Stichting wil gezinsvervangend tehuis oprichten kwetsbaar Onderzoek naar Van half juni tot september windoverlast Reeks zomerevenementen in rond Wijkerbaan van Heemskerk centrum NZH verlegt busroute Nieuwbouw in buurt Westerlaan rond Munnikenweg Ml Wijk aan Zee is klein en lil 7 ï- BURGEMEESTER HUBERS: Par^eerautomaat °P Meerplein Gemeenteraadsleden lopen mee in Malawi-wandeltocht PLANNEN IN VOORBEREIDING Railway in Donkey Shot Eerste paal bungalows in Westertuinen IHI Spreekuur o 1 BEVERWIJK/HEEMSKERK WOENSDAG 4 MEI 19 7 7 9 (Van een onzer verslaggevers) Aanmelding Schaakhappening 'KW WIJK AAN ZEE Het ge meentebestuur stelt alles in wer king om te verhinderen, dat in het voormalige pension „Westerduin” een gezinsvervangend tehuis voor ex-psychiatrische patiënten en jon gens en meisjes, die in de maat schappij zijn vastgelopen, wordt gesticht. <K Nieuwe bestemming Wester duin’ door gemeente bekritiseerd in; WWW Over twee jaar parkeermeters in stadscentrum De auto’s kunnen nu nop urij worden geparkeerd op het Meerplein. ■M de Handel- dit (Van een onzer verslaggevers) de in (Van een onzer verslaggeefsters) er toen ting zal worden verhinderd het plan uit te voeren. Voor dit popfestival kunnen groepen en solisten (met eigen begeleiding) zich Burgemeester A. Hubers verklaarde dinsdagmiddag, dat er grote mate van onduidelijkheid heerst wat de Stich- De heer Dijkers van de Stichting is het daar niet mee eens. „Volgens de wet is ons tehuis een pension en daar Beverwijk geen wet op de logemen ten heeft staat ons niets in de weg „Westerduin” voor ons doel te gaan inrichten. at De Stichting Gezinsvervangend Te huis „Westerduin” huurt het gebouw van de eigenaar, drankenhandel De Wit. Momenteel worden er in Wester- HEEMSKERK. Vrijdagavond 6 mei komt de formatie Railway naar het jongerencentrum „Donkey Shot”. Deze groep bestaat al zeven jaren en is afkom stig uit Apeldoorn. BEVERWIJK. Wethouder A. C. Hoogeboom zal op vrijdag 6 mei om drie uur de eerste paal slaan voor de patio- bungalows ir. het plan „Westertuinen”. (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Van gemeentewege wordt er geld beschikbaar gesteld om een onderzoek naar de windoverlast rond het winkelcentrum de Wijkerbaan te laten instellen. Het college wil het parkeren in de binnenstad als een complex geheel HEEMSKERK. De Werkgroep Zo- meractiviteiten van het Kultureel Be raad heeft voor de maanden juni tot en met augustus weer een gevarieerd pro gramma van zomerevenementen samen gesteld, dat op zaterdag 18 juni begint met de kunst- en ambachtsmarkt. Onderstaand een overzicht van orogramma, zoals het nu is voorbereid. De NZH is niet tevreden over de huidige route, vooral niet na de inge bruikneming van het eerste gedeelte van de nieuwe Plesmanweg. Gedurende de aanleg van dit weggedeelte reden de bussen via de Alkmaarseweg, Hilbers- plein en Westerlaan naar de Wijk aan Duinerweg en de NZH heeft uit de ervaringen van de buschauffeurs de conclusie getrokken, dat die route op nieuw, maar adn definitief moet wor den ingesteld B. en W. zijn met het verzoek van de NZH akkoord gegaan. Binnenkort wordt een begin gemaakt met de verplaatsing van de bushaltes naar het Hilbersplein. Dat er in het centrum wel eens pro blemen rijzen wijt wethouder Kaebisch aan het feit, dat sommige bedrijven langdurig beslag leggen op parkeerplaat sen. Wethouder Kaebisch jr. wil van de controle op de parkeermeters en de automaat op het Meerplein door een of meerdere parkeerwachten een rendabele zaak maken. Gemeenteraadsleden van de PvdA, het CDA, de WD, de PPR en loco-burge- meester Roozen zullen die dag alle poli tieke strijdbijlen begraven om eensge zind hun beste beentje voor te zetten in een poging het resterende bedrag voor de financiering van een kliniek in Mala wi bij elkaar te lopen. De wandelaars zullen zondag 15 mei 10, 15 of 20 kilo meter lopen en stellen een bepaald be drag per gelopen kilometer beschikbaar. Deelname aan de wandeltocht voor Ma lawi staat voor ieder open. Inschrijving tot 15 mei op de volgende adressen: Jan Ligthartstraat 132, telefoon 30193 en Ren- dorppark 36, telefoon 36719 en bij vele verenigingen en scholen in