Busje botst op hoogwerker van Beverwijkse brandweer B u ss t lint Project van tweeëneenhalf miljoen gulden van PPR Verhoging reinigingsrechten uit noodzaak geaccepteerd HUISDIEREN TROEF IN DE KUIL Jan Wentink uit de raad Evenementen op koninginnedag O' TWEE ZWAAR GEWONDEN EN GROTE MATERIELE SCHADE PPR tegen R PvdA TEGEN INPOPULAIRE MAATREGEL Brandje op dak van buurthuis Verordening voor sportinstellingen koopavond Wijk aan Duin V V R IJ D A G 2 9 APRIL 19 7 7 BEVERWIJK-HEEMSKERK 15 1 JKFO Jt: Effect Foefje I X J 9.00—12.00 uur: 9.30 uur: (Van een onzer verslaggeefsters( 19.00—20.30 uur: 20.00 uur: 10.0010.45 uur: 14.00 uur: minikermis. (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggeefsters) in ioet jen- (Van een onzer verslaggeefsters) Hij uitte zijn waardering den, Grote eenstemmigheid in raad over riolering (ode sken Die riolering is niet alleen van belang voor het duingebied, maar ook voor de kwaliteit van het water in alle vijvers en waterlopen in de gemeente. 9.4510.45 uur: 10.0017.00 uur: jeugdvoetbaltoernooi. songfestival en optreden goochelaar. minikermis. oud-Hollandse spelen. voetbalwedstrijd De Maer-De Die. filmvoorstelling voor jeugd van 6 tot 9 jaar. filmvoorstelling voor jeugd vanaf 9 jaar. minikermis. volksspelen en straattekenen. kienen en bal. (Van een onzer verslaggeefsters) 11.00 uur: 12.3017.30 uur: 14.00 uur: ers om- een was stemde tegen. De PvdA-woordvoerder J. Verhoeven ging voorbij aan de toestem ming van de staatssecretaris en betoogde dat de overheid de tarieven maar met zeven percent mag verhogen. Met een meerjarenplanning van de gemeente en het CAIJ zou het naar zijn mening allemaal anders hebben gekund, maar de WIE GENOEG HAD van het huisdieren spektakel in de Kuil kon een ritje ma ken met de Egmondse Paardentram, die donderdagmiddag af en aan reed. In de avonduren verzorgden leden van de turn vereniging Tovado een demonstratie, spoot de vrijwillige brandweer heel wat water weg uit de vijver aan de Zaal- berglaan eh werden in de Kuil Duitse herders afgericht. Een openluchtfilm be sloot deze tweede dag van „Heemskerk leeft, Heemskerk viert feest”. WIJK AAN ZEE. Een ravage ont stond donderdagavond op de Zeestraat toen een personenbusje op de hoogwer ker van de Beverwijkse brandweer bot ste op het kruispunt met de Hercules straat naar Hoogovens. De bestuurder en een passagier in het personenbusje, bei den afkomstig uit Heerhugowaard, raak ten daarbij zwaar gewond. Centrum: 9.3012.30 uur: 8.3017.00 uur: De bus zal een uurdienst onderhou den op de volgende route: Station NS, Scheldestraat, Europaplein. Beneluxlaan, Duitslandlaan. Luxemburglaan, Hoflaan, Gerrit van Assendelftstraat. Burgemees ter Nielenplein, Vetuzstraat, Marquette- laan, Baohstraat, Beethovenstraat, Mae- relaan, Baandert, Zevenhoeven, Prof, ten Doeschatestraat en Moza-rtstraat (tegeno ver nieuwe ziekenhuis). Deze route zal in beide richtingen gereden worden. De busdienst is bedoeld om bewoners van Oosterwijk-Zuidbroek de gelegenheid te geven op een comfor tabele wijze de markt en het centrum te bezoeken. Ook geeft de busdienst een groot gedeelte van Heemskerk gelegen heid gratis (hernieuwd) kennis te maken met het Europaplein. Tenslotte bedoelt de PPR met deze buslijn te demonstre ren dat een bus in Heemskerk het station in zijn route dient op te nemen. HONDERDEN HEEMSKERKERS keken donderdagmiddag tegen half vijf verte derd naar de tientallen honden, katten, cavia’s, konijnen en andere huisdieren, die in de kuil