Nederlandse bedrijven concurreren door kwaliteit Nieuw gebouwtje voor Velsense volkstuinders MEDICIJNEN BETEUGELEN AVONDDRIEDAAGSE SUCCESVOL BEËINDIGD ,PASPOORT’ MOET GEBRUIK stand 1-u' Rg, Itajg ERASMUS 'belastingverlaging^ jTV vrijdag 6 mei O 5 TUINDIEVEN SNEL IN KRAAG GEVAT BOEKENBOM HOND MISHANDELD Samvro verontrust over ongebreideld geslik Watervrienden houden Degradatieduel VVB-Volewijckers zwemwedstrijden BOEKENBOM en besteed een Geen spreekuur Insluiper in De Luchte Bekijk nu de zonnige zomermode van Bleyle - Lucie Linden - Marianne Paris - Wibor Auto opengebroken I 4 I V R IJ D A G 6 M E I 19 7 7 VFXSEN-IJMUIDEN 4 Kwaliteit •••••••••••ssssset Pas op de plaats MOEDERDAG Geef een 0, Nederland 2,18.40 uur i IJMUIDEN Op het gebied van de zeesleepvaart en de off-shore- bevoorrading jg de laatste jaren een overcapaciteit ontstaan, die zich steeds duidelijker begint af te tekenen. En die overcapaciteit zal nog aanmerkelijk toenemen door de schepen, die nog in aanbouw of in bestelling zijn. De Nederlandse zeesleepbedrijven, die zich in deze twintigste eeuw een naam hebben opgebouwd op het gebied van de sleepvaart, beginnen de gevolgen hiervan te merken, al is er van een alarmerende situatie nog geen sprake. s I» VELSEN 'TÉTdamesmodehuis MARKTPLEIN IJMUIDEN t J i ADVERTENTIE er >p E— mw «MM «W OM* W* (Van een onzer verslaggevers) w hebben. ADVERTENTIE Moe maar voldaan, ondanks de wat onplezieriger weersomstandigheden, hebben donderdagavond de 716 deelnemers van de te jonge kinderen als ingeschrevenen meeliepen. Voor die i i Bureau Wijsmuller in IJmuide heeft zijn vloot lange tijd niet uitgebreid, maar kwam vorig jaar met twee nieuwe grote sleepboten, de „Typhoon en „Tem pest”, gericht op zeesleepwerk en op de off-shore-activiteiten. Bij de ingebruik neming moest men al ervaren, dat er in het winterseizoen op de Noordzee weinig emplooi voor beide nieuwe schepen was. IJMUIDEN. De zwemvereniging de Watervrienden afdeling IJmuiden orga niseert zondag 8 mei zwemwedstrijden in het Velserbad. De nieuwste slepers van Wijsmuller, „Typhoon" en „Tempest”, moeten het hebben van de kwaliteit en ervaring van de bemanning om in een oververzadigde markt concurrerend te kunnen zijn. e- fl ir >t IJmuiden, Lange Nieuwstr. 243, tel. 13144, Santpoort Hoofdstr. 234, tel. 378371 BOEKHANDEL f r r 1 i ?n 0- m is f g n ADVERTENTIE DREES over 1S1 Herengr. 94 A'dam I Tel efnr 020’247793 I ma t/m do 9-4 uur I Het gebeurt nog regelmatig dat patiën ten te veel medicijnen slikken. Nog ernstiger wordt het wanneer zij allerlei geneesmiddelen door elkaar gebruiken. Het gebouw staat op het complex van de vereniging in Santpoort. De officiële heropening heeft plaats om half drie, daarna houdt het bestuur een receptie tot vier uur. De Samvro heeft het paspoort in IJ muiden gelanceerd omdat de organisatie zich zorgen maakt over het ongebreidel de geslik van pillen, poeders en drankjes. VELSEN. De wethouder van socia le zaken, de heer Th. C. Witte houdt maandag 9 mei geen spreekuur. Ook het spreekuur van wethouder H. J. Scheeper van onderwijs komt woensdag 11 mei te vervallen. SANTPOORT. Op zaterdag 21 mei wordt aan het Santpoortse Groenlaantje het verenigingsgebouw van de Volks tuinvereniging IJmond heropend. een einde maken. Daarop dienen alle middelen die gebruikt worden te worden vermeld. Het medicijnenpaspoort is vanaf vol gende week bij de drie IJmuidensë apo thekers en bij alle huisartsen in IJmui den gratis verkrijgbaar. Het is de bedoe ling dat de bezitter zelf zijn persoonsge- vens zoals, naam, adres, telefoonnummer en geboortedatum, op de kaart