niet kapot te krijg Een lintje wordt niet zqn snel verdiend er/ „Valerius' Cedenkklanken IN DE VISHAL sparthuisr.entrum JL3I 4 f KONINGINNEDAG TOT 17.00 UUR deCampingstar-kollektie met meer dan 30 modellen en uitvoeringen in alle prijsklassen (van 67.50 tot 1095.-) J Sara Heyblom niet in Scheybeeck maar in Nieuwe Slof IJMUIDEN ZATERDAG TEGEN DINTELOORD voorèlle zekerheid SOLIDARITEITSDEMONSTRATIE GESLAAGD Fusies Plat VELSEN Haarlem: een O Fietsen met Pieters ..Gtrn kunt (X overal Dinrrrn boet <CI. bij Royal KI. Houtstraat 44 - Haarlem Tafelres. 323734 Ook voor zakenlunches en partijen. Uw gastheer: A. A. C. Slabbaert liederen uit het Nederlandse re pertoire werden gezongen. Deze traditie bestaat in Velsen nog, in Driehuis om precies te zijn. De heer Joop Huizinga, oud- hoofd van de Prinses Beatrix- school, draagt daar al ruim twin tig jaar persoonlijk "Zorg voor. wm» Het grote jaarlijkse feest van de verjaardag van de koningin wordt ook in Velsen nog steeds uitbundig én door de hele ge meente heen gevierd. Toch is de manier waarop dit feest wordt gevierd in de loop der jaren wel veranderd, wat „oppervlakki ger” geworden, zoals velen vin den. Koninginnedag is een pret tige aanleiding voor alle kinde ren om verkleed rond te lopen, de hele dag met allerlei spel letjes in de weer te zijn, uren lang achter de muziek aan te wandelen verder weg dan ze normaal ooit alleen mogen ko men. Koninginnedag geeft ech ter per traditie voor de lief hebbers de mogelijkheid het ko ningshuis eer te betuigen. Oor spronkelijk startten de festivi teiten in alle wijken met het zingen van het volkslied en het hijsen van het rood-wit-blauw, met oranje wimpel. Daarop volg de of daaraan ging vooraf samenzang, waar beroemde Op de kop af zevenenzestig mensen uit de IJmond hebben vandaag staan glimmen onder de jaarlijkse lintjesregen ter ge legenheid van de verjaardag van Hare Majesteit. De drie burge meesters uit de IJmond hebben al die mensen vandaag de deco raties opgespeld.-Decoraties die zij hebben „verdiend” op basis van bepaalde normen die voor dit soort zaken al jaren gelden. Er zijn, zoals al blijkt uit de lijst gedecoreerden, veel ver schillende onderscheidingen. Hoewel het aantal decoraties dat jaarlijks wordt uitgereikt niet kinderachtig is, worden ze pas na diverse selecties uit de ver zoeken toegekend. Het is daarom wel eens aardig om na te gaan hoe de procedure is. Wie krijgt er nu zo’n lintje en waarom, moet je er iets voor presteren of gaat het zo maar? van 285 - voor maar^W- Ged Oude Gracht 117 IJMOND - .1 21.3» actie VMF-Stork Velsen andel- ciskerk Noordzeeknaal Zater- de ondernemingsraad and Ji) (ADVERTENTIE stand AAN bom' en ONDERTROUWD (ADVERTENTIES) GEBOREN S. Schotvanger j alli alle 10-12.31 at 4 a, ag alle 0.30 II hangt u. To ren des sevaart •ïerman „Silei nnocer van Ti s tra >2. tpelijl nemei 14 ti uur: nsker 1» a za. 13.31 24 U. 21.15 U. „Karati ross o! sten a’j tel. 02550 15389 :tadr( Scit 34. szstra ks vi .45 ui an, B :en 1» -. kil geme 6.30 zonde i, mu jegkui j ben ot U its a nden en fl muide :ng ai ire (a agelijl van I jks i 18 I dage 20 iwi ui. Pan- n Qui- 20 u. riname VELSEN Maandag 2 mei zal bur gemeester drs, J. Reehorst geen spreek uur houden. Wethouder J. W. Meijer houdt spreekuur maandag 2 mei van 15.00 tot 16.00 uur. >oli Dl MT.M 11, Et* IJM! IJM.1I a KW KW1 ’elika .Jacti helni: KW.1 Agati ib Sen lert J Za. uur. id wee’ kunt het lang volhouden, hoor, zolang