4 mei Schoten krijgt het dit jaar moeilijk EHS sloeg in slotfase toe SPARTAAN BEZORGDE RCH NEDERLAAG: 7-5 TOPPERS SPELEN AANVALLEND ZWAK Casino Zand voort I Kansloze nederlaag tegen Dorias Quick Damtitel Kennemerland d *1 (touwens Autoverhuur Kampervest 23 - Haarlem Tel. 312638 De Direktie. 9-PERS00NS BUS HUREN? In verband met de herdenking van de gevallenen maken wij onze gasten erop attent dat het casino op 4 mei de gehele dag gesloten zal zijn. f 40,— per dag incl. 100 km en verzekering excl. btw en benzine ook Ford Transit, langere huurtijd op aanvrage. O SPORT AN (ADVERTENTIE) V Terrasvogels-speler Kuiper is in op het tweede honk. Tweede honkman Bodeman ontvangt de bal te Iaat. 'I Ludy van Mourik: Eerste homerun. Kip, Zwiers, Cramer en (ADVERTENTIE) 15-0 18-7 2-4 LH 9-1 4-8 Vrije lopen voor Elly Nijhuisen Els Spee resulteerden al in de eerste inning in twee runs zonder dat hier honkslagen voor no- brengen. We hebben wel kwaliteit, maar moeten de mogelijkheden nog aftasten”. België won het toernooi via een zege op (Van onze softbalmedewerker) HAARLEM-IJMOND. Verloor debu tant EHS vorige week in de softbalcompe- titie met klein verschil van Flying Pe trels, tegen het sterker geachte Unique Giants sloeg de balans met hetzelfde ver schil door naar EHS. Lang heeft het er zelfs naar uitgezien, dat EHS een onbe dreigde overwinning zou gaan behalen. Wel namen de gasten al in de eerste inning een 1-0 voorsprong, maar tot aan de zeven de slagbeurt bleven zij daarna kansloos. Toen echter kregen zij vat op de worpen van Gonnie Vrugt. Drie hits en twee fou ten deden de 4-1 voorsprong van EHS verloren gaan. EHS, dat dankzij een driehonkslag van Gonnie Vrugt al in de eerste inning de achterstand had omgezet in een 2-1 voor sprong, liep in de derde inning via Olga Lablans en Wil de Ruiter weg naar 4-1. Op de valreep kwam de Haarlemse zege toch nog in gevaar. Twijfel over haar bedoelin gen liet EHS in de gelijkmakende zevende slagbeurt niet bestaan. Eerst scoorde Hen- ny Hendriks - vier wijd - de gelijkmaker en terwijl er nog geen nullen gevallen waren was de honkslag van Olga Lablans vol doende om L. Bark de winst te laten verzil veren. Eindstand 6-5. Voor de Pinguins heeft de competi tiestart in de eerste klasse niet meer dan een teleurstellend grote 18-7 nederlaag tegen D-Tours Stroks opgeleverd. Een Storks, dat het in dit treffen nog moest moet gaat. De hoop, dat het vertrek van een aantal prominente spelers aan het einde van het vorige seizoen door de eigen kweek zou kunnen worden goedgemaakt, is op wrede wijze de grond ingeboord. 8- 3 1-9 9- 0 kei 34 >ral ha- ens sen aar rin- :de cht im- en- im- iag ind de >ks. ider :hel Ne- ind, lan >ral tge ind iel» 5-8 8-4 t te het em de ng ►00 nd rt- er- er- en st. iel iu- ck ils 37 tig ni- ee or op de ug ag 26 IU- 00 Een trieste nederlaag voor Adelaar die nu met èén punt uit twee partijen de laat ste plaats deelt met Hugo Schut. Aan de andere kant van de ranglijst prijkt dus de i dig waren. Werpster Tineke Hoenderdos, die alleen maar honkslagen behoefde toe te staan aan Elly Nijhuis, Betty Veenstra en Marijke Sijtsma moest in de derde inning opnieuw de steun van haar veld- sters missen. Een onschuldige hit van Bet ty Veenstra werd door een kostbare fout van Linda Hoogland en een gestolen thuis- honk omgebogen tot een 3-0 voorsprong. Een aanvallend vrijwel kansloos Onze Ge zellen leek met reeds twee nullen in de laatste slagbeurt toch nog het onmogelijke te gaan presteren. De nog niet overtuigend opererende Fredy van Offeren verloor de greep