Spanjaarden begroetten kleine nederlaag tegen Juventus als zege Ballen-meisjes op Wimbledon WK ijshockey Russen weer verslagen Technische commissies afgetreden CRISIS IN KNAU Priem derde sportpuntiqj Begrafenis van Sepp Herberger V POLAROID Belangrijke zege West Ham United >1 SRV— Tijdelijk gratis Polaroid geschenken (waarde ca. 30,-) ,IP Piet en Marjan Ridder v Jj w DONDERDAG 5 M E I 19 7 7 SPORT >gt iroog. motor moet zi) Al vanaf 86.- en. ip tafel elleer den. t aan de stigd. gib SPA AR EN BEWAAR SRV COUPONS VOOR kwaliteits trainings pakken! Zes weken lang SRV traiAingspak- coupons bij elk eigen merkartikel Vtm SRV Dat spaart snel. Voor 15 coupons bebt u recht op een top- kwaliteitjrainingspak. DIREKT-KLAAR fotografie X Polaroid toto's zijn direkt klaar Even nadat u de opname hebt gemaakt, houdt u het resultaat al in uw hand een pertekte zwart-wit ot kleurenfoto' Dit unieke Polaroid direktklaar totogratiesysteem bestaat nu dertig (aar Dit viert Polaroid met een aantal prachtige geschenken (t w.v ca. 30,«oor elke koper van een Polaroid direkt klaar camera Profiteer van deze tndeiijke lubileurri-aktie Uw totonandeiaar weel et alles van Atletico Bilbao defensief sterk Joke v. Beusekom in derde ronde (ADVERTENTIE) I (ADVERTENTIE) Viktor Kortsnoi heeft tot aan de laatste zet om de volle winst gespeeld In deze fase heeft Timman te veel risico genomen In plaats van genoegen te nemen -iet remise, bleef hij op winst spelen Hij weigerde daarom een voorstel tot de vre- LONDEN (Reuter). West Ham United, één van de drie Londense clubs, die met degradatie wordt bedreigd, heeft zich woensdagavond op de ranglijst op kun nen werken door thuis met 2-0 te winnen van Coventry City. Bryan Robson bracht de thuisclub aan de leiding. In de tweede helft benutte Geoff Pike een strafschop voor West Ham, die was toegekend na een overtreding van Terry Yorath. Trevor Brooking, de international, was de beste speler bij West Ham United. Een treffer van Littele heeft er voor gezorgd dat de aanspraak op de titel voor Manchester City aanmerkelijk kleiner is geworden. Daardoor zijn de kampioens kansen van Liverpool gestegen. Manches ter City, dat bij Aston Villa door Dennis Tueart een voorsprong had genomen, zag die verdwijnen toen halverwege de tweede helft Little een van de paal terugspringen de bal over de doellijn werkte (1-1). MALMO (TT). Joke van Beusekom, één van de favorieten voor de enkelspelti- tel bij de wereldkampioenschappen bad minton in de Zweedse plaats Malmö, heeft woensdag de derde ronde bereikt. Zij versloeg de Deense Pia Hansen in drie games: 5-11, 11-4 en 11-7. Marjan Ridder werd in de tweede ronde uitgeschakeld door de Japanse Atsuko To kuda: 11-7, 6-11, 0-11. Ook in het gemengd dubbelspel kwam Joke van Beusekom een ronde verder. Met de Deen Elo Hansen versloeg zij in de eerste ronde de Japanse combinatie Toganoo/Toganoo met 18-15 en 15-11. Nadesja Tkastjenko de Europese kampioene op de vijfkamp van 1974, heeft in Nikolajev een totaal van 4604 punten behaald op de vijfkamp nieuwe stijl Het duel, waarin in totaal vijftien spelers uitkwamen die in de voorgaande wedstrij den een gele kaart hadden gekregen, be gon zeer fair. Naarmate de strijd vorderde werd het duel echter harder. Charles Cor- ver, de Nederlandse arbiter die de wèd- strijd leidde, moest in de tweede minuut na de rust de gele kaart trekken voor de Spaanse libero Guoicoechea die in ver band met een eerdere gele kaart, voor