Anderlecht heeft nóg ’n Nederlander Topjudoka Bosman kritisch aan vooravond WK: sportpuntiq TALENTEN HAKEN AF Kanoselectie EX-VOLENDAMMER WIL TERUG NAAR NEDERLAND tototips treffers en missers Actie van Belgische coureurs KUIPER „NEGATIEF" IN DOPINGAFFAIRE Basketbalzege VAN POUCKE WELLICHT IN FINALE EC-2 te D I N S D A G 19 I 0 M E I SPORT 19 7 7 Bijdragen: Leen v. d. Lugt Twee kampioenen De Belgische voetbalsuppor ters van Anderlecht rekenen erop dat trainer Raymond Goe thals in de finale van het Euro- pa-Cuptoemooi voor bekerwin naars de 20-jarige Nederlandse spitsspeler Ronny van Poucke zal opstellen. Anderlecht speelt woensdagavond in het Olym pisch Stadion in Amsterdam in de finale tegen Hamburg SV. 4- -J een Jan Ruiter De aandacht gaat verder nog uit naar 1-3 (Van onze sportredactie) AMSTERDAM. Na de Bosbaanregat- ta beeft de bondstechnische commissie van de Nederlandse Kano Bond de selec ties bekend gemaakt voor deelname aan de internationale wedstrijden in Gent (se nioren) en Essen (junioren). Kuiper: „Ik heb de afgelopen weken steeds ontkend - op advies van de KNWU - om mijn naam niet in opspraak te bren gen. Ik was namelijk overtuigd van mijn onschuld. De Belgische Wielerbond echter maakte de namen toch bekend en ik wil Ik heb Goethals een ferme hand gegevën en gezegd'. Het is beter voor Anderlecht dus ook voor ons als we de rel vergeten. Ach, iets blijft er natuurlijk toch wel han gen, daarvoor is er te veel gebeurd”. Jan Bosmans kritiek richt zich vooral op de amateuristische aanpak van het judo in Nederland. „We proberen het wel professi oneel te benaderen, maar ernaar handelen doen we zeker niet. Van een sociale, gees telijke of medisch verantwoorde begelei ding is binnen de Budo-bond bepaald geen sprake. Je wordt op al die vlakken maar aan je lot overgelaten. Ik heb vaak de indruk”, vervolgde Bosman zijn verhaal, „dat het bij sommige amateurvoetbalclub- jes beter geregeld is dan bij de Budo- bond”. „Alles moet altijd van één kant komen. Ik heb zelden medewerking ondervonden. Als ik bijvoorbeeld eens naar de masseur zou willen gaan, moet ik dat uit mijn eigen zak betalen. Daarom doe ik dat ook nooit. Natuurlijk helemaal fout. Iedere topspor ter heeft op zijn tijd een goede verzorging nodig, al was het alleen maar voor de psyche van de mens”, aldus de Amster damse halfzwaargewicht. dezer dagen eens met deskundigen nagaan of ik daarover een proces tegen de BWB kan beginnen. Ik voel erg veel voor het aanspannen van een kort geding”. Ruiter redeneert nuchter. Bij Ander lecht verdient hij een vorstelijk salaris en dat zal hem in Nederland nergens geboden De jongste affaire (waarbij Freddy Maertens, Eddy Merckx, Walter Plan- ckaert, Willy Teirlinck, Karel Rottiers en Michel Pollentier betrapt zijn op het ge bruik van Stimul, dat de verboden stof pemoline bevat) heeft nogeens aan het licht gebracht dat er veel lacunes zitten in de huidige Belgische dopingwetgeving, en ook dat de reglementen niet nageleefd worden, aldus mr. Van Gauwelaert. Hij zei dat tijdens een discussie in het programma Sporttribune van de BRT. De advocaat gaf toe dat het hoge aantal en de belangrijk heid van de betrapte renners aanleiding zijn om nu actie te gaan ondernemen. Hij zei er met name ontstemd over te zijn, dat de wetgeving alleen de sportment sen aanpakt. „Waarom mag een minister tijdens nachtelijke debatten en een vracht- meeste judoka’s er al een vermoeiende week hebben opzitten. Een week, waarin men overdag