Voetbalbond maakte hervormingsplan KNVB REGLEMENTEERT MEDE-ZEGGENSCHAP Twee overwinningen SALARISVERLAGING van Jan Wagenaar BIJ FC DEN HAAG sportpunticT| van nederland Waarom met spoed naar ons toe? OEFENTRIP KNEL opening grootste interlübke studio Se pp Herberger (80 jaar) overleden Ger Deijkers blijft bij PSV SPORTÊ rna I toto-lotto VOUWWAGEN EN CARAVAN- SHOW I interlübke I w CAMPING SPORT AMSTERDAM IN W.K. BEROEPSPIKEURS: r 4 'I VRIJDAG 2 9 APRIL. 19 7 7 37 SPORT F I BSBV niet Voorstellen I I I I Hm vouwwagen v.a. 2800,- o.a André Jamet - La Bohème, Camplet en Europli Eind vorige week is het team van blnnenhuisarchitekten en meubelmakers uit Duitsland gereed gekomen met deze unieke Interlübke presentatie. De volledige range van programma’s treft u bij ons aan op de 2e etage van de afdeling Sunart I I i i i L,; Dat is snel verdiend a.s zaterdag 30 april - koninginnedag - gehele dag geopend. Deze week Komt de Interlübke prijslijst '77 uit, met 5% hogere prijzen I I I I 11 X, Rel FC Utrecht loopt hoog op Alles met volledige garantie eur I® ZEIST (ANP). Er is in het voorlopige programma van het nieuwe voetbalsei- zoen vrijwel geen ruimte voor een oefen tournee van het Nederlands elftal. Die trip behoort tot de wensen van de inte rim-bondscoach Jan Zwartkruis wanneer hij opnieuw zou worden aangesteld en indien Nederland zich zou plaatsen voor het eindtoemooi om de wereldbeker, dat op 1 juni 1978 in Argentinië begint Trainer Han Berger heeft intussen laten doorschemeren dat hij opstapt wanneer de boete wordt ingetrokken. „Dat is een principiële zaak voor mij. Tegen Eindhoven zullen dan ook alleen de spelers opgesteld worden die mentaal bereid zijn voor de volle honderd percent te knokken. Voor sommige jongens is de competitie kennelijk al voorbij. Ik denk er anders over”. Deijkers, die gedreigd had zijn carrière te beëndigen indien PSV zijn voorwaarden niet zou accepteren, heeft voor een jaar bijgetekend. van de Haagse eredivisieclub heeft hier toe besloten omdat de financiële positie van FC Den Haag minder gunstig is dan aan het begin van dit seizoen werd ver wacht. Het tekort over het lopende sei zoen bedraagt nu al 100.000. In dat geval namelijk dient de competitie halt april te zijn voltooid en dan is er slechts een winterstop van twee weekem den, namelijk met kerst en nieuwjaai Competitieleider Huijbregts meent dat een uitbreiding van die periode nauwelijks mogelijk is en dat de dagen van de winter stop gereserveerd moeten blijven vooi eventuele afgelastingen in de daarvooi lig gende periode Omdat voor 26 spelers het contract aan het einde van dit seizoen afloopt, vallen slechts vijf spelers buiten de salarisverla ging. Mansveld, Schoenmaker, Kila, Hoe- kema en Perazic blijven verdienen wat aan het begin van dit seizoen contractueel is overeengekomen. Toen hij tien jaar later afscheid nam van het Westduitse elftal maakte men de indrukwekkende balans van zijn trainers- carrière op: 162 interlandwedstrijden, 92 overwinningen, 26 gelijke spelen en 44 nederlagen de oud-spelei van het Nederlands elftal Hans Eykenbroek is gecontracteerd als tweede trainer van de Rotterdamse eredivisieclub Sparta Plpar caravan v.a. 6395,- ■norme keuze In tenten en eocee- eolree o.e. opblaasboten, lucht bedden, elaapzakken, gascom- foora, camplngkachels enz.enz. Een vouwwagen koopt U bij een speciaal zaak, voor betere service en garantie (en voor alle accessoires) AGATHA DEKENSTRAAT 24-30 TEL 020-128911 AMSTERDAM-W Na 15 van de 25 koersen is de stand aan de kop: 1. Thoresen 114 punten. 2. Wolfen- den 87. 3. Gath 86. 