slotfase HAARLEM TAMELIJK AZ ONBEVANGEN NAAR Pa pakt Parade! Gosen niet in de ledenraad van Haarlem Softbalcompetitie start erg spannend Zware straf Nicols-Kinheim onbeslist voor Zürich Maat kwam te vroeg Strandvoetbal DEM-teams in toernooien Volleybalteam heeft stratie Pa neemt een glaasje op de gezondheid van Hare Majesteit eerste zwemdag in Coventry gaat van start Duikdemon- SPORTIEF goede perspectieven Telstar wacht een moeilijke „Dit duel Kinheim zorgde voor sensatie 1 u PARADE 99 openbare vergadering WD 12 SPORT ZATERDAG (J n t 0 a r r i i (de zachtere vieux) I „REINO” B.V. voor tapijtreiniging Vaste vloerbedekking Losse kleden Telefoon 023-313289 CONINCKSHOEK ANNEKE VRULANDT ADVERTENTIE IMIlltr f RVINIt CAS 11015 ALG ,tjg^ zich niet ontevreden Barry Hughes: „Ik wil graag een goed resultaat halen in Alkmaar (ADVERTENTIE) Krappe zege Kom eens praten met (Van onze sefthalinedewerker) De Kennemers De Kinheimploeg, die door het wegval- ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) wordt tenslotte Bert Sitters toonde 11 bent welkom wordt nu lid van de VVD, COVENTRY. Nederland staat na de eerste dag van de drielanden-zwemwed- Kevin Keith bevestigde zijn reputatie en joeg hierna de bal het hek over. Die 1-0 voorsprong van Kinheim werd in de vierde Aanvang 20.00 uur. De opstelling van Haarlem: Boersma- Wentink, Peys, Huyg, De Vries-Wildbret. George, Van der Ban- De Winkel, Van den Berg, De Kip Telstar gaat nog steeds een zorgwek kend competitieslot tegemoet. Morgen WD- Informatiekiosk Tempeliersstraat 58 Haariem Tel. 023-310146 Grote Markt een V.V.D.-kandldate maandag 2 mei (Van onze sportredactie) IJMUIDEN. Het voetbaltoernooi nm de „strandtrofee 1977” gaat maandaga vond van start. Nog steeds bestaan er in IJmuiden twee verschillende strandvoet- baltoernooien (het Sijp Sterk-toernooi en de Strandtrofee). maar volgens de heer Van der Zwet-Slotemaker. die voorzitter is van de organisatie-commissie van het laatstgenoemde toernooi zal met ingang van volgend jaar maar een groot toernooi worden georganiseerd. Toch moet het toernooi om de strandtro fee niet worden onderschat, want er doen veertien ploegen aan mee, die zich in een tijdsbestek van drie maanden (2 mei-30 juli) met elkaar zullen meten. Het toernooi voor bedrijven en instellingen wordt voor de 26e keer georganiseerd. Alle wedstrij den worden gespeeld op het grote strand voor paviljoen Zuidpier. Maandagavond om 19.30 uur worden de volgende duels gespeeld: Paviljoen-ZuidpierVroom en Dreesmann en KennemerhofAstrix. BEVERWIJK. Vele jeugdploegen van de Beverwijkse voetbalvereniging DEM nemen zondag deel aan toernooien. Het hoogste C-juniorenelftal gaat zelfs hele maal naar Erp (Noord-Brabant) om daar in een toernooi uit te komen. Een ander C- juniorenelftal komt uit op een. toernooi van de Heemskerkse vereniging ADO ’20. De A-jumoren blijven zondag op het DEM- complex om daar deel te nemen aan het Th. Smit-toernooi. Deelnemende vereni gingen zijn: DSS (Haarlem), VDO (Uit hoorn), Alkmaarse Boys, ODIN (Heems kerk) en DEM. De aanvang van dit toer nooi is 11.00 uur. Bondscoach Bert Sitters: „Ontevreden ben ik niet na deze eerste dag. Eefting, Van Klooster, Annelies Maas en Diane Edelijn waren zonder meer goed. Maritzka van der Linden viel tegen, maar vergeet niet dat zij en ook Daphne Demuth in de laatste we ken veel wedstrijden hebben gezwommen Ze zijn aan rust toe Tsja. de schoolslag blijft een zorgenkind. Je zou kunnen zeg gen: het is een gegeven, maar met een dergelijk uitgangspunt wil ik niet werken. En dan die diskwalificatie van onze heren- ploeg. Dat kan gebeuren Het kost ons alleen een onoverkomelijke achterstand”. Maar toch meent