Bloemendaal na rust verslagen f, van Odin SPORTIEF Degradatie damesteam Edwin Wessel behendig i streeksport l in het kort JEUGD VERRASTE SENIOREN WK-badminton in xMalmo: H I Korfballers DKV klopten Haarlem Bloemendaal won nationale titels I 3D&1 d z z - Z VETERAAN WON VOOR EIGEN PUBLIEK Meer pressie 2. i 21 SPORT I F i s 1 Nederland kans I op wereldtitel (Van onze hockeymedewerker) J z/ (ADVERTENTIE) - n r,92 (Van onze handbalmedewerker) Steenvoorden in Heemstede eerste JAN PREENEN Neptunus won prestigeduel Vorig seizoen werd het A-team eerste en het B-team tweede. Bij de jongens werden het A-team en het B-team beide tweede. Vooral voor het B-team was dit kampioen schap extra spannend, omdat het voor de derde achtereenvolgende keer nationaal kampioen zou kunnen worden. Uiteinde lijk ging Schaerweijde met de hoogste eer strijken. Bloemendaal is de enige vereni ging die erin geslaagd is om in de vier jeugdcategorieën met meer dan één team bij de eerste drie te eindigen. De stand: HCKZ 18-27; Kampong 18- 26; Tilburg 19-23; Amsterdam 19-22; Oran je Zwart 18-19; Schaerweijde 17-18; Hat- tem 17-18; HGC 17-17; Bloemendaal 19-15; Laren 19-15; MEP 19-13; Nijmegen 18-5. Via een strafcorner, die tot lange corner werd verwerkt kwam Bloemendaal door een prachtig schot van Theodoor Doyer op 3-1Vanaf dat moment trok Kampong zich terug in de verdediging. Bloemendaal ging iets enthousiaster spelen en wist zich uit eindelijk wat kansen te creëren. Hiervan werd er geen enkele verzilverd. In de hoofdklasse is hst in de onderste regionen weer spannend geworden, door dat MEP met 1-0 van HGC heeft gewon nen. Laren verloor met 3-0 van HCKZ. Vooral het middenveld en de achterhoe de var. Bloemendaal functioneerden in de eerste helft goed. Wouter Koert van der Linden en Robbie van der Welle blonken uit door het beheerst onderbreken van de razendsnelle Kampongaanvallen. Vooral Paul Litjens, onder de tweeëntwintig spe lers toch duidelijk een klasse apart, onder scheidde zich door goed aanvallend spel. In de' tweede helft oefende Kampong meer pressie uit. Na een aantal korte en lange corners op rij slaagde Litjens erin om met een keihard schot Jan Nederlof te passeren. Via een solo van Marree kwam Kampong op 2-0. Opnieuw door een straf corner van Litjens werd het 3-0. Alle doelpunten vielen in de tweede helft. Het zeer hoge tempo dat beide ploe gen in de eerste helft aanhielden was ken nelijk voor de Bloemendalers teveel. Het is de vraag in hoeverre het clubfeest van vrijdagavond hieraan heeft bijgedragen. Door het hoge tempo werd er bij het uit verdedigen extra veel geëist van de voor hoede, die immers na een onderschepte Kampongaanval óf moest counteren óf een rustige aanval moest gaan opzetten. Het zit de IJmond-dames niet mee. Na dat het team al vele invallers om verschil lende redenen opstelde dit seizoen, kwam in de strijd tegen Volewijckers ook nog een blessure van doelvrouwe Margriet van Es sen, waardoor zij niet kon spelen. Het werd 14-3 voor Volewijckers. Ria Eckhard, Marian Vinke en Gerda Groenhof scoor den voor IJmond. Nadat Rient v. d. Hoop de IJmond heren de leiding had gegeven tegen Achilles en Aad Teeling nog voor 2-1 had gezorgd, ging het al voor rust fout, want Achilles stond bij de pauze met 4-2 voor. Wel scoor den Paid Hoos, Cees van Limbeek, Johan van Huisstede en Ad Teeling na rust, maar steeds als IJmond tot op één doelpunt naderde, maakte Achilles twee of drie goals. De eindstand werd dan ook 11-7 voor de