4. Jan Wagenaar 81. Wagenaar, de Europese kampioen, was in Gelsenkirchen met twee overwinningen wel de beste pikeur van de derde dag. De overige vijf koersen werden gewonnen door de Amerikaan Joe Marsh jr, de Nieuwzeelander Peter Wolfenden, de Aus traliër Peter Gath, de Oostenrijker Dieter Marz en de Noor Ulf Thoresen. (Van onze sportredactie) ZEIST. Als de clubs uit het betaalde voetbal tijdens de buitengewone leden vergadering op zaterdag 14 mei in Arn hem akkoord gaan met de hervormings plannen van het sectiebestuur betaald voetbal van de KNVB, zal de inspraak binnen de voetbalbond in het komende najaar definitief geregeld zijn. Na maan- delange besprekingen met de minister van CRM, de clubs en de belangenvereni gingen VVCS (contractspelers), WON (oefenmeesters) en BSBV (scheidsrech- ters) is het sectiebestuur erin geslaagd plannen op te stellen die inspraak en medezeggenschap van alle betrokkenen garanderen. In de nieuwe structuur is geen plaats ingeruimd voor de belangenvereniging BSBV (scheidsrechters). „We hadden de scheidsrechters in eerste instantie wel een plaats gegund”, stelt Kernkamp, „maar de clubs waren er beslist op tegen. Scheidsrechters moeten naar de mening van de clubs in alle voorkomende situa ties onafhankelijk kunnen zijn”. Als de voorstellen van het sectiebestuur op 14 mei worden aanvaard, zullen deze in de najaarsvergadering van de sectie be taald voetbal worden gereglementeerd. De huidige bestuursleden zullen hun zetels dan beschikbaar stellen. FRANKFORT (DPA). Een maand na de viering van zijn 80ste verjaardag is Sepp Herberger, de coach van het Duitse elftal van 1936 tot 1964, overleden. Her berger keek woensdagavond met zijn vrouw thuis in Hohensachsen naar de telivisiebeelden van de wedstrijd tussen West-Duitsland en Noord Ierland, toen hij onwel werd. Hij kreeg een hartaanval en werd onmiddellijk naar het ziekenhuis van Mannheim overgebracht. Daar overl eed hij enkele uren later. Hoewel het sectiebestuur eerst van me- i ning was dat een spelersraad onder voor zitterschap van een bestuurslid diende te staan, Iaat het bestuur dat nu in het mid den. Mr. Kernkamp, lid van het sectiebe stuur: „Tegen dat voorstel werden nogal wat bezwaren geuit. Daarom zijn we met een nieuw voorstel gekomen. Elke vereni ging moet zelf maar beslissen of de voor zitter van de spelersraad een bestuurslid moet zijn”. GELSENKIRCHEN (ANP). Door twee overwinningen op de derde dag van het wereldkampioenschap voor beroeps pikeurs in het Westduitse Gelsenkirchen is Jan Wagenaar uit Otterloo opgeklom men naar de vierde plaats. Wagenaar heeft 81 punten, maar is na 15 van de 25 koersen voor de wereldtitel toch prak tisch kansloos. In Gelsenkirchen, waar zeven koersen werden gehouden, hand haafde de Noor Ulf Thoresen zich op de eerste plaats van het klassement met 27 punten voorsprong op de Nieuwzeelander Peter Wolfenden en 28 op de Australiër Brian Gath. (Van onze sportredactie) EINDHOVEN. De contractbesprekingen bij PSV blijven moeizaam verlopen, maar met de 30-jarige Gerrie Deijkers zijn de zaken nu toch rond. In de eerste twee koersen werd Wage naar uitgeschakeld. In de eerste werd hij geklasseerd als vierde, maar later gedis kwalificeerd omdat zijn paard galoppe rend door de finish ging. Tijdens de twee de liep Wagenaars paard al vroeg onregel matig. De volgende twee koersen leverden ech ter twee tweede plaatsen op. Wagenaar ging het nog beter doen. Hij zegevierde in de volgende twee koersen en leek ook de laatste te gaan winnen. Hij was in fel duel gewikkeld met Marz en Thoresen voor de eerste plaats, maar enkele tientallen