de tweede wedstrijd, op 18 mei in Bilbao, automatisch buiten spel staat. De Nederlandse afvaardiging, die op zaterdag 14 en zondag 15 mei in Rennes zal deelnemen aan invitatiewedstrijden schoonspringen is als volgt samengesteld José de Frel, Lia Molenaar, René Linthuis en Joop Marechal. Op het kunstmatige meer van Idroscalo, dat ligt in de buurt van de Milanese luchthaven, zullen van 29 augustus tot en met 4 september de wereldkampioenschappen waterskiën worden gehouden Het Koninklijk Nederlands Gymnastiek Ver bond (KNGV) heeft vier turnsters aangewezen voor het toernooi om de Europese kampioen schappen op 13 en 14 mei in Praag. De ploeg bestaat uit Monique Bolleboom, Ans Dekker, Karin Stubbe en Marleen Houter. Van het viertal zal Karin Stubbe of Marleen Houter reserve zijn. Die keuze wordt pas kort voor de wedstrijden gemaakt. Wanneer Atletico over twee weken de UEFA-beker zou winnen levert dat de Spanjaarden een premie van ruim 7000 Hans Ree die gedecideerd wou van Paul Boersma, eiste de vierde prijs op In finan cieel opzicht een teleurstelling voor hem omdat een remise in de partij Timman Donner voor hem nogal enig verschil had uitgemaakt gulden op. De Italianen krijgen bij het veroveren van de beker, een bedrag dat twee maal zo hoog is, uitgekeerd. Dit dank zij de goedgeefsheid van de directeur van een in Turijn gevestigde automobielfa briek. De 75.000 toeschouwers in Turijn zorgden voor een recordrecette van bijna 900.000 gulden, de hoogste van dit seizoen. WEINHEIM (DP Al. Onder zeer grote belangstelling van niet alleen sportmen sen is woensdag in Weinheim Sepp Her berger, de oud-coach van het Duitse voet balelftal, die vorige week donderdag op 80-jarige leeftijd overleed, begraven. In zijn afscheidswoord noemde Otto An dres, de vice-voorzitter van de Westduitse voetbalbond Herberger een „eenvoudig mens, maar een grote persoonlijkheid” Onder de belangstellenden was ook een groot deel van het elftal, waarome Herber ger in 1954 in Zwitserland het wereldkam pioenschap behaalde In de laatste ronde ging Kortsnoi reeds op de negende zet tot damerutl ovei In het vervolg kreeg Hofland les in eindspelstra legie Na ruim 21) zetten was hij met meer bestand tegen de langzaam toenemende druk die Kortsnoi op zijn stelling uitoe lende Van Wijgerden en Van der Vliet besloten reeds na vijf zetten tot remise, blij dat ze van de spanning verlost waren Daarente- Na het eindsignaal van Charles Corver begroetten de Spanjaarden het verlies van 1-0 als een overwinning. De opstellingen waren: Juventus: Zoff, Cuccureddu, Gentille, Scirea en Morini, Tardelli, Furino en Benetti, Causio, Bonin- segna (Gori) en Bettega. Atletico Bilbao: Iribar, Villar, Escalza, Guoicoechea en Guisasola, Guaderra, Iru- reta en Roja 2, Dani, Churruca en Roja 1. Woensdagavond barstte dus de bom, toen het bestuur zich achter de suggesties van Anton Huiskes om Sjef Swinkels, Toi- ne van den Goolberg, Piet van Gerven en Hans Keizer als vakgroeptrainers aan te stellen. Daarnaast zou Anton Huiskes blij ven zoeken naar meer kandiaten voor deze functies, die meer inhoud hebben dan lou ter het trainen van atleten. De vakgroep- trainers moeten vooral hun kennis over dragen naar de basis, de clubtrainers dus Polaroid is een gedeponeerd handelsmerk ,dn Polaroid i o Polaroid Nederland, de Boelelaaii 1? Amsterdam Kill 'ei WENEN (SID). De verrassing bij het toernooi om het wereldkampioenschap ijshockey lijkt compleet. De ploeg