Art Blakey «Orfeo «Serie B(unge) cimsterdam De Heiligen «Socrates «Don Quichot 8 lMA w co MUZIEK THEATER ALLERHANDE Mvvijzeij DONDERDAG IEK j _2 I •fc Tentoonstellingen Bioscopen Muziek en toneel ^^£25 19 E3 3 werken van oude meesters als Sweelinck, De Coninck, Pepusch, Telemann en Francoeur en moderne muziek op het befaamde 31-toons orgel. Orfeo. Het Koor Katholiek Haarlem geeft dinsdagavond (20.15 uur) onder leiding van haar dirigent Albert de Klerk voor de derde keer een uitvoering van Gluck’s Orfeo en Euridice, gebaseerd op het drama uit de Griekse mythologie. Plaats van handeling is het Haarlemse Concertgebouw, waar de alt Marianne Dieleman de zware rol van Orfeo zingt, de sopraan Jorine Samson die van Euridice en de sopraan Annelies Post gestalte geeft aan Amor. Voor het instrumentale gedeelte draagt het Noordhollands Philharmonisch Orkest zorg. Gluck geldt als een vernieuwer die in zijn opera’s naar dramatische waarheid en klassieke eenvoud streefde. leiden. Razend knap en met grote fysieke behendigheid voltrekt zich de voorstelling, waarin vooral Van der Linden opnieuw blijkt geeft van zijn grote theaterexpressie. Het begin van De heiligen is heel poëtisch, maar al spoedig gaat de opvoering over in komische clownerie. De drie acteurs gaan gekleed in nachtpon-achtige gewaden en bevinden zich aanvankelijk op ziekenhuisbedden. Later worden die verwisseld voor een soort variëtépodium, wanneer een knappe interpretatie van Belcampos verhaal over het circus wordt gegeven. Van 5 t.m. 7 mei te zien in de Toneelschuur, aanvang 20.30 uur. Lied in de schemering. Noel Cowards komedie Lied in de Schemering wordt vanavond opgevoerd in de Stadsschouwburg van Velsèn. Paul Steenbergen regisseerde het stuk en speelt er zelf de hoofdrol in. Een beroemd schrijver op jaren krijgt bezoek van een vroegere vriendin, wanneer hij met zijn echtgenote rust gezocht heeft in een Zwitsers hotel. Dan dreigt zijn homoseksueel verleden openbaar gemaakt te worden, een geheim dat de schrijver zijn leven lang zorgvuldig meent te hebben bewaard. Ellen Vogel speelt de vriendin van de auteur en Heleen Pimentel zijn echtgenote. Jaap Wieringa doet de in relatie tot de schrijver belangrijke rol van de hotelbediende. Aanvang 20.15 uur. Sokrates. De Griekse wijsgeer Sokrates werd in 399 voor Christus op Ongeveer 70-jarige leeftijd ter dood veroordeeld. Dat gebeurde op aanklacht van zijn vijanden en het vonnis luidde zoals gebruikelijk in die dagen: de gifbeker. Sokrates had geen school in Athene, maar hield zijn redevoeringen en discussies op hoeken van straten en op pleinen. Daar sprak hij tot voorbijgangers' van hoog tot laag, van oud tot jong. De acteur Julien Schoenaerts komt op 4, 6 en 7 mei in de Stadsschouwburg van Haarlem met de beroemde verdedigingsrede van Socrates. Schoenaerts bezit als acteur de artistieke innerlijke kracht daar een ongewoon boeiende belevenis van te maken. Aanvang 20.30 in plaats van 20.15, deze unieke componist, die tevens een groot levensgenieter en reisliefhebber was, recht trachten te doen. Veel tijd wordt elke keer besteed aan de dosering van de verschillende programmagedeelten en de technische hulpmiddelen die bij de presentatie daarvan worden toegepast. Hoewel Liszt overwegend componeerde voor de