zowel Heemskerk als Beverwijk. Het onderzoek gaat in totaal dertig duizend gulden kosten. De gemeente wil hiervan 10.000 betalen en de winkeliers van de Wijkerbaan en de Stichting Pro Omnibus, eigenares van de panden, gaan respectievelijk 2-9 en 4-9 deel van het bedrag opbrengen. De windoverlast rond en in het win kelcentrum is de winkeliers al vele ja ren lang een doorn in het oog. Gesprek ken met Openbare Werken en de Stich ting hebben uiteindelijk tot de opdracht van het onderzoek, uit te voeren door het Nationaal Lucht- en Ruimtevaartla boratorium te Amsterdam, geleid. Zij spelen rock-bluesachtige muziek die grotendeels bestaat uit eigen werk. Verder hebben zij traditionele blues op een eigen manier bewerkt. De leden van de band zijn Rob Goed koop diverse gitaren, bottleneck, mond harmonica en zang. Hij wordt wel de Nederlandse Rory Gallagher genoemd; Doewe Munk, basgitaar en Jacques Groen, drummer, bekend als drummede- werker van de muziekkrant Oor. HEEMSKERK Achttien vertegen woordigers van politieke partijen zullen zondag 15 mei deelntmen aan de wandel tocht, waarvan de opbrengst bestemd is voor het door Heemskerk gedadopteerde project in Malawi. zien en de knelpunten in bijvoorbeeld de Zeestraat niet als een apart onderdeel gaan bezien. In de Zeestraat onstaan er dagelijks moeilijkheden bij het postkan toor. Het plan is om in dat gedeelte van de Zeestraat zogenoemd kort parkeren toe te staan. nieuwe Stichting (sociaal - medisch) volledig in strijd is met de voor schriften. „Wij zullen desnoods onder politiedwang dit gebruiksvoorschrift handhaven”. BEVERWIJK Met twee vertegen woordigers van de woningbouwstichting St. Wiilibrordus heeft architect Van Wijngaarden uit Delft een rondgang door de Munnikenwegbuurt gemaakt en hij zag goede mogelijkheden om te bou wen, te beginnen op de braakliggende terreinen aan de De Visscherstraat, tot aan de Van Harencarspelstraat en achter de woningen van de Munnikenweg. BEVERWIJK. Op verzoek van NZH zal de buslijn, die de Wijk aan Duinerweg en de Westerlaan aandoet, worden verlegd naar de Alkmaarseweg, Hilbersplein en Westerlaan. Op zaterdag 30 juli kan men van twee uur af op het Burg. Nielenplein gratis deelnemen aan een schaakhappening, waarvoor bekende schaakmeesters zijn uitgenodigd. Woensdag 3 augustus worden de zo- meractiviteiten voortgezet met een jeugdprogramma met medewerking van Ger en Janine met rolschaatsen, Jongle ren op de rollende kogel, goochelen en clownerie. Zaterdag 6 augustus kan men een programma van Noorse en Nederlandse volksmuziek beluisteren, gepresenteerd door ,De Perelaar”. Woensdag 10 augustus is .er straatto neel van de groep Boa Constrictor”, met improvisaties, pantomime en clown- nummers voor de jeugd. Het zomerprogramma wordt tenslotte afgerond op zaterdag 13 augustus met een popfestival van regionale groepen. duin lichte herstelwerkzaamheden uit gevoerd om het gebouw aan de brand veiligheidseisen te laten voldoen. Bij de Stichting zijn o. a. werkzaam de echtparen Dijkers en De Boer. De heren Dijkers en De Boer bezitten het B-diploma verpleegkundige en hebben gewerkt in „Sancta Maria” te Noordwijk. Volgens de heer De Boer is het doel van de Stichting een tehuis te stichten, waarin ex - psy chiatrische patiënten en „vastgelopen jongens en meisjes” een brok woon genot kan worden aangeboden. „In heel de randstad is geen dengelijk tehuis voor deze mensen te vinden. Er zijn wel een paar kleine pensions, maar die worden slecht geleid en werken zonder begeleiding. De pa tiënten en de jongens en meisjes die daar komen wonen zitten binnen de kortste keren weer met problemen en verdwijnen dan opnieuw naar de kli niek”, aldus de heer De Boer. De piepjonge Stichting bezit een bestuur van vier ménsen en heeft zich be kend gemaakt bij de Sociaal Psychi atrische Dienst te Haarlem en de in specteur voor Volksgezondheid te Haarlem. Voor de kunst- en ambachtsmarkt zijn dertig kunstenaars, tien ambachts lieden en een schapenscheerder uitgeno digd. Op woensdagmiddag 22 juni komt de poppenkast van de Dam in Amster dam op het Burgemeester Nielenplein. Zaterdag 25 juni wordt er op dit plein om 20 en 21.30 uur een wagenspel