bezig geweest is met z’n werk en ’s avonds meestal tot 11 of 12 uur met de training voor de sport. De meesten komen dan ook bekaf op Papendal aan. En dan word je dan nog verder afgemat. De mees te judoka’s hebben na zo’n weekendtrai ning drie dagen nodig om weer te her stellen”. „Kijk”, vervolgt de zevenvoudig Neder landse kampioen z’n verhaal, „als je dat allemaal weet, is het niet zo vreemd dat we in Ludwigshafen slechts met twee kampi oenen en voor de rest allemaal mensen van het tweede en derde garnituur aanwezig zijn. Ik wil niets van die jongens zeggen. Ik constateer alleen maar het feit. En daar heb ik het echt wel eens te kwaad mee. Je krijgt zo af en toe het gevoel dat de hoge heren niet weten waar wij judoka’s mee bezig zijn". „Natuurlijk begrijp ik ook wel dat je geen mensen kunt opstellen die nooit ko men trainen. Die judoka’s hebben dan ook zeker geen recht van spreken. Ik consta teer alleen maar dat de zaken veel dieper liggen. Zaken waarvoor de Budo-bond en Peter Snijders de ogen sluiten. Die mensen wuiven alle kritiek weg. Als we op deze manier doorgaan, zie ik van het hele judo in Nederland niets meer terechtkomen”. Eindhoven ontmoet een vrijuit spe lend Telstar. De IJmuidenaren hebben dit seizoen zelf lang genoeg in de rats gezeten zodat zij weten wat het bete kent om onder die omstandigheden aan een wedstrijd te beginnen. Voor Telstar is het zaak de sportieve plicht volledig na te komen en het Eindhoven erg zuur te maken. Zaak blijft het dat de tegenstanders van deze drie zich hopelijk tot het uiter ste zullen geven, iets dat de laatste weken gelukkig zeer beslist is gebeurd 30.000 Belgische franken. Hij werd als wisselspeler aan de selectie toege voegd en kwam in het seizoen 1974- 1975 vijf keer voor het eerste elftal uit. De eerste-divisiewedstrijden kennen in Wageningen-PEC en Willem H-Vites- se de belangrijkste. De Zwollenaren hebben het zwaarste brok te verteren en zullen op de Berg op grote tegen stand stuiten. Vitesse kan gebruik ma ken van de weer opgaande lijn en in Tilburg moet daardoor met Willem H af gerekend kunnen worden. tip 3 l 1 1 1 3 3 1 2 2 2 2 3 Van Gauwelaert heeft aangekondigd dat wanneer de werkgevers van de renners akkoord gaan, er een grote actie zal ko men. Die zal waarschijnlijk inhouden dat de profs vanaf 15 mei alle controles in België boycotten. Verder zullen de Belgen overwegen niet aan de nationale titelstrijd deel te nemen en uitzending naar de we reldkampioenschappen af te slaan. Op bredere schaal komt er ook een actie. De beroepswielrenners van Europa vergade ren 17 mei in Milaan, en daar zal de uitein delijke beslissing vallen of men het tot een krachtmeting met de bonden wil laten komen. 1-1 4-0 1- 0 1-1 0-0 0-0 1-1 2- 3 0-0 1-1 1-1 3,0 1- 2 2- 2 4-3 de plaatsen twee en drie op de competi- tieladder. Zoals het er nu uitziet blijft Feyenoord met lege handen achter, en dat zou aan het begin van het seizoen ondenkbaar zijn geweest. De Rotter dammers ontmoeten FC Twente in ei gen Kuip en zijn bij winst volledig afhankelijk van AZ’67 en PSV. De Alk- maarders ontvangen het altijd lastige FC Den Haag, dat in Alkmaar goed voor de dag pleegt te komen. Slechts één overwinning op eigen terrein is de buit van AZ’67. Ook hier is een gelijk spel voldoende, omdat het doelsaldo veruit het beste is. FC Amsterdam ontvangt het reeds probleemloze FC VW. De Venlonaren hebben zonder kleerscheuren hun eer ste jaar eredivisie erop zitten en zullen ook in Amsterdam