me ters voor de finish verloor zijn paard een hoefijzer en zat er niet meer dan een vierde plaats in. Ondanks veel tegenslagen won Wagenaar het dagklassement onn Door twee overwinningen op de derde dag van het wereldkampioenschap voor beroepspi keurs in het Westduitse Gelsenkirchen is Jan Wagenaar uit Otterlo opgeklommen naar de vierde plaats. Wagenaar heeft 81 punten, maar is na 15 van de 25 koersen voor de wereldtitel toch praktisch kansloos. In Gelsenkirchen, waar zeven koersen werden gehouden, handhaafde de Noor Ulf Thoresen zich op de eerste plaats van het klassement met 27 punten voorsprong op de Nieuwzeelander Peter Wolfenden en 28 op de Australiër Brian Gath Wagenaar, de Europese kampioen, was in Gelsenkirchen met twee over winningen wel de beste pikeur van de derde dag Freddy Maertens won ook de tweede etappe in de Ronde van Spanje. Hij zegevierde in de sprint over Cees Priem; Dirk Ongenae finishte als derde. De internationale gewichtheffederatie heeft de Deen Henri Hoeg tot 31 december 1980 geschorst wegens het gebruik van stimulerende middelen Jim Moore ut Amerikaanse basKettNUspele> van Arke is in Enschede uitgeroepen lot spele. van het jaai en ontving daarvooi de bijbehoren de trofee Moore was eveneens topscorei in het seizoen 76/77 Hij behaalde een totaalscore van 971 punten uit 36 wedstrijden Sepp Herberger elftal tot tweemaal toe een achterstand ongedaan maakte en met 3-2 zegevierde. Sepp Herberger was een legendarische figuur in het Westduitse voetbal. Hij was al voor de oorlog trainer van het nationale elftal. Hij nam deze functie over van Dr. Otto Nerz, die zich terugtrok, toen Duits land bij de Olympische Spelen van 1936 door het onderschatte Noorwegen met 2-0 werd verslagen. Toen Herberger zelf 28 jaar later afscheid nam, werd hij opge volgd door zijn assistent Helmut Schön. Herberger was de grootste persoonlijk heid op voetbalgebied in West-Duitsland gedurende meer dan een kwart eeuw. In de tijd dat hij het Westduitse elftal samen stelde, duldde hij geen inspraak van anderen. Het grootste succes in zijn carrière was het wereldkampioenschap dat West-Duits land in 1954 behaalde. Herberger trok daarbij profijt van de absurde regels, die toen golden. In de poule-wedstrijd tegen het favoriete Hongarije stelde hij zes reser ves op. Natuurlijk won Hongarije (8-3), maar Herberger wist meer van de Honga ren dan de tegenstanders van hem. Boven dien raakte de belangrijkste Hongaarse aanvaller Puskas in die wedstrijd gebles seerd. De gevolgen bleken in de finale, toen het goed georganiseerde Westduitse Jan Kaas heeft u. hei Belgische Kudde, voorat een wegwedstrijd ovei 150 kiioinete. vooi oe i'oepsrenriers gewonnen Lex Schoenmaker: een van de vijf geluk kigen (Van onze sportredactie) DEN HAAGNiet minder dan 26 van de 31 contractspelers van FC Den Haag staat het komende voetbalseizoen een sa larisverlaging te wachten. Het bestuur Het bestuur van FC Den Haag begint vandaag aan de contractbesprekingen. Voor elke speler heeft de Haagse manager Fred van Hal een half uur uitgetrokken. Hij hoopt de besprekingen op 10 mei te hebben afgerond, zodat de contracten op 15 mei kunnen worden afgesloten. Enkele spelers, onder wie Simon van Vliet, heb ben al aangekondigd te zullen vertrekken als de salarissen worden verlaagd Sepp Herberger speelde ooit in het Duit se elftal, dat tegen Nederland uitkwam. Die wedstrijd in 1925 in Amsterdam was de laatste van de drie interlandwedstrij den, waarvoor hij werd geselecteerd. Het trainersvak leerde hij toen hij van Mann heim (waar hij speelde vij SV Waldhof en VFR