GEDECOREERDEN IN DE IJMOND Beverwijk J Velsen Heemskerk RF 17 VRIJDAG 2 9 APRIL 19 7 7 BINNENLAND I IJMOND. In de IJmond is zes mensen de hoge eer te beurt gevallen te worden benoemd tot ridder in de orde van Oranje Nassau. In totaal viel aan 67 mensen in de IJmond een onderscheiding ten deel in het kader van de jaarlijkse lintjesregen. Al deze mensen hebben hun sporen verdiend; bij de overheid; in het bedrijfsleven of wegens andere verdiensten voor de maatschappij. LJ KONINKLIJKE ONDERSCHEIDINGEN :Z A 1 DR. T. HERREMA S. J. VAN EIJKELENBURG M. W SCHAKEL PROF. DR. S. GROENMAN MIES BOUWMAN De eerste medaille werd vanochtend uitgereikt in de kantine van het PTT- kantoor te IJmuiden om kwart voor tien. Om half elf ontving burgemeester drs. J. Reehorst 30 inwoners van Velsen in de Burgenaal van het stadhuis om hen de koninklijke onderscheiding uit te reiken. In Beverwijk deed burgemeester A. J. Hubers hetzelfde in het stadskantoor, waar 32 mensen voor het voetlicht traden, terwijl loco-burgemeester H. J. M. Roozen de vijf Heemskerkse onderscheidingen te zelfdertijd uitreikte in de Vrijburcht. C. H. Blei, 59 jaar. De heer Blei was op 26 oktober 1976 40 jaar in dienst van Hoogovens. Hij is sinds januari 1976 werkzaam als montage admi nistrateur le klas. P. C. de Boer, 63 jaar De heer De Boer was op 28 januari j.l. van der Ven, raadsheer in de Hoge Raad der Nederlanden; dr. W. Albeda, lid van de Eerste Kamer; M. W. Schakel, lid van de Tweede Kamer; H. F. Happel, wethouder en loco-burgemeester van Den Haag; mw. prof. W. J. Bladergroen, hoogleraar te Gro ningen; prof. dr. S. Groenman, hoogleraar te Utrecht; prof. dr. J. A. A. van Doorn, hoogleraar; prof. dr. T. Huizinga, buiten gewoon hoogleraar te Groningen; dr. J. M. Benoemd tot ridder in de Orde van Oranje Nassau werden: Goudswaard, vice-voorzitter van de Raad van Bestuur van Unilever; L. de Graaf, tweede voorzitter van het CNV; J. W. Ren- gelink, voorzitter van de Raad van Beheer van de Nederlandse Omroep Zender Maat schappij NOZEMA; prof. dr. A. J. C. Haex, voorzitter van de Gezondheidsraad. is EHBO'er op het strand van Zandvoort, was vroeger scheidsrechter en thans nog lid van de scheidsrechterscommissie en lid van de jeugdcommissie van de voetbal bond KNVB, afdeling Haarlem. plaatsvervangend directeur van het Zui derzeemuseum; Paul Huf, fotograaf; Tan ja Koen, tv-presentatrice; Joop Middelink, coach van de Nederlandse Vieren-Unie; Harry Mulisch, schrijver; José Poelmans, oud-hockey-international; Netty Rosen feld, tv-producer/regisseur; Ellen Waller, filmjournaliste; Hans Croiset, acteur/re- gisseur; Hans Warren, schrijver; J. Wegge- mans, directeur van de Stichting Circuit Burgemeester A. Hubers reikte vanmor gen in het Stadskantoor 32 onderscheidin gen uit. De onderscheidingen werden niet in volgorde van belangrijkheid op de re vers van de burgers gespeld, maar leef- tijdsgewijze, dus allereerst de oudste. H. ten Cate, hoofd van de KLM-vestiging in Indonesië; J. Crince le Roy, hoofd van de KLM-vestigingen in Japan en Korea; Mies Bouwman, tv-presentatrice; mw. A. T. van den Brink-Hulsman, voorzitter van de stichting Charitas; Eddy Christian!, zanger/gitarist; Jan Derksen, operazanger; Felicia van