Openbare discussie in Neuwied over „Berufsverbote” liep op chaos uit Agenda Nico Roozen: We hebben de mensen bij elkaar gebracht Supportersver. KIC uit zorgen Botsingen op rijksweg 9 Toernooi VVB e 2 MAANDAG M E I 19 7 7 BEVERWIJK-HEEMSKERK 9 ■N Velsen-1.1 inuiden 99 Zinvol Heemskerk tie is. F. Zenuwen Verhoor Wijk aan Zee Moedige burgers ^^^^ENNEN (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK/NEUWIED De solidariteit van de Kritische Ge meente IJmond met de burgers in West-Duitsland, die proberen de versuffing van de Duitse democra tie tegen te houden, heeft de KGIJ-delegatie zaterdagavond in het bomvolle Heimathaus te Neu wied bijna de kop gekost. In een sfeer van wantrouwen, gespannen heid en licht ontvlambare emotio naliteit kwam de achttien man sterke KGIJ-delegatie niet toe aan een verdieping van de door velen verafschuwde „Berufsverbote”- maatregel en vochten de Duitsers onderling, tot verbijstering en te leurstelling van de KGIJ-mannen en -vrouwen, een langdurig ver baal tweegevecht uit, waarin ver harde standpunten en jarenlange opgekropte emoties als vlijm scherpe wapens werden gebruikt. Schooljeugd Beverwijk Applaus I» en om Haarlem Velsen-Noord r - ■r t f i MH BEN’S) In de grote zaal van het Heimathaus te Neuwied ontmoette de KGU-delega- Zeestraat: ip” wan tie vertegenwoordigers van de politieke partijen en tientallen rechtse en linkse 19 en 21.15 activisten. De chaos was na 3'/z uur de batteren groot KGIJ-delegatie bijna ten onder 1 in Westduitse democratie maar, 19 en JAN PIET STOKMAN of uw ADVERTENTIE len in berufsverbote, itie. ers daar Gedempte Oude Gracht 97-103-105 tel. 324050 gezegd, dat ik van een men me lde ing t u n? te- O- wet. K: Wij verlangen dat ze Hoe kunnen leraren hun leerlingen tot mening, mijnheer t over Openbare bibliotheek, de Zwaanstraat 4 a M.A. volwassenen en jeugd 19-21 u. Dinsdag 14.30-17.30 u. met u te grondwet Grote paniek bij de KGIJ-delegatie, die na vijf minuten onderling beraad Veldhof naar voren schoof. Veldhof, lid van het nationale PvdA-comité tegen de berufsverbote, nam zijn uitspraak terug. KGIJ-man Piet Dijkman Dulkes greep de microfoon en hield de gespannen zaai voor, dat de KGIJ niet met vooroordelen naar Neuwied was gekomen. „Maar in West-Duitsland zult u na 30 jaar demo cratie nog heel veel moeten leren. Wij betreuren het, dat het gesprek in deze openbare discussie niet is gelukt”. VELSEN NOORD. De supporters vereniging K. I. C. in Velsen-Noord kan sedert de vrijdagavond in de kantine op het sportpark Rooswijk gehouden leden vergadering weer over een volledig be stuur beschikken. Vorig jaar kon de supportersvereniging ter nauwemood worden gered van opheffing. De vereni ging doet nu weer haar ondersteunende werk voor de sportvereniging KIC en in middels is ook de controverse met de handbalafdeling opgelost waarna hier van een aantal leden zijn toegetreden. De 73-jarige Westberlijnse theoloog Helmut Golfwitzer behoort tot degenen onder de oudere generatie die de huidi ge ontwikkelingen in de Bondsrepubliek met zorg gadeslaat. In die geladen sfeer, door linkse en rechtse groeperingen uit Neuwied aange- wakkerd maakte Alex Veldhof van de KGIJ-delegatie zaterdagmiddag tijdens de openbare discussie in het Heimathaus over de „berufsverbote” de opmerking, dat de twee weken geleden