de mouwen echt wel opstropen. Het zal FC Amsterdam ook nu wel weer lukken de laatste wedstrijd veilig over de streep te komen. NEC krijgt Ajax op visite. In acht wedstrij den die men tot op heden in Nijmegen tegen elkaar speelde, wist NEC er géén te winnen, maar bleven de Amsterdam mers vijf keer aan de goede kant van de score. Ajax is op weg geweest om Ruud Geels tet Europees topscorer te maken, maar ook hierin blijkt dat als het moet het meestal niet gaat. Ook NEC zal alle zeilen bij zetten om het benodigde ene punt te halen om niet weer in de verge telheid terecht te komen. De geruchtmakende affaire lijkt in Bel gië de aanleiding te gaan vormen tot een directe confrontatie tussen de beroeps wielrenners en de bonden. De veront waardiging in het peloton is zo groot, dat nu reeds wordt gedacht aan een totale boycot van alle medische controles in België. Advocaat Wilfried van Gauwe laert, woordvoerder van de Unie van Bel gische Beroepswielrenners, heeft al laten weten dat er voor België een actieplan klaar ligt, en ook getracht zal worden in andere landen de coureurs te bewegen stelling te nemen tegen de huidige do pingcontroles. „Voor mijzelf maakt het allemaal niet veel meer uit. Ik heb er in de loop der jaren mee leren leven. Ik weet zo langzamer hand ook wel wat ik nu wel en niet zou doen. Talrijke inzinkingen hebben mij wijs gemaakt. Ik praat dan ook niet zozeer voor mezelf, maar meer voor de jonge judoka’s, die meestal al snel uitgekeken zijn op het topjudo. Gefrusteerd zie je ze afhaken. Kijk, op die manier zijn al tiental len talentjes in de afgelopen jaren verloren gegaan. Degenen die dan ook beweren dat we in Nederland niet voldoende aanvoer hebben, weten er niets van”. Jan Bosman is van mening dat er de laatste jaren tientallen judoka’s vooral zijn af geknapt op de keiharde weekendtrainin- gen. „Peter Snijders trekt wat dat betreft de lijn van Ruska helemaal door. Ik heb judoka’s op Papendal zien overgeven van vermoeidheid en ook als gekreukelden naar huis zien gaan. Snijders is een heel beste jongen, maar hij vergeet tijdens de training een heel belangrijk facet: dat de wagenchauffeur op lange ritten wel stimulerend middel nemen en een renner niet”, vroeg hij zich af. Beroepswielrenner Walter Godefroot voerde aan dat een ren ner zich niet meer kan verzorgen, omdat zelfs de gewoonste geneesmiddelen stof fen bevatten die op de verboden lijst staan. „Op de verpakking van Stimul staat dat kinderen vanaf drie jaar een tablet mogen nemen. Maar een beroepsrenner niet”, zei Godefroot. Hij was ook zeer boos over het feit dat er nauwelijks verweer mogelijk is voor een renner die in beroep gaat. Die verschijnt namelijk voor een zelfde com missie als die hem heeft veroordeeld. Toto 20 staat geheel in het teken van de strijd om de laatste degradatieplaats in de eredivisie. Nog drie ploegen, FC Amsterdam, NEC en Eindhoven ko men hiervoor in aanmerking, waarbij de Amsterdammers en Nijmegenaren door hun betere doelsaldo genoeg heb ben aan een gelijkspel. Jan Ruiter kent de Hamburger Spiel Verein alleen via tv-flitsen. „Stevige ploeg mag ik wel zeggen. Het kan een zeer mooie finale worden. Anderlecht en HSV zijn teams met veel individuele kwaliteit. En met een vol Olympisch Stadion zal het een zalig Amsterdams avondje kunnen wor den. Nee, ik doe geen prognose. Heeft weinig zin ook”. Twintigduizend Belgen komen naar Am sterdam. Daar is vooral Arie Haan blij mee. „En als dan ook nog de Nederlandse