noteert. DRIEHUIS. Tussen dingdag 3 en donderdag 6 mei heeft ongewenst bezoek zich toegang verschaft tot een flat van het bejaardentehuis De Luchte waarvan de bewoonster in het Zeeweg Ziekenhuis verblijft. De wedstrijden die om twaalf uur ’s middags beginnen, staan in het teken van de Velser Sportweek. Er wort deel genomen door de Schwimm Gemein- schaft Bergisch Gladbach Bensberg en de Watervrienden uit Delft en Lisse. Bij Smit Internationale in Rotterdam zijn de laatste jaren in hoog tempo nieuwe sleepboten in gebruik genomen, zoals de Smit London, de Smit Rotter dam. en onlangs de Smit New York, terwijl de Smit Houston binnenkort in de vaart komt. Tezelfdertijd heeft zich een nieuw sleepvaartbedrijf van Neder landse origine een plaats op de wereld- zeeón opgebouwd. International Trans port Contractors, dat nu met zeven nieuwe sleepboten werkt, naast de sleep boten, die men onder contract heeft. En het sleepbedrijf Willem Muller uit Ter- neuzen heeft drie nieuwe zeesleepboten besteld, die evenals de nieuwe schepen van Wijsmuller aangepast zijn voor off- shore-werkzaamheden. Mammoet Trans port uit Amsterdam wil bovendien een eigen zeesleper laten bouwen voor het transport van haar afzinkbare pontons. VELSEN-NOORD De voetbalver eniging VVB in Velsen-Noord bereidt zich voor op de degradatieduels met de clubs Zaandijk en Volewijckers'Amster dam. De drie clubs zijn alle onderaan de ranglijst van de derde klasse KNVB geëindigd met 17 punten uit 22 wedstrij den. VELSEN. Dankzij de oplettendheid van een automobilist kon de politie van Velsen in de nacht van donderdag op vrijdag drie mannen aanhouden die voornemens waren op strafbare wijze de bloemetjes buiten te gaan zetten. In een tuincentrum in Haarlem ontvreemden zij rollen gazongras en een hoeveelheid violenplanten. Bij Smit heeft men voorlpig geen plannen voor uitbreiding van de vloot zeeslepers en supplyboten. Er zijn nog twee Smit-Lloyds in aanbouw en de sleper Smit Houston moet nog in ge bruik worden genomen. Maar daarmee is voorlopig het vernieuwingsprogramma avond-driedaagse hun wandelprestatie beëindigd. Drie avonden hebben deze deelnemers 10 kilometer gewandeld. De avond- driedaagse werd gehouden in het kader van de Velser Sportweek en georganiseerd door de wandelsportvereniging De Ken- Bij Willem Muller in Terneuzen is men ook niet zo bang, dat er straks voor haar bestaande drie slepers, „Nederland, Engeland en Holland” en voor de drie in aanbouw zijnde anchor handlingslepers geen emplooi is. Het bedrijf, dat gelieerd is aan Stuwa in Rotterdam verwacht vol een deel „eigen werk”. Dat eigen werk is ook de reden, waarom Mammoet Trans port een eigen sleepboot laat bouwen. Het bedrijf heeft vorig jaar twee afzink bare pontons in gebruik genomen en wil die met eigen sleephulp vervoeren. maal was dat een langwerpige medaille met de afbeelding van de vuurtoren erop. Hiertoe was door het bestuur van de wan- delvereniging besloten omdat dit jaar de vuurtoren van IJmuiden honderd jaar bestaat. Als onderdeel van de Velser Sportweek kan de driedaagse alvast als een geslaagd evenement worden bekeken, voor deel nemers en organisatoren. En tevens voor de EHBO-ploeg, die dit jaar weinig of geen hulp heeft hoeven te bieden. Een woordvoerder van Smit Internati onale wijst erop, dat de overcapaciteit niet zozeer bij de Nederlandse bedrijven ligt, alswel internationaal. De gevolgen daarvan zijn bij het bedrijf, dat vijftien zeeslepers omvat en zo’n 40 bevoorra dingsschepen onder de naam Smit-Lloyd, te merken in de prijzen.: „Er is sprake van een duidelijk teruglopende prijs in de zeesleepvaart >en de off-shore, al blijkt nog steeds dat kwaliteit en erva ring die bij de Nederlandse bedrijven een grote rol spelen, nog. steeds voor goede prijzen kan zorgen. Ook Wijsmul ler heeft de ervaring, dat daar waar kwaliteit in het sleepwerk wordt ge vraagd men nog weinig hinder heeft van de bestaande overcapaciteit. Van ITC komt hetzelfde geluid, dat er door origi naliteit, vakmanschap en visie op de toekomst nog tot goede prijzen te komen is. „De cliënt, die ervan verzekerd is, dat zijn transport veilig en binnen de gestel de tijd op. de plaats van aankomst is, blijkt bereid daarvoor een goede prijs te betalen, „aldus een woordvoerder van ITC. De automobilist die de nachtelijke ar beid opmerkte slaagde er in de auto van het drietal onopgemerkt te volgen. De rit eindigde in IJmuiden. Daar meildde de ooggetuige omstreeks twee uur op het politiebureau wat hij had gezien terwijl hij tevens het kenteken van de auto kon opgeven. Tien minuten na de melding konden een 21-jarige invzoner uit IJmuiden, een 23-jarige inwoner uit ’t Harde en een 21-jarige inwoner uit Heemstede worden aangehouden. Het gestolen goed bevond zich nog in de auto. Het drietal werd overgedragen aan de politie in Haarlem. Thuis werd Speedy Vier maal in bad gestopt. Maandagochtend werden de wonden door de dierenarts Th. C. Win kel in Velsen gereinigd en gehecht. Door men vergeten de politie in te lichten, de consternatie van het gebeurde heeft men vergeten de politie in te lichten IJMUIDEN. Uit een auto die afge sloten stond op de parkeerplaats aan de IJmuider Slag zijn donderdagochtend tussen 11 en 12 uur een draagbare radio en een leren voetbal gestolen. Aangeno men wordt dat de dief er in is geslaagd de vergrendeling aan de binnenkant van het portier te ontsluiten. De artsen én apothekers vullen de rest in. De specialisten, verbonden aan het Zeeweg Ziekenhuis, hebben de Samvro laten weten, medewerking te zullen ver lenen aan het experiment. Overigens wordt er op gewezen dat het project pas kans van slagen heeft als de patiënt de moeite neemt bij elk bezoek aan arts of apotheek, de kaart mee te nemen en te tonen. Groeiende overcapaciteit dreigt in zeesleepvaart en bevoorrading In het winterseizoen is de overcapaci teit op de Noordzee erg groot. De afgelo pen winter hebben tientallen supply boten in de haven van Aberdeen in Engeland aan de ként gelegen. En met deze supplyers werpt men zich tijdens die periode ook in de sleepvaart om desnoods tegen lage prijzen een graantje mee te pikken. Dat er voor, de echte zeeslepers toch nog goed betaald werk gevonden kan worden, hangt sterkt sa men met de ervaring, die op deze meest Noorse supplyboten in het sleepwerk niet zo groot is. Daardoor moeten hoge verzekeringspremies worden betaald, terwijl de ervaren zeesleepbedrijven te gen veel lagere premies kunnen werken. nemer Jagers. Deelname was daarom volkomen open, met het nadeel dat soms kinderen was .tien kilometer ook te lang. Toch is niemand van de 716 deelnemers uitgevallen. Donderdagavond verzamelden allen zich bij de Minister van Houten laan om te wachten op elkaar, waarna men gelijk en onder begeleiding van de IJmuider Harmonie het laatste deel van de route zou afleggen. Via de Groeneweg, Plein 45, Kalverstraat en Kennemerlaan ging de driedaagse in optocht naar de Grahamstraat, met de Hugo de Grootschool als startpunt en eindpunt. Daar kreeg iedere deelnemer de herinneringsmedaille uitgereikt. Dit- van Smit afgerond. Mammoet Transport moet de order voor haar eerste zeesleper nog plaatsen. Verdere plannen om een vloot van meerdere schepen op te bou wen heeft