je maar gezond bent. Robert Stolz is met z’n negentig jaren ook nog steeds actief.” Het enige spijtige is voor de heer Huizinga dat sommige liederen niet meer in het repertoire voorkomen: „Waar de blanke top der duinen glin stert in de zonnegloed, dat kun -je toch niet meer zingen? Net zo min als over die malse weiden, dat alles is er niet meer met al die milieuvervui ling. Dat moet je dan ook maar niet meer zingen, vind ik.” 31) a er beek, verdeling van de Orde van de Neder landse Leeuw begint pas bij riddei met daarboven nog enkele categorie ën. Maar deze onderscheidingen worden slechts toegekend in de regio nen van ministers, staatssecretarissen of hoogleraren. De heer Huizinga: „Het is nog de enige aubade aan het koningshuis in de hele gemeente.” Nederlof, z.JJmui- den, J. A. Kloosterhuis - Pel, d„ IJmui- den, P. van der Aart - Van Saane, d., Santpoort. De koningin deelt de onderschei- d'ngen niet uit op eigen initiatief. Er dient een verzoek te komen. Dit ver zoek kan bijvoorbeeld afkomstig zijn van werkgevers of van organisaties en ze worden ingediend bij de burge meester. Hier is de eerste selectie. De burgemeester moet de verzoeken na melijk ondersteunen. Zelf kan de burgemeester ook verzoeken indienen - al dan niet aangedragen door amb tenaren die meer zicht hebben over bijzondere diensten van ambtenaren of andere burgers op het ambtelijke of bestuurlijke vlak. Orgel. 13) 1 jn Jaa ité Muyse- IJMUIDEN xVoor het zaterdag voet bal is vanwege koninginnedag geen pro- ma vastgesteld, maar IJmuiden treft za terdag in de tweedek las A niettemin Dinteloord op eigen veld. De IJmuide- naren hebben verzocht om deze wedstrijd eerder te mogen afwerken, omdat zij bin nenkort niet meer op hun eigen veld mogen spelen. IJmuiden heeft van degradatiegevaar niet zo bar veel meer te duchten maar Dinteloord daarentegen wel. Het staat samen met NEO’25 op de laatste plaats. De strijd tussen IJmuiden en Dinteloord begint om 15.00 uur. Het eerste treffen werd met een score van 3-1 voor D’ntel- oord afgesloten. IJmuiden zal zich daar voor zeker willen revancheren. Een vertegenwoordiger van het Engelse Trade Union Movement bracht de groe ten over van zijn Britse kameraden en wenste zijn Nederlandse collega’s alle sterkte bij de strijd die wordt gevoerd. Solidariteitsverklaringen werden vervol gens uitgesproken door vertegenwoordi gers van de CPN en een vertegenwoor diger van de ondernemingsraad van Hoogovens Een tafereel dat elk jaar op koningin nedag terugkomt: Joop Huizinga di rigeert de samenzang bij de Engel- munduskerk in Driehuis. (Lanj za. 1 mass be de die negen en twaalf mei wordt gehouden. De start van deze tochten is, vanaf hetzelfde punt, ’s avonds tussen zes uur en half acht. Informaties over beide fietsevene- menten zijn verkrijgbaar op telefoon nummer 02510-25779. BEVERWIJK. Het optreden van to- neelactrice Sara Heyblom vindt vrijdag avond 29 april niet plaats in Huize Scheybeeck maar in de foyer van De Nieuwe Slof. Dit in verband met werk zaamheden in Scheybeeck. De aanvangs tijd bljjft half negen. Er zijn in de onderscheidingen ver schillende rangen. Meest toegekend worden de ere-medailles in brons, zilver of goud. Daarop volgt de rid derorde, die al veel zeldzamer is (dit jaar zes van de zevenenzestig). Offi ciële mogelijkheden die hier boven liggen, zijn de benoemingen tot offi cier, commandeur, groot-officier of in de ridderorde van het groot-kruis. De