piano, komt Quod Libet toch wel voor het voetlicht, onder meer in een h^mne voor Liszt, gecomponeerd door Kodaly. Nachtconcert. Drummer Art Blakey behoeft nauwelijks verder geïntroduceerd te worden; al jaren is hij de motor achter zijn Jazzmessengers, die ondanks dat de bezetting telkens wisselt in staat zijn een ongelooflijk swingende jazz te produceren. Blakey speelde voordat hij zijn eigen groep in 1955 vormde, bij Fletcher Henderson en de beroemde Billy Eckstine Band, waarin ook Charlie Parker, Miles Davis en Dizzy Gillespie zich in ophielden. Samen met pianist Walter Davis jr., bassist Henry Pearson, trompettist Valery Ponomarev, tenorsaxofonist David Schnitter en alt-saxofonist Robert Watson geeft Art Blakey vrijdagavond (24 uur) een nachtconcert in het Haarlemse Concertgebouw. Aanbevolen. Goltfusz. Zaterdagavond (20.30 uur) Eijlders. Schilderijen, pastels, potloodtekeningen en aquarellen van Peter Sirach zijn vanaf komende zaterdag tot en met 28 mei te zien in galerie Eijlders in de Verlengde Haltestraat in Zandvoort. De expositie van deze jonge kunstenaar wordt zaterdagmiddag om 17 uur geopend met een voorstelling van clown Katie Eijlders is dagelijks, behalve op dinsdag, geopend van 10-18 qur Ook na telefonische afspraak (02507-3961) op andere uren. Reisfoto’s. Een tentoonstelling met reisfoto’s van Walter de Maar loopt van 3 mei tot en met 31 mei in de expositieruimte van de luchthaven Schiphol, gelegen op de derde verdieping van het stationsgebouw bij restaurant Aviorama Fijnschilders. Een groep van acht fijnschilders die uit Haarlem en omgeving komen, exposeren hun werk in Kunstzalen Heerkens Thijssen van 2 tot en met 28 mei. Het zijn Harry Balm, André Gouw, Evert van Hemert, Machteld Hooyen, Han Koning, Paul Koning, Hans Lodeweegs en wordt in de Hervormde Dorpskerk in Sassenheim een extra Goltfusz-concert gegeven, onder auspiciën van de Oranjevereniging Sassenheim in samenwerking met de Stichting Goltfusz-concerten. Organist is Hans van Nieuwkoop; Jan Schut speelt trompet. Het programma vermeldt werken van Sweelinck, Daniel Purcell, Walther, Telemann, Buxtehude, Handel, Mozart en Ketting. De toegang is gratis. Koffieconcert. Het Heemsteeds Kamerorkest geeft zondagmorgen (11 uur) onder leiding van Iman Soeteman een koffieconcert in Centrum 111, Herenweg 111 te Heemstede. Solist is de cellist Hans Vader, lid van het Concertgebouworket. Uitgevoerd worden werken van Haydn, Satie, Stravinsky en het celloconcert van Monn. Gratis entree. Orgelbespeling. Herman Verschraegen speelt zaterdagmiddag (15 uur) werken van Liszt, Franck en hedendaagse Belgische componisten op het orgel van de Kathedrale Basiliek Sint Bavo, Leidsevaart 146, Haarlem. Amateurs. Onder leiding van Henri ter Voort geeft het al 45 jaar bestaande i Haarlems Amateur Symfonie Orkest vrijdagavond (20.15 uur) een concert in de Doopsgezinde Kerk, Frankestraat 24 te Haarlem. Uitgevoerd worden werken van Liefde half om half. Wie van een avondje onbekommerd plezier houdt en wie doet dat niet kan terecht in de Stadsschouwburg van Haarlem, waar in vrije produktie op 5 mei Liefde half om half gaat. Ko van Dijk speelt een belangrijke rol in dit stuk van Alan Ayckbourn, dat onder regie van Adrian Brine met de vereiste vaart over de Amateurtoneel. Voor