Deth, poppenspeelster; C. H. Enkelaar, hoofd van de dienst tv-program- ma van de NOS; G. D. van der Heide, van Drenthe; P. J. F. Dupuis, oud-voorzit- ter van de Protestantse Stichting tot Be vordering van Verantwoorde Gezinsvor ming. Ter gelegenheid van de verjaardag van koningin Juliana zijn weer veel personen koninklijk onderscheiden. Benoemd tot officier van de orde van Oranje Nassau werden: Dr. T. Herrema, werkzaam bij Akzo NV mr. J. F. E. Breman, chef perszaken en nieuwsvoorziening en woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken; Ch. B. Timmer, oud-adjunct-directeur van het Internationaal Instituut voor Sociale Geschiedenis in Amsterdam; drs. A. J. van Straaten, onderdirecteur van de Neder landse Bank; S. J. van Eijkelenburg, voor zitter van het Algemeen Verbond Bouwbe drijf en directeur van een bouwbedrijf in Rosmalen; mr. J. Kramer, plaatsvervan gend voorzitter van het presidium van de Ziekenfondsraad; drs. J. D. Goedhart, se cretaris van het Verbond van Nederlandse Ondernemingen; Erik de Vries, tv-regis- seur (bij bevordering); C. L. Kerdel, voor zitter van het Nederlands Olympisch Co mité; drs. C. de Roy van Zuidewijn, com missaris van de VNU; J. H. Schoorel, oud- voorzitter van de Anne-Frankstichting; dr. J. Meijer, directeur van de Nederlandse Centrale Vereniging tot Bestrijding van Tuberculose; F. van Klingeren, architect. Benoemd tot ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw werden: mr. P. V. Putman Cramer, ambassadeur in Kopenhagen; A. de Waal, ambassadeur te Vaticaanstad; mr. G. C. Klapwijk, voor zitter van de raad van bestuur van VFW- fokker; mr. B. C. de Die, hoofd van de stafafdeling wetgeving nieuw burgerlijk wetboek van het ministerie van Justitie; mr. F. C. Kist, advocaat-generaal bij de Hoge Raad der Nederlanden; mr. P. C. M. De heer Dekker werd in 1940 te Velsen benoemd tot agent van politie 2e klasse. Werd per 1 januari 1946 bevorderd tot agent van politie le klasse, per 1 januari 1950 hoofdagent van politie, in 1961 briga dier en 1 oktobër 1972 adjudant. Per 1 oktober 1975 werd hij adjudant F-niveau. De heer Dekker was eerst bij de surveil lancedienst en vervolgens bij de Kinderpo litie, Inlichtingendienst en Bijzondere Wet ten. Van de afdeling Bijzondere Wetten had hij de laatste jaren de directe leiding. Dames J. H. van der Klooster, 66 jaar en E. H. Nijzink, 62 jaar De dames Van der Klooster en Nijzink hebben jarenlang samen de inrichting „Maranatha” te Santpoort geëxploiteerd. Van 1931 tot 1967 was Maranatha kraam inrichting. Aanvankelijk waren beiden in dienstbetrekking in de inrichting werk zaam, later (ct^. 1952) namanjuj *flelf de' exploitatie ter hand. B.ehalvekraarninflch- ting was Maranatha rusthuis/herstellings- oord. C. van der Meer, 59 jaar Oud-bestuurslid, thans erelid van het Ko ninklijk Verbond van Ondernemers, afd. Velsen. De heer Van der Meer is van 1962-1974 voorzitter geweest van de afd. Velsen van het Koninklijk Verbond van Ondernemers (de afdeling was de voortzetting van de Handelsvereniging Groot IJmuiden). W. van Popta, 66 jaar I. v.m. afscheid als secretaris van schoolbe stuur van de Vereniging voor prot. christe lijk onderwijs te Santpoort. De heer Van Popta was van 1929 tot 1948 als onderwijzer