agenda van Als de dood «Havanna Jojo *Ko van Dijk Amadeus Kwartet Alwin Bar Supremes d THEATER MUZIEK ALLERHANDE 19 7 7 DONDERDAG M E I 5 ■■■n 0. Muziek en toneel Tentoonstellingen -J Bioscopen «wijzen i en 4 EaS»? en kortom als Gevarieerd In hei cafe van cultureel Havanna Jojo is een intrigerend stuk van Studio Scarabee uit Den Haag. Aanstaande dinsdag avond in de Toneel schuur. Socrates. De acteur Julien Schoenaerts komt vrijdag- en zaterdagavond (aanvang 20.30 in plaats van 20.15, de gebruikelijke aanvangstijd van de schouwburg) naar de Haarlemse Stadsschouwburg met de beroemde verdedigingsrede van Socrates. Deze Griekse wijsgeer werd in 399 voor Christus op ongeveer 70-jarige Barrelhouse. Een dag eerder, «op vrijdagavond (22 uur), vult één van Nederlands beste bluesgroepen, Barrelhouse, het podium van de Haarlemse Jazz Club (Groot Heiligland 37). De groep beschikt dankzij het typische vocale werk van Tineke Schoemaker over een zeer herkenbaar geluid. De bezetting bestaat verder uit Johnny Laporte (gitaar), Han „Bailey” van Dam (piano), Joy Walker (bas) en Bob Dros (drums). De speciale gast tijdens dit optreden is gitarist Gus Laporte lang te zingen terwijl het euvel verholpen wordt, voorkomt hi j paniek ontevredenheid" Stauthamer-Smit kweg' getiteld, is Stauthamei Hei tameuzr kiminei <‘1 lUouil r< >na *ie' Hiutnew» I ooirnyi- bouu Toneel met Belcampo. Samen met de acteurs Henk Votel en Aus Greidanus heeft Pieter van der Linden een niet-alledaags brok theater gemaakt op proza vap Belcampo. „De Heiligen met de krakeling” heet die produktie van toneelgroep De Appel, waarin Belcampo’s verhalen een geheel eigen leven gaan leiden en dat donderdag, tot en met zaterdagavond (20.30 uur) in de Toneelschuur te zien is. De voorstelling voltrekt zich razend knap en met inzet van een grote fysieke behendigheid, waarin vooral Van der Linden opnieuw blijk geeft van zijn grote theaterexpressie. Het begin van „De Heiligen” is heel poëtisch, maar al spoedig gaat de opvoering over in komische clownerie. De drie acteurs gaan gekleed in nachtponachtige gewaden en bevinden zich aanvankelijk op ziekenhuisbedden. Later worden die verwisseld door een soort variëtépodium, wanneer een knappe interpretatie van Belcampo’s verhaal over het circus wordt gegeven. Silly Wizard Donderdagavond (21 uur) speelt de Schotse folkgroep Silly Wizard in folkcafé De Teerling. Kleine Houtstraat 58. Haarlem De formatie is sinds 1972 aktiefheeft een tweetal albums op zijn naam staan en had erg veel succes op het laatste Assurancetourix-festival in Vlaardingen en op het Cambridge-folkfestival van 1973. Silly Wizard bestaat uit Gordon Jones. Bob Thomas, Johnny Cunningham. Andy Stewart Alistair Simpson en Freeland Barboui Henk Elsink. Volgende week woensdag en donderdagavond (20.15 uur) doet cabaretier-entertainer Henk Elsink met zijn nieuwe one-man-show „Theater en thuis” weer menigeen schuddebuiken. Hij j toont ip een gevatte en humoristische manier de verschillen tussen de artiest op het toneel en de artiest thuis. Elsink treedt j Op in de Velsense schouwburg. Bl tie Roseland. SI i dit mg Cal Jazz. Haarlem doet de oudestijl jazzliefhebhc ongetwijfeld plezier met het concert dat de Duitse oudestijl-bigband The Blue Roseland Orchestra zaterdagavond imde Haarlemse Jazz Club (Groot Heiligland 37) geeft. Deze Duitse groep werd in 19(18 opgericht door tien studenten