opge- /oerd door de plaatselijke toneelvereni ging „Vriendenkring.” Woensdagmiddag 29 juni kan de jeugd zich op het centrale plein vermaken met het kindercircus Pagetti en Smakkroni. Vrijdagmiddag 1 juli geeft de volks dansgroep „Assumburg” tussen 2 en 4 uur dansles aan het publiek en zaterdag 2 juli treedt deze groep om twee uur op net gasten en volksdansorkest. Woensdagmiddag is er voor de jeugd een mini-kermis op het Burg. Nielen plein en zaterdag 9 juli treedt daar vanaf twee uur het Leids Zigeuneror kest op. „De gemeente is beslist niet van plan er geld op toe te leggen. Mede ook daarvan hangt de hoogte van de tarie ven af. We hebben nog overwogen om ergens in het centrum een blauwe zone te maken, maar dit systeem vraagt evenveel controle als de parkeermeters en het levert geen cent op. Ons plan is wel om op de markt een herindeling van het aantal parkeerplaatsen te ma ken. zodat er wat meer ruimte komt.” In fase 1 zouden daar ruim dertig woningen kunnen worden gebouwd. De architect heeft inmiddels een gesprek met de gemeente gehad, zo wordt in het contactblad van het buurtcomité Munni- kenweg en omgeving gemeld. De woningbouwstichting heeft in overleg met het buurtcomité een brief verzonden aan de gemeente, waarin deze wordt uitgenodigd te gaan deelnemen nu al aanmelden bij het bureau van de Gemeenschapsraad dat dagelijks geo pend is van 8 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17 uur telefoon (02510) 38352. Ook de gegadigden voor de schaak happening kunnen zich via de Gemeen schapsraad aanmelden vooi- de simul- taanwedstrijd of voor een gewone schaakpartij. Bij slecht weer zal wat de openlucht manifestaties betreft worden uitgeweken naar de grote zaal van ,De Jansheeren”. Het programma is inmiddels bij B. en W. ingediend met het verzoek om mede werking wat betreft de vereiste toestem mingen en het verlenen van faciliteiten bij het realiseren van de verschillende programma-onderdelen. wekelijkse persconferentie van het college, dat deze voorschriften ge handhaafd zullen worden en dat des noods onder politiedwang de Stich- Na hotel, pension en opvangcentrum voor politieke vluchtelingen staat „Westerduin” nu op het punt als gezinsvervangend tehuis voor ex-psy- chiatrische patiënten te worden inge richt. Maar de gemeente Beverwijk wil daar een stokje voor steken. Erg veel te bieden heeft de Stich ting de patiënten nog niet. In het muf ruikende „Westerduin” is het nog een grote bende. „Wij willen 1 en 2 persoonskamers inrichten voor maxi maal 40 ex-patiënten”, vertelt de heer De Boer. Zijn collega Dijkers is wat geschrokken van de uitspraken van burgemeester Hubers. Van foto’s wil men niet weten. De Boer wil nog deze week een gesprek met de burge meester hebben om een en ander uit de doeken te doen. De heren Dijkers en De Boer zijn al eerder bij de gemeente geweest en vroegen toen aan de chef van de afdeling algemene zaken of de gemeente garant kon staan voor een bij de bank af te sluiten lening. Men liet een Stich- tingsacte achter. De volgende gang ging richting brandweerkazerne, waar de heer Noomen, zo deelde de heer De Boer dinsdagmiddag mee, de teke ningen van Westerduin bekeek en aanwijzingen gaf om de brandveilig heid van het gebouw te verbeteren. BEVERWIJK. Burgemeester A. Hubers is maandag 9 mei verhinderd zijn wekelijkse spreekuur te houden. aan een projectgroep. Deze projectgroep zou onder andere de bouwplannen voor fase 1 moeten voorbereiden. Het buurtcomité wil een aanvraag indienen voor een „goed en goedkoop- subsidie. Zo’n subsidie wordt door de bewoners toegekend. Een opinie van de brief van de gemeente Beverwijk, waarin staat dat de woningen aan de even zijde van de Munnikenweg en de Wolff en Dekenstraat blijven staan, heeft inmiddels zijn weg gevonden naar de betrokken bewoners. Het buurtcomité heeft in de afgelopen weken de bewoners van de Munniken wegbuurt, die in principe in aanmerking willen komen voor de nieuwe woningen, ingeschreven. Deze inschrijving verplicht nog niemand, maar is wel belangrijk voor degenen die straks in aanmerking Willen komen voor de nieuwe huizen R.H. YC „Afgezien van de knullige presen tatie op het Stadskantoor