Koninginnedag vieren in Velsen Samenwerking met Stisa op basis van nieuwe formule KGY-delegatie naar Neuwied vertrokken HARTEWENS IN VERVULLING ,1 jg Sociaal café slaat aan Bromfietster aangereden Allernieuwste bestseller: ”NS-vakantiereizen’77” Kabaret en muziek in Alpha Soos sikkens JB Wistudatwij uw gordijnen I opmaat maken, ook velours. KERNGROEP OUD UM OP EXCURSIE Diefstal uit bedrijfspand „DE ZANDKRAAI NAAR BOSKOOP I V R IJ D A G APRIL 13 IJMOND MT iveen: Advies Blaar Motie jè.' Verhoog de waarde van uw huis Eigen land Ardennen Moezel Fichtelgebergte Denemarken Service, met o.a. reizen naar: Parijs (2 t/m 7 dagen vanaf f 130,-) en reizen per Zon Expres naar de Rivièra, bijvoorbeeld Boulouris (10,17 en 24 dagen vanaf f 365,-). De bestseller NS-vakantiereizen ’77 is gratis te krijgen op de stations, de NS-reis- en inlichtingenburo’s,de ANWB, de meeste reisburo’s en de Rabobanken. Gedeeltelijk verzorgde reizen Eigen land (8-daagse fietsvakantie v.a. f 288,-), Zuid Lapland (15 dagen vanaf f 916,-). En vraag daar dan meteen even naar Vierwoudstedenmeer (15 dagen v.a. f 1216,-), het reisprogramma van de Franse Toeristen Vaudoiser Alpen (15 dagen vanaf f 1437,-), Karinthië met Venetië (17 dagen vanaf f 1108,-). IJMUIDEN Ou;.-IJniul de Stisa en de staf van buurthuis De Brulboei gaan binnenkort om tafel zitten om te praten over een gewijzigd samenwerkingsmodel. Dat model zal voor een nader over een te komen periode dienst moe ten doen. Een proefperiode. Mocht daaruit niet het gewenste resultaat komen dan zullen de consequenties daaruit worden getrokken. Dat wil zeggen dat het dan niet uitgesloten is dat de kerngroep van het wijk- comité geheel of gedeeltelijk zal opstappen. Doel van het één als zowel van het ander blijft. het belang van de wijk te dienen. Een greep uit de inhoud. Geheel verzorgde reizen (8 dagen vanaf f 292,-), (8 dagen vanaf f 498,-), (8 dagen vanaf f 480,-), (8 dagen vanaf f 566,-), (8 dagen vanaf f 746,-), Allgau.het Alpenvoorland (10 dagen vanaf f 684,-), Vierwoudstedenmeer (8 dagen vanaf f 728,-), i ■■MV 2 9 I 9 E I m. 24 12 66 Tel. 023- in VELSEN-OOST ADVERTENTIE (Van een onzer verslaggevers) De heer H. Visser van de kerngroep ADVERTENTIE ADVERTENTIE Haven Dagelijks verse asperges in zeven variaties Verse Ganzelever Verse Coquille St. Jaques Donderdag vertrokken: Ady, Antwer pen; Starmi, R.dam; Free Enterprise-8- Dover; Thea-K, Frederiksvaerk; Kenrix, Kingslynn, IJmuiden; Biscay Star, Cont. Plat, IJmuiden; Wimpey Salion, Cont. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. In de nacht van 27 op 28 april is ingebroken bij een Itali aans modehuis aan de Alkmaarseweg 6. Uit een bureaulade van dit bedrijfpand is 3000 gestolen. Laat uw huis schilderen dooreen vakman-schilder metSikkens produkten. Dat betekent verfraaiing en bescherming voor jaren. G. SPIJKER motie terug Sikkensen de vakman voor alle zekerheid G. METTES persoonlijke vlak VELSEN-ZUID 10.30 uur: Kinderoptocht door heel Velsen-Zuid, start bij de Brandweer kazerne, 14.30 uur: Filmmiddag voor kinderen tot 12 jaar in het Gymnasi um Felisenum, 1430 uur: spelmiddag voor de jeugd van 13-17 jaar bij de muziektent in Velserbeek, 20 uur Oranjebal in de Theeschenkerij Velserbeek 12.45 uur: Opening kinderspelen op ’t Kaetie met: 13 uur: straattekenen, 13.30-15.30 uur: Slaom, zaklopen, doel- sohieten en balgooien, 15.30 uur: ober-race, 16.30 uur: Tohsteken voor volwassenen, na afloop prijsuitreiking Deze expositie omvat circa tweedui zend werkstukken die te samen een