van de Universiteit van Göttingen. Claus Jacobi en Engelhard Schatz zijn de enige overgeblevenen. Het orkest speelt op erg hoog niveau materiaal van King Oliver, Fletcher Henderson, Ellington, Whjteman en Don Redman, in een stijl die enigszins aan de Limehouse Jazzband doet denken. Blue Roseland was in 1976een van de grootste attracties van het Bredase oudestijl-festival. Aanvang22 uur Nog tot en met komende zaterdag ism het gemeentehuis van Bloemendaal aan de Bloemendaalseweg in Overveen een ten toonstelling te zien van oud en nieuw merk van Cephas Stauthamer en Josje Dit plastiek. Mei- van de hand van Cephas gewaarborgd lijkt Aanvang 22 uur leeftijd ter dood veroordeeld. Dat gebeurde op aanklacht van zijn vijanden en het vonnis luidde: de gifbeker. Socrates had geen school in Athene, maar hield zijn redevoeringen en discussies op straathoeken en pleinen. Daar sprak hij tot de voorbijgangers, van hoog tot laag, van jong tot oud. Schoenaerts bezit als acteur de artistieke innerlijke kracht daar een ongewoon boeiende belevenis van temaken. Liefde half om half. Wie van een avondje onbekommerd plezier houdt wie doet dat niet? kan terecht in de Stadsschouwburg van Haarlem, waar in vrije produktie op 5 mei (20.15 uur) Liefde half om half gaat. Ko van Dijk speelt een belangrijke rol in dit stuk van Alan Ayckbourn, dat onder regie van Adrian Brine met de vereiste vaart over de planken rolt. Het is een spel met komische verwisselingen, waarbij Ayckbourn twee huiskamers half om half in elkaar geschoven heeft, zodat verschillende situaties door elkaar gespeeld worden. Dat verhoogt plezier en tempo. Scapino. In de Haarlemse Stadsschouwburg geeft het Scapinoballet zondagmiddag (14.30 uur) een familiematinee, waarin een drietal verschillende balletten wordt opgevoerd. Hatweeoh, dat door Job Sanders speciaal voor Scapino werd gemaakt, is ontstaan naar aanleiding van een congres van The International Water Supply Association over onze watervoorziening. De associatie met de formule H2o ligt voor de hand, al blijkt dat de choreograaf er een grapje van maakt. Ah, vous dirai-je, maman werd door Maurice Béjart voor Scapino gemaakt Het is een spel van bewegingen en muziek. Waarin hij een zeker wedstrijdelement tussen de drie dansers heeft bereikt. Het wordt gedanst op muziek van Mozart. Vierentwintig blote voeten is een stuk van choreograaf Charles Czarney die door de muziek van James Brown geïnspireerd werd tot het samenvoegen van passen 'en bewegingen, waardoor een lijnenspel ontstaat, meestal opgebouwd in centrum De Egelantier ingang Groot Heiligland 61Haarlem) speelt zich deze week weereen gevarieerd programma af Mary. Scheme van Susaye. oftewel The Supremes. sluiten hun carrière vrijdaga vond af met een concert in de Zandvoortse Beach Club. voltrekt zich onder de mooie klanken van het zigeunerorkest Lautari een romantisch J avondje. Donderdagavond (21.30 uur) treedt folksinger Mike Jones op, zondagmiddag heeft er een hardrock-jamsession plaats 15 uur) en dinsdagavond (21.30 uur) zaterdagavond (20.15 uur) speelt het Zuidelijk Toneel Globe onder regie van Ger Thijs de door hem in het Nederlands vertaalde en tot een verrukkelijk toneelstuk omgewerkte Dialoog van de Franse filosoof Denis Diderot. Hans Hoes speelt Diderot die de neef van de toentertijd (rond 1764) beroemde Franse componist Rameau ontmoet. De tekst van de dialoog