Roeievenement overschat VARSITY STELT Knetemann nam NIETS VOOR i rol van Didi Thurau over sportpuntiqj Ikv Schermtitel voor Walter Janssen WAGENAAR BLEEF VIERDE 15 RAYMOND CEULEMANS OPNIEUW WERELDKAMPIOEN: 19 7 7 MAANDAG M E I 2 SPORT o Annelies Maas de Mij kan niets ster in Coventry meer gebeuren Raymond Ceulemans: klasse apart Diane Edelijn met i: 1- >6. over de vraag wie er wereldkampioen zou Volleybalsters haalden E.K. <i5. (Van onze roeimedewerker) AMSTERDAM. Het hoofdnummer van de 94e Varsity is zonder veel span ning en sensatie bij het Amsterdamse Nereus terecht gekomen. Na samen met Aegir, Laga en Skadi direct na de start van de 3000 meter lange wedstrijd te zijn weggesprongen, maakte het oppermachti ge kwartet Oud, Vermeulen, Kooper en Klop samen met stuurman Schipper zich gedurende de rest van de wedstrijd steeds verder van hun volgers los. Eindstand drielandenwedstrijd: 1. Groot-Brittanië 261 punten, 2. Nederland 192 punten, 3. Frankrijk 157 punten. '0-27 >1-23 '1-29 19-33 >1-39 >3-40 16-32 iOAl 12- 40 13- 43 13- 42 10- 38 11- 50 18-47 14- 47 59-55 56- 48 55-52 57- 53 EPE. Het Nederlandse dames-volley- balteam heeft zich gekwalificeerd voor het Europees kampioenschap van 25 septem- J>er tot 2 oktober in Finland. Dit resultaat was bereikt, toen Nederland met 3-0 (15-7, 15-7, 15-12) won van Zwitserland, nadat ook Zweden met 3-0 (15-7, 15-10, 15-1) was verslagen De Poolse dames waren even eens reeds verzekerd van deelneming aan bet Europees kampioenschap, zodat Ne- Dit jaar werd bij gebrek aan tegenstand het hoofdnummer weer door de traditio nale zeven corpsclubs betwist. De officiële toelating van dames dit jaar, een wijze beslissing na het Jaar van de Vrouw, is met twaalf inschrijvingen verdeeld over twee nummers ook al geen oplossing. Daarbij dient nog opgemerkt te worden dat geen enkele toproeister acte de presen ce gaf op het golvende water. Al met al kan men zich afvragen of nu niet echt de tijd gekomen is om het anachronische karak ter van de Varsity te erkennen en de wed strijd zijn prominente plaats op de wed- strijdkalender te ontnemen. Voor de hard nekkige liefhebbers van de oude studen- tenleut kan er altijd na afloop van het serieuze wedstrijdseizoen in besloten sfeer nog om een studentenkampioenschap ge roeid worden zonder dat daarvoor van de media zoveel onnodige aandacht wordt geëist. derland en Polen ontspannen tegen elkaar aantraden. Polen won met 3-1. Trainer/coach Johan van Doorn was over dit resultaat niet ontevreden Toch had er voor Nederland meer ingezeten als het niveau van de tweede set, toen de Poolse dames via 7-0 en 13-2 naar een 15-5 nederlaag gespeeld werden, was gehand haafd De Nederlandse punten werden in die fase vooral binnen gebracht door de Op de finish bedroeg het verschil circa drie lengten. Wanneer men Rogier de Vlae- minek na het winnen van de laatste uitga ve van Parijs-Roubaix de eretitel „koning van de kasseien” meegeeft, dan verdienen de vier Nereus-roeiers na het winnen van deze wedstrijd een evenwaardige aan spreektitel. Niet zozeer dat de klasse van hun overwinning met die van de Belg te vergelijken zou zijn, maar vanwege het feit dat het jaarlijkse studentenroeikampioen- schap net zo weinig met een normale roei- wedstrijd te maken heeft alsde vermaarde Noprdfranse klassieker met een normale wegkoers. Deze maand wordt het veel te lange biljartjaar besloten met het wereldkampi oenschap vijfkamp in Deurne. Ceulemans verheugt zich nu al op die nieuwe gelegen heid om Van der Smissen, Dielis en Müller weer een pak voor de broek te geven. „Dat zijn mijn gevaarlijkste tegenstanders. Van Dielis heb ik in het Europese kampioen schap vijfkamp zowaar verloren. Toch kan mij dit seizoen niets meer gebeuren”. Ceulemans heeft dit seizoen zeven van de acht toernooien