op de Onze Gezellen-aanval. Mariët Feijen en Nelleke Reijnders gaven honk slagen, terwijl vrije lopen voor Marga Vre- negoor en Linda Hoogland de achterstand tot 3-1 terugbrachten. Zelfs werd het nog 3 2 na een fout van Els Spee. Toen Els Spee de kans kreeg Ria Koehorst uit te schake len, faalde zij niet voor de tweede keer en was de kleine 3-2 zege een feit. Terrasvogels, dat vorige week in een vriendschappelijke wedstrijd Shell ver pletterde, had nu alle moeite om tot de volle winst te komen. Van welke waarde Ludy van Mourik voor Terrasvogels is bewees deze speelster opnieuw. Zowel in aanvallend als defensief opzicht was Ne derlands beste veldster de grote uitblink- ster. In de derde inning konden de Birds de score openen toen Renee van der Berg met een tweehonkslag opende en Ludy van Mourik met een hit volgde. Met steun van haar veldsters kwam werpster Christi an Oudendijk van de thuisclub nauwelijks in problemen. Vooral de vang, die Ludy van Mourik in de vierde inning op een klap van Boukje Kalf maakte, bracht de han den van het publiek op elkaar. Shell, dat bij een 1-0 achterstand nog illusies mocht koesteren, werd in de vijfde inning echter definitief tot een geslagen ploeg gemaakt. Met Christian Oudendijk vier wijd op de honken sloeg Ludy van Mourik haar eerste homerum van het seizoen. Eind stand 3-0. Drie innings lang heeft het jeugdige Bloemendaal de aanval van Nelissen DSS kunnen weerstaan. De te gretig aanvallen de Haarlemse ploeg liep zich in die fase stuk op de goed op dreef zijnde Yolanda Steyn. De Whites zelf konden de hechte DSS-defensie evenmin tot capituleren brengen. Slechts Henny Schut was met een tweetal hits ongrijpbaar. Onder de gestaag neervallende regen was het ten slotte toch de routine van Nelissen DSS dat de doorslag gaf. Honkslagen van Arda Teunissen, Ineke Mulder en Helma Kuy- per gekoppeld aan twee vrije lopen braken de weerstand van Bloémendaal. Toen de inning later de vijfde ook het Bloe- mendaal-veldwerk enigszins in de malaise ging delen was de strijd definitief gestre den en bepaalden honkslagen van Loes Buenting, Elly Zweers en Petra de Groot met drie uit vier de beste Haarlemse slagvrouwe de eindstand op 0-9. HAARLEM-IJMOND. De hevige re genval heeft de eerste klasse B belem merd het geplande honkbalprogramma volledig uit te voeren. Alle uitgestelde duels worden vandaag en morgen inge haald. Een bondsbeslissing die niet bij alle clubs in dank wordt afgenomen. Jan Prins, coach van RCH Cementbouw, is er allerminst gelukkig mee. „Jaren terug heb ik al in een studiecommissie van de bond gezeten om de problematiek rond de afwerking van de competitie te bekijken. vDat is in ons klimaat nu eenmaal moei lijk. De bond wil nu per se de avond door ■de week benutten voor wedstrijden maar veel van onze jongens werken ’s avonds. Anderen zijn net klaar met hun arbeid. Dan moet je een kwartiertje voor het begin met de warming up starten. Nou dat is het niet”. Prins’ wat sombere stemming wordt wellicht deels veroorzaakt door het eerste verlies dat zijn team in de competitie leed. Bij de Spartaan ging RCH met 7-5 ten onder. De Heemsteedse ploeg nam in de eerste inning de leiding met 0-2. De Spar taan raakte in de gelijkmakende slagbeurt nog op een 3-2 voorsprong. In de vierde inning liepen de gastheren uit naar 4-2 maar op zijn beurt scoorde RCH 4-4. De Spartaan liep uit naar 7-4 voordat RCH in de laatste inning zijn vijfde en laatste punt scoorde. Coach Prins: „Veel krachtsverschil is er in onze klasse niet. Er komt gewoon wat geluk bij kijken. Bovendien