werkzaam. Daarna was hij tot aan zijn pensionering in 1975 in dienst van Hoogovens B.V., laatstelijk als hoofd assistent le klasse. Van 1951 tot 1976 was de heer Van Popta secretaris en lid van het schoolbestuur van de Vereniging voor pro- testants-christelijk onderwijs te Sant poort. Hij was tevens mede-oprichter van de Prot. Christelijke schoolraad in de IJ- mond en maakte van 1968 tot 1975 deel uit van het bestuur. Namens de schoolraad had hij zitting in het bestuur van de Bond van Christelijke scholen in Noord-Hol- land. De heer Van Popta heeft zich altijd op voortreffelijke wijze van zijn taak ge kweten. J. van der Scheer, 59 jaar Adjudant van gemeentepolitie te Velsen. Gaat 1 augustus 1977 met functioneel leef tijdsontslag. De heer Van der Scheer werd, na 6l/a jaar dienst te hebben gedaan bij het Korps Rijkspolitie, op 15 juni 1952 aangesteld als agent van politie te Velsen. Per 1 december 1953 werd hij bevorderd tot hoofdagent en op 1 januari 1967 werd hij brigadier. In gaande 1 maart 1973 volgde zijn bevorde ring tot adjudant en met ingang van 1 juni 1976 werd hij adjudant F-niveau. A. J. van Splunter, 67 jaar Oudvoorzitter Van het Waterschap De Meerweiden. De heer Van Splunter heeft op het terrein van het waterschapsbestuur een vooraan staande plaats ingenomen. Hij heeft een groot landbouwbedrijf. Hij maakte 43 jaar lang deel uit van het bestuur van de water schap De Meerweiden en bekleedde gedu rende 24 jaar het voorzitterschap. Per 1 januari j.l. is aan het werk van de heer Van Splunter bij De Meerweiden een einde gekomen als gevolg van het besluit van het provinciaal bestuur van Noord-Holland om tot concentratie van waterschappen over te gaan. De heer Van Splunter is van 1947 tot 1972 ook voorzitter geweest van de Verenigde Nauernasche, Westzajjer en Zaandammer polders. G. H. Baumeister, 57 jaar Op 8 maart 1977 was hij veertig jaar in dienst van Hoogovens. Hij is momenteel werkvoorbereider-calculator A bij het vaktechnisch bureau werktuigkundige dienst. Bronzen ere-medaille W. S. Admiraal, 63 jaar. Vierde op 2 juni 1976 zijn 40-jarig dienstverband bij Hoogovens. Werkzaam als medewerker van de Centrale Meldings- post. H. van Eerden, 54 jaar. In april 1977 veertig jaar in dienst van Hoogovens. Werkzaam als pijpenmonteur. Hij is lid van de ondernemingsraad. P. J. van Ginkel, Opzichter goederenemplacement bij de Spoorwegen. G. van Haak, 55 jaar. Was op 15 mei 1976 veertig jaar in dienst van Hoogovens. Werkzaam als magazijn beheerder. H. Kluft, 65 jaar. Deze maand afscheid genomen als werk nemer van Hoogovens. Sinds 1969 was hij algemeen bedrijfsman bij de algemene werkplaats. N. G. van der Meij. 59 jaar Hij was in juli 40 jaar in dienst van Hoogovens. Werkzaam als controleur leer lingenwerkplaats. J. H. Numan, 65 jaar. Was in oktober veertig jaar in dienst van Hoogovens. Thans met pensioen A. J. de Ruiter, 63 jaar. Veertig jaar werkzaam bij Hoogovens. Bekleedt thans de unctie van postexpedi- teur A. D. Toebes, 61 jaar. Was op 26 oktober 1976 veertig jaar in dienst van Van Gelder Papier. Hij vervult de functie papieronderzoeker. C. van de Watering, 63 jaar Veertig jaar in dienst van Hoogovens. Werkzaam als kraandrijver railkraan D. P. Wijnberg, 