OVERLEDEN C. Ursem- 84 jr., weduwnaar van: E. Kwaad, IJmuiden, C.S. van Graas, 81 jr., weduwe van: J- Prinsen, Santpoort Omstreeks drie uur werden de demon stranten met bussen teruggebracht naar de noordelijke kanaalzijde. Naast de acties die de afgelopen week bij VMF- vestigingen zijn gevoerd, heeft ook de demonstratie in Velsen duidelijk ge maakt dat de werknemers van het con cern eendrachtig zullen voortgaan alle middelen aan te wenden om druk te blijven uitoefenen op de Raad van het Bestuur. r Vo> i kW irry I Vaste prik opent hij in Driehuis de viering van koninginnedag bij de En- gelmunduskerk, waar schoolkinderen en ook ouderen bijeenkomen om te zingen. Vaste prik hanteert bij deze gelegenheid de heer Huizinga de diri geerstok om de muziek en zang syn chroon te laten verlopen. „Een keer”, zo vertelt hij, „heb ik gedacht: nu moet een jongere het maar overne- men. Maar' het liep helemaal in de soep, dus ik ben het maar blijven doen.” De leiding hebben over zo’n samen hang, zo blijkt, mag men niet onder schatten. „Je kunt er niet zomaar voor gaan staan, denkend: dat doe ik wel even”, aldus de heer Huizinga, „Je moet alles goed voorbereiden: de keuze van liederen, harmonisatie van de muziek voor het harmoniekorps, het oefenen op de scholen en het in studeren van de muziek bij Soli”. De keuze van liederen is niet zo’n groot probleem: „Valerius’ Gedenk- klanken, die liederen”, zo laat de enthousiaste dirigent weten, „die zijn niet stuk te krijgen. Soms kun je ze niet meer zingen omdat de teksten niet meer passend zijn, maar die meloediën blijven”. „Gelukkig vader land” is zo’n lied, dat ook voor mor-1 gen weer op het programma staat Hoewel veel ouderen dit soort liede ren het beste kennen, zo is de erva ring van de heer Huizinga, moet ei ook rekening worden gehouden met de zingende kinderen. „Vier wever- kens” is zo’n liedje met een speelser inhoud, terwijl speciaal voor de kin deren dit jaar, aldus de heer Huizin ga, iets „nieuws” is opgevoerd: „De paden op, de lanen in”, want een marslied doet het altijd wel. Voor de nu vier jaar gepensioneer de hoofdonderwijzer is de leiding van de samenzang op koninginnedag nog steeds een onderdeel van vele muzi kale activiteiten. De traditionele sa menzang heeft wel een apart plekje in z’n hart. Veel aandacht wordt besteed aan de voorbereidingen. Hij harmoniseert canons en stelt zich bij voorbeeld ook beschikbaar om op scholen te helpen bij het instuderen van de liederen, dat daar geen ge bruik van wordt gemaakt gaat hem oprecht aan *t hart. Liefst ook zou hij zien dat de scholen meer aandacht besteden aan de deelname aan de samenzang: „Nu komen de kinderen, zo'n honderd a honderdvijftig, op ei gen gelegenheid. Maar als de scholen nu onderwijzend personeel of ouders mee zouden sturen, zou je veel meer kinderen krijgen en dat zou nog mooier zijn.” Hoewel de heer Huizinga de erva ring heeft, dat, wanneer hij het diri- gentschap van een kinderkoor over geeft aan anderen, de zaak al snel in het honderd loopt is hij niet bang dat dit zal gebeuren met de samenzang in Driehuis. Bovendien is hij vooralsnog niet van plan ermee te stoppen. „Je In een gesprekje met de chef alge mene zaken op het stadhuis, de heer R. Jongkees, wordt een en ander duidelijk. De meeste onderscheidin gen, zo vertelt deze ambtenaar, zijn onderscheidingen in de Orde van Oranje Nassau. Deze worden toege kend aldus de wet van 1892. aan Nederlanders of