van het burgemeester Nielenplein samen met hun baasjes op voorgeleiding voor de jury van de huis dierententoonstelling wachtten. De huis dierenshow voor kinderen is een groot succes geworden. Hoewel tegen half rijf boven Heemskerk zich een regenbui o t- laadde ging de show rustig -e- 'e mocht de jury van speaker Bert Droge telkenmaal heel even de huisdiere bc kijken, die de trotse jongens en meisjes de heren, onder wie oud-burgemeester H. Nielen, voorhielden. HEEMSKERK. Zoals gebruikelijk stemde de PPR-fraktie donderdagavond •tegen de koopavond op 5 mei. Bij de principiële bezwaren tegen een koop avond in het algemeen opperde fractie leider Kroon nu ook zijn bedenkingen tegen „het instituut Moederdag”. De heer Verhoeven vond het effect van de verhoging „maar 25.000,-” ook niet zo geweldig, hetgeen de heer Vos repliceerde met de opmerking, dat de heer Verhoeven zich in de raad wel eens op heeft zitten winden over veel kleinere bedragen. Wethouder Vos voerde aan, dat de gemeente met een soepele regeling ten gerieve van de inwoners op de koffie is gekomen, omdat de omliggende gemeen ten, die de reinigingsrechten eerder fors verhoogden, nu per 1 januari zeven percent op die verhoogde tarieven moch ten bij tellen. HEEMSKERK. Een van de punten uit het verkiezingsprogramma van de PPR is het streven naar gratis openbaar vervoer. Om dit programmapunt te be nadrukken Heemskerk aanstaande dienst. Hij uitte zijn waardering voor de ludieke toon die de heer Wentink soms voor de vuist weg sprekend in de raads zaal kon brengen. De reeks van commis sies waar de heer Wentink deel van uitmaakte had de heer Roozen doen beseffen dat het raadslidmaatschap toch wel bijzonder hoge eisen stelt aan de raadsleden die deel uitmaken van een kleine fractie die het niet mogelijk maakt de werkzaamheden over een gro te groep te verdelen. De heer Roozen had begrip' voor het feit dat Wentink heeft bedankt, omdat hij dat vele raads werk niet langer kon combineren met zijn eigen werk. De heer Wentink wordt opgevolgd door de heer H. Mandos, die tijdens de eerstvolgende raadsvergade ring zal worden beëdigd (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. De Beverwijkse brandweer moest donderdagmiddag streeks half vier uitrukken voor brandje dat bij werkzaamheden ontstaan op het dak van het buurthuis „Wijk aan Duin” aan de Wilgenhoflaan. Met een nevelspuit kon de brand wor den bedwongen. Eigenlijk mogen de tarieven maar met zeven percent worden verhoogd en dat is al met ingang van 1 januari gebeurd. De staatssecretaris heeft echter toestem ming voor deze extra verhoging gegeven, gezien de omstandigheid van de sterk verhoogde stortingsrechten, die overigens in de toekomst nog sterker zullen oplo pen als men het vuil niet meer in Beverwijk mag storten, maar het naar de verbrandingsoven in Alkmaar of Zaandam moet worden vervoerd. Daarbij speelt een rol, dat het CAIJ nog met een flinke schadeclaim in de maag zit, omdat de eigen IJmondiale vuilverbrandingsoven na lang aarzelen niet door is gegaan, terwijl er door een technisch ontwerpbureau al veel werk voor was verricht waarvoor men na tuurlijk wel geld wil zien. Die hele onverkwikkelijke geschiede nis van het CAIJ, waarin de gemeente Heemskerk deelneemt, werd donderdag avond tijdens de openbare raadsverga dering nog weer eens .opgerakeld naar aanleiding van de verhoging van de reinigingsrechten, waar geen raadslid, van welke partij ook, enthousiast over was. De meerderheid van de raad accep teerde het voorstel op grond van onver mijdelijkheid, maar de PvdA-fraktie organiseert de PPR in op de middag van 20 mei (marktdag) een gratis bus- V ANDAAG IS er van half tien tot 21 uur een braderie in het centrum. Tot zes uur kan men werken van Heemskerkse kunstenaars bekijken en om kwart voor acht begint Cecilia aan een muzikale rondgang. Om tien minuten over acht wordt het sein Ivoor een grootse taptoe op het plein op groen gezet. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Het PPR-raadslid J. Wentink heeft donderdagavond zijn funktie als raadslid voor de PPR neer gelegd. Loco-burgemeester H. J. M. Roo zen stelde vast dat met hem een van de weinige autochtone Heemskerkers uit de raad is verdwenen. De heer J. Wentink van de PPR zag in het niet doorgaan van de eigen IJ mondiale verbrandingsoven nog een lichtpuntje: „Dan houden we tenminste de handen vrij om in de toekomst nog te denken over nieuwere methoden, bij voorbeeld recycling”. Ten behoeve van deze riolering komt de gemeente Heemskerk eindelijk ook eens een keer in aanmerking voor een extra uitkering op grond van een verf ij- ningsregeling in de financiële verhou dingswet tussen rijk en gemeenten. Aan vankelijk heeft men enorm tegen de investering van dit miljoenenbedrag aan zitten hikken, maai; nu blijkt dat het rijk vijfentwintig jaar lhrig'7 293.998.- in de kapitaals- en onderhoudskosten uit keert, zodat er ten laste van de gemeen te jaarlijks een bedrag van 22.602,- resteert. Na die vijfentwintig jaren moet de gemeente zelf alle lasten opbrengen gedurende een periode van vijftien jaren (afschrijving in veertig jaren), maar daar breekt men zich nu nog niet zo het hoofd over. Raadslid P. Verduin (CDA), die al heel lang voor de aanleg van die riolering heeft gepleit, kreeg alle gelegenheid om zijn voldoening uit te spreken over het in vervulling gaan van wat hij zelf een hartewens noemde. Hij roemde in hoge mate de samenstellers van het techni sche rapport op basis waarvan die riole ring zal worden aangelegd. Hij noemde het „een meesterlijk werkstuk” en B. en financiële wethouder Vos (CDA) be streed dat later met de opmerking, daf hij ook met een meerjarenplanning geen cent goedkoper uit zou zijn geweest. van duingebied I W. en de sprekers van de andere raads- frakties beaamden dat .later graag- Dat de aanleg van- die riolering nog veel noodzakelijker is dan uit dit rap port valt af te leiden, toonde de heer Verduin aan met prachtige verhalen over plé’s en septictanks in het tuin bouwgebied, waarbij hij niet verheelde, dat er met technische foefjes wel eens van de voorschriften wordt afgeweken, waardoor de verontreiniging van het water in het tuinbouwgebjed groter is dan men zou mogen veronderstellen. Met als gevolg burenruzies door verwij ten enzovoort. Later zou hij de wethou der van openbare werken, de heer P. Vos (CDA), zo’n technisch foefje aanbie den in de vorm van een septictank van marsepein, compleet met het „foefje”. De heer Verduin (kanter) vertelde ook hoe in 1954 het wegenstelsel in het duingebied is verbeterd. De gemeente had toen geen geld om de strookjes grond voor de verbreding enzovoort aan te kopen. Op een enkele uitzondering na stelden de eigenaren die strookjes toen gratis beschikbaar, waarmee de heer Verduin wilde zeggen, dat er in het duingebied heel wat problemen, die zich bij de aanleg van de riolering ongetwij feld nog voor zullen doen, kunnen wor den opgelost, als aan alle bewoners met goede voorlichting en een persoonlijke