65 jaar Deze maand veertig jaar werkzaam bij Hoogovens Gaat in mei met pensioen. Hij van het waterschap de polder De Velser- broek. Zilveren ere-medaille F. Asselman, 63 jaar Chef van de wacht plaatafwerking Koud- bandwalserij Hoogovens B.V. De heer Asselman heeft bij Hoogovens verschillende rangen doorlopen. In 1970 bereikte hij de functie van chef van de wacht plaatafwerking. A. C. Gouda, 64 jaar Opzichter bij Hoogovens IJmuiden B.V. (Mekog) De heer Gouda was achtereenvolgens handlanger, apparaatwachter, storings- bankwerker, controleur, voorman onder houdsdienst. In 1965 bereikte hij de rang van opzichter. C. J. de Groot, 58 jaar Onderafdelingchef Hoogovens IJmuiden B. V. 40 dienstjaren. De heer De Groot is sinds juni 1936 in dienst van Hoogovens B.V. Hij heeft bijna 40 jaar gewerkt voor de pensioenen van het personeel. In 1961 werd hij benoemd tot onderafdelingschef van de afd. Pensi oenfonds. In 1968 is dit fonds in eigen beheer gekomen van Hoogovens, waar door de heer De Groot een andere functie kreeg. G. Kliphuis, 54 jaar Opzichter A Woningstichting Velsen. De heer Kliphuis trad op 1 maart 1937 in dienst van de gemeente Onstwedde als leerling-schilder. In 1956 werd hij le schil der bij de gemeentelijke dienst voor de Volkshuisvesting van Velsen. Hij doorliep hier verschillende rangen tot hij in 1976 werd benoemd in zijn huidige functie. Hij is beheerder van de schilderswerkplaats van de Woningstichting Velsen. G. J. P. Martineau, 89 jaar De heer Martineau begon op 10-jarige leef tijd met de amateuristische muziek-beoe- fening. Is op dit moment nog steeds spe lend lid van het concertorkest van de IJmuider Harmonie en van de Hoogoven- harmonie. Is dus thans bijna 80 jaar actief in de muziek. A. H. Moerkerken, 57 jaar Opzichter le kl. Electrotechmschë afde ling Hoogovens IJmuiden B.V. De heer Moerkerken is van electriciens- leerling opgeklommen tot zijn huidige functie. Hij heeft jarenlang jonge mensen in de praktijk opgeleid tot volwaardige vaklieden. Zijn bijdrage aan de weder opbouw van het bedrijf na de oorlog was voor het bedrijf van zeer veel waarde. A. Th. Nierop, 64 jaar 40-jarig jubileum als amateur-toneelspe- ler. De heer Nierop, die conciërge is bij de gemeentelijke school voor visserij en scheepvaart, heeft op het gebied van het amateur-toneel belangrijk werk verricht. Van 1936 tot 1971 was hij spelend lid van de Toneelvereniging PALVU te IJmuiden. Bij deze vereniging vervulde hij tevens gedurende 10 jaar een bestuursfunctie. H. D. Ouwerkerk, 82 jaar De heer Ouwerkerk is vele jaren werk zaam geweest ten dienste van de Hervorm de Gemeente in Santpoort. In 1935 werd hij aangesteld tot koster van deze kerk en tevens tot beheerder van het Ned. Her vormd jeugdhuis. Het kosterschap heeft hij vervuld tot zijn 67e jaar. Hij bleef daarna tot op de dag van vandaag toe het hulpkosterschap vervullen. Naast het kosterschap had de heer Ouwer kerk de leiding van het kerkelijk bureau J. A. van der Pol 65 jaar Gepensioneerd meesterknecht bij Fijnvis- handel Groen B V. v.h Wed S I. Groen, IJmuiden. Na 50 dienstjaren thans gepen sioneerd. De heer Van der Pol had in zijn functie van meesterknecht de zorg voor de verwer king, filering en het verzendklaar maken