eigen donateurs en andere belangstellenden speelt het gezelschap VZOD/Rokato vanavond in de Stadsschouwburg in Haarlem de klacht Potasch en Perlemoer in conserven. Er zijn nog kaarten aan de zaal verkrijgbaar. Walden en Muyselaar. „Waaf blijft de tijd” heet het revueprogramma waarmee Willy Walden en Piet Muyselaar nu in derde editie het land afreizen om afscheid te nemen van hun veelkoppig publiek. De twee komieken komen op koninginnedag in het Haarlems Concertgebouw (aanvang 20.15) in gezelschap van hun collega’s Aase Rasmussen, Helen Shepherd, Louis Dusee, Harry Polder en een danssextet onder leiding van Myrna van Gilst. Speciale gast: Fred Kaps. De muzikale leiding berust bij Tony Schifferstein., planken rolt. Hel. is een spel met komische verwisselingen, waarbij Ayckbourn twee huiskamers half om half in elkaar geschoven heeft, zodat verschillende situaties door elkaar gespeeld worden. Dat verhoogt tempoen plezier. Aanvang20.15 uur Rue des Roses. In het café van cultureel centrum De Egelantier (Groot Heiligland 61, Haarlem) kan men ook dit weekeinde live-muziek bijwonen. Donderdagavond (21.30 uur) treedt Trio-Joop Brakel met kunstfluiter Kapo op, Trio Perrenial geeft zondagmiddag (15 uur) acte de présence en dinsdagavond is het veelbelovende Nederlandse folk- en rockgroepie Rue des Roses aktief Ouwejan Makkers. Het in eerste instantie voor vorige week donderdag avond geplande concert van de folkgroep Ouwejan Makkers, vindt vanavond doorgang (21.15 uur) in folkcafé De Teerling, Kleine Houtstraat 58, Haarlem. Koffieconcert. In de burgerzaal van het gemeentehuis Bloemendaal heeft zondagmorgen (11.30 uur) het,laatste koffieconcert plaats ter afsluiting van het winterseizoen. Medewerking verlenen het Aerdenhout’s Vrouwenkoor onder leiding van André Kaart, het Amici Quartet en de claveciniste Kya Hengstmangers. Uitgevoerd worden werken van Gustav Holst, Mozart en Haydn (het Vesper in F grote terts). Solisten zijn de spraan Machteld van Woerden, de mezzo-sopraan Paula de Wit en de alt Paula de Groot. Hauser Orkater. Afgelopen maand is Hauser Orkater, een gezelschap acteurs en musici, van start gegaan met haar nieuwste produktie Het Vermoeden. Anders dan in vorige shows is er nu geen sprake van een vast thema. Het is een abstract geheel geworden, dat het vooral van sfeer moet hebben. Het gezelschap bestaat uit vijftien mensen, waarvan het grootste deel nu al vijf jaar lang hecht samenwerkt en soms tot opmerkelijke prestaties kwam. Binnen de wereld van het ongewone amusement heeft Hauser Orkater in elk geval een vaste plaats veroverd. Tussen verscheidene series optreden in Shaffy door komt de groep op 2 mei naar de Stadsschouwburg in Velsen. Aanvang 20.15 uur. ideale nodem n. Naar >te sort chr. ga- evering r klant. JS ta an: Cu- tweg 8. anstr. 