bezoekers. Voor de senioren gold „Haarlem” echter niet als selectiewed strijd voor uitzending naar Mons. Zij komen met Pinksteren voor de tweede maal in actie op het „grote water” voor Medemblik. Na éénserie op de Braassemermeer zijn de Haarlemse teams F. De sterk fietsende Steenvoorden streek in de slotronde nog op het peloton neer en bezorgde deze groep een ronde achter stand. De Haarlemmer Freek Cornelisse was de snelste b-veteragn. derpolder hield de Haarlemse Raceclub Excelsior zondag zijn achtste rit van de zomercompetitie om de Kersten-beker en die leverde een zege op voor Nees de Bondt. Met Gerrit Krabbenbos, die hij in de sprint met een paar lengten verschil op afstand hield, was hij uit een vijf man sterk kopgroep je ontsnapt. De uitslag: 1. N. de Bondt, 2. G. Krabbenbos, 3. K. Schra- ma, 4. N. van Geem, 5. G. van Geem. De veteranen reden hun achtste rit om de Van der Peet-beker en die werd gewonnen door Toon Rutte. Tweede was Buus Schouten en derde Ben Gieske. (Van onze wielermedewerker) HEEMSTEDE. Plaatselijk favoriet Piet Steenvoorden heeft zaterdagmiddag de eerste Oranjeronde van Heemstede, die de renners voornamelijk door het Groe- nendaalse Bos voerde op overtuigende wijze in zijn voordeel beslist. In de slotfa se van de strijd ontsnapte hij uit een vijf man sterk kopgroepje, waarvan ook nati onaal wegkampioen Henk Buis, Henk Cornelisse, Nico Slingerland en Gerrit Krabbenbos deel uitmaakten. Na twee selectiewedstrijden voor de jeugd-WK in Mons ziet de stand er als volgt uit: 1. W. van Baldel (’s Hertogenbosch); 2. H. Duetz (Huizen); 3. Lieke de Ruyter (Loosdrecht); 4. H. Teeling (Huizen); 5. Kuyper (Alkmaar); 6. K. Schriel (Rotterdam); 7. J. v.d. Steege (Leeuwarden). Nederland mag naar Mons zeven Vauriën-teams afvaardigen plus de huidige wereldkampioenen, de gebroeders Schit. Costerman Boodt/J. Costerman Boodt, Sepers/Sepers en F. Schaaf/R. Bierling nog in kansrijke positie. Deze Vauriën-zeilers grijpen dan ook de mogelijkheid aan om zich het komende weekeinde op het WK-water in Mons met hun concurrenten te meten. (Van onze korfbalmedewerker) IJMOND. Voor de korfbalkompetitie kwam het afgelopen weekeinde alleen Neptunus in het veld. De oranjehemden versloegen in het prestige-duel het onge motiveerde Nieuw Flora met 84. DKV behaalde dinsdag reeds een 14 zege op Haarlem. Zaterdag vond in het kader van de Velsersportweek een groot korfbal- toernooi plaats, dat dankzij het mooie weer en een vlekkeloze organisatie een groot succes is geworden. Neptunus had weinig moeite met Nieuw Flora en kwam door treffers van Ellie Driessen en Bert Keirschieter op 2-0. Even konden de Haarlemmers iets terug doen en twee tegengoals scoren, maar via een afstandsschot vanaf de lijn gaf Jan Aber- son Neptunus weer de leiding, een voor- veteranen van 45 jaar en ouder reden weliswaar gelijk met de anderen, maar konden met vijf ronden minder volstaan. Van deze oude garde bleek Freek Come- lisse in de eindsprint met een volle lengte verschil de rapste. (Van onze sportredactie) HAARLEMHoewel Gillian Gilks en haar bond zich nog altijd op verschillende golflengten bewegen, zal de Engelse deze week toch deelnemen aan de eerste offi ciële wereldkampioenschappen badmin ton in het Zweedse Malmö. De Engelse officials eisten kortgeleden dat Gillian in het damesdubbelspel Barbara Giles naast zich zou dulden. Gillian weigerde dat echter, omdat zij de voorkeur geeft aan de minder getalenteerde Ann Statt. De ruzie liep zo hoog op, dat