door terro risten neergeschoten Duitse rechter Bu- beck mogelijk als een „schreibtischmör- der” moest worden gezien. De delegatie van de Kritische Ge meente IJmond was met het vertrou wensvolle idee naar Neuwied gekomen, dat de zaken rond de „berufsverbote” met een gerust hart bespreekbaar waren, maar dertig jaar democratie in West- Duitsland bleek niet voldoende om de door duizenden mensen verafschuwde overheidsmaatregel, de diepgaand te bespreken. Leden van de politiek partijen SPD, CDA en FDP protesteerden heftig, jonge Duitse communisten probeerden rechts te overschreeuwen en in de losgebroken verbale hel maakte discussie-leider Frans Kreiter van de Universiteit van Mainz een einde aan de schaamteloze vertoning door de bijeenkomst te sluiten, niet echter nadat hij de KGIJ-delegatie had verweten misbruik te hebben ge maakt van de gastvrijheid door dit soort opmerkingen te slaken. VELSEN-NOORD. Op het sport park Rooswijk heeft VVB zondag een A-junioren-toernooi gehouden waaraan door een achttal clubs werd deelgeno men. Winnaar van het toernooi werden de junioren van Spaarnwoude, in de finale kwam men tegen CSV uit maar na de normale speeltijd was er nog niet gescoord. Spaarnwoude won na het ne men van penalty’s. In de halve finale kwam Alc. Victrix uit tegen CSV. Hier werd het 2-2, de Castricummers wisten via strafschoppen tot de finale door te dringen. De andere halve finale ging tussen Spaarnwoude en BSM. Eerstge noemde won met 3-0. De strijd om de derde en vierde plaats tussen BSM en Alc. Victrix werd door de Alkmaarders gewonnen met 2-6. De eindstand: 1. Spaarnwoude, 2. CSV, 3 Alc. Victrix. 4. BSM. Niet geplaatst werden VVB, Terrasvogels, Waterloo en Assendelft. Na afloop heeft de heer C Plooi de prijzen uitgereikt. BEVERWIJK. De westelijke rij baan van rijksweg 9 was zondagmiddag het toneel van een aantal aanrijdingen, waardoor het verkeer ernstig werd op gehouden. Er ontstond een lange file, die omstreeks zes uur was opgelost. De poli tie werd te hulp geroepen bij vier bot singen, waarbij flinke schade aan acht auto’s viel te noteren. twijfel marxistisch gepenetreerd. Wal weet u eigenlijk van het marxisme? L.Voorzover ik weet, wordt dit insti tuut uit publieke middelen bekostigd. Marxisme is voor mij een wetenschap. R: Ik begrijp u niet, meneer Lehner. U neemt eenvoudig voor kennisgeving aan, dat dat instituut marxistisch gepe netreerd is. Mij lopen bij het begrip, marxisme de koude r Hingen langs de rug. K: Lehner werd begin dit jaar door een bcrulsverbot” getroffen en moet maar zien hoe hij aan geld komt om zijn gezin te ondehouden. Zaterdagmiddag verhaalde een meisje uit Neuwied over dezelfde ervaringen. Uitstekende cijfers op de Kweekschool rapporten van de school spraken roem over haar democratische gezindheid maar haar lidmaatschap van de Duitse Communistische Partij was voor de be ambten aanleiding haar als onderwijze res te ontslaan. al eens u over plaudiseerden de linkse groepen zich de handen stuk. In datzelfde Heimathaus kregen de communisten aanvankelijk geen gelegenheid hun standpunt over de berufsverbote kenbaar te maken. Veertig procent van de verbote treft de leden van de communistiche partij, dus wat die stellingnamé betreft had de commu nistische kring Neuwied wel enig recht van spreken. De vrees voor