4 „Dag- I., Zon- stzaan). am 371 t. 18 u Inl. tel eenakter niet zomaar een acteur die een gek speelt. Onder regie van Peter Oosthoek is het alsof hij er heel zijn eigen innerlijk denken mee uitstort over de hoofden van zijn toeschouwers. Zonder pathetiek, maar met een diep gevoel voor de dramatiek der onrechtvaardigheid. Op 29 april om 20.30 in Huize Scheijbeek, Velserweg, Beverwijk. Een intiem theatertje waar deze bewogen monoloog zeker naar waarde geschat zal kunnen worden. Peter van der Linden. Aus Greidanus en Henk Votel in De heiligen met de krakeling van toneelgroep De Appel. Art Blakey komt vrijdagnacht met zijn Jazz-Messengers in het Haarlemse Concertge bouw in aktie. Petronelle Wijnekus. Harry Balm zal tijdens de opening op vrijdagavond 29 april om 20.30 uur een korte inleiding houden. Heerkens Thijssen. Houtplein 13 in Haarlem, is dagelijks geopend van 10-17 uur met uitzondering van zon- en feestdagen en maandagmorgen. Julien Schoe naerts als Socrates in zijn verdedi- ainasrede. de gebruikelijke aanvangstijd van de schouwburg. Keefman. Al weer anderhalf jaar reist Centrum-acteur Jacques Commandeur het land door met de eenakter Keefman, een kort verhaal in monoloogvorm van de in januari 1974 door zelfmoord om het leven gekomen auteur Jan Arends, Keefman is een psychiatrisch patiënt die zich richt tegen zijn arts. Het verhaal verscheen in 1972 in een bundel onder de gelijknamige titel. Keefman is gek en hij weet dat ook. Maar hij weet ook dat hij de waarheid vertelt en daarom acht hij zich superieur aan zijn psychiater, ook al heeft hij dan niet eens een mulodiploma. Jacques Commandeur is in deze briljante Kees Rosenhart. De cantor-organist van de Waalse Kerk, Kees Rosenhart, zal zaterdagavond de Orgelcyclus Waalse Kerk - 1977 openen (20 uur). Traditiegetrouw zal tot september iedere laatste zaterdag van de maand een orgelbespeling plaatshebben in de oude kerk aan het Begijnhof in Haarlem. Rosenhart heeft in verband met Koninginnedag een anonieme bewerking van het Wilhelmus in zijn programma opgenomen. Verder worden werken van Walther, Froberger, Kindermann, Marburg en Bach uitgevoerd. Teylers Museum. Onder auspiciën van de Stichting Huygens Fokker heeft zondagmiddag (15 uur) in de aula van het Teylers Museum (Spaarne 16, Haarlem) een concert plaats, waaraan de altviolist Ruud Stoffer en de organist Anton de Beer hun medewerking verlenen. Zij spelen Van de koele meren des doods. De auteur Ton Vorstenbosch heeft een bewerking gemaakt van Frederik van Eeden psychologische roman Van de koele meren des doods. Aan het begin van dit seizoen gaf Centrum er de toneelpremière van. Het stuk geeft een beeld van een psychotische jonge vrouw uit de betere standen, die na een reeks beproevingen tot innerlijke harmonie geraakt. De jonge Hedwig raakt tijdelijk haar verstandelijke vermogens kwijt en dreigt ten onder te gaan aan verdovende middelen. Tenslotte beleeft zij toch haar loutering door de steun van een religieuze zuster. Het stuk speelt in de jaren tachtig, van de vorige eeuw. Peter Oosthoek heeft het geregisseerd en toont met deze produktie aan hoe eigentijds toneel aan de hoogste theatrale eisen kan voldoen. Een bijzonder indrukwekkende voorstelling, waarin Ansje Beentjes een knappe creatie maakt van de jonge vrouw Hedwig. Er is levende muziek bij dit stuk, dat is opgebouwd uit losse scènes en flash backs. Vanavond en zondagavond wellicht voor de allerlaatste maal te zien in de Toneelschuur. Aanvang 20.30 uur. De lamp hangt scheef. Gelijktijdig met Van de koele meren des doods ging bij Centrum begin van dit seizoen Per Justesens toneelspel De lamp hangt scheef in première. Ook hier voerde Peter Oosthoek de regie. Hetzelfde basisdecor als bij De koele