waaraan hij deelnam, gewonnen. Dat zijn drie nationale, twee Europese en twee wereldtitels. Zijn hege monie in het bandenspel is nog steeds verpletterend. Hij kan alles; de anderen blijven goedwillende krabbers. De moyen- necijfers tonen dat glashard aan. Dat hij in een partij meerdere forse series kan maken, bewees Christ in de niet meer van belang zijnde finale tegen Ceule mans. Met reeksen van 56 en 59 bereikte hij in de laatste ronde zijn hoogste pieken. Hij redde er zijn tweede plaats mee. Bo vendien betekent een zege op Ceulemans (200 om 158 in 14 beurten), ofschoon die niet meer van belang is voor de eerste plaats, een niet geringe prestigewinst. uitblinkende Helene Kat en Lidy Schut. Ook in de eindfase van de vierde set reikte het Nederlandse team weer naar dit ni veau, maar de opgelopen achterstand van 5-13 was te groot om de ploegen nog op gelijke hoogte te brengen. Via 10-13 werd het uiteindelijk 11-15 voor de Poolse da mes, die op het vorige Europese kampioen schap een zesde plaats behaalden. Neder land had in de eerste set tot 6-6 de Poolsen Wat hij te kort komt, is vooral routine. „Een beetje meer routine en wat minder risico. Dan komt Christ er wel”, signaleer de Raymond Ceulemans. „Hij speelt toch erg sterk voor een jongen die amper alleen kan plassen” Voor Piet Vet, de tweede Nederlander, eindigde het toernooi met de ontnuchte rende vaststelling dat hij nog heel veel moet leren. Hij zal zeker méér gewild heb ben dan de luttele twee punten die hij op Kobayashi veroverde. En Christ van der Smissen? Na de hoop volle ouverture brak in de vijfde ronde plotseling de draad. Hij ging tegen Dieter Müller op een vreselijke manier de boot in en schakelde zich daarmee zelf uit: 103 tegen 200 in 20 beurten. Müller scoorde in de vierde en zesde beurt serietjes van 30 en 23. Christ van der Smissen had daar geen enkel antwoord op. Hij leek verlamd door vreemde krachten; van de vierde tot de elfde beurt produceerde hij helemaal niets. Waren het toch de spiedende ogen van de tv-camera’s, die kortsluiting bij de Brabander veroorzaakten? Toen Van der Smissen weer langzaam op gang kwam, was het te laat. Müller maakte de partij uit met reeksen van 15,20 en 27. Dat was een jammerlijke, voortijdi ge ontknoping van het toernooi. In de zesde ronde verspeelde Van der Smissen ook nog een punt aan Wafflard; fel knok kend sleepte de Nederlandse kampioen er nog een remise uit. Na de wat stroeve toernooi-opening („In het begin is het ook voor mij een kwestie van tasten naar de mésure”) had Ceule mans het maatgevoel snel gevonden. Hij sloeg zijn laatste belagers, Wafflard en Müller, van zich af alsof het lastige vliegen waren. Zijn moyenne in Rotterdam (13.71) was beduidend minder dan dat van Leuven vorig jaar (15.05). Dat komt omdat zijn records hem niets meer interesseren. Nog zes titels. Dan heeft hij er honderd. De grote slokop uit Mechelen heeft aange- kondigd dat hij daarna opzij zal treden voor Ludo Dielis. Moeilijk te geloven dat Ceulemans na volgend seizoen dan heeft hij die honderd titels gegarandeerd bij elkaar met de armen over elkaar gaat zitten. Nu iedereen hem aan zijn hoofd begint te zeuren over een ophanden zijnde troons afstand, zwakt hij dat voornemen trou wens zelf af. „Goed, ik zal nog wat door gaan met driebanden. Ik zal een brilletje moeten kopen”, schatert de goedgeluimde Mechelenaar. broer van de nieuwe titelhouder. Walter Janssen liet het niet zo ver komen. In een stijl waar de overtuiging van afstraalde veroverde hij een voorsprong (4-2), waar na, twee scheidsrechterlijke dwalingen de spanning ten top voerden (4-4). Janssen liet zich niet ontmoedigen en plaatste een dui delijke kampioenstreffer. Eddy Ham, die uitkomt voor La Barrière uit Delft, werd door een beter trefferssaldo tweede en Rorik Janssen (Valkeniers, Haarlem) drie prolongeerde zijn derde plaats. Bij de heren kwam toch ook ontegenzeglijk de progressie van de vorm aan de oppervlakte. In feite was er sprake van een b-ploeg, want Henk en Hans Elzerman, Kees Vervoorn, Robin en Ronald Woutering en Henk Bakker konden om verschillende redenen niet aan de start verschijnen. De belasting voor de anderen werd daardoor wel erg groot en in dat licht bezien, was de totale prestatie niet onvoldoende. 