indoctrinatie van de schooljeugd dooor rechtse en linkse acti visten is diep in de Duitse samenleving geworteld. Vrijdagavond tijdens de ge- spreksavond tussen het KGIJ en de kerkelijke gemeénschap van Neuwied verhief zich een zekere dr. Bart, die opmerkte, dat de staat voor de veiligheid van de burgers diende te zorgen en dat het toch bekend is dat bepaalde politieke extremisten .ben strategie ontwikkelen, die hen in staat moeten stellen door te dringen tot die openbare posities, waarin aan een ombouw van de Duitse demo cratie kan worden gesleuteld. De man b.o ai.- u ,e n Als Neuwied als een doorsnee Duitse stad mag worden bezien zullen de wei nige discussieavpnden over het verbot elders in de BRD weinig verhelderends meer opleveren. De partijen graven zich in en slaan elkaar met voorbereide en emotievol verdedigde meningen om de oren. Toch is Nico Roozen niet ontevreden over het KGIJ-bezoek aan de partner stad van Beverwijk. West-Duitsland is voor Europa bijzonder belangrijk. De rem op de progressieve ontwikkeling be nauwt hem. Het wegschóiven van com munisten als tweederangs burgers is een onverdraagzaamheid, die beslist niet naar andere landen in West-Europa mag overslaan. Het voordeel van deze openbare dis cussie is geweest”, aldus Roozen, „dat we de mensen bij elkaar gebracht hebben en het bewustwordingsproces van wat er allemaal in de BRD gebeurt in Neuwied op gang hebben gebracht. Tussen het kabaal door zijn er toch nog goede gesprekken gevoerd”. Gerard van Ruyen, mede delegatie-lid: „Op deze wijze partnerschaft voeren is zin voller dan de wijze waarop Bever wijk en Neuwied de uitwisseling nu hanteren”. Bioscopen Kennemer Theater, Zeestraat: ma. M en 21.1'5 u „De duivel hale je”. 19.30 u. „1900-Deel I Novecento”. Luxor Theater, Breestraat: ma. uur. ,.20 000 mijlen onder zee” TENTOONSTELLINGEN De Nieuwe Slof, Kerkstraat: ma. 20 u. discussie tussen de ministers Prink (ontwikke lingssamenwerking) en Lubbers (economie) over ..Welk partijprogramma zou het meest moeten appelleren op christelijke kiezers?” op uitnodiging van het Permanent Overlegorgaan IJmond. Kennemer Oudheidkamer, Huize Schey- beeck. Velserweg. Ma. geopend 19.30-21.30 u. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Tel. 25120. DIVERSEN Sportfondsenbad. Kuikensweg: Ma. geopend vanaf 9 uur. Di van 11-12 en 13.30-15.30 uur. Buitenbad geopend van 10-20 u. t. m. 15 sept. Openbare bibliotheek, Kerkstraat: Ma. vol wassenen en jeugd 19-21 u Di. Jeugd 15.30-17.30 en jeugd 15-17.30 u. Alarmnummers. Politie en brandweer 25555. Milieuklachten 96000. Kreiter verdween woedend uit het zicht van de joelende meute linkse aan hangers en beende met grote stappen in de richting van voorlichtingsfunctionaris Roland Knapp van de gemeente Neu wied om daar met theatraal gebaar zijn ontstemming over de KGIJ-verklaring kenbaar te maken. Knapp suste de man. De chaos in de zaal was compleet. Op het podium bleven de KGIJ-mensen in discussie en jonge communisten grepen de microfoons om de „rechtse kliek” van Neuwied de les te lezen. Maar de micro foons waren dicht en bleven dicht. Do minee Schröder klom op het podium en riep iedereen toe toch maar in gesprek te blijven. „Wij moeten nog veel leren” vermaande hij de Neuwieders. ,Wat de Duitse democratie nodig heeft zijn verlichte en moedige