meren werd gebruikt. En evenals dat stuk geeft ook De lamp een beeld weer uit de jaren tachtig van de vorige eeuw. Alleen gaat het hier om de arbeidersklasse. Justesen situeert zijn stuk in het milieu van de veenkolonies in het oosten van ons land, waar een armoedige bevolking door de heersende klasse wordt misbruikt. De arbeiders gaan hun ellendig bestaan doorzien en komen in verzet: de opkomst van het socialisme is voelbaar. Ook hier bewijst Oosthoek zijn belangrijk talent als regisseur en toneelmaker. Wederom met behulp van levende muziek maken de spelers van Centrum er een revue van de armoede van. Vooral Jacques Commandeur valt op door zijn sublieme vertolking van de dronkelap die fungeert als intermediair bij de scènes. Komende zaterdagavond om 20.30 uur in de Toneelschuur. Don Quichote. Pantomimespeler Rob van Reijn heeft met zijn eigen gezelschap een bewerking gemaakt van Miguel de Cervantes’ beroemde boek Don Quichote de La Mancha. Het is een romantische benadering geworden, waarin een door snee blik op de dolende ridder wordt gegund. Een geluidsband met daarop de stem van Bob de Lange vertelt het verhaal, dat door de spelers in beweging wordt uitgedrukt. Vooral het onmiskenbare talent van Rob van Reijn zelf treedt bij deze theaterproduktie sterk op de voorgrond. Fraaie toneelbeelden worden getoond, waarvoor de beeldend kunstenaar Luis Pileer verantwoordelijk is. Op 29 april in de Stadsschouwburg in Haarlem, aanvang 20.15 uur. Toneel met Belcampo. Samen met de acteurs Henk Votel en Aus Greidanus heeft Peter van der Linden een niet-alledaags brok theater gemaakt op proza van Belcampo. De heiligen met de krakeling heet die produktie van toneelgroep De Appel, waarin Belcampos verhalen een geheel eigen leven gaan Schubert, Beethoven, een trompetconcert van Haydn, een hoboconcert van Cimerosa en een celloconcert van Tartini. Toegang gratis. Oudestijl-jazz. Het huisorkest van de Haarlemss Jazz Club (Groot Heiligland 37, Haarlem), de Limehouse Jazzband verzorgt vrijdagavond (22 uur) samen met de energieke vocaliste Victoria Varekamp een bruisend optreden in de HJC. De groep bestaat uit de blazers Ton van Brussel, Hans Esman, Jacques van Ham, Fred Horn, Ruud Ditmarsch, Luuk Jellema en Remco van de Gugten, de pianist Peter Rijkhoff, de slagwerker Ger Booiman en gitarist-banjoïst Dick Klijn. Dezelfde soort levende muziek treft men aan in Sherry-bodega De Gravin, Gravinnesteeg 9 te Haarlem. Vrijdagavond (22 uur) musiceert daar het trio van pianist Jan de Bas (Enroll Garner-stijl), zaterdagavond om dezelfde tijd de Midgetown Jazzband en dinsdagavond (21 uur) het oude stijl-kwintet The Pink Elephants, die mogelijk vergezeld gaan van de Amerikaanse sopraansaxofonist George Probert. Recente schilde rijen van Hannes Kuiper zijn nog tot en met komen de zaterdag te zien bij de Stichting Beeldende Kunst aan de Gedempte Oude Gracht in Haarlem. Dage lijks van 13-17 uur. bovendien op za terdagmorgen van af 11 uur. De foto toont het schilder ijen ..Sup poosten". Albert de Klerk lichtte desgevraagd toe: „Het drama zit in het verhaal zelf. Er wordt in Orfeo een geweldige spanning opgebouwd. Met name de recitatieven zijn zeer indrukwekkend, maar doordat ze onderbouwd zijn door strijkers zeer moeilijk op te