de Engelse bond dreigde om een ploeg naar Zweden af te vaardigen zonder de veelvoudige kampi oene. Uiteindelijk is de bond in zoverre gezwicht, dat Gillian wel degelijk in het wereldtoernooi zal uitkomen, maar dan alleen in het gemengddubbelspel en in het enkelspel. IJMOND. Voor het eerst in het be staan van Desiree/Odin, is een topteam gedegradeerd. Dat werd een feit na de nederlaag van het damesteam tegen BDC: 7-5. Het gevolg is dat de Odin-dames in het volgende veldhandbalseizoen niet meer in de landelijke eerste klasse zullen uitkomen. Joke van Beusekom (Van onze roeimedewerkster) HAARLEM. Edwin Wessel van de Stem uit IJmuiden heeft zondag in de stromen de regen de behendigheidswedstrijden voor de roeiende jeugd („de ladderwedstrijden”) in zijn categorie tot veertien jaar gewonnen. Edwin en de andere roeiers en roeisters moesten een keerboeiwedstrijd roeien en een slalomwedstrijd, waarbij onderweg ook nog een ballon lek geprikt moest worden. 3,00 1,10 8,50 6,00 7,00 1,75 4,00 8,20 7,20 4,80 4,90 9,00 8,50 2,10 4,00 4,00 2,50d 2,40 3,00 7,00 5,30 3,00 ),20 1,00 3,70 5,40 1,42 06,00 6,70 13,30 BLOEMENDAAL. Met het einde van de hockeycompetitie in zicht heeft Bloe mendaal nog alle kansen om zich in de hoofdklasse te handhaven. In de komende drie wedstrijden (HGC, Schaerweijde en Nijmegen) zal het team de zaken dan wel wat beter moeten aanpakken dan afgelo pen zaterdag tegen Kampong. Kampong, behalve een serieuze kandidaat voor het landskampioenschap ook al druk bezig voor de Europacup, overwon Bloemen daal met 3-1. (Van onze zeilmedewerker) HAARLEM. Het Bossche Vauriënteam W. van Bladel/C. van Bladel hzeft het afgelopen weekeinde zijn positie voor uitzending naar de jeugd-wereldkampioenschappen in Bladel aanzienlijk versterkt. Evenals op het Braassemermeer eisten de Bosschenaren na drie wedstrijden op het Spaame en de Mooie Nel de eerste plaats op. Vóór de Nederlandse seniorentop, waarin Haarlem met vier teams bij de eerste acht sterk was vertegenwoordigd. Voor het toernooi in Londen was de inschrijving onbeperkt; in Malmö mag een land met niet meer dan vier dames en vier heren aan de enkelspelen deelnemen, waardoor landen als Zweden, Denemar ken, Engeland, Indonesië en Japan, die over een brede top beschikken, in het nadeel zijn. Mogelijk wordt die regel ge hanteerd om vertegenwoordigers van Taiwan, Zambia en Portugal - naties die in de badmintonwereld als ontwikke lingslanden worden beschouwd - een kans te geven. Nigeria heeft voor de eer om in Zweden te komen spelen bedankt, omdat Nieuw-Zeeland, dat sportieve betrekkin gen onderhoudt met Zuid-Afrika, van de partij is. De uitslagen: A-veteranen: 1. P. Steen voorden, Heemstede, de47,6 km. in 1.09.47; 2. Henk Cornelisse, Amsterdam; 3. G. Buis, Vijfhuizen; 4. N. Slingerland, Noord- wijkerhout; 5. G. Krabbenbos, Haarlem; 6. H. Zuiderduin, Lisse; 7. V. Heunders, Am sterdam; 8. A. Caspers, Hillegom; 9. H. v. d. Lenden, Amsterdam; 10. E. Balk, Bad- hoevedorp. B-veteranen: 1. Freek Corne lisse, Haarlem, de 36,1 km. in 59.41; 2. J. Willemse, 3. J. Schipper, 4. A. van Dongen, 5. H. den Os, allen Amsterdam. De leiders- prijzen kwamen in het bezit van Henk Buis en Freek Cornelisse. De driemansvoorhoede van Bloemendaal faalde echter keer op keer. Ad Boelaars was duidelijk nog geblesseerd en kon hier door eigenlijk in de aanval niets goeds presteren. Het was voor een Kampong- tegenstander niet moeilijk om Boelaars op het verkeerde been te zetten. Bij voorzet