tussen de twee is briljant, meedogenloos raak en vaak nog verrassend aktueel. „De Neef van Rameau” is zeer eigentijds toneel, waarin Theu Boermans de nuchtere en kritisch ingestelde neef goed gestalte geeft. Globe speelt het stuk in Pierrots Paradise, het mini-theatertje van Perspekt, Gasthuisvest 47, Haarlem. Inlichtingen tel. 023-316312. Havanna Jojo. Studio Scarabee uit Den Haag presenteert dinsdagavond in de Toneelschuur de eigen produktie ..Havanna Jojo” tijdens twee voorstellingen (20.30 en 22 uur). Scarabee staat „ein vielköpfiges Gespenst, deren jeder eine andere Sprache redet” voor ogen. Havanna Jojo is namelijk geen theater met toegevoegde projectie, ook wordt, er gebruik gemaakt van --eei theatermngelijkhedon n< ril,,, i.- meer Byrd en Susa to. Na de pauze worden een vijftal motetten en zes profane werken ten gehore gebracht Orgel bespeling. Douglas Holliek is docent aan de muziekafdeling van de universiteit te Huil in Engeland. Hij heeft een veelzijdig muzikaal repertoire. Hij houdt zich onder andere bezig met het bouwen van orgels eh elaveeimbels. Holliek speelt zaterdagmiddag(15 uurjop hel Willibrordorgel van de Kathedrale Basiliek Sint Bavo aan de Leidsevaart in Haarlem werken van Peraza, Carvalho, Walther, Bach en van de Engelse componisten Tomkinsen Stanley Muzart-programma. HetSchoten s Christelijk Gemengd Koor geeft onder leiding van Geert de Boer volgende week donderdagavond (20.15 uur) een concert in de Immanuelkerk aan de Van Egmondstraat in Haarlem-Noord. Solistische medewerking verlenen de sopraan Ursula van 't Wout-Stamm, de alt Tine Appelman, de tenor Jan Waayer, de bas Cor van Dijk en de organist Piet Halsema. Het programma vermeldt uitsluitend composities van Wolfgang Amadeus Mozart, namelijk het Te Deum, de Krönungsmesse, de Litaniae de venerabili en het Altaris Sacramento Barok Orkest. In de Engelmunduskerk in Velsen-Zuid heeft zaterdagavond (20.15 uur) een concert plaats van het geheel uit jonge musici bestaande Haarlems Barok Orkest onder leiding van Lex Oosthoek Drie eveneens jonge solisten verlenen hun medewerking: Herre Halbertsma (viool), Joris Boon en Gé Bartman (viool). Het Barok Orkest zal werken van Purcell (The Fairy Queen), Vivaldi, Bach en Hendrik Andriessen (Variaties en fuga voor strijkorkest). Orgelbespeling. Stadsorganist Piet Kee bespeelt dinsdag (20 uur) het orgel van de Grote of Sint Bavokerk te Haarlem in het kader van de Gemeentelijke orgelbespelingen. Hij heeft onder andere de Suite du deuxième ton van Guilain en Trois pièces van César Franck op zijn programma staan Drs. P Het Resistentie Orkest, heeft een monsterverbond gesloten met hét heertje uit de wereld van de kunst met een kleine k De combine zal vrijdag-en zaterdagavond (22.30 uur) in de Haarlemse Toneelschuur (Smedestraat 23) het verzamelde publiek weten te verbluffen met een zeer kolderiek programma, dat is zeker. Drs. P. zegt er zelf het volgende over: „Reeds jaren was het Resistentie Orkest op zoek naar een vocalist. Nu heeft het zo iemand. Een vocalist is een man die zich volgens afspraak ophoudt in de nabijheid van uitvoerende musici Hi j treedt naai voren als het plakband an een viool ineens loslaat, als een schuiftrom bone warm loopt <le aandacht van het publiek discreet moet worden afgeleid Door 32 of meer maten horizontale richting. Een ballet met een erg speels karakter. Als de dood. Het Werktheater