van de vis Reeds eerder, in 1968, ontving de heer Van der Pol de eremedaille in brons, verbonden aan de Orde van Oranje- Nassau. Mevr. P A. Schut-van den Berg, 71 jaar Mevrouw Schut is vanaf 1944 dus ruim 32 jaar lid van de Postzegelvereniging Santpoort. Van november 1946 tot decem ber 1971 was zij penningmeesteresse van deze vereniging. Na gedurende 25 jaar deze functie te hebben vervuld, heeft zij deze in 1971 aan een jongere kracht over gedragen Mevrouw Schut leidt, samen met haar man reeds meer dan 30 jaar een jeugdafdeling van de Postzegelvereniging Santpoort H Tiemeijer, 66 jaar Werkvoorbereider A Technisch Bureau Ridder in de Orde van Oranje-Nassau: J. C. van Noordenne, 65 jaar Adviseur Hoofd Personeelszaken Bureau Wijsmuller B.V. te IJmuiden. De heer Van Noordenne trad in 1932 in dienst van Kon. Paketvaart Mij. als 4e stuurman. Heeft gevaren tot 1943 (laatste lijk als le stuurman) en kwam daarna aan de wal. Was achtereenvolgens employé, hoofd-exmployé en adjunct-chef en werd in 1957 wnd. chef van dienst bij de K.P.M. Trad in 1959 in dienst van Bureau Wijs muller als Hoofd afd. Inkoop en werd in 1960 tevens belast met zaken varend-per- soneel. In 1973 ook met personeelszaken nietvarend-personeel. J. Suurmond, 65 jaar Oud-leraar IJmond M.T.S. te Velsen. De heer Suurmond begon zijn loopbaan als onderwijzer in 1930. Hij werkte achter eenvolgens bij het onderwijs in de gemeen ten Breskens, Vlissingen, Serooskerken, Oostburg, Zaamslag en Utrecht. Van 1943- 1950 was hij hoofd van een chr. school in Harmelen. Van 1950-1971 was hij hoofd van de Da Costaschool in Velsen-noord. In 1971 werd hij leraar aan de IJmond M.T.S. te Velsen, welke functie hij tot zijn pensio nering op 1 december 1976 vervulde. P. Zuurendonk, 64 jaar Afdelingschef Administratie Nederlands Verkoopkantoor voor Walserijprodukten B. V. (Hoogovens B.V De heer Zuurendonk trad in 1940 ip dienst als assistent Verkoop bij Van Leers Wals- bedrijven. Ging daarna over naar de afde ling Verkoop van Hoogovens en bekleedde achtereenvolgens de functies van le assis tent, hoofdassistent en onderafdelings chef. Werd per 1 januari 1965 benoemd in zijn huidige functie. In de loop der jaren kreeg hij de verantwoordelijkheid voor een steeds groeiend aantal medewerkers. Momenteel geeft de heer Zuurendonk lei ding aan ruim 70 medewerkers van ver schillend niveau. Gouden ere-medaille P J. W. van Zijl, 65 jaar Directeur van Drukkerij Spin/Van Mant- gem B.V. te Amsterdam. De heer Van Zijl is van 1944 tot 1 februari 1977 directeur geweest van Drukkerij Spin/Van Mantgem gV te Amsterdam. Hij neemt hedenmiddag afscheid van het be drijf. De heer Van Zijl is steeds in het grafisch bedrijf werkzaam geweest. Na korte tijd het directeurschap van een drietal ondernemingen te hebben gecom bineerd, heeft hij zich later uitsluitend bepaald tot de directie van Drukkerij Spin en Zoon (later gefuseerd met Drukkerij Van Mantgem). Dank zij het doorzettings vermogen van de heer Van Zijl is het bedrijf uitgegroeid tot een onderneming met ca. 80 werknemers J. P. Bakkum, 56 jaar Hoofdambtenaar, chef van de afd. interne zaken en personeelsbeheer van het bedrijf Openbare Werken en Groenvoorziening De heer Bakkum begon 40 jaar geleden zijn