vreemdelingen die zich jegens de koningin en de staat of jegens de maatschappij op bijzondere wijze verdienstelijk hebben gemaakt Minder komen de onderscheidingen voor in de Orde van de Nederlandse Leeuw. Deze worden uitgereikt aan mensen die zich verdienstelijk hebben gemaakt jegens de staat, de weten schap of de kunst. lidnlgl ■Fellli De Velsennoordse Toerclub Pieters houdt komende zondag een trimtocht voor fietsers van alle leeftijden. Tus sen elf en drie uur kan men voor het dertig kilometer lange trimconcours starten bij de Breesaperhof. Via dezelfde toerclub kunnen langstellenden deelnemen aan avond-vierdaagse voor fietsers, tussen negen en twaalf mei )eo G! IJM.1 6. Florida All-round bungalow die vele toepassingen heeft. Volledige sta-hoogte. Afm. buitentent 200 cm breed, 240 cm diep. VELSEN „Met de beperkte midde len die ons ten dienste staan zullen we doen wat we kunnen om te waken voor het behoud van een stuk werkgelegen heid. Vanuit Hengelo hebben we van het gemeentebestuur al een schrijven gehad met het verzoek om de koppen bij elkaar te steken. Dat zullen we zeker doen. We realiseren ons terdege dat we als industriële gemeente uiterst kwets baar zijn. Daarom staan wij volledig achter Uw onrast. Want het is precies zoals één van Uw leuzen luidt: „vandaag hij of zij, morgen wij”. Ik moet er niet aan denken dat straks Uw collega’s van Hoogovens hier staan”. Dat waren de woorden van Velsens burgemeester drs. J. Reehorst tot de werknemers van VMF-Stork Velsen- noord die gisteren in grote getale gehoor hadden gegeven aan de oproep van de Industriebonden NVV en NKV om geza menlijk op te trekken naar het Stadhuis in Velsen. Daar wilde men het gemeen tebestuur verzoeken om van zijn kant met collega’s uit andere plaatsen waar VMF-vëstigingen gevestigd zijn druk uit te oefenen op de Raad van Bestuur van het concern. Wanneer de burgemeester de ver zoeken kan ondersteunen worden ze doorgestuurd naar de commissaris van de koningin. Dat wordt de twee de selectie want er is ook een pro vinciale zeef. Na goedkeuring op dit niveau gaan de verzoeken naar de verschillende departementen: sociale zaken, economische zaken, justitie, CRM of binnenlandse zaken afhanke lijk van de sector waaruit het ver zoek is ingediend of van de motivatie van het voorstel, Uiteindelijk, wan neer ook departementale goedkeuring is verleend gaat de post naar Soest- dijk. Het is niet zo bij weten van de heer Jongkees dat de koningin alle verzoeken persoonlijk nauwkeurig doorleest maar zij tekent de bij de decoraties behorende „diploma’s” wel. Over de normen, die ten grondslag liggen aan goedkeuring van het be treffende verzoek of afwijzing, is weinig bekend. Van geval tot geval wordt geoordeeld. Een bijzondere verdienste is een maatstaf, al kan alleen aan de voorbeelden van van daag worden bekeken waaraan men dan moet denken. Slechts één criteri um ligt vast en dat is de langdurige dienst, voor werkgever, vereniging en wat dies meer zij. Vijftig jaar wer ken, dertig jaar verenigingsbestuur- der, kortom men moet het zoeken in uithoudingsvermogen om aan de nu geldende eisen te voldoen. Kwaliteit tenslotte blijft een moeilijk te meten en subjectieve factor. Geflankeerd door wethouder J. W. Meijer en vakbondsbestuurder Henk Krul spreekt burgemeester drs. J. Reehorst de demon stranten voor het stadhuis toe. GETROUWD M. Martens - A. Bogaart, Velsen- noord, C. J. A. Kraak - H. Blok. IJmui den, H. Jaspers - C. W. Bax, IlJmurden, J. W. Duits - L. P. M. Koopman, Sant poort, N. J. Ie Cessie - M. G. Kemp, Rotterdam. Pi Kraaijenoord - M. Be- rendsen. Beverwijk, H. A. M. van Hooff - C. T. Visser. IJmuiden, T. H. Timmer mans - C. Bierenbroodspot,.IJmuiden, C. D. J. Missaar - C. C. Groen. Schagen, C- L. Pippel - A. A. van der Stelt, IJmui den, J. Verdikt - K. E. Veldmeijer, IJmuiden, Het werk ligt plat. Iedereen neemt deel”, sprak een tevreden vakbondsbe stuurder Henk Krul toen een groep van Burgemeester Reehorst sloot zich he lemaal aan bij de onrust zoals die door Henk Krul was vertolkt. Hij sprak zijn verontrusting uit over de ontwikkeling rond de fusering van bedrijven. „Wij hadden vertrouwen dat het een stimule rende uitwerking zou hebben op de soli dariteit. Niet alleen bij de werknemers maar ook bij de bedrijfsleiding. Dat blijkt niet zo te zijn. Het kan nooit de bedoeling van de fusies zijn geweest. Wij achten het dan ook volkomen onjuist dat hulp van de overheid van de hand wordt gewezen”. Terwijl de demonstranten met luid gejuich hun instemming betuigden met de woorden van de burgemeester ver- scheenop de vierde verdieping van het gebouw van de RABO-bank een wit vel papier voor één der ramen met het opschrift...„solidair”. ruim honderd demonstranten gewapend met spandoeken zich per pont naar de zuidkant van het Noordzeeknaal liet overzetten. Voorafgegaan döor een politieauto en een geluidswagen van de Industriebond arriveerde de stoet bij het Stadhuis. Krul zette in duidelijke bewoordingen nogmaals uiteen waarom het ging. „De Raad van Bestuur van het VMF-concern wijst overheidssteun van de hand. De verzoeken die zij zogenaamd heeft ge daan tot die overheid kunnen dan ook niet serieus genoemd worden. Als de werkgelegenheid in gevaar dreigt te ko men geeft men er de voorkeur aan bedrijven te likwideren en zijn kapitaal in rendabeler zaken te steken. Dat zul len we niet accepteren”. Vervolgens noemde Krul een aantal vestigingen op die gedurende de laatste acht jaar min of meer gereuisloos waren gelikwideerd, waardoor duizenden mensen zonder werk kwamen. m ffl) r dici len de ils in ?gen i rortt dat nden (Van een medewerker) DE DONDERDAGMARKT WERD AANGEVOERD: 3.555 kg tong; 16 kisten tarbot griet; 241 kisten kabeljauw;, 76 kisten wijting; 141 kisten schol; 63 kisten schar; 118 kisten makreel en 29 kisten diversen. PRIJZEN IN GULDENS. Per 1 kg.: Tartiot 15,93-15,36; grote tong 10,35-9,96; grootmiddel tong 10,89- 10,52; kleinmiddel tong 11,3311,14; tong éën 11,89-11,55 tong twee 10,63-10,52. Per 40 kg.: Tarbot 640-300; griet 397- 168; kabeljauw één 168; kabeljauw twee 188-166; kabeljauw drie 190-143; kabel jauw vier, 146-128; kabeljauw vijf 142- 55: schol één; schol twee 140-130; schol drie 144-88; schol vier 90-66 ;wijting drie 86-80; schar 68-45; inktvis 170; steenbolk 73-53; rode poon 214-144; bot 38-32;, horsmakreel 25-24; makreel één 78; ma- reel twee 46-42; makreel drie 28-27.60. DE BESOMMINGEN WAREN. GO 21 ƒ21.000,-, GO 26 25.500. KV? 173 9.400, KW 221 10.200, IJM 18 2.300, IJM 207 14.600.-. P. H. J. M. Duivenvoorden, en A. A. F Hallegron, beiden Santpoort,J. A- Kief- tenbeld, IJmuiden, M. G. Oesterholt- Driehuis, R. E. Oortwijn en L. Zwarter, beiden IJmuiden. H. Levasier en B. A. Borgart, beiden IJmuiden, A. Molen kamp, en: L. M. A. Woerde, beiden. IJmuiden. Gemeentebestuur achter v. Redactie

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 7