uit Amsterdam heeft behalve „Je moet ermee leven” nog een ander stuk gemaakt dat handelt over het thema stervensbegeleiding. „Als de dood” wordt volgende week woensdagavond (20.30 uur) gespeeld in de Toneelschuur. De voorstelling is uitverkocht. Over de dood wordt niet graag gesproken en zeker niet met degene die vermoedelijk spoedig zal sterven. Dat betekent dat de begeleiding van de stervende mens dikwijls veel te wensen overlaat. Worden er niet vaak mensen uit hun vertrouwde omgeving weggehaald om te sterven in een ziekenhuis, omringd door mensen die er even erg of erger aan toe zijn? Het Werktheater heeft met deze voorstelling een actueel probleem bespreekbaar willen maken. Met moer en vork. Van dinsdag-tot en met vrijdagavond 13 mei (20.15 uur) speelt technische theatergroep Perspekt onder regie van Ide van Heiningen hun sprookjesachtige voorstelling Met moer en vork in de Haarlemse Stadsschouwburg. Het geheel is gebaseerd op een eenakter van Tsjechov en twee verhalen van Wilhelm Busch. Van Tsjechov koos Perspekt het verhaal De Misdadiger, waarin een eenvoudige boer een moer van de spoorrails gedraaid heeft om dit als vislood te gebruiken. Tal van hoogst grappige technische vondsten zijn verwerkt in Busch’ eenakters „Hans Huckebein de ongeluksraaf” en „De blaasp’jp”. Hamlet, aflevering zes. Volgende week donderdagavond (20.30 uur) doet Het Onafhankelijk Toneel uit Rotterdam met de zesde aflevering uit hun geruchtmakende Hamlet-cyclus de Toneelschuur aan. Wie de voorgaande voorstellingen van dit eigenzinnige gezelschap heeft gezièn, kan alleen maar zeker weten dat ook deze interpretatie van Hamlet weer een bijzondere zal zijn. Pierrots Paradise. Vanaf volgende week donderdagavond tot en met Amadeus Kwartet. Vlak na de Tweede Wereldoorlog verlieten drie jonge Oostenrijkers Wenen om zich in Engeland te vestigen en te gaan studeren bij Max Rostel. De violisten Norbert Brainin en Siegmund Nissel en de altviolist Peter Schidlof vormden samen met de Engelse cellist Martin Lovett in 1947 het Amadeus Kwartet. Het niveau waarop het Amadeus Kwartet jaren achtereen musiceerde was erg hoog getuige het grote aantal prijzen wat hen ten deel viel. Zo werd hun de doctorsgraad verleend en ontvingen ze bij bun 25-jarig bestaan het DuitseGrootkruis van Verdienste. De vier leden van het kwartet concerteren ondanks hun grote indrukwekkende wereldtournees bij voorkeur in Londen, waar ze ook woonachtig zijn. Vrijdagavond (20.15 uur) zijn ze te beluisteren tijdens een concert in het Haarlemse Concertgebouw. Het programma vermeldt het Kwartet in c (opus 18 nr. 4), het Kwartet in f (opus 95) en het Kwartet in Bes (opus 130) van Beethoven. Alwin Bar. De Haarlemse pianist Alwin Bar ontving zijn opleiding bij Hans Osiek, de piano-pedagoog Piet Vincent, voor de hedendaagse muziek bij Ton Hartsuiker en verder bij Eduardo del Pueyo, Geza Anda, Vlado Perlemuter en Andor Foldes. Na zich geruimte tijd te hebben teruggetrokken van het concertpodium, hervatte hij zijn optreden in de vroegere concertruimte van de Stichting Kadens van de Riviervismarkt. In 1975 won hij het Arnold Schonberg pianoconcours in Rotterdam en trad vervolgens op in binnen-en buitenland. Bar zal volgende week donderdagavond (20.15 uur) tijdens het slotconcert van de pianoserie van Kadens (Smedestraat 31 Haarlem) werken van Liszt, Rachmaninoff, Chabrier, Ravel en Schumann