beeld geven van alle denkbare hand werktechnieken. Bezoekers die iets meer te weten willen komen over enkele van de toegepaste technieken, worden op weg geholpen via demonstraties van bij voorbeeld weven, kantklossen, spinnen, schiemanswerk. filet-doorstoppen en het maken van poppen. De reis naar Boskoop gaat per bus. Men vertrekt om 8.30 uur en is om ongeveer 16 uur weer terug. Opgaven tot uiterlijk 10 mei bij buurthuis De Zand- kraai, Handelstraat 93 in Heemskerk, tel. 32549. VELSEN-NOORD 9.15 uur: Rondgang door Tamboer en Trompetterkorps Velsen-Noord., 10 uur: vlaghijsen op Breesaperhof, 10 uur: kinderfeest in buurthuis De Mei (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK Het sociaal café in de sociëteit van het ontmoetingscentrum De Nieuwe Slof vóórziet duidelijk in een behoefte. De eerste bijeenkomst in het sociaal café, bedoeld voor ieder die be trokken is bij of belangstelling heeft voor de welzijnsbevordering in Bever wijk en omgeving, trok veel belangstel lenden, die op geanimeerde wijze de onderlinge contacten verstevigden of nieuwe'contacten maakten. De werkgroep die het café voorbereid de, was duidelijk tevreden over de op komst van de werkers. Het sociaal café is een voortzetting van de kwartaalbij- eenkomsten voor mensen werkzaam in het maatschappelijk werk. De volgende bijeenkomst in het café is op 26 mei. Eind juni wordt bekeken of het zinvol is een thema tijdens de bijeenkomsten t» bespreken. Plat, Velsen; Santa Maria, Cork; Tor Scandinavia, Gotenborg; Cotinga. Swan sea, IJmuiden; Lone Klipper, Antwer pen; Gam Azobe, Hamburg; Bonma, Antwerpen; Myriam Del Toro, Santan der; Danesund, Korsund; Alchemist Sta de, Stavanger; Corvus. Ipswich; Albert- V, Immingham; Yamal, Kliningrad; Helena Schepers, Gothenborg, IJmuiden. Vrijdag aangekomen: Othonia, Rotter dam, IJmuiden; Osenberg, New Castle; Falcon, Kristiansand; Alida Gorthon, Ge ile; Nopal Verde, Rotterdam, Velsen; Prinses Margriet, Lerwick. Vrijdag vertrokken: Helena Schepers, Duisburg, Gothenburg; Mosel, Brugge; Helios 2, Duisburg, Hamburg; British Vine. Wilhelmshaven- De KGIJ is ernstig verontrust over deze in 1972 ingestelde maatregel, die inhoudt, dat aan een ieder de aanstelling in openbare dienst geweigerd kan wor den indien er ruimte bestaat voor twij fel of deze mensen ten alle tijden vooi de vrije democratische rechtsorde zullen opkomen. Het manifest, dat de KGIJ instelde om het Berufsverbot aan de kaak te stellen, is tot nu toe door tien groeperingen ondertekend. Deze week verklaarde de Raad van Kerken, Beverwijk, Heems kerk en Velsen-Noord dat onmogelijk een ddidelijke uitspraak aangaande de ondertekening van het manifest kon worden gedaan. Een kleine meerderheid van de Raad sprak zich persoonlijk uit voor ondertekening. De overige leden van de Raad deelden de verontrusting die uit het manifest spreekt, in zoverre menselijke vrijheden worden aangetast en het gevaar ontstaat dat misbruik wordt gemaakt van de wet ten nadele van hen, die menen Zich in hun denken anders te moeten opstellen dan de grote meerderheid. Beiden reden in de richting van Cas- tricum toen de man, die ontdekte dat hij fout was gereden, zijn auto draaide. Hij reed daarbij het fietspad op, zonder het meisje op de bromfiets te zien- Zij liep bij de aanrijding een gekneusde voet op, maar kon na behandeling in het ziekenhuis naar huis. VELSEN Het feestelijk pro gramma voor Koninginnedag in de verschillende delen van de gemeente Velsen ziet er als volgt -uit: DRIEHUIS 8.30 uur: Samenzang door kinderen voor Engelmunduskerk 9 uur: Op tocht door de straten vanaf De Ge- nestetstraat met onderbreking voor het vlaghijsen bij de Julianaboom. 