ambtelijke loopbaan als jongste be diende bij het Bedrijf Openbare Werken der gemeente. Wegens uitstekende taak vervulling is hij regelmatig bevorderd tot hij werd benoemd in zijn huidige rang (gelijk te stellen met referendaris B). De heer Bakkum heeft o.m. de zorg voor de correspondentie, de registratuur en de personeelsadministratie van het bedrijf C. C. Dekker, 60 jaar Adjudant van gemeentepolitie (1 februari j.l functioneel leeftijdsontslag) Hoogovens IJmuiden B.V. (thans gepensi oneerd). De heer Tiemeijer heeft zich bij Hoog ovens een carrière opgebouwd door vak bekwaamheid en doorzettingsvermogen. Nauwkeurigheid en zorgvuldigheid ken merkten zijn werk. Door zijn toewijding verwierf hij zich de algemene waardering. Vanaf 1969 was hij werkzaam op het Tech nisch Bureau. Daarvóór was hij baas van de draaierij. Th. van der Werf, 60 jaar Hoofdagent van gemeentepolitie te Velsen, 1 mei 1977 met functioneel leeftijdsont slag. De heer Van der Werf is op 16 november 1940 als agent van politie 2e klasse in vaste dienst in Velsen benoemd. Op 1 januari 1946 volgde zijn bevordering tot agent van politie le klasse. Met ingang van 16 decem ber 1958 volgde bevordering tot hoofd agent. De heer Van der Werf was aanvan kelijk werkzaam bij de Surveillancedienst, waar hij in het bijzonder belast met het toezicht op het woonwagenkamp. Bronzen ere-medaille G. Koffeman, 64 jaar Medewerker b^dcijfsltar^u Hoogovens IJmuiden B.V. De heer Koffeman heeft bij Hoogovens verschillende rangen doorlopen voor hij in 1974 benoemd werd in zijn huidige functie op het bedrijfsbureau. Jarenlang was hij de baas in de Binnenhaven. De laatste jaren verzorgt hij de introductie van nieuwe mensen bij de havens. De heer Koffeman is een zeer actief lid van de Raad van Overleg. W. Th. Koks, 54 jaar Schoenhersteller bij de firma S. P. M Wilms Floet te IJmuiden. De heer Koks heeft bij de fa. Wilms Floet een lange staat van dienst. Hij is een goed vakman en in de omgang met de klanten vriendelijk en hulpvaardig. J. J. Schoorl, 55 jaar Administrateur B op produktiebureau Van Gelder Papier (fabriek te Velsen) De heer Schoorl was achtereenvolgens be- dieningsman in de cellulosefabriek, mede werker van de meetafdeling technische dienst, metercontroleur II en is van 1955 af in de administratieve sector werkzaam. Zijn huidige functie in deze sector be kleedt hij vanaf 1974 P. Veldkamp, 57 jaar Werkvoorbereider-calculator le kl. Vak techn. Bureau werktuigk. dienst Hoogo. vens IJmuiden B.V. De heer Veldkamp doorliep bij Hoogovens de volgende rangen: handlanger, leerling- bankwerker, machine-bankwerker, tech nisch assistent Blokwals, werkvoorbe reider-calculator. W. C. de Bruin, 64 jaar Postbesteller der PTT. De heer De Bruin is bijna 25 jaar in dienst van de PTT als besteller in IJmuiden en is speciaal belast met het wegbrengen van telegrammen en expressestukken. Van 1933 tot 1954 heeft de heer De Bruin een eigen schoenmakerij gehad tot hij naar de PTT overstapte. In de Vrijburcht reikte vanmorgen om half elf loco-burgemeester H. Roozen de onderscheidingen uit. Zilveren-ere-medaille W H. Kranendonk, 63 jaar. In februari van dit jaar was hij veertig jaar in dienst van Hoogovens. Werkzaam als eerste procesregelaar