ten gehore brengen. Bavo Cantorij. De traditie van Nederlands eerste koorschool na de Reformatie gaat terug tot in de Middeleeuwen.. De eerste vermelding dateert uit 1307. De koorschool ontwikkelt zich tot aan 1578 voorspoedig. Daarna duurt het tot 1937 voordat Dr Kat de aanzet geeft tot de wedergeboorte van de Haarlemse koorschool. Sinds 1963 is Jan Vaikestijn directeur en muzikaal leider van de Cantorij. Onder zijn leiding werden al zo’n 150 concerten gegeven en gaat het koor ieder jaar op een buitenlandse toernee Zaterdagavond (20 uur) zal de Bavo Cantorij in de Haarlemse Waalse Kerk op het Begijnhof werken uit de Renaissance uitvoeren, om precies te zijn 23 vocale en instrumentale composities. Het programma wordt geopend met drie misdeien van de hand van Clemens non Papa, da Vittoria en Croce Vervolgens worden zes koorwerken uitgevoerd die betrekking hebben op de kringloop van het kerkelijk jaar en spéélt een blokfluitenensemble werken van onder Concertgebouw (Van Baerlestr., tel. 718345) Donderdag 5 mei, gr. zaal 20.15 uur: AVRO Het Residentie Orkest en Düsseldorfer Musikver- ein. o.l.v. Uri Segal, m.m.v. Karin Ostar, so praan, Hein Meens, tenor, Robert Holl, bas. Werken van Haydn Die Jahreszeiten. Zater dag 7 mei, gr. zaal 20.15 uur. Amsterdams Philharmonisch Orkest, Beethoven-cyclus, o.l.v. James de Preist, m.m.v. Christina Ortiz, piano. Werken van Beethoven. Zondag 8 mei. gr. zaal 20.15 uur: Internationaal Kamermu- ziekfestival, m.m.v. Martha Argerich en Step hen Bishop-Kovacevich piano, Willy Gouds waard. slagwerk, Julia Studebaker, hoorn, Mi chael de Roo, slagwerk, Colin Carr en Harro Ruijsenaars. violoncel. Werken van Mozart. Debussy, Schumann en Bartók. Spiegelzaal 11- 13 uur: Nederlandse Omroepstichting ,,Für Eli- se Dinsdag 10 mei, gr. zaal 20.15 uur: Interar- tists Serie, ..Vijf meesters aan het Klavier". Misha Dichter, piano. Werken van Beethoven, Schumann en Prokofieff. KI. zaal, 20.15 uur: Internationaal Kamermuziekfestival, m.m.v. Mark Lubotsky, viool en Ljuba Edlina, piano. Werken van Mozart, Brahms en Schubert. Woensdag 11 mei gr. zaal, 20.15 uur: Internatio naal Kamermuziekfestival, Amadeus Kwartet, m.m.v. Cecil Aronowitz, altviool, Willam Pleeth. violoncel. Werken van Brahms en Schubert KI. zaal, 12.30 uur. gratis luncheon cert Het Nederlandse Kamerkoor o.l.v. Huub Karstens. Stadsschouwburg (Leidseplein, tel. 242311): Donderdag 5 mei, 20.15 uur: Nat. Ballet, „Octet Opus 20 Jeux, Capriccio’’. Vrijdag 6 mei, 20 uur Ned Operastichting „La Bohème". Zater dag 7 mei, 20.15 uur: Publiekstheater Medea" Zondag 8 mei. 13.30 uur. Ned. Operastichting ..La Bohème’ 's Avonds geen voorstelling. Maandag 9 mei, 20 uur- Ned. Operastichting .L’Ormindo” Dinsdag 10 mei, 20 üur: Ned Operastichting „La Bohème". Woensdag 11 mei, 20 uur: Ned. Operastichting „L’Ormindo Carré (Amstel, tel. 225225): T.e.m. 14 mei, dage lijks (beh. zondag en maandag) 20.15 uur- Toon Hermans. Nieuwe de la Mar Theater (Marnixstr., tel. 233462): Dagelijks 20.15 uur: „Bitter Lemon". Komedie van Dimitri Frankel Frank met Jen ny Arean, Carol van Herwijnen, Lou Landré. Shaffy Theater (Keizersgracht, tel. 231311): T.e.m. 7 mei dagelijks (beh. Zondag en maan dag) 22.15 uur. concertzaal, Hauser Orkater: ’t Vermoeden”. T.e.m 12 mei, dagelijks (beh. zondag en maandag) 20.30 uur, zuilenzaal; Was te of Time: „green hills of home". T.e.m. 14 mei