draait onze werper Draayer nog niet helemaal zoals het moet”. Draayers' cijfers waren 5 keer drie slag, 5 keer vier wijd en 12 honkslagen tegen, Opponent Wim Geestman gooide 3- 4-10. Beide ploegen maakten één veldfout. Na het tegenvallende begin van Sparks in het eerste weekend haalde de ploeg van Jan Baas dit weekend uit bij The Herons. Het team uit Heerhugowaard had geen schijn van kans. De Haarlemse werper Leo van der Burg stond vijf innings op de plaat en had toen de cijfers 10-1-2. Hij verstapte zich en werd daarom vervangen door de Michiel Baljet die de twee reste- De daarna regelmatig scorende thuis club haalde in de vijfde inning nogmaals vernietigend uit. Acht runs voerden toen de voorsprong tot 18-4 op. De Pinguins, dat er slechts met moeite in slaagde de Storks-defensie tot capitulatie te dwin gen, kon pas in de laatste inning nog iets terugdoen. Honkslagen van Brix de Ko- ning, Toos van de Akker, Karin Volkers en Nen Jones zorgden voor de 18-7 eind- (Van onze dammedewerker) HA ARLEM/IJMOND. De tweede ron de van het persoonlijk damkampioen schap van Kennemerland is een bittere teleurstelling voor de Beverwijker Ron Adelaar geworden. Met een schijf voor sprong en een gewonnen stelling werd Adelaar er door de arbiter op attent ge maakt dat hij niet het vereiste aantal zetten voor de tijdscontrole gespeeld had. En dit moest hem nu juist tegen de favo riet Wim de Jong gebeuren, die hierdoor wel erg fortuinlijk aan de punten kwam. (Van onze honkbalmedewerker) Voor Europa Meubel Pino’s is het tref fen met Odiz Frogs op een regelrechte teleurstelling uitgelopen. Werpster Emmy Bijeman was in het geheel niet opgewas sen tegen de Zaandamse aanval, die zeven tien honkslagen produceerde. Tikken van Anita Verzeylberg en Netty van der Velsen resulteerden zelfs in homeruns. De Pino’s kon daar alleen in de tweede en derde inning iets tegenover stellen. Eerst zorgde gaaf slagwerk van Emmy Bijeman en Ti neke Rozemeijer voor twee runs en vervol gens waren het Piëta Blüm, Ria Dammers en Annét van der Vlugt, die Odiz met honkslagen tot capitulatie dwongen. De winst was echter overtuigend met 5-16 voor Odiz Frogs. Stand: Pirates 2-4, Odiz Frogs 2-4, Europa Meubel Pino’s 2-2, EHS 2-2, Flying Petrels 2-2, Alcmaria Vitrix 2-2, Unique Giants 2-0, De Meteoor 2-0 Het Schoten dat Hil van Maren nu in het veld kan brengen is slechts een schaduw van de ploeg van vorig jaar. Wel opge merkt moet worden, dat één van de beste spelers Jim Sieval nog niet mee heeft kun nen doen omdat hij voor zaken in Spanje vertoeft. Bovendien treedt Harm Horeman komende dinsdag in het huwelijk, waar- Tdoor hij zaterdag niet met zijn hoofd bij het honkballen was. Het verregende duel van zondag, dat eigenlijk op dinsdagavond had moeten worden ingehaald, is in ver band met het huwelijk van Horeman ver plaatst naar maandag. Schoten heeft daar bij het geluk, dat naar alle waarschijnlijk heid Jim Sieval kan meedoen, die omdat hij getuige is bij het huwelijk van zijn vriend Horeman voor een dag komt over vliegen. Sieval zal hard nodig zijn om opnieuw een debacle te voorkomen. Het duel tegen Dorias Quick heeft on danks de 8-0 nederlaag voor Schoten toch nog een lichtpuntje opgeleverd. Pitcher. Alfred James, die het in voorgaande duels niet lang kon volhouden, gooide de hele wedstrijd uit en stuurde daarbij elf Quick- spelers met drie slag naar de dugout. Daar tegenover stonden de drie maal vier wijd die hij produceerde en de negen honksla gen die werden toegestaan. Dit laatste is teveel, maar een totale afgang is het voor