51-24 13-26 54-31 51-31 18-34 >4-61 17-45 59-50 16-40 16- 37 17- 57 12-44 >4-53 12- 52 11-49 13- 53 15-60 17-53 »ns: leg: ien. ien, s«n (Van onze sportredactie) ROTTERDAM. Raymond Ceulemans is bezig met het afbouwen van zijn carrière. Toch speelt de Belg constanter dan ooit. De last der jaren (in juli wordt hij 40), de zakelijke beslommeringen in zijn platgelopen café en het groeiende buikje weerhouden hem er niet van de ene tegenstander na de andere aan de keu te rijgen. In Rotterdam had hij de wereldtitel bandstoten zaterdagavond al binnen. Christ van der Smissen, die weer als tweede eindigde, hielp de Belg een handje door op de voorlaatste dag drie matchpunten te verknallen. (Van onze sportredactie) BERLIJN. Dolgelukkig onderging Ulf Thorensen de huldiging na het beha len van zijn tweede wereldtitel bij de beroepspikeurs. Een titel die al snel vast stond, dat wel, maar daarom niet minder verdiend was. Een terechte kampioen van dit wereldkampioenschap, dat in de slot fase vooral spanning rond het verdelen van de overige ereplaatsen kende. Be paald ongelukkig kwam de Nederlandse vertegenwoordiger Jan Wagenaar daaruit te voorschijn. De Europese kampioen kwam precies een punt te kort om derde te worden, maar is met zijn vierde plaats tot op het laatste kanshebber geweest. Na een ongelooflijke zenuwenoorlog verspeelde Wagenaar met zijn paard in de laatste van de 25 meetel lende koersen zijn kansen, omdat hij door galop werd uitgeschakeld. Na Oslo, waar De eindstand: 1.- en wereldkampioen Ceulemans 12 m.p. 97 h.s. alg. gem. 13.71,2. Van der Smissesn 11 59 9.72, 3. Wafflard 9 65 8.58. 4. Müller 8 47 8.54, 5. Scherz 6 70 8.87, 6. Kobayashi 4 59 6.46, 7. Berardi 4 47 5.78, 8. Vet 2 49 6.18. FRANKFURT (ANP). Met de over winning van Gerrie Knetemann in de 16e ronde van de Henninger toren in het Tau- nusgebergte rond Frankfort, boekte de dit seizoen niet van kritiek verstoken Ra- leigh-ploeg van Peter Post het eerste in ternationaal klinkende succes. Post werd vooral met het vertrek van Jan Raas om zijn oren geslagen. Raas was bij Post een van de groep beschermde renners. Bij Frisol kreeg hij in de klassiekers de posi tie van enige kopman en hij won Milaan- San Remo en de Goldrace. De Nederland se klassieker won Raas trouwens in een rechtstreeks duel met zijn oude ploeg- makkers Kuiper en Knetemann. FC FC iam, Den ’67, 12- 5 8- 2 12- 4 10- 3 5- 8 lam, lers- Wa- sior, tnin- V. Kist 4. 4. inga 16. weg (FC den oot- -FC 3-1, kjax Den AZ- J uur- Den 5-0, -Wa- 10-2, 1-0, .654 rijs: ■rde /erd ylen hter niet iden bij kunnen houden. In die faSe werden de punten aanvallend gescoord door Jos Bak ker. Later in de wedstrijd zou zij terugval len en had ze eigenlijk uitgewisseld moe ten worden Johan van Doorn had de pech dat een van zijn spelverdeelsters uit het basiszestal, Stofke van Strien, donderdag avond op de training haar neusbeen brak, zodat hij dit toernooi op haar geen beroep kon doen Desondanks zou het irreëel zijn de ploeg daarom te veroordelen. De prestaties vertonen vergeleken met de zeslandenwedstrijd in Rotterdam over bijna alle linies een stijgende lijn, hetgeen het duidelijkst wordt gedemonstreerd door het feit, dat de oranjeformatie acht eerste en tien tweede plaatsen naar zich toetrok. Thurau, die graag zelf wilde winnen, moest nu zijn ploeggenoot helpen en af