dagelijks (beh zondag en maandag) 20.30 uur. Shaffyzaal. Projekttheater ..Bloody. Bloody. Music" Theater De Engelenbak (Nes. tel 232904). Don derdag 5 t.e.m. zaterdag 7 mei en van 11 t.e.m. 14 mei. 20.30 uur: HandkeWeissgezelschap met Büchners Dood", van Gaston Salvatore. Dins dag 10 mei, 20.30 uur „Open Bak" Open podium voor iedereen. Klein Bellevue (Leidsekade, tel. 247248): Dage lijks (beh. s maandags) 20.30 uur Frans Halse ma met „Ik-, Ik en nog er’s ik”. Theater De Brakke Grond (Nes, tel. 232904) T.e.m zaterdag 7 mei dagelijks (beh. zondags) 20.30 uur. „Deuren" van J Bernlef met Henny Orri. Huib Broos e.a Rijksmuseum (Stadhouderskade): T.e.m. 3 juli Borobudur kunst en religie m het oude •lava” Geopend dagelijks 1(1 17 uur. zon en feestdagen 13-17 uur Stedelijk Museum (Paulus Potterstr T.e.m 8 mei Ed van der Elsken „Eije love you” toto's en diaprojectie, t.e.m 15 mei boeken van Jack Sun (alias Victor IV en textiel van Daniel Graffin T e.m 12 juni tekeningen, prenten en foto's van Claes Oldenburg Tem. 30 mei Robert Morris tekeningen rond de reconstruc tie van het Observatorium” Geopend dage lijks 9.30-17 uur, zon- en feestdagen 13-17 uur Tropenmuseum (Lmnaeusstr T.e.m. 30 aug Grenzeloos Werkeloos Tentoonstelling over de werkgelegenheid in de Derde Wereld Gen pend dagelijks 10-17 uur zon-en feestdagen 12- 17 uur Supremes. Tussen 1963 en 1968 boekten The Supremes succes na succes, waaraan de bijdragen van het productieteam en componistentrits Holland-Dozier-Holland alsmede het akelig-herkenbare stemgeluid van Diana Ross niet vreemd was. Diana verliet „het meest succesvolle girl-trio aller tijden” en slaagde erin een haast nog succesvolleré solo-carrière op te bouwen. The Supremes echter bleven bestaan, waren aan deze kant van de Atlantische Oceaan niet meer zo geliefd als in Amerika, maar genieten nog wel een ijzersterke reputatie., Vrijdagavond treden Mary Wilson. Scheme Payne en Susaye Green op m de Zandvoortse Beach Club (Stationsstraat) tijdens een exclusief concert voor Nederland. Dit „Gala-bij-Kaarslicht” belooft een bijzondere gebeurtenis te worden. Voor deze gelegenheid zijn stoelen en tafeltjes neergezet, ?odat een intiem optreden een laatste kans om de Supremes te zien, want de groep wordt na bijna vijftien jaar opgeheven maandag geopend „in 14 li uui Films In Zero Bakenessergraeht 8 Haarlem wordt donderdagavond (20.30 uur). De Melkweg, een rolprent van Luis Bunuel gedraaid In DAC, het jongerencentrum aan de Ripperdastraat m Haarlem, draait vrijdagavond (20.30 uur)een tekenfilm, waarin een bekende kleine Galliër in Egypte heldendaden verricht. zonder het toneelbeeld en het toneelbeeld 1 is niet compleet zonder film. De stemmen op de band zijn bekend. Zij v vertegenwoordigen personen of bepaalde a. groepen, zoals de man Van 6 miljoen, de FBI, enzovoort. Interpreteren van de tekst vervreemdt de stem van zijn oorsprong en K maakt hem onherkenbaar. De speler maakt zich de stem eigen en detailleert op zijn eigen manier hei tevoren geschetste beeld. Havanna Jojo is een experiment met geluid en twee- en driedimensionale beelden, die dwingen tot associëren. De Oudestijl Sheers Bodega.De Graving 'G' moesteeg 9 Haarlem i bied) - I iidagimd (22 uurjde zesmans txivianitti>rinatie Tli< Revival Jassband Amsterdam zaterdagavond (22 uur) u Midgetowm Jazzband ondei leiding n William B Jacket en dinsdagavond 21 30 uuri hei Trio Johan Mulder met 'Hidt stijl nu overgrew is Alhambra I (Weteringschans 134. 