10-11.30 uur: Kinderspelen op feest terrein Aagtevonklaan, 11.45 uur: prijsuitreiking, 14 uur: Optocht door Driehuis met aansluitend middagspe- len op het feestterrein Aagtevonk laan, 15 uur: kindervoorstelling in feesttent, 16 uur: prijsuitreiking op tocht, 21 uur:Feestavond voor jonge ren in de feesttent 1, 21 uur: Kaas-en wijnfeest voor ouderen in feesttent 2. 2. SANTPOORT-NOORD 10.30 uur: vlaghijsen aan Burg. En- schedélaan, 10.45 uur: start gecostu- meerde kinderoptocht, 11.30 uur: prijs uitreiking op feestterrein aan de Hoofdstraat 12.30 uurTondgang met geluidsw-agen, 14 uur: Pasar Malam in de IJmond-MTS, 14-17 uur: Oranje feesten aan de Hoofdstraat met zes kamp, spelen, schaak- en damsimul- taan en poppenkast, 17 uur: touwtrek- wedstrijd aan Hoofdstraat, 18 uur: rondgang met geluidswagen, 20 uur: Oranjebal in De Stoeterij BEVERWIJK. Vanmorgen om acht uur is een KGIJ-delegatie naar Neuwied vertrokken om in de partnerstad van Beverwijk met verschillende maatschap pelijke groeperingen en in een speciale discussiebijeenkomst de zogenoemde „Berufsverbote” onder de loep te nemen. IJMUIDEN-WEST 8 uur: Stairt Trimwandeltocht bij Wijkgebouw NH-Kerk aan Radar- straat, 9 uur: Muzikale rondgang door showband Velsen en drumband IJmuiden, 9.30 uur: Filmvoorstelling voor kleuterscholen in de Sporthal, 10- 12 uur: Rolschaatswedstrijden voor jongens en meisjes start bij de Keet- berglaan: 13 uur: muzikale rondgang door Drumband Voorwaarts, 14-17 uur: Feestprogramma op Sportpark Zeewijk met zaklopen en optreden Peppi en Kokki. Stisa’s beroepskracht wilde daar best iets over zeggen. Niet de menselijke, maar de zakelijke kant van zijn werk zou hem de mogelijkheden geven zijn taak naar behoren te volbrengen. Hij vergeleek „het conflict” met een blaar die op de omstreden vergadering was doorgeprikt en pijn was gaan doen, maar die al in een veel eerder stadium aanwezig was. voor 4-7 jaar, 10-12 uur: start sport en spel voor 7-16 jaar bij KIC- terrein, 14-15 uur: dropping op KIC- terrein, 14.30 uur prijsuitreiking op KlC-terreln, 15-16 uur: Suitbalwed- strijd brandweer Van Gelder-Hoog- ovens op KIC-terrein, 20.30 uur: Dis cotheek Icarus in De Meerpaal. poogde op tal van manieren Van der Linde er toe te bewegen de controverse tussen hem en Mettes uit de weg te ruimen...Laatstgenoemde bleek wel be reid door te gaan of er nooit iets was gebeurd. Voor Mettes lag dat moeilijker. Zaken op het persoonlijke vlak kan ik niet goed behartigen als daar problemen liggen Die moeten eerst uit de weg”. Moest Van der Linde zijn verontschuldi gingen aanbieden? Volgens Mettes wa dat niet nodig. Wat er dan in feite wel moest gebeuren om de breuk te herstel len kwam niet uit de verf. Buurtbewoners staken niet onder stoe len of banken dat het hen maar slecht aanstond dat om een persoonlijke aange legenheid het belang van de renovatie van de wijk stagneerde. „Daar spelen we de gemeente mooi mee in de kaart”, riep iemand „Wat zou het", merkte een an der op, ,we zijn nu ruim dertig jaar na de oorlog en er is nog steeds niks gedaan aan het herstel van de buurt”. Iedereen leek het er over eens dat er iets moest gebeuren. Visser riep nog maals in een vertwijfelde poging tot Van der Linde: „geef je fouf toch toe...Dat is toch geen schande?” Vice-voorzitter G. Spijker trok de mo tie terug. Het zat er niet in dat de wijk Van der Linde zonder