vangen.” Vóór het Katholiek Koor Haarlem geldt deze Orfeo min of meer als „tussendoortje”, na het zware Stravinsky-programma. Het koor repeteert momenteel namelijk voor een uitvoering van een werk dat De Klerk twintig jaar geleden componeerde, de Missa Pii Decemi, dat in november zal plaatshebben. De Klerk: „De koren zijn vrij eenvoudig, het zwaartepunt ligt in de Orfeo namelijk bij dé solisten. Met name Marianne Dieleman heeft een zware rol. Vandaar dat we met betrekkelijk weinig repetities konden volstaan; de noten zaten toch wel goed. We hebben alleen hard gewerkt aan de uitspraak van het Italiaans.” Open podiumavond. In de Tuinzaal van het Haarlemse Concertgebouw wordt maandagavond (20.15 uur) al weer de een na laatste Open Podiumavond van het lopende seizoen gehouden, waarop weer een groot aantal amateurs hun capaciteiten zal tonen. Leerlingenavond. Wij herinneren onze lezers aan de tweede Voorspeelavond, die leerlingen van Albert de Klerk vrijdagavond (19.30 uur) verzorgen in de Grote of St. Bavokerk te Haarlem. Zij zullen werken van Purcell, Bach, Reger, Pierre du Mage en Kees van Baaren spelen. Kadens. In de zolderconcertserie geven Noor Kamerbeek - fluit - en Reinild Mees - piano - zaterdagavond (20.15 uur), een recital in het kamermuziekcentrum Kadens (Smedestraat 31, Haarlem). Op het programma staan werken van Bach, Rein ecke, Antheil, Jolivet en Poulenc. Beide musici studeren nog, maar genieten al een goede reputatie. Serie B(unge). De laatste van een serie van vier „burlesk-instructieve” programma’s, die door pianist Sas Bungé in samenwerking met het Vokaal Ensemble Quodlibet „wat u maar wilt”) en de Technische Theatergroep Perspekt zijn samengesteld, draagt als titel „Last but not Liszt” en zal aanstaande zondagmiddag (15 uur) we'l weer veel publiek trekken naar de Tuinzaal van het Haarlemse Concertgebouw. Sas Bunge zal met etudes, muzikale reis indrukken en een ballade rechtdoen aan Concertgebouw (Van Baerlestr., Tel. 718345): Donderdag 28 april en zaterdag 30 april, kl. zaal 20.15 uur: Amadeus Kwartet. Werken van Haydn, Britten e.a. Vrijdag 29 april, kl. zaal 20.15 uur: Daniel Raclot, violoncel, Caroline Roussel, piano. Werken van Bach, Schubert e.a. Zat. 30 april, gr. zaal 20.15 uur: Gewestelljk Orkest voor Zuiholland, o.l.v. Willem Wiese- hahn, m.m.v. Annette de la Bije, sopraan, Elise Galama, alt, Arjan Blanken, tenor, Wout Oos- terkamp, bas en Simon C. Jansen, kistorgel. Werken van Bach, Haiindel e.a. Zondag 1 mei. Spiegelzaal, 11 uur: Für Elise, Nederlandse Omroepstichting. Gr. Zaal 14.15 uur: Abonne mentsconcert. Dinsdag 3 mei, gr. zaal 20.15 uur: Kon. Christ Oratorium Vereniging. Utrechts symfonie Orkest o.l.v. Martin Kam- rninga, m.m.v. Annette de la Bije, sopraan, Arjan Blanken, tenor, Henk Smit bas en Ber nard Bartelink, orgel. Werken van Brahms e.a. Woensdag 4 mei, gr. zaal 19.30 uur. Herden kingsconcert. Het Concertgebouworkest Toonkunstkoor, afd. Amsterdam, o.Lv. Kees Bakels, m.m.v. Henk van Ulsen, voordracht Werken van Henkemans „Bericht aan de leven den”, Mendelssohn, vierde symfonie, kl. zaal 12.30 uur: Gratis lunchconcert. Glen Wilson, klavecimbel. Carré (Amstel, tel. 225225): T.e.m. 14 met dage lijks (beh. zondag en maandag) 20.15 uur: Toon Hermans. Nieuwe de la Mar Theater (Marnixstr., tel. 233462): T.e.m. 30 april, dagelijks 20.15 uur: „Liefde half om half”, blijspel van Alan Ayck bourn, met Ko van Dijk, Pleuni Touw e.a. Shaffy Theater (Keizersgracht, tel. 231311): T.e.m. 7 mei, dagelijks (beh. zondag en maan dag) 22.15 uur, concertzaal: Hauser Orkater: „Het Vermoeden”. 