trainer Barry Hughes: „We weten natuurlijk precies hoe sterk AZ in zijn thuiswedstrijden kan spelen. Maar daarom ben ik er juist zo op gebrand om een goed resultaat daar weg te slepen. Een gelijkspel of een overwinning is een eer voor Haarlem. Daar zullen we ook voor vechten. Zowel tegen AZ als PSV". Haar lem heeft voor morgen weinig problemen. Waarschijnlijk start Hughes met dezelfde formatie, die afgelopen zondag De Graaf schap bedwong. Belangrijker voor de Haarlem-trainer zijn echter de voorberei dingen voor het komende seizoen. Maan dag beginnen de contractbesprekingen bij Haarlem en Hughes rekent erop zijn spe lersgroep dit seizoen bij elkaar te houden en indien mogelijk nog te versterken. EPE Het Nederlands damesteam heeft vrijdagavond in Epe de eerste goede stap, op weg naar het toernooi om het Europees volleybalkampioenschap, in sep tember in Finland, gezet. In de eerste kwa lificatiewedstrijd werd in 45 minuten met 3-0 (15-10, 15-7, 15-1) gewonnen van Zwe den. Polen won met 3-0 (15-9, 15-9, 15-11) van Zwitserland. Van dit viertal gaan twee ploegen naar Finland, zodat Nederland vanmiddag in Westervoort aan een over winning op Zwitserland voldoende heeft om zich te plaatsen. Morgen ook in Epe (Van onze sportredactie) HAARLEM. Haarlem heeft de afgelo pen weken in sneltreinvaart het ere-divi- sieschap veilig gesteld. Daarom vertrek ken de Haarlemmers morgen tamelijk on bevangen naar Alkmaar, waar AZ'67 on getwijfeld flink zal proberen uit te halen. Door het onverwachte verlies voor de KNVB-beker is de kans op internationaal voetbal volgend seizoen een beetje op de tocht komen te staan voor de Alkmaar- ders. AZ'67 staat weliswaar nog steeds op de derde plaats, maar de ploeg moet vol gende week naar Eindhoven, waar PSV voor zijn laatste kans zal moeten vechten als het volgend seizoen internationaal voetbal wil spelen. En dat is zowel voor PSV als AZ een noodzaak. Daarom zal Haarlem, dat nog belangrijke invloed zal kunnen uitoefenen op het feit wie van de tw'ee volgend seizoen Europa-cup voetbal speelt, aangezien PSV de laatste wed strijd van de competitie nog bij Haarlem op bezoek moet, morgen een moeilijk duel tegemoet gaat. Marcon Kinheinj, dat na de eerste run goed in bedwang werd gehouden door Marian van Ginhoven, sloeg na de gelijk- maker nog in dezelfde vijfde inning knap terug. Klappen van Carla van der Veldt en Germaine Leuven brachten EDO in moei lijkheden. Toen bewees ook Tineke Via- nen uit het goede softbalhout gesneden te zijn. Met een knappe honkslag herstelde zij haar fout en bracht Carla van der Veldt over de thuisplaat. Anke van Wezel, die daarna haar klap tussen het binnen- en buitenveld terecht zag komen deed Ger maine Leuven zelfs 3-1 aantekenen. Dicht bij een run kwam ook nog Elly Driessen, maar het zich goed herstellende veldwerk van EDO deed een nieuw Marcon-succes, op de thuisplaat in rook opgaan. Tot aan de laatste inning bleef Kinheim de strijd beheersen. Spel rekende Ingrid Geuzenbroek in de zevende inning met steun van haar veldsters de nullen van Jolanda van der Linde en Yolanda Vierhout in. Toen echter maakten de zenu wen zich van de Kinheimwerpster mees ter. Drie vrije lopen voor Truus Ruiter, Marjo Ipenburg en Jet Sikkema voerden we in deze slotfase van de competitie, die belangrijker dan ooit voor ons is nu, vast houden. HAARLEM. Als het openingstreffen tussen Maren» Kinheim en BMZ EDO voor de vrijdagavond van start gegane softbalcompetitie representatief moet zijn voor de komende wedstrijden, dan staat de softballiefhebhers niet alleen een interessante maar ook een goede competi tie te wachten. Het als underdog aan de competitie beginnende Marcon Kinheim