galerie Fiolet in ons land wordt geïntroduceerd, is het werk van fotogra fen uit Engeland, de Verenigde Staten, Canada en Nieuw-Zeeland afgedrukt volgeps. een gravure-procedé. Ruim tweehonderd foto’s met bijbehorende artikelen zijn verzameld onder redactie van Colin Osman en Peter Turner van het maandblad Creative Camera. Gesprekken met Raymond Moore en Harry Callahan, alsmede met de Hon gaarse Amerikaan Munkacsi plus een 7 ^7 willen met hun hongerstaking een wijzi ging van hun omstandigheden in de gevan genis afdwingen. De tot de harde kern van de Baader- Meinhof-groep behorende anarchiste Gu drun Ensslin heeft volgens een nader be richt zich bereid verklaard tot een medisch onderzoek. Het ministerie van Justitie van Baden-Wüerttenburg heeft daarop meege deeld, dat de dwangvoeding voor haar is uitgesteld. (ADVERTENTIES) Op de dag van afstempeling kunt u op dit kaartje zoveel sporen als u maar wilt (onderbreking van de reis is toegestaan) door geheel Nederland. AMFI’66, dinsdag 26 april, Salvatori, Lisse, 20 uur. Tri-groep: Het draaien van „water”-films of geluidsperikelen door Montiin Filmgroep Haarlem, vrijdag 29 april, Clubgebouw Kromhoutlaan-Van Lo- chemstraat, Haarlem-Parkwijk, 20 uur. Draaien van films naar scenario van 25 g februari. VOOR DE TWINTIGSTE achtereen volgende keer is ter gelegenheid van de Internationale Huishoudbeurs in Am sterdam een nationale wedstrijd vrije tijdsbesteding gehouden. In de diverse categorieën kwamen totaal vele honder den inzendingen binnen. In de groep foto ging de eerste prjjs naar de heer F. J. v.d. Loo in Hillegom. ThlIllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllJIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIin l twee folklore jurkjes met biezen in Li- berty-dessms. niiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiH „Monsieur Jacques’’, een kunstwerk van de beeldhouwer Wenkenbach, bij het inillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll|||||||||||||||||||||||||||||||||||||j||||l||||||||||||||||||||llll|||||||llllll||lll|||||llllllllllllllllllllllllll|lllllllllllllH gehangen. Hoe jammer dat dan ook mo ge zijn, de aversie kan ik mij best voor stellen. Voor jong en oud is de dag pas fijn als je mets van je kleren merkt Een soort „nieuwe kleren van de keizer” dus, die je echter wel moet zien En juist op dat zien van veel jeugdige kleertjes ge maakt. met alleen >mdai net een genoe gen is. aiaa> veelal «ik me< net >og op hun veiligheid nei ■’■„■mgt irukke verkeei Nieij- oiezie>ige> -»■> »v>- ongekunstelde i..«-e, gelijk kleurig r.<- selectie uit hun foto’s vormen de hoofd moten van het boek. Tien jonge hedendaagse fotografen, een negental anderen dat zich speciaal met portret bezig houdt, vier portfolio’s en weer een artikel over de historie van de fotografie, dit keer van Walter Benja- min, completeren dit jaarboek, dat met zijn nu reeds traditioneel hoge peil voor menig gevorderd amateurfotograaf een waardevolle bron van inspiratie kan zijn. Van de Franse fabrikant Absorba is voor onze jonge robbedoezen onder an dere deze zuiver katoenen jeans met T- shirt en nylon anorak. (ADVERTENTIE) i zo CU o i Jp LD

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 19