James zeker niet geworden. Leo v.d. Bunt, die voor Dorlas op de heuvel stond had met de Schotenaanval geen probleem. Hij stond de Haarlemmers geen enkele honk- slag toe. Alleen in de laatste inning kon er door fouten van Dorlaszijde een Schoten speler op de honken komen. Op dat mo. ment hadden de gasten onder andere door drie runs in de eerste en vijfde inning al een niet meer in te halen voorsprong opge bouwd. Van de overige wedstrijden is de 17-0 overwinning van Unique Giants op OVVO opnieuw een bewijs, dat het voet- balbestuur van de Amsterdamse vereni ging er het honkbal in Nederland geen dienst mee bewezen heeft de hoofdkiasse- plaats na het vertrek van alle eerste team spelers toch te gaan innemen. OVVO haalt bij lange na niet het vereiste peil om op redelijke wijze strijd te kunnen leve ren. De 17-0 afgang van zaterdag zal onge twijfeld nog door vele vernederingen worden gevolgd. Sparta won met 8-4 van Nikon HCAW. De Bussummers namen in de eerste inning een 3-0 voorsprong, maar Sparta sloeg in de vijfde slagbeurt ver nietigend terug. Liefst vijf Spartanen konden toen na 4 honkslagen en een fout de thuisplaat passeren. Werper Ade Fijth van HCAW kreeg in totaal 12 honkslagen tegen terwijl zijn veld vijf fouten maakte. Olga/Ado won met 5-2 van Ola/UVV. Gedenkwaardig was hier de zevende slag beurt van ADO waarin bij een stand van 1-1 Ronald Janse, Barry Eygendaal en King Zschuschen een homerun sloegen. De eerste twee zagen de bal net over het hek vliegen, maar die van Zschuschen overbrugde een afstand van minstens 140 meter. Maalsté was de pitcher die het overkwam. De stand: Sparta 3-6, OigaADO 3-6, Tetramin Nicols 3-5, Ola/UVV 3-4, Mar- con/Kinheim 2-3, Unique Giants 3-2, Dor las Quick 3-2, Schoten 3-8. Nikon HCAW nil, uwu -x-au. Z-UJXÖUL Ct. „WC hebben nogal gelukkig gewonnen. Werper Stegeman moest onverwacht in actie ko men hoewel hij koorts had.” Stegeman had de cijfers 6-1-6. Bij Terrasvogels moest Peter Cuijpers al na twee innings (+2 man) het veld ruimen voor Huib Jan Tijl. Hij wierp 5-0-6. De eerste vijf innings overheersten de wer pers en werd er niet gescoord. Terrasvo gels scoorde als eerste in de zesde inning. Hoofddorp kwam op 1-1 maar in de eerste helft van de achtste inning namen de be zoekers weer afstand: 1-2. Hoofddorp maakte in totaal over en Terrasvogels twee veldfouten. De verregende wedstrijden van zondag in de honkbalcompetitie zullen nu dinsdagavond worden gespeeld. Echter de duels tussen Sparks thuis tegen Herons en Schoten uit tegen Dorlas Quick zijn al voor maandag vastgesteld. De wedstrijden be ginnen steeds om 19.00 uur en duren onge acht de stand slechts zeven innings. De derby tussen Kinheim en Nicols wordt in tegenstelling tot andere berichten gewoon op het Badmintonpad gespeeld. HAARLEM/IJMOND. Een verregen de zondag zorgde voor een halvering van het programma. Schoten kwam als enige Haarlemse club, nadat vrijdagavond Ni cols en Kinheim met 3-3 gelijk hadden gespeeld, zaterdag in het strijdperk. In het Pim Mulierstadion werd een kansloze 8-0 nederlaag geleden tegen Dorlas Quick uit Amersfoort Het is na drie ne derlagen op een rij al duidelijk, dat Scho ten een bijzonder moeilijk seizoen tege- naam van De Jong zonder verliespunten en tevens al twee punten voor op zijn belagers. Hoewel Adelaar natuurlijk had moeten winnen, mag ook wel gesteld wor den dat de Beverwijker nogal goedkoop aan z’n schijfwinst kwam. Na een klas sieke opening schakelden beide spelers over op een minder theoretische variant. Dit resulteerde in een ingewikkeld mid