Hij was mede oprichter van de Industriebond NVV, af deling Heemskerk Hij is tweede voorzitter van deze bond In Heemskerk en omgeving geniet hij grote bekendheid als fokker van raskonijnen Bronzen ere-medaille C. Tuinenbreijer, 65 jaar. Hij is werkzaam als eerste haspelman bij de warmbandwalserij van Hoogovens, waar hij in 1933 in dienst trad N. J. Steijn, 64 jaar. In oktober vorig jaar veertig jaar in dienst van Hoogovens Hij is werkzaam als kraandrijver B havens. J. B. Hellebrand, 64 jaar Op 27 januari 1937 in dienst getreden bij Hoogovens Hij is medewerker repro-dis tnbutie centrale werkplaats J. H. Burger. 62 jaar In juli vorig jaar veertig jaar werkzaam bij Hoogovens waar hij momenteel portier bij de Cemij is 40 jaar in dienst van Hoogovens. Sinds 1961 werkzaam als opzichter. J. Brandjes, 62 jaar. Op 3 september 1976 jubilaris,bij Hoog ovens: 40 jaar in dienst. Hij is werkzaam als opzichter A bij de centrale technische dienst, afdeling ovenbouwkundig onder houd. C. Butter, 56 jaar. De heer Butter was in januari 1977 40 jaar in dienst van Hoogovens. Sinds 1972 werkzaam als code-analist. J. C. Duijn, 55 jaar. Hij was op 10 november 1976 40 jaar in dienst van Hoogovens. Werkzaam als ray- onmagazijnmeester. J. J. van Jelgerhuis, 65 jaar. In april 'j.l. veertig jaar in dienst van Hoogovens. Sinds 1974 schilder A. Op maatschappelijk gebied is hij geen onbe kende. Hij is namelijk voorzitter van de Woningbouwvereniging Goed Wonen. Mej. P. Keitz, 60 jaar. Mej. Keitz nam op 31 december 1975, na veertig jaar werkzaam te zijn geweest in de verpleging, wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd, bij het Rode Kruis Ziekenhuis afscheid als hoofd van dB- polikliniek. .Zij heeft ruim-20 jaar in de polikliniek gewerkt. J. A^.Lauw, 59. jaar. "'Tie heér'C'öuw was in januari 1976 veer tig jaar in dienst van Ahold nv. Thans werkzaam als beheerder van de afdeling „vers groepen” van de supermarkt van Simon de Wit in de Breestraat. H. Th. Meester, 64 jaar. De heer Meester dreef bijna 40 jaar lang een melkslijterij, welk bedrijf in juli j.l. middels het melksaneringsfonds is opge heven. Hij is dertig jaar lang bestuurslid geweest van de Melkslijtersvereniging Be verwijk. Hij maakt vanaf 1942 deel uit van het collectantencollege van de Onze Lieve Vrouw van Goede Raad-parochie. G. Plooy, 58 jaar. In juli 1976 veertig jaar in dienst van Hoogovens. Werkzaam als assistent labo ratorium categorie A. H. Talsma, 54 jaar. In maart van dit jaar 40 jaar in dienst van metaalgieterijen „De Nijverheid”. Hij is voorman in de mechanische gieterij. W. van der Tuin, 67 jaar. De heer Van der Tuin ging in juni 1976 na een 25-jarig dienstverband bij de ma chinefabriek IJmuiden bv. met pensioen. Hij was hier werkzaam als crasseur-con- troleur. Th. G. Willemse, 62 jaar. In september 1976 veertig jaar in dienst van Hoogovens. Sinds 1974 machinemon- teur. Hij was 20 jaar bestuurslid van de speeltuinvereniging Randwijck. O Benoemd tot commandeur in de orde van Oranje-Nassau met de zwaarden werden: Lt.-gen. J. E. van der Slikke en lt.