vragen wij ons af in hoeverre dit werk in de sociaal - medische sector op verant woordelijke wijze kan geschieden. Bovendien heeft Wijk aan Zee in de loop der tijden vele instellingen bin nen gekregen, die al in die richting werkzaam zijn. We kunnen niet toe laten dat Wijk aan Zee onbeperkt wordt opgescheept met Stichtingen uit de sociaal-medische sector. Wijk aan Zee is daarvoor te klein en te kwetsbaar”. De burgemeester gaf voorts een toelichting, waaruit bleek, dat de be stemming van Westerduin nog steeds als „pension” geboekt staat en dat het gebruik van Westerduin door de Op 11, 12, 13 en 14 juli is de fietsvier daagse. Er worden fietstochten voor het hele gezin uitgezet over verschillende afstanden. De start is steeds tussen ne gen en tien uur ’s morgen bij het buurt huis „De Zandkraai” aan straat, 93, telefoon 32549. Woensdag 13 juli treedt vanaf twee uur Marion Eerdenaar op het Burg. Nielenplein op met haar poppenkast en ander kindervermaak. Op de vrijdagmiddagen 15 juli, 22 juli en 29 juli geeft de Volksdansgroep „As sumburg” weer dansles. Zaterdag 16 juli worden in de grote zaal van „De Jansheeren” films van Buster Keaton vertoond (gratis voorstel lingen). Voor woensdagmiddag 20 juli wordt er een spelolympiade voor de jeugd georganiseerd. De kinderen kun nen in verschillende leeftijdsgroepen deelnemen aan tien spelen. Zaterdagmiddag 23 juli geeft de Jo seph Lam Jazzband een dizielandcon- cert en woensdag 27 juli wordt er voor ’s middags een speurtocht uitgezet. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK Het gemeentebestuur wil binnen twee jaar in het centrum van de stad tachtig parkeermeters plaatsen en het Meerplein met een parkeerautomaat uit rusten. De parkeerproblemen zijn momenteel nog wel le overzien, maar binnen af zienbare tijd zal de gemeente er niet aan kunnen ontkomen prijsmechanische maat regelen te nemen om de parkeermogelijkheden in het centrum drastisch te verhogen. Dit deelde wethouder F. Kaebisch jr. dinsdagmiddag mee. Welke tarieven men zal hanteren is niet bekend. Als uitgangspunt hanteert het college het rendabel zijn van de parkeermeters en de parkeerautomaat op het Meerplein. Vier jaar geleden opperde de toemali- ge wethouder van verkeer, P. Sigon, de suggestie om het centrum van Bever wijk van parkeermeters te voorzien. In een notitie werd de aanschaf van zo’n negentig parkeermeters bepleit, waarvan er 80 langs de parallelwegen van de Breestraat zouden komen. De parkeer meters zijn nooit geplaats. Het huidige college heeft eind maart de parkeerproblematiek uitvoerig onder de loep genomen. Aan de hand van de notities uit het verleden en de ervarin gen met het vrije parkeren in het cen trum is er een schets van de toekomsti ge ontwikkeling op papier gezet, waarin een serie principe beslissingen centraal staat. Wethouder Kaebisch legt de na druk op principe-beslissingen, omdat de hele kwestie nog met gemeentelijke des kundigen moet worden doorgenomen. Aan de hand van de dan te geven adviezen gaat het college de problema tiek opnieuw bestuderen. Volgens de wethouder kan er in Be verwijk niet worden gesproken van een parkeerprobleem. De laatste jaren zijn er voor de automobilist heel wat moge lijkheden geschapen om zijn of haar auto te parkeren. De voornaamste reden van het collegeberaad over het parkeren is de komst van veel publiek trekkende bedrijven na. r het centrum van de stad en de toekomstige afsluiting van de parallelwegen van de Breestaat waar door er 80 parkeerplaatsen komen te vervallen. ting nu precies in Westerduin wil gaan doen. Vorige week ontstond er in de badplaats beroering toen bekend werd, dat de Stichting Gezinsvervan gend Tehuis „Westerduin” (opgericht op 8 maart j.I.) in het pand voorzie ningen wilde treffen voor de opvang van o. a. veertig ex-psychiatrische patiënten. Deze nieuwe bestemming van „Westerduin” is volgens de ge meente Beverwijk niet in overeen stemming met het gebruik van het pand, zoals dat is geregeld in het overgangsrecht naar het definitieve bestemmingsplan Oldenburgh Dorpsduinen. Burgemeester Hubers verklaarde dinsdagmiddag tijdens de

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 9