benadering kan worden duidelijk ge maakt dat men gezamenlijk mede ver antwoordelijk is voor een stuk welzijn. Hij verzocht het college ook grote voor zichtigheid te betrachten met het ver oorzaken van schade bij de aanleg aan de tuinbouw en in overleg met de aan- HEEMSKERK. De reinigingsrech ten zullen in de gemeente Heemskerk per 1 juli tussentijds worden verhoogd met 5,- tot 52,- per jaar. Dat levert de gemeente 25.000,- meer op, maar daar staat aan de uitgavenzijde 175.500,- tegenover, omdat het stor- tingsrecht door het Centraal Afvalver werkingsbedrijf IJmond is verhoogd van 16,50 tot 30,- per ton. HEEMSKERK. De gemeenteraad nam donderdagavond het naar de me ning van loco-burgemeester H. J. M. Roozen historisch besluit om een krediet van bijna tweeëneenhalf miljoen gulden beschikbaar te stellen voor de riolering van het duingebied. HEEMSKERK. Zonder hoofdelijke stemming is de raad donderdagavond akkoord gegaan met een verordening die de subsidiëring van sportinstellingen re gelt in de kosten van de onroerend-goed- belasting. i BEVERWIJK muzikale rondgangen door harmonie- en drumkorpsen eindi gend in de Büllerlaan kinderprogramma voor de leerlingen van de basisscholen in d« sporthal. Optreden gezelschap Coos v. d. Velden met o.a. Kluk- kluk. volksdansen op het Kennedypleln. ruiterfeest (springconcours) op het terrein langs de Wijk aan Duinerweg. muzikale subade voor het Stadskantoor. dames voetbaltoernooi in het sportpark aan de Aagtendij k. fietsrally voor de jeugd van 12-16 jaar. Start en aanmelding in café Sport, Alkmaarseweg. optreden van de Boerenkapel van de BHK bij het politiebureau. Medewerking vrn enkele drumbands. grote feestavond in de sporthal met de revue „Ga d’r eens effe voor zitten’ met extra medewerking van de groep The Familee. WIJK AAN ZEE Activiteiten voor de schooljeugd in het dorpshuis „De Moriaan”. HEEMSKERK nemer rekening te houden met de wen sen van de tuinders in bepaalde perio den. Als belanghebbende had de CDA- woordvoerder in de commissie niet zelf willen komen met het voorstel om de bewoners tegemoet te komen in de aan- legkosten van de huisaansluitingen. Hij had het zeer gewaardeerd, dat de heer J. Verhoeven van de PvdA met een derge lijk voorstel was gekomen. In de com missie en nu ook in de raad is principe overeenstemming bereikt over het aanleggen van de riolering tot de binnenhuisaansluiting voor rekening van de gemeente en niet tot de perceelgrens, die in zo’n tuinbouwgebied tot grote verschillen kan leiden. Zinvol vindt men het ook, dat de huisaansluitingen door één aannemer of onderaannemer worden verzorgd, zodat men niet het risico loopt van zelf geknutselde, ondeugdelijke aan sluitingen. Wat de kosten die de mensen zelf moeten betalen betreft zou een soort gemiddelde moeten worden gevon den. Maar dat moet eerst nog allemaal worden berekend. De heer Verduin riep de mede-bewo- ners van het duingebied op om soepel medewerking te verlenen. De heer J. Wentink (PPR) kreeg op zijn vraag ten antwoord, dat aansluiting verplicht kan worden gesteld op grond van de milieu wetten wethouder P. Vos toonde zich ver heugd over de grote waardering en de eenstemmigheid van de raad. Enkele nuttige opmerkingen zal hij nog graag met de technische dienst bespreken. Als alles een beetje meeloopt kan het plan in ongeveer twee jaren worden gereali seerd. Op een vraag wan het PPR-raadslid Kroon antwoordde wethouder Vos (CDA), dat het niet in de bedoeling van de gemeente ligt de onroerend-goedbelas- ting