men niet. „Het is zuiver bedoeld om onze eigen transporten te kunnen vervoeren”, aldus een woord voerder van Mammoet. Directeur J. F. Wijsmuller heeft eerder gezegd plannen te hebben, voor de bouw van nog twee nieuwe zeesleper-anchor handling tugs van het type „Typhoon”. Mogelijk, dat deze schepen iets minder sterk zullen worden. Een order is echter nog niet geplaatst. Dat kan zelfs zeer gevaarlijk zijn. Een simpel voorbeeld: een suikerpatiënt raakt snep verkouden en haalt bij apotheker of drogist een hoestdrank- je. Het drankje', bordevol suiker, kan op de suikerpatiënt die immers geen zoetig heid verdraagt, een averechtse werking Voor de gebruikers van medicijnen wordt het echt gecompliceerd als zij regelmatig meerdere artsen en specialis ten bezoeken. Onafhankelijk van elkaar schrijven de medici geneesmiddelen voor. Maar niemand weet precies wat de patiënt dagelijks aan diverse medica menten naar binnen werkt. Aan die onoverzichtelijkheid moet het paspoort VELSEN De acht maanden oude Ierse Setter Speedy van de familie Van Vliet uit Velsen is afgelopen week end het slachtoffer geworden van dierenmishandeling. Na te zijn aangeval len door een herdershond waarbij hij een paar stevige verwondingen opliep kreeg hij van de eigenaar van de herdershond een emmer afgewerkte motorolie over zich heen. GEBOREN: S. P. Raspoort - Koomen, d., IJmui den. A. M. Zwagerman - van den Akker, z.,t IJmuiden. F. Oosterhuis - Beetsma, z.l, Santpoort. A. C. Th. Kok - Braam, d., IJmuiden. OVERLEDEN: L. J. van der Hulst. 79 jr., echtgenoot van: C. N. Evers, IJmuiden. B. C. Wesse ling, 78 jr.. echtgenote van: J. Bronk- horst, IJmuiden. W. F. Veldmeijer, 48 jr., echtgenoot van: A. C. Otte, IJmuiden. D. Méijburg, 76 jr., weduwnaar van: A. Verbeek, IJmuiden. L. van der Meijde, 87 jr., echtgenote van: A. Dam, IJmui den. H. Post. 45 jr., echtgenoot van: A. C. van der Zwan, IJmuiden. C. Dekker, 76 jr., IJmuiden. ONDERTROUWD A. Haan, IJmuiden en I. Hemken, Velsen(Zuid). G- H Pel, ..E. Veenstta, beiden IJmuiden, J. C. F. Crutchelow, Alkmaar en IJ. C. Zoon. Velsen(noord), T. M. Kamp, Nic. Haarlem, en H. P. F. Wevers, .IJmuiden, J. H. Kroone, en E. D. M- Verduin, beiden Velsen(noord), C. J. Zeegers, en M. E. van Laar, IJmuiden, C. C. J. Rutters en J. P. Lubben, beiden IJmuiden. C. Buis, en L. C. O. Venema, beiden IJmuiden. A. P. Langbroek, IJmuiden en IJ- van Galiën Heemskerk. GEHUWD: H. J. Verdikt - I. M. Koomen, IJmui den, Pres. P. H. Bosscher - J. A. van Baaren, IJmuiden, G. van der Winden - T. A. M. Duivelshof. Heemskerk, E. H. J. Donker - F. M. Zeilmaker, Driehuis, E. J. Stomphorst - A. E. C. Keijzer, IJmui den. M. de Krom - S. H. P. C. M. Goes, Santpoort, J. Steenhoek - R. G. Haak, Velsen-zuid. A. C. Broek - H. J. Stroo- mer, IJmuiden. IJMUIDEN. De Samvro (de Sa menwerkende Vrouwenorganisaties) waarin alle vrouwenverenigingen van Velsen zijn gebundeld, heeft het initia tief genomen tot de invoering van het zogenaamde medicijnenpaspoort. Met de ze kaart moet voorkomen worden dat patiënten een verkeerde combinatie van medicijnen gebruiken^ Woon- en slaapkamer werden over hoop gehaald, terwijl met een stevig voorwerp afgesloten kasten en laden werden geforceerd. Voor zover kon wor den vastgesteld bedroeg de buit eer radiotoestel. De eerste ontmoeting in deze nacom- petitie wordt dinsdag 10 mei om zeven uur ’s avonds gespeeld tussen Volewijc kers en VVB. De wedstrijd heeft plaats op het terrein van Volewijckers in Am sterdam. VVB heeft voor haar suppor ters gratis busvervoer geregeld. K i f- <WWssi

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 5