stoppen in de achtergebleven kopgroep. Hij kreeg daarbij de steun van Bert Pronk De Duitser en de Nederlander deden dat uitstekend. Knetemann kon zelfs uitlopen naar drie minuten voorsprong en de wed strijd winnen. Jan Wagenaar één van de vier koersen won en daardoor 22 punten aan zijn totaal toevoegde, kon Ulf Thorensen de titel vrij wel al niet meer ontgaan. Met twee zeges en twee klasseringen in de middenmoot kon hij met 44 punten voorsprong in Ber lijn beginnen. Na de derde koers was de Noord al zeker. Na een vierde en een tweede plaats werd hij in de derde draverij weliswaar voorlaatst, maar in punten (164) was hij toen niet meer in te halen. In de overige koers beperkte hij zich tot meerijden. Thoresen: „Ik kon nu lekker kijken wat zich achter me afspeelde. Hoe dan ook, over geluk heb ik niet te klagen. Zeven winnaars in dit wereldkampioenschap zegt wat dat betreft veel. Maar zonder geluk vaart niemand wel.” Op de laatste dag dus weinig spanning Wagenaar na die zege, rol’ rln 1 mj 'WIW - COVENTRY (ANP). Wanneer een nationale ploeg in een drielandenwedstrijd met een achterstand van 69 punten als tweede eindigt, is men snel geneigd de hakbijl ter hand te nemen. De Nederlandse zwemploeg, die in Coventry strijd leverde met Groot- Brittanië en Frankrijk, leed een dergelijke zo op het oog zware nederlaag. In de ronde van Spanje won Freddy Maertens weer eens. Hij was dé snelste van een 13-mans kopgroep die een kleine voor sprong had VLAARDINGEN. Na vier jaar onaf gebroken Nederlands sabelkampioen te zijn geweest, is de Delftse schermer Eddy Ham onttroond. De Haarlemmer Walter Janssen voltrok het vonnis over Ham door in de finale ongeslagen te blijven. Ham had in de laatste finalepartij de achtentwintigjarige Janssen, die uitkomt voor zaal Visser uit Amsterdam, slechts nog een barrage af kunnen dwingen, door dat hij voordien ook reeds verloren had van Rorik Janssen, de zes jaar jongere Al jaren worden door een paar goedwil- lenden met oog voor public relations po gingen ondernemen de roeisport uit zijn elitaire isolement te halen en als bredere sport te propageren. Het moet deze men sen een doorn in het oog zijn dat de jaar lijkse Bruegheliaanse kermis genaamd Varsity voor zeer vele buitenstaanders het symbool van de Nederlandse roeisport ieder jaar op het Amsterdam-Rijnka- naal geprolongeerd wordt. Compleet met jolige vechtpartijtjes en biersmijterij. Compleet met overnaadse tweeën en oude vieren. Pogingen de wedstrijd nieuwe le ven in te blazen zijn er geweest. De open stelling in 1973 van de tot dan toe slechts voor corpsverenigingen toegankelijke wedstrijd voor alle studentenverenigingen bleken na een hoopvol begin geen echte verbetering. Annelies Maas etaleerde weer eens kwistig haar grote talenten. Met overwinningen op de 200, 400 en 800 meter vrije slag en een groot aandeel in de triomf van het vrije slag- kwartet, was zij de ster van het bijzonder sfeervolle festijn in Coventry. En passant legde de schier onvermoeibare 16-jarige Wageningse ook nog beslag op de tweede plaatsen op de sprint en de 400 meter wisselslag. De Europese zwemwereld is duidelijk opmerkzaam gemaakt op dit talent, dat ongetwijfeld bij de „Europese” in augustus in Zweden, een stevige vinger in de pap zal hebben. Haar glansnummer was de 400 meter, waarop ze met 4.23.13 slechts een fractie van een seconde boven haar nationale record bleef. Annelies Maas De uitslag is: 1. Gerrie Knetemann (Ned)., 230 kilometer in 5 uur 27 minuten en 10 seconden. 2. Dietrich Thurau (Wdl), op 2.43 minuut. 3. Frans Verbeeck (Bel), op 3.24. 