toeschouwers op de tribunes Anderlecht- gezind zijn, is het helemaal mooi. De kan sen? Nou, laat ik het mooi houden: fifty- fifty”. worden. Toch wil Ruiter het liefst terug naar zijn geboorteland. Ruiter: „Ik zou dolgraag weer in Holland onder de lat staan. Ik ben nu op een leeftijd gekomen dat je heimwee krijgt naar je vaderland. Heus, dat heeft niets met sentimenten te maken. Nederland is voor mij nog steeds een prachttand Ik kom daar best voor uit”. Freddy Maertens zegevierde wederom in de Ronde van Spanje. De dertiende etappe van I Gualada naar Lerida (135 km) eindigde in een srpint waarin Demeyer tweede werd. Wereld kampioen Maertens behoudt de leiding in het algemeen klassement. Jean Pierre Coopman heeft zijn Europese titel in het zwaargewicht al weer moeten afstaan. In Antwerpen verloor de Belgische steenhouwer op punten van de Franse bokser Lucien Rodriguez. In Kampen was de Nederlandse volleybal- ploeg niet opgewassen tegen de Franse equipe. De ploeg van Jaap Kortsloot ging met 2-3 tenon der in het laatste treffen van het kwalifica tietoernooi van het Europees kampioenschap. Beide teams hadden zich hier al voor geplaatst. Mike Boit liep een snelle 800 meter in het Amerikaanse Eugene. De Keniaan had in de I stromende regen maar 1.45,87 nodig. De Rus Alexander Averin bracht de tweede etappe van de Vredeskoers op zijn naam. Land- I genoot Aavo Pikkoes werd tweede maar de I leiding in het klassement blijft in zijn handen. De I wielrenners reden gisteren van Warschau naar I Lodz Van Poucke heeft zich de laatste weken bij Anderlecht in de kijker ge speeld. De Nederlander werd in 1973 van IJzendijke, een plaatsje tussen Breskens en Temeuzen, naar Brussel getransfereerd voor een bedrag van (Van onze sportredactie) GENT-OSSENDRECHT— Hennie Kui per. die steeds nadrukkelijk heeft ont kend. blijkt toch „de Nederlandse wielrenner" te zijn die betrokken is bij de in België ontstane dopingaffaire. Kuiper erkende dat maandagavond toen een tweede onderzoek (de contra-expertise, die een beschuldigde coureur kan aanvra gen) aan het licht bracht dat hij vrijuit gaat. PSV, de andere gegadigde, zal even eens in en tegen Haarlem op winst moeten spelen. De deelcijfers verschil len amper met die van Feyenoord en een gelijkspel van PSV en een grote winst van Feyenoord kan toch nog voor een verrassing zorgen. In vijf seizoenen ging de strijd in Haarlem gelijk op en werden de punten bijna gelijkelijk ver deeld. (Van onze sportredactie) AMSTERDAM. „Topsport bedrijven binnen de Budo-bond is een levensgevaar lijke zaak”. Deze en nog enkele andere opzienbarende uitspraken lanceerde Am sterdammer Jan Bosman in een gesprek waarin hij opi vrij openhartige wijze zijn visie gaf op het Nederlandse judo-gebeu- ren van de laatste jaren. Dat zijn woorden hem zeker niet in dank zullen worden afgenomen door de amateuristische bondsleiders, realiseert hij zich terdege. Jan Bosman pleit dan ook niet alleen voor een betere begeleiding op alle terrei nen, ook zou hij graag zien dat er wat meer door de overheid voor de sport gedaan zou worden. „Het zou ideaal zijn als de topju doka’s bijvoorbeeld maar halve dagen hoefden te werken. Ik ben ervan overtuigd dat men daar binnen twee, drie jaar de vruchten van zal gaan plukken. Gaan we gewoon op dezelfde voet door, dan voorzie ik in de toekomst de grootste problemen. Want zoals de meeste topjudoka’s momen teel de topsport bedrijven, is levensgevaar lijk. Hartinfarcten en dergelijke zijn dan ook