uit de Sovjet-Unie, die zich in haar eerste zes wedstrijden als de nieuwe wereldkampi oen leek aan te dienen, kan de titel na twee achtereenvolgende nederlagen bijna vergeten. Verloren de mannen uit de Sovjet-Unie maandag met 1-5 van de Zweden, die na de komst van hun echtgenotes onvermoede krachten wisten aan te spreken, woensdag bleek de regerende wereldkampioen Tsje- choslowakije voor de Sovjet-Unie een ono verkomelijk struikelblok: 3-4. LONDEN (UPI). Ook op het eer biedwaardige Wimbledon, dat volgen de maand zijn honderdjarig bestaan viert, komt de vrouw meer in tel. Dit jaar zullen voor het eerst naast de ballen-jongens ook ballen-meisjes fun geren. Een woordvoerster van de All Eng land Club maakte woensdag bekend dat naast de gebruikelijke tachtig bal len-jongens ook tien meisjes als ophaal- ster van ballen zullen optreden in het veertiendaagse toernooi. „Zij zullen ballen-meisjes worden genoemd,” ver klaarde zij „en geen bal-personen”. (Van onze sportredactie) LEEUWARDEN Terwijl de strijd om de eerste plaats beslist was, heeft zich in de laatste ronde van de strijd om de naionale schaaktitel een fel gevecht ont wikkeld om de overige prijzen. De aan dacht concentreerde zich op het duel tus sen de grootmeesters Jan Timman en Jan Hein Donner Nadat Timman alles in het werk had gesteld om de eindstelliug in het middenspel te compliceren, ontstond een eindspel waarin hij met het ioperpaai tegen loper en paard moest strijden Het bestuur van de FIFA heeft gisteren in Monaco beslist dat Brazilië, Peru en Bolivia het eindtoernooi van de Zuidamerikaanse zone in de voorronden van het toernooi om het wereldkam pioenschap voetbal 1978 in Cali (Comlumbia) dienen te spelen. Brazilië speelt op 24 juli tegen Peru en op 27 juli tegen Bolivia. Op 31 juli volgt het duel Peru-Bolivia De nummers 1 en 2 van dit toernooi plaatsen zich direct voor het eindtoer nooi om het wereldkampioenschap weg zag zich de winst tegen Jae van Baarle ontgaan, omdat hij in de slotfase een steek je liet vallen Zijn 5de prijs was toen echter al veiliggesteld De beide technische commissies hebben nog geprobeerd de nieuwe KNAU-struc- tuur althans wat betreft het technische terrein tot september van dit jaar uit te stellen, maar al spoedig werd duidelijk dat het nieuwe KNAU-bestuur daarvoor wei mg voelde gen streden Hans Bóhm en Pa til van der Stenen meer dan vijf uur, voordat ze in de deling van het punt berustten Vooral op eigen terrein is Altletico Bilbao, dat op weg naar de finale o.a. AC Milan en CF Barcelona uitschakelde, bijzonder sterk. Piet Ridder werd in de tweede ronde van het herenenkelspel uitgeschakeld. Hij was kansloos tegen de Indonesiër Ilie Sumirat: 3-15, 2-15. Sumirat was bij de open Engelse kampioenschappen halve finalist en werd toen uitgeschakeld door de latere winnaar, de Deen Fleming Delfs. Rob Ridder be reikte de derde ronde wel. Hij versloeg de IJslander Johann Kjartansson met 15-1 en 15-4. de Nog op de 34ste zet kon Tienman een eindspel bereiken met een pluspion, maar met ongelijke lopers In plaats daarvan ondernam hij nog een laatste poging Don ner strafte die poging •onmiddellijk af Door deze nederlaag moet Timman nu de tweede plaats delen met Donnei De KNAU staat achter Anton Huiskes, die ais trainingscoördmator overigens geen full-time-functie krijgt (en deze ook niet nastreeft) Zijn werkterrein blijft voornamelijk beperkt tot de landelijke teams voor spel en sport Dat gebeurde in