4. Andre Dierickx (Bel), z.t. 5. Ronald de Witte (Bel), z.t. 6. Walter Godefroot (Bel), z.t. 7. Willem Peeters (Bel), z.t. 8. Bert Pronk (Ned), z.t. 9. Eric van de Widel (Bel), z.t 10 Gregor Braun (Wdl), z.t. 17. Henk Lubberding (Ned), op 17.50, 25. Jan Krekels (Ned), op 18.01, 39. Gerrie van Gerwen (Ned). z.t Tijdens een autocross in Bilthoven is afgelo pen zaterdag een 8-jarige jongen omgekomen, toen een van de wagens uit de bocht vloog. Het slachtoffer raakte bekneld tussen de auto en een gereedstaande brandweerwagen. Een 9-jarige jongen werd ernstig gewond, maar is inmiddels buiten levensgevaar. Justitie onderzoekt de ge nomen veiligheidsmaatregelen. In West-Duitsland kwam een man om het leven, toen hij met zijn auto het circuit de Nür- burgring opreed, in een poging de echte coureurs te imiteren, die zojuist de trainingen hadden afgesloten. De wagen sloeg over de kop. Twee andere inzittenden raakten gewond. Tennisster Chris Evert heeft in een WTT- toernooi in het Amerikaanse Plains verloren van de jonge Russische Natasja Tsjmireva (18 jaar). Er werd slechts één set gespeeld. De uitslag was: 5-7 Jaan de Graaf, jonge aanvaller van IJssel- meervogels, zal door het Belgische Anderlecht worden gekocht. De Graaf speelde zaterdag een oefenwedstrijd voor de Brusselse club. Trainer Goethals was daarover zeer tevreden. Omdat Anderlecht al 5 Nederlanders in dienst heeft, zal De Graaf niet onmiddellijk in het eerste kunnen worden opgesteld. De veelvoudige international Bert Schoofs stopt op medisch advies met tafeltennis. Schoofs, die vorige week een enkelblessure op liep, kwam dit jaar uit voor Delta Lloyd, en had nog een contract voor één jaar. Schoofs heeft zijn contract als bondscoach met de tafeltennist bond nu met 2 jaar verlengd. 9 De Sovjet-Unie stevent onbedreigd op het wereldkampioenschap ijshockey af. In Wenen wonnen de Russen met 8-2 van de VS. Voor naamste concurrent Zweden verloor met 3-1 van bet al kansloze Tsjecho-Slowakije. De stand: Sovjet Unie 6-12, Zweden 6-10, Tsjecho-Slowa kije 6-9, Canada 7-9. Leo van Vliet heeft gisteren de Omloop van de Kempen gewonnen. Van der Kruijs en Hassink werden resp. tweede en derde. Wim Koenen uit Halfweg werd negende. Gerrit Wolsink heeft gisteren de internationa le motorcross Hengelo, waar bijna de gehele wereldtop vertegenwoordigd was, benut als ge nerale repetitie voor de volgende week te verrij den grote prijs van Norg. Wolsink won in het sterke veld beide manches. De Joegoslavische bokser Mate Parlov be houdt de Europese titel in het halfzwaargewicht. In Lausanne versloeg hij uitdager Fiol (Sp) op punten. De Mexicaan Espada won een gevecht om de wereldtitel vlieggewicht in Mexico-stad van de Panamees Lopez. Lopez was de uitdager. Roememé heeft België uitgeschakeld voor verdere deelname aan het tennistoernooi voor landenteams, om de Davis-cup. In de halve finale speelt Roemenië tegen Tsjecho-Slowakije. In de Amerikaanse zone versloeg Argentinië verras send het Amerikaanse Davis-cup team. Beslis send was een vijfsets-zege van de Argentijn Vilas op Dick Stockton. Argentinië komt nu uit tegen Australië De Belg Rosier Magchielsen heeft in Roosen daal een wedstrijd over tien Engelse mijl gewon nen. Hij zegevierde in deze negende editie in een tijd van 50 minuten, 10,8 seconden. Cor Vriend (PSV) werd tweede met een achterstand van ruim 17 seconden. De Oscar Mathisen-trofee, de jaarlijkse on derscheiding voor de meest opvallende prestatie van het schaatsseizoen is in Oslo toegekend aan de Amerikaan Eric Heiden. Het Roemeense dames-turnteam heeft in Bar celona een interlandwedstrijd tegen Spanje met een verschil van meer dan tien punten gewon nen: 192,95-182,65 Het was ook „Didi” Thurau, die na 60 kilometer een eerste belangrijke beslissing forceerde. Hij ging er vandoor. De reactie daarop was dat vooraan een kopgroep van twaalf sterken, met een aantal favorieten, ontstond. Deze groep nam een voorsprong, maar leek een stuk verderop door het peloton te worden ingelopen. In het pelo ton had