zorgde direct al voor de sensatie van dit weekend door het hoog genoteerde BMZ EDO met een 3-1 nederlaag te confron teren. hij nog niet was opgewassen tegen de Britten Parker en Sparks (in dit gezel schap een klasse apart) zwom een zeer regelmatige race en schudde op de laatste 100 meter de, Fransman Gilles Plancon resoluut van zich af. (Van onze honkbalmedewerker) HAARLEM/IJMOND. Na twaalf in nings uitstekend honkbal werd het duel tussen Tetramin Nicols en Marcon Kin heim onbeslist afgesloten, 3-3. Ruim ze venhonderd toeschouwers maakten alles mee wat honkbal te bieden heeft behalve een overwinning. Ondanks de versterking die Kinheim dit seizoen kreeg startte landskampioen Nicols toch als de favo riet. In het Pim Mulierstadion liep het voor de thuisclub in eerste instantie niet naar wens. Pitcher Douglas Morton, die in totaal achttien maal drie slag zou gooi en, had wei een goede richting maar in de beginfase nog niet de snelheid. De eerste klap van de openingshitter van Kinheim Frank Lewis kon nog net voor het hek worden gevangen evenals de dreun van de volgende op de slaglijst Harry v.d. Berg. AZ-trainer Hans Kraay hoopt dat AZ het bekerverlies tegen FC Twente een beetje fatsoenlijk heeft opgevangen. Kraay: „We hebben een gesprek gehad, maar op zondagmiddag moet het waar gemaakt worden. Dan ben ik als trainer ook overgeleverd aan wat het elftal ervan terecht brengt. Iedereen is er van door drongen dat we in de competitie geen punten mogen verspelen. Ook niet morgen tegen Haarlem. Maar je moet zulke zaken altijd maar afwachten. In ieder geval gaan wc aanvallen Thuis hebben we dit seizoen steeds erg sterk gespeeld. Die lijn moeten VELSEN. Tijdens de morgen te hou den demonstraties van het duikteam IJ- mond in het Velserbad in het kader van de Velser Sportweek zullen de diverse hande lingen onder water voor het publiek op de kant zichtbaar worden gemaakt door mid del van onderwater camera's. Na de ama- teuruitrustingen wordt ook nog aandacht besteed aan de beroepsduikerij. Een en ander wordt voorzien van begeleidende tekst, afgewisseld met muziek len van Patricia Bannenberg aan delen sieve kracht leek te hebben ingeboet, be wees over welke mysterieuze krachten ge promoveerde ploegen plegen te beschik ken. Vooral voor werpster Ingrid Geuzen broek werd het heroptreden in de hoofd klasse een grote triomf. Deze speelster, die eens als buitenveldster deel uit maakte van de nationale ploeg, hield de EDO aanval bekwaam in bedwang. Alleen Bet sy Berkhout wist de Kinheim-Werpster één keer kansloos te laten. Voor de enige EDO run tekende in feite de Kinheimploeg zelf toen in de vijfde slagbeurt Yolanda Vierhout kon profiteren van een misgreep van Tineke Vianen. EDO nivelleerde op dat moment de 1-0 achterstand, die de ploeg al in de eerste inning had opgelopen na een run van de in het eerste van Kin heim debuterende Elly Driessen. FC Zurich werd het zwaarst gestraft. AEK Athene kreeg een boete van 5.000 francs, omdat tijdens de UEFA-beker- wedstrijd tegen Juventus door toeschou wers vuurwerk werd afgeschoten en ste nen het veld ingegooid. AEK was in maart al met 1000 francs beboet, omdat tijdens de wedstrijd tegen Queens Park Rangers ook onregelmatigheden waren voorgekomen. Verhuisonderneming 'Jêiivr Specialist op gebied van kantoor inboedelverhuizingen met ygDuiiiQi |FT Korte Spaarr 1 ADVERTENTIE/ tel. 023-326099/075-171700 ZÜRICH (ANP). De tuchtcommissie van de UEFA heeft de Zwitserse kampi- oensploeg FC Zürich vrijdag een boete opgelegd van 10.000 Zwitserse francs (10.500 gulden) vanwege de nonchalance waarmee bij de wedstrijd Zürich-Liver- pool in de halve finale van het toernooi om de Europese beker