Mannheim) verhuisde naar Berlijn, waar hij voor Tennis Borussia ging spelen. In 1930 slaagde hij als eerste van zijn groep aan de sporthogeschool. Zes jaar later was hij trainer van het Duitse elftal en weer een jaar later begon de successenreeks van de „Breslau-elf”, de nationale ploeg van Duitsland, die zestien wedstrijden achtereen ongeslagen bleef. In het bekertoernooi van de betaalde jeugd werden donderdagavond drie wedstrijden ge speeld De uitslagen waren FC Den Haag AZ’67 1-2; NECWageningen 0-2 Italië heeft voor de vierde maal in successie beslag gelegd op de beker der naties tijdens het CHIO van Rome De Italiaanse equipe had na beide manches slechts 24 strafpunten Tweede werd Groot-Brittannië met 32.5 strafpunten en derde Ierland met 40 strafpunten In het w.k. bandstoten dat in Rotterdam be gon heeft Chris van der Smissen zijn eerste twee partijen (tegen Scherz en Piet Vet) gewonnen Ook Raymond Ceulemans zegevierde twee keer Zweden en Rusland bleven samen aan de leiding in het w.k ijshockey Dat gebeurde via overwinningen op respectievelijk Amerika (9-0) en TsjechoJSlowakijke (6-1). De Nederlandse eredivisieclubs FC 1 wente en FC Amsterdam zxijn respectievelijk in groep 2 en groep i ingedeeld voor de Intertotocompeti tie FC Amsterdam ontmoet Maccabi Yaffa (Isr Halmstadts BK (Den J en Vojvodina Novi Sad (Joe.j. FC Twente gaai voetballen tegen Maccab’ Te) Aviv (Isi MSV Duisburg (WD1en Standard Date (Bel men, dat de afgevaardigde spelers en trai ners voor de kandidaatstelling voor de bestuurszetels in overleg zullen treden met hun belangenverenigingen. Op die manier is er, weliswaar indirect, sprake van kan didaatstelling door de belangenvereni gingen”. Het sectiebestuur vindt dat een schei ding van macht tussen de wetgevende, de rechterlijke en de uitvoerende macht ge handhaafd dient te blijven. Daarom zal een lid van de algemene vergadering nooit een bestuursfunctie in de KNVB of in een van de belangenverenigingen kunnen ver vullen. Met betrekking tot het afsluiten van ca- o’s voor contractspelers, meent het sec tiebestuur dat hierin een taak is weggelegd voor de belangenverenigingen. Kern kamp: „Die collectieve arbeidsovereen komsten moeten er komen. Het is op de eerste plaats een zaak van de belangenver enigingen FBO (clubs) en WCS. Dat geldt natuurlijk ook voor het geval de trainers een cao willen. Dan moeten de. FBO en de WON rond de tafel gaan zitten" DEN HAAG (ANP). Lotto nummer 17 van afgelopen zondag heeft geen winnaar van de eerste prijs opgeleverd. De eerste prijs is nu voor viervijfde over de tweede tot en met de vijfde prijs. Een vijfde gedeelte 146.925,84) gaat naar de jackpot van de lotto van komende zondag. In de lotto en toto van afgelopen week vielen in totaal 16.650 prijzen. De cijfers zijn: Lotto 17. Inleg: ƒ3.629.013. Prij- zenbedrag: ƒ1.855.086,93. Eerste prijs: geen winnaar. Tweede prijs: vier winnaars, die bruto elk ƒ79.825,90 ontvangen. Derde prijs: 77 win naars, die elk bruto 5.266,10 ontvangen. Vierde prijs: 6069 winnaars, die elk 81.00 ontvangen Vvijfde prijs: 8891 winnaars. Zij krijgen ieder 55,30. Toto 17: 1519 prijzen. Inleg ƒ705.412,00. Prij- zenbedrag: ƒ378.855,56. Eerste prijs: zes win naars, die elk bruto 29.635,50 ontvangen Twee de prijs: 104 winnaars, die elk ƒ805,40 ontvan gen. Derde prijs: 1409 winnaars, die elk 83,20 krijgen. i Werkhoven: „Jammer genoeg heb ik de wedstrijd van zaterdagavond in Twente niet zelf bijgewoond. Maar uitlatingen van mede-bestuursleden hebben de indruk versterkt dat de spelers er met de pet naar hebben gegooid, om geen sterkere uitdrukking te