meer wilde laten gaan. Anderzijds leek men ook niet het risico te willen nemen om voorzitter Mettes Groen <:e raad in klein verband onder nieuw op te stellen voorwaarden wordt een test-case voor de buurt die onverdroten vecht voor zijn voortbestaan en dat terecht weigert op te geven doch door zijn betrokkenheid bij de wederopbouw en de samenlevingsproblematiek zichzelf al zo lang en zwaar belast. HEEMSKERK. Buurthuis „De Zandkraai” organiseert woensdag 11 mei een excursie naar de handwerktentoon- stelling van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen in Boskoop. Nadat vice-voorzitter het doel van de bijeenkomst had toegelicht was het Sti sa’s J. Koreman die in vogelvlucht nog eens de samenwerking van de Stisa met Oud IJmuiden de revue liet passeren. Uitvoerig en duidelijk belichtte hij de adviserende rol van de welzijnsorganisa tie. De resultaten in de loop der jaren bereikt achtte hij het gevolg van een juiste taakopvatting van de Stichting waarvan hij zelf als dagelijks bestuurs lid deel uitmaakt. Natuurlijk waren er vragen. De buurt wilde wel eens weten welke fouten Van der Linde had gemaakt. Waarom moest al het ongenoegen vernomen worden uit de krant. Ene Joop Luster had zelfs de moeite genomen het wijkcomité schrif telijk te adviseren de pers buiten de deur te houden...Weldra bleek duidelijk dat niet iedereen even gelukkig was met de kerngroep aangedragen motie ie capaciteiten in twijfel te voorzitter J. Mettes drong --j waarom Van der Linde deze actieve wijkbewoner ooit had toegevoegd: „je bent niet waard om voorzitter te zijn, onder jouw leiding breng ik geen advies meer uit”. Nico Kloosterhuis, de immer nijvere voorzitter van de Vrienden .van de Hartstich ting te IJmuiden, is één dezer dagen bijzonder aangenaam verrast. Ten behoeve van de projectie van film- en diabeelden tijdens de talloze lezingen die hij voor de Hart stichting houdt, kreeg hij een projectiescherm cadeau. De gulle, gever was de IJmui- dense fotohandelaar Loek Anderson. Aanleiding tot deze geste was het feit dat me vrouw Anderson één van de cursussen heeft gevolgd van de heer Kloosterhuis. Daar door kwam zij op de hoogte van de improvisatie die de heer Kloosterhuis aan de dag moest leggen voor het vertonen van zijn filmbeelden. De instructieve waarde van de lezingen van Nico Kloosterhuis is door dit scherm (formaat 160x160 cm) nog meer vergroot. „Sindsdien is iedere zakelijke mededeling in het emotionele vlak getrokken. Je kunt dan niet meer tot zaken komen”, aldus Van der Linde die er aan herin nerde destijds ook al te hebben gewaar schuwd tegen adviezen van het LOS (Landelijk Ombudsteam Stadsvernieu wing) toen dat zich te emotioneel opstel de inzawe de problematiek van Oud- IJmuiden. Met betrekking tot de gemeente herin nerde hij er aan dat er van die kant geen duidelijke visie ontwikkeld was op het stadsvernieuwingsvlak. „Helemaal kosteloos hadden we één dag per week kunnen beschikken over een opbouw- consulent uit Amsterdam. Het is typisch voor deze gemeente, maar als er iets van buiten moet komen dan wil men het niet hebben”. Hij herinnerde er aan dat in de discussies over deze functionaris de kerngroep zich door wethouder Mei jer had laren bepraten. Geen deskundige opbouwconsulent moest er komen maar een coördinator. Een man naar de idee van Meijer. Een man die hij, Meijer, in de hand kon houden. Dat de kerngroep daarvoor was gezwicht noemde Van der Linde een kwalijke zaal:. „Het behoort tot mijn tf>"'< dnarvoor te waarschuwen”. Speciaalzaak in