denspel, waarvan moeilijk te beoordelen viel, wie er beter stond. Het antwoord hierop kwam al snel, toen De Jong een grove rekenfout maakte en een eenvoudi ge combinatie over het hoofd zag. Met een schijf meer leek Adelaar voor een sensati onele uitslag te gaan zorgen. De klok maakte er echter een dramatisch einde voor hem aan. Wim Winter herstelde zich van de zwakke vertoning die hij in de eerste ronde ten beste had gegeven en won van de in Kennemerland meespelende Amsterdammer Elenbaas. De laatste bouwde een kansrijke aanval op en Winter moest secuur verdedigen. Elenbaas was echter uit op een puntendeling en dit ver klaart misschien een zwakke, passieve voortzetting in het middenspel. Hierna nam Winter vakkundig de aanval over en speelde zo sterk verder dat zijn tegenstan der in een zeven-om-zeven stand gedesillu sioneerd moest capituleren. Al na enkele zetten in de opening plaat ste Hugo Schut een dubieuze kerkhof- doorstoot tegen Ton de Haas, die hierdoor enig voordeel kon realiseren. Het voordeel werd even later weer tenietgedaan door Schut maar hij overzag daarbij een venij nige doorbraakvariant. De afwerking was toen slechts een kwestie van techniek en De Haas speelde foutloos naar de zege toe. In de eerste klasse zijn Mast en Zwemmer aan de leiding gekomen. Mast won een eindspel tegen de routinier Poppen, terwijl Zwemmer een foutje van Zoon afstrafte. Leemberg won zijn beide partijen in de tweede klasse en heeft een punt voor sprong op Van Soest en Luiten die waar schijnlijk de enige bedreigingen voor hem zijn Uitslagen: Hoofdklasse: De Jong-Ade laar 2-0, Elenbaas-Winter 2-0, De Haas- Schut 2-0. Eerste klasse: Poppen-Mast 0-2, Zoon-Zwemmer 0-2, Adelaar-Elsing 1-1. Tweede klasse: Bezuyen-Van Soest 0-2, Van der Klashorst-Leemberg 0-2, Van Geen revanche basketbalteam LUIK. Voor Nederland, dat vorig weekend tijdens het traditioneel basket- baltoemooi in Bremerhaven door België werd geklopt, is tijdens het vier-landen- Frankrijk: 85-83 na een ruststand van toernooi in Luik geen revanche uit de bus 4243. Nogal teleurstellend ging het laat- gekomen. Opnieuw was René Mol voor de ste duel van Nederland tegen West-Duits- Zuiderburen de winnende coach. Mol land verloren: 71-85 na een stand bij de handhaafde daarmee de traditie nog nooit pauze van 36-37. Nederland startte met van Nederland verloren te hebben. De Akerboom, enige keer dat Nederland van België won, Hagens, zat Mol als coach op de Nederlandse spe-- lersbank. De zware 92-75 nederlaag van de Oranje- formatie is een weinig bemoedigende zaak als men zich realiseert dat de Europese B- kampioenschappen reeds over twaalf da gen van start gaan. Dat het voor Neder land moeilijk zal worden de lijn van Ha milton door te trekken beseft ook bonds coach Jan Janbroers bijzonder goed. „Voor ons komen de kampioenschappen veel te vroeg. De te lange vaderlandse competitie is er bovendien oorzaak van dat onze voorbereiding niet op het juiste ni veau is geweest. Wij gaan weliswaar stap voor stap vooruit en spelen zoals bijvoor beeld tegen Frankrijk bij vlagen zeer goed, maar zijn nog lang geen eenheid”. Nederland, dat in Luik weer de beschik king had over Jan Dekker en Kees Aker boom, kon voor het eerst ook Al Faber binnen de lijnen brengen. Dat Faber met zijn score van zestien punten een duidelij ke aanwinst voor de nationale ploeg was, bewees hij ook met zijn spel. Moeilijker had Kees Akerboom het in deze interland. Wel zorgde de in Europa algemeen erken de Akerboom voor zestien punten, maar de stevig ingrijpende Belgische defensie gaf de