voor landskampi oenen met de persbelangen werd omge- sprongen. FC Zürich plaatste de buiten landse journalisten achter de beide doelen.7 de spanning ten top. En met Marian van Ginhoven aan slag leek EDO toch nog toe te gaan slaan Op tijd kwam Hanneke Kimman haar werpster echter te hulp. Wel mocht de klap van Marian van Ginhoven in het rechtsveld verdwijnen, maar moei teloos was Hanneke Kimman ter plaatse om de Kinheimwinst tot een feit te maken. EDO-coach Suze van Breukelen bang voor verlies tegen de mindere góden was reeds in de eerste wedstrijd met haar neus op de feiten gedrukt. „Onderschat hebben we Kinheim niet, maar aanvallend hebben we teleurgesteld. Bovendien werd de door een blessure buiten de basisploeg blijvende Jet Sikkema node gemist". Annelies Maas had het in de eerste helft van de 200 meter vrije slag nog moeilijk met de Britse Cheryl Brazendale. De Rijn zwemster bleek haar krachten echter goed verdeeld te hebben en won tenslotte nog onbedreigd. Ineke Ran, die deze afstand zwom' bij absentie van Enith Brigitba ein digde op een knappe derde plaats in 2.06.4 en kwam in de sprint slechts een hand breedte te kort om de tweede plaats te grijpen. Zeer goed zwom ook Diane Ede lijn op de 200 meter rugslag. Niet dat haar tijd van 2.22.70 de concurrentie zal doen verbleken, maar de wijze waarop zij de race controleerde schonk bevrediging. inning vergroot toen Hudson John, die op het eerste honk een uitstekende partij speelde, opnieuw een homerun sloeg en daarbij ook Eddy Hallman thuisbracht. 3- 0. De eerste honkslag van Nol Beenders viel pas in de vierde inning overigens zon der schade aan te richten. Op een gave klap van Douglas Morton in de vijfde inning kon Bill Kelley voor Nicols scoren en de homerun in de volgende slagbeurt van Boudewijn Maat met Henny Jenken aan boord betekende 3-3. De spanning steeg hierna ten top in de elfde inning toen Kinheim ér in slaagde Frank Lfewis en Harry v.d. Berg zonder dat er nullen wa ren gevallen, op de honken te brengen. Kevin Keith kreeg hierna vier wijd en met alle kussens bezet had Kinheim drie matchpoints in handen. Douglas Morton gaf geen krimp en geroutineerd stuurde hij Eddy Hallman. Hudson John en Frank Breek zonder problemen naar de dugout. Nicols kreeg in de twaalfde inning nog Leo Naaktgeboren, pinchrunner voor Douglas Morton op het tweede honk, maar Nol Beenders voorkwam de nederlaag. Boudewijn Maat: „Deze wedstrijd tegen naar mijn meping onze voornaamste con current, komt voor Nicols in feite te vroeg. Wij zijn duidelijk nog niet in vorm. Ik verwacht, dat het voor ons zondag op het Badmintonpad ook moeilijk gaat worden, maar met onze routine moeten wij daar na de ervaring van vandaag toch wel kunnen winnen. Veel zal daarbij afhangen of Nol Beenders voor Kinheim weer op de heuvel zal komen”. De cijfers: Nicols 00-0012000 0 00 Kinheim 1002 0 0 0 00000 Douglas Morton (12 inn) 18-1-5-1, Nol Beenders (12 inn) 12-2-6-3. (Van onze sportredactie) HAARLEM. Tijdens de algemene le denvergadering van de HFC Haarlem zijn in de ledenraad de heren H. Moné, J. Bood en Th. Zethof herkozen. Nieuw gekozenen werden de heren F. v.d. Enden bekend als p.r.man van de Caballero wielerploeg en J. W. van Laar. In de ledenraad keren niet terug de heren H. Terol (niet herkiesbaar) en M. Paardebek. De enige niet-bestuurskandidaat Co Go sen oud-bestuurslid betaald voetbal van Haarlem zag zijn come-back nog niet gerealiseerd. Evenals de oud-secretaris, de heer H. Arnoldy, verwierf hij vijfentwintig stemmen^ Een herstemming tussen beide personen wees met klein verschil de heer Arnoldy als eerste reserve voor de komen de periode aan. 3 3 Goed werk bij de heren leverde