-gen. E. Gitz(beiden bij bevordering). Ridder in de Orde van Oranje Nassau M. A. De Ruiter, 67 jaar. Veertig jaar geleden vestigde de heer De Ruiter zich als huisarts te Beverwijk. Hij is voorzitter en vertrouwensarts van de plaatselijke hui sartsenvereniging en vervult tevens de functie van controlerend arts van de be drijfsverenigingen op basis van de Ziektewet. M. J. O. Janssens, 64 jaar, voorheen wo nende Scheybeecklaan 10, thans wonende te Roden. De heer Janssens trad op 2 januari 1946 in dienst bij Hoogovens als havenmeester. Daarvoor was hij werkzaam bij de Mij „Nederland”, laatstelijk als le stuurman. Tijdens de oorlogsjaren was hij buiten gaats. Tijdens zijn functie als chef van het havenbedrijf is de betekenis van het ha venbedrijf voor Hoogovens aanzienlijk toegenomen. J. H. de Rooy, 59 jaar. Sinds 1 januari 1975 is hij bij Hoogovens werkzaam als stafassistent van de be drijfsdirecteur, hoofd van de sector ijzer. Vanaf 1957 was hij als adjunct-bedrijf- schef belast met de dagelijkse leiding van deze belangrijke produktie-afdeling kooksovens. Vervolgens werd hij als be- drijfschef belast met de algehele leiding van de toenmalige afdeling kooksovens, later kooksfabriek 1 geheten. Eind 1974 moest hij in verband met zijn gezondheids toestand op medisch advies van deze func tie worden ontheven en werd hij benoemd tot stafassistent. Gouden ere-medaille A. J. Jansen, 59 jaar. De heer Jansen was op 27 oktober 1976 veertig jaar in dienst van Hoogovens. Hij vervult thans de functie van chef Bureau Interne Zaken. Zilveren ere-medaille J. H. Alles, 62 jaar In februari van dit jaar was hij veertig jaar in dienst van Hoogovens. Hij is thans als hoofdassistent werkzaam bij de Materiaal voorziening en -beheer registratie/admini- stratie. G. H. N. Bakker, 64 jaar Op 16 december 1976 was hij 50 jaar in dienst van Hoogovens. In 1967 ontving hij de bronzen ere-medaille. Hij is gedeta cheerd bij de Centrale Diensten. P. A. H. Baltus, 61 jaar De heer Baltus herdacht in 1976 het feit, dat hij 35 jaar lang collectant was in de r.k.-kerk te Beverwijk. Hij maakte van 1941 tot 1954 deel uit van het collectanten college van de r.k. parochie O.L. Vrouw van Goede Raad en van 1954 tot heden van de Parochie Regina Caeli. C. P. Teeuwen, 65 jaar Chef van de administratie/procuratiehou- der bij Scheepswerf Stapel B.V. te Spaarn- dam. (Vanaf 13 januari j.l. gepensioneerd). De heer Teeuwen is van 1 mei 1934 af (42 jaar) onafgebroken in dienst geweest van Scheepswerf Stapel B.V., behorende bij de Stevin Groep. Daarvoor had hij al enkele jaren bij het bedrijf gewerkt. De heer Teeuwen was daar boekhouder, later hoofd van de administratie van het gehele bedrijf, ook van de nevenvestiging in Fij- naart. Het bedrijf telt 160 personeelsleden. B. J. Witteman, 68 jaar Bestuurslid van landbouworganisaties. De heer Witteman, die veehouder is in deze gemeente, heeft op agrarisch gebied zeer verdienstelijk werk verricht, onder andere bij de voorbereiding van de overdracht van gronden voor het recreatiegebied Spaarnwoude Hij was de exponent van de commissie van eigenaren en gebruikers van de in de gemeente Velsen gelegen gronden. Van 1956 af is de heer Witteman bestuurslid en sedert 1958 voorzitter van de Coöperatieve Boerenleenbank te Sant poort Verder is hij sedert 1964 bestuurslid MSgifr 'v<

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 17