de ploeg van Roger de Vlaeminck de achtervolging ingezet en naderde de hoofdmacht tot 200 meter. Dit werd gezien door Thurau, die in de kopgroep het tempo zo hoog opschroefde, dat het peloton weer terugviel en gelijk kansloos werd. De vroegere zesdaagsekeizer veroverde met zijn ploeg alleen - snel vergeten - ereplaatsen, zoals de schitterende tweede van Gerrie Knetemann in Parijs-Nice met twee etappezeges, de derde van Thurau in Luik-Bastenaken-Luik en de derde van Piet van Katwijk in Gent-Wevelgem, die ook nog vijfde werd in Parijs-Roubaix. De ploeg deed het nog niet zo slecht in het voorseizoen, maar had toch dringend be- hoefte aan een sprekende overwinning. De uiteindelijke beslissing viel na 175 kilometer. Na een aantal pogingen van Thurau, die telkens werden gecontroleerd door Walter Godefroot, demarreerde Ger rie Knetemann aan de andere kant van de weg heel onverwacht. „Kneet”, sloeg op zijn bekende manier een gat. De weg liep omhoog, niet te sterk, juist zodanig als de ex-stratenmaker dat graag heeft. Op zo’n col won hij in Parijs-Nice een bergtijdrit van alle grote klimmers en tijdritspecia- listen Die kwam op 1 mei, toen de renners van Post keihard werkten in de Westduitse - voor de wereldbeker voor ploegen tellende - semi-klassieker rondom de Henninger toren. Eigenlijk had het de overwinning van Dietrich Thurau, het 21-jarige parade paardje van Post voor de toekomst, moe ten worden. Thurau was in vorm en reed in het Taunus-gebergte rond Frankfurt waar hij geboren is voor tienduizenden supporters. Zijn paard Exact werd door de Europese kampioen toen precies op tijd gelanceerd en won erg fraai. Als laatste paard trof Wagenaar Katje. Poeslief was dit beest allerminst, want op deze merrie verspeel de Wagenaar kansen aan de start. Door net 1 puntje meer te halen snoepte de winnaar van het dagklassement, Dieter Marz, zijn plek op het erepodium af. Omdat hij in totaal vijf winnaars had gereden werd hij vierde, waardoor de Australiër Brian Gath (die constant tweede was geweest) uitein delijk vijfde in het klassement werd. De eindstand van het wereldkampioen schap is. 1. Ulf Thoresen (Noo) 172 pnt, 2. Peter Wolfenden (Nw.-Z.) 141, 3. Dieter Marz (Oos) 135, 4. Jan Wagenaar (Ned.) 134, 5. Brian Gath (Aus) 134, 6. Keith Addison (Aus) 112, 7. Joe Marsh (Vst) 105, 8. Gillës Gendron (Can) 83. worden. Des te spannender was de strijd om de overige ereplaatsen. Want met 105, 104 en 103 punten voor respectievelijk Pe ter Wolfenden, Brian Gath en Jan Wage naar was daar nog geen zinnig woord over te zeggen. Vooral toen Dieter Marz met twee ritzeges begon en ineens ook weer kanshebber was. Wagenaar was (per traditie) niet best begonnen, met eerst 1 en vervolgens 3 punten. Met Lektor, geen grootheid als draver, herstelde hij zich en won erg ge makkelijk. Met een paard dat in de eind strijd bijna dubbel viel, eindigde hij op 3 punten, om op het favoriete paard zijn tweede zege van de dag te boeken. „Dank zij Ulf Thoresen die op mijn verzoek ging oprijden. Daardoor kreeg ik een gaatje, want hard ging het allerminst”, vertelde Maar ook Diane Edelijn, twee keer moeiteloos winnares op de rugslagnummers en Ineke Ran, de verwachte winnares op de sprint, nu Enith Brigitha het had laten afweten, maar met een opvallende 100 meter vlinderslag (1.06.09) en een verwarmend goed gezwommen 400 meter vrije slag (4.28.16) toonden aan dat zij een goede vorm weten vast te houden. Wijda Mazereeuw en ook haar streekgenote Yolanda Aggenbach stelden teleur, hetgeen ook van toepassing is op de „kleintjes” Maritska van der Linden en Daphne Demuth. Maar wat voor de hele ploeg meespeelde, gold in nog meerdere mate voor deze jongeren: Coventry was de vijfde zware wedstrijd in evenveel weken.

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 15