ex-Haarlemmer toch weinig gele genheid om in zijn spel te komen. De gehele eerste helft hielden de beide forma ties elkaar in evenwicht. Via 4343 bleef tot vijf minuten voor het einde de kans op winst voor beide ploegen aanwezig. Na 71-71 had het er zelfs even de schijn van dat Nederland zou gaan doordrukken. De 71-75 achterstand deerde België echter niet. Met uitblinker Etienne Geerts (21) in de hoofdrol, sneed de Belgische aanval keer op keer door de matige zone-verdedi- ging van de Nederlanders. De slotminuten werden voor Janbroers bijna even drama tisch als het duel van Bremerhaven 1976 toen Nederland een voorsprong van drie ëntwintig punten prijsgaf. Dit keer viel er echter nauwelijks iets prijs te geven. Voor Janbroers moet de 92-75 nederlaag echter wel te denken geven, ook al ver trouwt de immer optimistische Janbroers op zijn spelers. „De komende oefenwed strijden tegen Frankrijk kunnen ons wel licht nog een eind in de goede richting nal Mia Spaargaren. Van beslissende bete kenis in dit treffen dat geteisterd werd door regenval was het verschil in pitching. Terwijl Monique Cayaux ondanks de mir serabele omstandigheden over een goede controle bleek te beschikken, moest Tinie Box niet minder dan tien vrije lopen aan haar tegenstandsters toestaan. Voor de Heemsteedse ploeg begon de strijd overi gens hoopvol toen de aan slag uitblinken de slagvrouwe Karin Volkers met een tweehonkslag Anneke Smit en Toos van de Akker over de thuisplaat bracht. Snel keerde echter het tij in de tweede inning. Elf Haagse speelsters verschenen in het slagwerk. En mede door een homerun van Marian Kuyvenhorn keek de Pinguins te-1 gen een 7-2 achterstand aan. De verregende duels worden als volgt ingehaald: vanavond (19.00 uur) Sparks- The Herons op het Noordersportpark. Dinsdagavond (19.00 uur) RCH-De Spar taan op het Heemsteedse sportpark en Terrasvogels-Hoofddorp op Elta in Sant poort. rende innings wierp (1-0-0). De eerste in ning was het nog 0-0. In de derde inning startte Sparks met het opbouwen van de monsterscore. V. d. Burg en Maessen kwa men over de thuisplaat via een homerun van Ed Baas. In de vierde inning scoorde bijna de gehele ploeg en liep Sparks uit naar 0-11. Ondermeer via een solohome- run van Wiedijk haalde Sparkes in zeven innings de eindstand van 0-15. Terasvogels heeft ook de derde wed strijd van het seizoen niet in winst kunnen omzetten. Tot in de achtste inning had het team bij Hoofddorp een voorsprong van 1- 2. Pinchhitter Sijntje van Hoofddorp kwam toen op het honk door een fout van werper Tijl- Ook Romijn haalde op die manier het honk. Een honkslag van H. Santifort bracht twee man binnen. Hoofd dorp bouwde via H. Poot zijn voorsprong Programma komende week: dinsdag: Bloemendaal—Terrasvogels (19.00), Tem po Team HHC—Marcon Kinheim (20.00), ShellBMZ EDO (19.30), donderdag: Mielo Onze Gezellen—Nelissen DSS (20.00). HHC profiteerde van blunders (Van onze softbalmedewerKer) HAARLEM/IJMOND. Na de verras sende overwinning van Marcon-Kinheim op BMZ EDO hebben de favoriete ploegen in het afgelopen weekend al hun softbal- duels in winst weten om te zetten. Moeite loos kwamen echter vooral de overwin ningen van Tempo Team HHC en Terras vogels tegen respectievelijk Mielo Onze Gezellen en Shell niet tot stand. Vooral aanvallend lieten de toppers het afweten. Met name Tempo Team HHC mocht bij nader inzien nog van geluk spreken, dat enkele onnauwkeurigheden van Onze Ge zellen uitgebuit konden worden. Deceptie voor Ron Adelaar

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 17