ten kwam Boelaars vaak kracht tekort om toe te sprinten. Het was beter geweest als hij al in de eerste helft was vervangen door een van de twee reserves, Wiert Doyer of Frank Snethlage. Deze twee jeugdige spe lers zijn beiden aanvallers. Kampong kon Bloemendaal er in de eerste helft nog niet onder krijgen. De mandekking, die de Utrechtenaren op sommige plaatsen* toepasten was ietste zwaar, waardoor het team aan aanvals- kracht inboette. De corners, drie korte en één lange, vormden het sterkste wapen van Kampong. Goed keeperswerk van Jan Nederlof en éénmaal goed ingrijpen van Ad Boelaars op de doellijn, hielden de score blank. In de eerste klasse van de afdeling, heeft Full Speed opnieuw aan het einde van het duel, een winstpunt gepakt. Het wordt gewoonte dat de Full Speed-heren eerst achter moeten staan, voordat de zaken anders worden aangepakt. Met rust was het 6-3 voor IJmond 4. Nadat IJmond er onmiddellijk in de tweede helft 7-3 van had gemaakt, ontwaakte Full Speed. Even voor tijd had het de achterstand in een voorsprong omgebogen: 8-7. IJmond wist echter toch nog de gelijkmaker in het Full Speed-doel te krijgen, wat overigens wel verdiend was: 8-8. Dirk van Duin scoor de vier doelpunten voor Full Speed. Her man de Gier twee en Harry Luten en Cor Apeldoorn ieder een. Voor rust tekende de nederlaag zich al af. Via 2-0 voor BDC scoorde Ingrid Waal boer 2-1. Voor rust echter was het al 4-1 voor BDC. Na 5-1 in de tweede helft wees Ingrid Waalboer wel de juiste weg aan 5-2, maar Odin zag geen kans BDC haar wil op te leggen. BDC scoorde 6-2, waarna Yvon ne Edel de achterstand verkleinde 6-3. Het werd vervolgens 7-3. Nog even zou Odin opleven: 74 via Ingrid Waalboer en 7-5 door Anneke Kok. Er was echter geen tijd voldoende meer om de score geheel om te buigen. sprong die hij door een strafworp tot 4-2 uitbouwde. Bert Keirschieter zorgde met zijn tweede treffer voor de 5-2 ruststand. Ook in de tweede helft was er voor de IJmuidenaren, behalve de gestadige re gen, geen vuiltje aan de lucht. Joop Wielhouwer, Ilse Kok en Rob van de Berg schoten Neptunus, dat Feikje Aberson nog voor Bea Perisutti uitwisselde, naar een comfortabele 84 stand waarop de arbiter twintig minuten te vroeg een einde aan de wedstrijd maakte. Het gravelveld verkeer de in een dermate slechte staat dat verder spelen te gevaarlijk werd. DKV boekte in het Velser Sportweek korfbaltoernooi twee grote successen. Ten eerste verliep het door hen georganiseerde toernooi geheel volgens plan en ten tweede was er een succes op het sportieve vlak. Van de vier en twintig prijzen wist DKV er ren langer op de baan te blijven dan vijf jaar geleden, toen de Thailander niet meer dan 10 minuten voor de Nederlander uittrok. Rob: „Dat ging toen zo snel, dat ik het gewoon niet kon navertellen. Ik had toen eenvoudig te weinig ervaring met het Azia tische spel. Ik heb mij er nu beter tegen kunnen wapenen. Conditioneel ben ik stukken vooruitgegaan en bovendien heb ik meer overzicht in mijn spel gekregen”, aldus de vijfvoudige Nederlandse kampi oen, die overigens zijn hoop heeft geves tigd op het gemengddubbelspel met Mar jan: „Het zal een moeilijke zaak worden om onze plaatsing waar te maken, omdat we meteen al tegen een sterk Deens duo moeten en bij winst het beste gemengd- dubbel van Schotland tegenover ons krij gen. Toch verwacht ik er wel het een en ander van”. Hoewel alle topspelers en -speelsters in Malmö present zijn, is het eerste wereld kampioenschap zeker