29 en 30 april, 24 uur, shaf- fyzaal: „Theatergroep Splinter”: „Splinter nieuw”. Mickery (Rozengracht, tel. 236777): T.e.m. zon dag 1 mei, dagelijks 20.30 uur Korean Drama Centre, Seoul: „Hamlet”. Theater Tingel Tangel (N.Z. Voorburgwal, tel 264695): T.e.m. zondag 1 mei, dagelijks 20.30 uur, solo-programma Jan Blaaser: „Bruin brood", m.m.v Clous van Mechelen, piano. Theater De Engelenbak (Nes, tel. 247368): Dins dag 3 mei, 20.30 uur: Open Bak. Centrum-Bellevue (Leidsekade, tel. 247247): Vr. 29 april, 12.30 uur: lunchvoorstelling Toneel groep Centrum: „Mono-Stereo”, van Francisca van Vloten. T.e.m. 1 mei, dagelijks 20.30 uur: Toneelgroep Centrum: „Spiegels” van Dimitri Frenkel Frank. Klein Bellevue,tel. 247248): Dagelijks (beh ’s maandags) 20.30 uur Frans Halsema met „Ik,ik en nog er’s ik”. Theater De Brakke Grond (Nes, tel. 232904): T.e.m. zaterdag 7 mei, dagelijks (beh. zondags) 20.30 uur: „Deuren” van J. Bernlef met Henny Órri, Huib Broos, e.a. Rijksmuseum (Stadhouderskade): T.e.m. 3 juli "Borobudur - kunst en religie in het oude Java”. Geopend dagelijks 10-17 uur, zon- en feestdagen 13-17 uur. Rijksmuseum Vincent van Gogh (Paulus Pot terstrT.e.m. 1 mei World Press Photo". Geo pend dagelijks 10-17 uur, zon-en feestdagen 13- 1;7 uur. Stedelijk Museum (Paulus Potterstr.): T.e.m. 1 mei, tekeningen van Adolf Wölfli. T.e.m. 8 mei Ed van der Ëlsken: „Eye love you” - foto’s en diaprojectie. T.e.m. 15 mei boeken van Jack Sun (alias Victor IV) en textiel van Daniel Graffin. T.e.m. 29 mei tekeningen, prenten en foto’s van Claes Oldenburg. T.e.m. 29 mei Robert Morris, tekeningen rond de reconstruc tie van het „Observartorium”. Geopend dage lijks 9.30-17 uur, zon- en feestdagen 13-17 uur. Tropenmuseum (Linnaeusstr Tot 30 april „Grenzeloos Werkeloos”. Tentoonstelling over werkgelegenheid in de Derde Wereld. Geopend dagelijks 10-17 uur, zondagen 12-17 uur. Alhambra I (Weteringschans 134, 233192): „Net work”, toeg. 14 j. Dag. 14, 19 en 21.30 uur, zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Alhambra 2: „The pink panther strikes again”, toeg. a.l. Dag. 14.30,19.15en21.45uur,zo. 13.45, 16.15, 19.15 en 21.45 uur. Bellevue Cinerama (Marnixstr. 400, 234876): „Silver streak expresse", toeg. 14 j. Dag. 14.15, 19 en 21.30 uur, zo. 13.15, 15.45, 19 en 21.30 uur. Calypso (Marnixstr. 402, 66227): „Casanova”, toeg. 18 j. Dag. 14 en 20 uur, wo. 14 en 20.30 uur. Calypso Club: „Geheime opdracht „Lady Marie ne toeg. 14 j. Dag. 14.15, 19 en 21.30 uur, zo. 13.15, 15.45, 19 en 21.30 uur. Vr. za. nacht 00.15 uur. Centraal (Nieuwendijk 67, 248933): „Deep throat”, toeg. 18 j. Zo. vanaf 12.30 uur. Dag. 11.15, 12.30, 13.45, 15, 16.15, 17.30, 18.45, 20.15 en 21.30 uur. Cineac Damrak I (Damrak 63, tel. 245648): „Op dracht: geen overlevenden”, toeg. 18 j. Dag. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Cineac Damrak 2: „Sex o’clock USA”, toeg. 18 j. Dag. 18.45 en 21.15 uur, do. vr. ma. di. ook 13.15 en 15.30 uur. Cineac (Reg. Breestr. 