burgers. Als die er niet zijn gaat de democratie ten gronde. Wat bij ons op dit moment gebeurt is het systematisch inpompen van vooroordelen, een anti-democrati- sche politiek van dom houden. Het anti- communisme gaat niet politiek in op door de communisten voorgestande op lossingen van problemen. Het anti-com- munisme dient om communisten als me laatsen te stigmatiseren, is in werkelijk- bestanddeel van deze politiek van dom houden. „Volstrekte aanvaarding van de democratische spelregels wordt alleen van socialisten en communisten geëist. Voor onze naar rechts neigende kringen geldt de aanvaarding van de democratie alleen in voorwaardelijke zin, alleen zo lang daarvan geen gevaar voor de be- zitsverhoudingen uitgaat”. Voorstel van het bestuur werd H. Kranendonk die tot vorig jaar vrijwel alleen de snupportersvereniging bestuur de en zeer veel werk verzette benoemd tot erelid met het opspelden van het ere-insigne. Dit insigne ontving ook H. van der Kooi die al verscheidene jaren erelid is. In het jaarverslag van secreta ris C. J. Oost werd herinnerde aan de subsidie ten behoeve van de bouw van tribune en keuken en de toch fikse bijdrage aan de voetbalafdeling wegens het behaalde kampioenschap en de pro motie naar de derde klasse KNVB. Het kasverslag van mevrouw Oost bracht opnieuw,een flink batig saldo aan het licht. Bij de bestuursverkiezing zagen de heren W. van der Star als voorzitter en J. Waagmeester sr als commissaris zich herkozen. Uitbreiding van het bestuur werd bereikt door verkiezing van me vrouw, H. Andriessen-Todt en de heer B. Reemeijer, die de afdeling KIC-handbal vertegenwoordigt. Wegens de toenemen de prijsverhogingen op alle gebied werd een voorstel tot contributieverhoging aanvaard waardoor bij thuiswedstrijden vrije toegang is verzekerd en het club blad wordt ontvangen. De supportersver eniging K. I. C. telt thans 142 leden. Marxisme betekent toch: de be staande maatschappelijke orde moet veranderd worden. Het doel is de dikta- tuur van het proletariaat. Is dat voor u wetenschap? Houdt u dat voor objectief juist? L: In dit gesprek gaat het uitsluitend om mijn loyaliteit jegens de grondwet en niet om mijn opvatting van weten schap. H: Vindt u het niet gevaarlijk dat u niets weet van de DKP (Duitse commu nistische partij)? L: Ik ben geen lid van de DKP maar, van de DFG-VK. Vraag u mij daarover en over mijn houding t. o. v. de grond- De praktijk van de 'berufsverbote” richt zich o. a. op communisten, kritisch sociaal - democraten, vakbondsmensen, pacifisten en jongeren van vredesbewe gingen. Een stukje uit een verhoor van de 34-jarige leraar Manfred Lehner in Augsburg. Tijd: 27 september 1976. Deel nemers aan het gesprek van de kant van de regering van Zwaben: oberregie- rungsrat Herzer, de heer Kluger en me vrouw Rist. Lehner is lid van de Deut sche Friedehgezellschaft Vereinigte Kriegsdienstgegner (DFG -VK). Maar het Hessische instituut voor vre- des en conflictonderzoek is toch zonder niet gelezen? Wilt u zich ook hier niet over uitlaten? L.Ik heb daarover mets gelezen. K. Dan stel ik me eens voor hoe u les geeft. U verklaart de dingen alleen in abs..ac.o. U kunt de grondwet niet ver dedigen, als u niet weet wie haar be strijdt. H.: Ik geloof, dat we het gesprek nu maar moeten beëindigen. L: Kunt u mij zeggen, wanneer