niet sterker bezet dan bijvoorbeeld de open titelstrijd van Engeland, de zgn. All England-kampioen- schappen. ,oo i,50 ,00 :,oo i,50 ,00a >,00 1,80 i,00 1,50 1,00 1,00 !,40 450 1,20 1,10 1,00 1,80 ,00 ,00b ’,50 1,50 i,00 1,60 1,50 .30 1,60 >,30 ,50 „70 1,50 ’,50 1,30 „00 1,80 1,00 1,00 1,20 ’,00 1,00 !,70e 1,50 1,00 1,00 1,50 >,00e ’.50 >,00 1,00 ,P0 1,00 >,00 Devaluatie van het toernooi is de organi satoren derhalve bespaard gebleven. De 26-jarige speelster behoort immers met de Japanse Hieroe Yuki, de Deense Lene Koppen (laatstgenoemden zijn als één en twee geplaatst) en haar landgenote Marga ret Lockwood tot de grote favorieten voor de titel. Om de hoge notering waar te maken, dient Gillian in de kwartfinale wel af te rekenen met Joke van Beusekom. En al heeft de in Denemarken wonende Neder landse kampioene tot nu toe pas tweemaal van haar rivale gewonnen („En dat was dan nog; zo’n vijf jaar geleden”), toch ziet de als vijfde geplaatste Joke voor zichzelf wel degelijk mogelijkheden. „Ik heb gehoord dat Gillian niet in vorm is, omdat zij zich door allerlei organisatori sche problemen te zeer zou hebben laten afleiden. In ieder geval heeft zij tegen een Japanse ploeg, die pas een trip heeft ge maakt door Engeland, weinig klaar ge maakt. Daarom ben ik ditmaal zeker niet kansloos”, aldus Joke, die met een „bye” begint, daarna hoogstwaarschijnlijk de Deense Pia Nielen ontmoet en vervolgens de Japanse Ueno treft. Heeft Joke van Beusekom in het enkel spel - in tegenstelling tot Marjan Ridder, die in de tweede ronde al meteen wordt geconfronteerd met de sterke Japanse To kuda - een helder uitzicht op de kwartfina le, in het damesdubbelspel zijn de kansen om ver te reiken nog groter. Joke: „Met Marjan is er zelfs nog een kansje dat we de wereldtitel veroveren. In de halve finale krijgen we vermoedelijk Lockwood en Perry, van wie we vorig jaar al een paar keer hebben gewonnen. Het nadeel is alleen dat Marjan en ik niet hebben kunnen trainen. Deze week was er nog een toernooi in Denemarken. Dat zou een mooie gelegenheid zijn geweest om nog wat zwakke punten door te nemen, maar de Nederlandse bond had er geen belangstelling voor en Marjan moest werken”. Het Nederlandse kwartet wordt in Mal- mö gecompleteerd door Rob en Piet Rid der, die in het enkelspel, waarin de Indone siër Liem Swie King als winnaar wordt getipt, vrijwel zeker snel buitenspel wor den gezet. Piet, die in de singles, evenals Rob en Marjan, dinsdag al in actie komt (Joke van Beusekom start pas woensdag), is na mogelijke winst op de Schotse dub- belspelspecialist Gilliland in de tweede ronde kansloos tegen de Indonesiër Sumi- rat, en broer Rob moet na twee eenvoudige opgaven tegen Bandit Jayen zien te probe- namelijk niet minder dan twaalf in de wacht te slepen, waarvan liefst zes eerste prijzen. In de hoogste klasse van dit toernooi was er dan ook een duidelijke zege voor de organiserende vereniging, die geen enkel punt afstond. Ook in de twee resterende senioren-poules waren het de IJmuidena ren die met het eremetaal gingen strijken. Voor Neptunus, dat met een fantasieploeg verscheen vanwege de zondag te spelen competitiewedstrijd was slechts een be scheiden rol weggelegd; het wist alleen DSO te bedwingen. Bij de jeugdteams waren er naast DKV ook prijzen te verde len door Watervliet, twee eerste prijzen bij de pupillen, en Neptunus, een tweede prijs eveneens bij de pupillen. Eindstand van de eerste afdeling: 1. DKV 2. Helios. 