gebruiken.Bovendien zijn me uitlatingen ter ore gekomen die kunnen wijzen op plichtsverzuim. Nogmaals, we gaan die zaken met de spelersgroep doorpraten”. UTRECHT „Er zijn aanwijzingen dat sommige spelers de zaak afgelopen zaterdag hebben gesaboteerd in de wedstrijd tegen FC Twente. We zuilen de zaken intern diepgaand onderzoeken. Zeker is wel dat we trainer Han Berger onze volledige steun geven ten aanzien van do maatregelen die hij tegen de spelersgroep heeft genomen”. Dat zegt FC Utrecht-voorzitter Kees Werkhoven over een bespreking die op Galgen waard zal worden gehouden over de boete van 150 die het afgelopen weekeinde aan de spelers is opgelegd. Bij stemming blijven de clubs echter in de meerderheid. Voorgesteld wordt 70 pro cent van de stemmen aan de clubs toe te wijzen en 30 procent aan de spelers en trainers. Van diezelfde verhouding wordt ook gebruik gemaakt bij het benoemen van het sectiebestuur betaald voetbal. Vijf leden, onder wie de voorzitter, worden voorgedragen en benoemd door de afge vaardigden van de clubs. De andere twee worden voorgedragen en benoemd door de afgevaardigden van de spelers en de trainers. Tegen dat laatste voorstel heeft met na me de belangenvereniging WCS (spelers) veel bezwaar. De WCS vindt, dat de kan didaten voor de laatste twee zetels door de belangenverenigingen moeten worden voorgedragen. Mr. Kernkamp: „Recht streekse voordracht van buitenaf zou in strijd zijn met de reglementen. Wij zijn van mening dat de ledenvergadering de dienst uitmaakt en dus niet alleen benoemt maar ook voordraagt. Ik mag overigens aanne- Tijdens die buitengewone vergadering worden onder meer vijf voorstellen in stemming gebracht: 1. iedere club moet aan het begin van elk seizoen een spelersraad instellen die uit ten minste vier leden bestaat en gekozen wordt door en uit de contractspelers; 2. de algemene vergadering betaald voet bal moet bestaan uit bestuurders van 37 clubs, uit 37 contractspelers afgevaardigd door 37 spelersraden en uit zes in het betaald voetbal actieve oefenmeesters; 3. een lid van de algemene vergadering kan niet gelijktijdig een bestuursfunctie in de KNVB of in de belangenvereniging vervullen; 4. het bestuur betaald voetbal bestaat uit een in functie gekozen voorzitter en zes leden. De voorzitter en vier leden worden benoemd door de 37 afgevaardigden van de clubbesturen; de twee overigen door de afgevaardigden van de contractspelers en de oefenmeesters; 5. collectieve arbeidsovereenkomsten zul len in overleg tussen de betrokken belan genverenigingen tot stand komen. De WCS (Vereniging voor Contract-Spelers) heeft intussen bij monde van secretaris Karei Jansen laten weten dat de boete van Berger niet legitiem is. Hij suggereert dat de spelersvakbond met zwaarder geschut zal komen wanneer het bestuur deze boete niet intrekt. De algemene vergadering betaald voet bal bestaat op dit ogenblik uit 37 be stuursleden van de 37 clubs uit het betaal de voetbal. Om de inspraak en medezeg genschap van de belangenverenigingen te garanderen, stelt het sectiebestuur voor 37 contractspelers, die worden afgevaar digd door de spelersraden en zes trainers, die door de belangenvereniging WON worden afgevaardigd, in de algemene ver gadering op te nemen. In totaal zal de ledenvergadering daardoor uit 80 zetels gaan bestaan. stoutenbeek uiooncentrum MJ( 'UooeihaaiHi- volop uaikee.yeiegenneto iniewu>arcnn«Kiuu' Bieespaa> öeve,wi|k iei (ü?5iU: ?9l)33 Mjnem bieesttaai öeve<wi|r UIS ft Mr. Kernkamp: CAO op de eerste plaats een zaak van WCS en FBO.

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 37