ik het resultaat van dit gesprek te horen zal krijgen? H.: Nee, dat is niet mogelijk. L. Nog dit jaar? Dat interesseert mij daarom, omdat1 ik behaorlijk in finan- ciëlem' oeilijkheden kom. H.': Kan het niet zeggen, Ik zou u hoe dan ook de raad geven om intussen maar werk te zoeken. Nico Roozen gaf zyn mening een paar minuten voordat in de grote zaal van het Heimathaus de verbale hel losbrak. Wat witjes weggetrokken zamelde hij na het incident zijn papieren bij elkaar. Pfarrer Schröder sprak over het leren hanteren van de nog zo jonge Duitse democratie. KGIJ-delegatie leider Nico Roozen gaf vrijdagavond bij de kerken bij Neuwied en de openbare discussie in het Heimat haus flink tegengas met een voortreffe lijke speech, waarin hij de Duitsers voorhield, dat met de geschiedenis van het nazi-dom van de dertiger tot de veertiger jaren in het achterhoofd men bij het nieuwe begin in 1946 een grond wet had gemaakt met rechten en plich ten voor iedere burger. „Ik denk, dat men het democratische niveau van een volk kan meten aan de vrijheid die wordt geschonken aan de minderheids groepen, aan het respect dat men bij voorbeeld kan opbrengen voor dienstweigeraar. De vraag is om werkelijk een vrije discussie en ningsvorming over de verscheidene poli tieke systemen wil of niet. De vraag is of men de democratie niet uitholt als men deze tolerantie niet meer kan opbrengen?” Bioscopen Cinema Marquette, Ruysdaelstraat :ma, 241 u. .Erotische wensen van een vrouw”. TENTOONSTELLINGEN Expositie Gebouw, Const. Huygensstraat Tent. „Energie Educatief”, t. m. 4 mei geo pend op werkdagen van 9-12, 14-17 en 20-22 uur, zat. en zondag van 11-17 uur. DIVERSEN Openbare bibliotheek. Kerkweg: ma. vol wassenen en jeugd 19-21 u. Di. Jeugd 15.30- 17.30 u.Beneluxlaan ma. volwassenen 2-5 u. en 19-21 u. Jeugd 3.30 e-5.30 en 19-21 u. Di. volwassenen 14-15.30 en 19-21 u. Jeugd 15.30- 17.30-17.30 en 19-21 u. Zwembad de Waterakkers, Kerkweg Ma. geopend vanaf 7 uur. Kinderboerderij, Vrijburglaan. Ma. geopend van 14-17 u. Alarmnummers. Politie 39111, brandweer 32131, milieuklachten 96000. Politiebureau, M. van Heemske-rkstraat: 19.39 u openbare vergadering verkeerscommissie Een naargeestig einde van een zware tweedaagse gespreksronde langs diverse maatschappelijke en kerkelijke groepe ringen in de partnerstad van Beverwijk Een vrij rustig verlopen gesprek met kerkelijke groeperingen en een chaotisch treffen in het Heimathaus met het geën gageerde deel van de bevolking Neu wied. De Duitse zenuwen waren strak gespannen. De CDU-afgevaardigde in hef forum op zaterdagmiddag liet de KGIJ weten liever niet met de letters BRD (afkorting Bundes Republiek Deutsch land) te worden geconfronteerd, omdat die afkorting zo veel leek op buurman DDR. De Duitse Communistische Partij kreeg van de enige krant in Neuwied, de Rhein Zeitung, geen kans redactionele verhalen of dikbetaalde adverenties in de kolommen te stoppen. Communist in West-Duitsland momenteel een vies woord. In Neuwied mochten de commu nisten niet in het Heimathaus forum plaats nemen omdat d eze legale partij niet in het bundes parlement is verte genwoordigd. De DKP protesteerde hef tig middels een vlugschrift, dat zater dagmiddag in het Heimathaus werd uit gereikt. In deze sfeer van verdachtma kingen en agitatie maakte discussie - voorzitter Kreter de fout de jonge com- munsten niet eerlijk te behandelen door hun spreektijd te bekorten en net te doen alsof er geen kreten over de on rechtvaardige behandeling van de DKP in het Heimathaus werden gemaakt. Star en meedogenloos hanteerde 'hij de voor zittershamer. Niet wetende, dat hij me deze houding de geladen sfeer tot het uiterste opvoerde, totdat Alex Veldhof, ongewild, de lont in het kruitvat stak. BIOSCOPEN City. Maandag 19.30 uur: Oranje ver. Umui- den-West: „Sound of Music”. Dinsdag 20 uur: „The Oullaw Josey Wales”. TENTOONSTELLINGEN Museum Beeckestijn, Rijksweg, Velsen-Zuid. Stijlkamers en oude gebruiksvoorwerpen. Ge opend daglijks van 10-12 en 14-17 uur. Pieter Vermeulen Museum, Cultureel Cen trum, Moerbergplantsoen dagelijks van 9.3-0-12 uur. Stadhuis, Bezichtiging op werkdagen tussen 9 en 12 uur. Wereldwinkel Bloemstraat, IJmuiden, Ten toonstelling „101 jaar Noordzeekanaal en ver der? Dagelijks geopend van 9.00 tot 22.00 uur. DIVERSEN Alarmnummers: Politie 19333, Ongevallen dienst 15400. Hoogovens 02510-96000.Brandweer Santpoort 370750. Voor Veïsen-Noórd en IJ muiden 20750. Sociaal Advies Bureau, Dinsdag Cultureel Centrum Moerbergplantsoen 22, IJmuiden, 9-10 uur. De Mei 11-12 uur. Geelvinckstraat 23. Velsen-Noord De Haven 14.15 uur. Schipbroe- kenweg 6 Santpoort-Noord. Openbare bibliotheek, Plein 1945. Maandag 19-21.30 uur. Dinsdag 10.00-12.30 en 14.30-17.30 uur. Bibliotheek Zeewijkplein: Dinsdag 19.00-21.30 uur. Velserbad: Dinsdag vrij zwemmen: 8.00-8.45 u. 12.10-13.10, 16.00-17.15 en 20.00-21.30 uur. Zwemles dames 8.50-9.30 u., bejaarden 9.15-10.05 uur. Instruktiebad: Zeewijk: dinsdag 900-9.30 uur, Zwemmen voor a.s. moeders. Dienstencentrum Duin- en Zeewijk, Zee wijkplein 20: 10.30-12.00 uur recreatieruimte geopend: 14.30-16.30 damesclub. Stichting Dienstverlening Bejaarden: Cen traal bureau, Abelenstraat, IJmuiden, Tel. 12464 of 18445 van 9.00-10.00 uur. Stadsschouwburg, Velsen 20.15 uur: Hauser Orkater met .,Het Vermoeden”. Voorzitter Rien Blaase van de KGIJ verklaarde, dat de delegatie zich van de „schryftafelmoordenaar” van Veldhof distancieerde, maar gaf discussie-leider Kreiter, die al die tyd wit weggetrok ken stilletjes in een hoek van de zaal het gebeuren aanschouwde, een veeg uit de pan. „Jammer, dat de gespreksleider niet zo neutraal is geweest als wij gehoopt hadden”. wet bestrijden. K. : Maar de communisten bestrijden de grondwet. L. : Dat is uw i Klüger. Daar zou ik me hier niet willen uitlaten. K: De DKP zegt imers: wij streven naar een maatschappelijke orde zoals in de DDR en de Sowjet-Unie. Hebt u dat het communisme z hier. Hier gaat het o. v. de grondwet. K. : Privé, heb ik niets bepraten. U beschouwt de o voortdurend als een abstractum. L. z ...en ik ben niet bereid hier mijn visie op het communisme uiteen te zetten. Ik heb u verklaard van welke organisaties ik lid ben! ik heb u bovendien ver klaard, dat ik me achter de grendwet stel en ik keer me tegen hen die de grond- De DKP van West-Duitsland richt zich op de DDR en Moskou en moet niets hebben van het zogenoemde Euro com- munisme van de Italiaanse en Franse CP s. Het zal hier in ons land nooit een paradijs worden, zo zei Frau Von Encke- vort, maar „ik ben blij, dat in West- Duitsland extremisten van overheidsba nen worden