Fred Eefting. Hij won de 200 meter rugslag in 2.12.07, waarmee hij de Brit Harrisson vér voor bleef. Bertiel Kaanen, één van onze veelbelovende jongeren op dit technisch moeilijke nummer, kwam tot 2.16.32. Slechts laatste. Kaanen behoeft meer wed strijden om zijp grote mogelijkheden tot ontplooiing te brengen. Ook Richard van Klooster kwam óp de zwemmijl tot een zeer bevredigende verrichting met 16.38.26. een ruime verbetering’ van zijn beste tijd. Van Klooster, die begreep dal tegen Polen aangetreden. De winst op Zweden had een plichtmatig karakter. Het Nederlandse team werkte dit karwei overtuigd van eigen superioriteit op de laatste set na, weinig enthousiast af. De speelsters, die trainer-coach Johan van Doorn in de eerste set inzette, waren de zelfden, die twee weken geleden in Dene marken de beslissende wedstrijd in het toernooi om de lentebeker tegen West- Duitsland wonnen. Op spelverdeelster Stofke van Strien na dan. Zij brak donder dag op de training haar neusbeen. Voor haar trad Aukje de Vries aan. strijd met Groot Brittanië en Frankrijk, die in Coventry wordt gehouden, op de tweede plaats met grote achterstand (32 punten) op het gastland Groot Brittanië. Voor overwinningen op de eerste dag zorgden Annelies Maas op de 200 meter vrije slag (2.00.05), Diane Edelijn op de 200 meter rugslag (2.22.7), Fred Eefting even eens op de 200 meter rugslag (2.12.07) en de vrije slag estafette-ploeg dames (3.58.76). Teleurstellend was echter weer de schoolslag bij de dames en de heren. Voor al Maritzka van der Linden kwam veel te kort in dit overigens niet eens zo sterke gezelschap met haar 3.49.69, hetgeen „gehonoreerd” werd met een zesde plaats. De schoolslag bij de heren, die een op waartse lijn leek te zijn ingeslagen met de prestaties van Ronald Hond, zakte nu ver weg. De IJ-zwemmer kwam nu slechts tot 2.36.51 waarmee hij vijfde werd en de invaller van de door griep gevelde Henk Bakker, John Sehrijnemakers, bleef slechts een zesde plaats beschoren. moeten de Velsenaren op sportpark Schoonenberg op zijn minst een puntje wegslepen tegen FC Twente anders kan het elftal, met uitwedstrijden tegen FC Utrecht en Twente voor de boeg, nog in de grootste problemen komen. Dick Helling is licht geblesseerd, maar toch meent Cas- tenmiller dat hij wel kan spelen. De Tel- star-trainer speelt daarom in eerste in stantie met hetzelfde elftal dat afgelopen zondag een punt in Venlo tegen VVV wegsleept. 1JMOND Deze week zijn de eerste voetbalwedstrijden in het kader van het Kennemerland-toernooi gespeeld In het begin van deze week verloor ODIN maar krap aan van De Kennemers (0-1). De Heemskerkse zaterdagmiddagploeg werd door Inter Heemskerk helemaal wegge speeld: 4-1. DEM en Wijk aan Zee hielden elkaar in evenwicht en USVU bleek te I sterk voor Jong Hercules. De Kennemers-ODIN 0-1 (0-0). Het enige doelpunt in deze meer spannende dan fraaie wedstrijd werd gemaakt door Nico Besseling. I. Heemskerk-ODIN 4-1 (2-0). Voor de rust nam een agressief Inter een 2-0 voor sprong door treffers van Joop Vijgeboom en Maurini. Na de rust voerde Alex van der Veen de score tot 3-0 op. ODIN kwam nog wel terug tot 3-1, maar Joop Vijge boom maakte aan alle onzekerheid een einde: 4-1 DEM-Wijk aan Zee 1-1 (1-0). Vooral voor de rust was DEM de sterkere ploeg, maai de Beverwijkers konden dit maar met één treffer van Gerard Vermeulen uitdrukken. Tien minuten voor het einde van de wed strijd wist Wijk aan Zee nog langszij te komen USVU-Jong Hercules 4-1 (2-0). USVU was op alle fronten superieur aan haar tegenstander De zaterdagvoetballers moesten dit met vier treffers onder kennen.

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 12