gotdiinen en vitrages Kleine Houtstraat 42 Haarlem. Tel. 023-323925 - 's Maandags gesloten Haarlems (Hirdijnenhuis IJMUIDEN-OOST 9-10 uur: Muzikale rondgang door de IJmuider Harmonie., 9.45-10.30 uur: Demonstratie hondendressuur bij „De Heerenduinen”, 10.30-11.15 uur: Judodemonstratie bij „De Heerendui nen”., 11.15-15-12 uur: Demonstratie en wedstrijd van de Trial Motorclub, 13.30 uur en 15.30 uur: „Pipi Lang kous” in de Stadsschouwburg”., 14 uur: „Ricky en Slingertje” in het Hervormd Jeugdgebouw. Gehele dag minikermis op het Marktplein. door de 1 Zonder de trékken van zich steeds meer de vraag op BEVERWIJK De cabaretier-liedjes zanger-acteur Jaap van der Merwe treedt zaterdagavond vanaf 21 uur op in de Alpha Sociëteit aan de Moensstraat in Beverwijk. Van der Merwe draait al zo’n kleine zeventien jaar mee in het wereldje van de lichtte muze en heeft bekende pro- dukties op zijn naam staan sis „Tehuis”, Jungle-opera”, Barricade”, ,,’t Oproer kraait” en zijn algemeen bekende versie van d? internationale: „Hé joh, ze houen je er De 49-jarige Van der Merwe ziet hel kabaret als een middel om zijn politieke en maatschappelijke ideeën tot uitdruk king te brengen. Het aan de kaak stellen van misstanden prevaleert wat hem be treft boven het komische effect. Alpha hoopt met het optreden van Van der Merwe de viering van Koninginnedag vloeiend in die van de Dag van de Arbeid te laten overlopen. Op die eerste mei komt, tevens een groep leerlingen van het Groninger con servatorium een uitvoering in Alpha ge ven. Het programma omvat onder meer enkele strijdliederen Uit de rijke It’l- aanse strijdcultuur en begint om 15 uur' De toegang is gratis, dit in tsg nsl Tng tot het optreden van Jaap van der Merwe waar de entree voor soosleden 2,50 en voor andere belangstellenden 3,50 kost. BEVERWIJK. Donderdagmorgen vroeg is een 17-jarige bromfietster op de Rijksstraatweg aangereden door een per sonenwagen. die werd bestuurd door een 56-jarige man uit Dortmund. Donderdag aangekomen: Corvas, Ips wich: Tor Scandinavia, Gotenborg; Bon ma, Oslo; Alchemist Stade, Gent; Esso Bourgogne, Kalundborg; Ajfos. Malta, Beverwijk; Ponny, Leningrad; Vedette, Londen, Zaandam; Paulina Brinkman, Poole, Velsen; Magerea, R.dam; Mikhail Cheremnykh, Hasina; Steinbjorn, Ber gen; Blue Zoe, Sinöe; Marco Polo, Bos ton; Bothnia, Karlsham; Kent Shore, Cont. Plat, IJmuiden; Smit Lloyd 2, IJmuiden, Cont. Plat. Twee en een half uur is er gistera vond in een vergadering van het wijkco mité gesproken over de problemen zoals die zich de laatste tijd hebben aange diend en de wijze waarop die het beste zouden kunnen worden opgelost. De kerngroep had een motie op papier ge bracht waarin het opstappen van de Stisa-beroepskracht H. van der Linde werd geëist op grond van een aantal punten waaruit bleek dat de man niet bekwaam meer werd geacht voor de hem uit hoofde van zijn adviseurschap toebedeelde taak.> SANTPOORT-ZUID 9 uur: muzikale rondgang van Wil helmina met majorettenpeloton IJmui den, 9.30 uur: vlaghijsen aan Bloe- mendaalsestraatweg met start op tocht, 10.30 uur:prijsuitreiking op feestterrein Bloemendaalsestraatweg, 11 uur: Wandelspeurtocht, start vanaf Bloemendaalsestraatweg, 1345 uur: prijsuitreiking wandelspertocht op feestterrein, 14 uur: Kinderspelen voor 7-12 jaar op feestterrein, 14 uur: Filmvoorstelling tot 7 jaar in De Duinpan, 16 uur Ringsteken vanaf 12 jaar op feestterrein, 17.30 uur: Mastklimmen vanaf 15 jaar op feestterrein

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 13