uitgesloten”. loyaliteit jegens de grondwet opvoeden als ze hen niet over de vijanden van de grondwet informeren?. L: Ik geloof niet dat ik het program van de DFG-VK verkeerd begrijp. Ik neem het met deze organisatie op voot vrede en ontwapening. H.: Ziet u dan niet dat de DFG-VK in communistisch vaarwater is geraakt? De DKP steunt toch de doelstellingen van de DFG-VK. L: Het program wordt door christe nen, liberalen, sociaal-democraten en col: door communisten gedragen.... K: Dus: volksfront. L....en daarom kan ik niet begrijpen, hoe u van communistisch vaarwile kunt spreken. Waarom zou ik aan deze organisatie twijfelen, alleen omdat ook communisten de doelstellingen onder schrijven? Voor mij maakt het niets uit of iemand christen liberaal sociaalde mocraat of communist is zolang hij de doelstellingen maar onderschrijft. K: U hoeft niet steeds met zoveel nadruk de christenen voorop te noemen. L: Ik ben tenslotte christen, en boven dien is dominee Martin Niemöller voor zitter van de DFG-VK. K. : Is dis die ook lid? L. Zoals ik zei hij is voorzitter. H. Over de heer Niemöller zou ook no§ wel wat te zeggen zijn. Maar laten we dat laten zitten. L.: Mag ik vragen welke problemen nog opgehelderd moeten worden? H.: Bijvoorbeeld het probleem van het anti-communisme. L.: Ik heb toch al anti-communisme als verkettering' mensen zie. K: Waar communisten heersen, wordt de vrijheid systematisch onder drukt. Of dacht u soms vap niet? L: Mijnheer Klüger, ik heb gezegd dat ik graag privé met het communisme zou praten, maar niet hier. Hier gaat het om mijn instelling t. Roozen oogstte bij de kerkelijke groe peringen veel lof over zijn bijdrage aan de discussie en ih het Heimatshaus ap- Zaterdagmiddag in het Heimathaus kregen de KGIJ-mannen en vrouwen info; ma. s c,er w.e door een „radikalen- erlass of een „berufsverbot” kan worden getroffen. Advocate Frieda van Encke- vort stipte aan, dat de 104.000 geregi streerde DKP-leden in haar land vorig jaar 30 miljoen mark uit de DDR hebben ontvangen om activiteiten en het partij-apparaat te kunnen betalen De opmerking van de KGIJ. dat de DKP toch' een legale partij is, deed ze af met de stalling, dat dat niets afdoet aan de poging van de DKP West-Duitsland te veranderen in een communistische staat De DKP van West-Duitsland richt zich van onze leraren de politieke stromingen kennen. SCHOUWBURG Stadsschouwburg Wilsonplein) 20.15 u. To neelvereniging Thalia: „lm weissen Rossi”. MUZIEK Grote Of St.Bavokerk (Ingang Oude Groen markt 23) di. 20 u.: Orgelconcert door een der stadsorganisten. Concertgebouw (Lange Begijnestraat 13) 20.15 u.: Open-podium-avond voor amateur- musici. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr.) 15.30, 21.30 u.: „The eagle has landed”, 14 j. Frans Hals (Frans Halsplein) 19 en 21.15 u.: „Serpico”, 18 j. Lido (Houtplein) 14 en 20 u.: „Cross Iron”, 18 j. Luxor (Gr. Houtstr.) 14.30, 19 en 21.30 u.: ..Midnight Cow-Boy”, 14 j. Studio (Gr. Markt) Ma. 19 en 21.15 u.: „L’innocente”. 18 j. di. 19 en 21.15 u.: „Silent movie”, a.l. Cinema Quirinus Internationaal (Lange Veerstr.) 14, 15.15, 19. 20.15 en 21.30 u.: „Zweed se Massage”, 18 j. Openbare bibliotheek, Wijkerstraatweg. Dinsdag volwassenen en jeugd 19-21.30 u xtst*- aai 1 1 Y”

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 9