de 15de minuut toen inter national Tardelli de Spaanse doelman met een kopbal versloeg: 1-0. Daarna was Iri bar een niet te passeren hindernis voor „Juve”. (Van onze sportredactie) ARNHEM. De Koninklijke Neder landse Atletiek Unie heeft een trainings- coördinator (Anton Huiskes), maar is sinds woensdagavond beide nationale technische commissies (voor senioren en de jeugd) kwijt. Dat is de balans van een beslissing, die het hoofdbestuur van de KNAU woensdagavond nam. Het wereldkampioenschap ijshockey 1978 is toegewezen aan Praag. De wed strijden zullen worden gehouden van 26 april t.m. 14 mei. Dit is een week later dan het lopende kampioenschap. Deze ver schuiving zal Canada in staat stellen een meer representatief team op de been te brengen TURIJN (SID/AFP). Na de nederlaag tegen Leeds United in de finale van het toernooi dat destijds de Jaarbeurs-beker heette en het verlies tegen Ajax in de finale van de strijd om de Europese beker voor landskampioenen (1973) ziet het er voor Juventus opnieuw somber uit. De Italianen brachten het woensdagavond voor 75.000 toeschouwers in het stadion van Turijn in de eerste finalewedstrijd om het toernooi om de UEFA-Cup tegen Atletico Bilbao niet verder dan een overwinning van 1-0. Newcastle verloor de uitwedstrijd tegen Leicester City door een treffer in de bles suretijd. Steve Earle was de maker van dit doelpunt. Leicester miste overigens in de eerste helft een strafschop. De stand aan de kop van de eerste divisie is: Liverpool 38-54, 2. Manchester City 39-51, 3. Ipswich Town 39-49, 4. Newcastle United 39-47, 5. Aston Villa 36-44. TORTOSA. Er is in de Ronde van Spanje maar één man die wint (Maertens) en maar één ploeg die er werkelijk voor rijdt (Fiandria). In dit voetspoor probeert ook de Frisolploeg, zoals woensdag in de achtste etappe Priem met zijn derde plaats, nog de nodige graantjes mee te pikken, maar de thuisrijders, de Span jaarden, komen er nauwelijks aan te pas. De explosie is er nu. Zelfs de bekende trainer Wil Westphal lijkt hiervan het slachtoffer te zijn geworden, hoewel An ton Huiskes hem graag in het team had begroet. Ook hier speelden echter per soonlijke conflicten, onderling wantrou wen, te weinig vertrouwen in eikaars kunnen enz. een grote rol. Tsjecho-Slowakije, dat de eerste ont moeting tegen de Sovjet-Unie in dit toer nooi met 1-6 had verloren, heeft na deze overwinning alle mogelijkheden op pro longatie van de titel in de eigen hand. Bij winst in de resterende twee wedstrijden tegen Zweden en Canada blijft Tsjecho- Slowakije wereldkampioen. Canada ver slo^g met 7-0 Zweden. De stand: 1 Tsjecho- Slowakije 8-13, 2 Sovjet-Unie 8-12, 3 Zwe den 8-12, 4 Canada 8-11 De uitslag van de achtste etappe is; I Freddy Maertens (Bel). 141 kilometer in 4 uur 13 minuten en 29 seconden, 2 Marc Demeyer l Bel) z.t.. 3 Cees Priem <Ned) z.t., 4 Benny Schepmans (Bel) z.t., 5 Geert Malfait (Bel) z.t. 8 Jos Schipper z.t.. 42 Fedor den Hertog z.t Het algemeen klassement is: 1 Maertens, 32 uur 38 minuten en 19 seconden, 2 Lasa (Spa) op 1 00, 3 Gonzales-Linares (Spa), op 1.44, 4 Thaler (Wdl). op 2.03, 5 Perurena (Spa), op 2.15, 22 Schipper, op 21 41 31 Den Hertog, op 30.38. 