31, 243639): „Merlijn, de tovenaar”, toeg. a.l. Dag. 13.30, 15.30, 19 en 21.30 uur. Cinema Int. (Aug. Allbéplein 4,151243): „The big bus”, toeg. 14 j. Do. vr. za. zo. 19 en 21.30 uur, ma. di. 20 uur, wo. 21 uur. Cinétol (Tolstr. 160, 722291): „De vrouw en het Göta kanaal”, toeg. 18 j. Dag. 20 en 22 uur, zat alleen 20 uur. Dag. 19.30, 21.45 en 24 uur: „Giacomo Casanova Veneziano”, toeg. 18 j. City 1: (Leidseplein, 234579): „Cross of iron”, toeg. 18 j. Dag. 14 en 20.15 uur, wo. 14 en 20.30 uur. City 2: „De killer van Central High”, toeg. 18 j. Dag. 13.30,19.30,22 uur, zo. 13,16.30,19.30 en 22 uur. City 3: „Jour de fête”, toeg. a.l. Dag. 14.15, 18.45 en 21.15 uur, zo. 13.15, 15.45, 18.45 en 21.15 uur. City 4: „The twist”, toeg. 18 j. Dag. 15, 18.30 en 21 uur, zo. 13, 15.30, 18.30 en 21 uur. Corso (Kalverstr. 122, 234561): „In Tirol gaat de ontucht nooit verloren”, toeg. 18 j. Dag. 13.30, 15.45, 19 en 21.30 uur. Desmet (Plantage Middenlaan 4A, 226551): „Ser- pico”, toeg. 18 j. Dag. 19.30 en 21.45 uur. Du Midi (Apollolaan, 723653): „Dokter Pulder zaait papavers”, toeg. 14 j. Dag. 14, 19 en 21.30 uur. Flora (Amstelstr. 24, 230469): „Sodom en Gomor rah”, toeg. 14 j. Dag. 20 uur, wo. 20.30 uur, za. en zo. ook 13.30 uur. Kriterion (Roetersstr. 34, 231708): „Loflied op de zonde", toeg. 18 j. Dag. 14.30, 19.15 en 22 uur, vr. za. nacht 00.30 uur. Leidseplein Theater (Leidseplein, 235909): „The last Tycoon", toeg. 14 j. Dag. 14.30, 19.15 en 22 uur, zo. 13.15, 15.45, 19.15 en 22 uur. Nöggerath (Reg. Breestr. 34,230655): „Network”, toeg. 14 j. Dag. 13.15, 16, 18.45 en 21.30 uur. Parlsien (Nieuwendijk 69, 248933): „Kletsk...”, toeg. 18 j. Dag. 11.30, 13.30, 15.30, 17.30, 19.30 en 21.30 uur, zo. vanaf 13.30 uur. Rembrandtplein Theater (Rembrandtplein, 223542): „De super-bionische held", toeg. 14 j. Dag. 14.15, 19 en 21.30 uur, zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Rialto (Ceintuurbaan 338, 723488): „Woeste Hoogten”, toeg. 14 j. Dag. 19 en 21.30 uur. Rivoli (Ceintuurbaan 338, 723488): „Notori ous”, toeg. 14 j. Dag. 19.30 en 22 uur, za. en zo. wo. midd. 14.15 uur. Roxy (Kalverstr. 224, 232809): „The eagle haa landed”, toeg. 14 j. Dag. 13.15,16,18.45 en 21.30 uur. Studio K (Roetersstr. 34, 231708): „Rocco en zijn broers”, toeg. 18 j. Dag. 14 en 20.15 uur. Zo. 14 en 20.30 uur. The Movies (Haarlemmerdijk 181, 245790): „Fe- raldo’s le fleurs du miel”, toeg. 18 j. Dag. 19.45 en 22 uur. Tuschinski 1 (Reg. Breestr. 26, 62633): „Rocky”, toeg. 14 j. Dag. 14.30, 18.45 en 21.30 uur, za. en zo. 13.15, 16, 18.45 en 21.30 uur. Tuschinski 2: „A star is born", toeg. 14 j. Dag. 14.30, 18.45 en 21.30 uur, za. en zo. 13.15, 16, 19.45 en 21.30 uur. Tuschinski 3: „The Canterbury tales”, toeg. 18 j. Dag. 14.30,19 en 21.30 uur, za. en zo. 13.30,16,19 en 21.30 uur. Tuschinski 4: „Marathon Man", toeg. 18 j. Dag. 14.30, 19 en 21.30 uur, za. en zo 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Tuschinski 5: „Midnight cowboy”, toeg. 18 j. Dag. 14.30,19 en 21.30 uur, za. en zo. 13.30,16,19 en 21.30 uur. De Uitkijk (Prinsengracht 452, 237460): „Cria cuervos", toeg. 18 j. Dag. 19 en 21.30 uur, za. en zo. 13,15.30,19 en 21.30 uur, vr. za. nacht 24 uur. '0.

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 19