door te berekenen in de huur van sportaccommodaties. De bestuurder kreeg een gecompli ceerde enkelbreuk en hoofdwonden en de passagier is met twee gebroken be nen, gebroken ribben en hoofdwonden in het Rode Kruis Ziekenhuis opgenomen. De hoogwerker was aanwezig bij de demonstratie van de Heemskerkse brandweer ter gelegenheid van de Heemskerkse brandweer ter gelegenheid van de vierdaagse feestweek, maar spoedde zich naar Wijk aan Zee toen daar groot alarm werd gegeven vanwege een brand in het pand Julianaplein 6, waarin een Chinees restaurant is geves tigd, annex bardancing. Op de bovenste verdieping van dit pand bevinden zich vijf slaapkamers, die aan buitenlandse werknemers worden verhuurd- Door nog onbekende oorzaak was in de kamer van een Spanjaard brand uitgebroken. De kamer is uitgebrand en de andere slaap kamers liepen brand- en waterschade op, maar de Beverwijkse brandweer slaagde er met de bluseenheden spoedig in de brand te beperken en te blussen. De brand in Wijk aan Zee raakte uiteraard bekend bij alle brandweerwa gens, ook een aantal Haarlemse, die bij de brandweerdemonstratie in Heemskerk waren betrokken. De bemanningen van deze wagens reden deels uit belangstel ling naar de brand in Wijk aan Zee, onder welke een Haarlemse hoogwerker, die de onderweg gestrande hoogwerker uit Beverwijk had kunnen vervangen als dat nodig zou zijn geweest. Door deze merkwaardige omstandigheid verschenen er bij de brand aan het Julianaplein een reeks van brandweerwagens, terwijl de Beverwijkse brandweer het daar gemak kelijk kon klaren. De Beverwijkse hoogwerker reed met gebruikmaking van de wettelijk voorge schreven zwaailichten en geluidssigna len, die de bestuurder het recht geven door rode stoplichten te rijden en voor rang geven op alle verkeer, toen het personenbusje uit de Herculesweg links af de Zeestraat insloeg, richting Bever wijk. De Beverwijkse politie heeft proces verbaal opgemaakt en de rechter zal in dezen dus een uitspraak doen. De be stuurder van dé hoogwerker liep geen verwondingen op. De hoogwerker zelf moest door een kraanwagen worden weggesleept. Het busje is vrijwel totaal vernield. Vanmorgen werd de toestand van de gewonden naar omstandigheden redelijk genoemd. Dat had Heemskerk dan volgens de heer Verhoeven ook eerder moeten be kijken en dat zou dan mogelijk zijn geweest op grond van een meerjaren planning. De vraag of de PvdA er mee akkoord zou zijn gegaan als de burgers dan eerder al meer hadden moeten beta len kwam niet ter sprake. Na enig politiek geschermutsel de kiezer spreekt in de raadzaal tenslotte ook altijd een woordje mee en verhoging van de reinigingsrechten is niet populair stemde alleen de PvdA tegen het voorstel. De PPR aanvaardde als andere oppositiepartij de onvermijdelijkheid van de verhoging. antiekmarkt in het centrum. rommelmarkt en demonstratie van oude ambachten op -het Burg. Nielenplein. uitreiken van ballonnen aan de jeugd op het Burg. Nielenplein. Om 11 uur oplaten ballonnen. opstijging van een bemande heteluchtballon op terrein aan Maerelaan/Zevenhoeven. oranjebal met Beiers orkest „De Fraps”. 20.0023.00 uur: Buurthuis „De Werf”: 10.00—12.00 uur: 14.00—16.00 uur: venaf 20.00 uur: De Maer-De Die: Bij de lagere school „De Heemskinderen”: 9.00 uur: 11.00 uur: 12.30 uur: 13.00 uur: 15.00 uur: Buurthuis d’Evelaar: 10.00 uur: De Jansheeren: 14.00 uur: 16.00 uur: Zandkraai en Schuilhoek: 20.00 uur: oranjebal.

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 15