54 Priem, op 55.16 Door de houding van het KNAU-be stuur, onder leiding van de nieuwe voorzit ter Wim de Beer, bereikte de al lang aange stoken lont het kruitvat, dat eindelijk explodeerde. Al jarenlang is er van tal van zijden veel kritiek op de beide technische commissies. Niet alleen van bestuurszijde, maar zeker ook van de kant van de atleten. Het KNAU-parlement de unieraad toonde zich echter een te log lichaam om te kunnen ingrijpen Eindstand 1 en kampioen van Neder land Vikiui Kortsnoi 12 punten 2 Donner en Timman o 4 Rees 5 Langeweg 7 6 Ligtennk 6,5 7 Hartoch 6 Van Baarle, Böhm Van der Vliet en Van Wij gerden 5,5. 12 Boersma en Van der Ster ren 5, 14 Hofland 2,5 In de 60ste en 83ste minuut be hoedde de Spaanse international zijn ploeg voor een mogelijk onoverkomelijke achterstand met twee knappe reddingen bij acties van Juventus’ beste speler Causio. Juventus, dat op het punt staat Italiaans kampioen te worden het staat met nog drie wedstrijden te spelen één punt voor op stadgenoot Torino zag geen kans de muur van verdedigers die de Spanjaarden voor de uitstekende doelman Iribar op trokken meer dan een keer te doorbreken. De beide internationale meesters Kiek Langeweg en Gert Ligtennk kwamen res peetievelijk tot de vijfde en zesde plaats Ligterink verloor van Hartoch en Lange ln feite dus een crisis binnen de atle- tiekunie, waarvan het bestuur zich pal achter oud-schaatscoach Anton Huiskes in zijn nieuw? hoedanigheid van atletiek-trai- ningscoördinator schaart, daarbij het risi co incalculerend, dat de nationale techni sche commissies hun vertrouwen in het bestuur zouden opzeggen. Misschien nog niet, want na Barcelona komen nog zware etappes in de Pyre neeën. Maar voorlopig hebben Augustin Tamanes (de winnaar van 1976), Domingo Perurena (tweede), Miguel-Maria Lasa (derde in ’75 en ’76) reeds een achterstand van minuten op Maertens. Het Spaanse persbureau EFE maakt er zelfs gewag van dat „Maertens en de zijnen de enigen zijn met een gezonde mentaliteit om te winnen” Kleine maten f 39- Grote maten 149,-. Dat is geen guldens, maar tientjes goedkoper! Vraag de SRV-man om inlichtingen zuivelservice Uitslagen dertiende ronde Van Wijger den Van der Vliet «2- Ree- -Boersma 1-0, Van Baarle- Langeweg a, Böhm- Van der Sterren Timman--Donner 0-1 Hartoch Ligtennk I 0 Kortsnoi Hof latid l 0 Marjan Ridder- verslagen door Atsuko Tokuda Het enige doelpunt in de UEFA Cup-finale tussen Juventus en Atletico Bilbao is een feit. De Spaanse doelman Iribar is verslagen door een kopbal van Tardelli. Anton Huiskes werd enkele maanden geleden benaderd om binnen de KNAU tot een team van vakgroeptrainers te komen, waarmee hij en de KNAU kon werken in de richting van de Olympische Spelen van 1980. Huiskes aanvaardde na enig aarze len die opdracht, die voortvloeide uit de nieuwe structuur (zowel organisatorisch als technisch), die de unieraad van de atletiekunie een tweetal maanden geleden accepteerde. Ondanks het feit dat ook Huiskes op de hoogte was van de weerstand binnen de in de nieuwe structuur naar een zijpad gedi rigeerde technische commissies, volhard de de oud-schaatscoach in het zoeken naar nieuwe kandidaten die als vakgroeptrai ners ook een nieuwe zaak binnen de „nieuwe" KNAU zouden kunnen op treden Anton Huiskes hechtte vooral waarde aan het formeren van een hecht team, maar ontmoette tal van moeilijkheden. Tal van persoonlijke controverses binnen de trainingswereld leken een vroegtijdig ein de te maken aan zijn „formatiepoging”, te meer daar de technische commissies, die helemaal niet zo geporteerd zijn van de KNAU-structuur, tegenwerkten Timman: teveel risico in eindspel "■Bil tester ,:B

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 33