233192): „Network", toeg. 14 j. Dag. 14, 19 en 21.30 uur, zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Alhambra 2: „The pink panther strikes again", toeg. a.l. Dag. 14.30, 19.15 en 21.45 uur, zo. 13.45, 16.15, 19.15 en 21.45 uur. Bellevue Cinerama (Marnixstraat 400, 234876). „Silver streak expresse”, toeg. 14 j. Dag. 14.15. 19 en 21.30 uur, zo. 13.15, 15.45, 19 en 21.30 uur. Calypso (Marnixstraat 402, 66227): „Casanova", toeg. 18 j. Dag. 14 en 20 uur, wo. 14 en 20.30 uur. Calypso Club: „Deep end", toeg. 18 j. Dag. 14.15, 19 en 21.30 uur, zo. 13.15, 15.45, 19 en 21.30 uur. Vr. za.nacht 00.15 uur. Centraal (Nieuwendijk 67, 248933): „Deep Throat”, toeg. 18 j. Zo. vanaf 12.30 uur. Dag. 11.15, 12.30, 13.45, 15, 16.15, 17.30. 18.45, 20.15 en 21.30 uur. Cineac Damrak I (Damrak 63, tel. 245648): „De afpersers”, toeg. 18 j. Dag. 13.30, 16, 19 en 21 30 uur% Cineac Damrak 2: „Flesh gordon”, toeg. 18 j. Dag. 18.45 en 21.15 uur, do. vr. ma. di. ook 13.15 en 15.30 uur. Cineac (Reg. Breestr. 31, 243639): „The big bus”, toeg. 14 j. Dag. 13.30, 15.30, 19 en 21.30 uur. Cinema Int. (Aug. Allbéplein 4, 151234): „Once upon a time in the West”, toeg. 14 j. Do. vr. za. zo. 19 en 21.30 uur, ma. di. 20 uur, wo. 21 uur, do. en vr. ook 14 uur. Cinétol (Tolstr. 160, 722291): „De vrouw en het Göta kanaal”, toeg. 18 j. Dag. 20 en 22 uur, zat. alleen 20 uur. Dag. 19.30, 21.45 en 24 uur: „Giacomo Casanova Veneziano”, toeg. 18 j. City I (Leidseplein, 234579): „Cross of iron”, toeg. 18 j. Dag. 14 en 20.15 uur, wo. 14 en 20.30 uur. City 2: „Blindgangers”, toeg. 14 j. Dag. 13.30, 19.30 en 22 uur, zo. 14, 16.30, 19.30 en 22 uur. City 3: „Jour de fête”, toeg. a.l. Dag. 14.15, 18.45 en 21.15 uur. Zo. 13.15,15.45,18.45 en 21.15 uur. City 4: „The go-between”, toeg. 14 j. Dag. 15, 18.30 en 21 uur, zo. 13, 15.30, 18.30 en 21 uur. Corso (Kalverstr. 122, 234561): „Opdracht: „Geen overlevende”, toeg. 18 j. Dag. 14.30, 19 en 21.30 uur, za. en zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Desmet (Plantage Middenlaan 4A. 226551): „Fear over the city”, toeg. 18 j. Dag. 19.30 en 21.45 uur. Du Midi (Apollolaan, 723653): „Turks fruit”, toeg. 18 j. Dag. 14, 19 en 21.30 uur. Flora (Amstelstr. 24, 230469): „Bestemming Cas sandra”, toeg. 14 j. Dag. 20 uur (beh. wo.), za. en zo. ook 13.30 uur. Kriterion (Roetersstr. 34, 231708): „Loflied op de zonde”, toeg. 18 j. Dag. 14.30, 19.15 en 22 uur, vr. za. nacht 00.30 uur. Leidseplein Theater (Leidseplein, 235909): „The last Tycoon”, toeg. 14 j. Dag. 14.30, 19.15 en 22 uur, zo. 13.15, 15.45, 19.15 en 22 uur. Nöggerath (Reg. Breestr. 34, 230655): „Rocky toeg. 14 j. Dag. 14.30, 19 en 21.30 uur, za. zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Parisien (Nieuwendijk 69. 248933): „Erotische wensen van de vrouw”, toeg. 18 j. Dag. 11.30, 13.30, 15.30, 17.30, 19.30 en 21,30 uur., zo. vanaf 13.30 uur. Rembrandtplein Theater (Rembrandtplein. 223542): „De man in het ijzeren masker”, toeg 14 j. Dag. 14.15, 19 en 21.30 uur, zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Rialto (Ceintuurbaan 338, 723488): „American Graffiti”, toeg. 14 j. Dag. 19 en 21.30 uur. Rivoli (Ceintuurbaan 338, 723488): „Rosema ry’s baby”, toeg. 18 j. Dag. 19.30 en 22 uur. za., zo., wo.midd. 14.15 uur. Roxy (Kalverstraat 224, 232809): „The eagle has landed”, toeg. 14 j Dag. 13.15, 16. 