3. DSO 4. SVAP 5. Neptunus Voor een tussenronde van de strijd om de districtsbeker in het zaterdagvoetbal moet Hoofddorp dinsdagavond op bezoek bij Geinoord, een team waartegen de Hoofddorpse zaterdagvoetballers nog nimmer hebben gespeeld. Spits Roel Mey er heeft zijn schorsing erop zitten en is De tweede steunpilaar van de Bloemen- daalaanval, Theodoor Doyer, speelde dui delijk minder fel dan we van hem gewend zijn. De derde man, Wouter Pont, had zijn dag niet. Hij werd in de tweede helft ver vangen door Wiert Doyer. (Van onze hockeymedewerker) BLOEMENDAAL Voor het derde achtereenvolgende jaar hebben de jeugd- hockeyers van Bloemendaal zowel bij de jongens als bij meisjes op de nationale kampioenschappen opmerkelijke resulta ten geboekt. Bij de meisjes zijn dit jaar de teams van Bloemendaal in de A-leeftijd èn in de B-leeftijd Nederlands kampioen geworden. Er is in deze eerste Heemsteedse Oranje ronde door de veteranen volop strijd gele verd. Vooral Henk Buis was zeer bedrijvig en reed sterk aanvallend. De man in de rood-wit-blauwe kampioenstrui was steeds voorin te vinden. Toen Piet Steen voorden na twaalf van de 28 ronden aan de haal ging, wipte Buis met hem mee. Toen ook Nico Slingerland, Gerrit Krab benbos en Henk Cornelisse, die een goede come back maakte, zich aansloten, was het te voorzien dat dit de beslissende slag zou zijn. De vijf koplopers legden er flink de zweep over en liepen steeds verder uit op het peloton. Met nog ruim twee ronden in het verschiet ontsnapte Steenvoorden uit het kopgroepje en begon aan een goede solorush, die goed bleek voor de zege. Er was voor zijn vluchtmakkers geen houden meer aan. De luid bejubelde plaatselijke favoriet gaf het peloton nog een ronde achterstand. De Heemsteedse burgemees ter mr. jhr. Quarles van Ufford stelde tijdens de huldiging razend trots te zijn dat Piet Steenvoorden het als plaatsgenoot in Groenendaal had gemaakt. Voorts zei de burgemeester dat deze eerste ronde zeker niet de laatste zou zijn. De organiserende Haarlemse Raceclub Excelsior, die de za ken goed had geregeld, denkt ook al aan een grotere opzet in de toekomst. De B- De wedstrijden waren de voorwedstrijden tussen Haarlem, IJmuiden, Purmerend en Zaandam voor de landelijke finale. Tweede werd Mikkel v.d. Meulen van Het Spaame. In alle jongere categorieën won de Zaanse vereniging „ZZV”. Bij de meisjes van twaalf jaar werd Marietta Went van Het Spaarne derde. Haar ploeggenootje Stephanie Ceha werd vierde. Robert Heyst van de Stern werd in zijn groep tweede. In Amsterdam werd de laatste van de serie van vier regio wedstrijden voor de junioren tot achttien verroeid. De uitslagen van de laatste vier keer werden opgeteld en de uiteindelijke kampioenen werden gehuldigd. Dit waren voor Het Spaarne drie ploegen en voor De Stem één. In de vier met in de beste categorie wonnen Jan Willem Kaptein, Ernst Bijkersma, Ruben Schwartz en Sjoerd Velthuys. Bij de jongens in de dubbelvier in de beginnerscategorie wonnen de IJmuidenaren Coen van Oostekom, Gert-Jan Alders, Rob Havec en Rutger van Wely. De meisjes in deze groep van Het Spaame, Marlies Andriesse, Paola Koningsveld, Frederick van der Wolk en Hellen Jansen Schoonhoven gingen ook met de eindzege naar huis evenals Jet van Vrede en Lysette Went in de tweemaal. Een beeld van de wedstrijden op de Mooie Nel I weer van de partij. Het bekerduel begint ’s 1 avonds om 19.00 uur. Op het Industrieparcours in de Waar-

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 21