18.45 en 21.30 uur. Studio K (Roetersstraat 34, 231708): „Black bird”, toeg. 14 j. Dag. 14.30, 20 en 22.15 uur The Movies (Haarlemmerdijk 161, 245790): „Fe raldo’s le fleurs du miel”, toeg. 18 j. Dag 19 45 en 22 uur, zo. 14, 19.45 en 22 uur Tuschinski I (Reg Breestr. 26, 62633): „Carrie” toeg. 18 j. Dag. 14.30, 19 en 2L30 uur, za. en zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur Tuschinski 2: .A star is born” toeg. 14 j. Dag 14.30, 18.45 en 21.30 uur, za. en zo. 13.15, 16, 19.45 en 21.30 uur. Tuschinski 3: „The Cantebury tales”, toeg. 18 j Dag 14.30, 19 en 21 30 uur. za. en zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Tuschinski 4: „Network”, toeg 14 j Dag 14 30, 19 en 21.30 uur. za. en zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Tuschinski 5: „Midnight cowboy”, toeg. 18 j. Dag. 14.30. 19 en 21 30 uur. za. en zo. 13 30. 16. 19 en 21.30 uur. De Uitkijk iPrinsengracht 452, 237460): „Cna cuervos”, toeg 18 j. Dag 19 en 21 30 uur, za. en zo. 13.15.30. 19en 21.30 uur. vr za.nacht 24 uur Instuif. Een nieuwe maand betekent ook weereen nieuwe instuif, georganiseerd door de Stichting Literaire Instuif Haarlem. Komende maandag komen belangstellenden voor de literatuur bijeen ten huize van Arthur Ponten, Korte Spaarne 29 in Haarlem waar vanaf 20 uur Bies van Ede en Charles Molenkamp uit eigen werk voorlezen. Beiden publiceren regelmatig in het tweemaandelijkse tijdschrift „Zomaar wat verhalen en gedichten” waarvan het nieuwe nummer vanaf komende maandag weer verkrijgbaar is op de instuif en bij enkele boekhandels in Haarlem Bies van Ede debuteerde kortgeleden met een dichtbundel bij uitgeverij Wel in Tilburg „Herinnering aan leven” Yvonne Koldewijn, Eilgelandlaan 802 in Haarlem (tel. 33 96 89) wil graag informatie geven over deze en andere avonden van de stichting en ze is tevens de coördinatrice voor het tijdschrift waaraan iedereen die een redelijk gedicht of verhaal kan schrijven, mag meewerken SBK. In de bovenruimte van Stichting Beeldende Kunst aan de Gedempte Oude Gracht in Haarlem istot en met net einde van de maand werk te zien van de Haag graficus Sees Vlag. In de kelder bin end nog keramiek van Alberdien Rullnianu •Jan van Leeuwen De SBK is van dinsdag toten met vrijdag geopend van 13 17 uui op zaterdag van 11-17 uur en voortsop donderdagavond tussen 20-22 uui Tekeningen. Theo Noordeloos toont tekeningen en schilderijen in de bovenzaal van café-restaurant De Ark. Nieuw Heiligland 3 in Haarlem. De expositie, die duurt tot 6 juni, is dagelijks open van 17 02 uuren bovendien op zondag vanaf 14 uur Theo Noordeloos wilde aanvankelijk politie-agent of zeeman worden maai na enkele tekenlessen van Henk Antes besloot hij het artistieke pad m'te slaan Beeekestijn iVlarianiH’Sow ui< Henk Ames. Robert Smit Ruud Cornelissen en Ipitsj zijn allen beeldende kunstenaars uit Haarlem en omgeving die een groepstentoonstelling hebben samengesteld Hun werk is tot en met 22 mei te zien in het Noordelijk Koetshuis van Beeekestijn Dagelijks behalve op beelden, die dwingen tot associëren. De gebeurtenissen voltrekken zich niet langs -j de wetten van de logica, maar langs wegen 11 die de grenzen van onze werkelijkheid overschrijden. De toeschouwer creëert zijn eigen werkelijkheid en daarmee het verhaal van Havanna Jojo. «1 C (CA

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 13