beslist niet uitgesloten”. De toenmalige trainer van Ander lecht, Hans Croon, stelde Van Poucke vorig seizoen 15 keer op. Niettemin gaf Croon de voorkeur aan Gilbert van Binst, die van achterhoedespeler tot spits werd omgeturnd. Van Poucke slaagde er maar niet in een vaste plaats in de hoofdmacht te krijgen, doordat hij wegens militaire dienst niet alle trainingen kon bijwo nen. Hoewel Van Poucke, die in Tilburg gelegerd is, deel uitmaakt van het Ne derlandse militaire elftal, was de com mandant van de legerplaats niet op de hoogte van zijn voetbalkwaliteiten. Fa ciliteiten werden Van Poucke dan ook niet verleend. Nu is dat anders en krijgt Van Poucke toestemming om twee keer per week bij Anderlecht te trainen. Ronny van Poucke kwam enkele we ken geleden in het nieuws, toen hij werd opgesteld voor de wedstrijd tegen Club Brugge. Goethals had met het oog op de Europa-Cupwedstrijd tegen Na pels Jean Thissen en Ludo Couck bui ten dq lijnen gelaten. Hoewel Ander lecht met 2-0 van Club Brugge verloor, speelde Van Poucke een verdienstelke wedstrijd. Vorige week speelde Van Poucke de tweede helft mee in de wedstrijd tegen Beerschot. Opnieuw was hij een van de meest opvallende spelers. De belang stelling voor Vim Poucke is dan ook in grote mate toegenomen. Armand Schelfhaut, secretaris van Anderlecht: „Verschillende clubs hebben al interes se in Van Poucke getoond, maar het is niet de bedoeling dat de Nederlander verkocht wordt”. Anderlecht heeft lange tijd de Lierse aanvaller Jan Ceulemans willen aan trekken, maar voor hem zouden 20 mil joen Belgische franken op tafel moeten worden gebracht. Raymond Goethals: „Waarom zouden wij zo’m groot bedrag uitgeven als we met Van Poucke over een gelijkwaardig talent beschikken?” Van Poucke mist echter nog de nodi ge ervaring, maar Goethals is ervan overtuigd dat de Nederlander binnen twee jaar de top zal bereiken. Volgens Belgische insiders is Van Poucke nu al in staat Peter Ressel van zijn plaats te verdringen. Het is echter de vraag of Goethals in de finale de voorkeur aan Van Poucke zal geven boven Peter Ressel. Niet voor niets wordt van Goethals gezegd dat zijn tweede voornaam „Voorzichtig heid” is. Radicale veranderingen is men van Goethals niet gewend. In ieder geval zullen in de Europa- Cupfinale in Amsterdam vier Neder landse spelers deel uitmaken van het elftal van Anderlecht. Naast Jan Rui ter, Arie Haan en Rob Rensenbrink zal óf Peter Ressel óf Ronny van Poucke worden opgesteld. AMSTERDAM (ANP). De Nederland- I se basketbalploeg (heren) heeft maandag in de Amsterdamse Apollohal zijn tweede oefenwedstrijd in een serie van drie tegen Frankrijk met 100-98 gewonnen. Bij de rast leidde Frankrijk met 51-44. De eerste ontmoeting verloor Nederland zondag in I Den Helder met 82-85; dinsdag volgt in Venray de derde en laatste wedstrijd. Judoka Jan Bosman: „De top moet maar halve dagen hoeven werken." Cees van Kooien, G.A.Eagles, is weer pro- duktief. Van de laatste zes door de Devente- naren gescoorde doelpunten nam hij er vijf voor zijn rekening. Ruud Geels kwam twee wedstrijden achtereen niet tot scoren (FC Amsterdam en Roda JC). Dat gebeurde dit seizoen ook op de tweede en derde (AZ’67 en Haarlem) en acht ste en negende (NAC en FC WV) compete tiedag. Ondanks dat de competitie komende zon dag zijn laatste dag ingaat waren er toch nog enkele spelers die zondag jl. hun eerste com- petitie-goal maakten. Gozems (FC Utrecht), Pala (FC VW), Smits (PSV), Mohorovic (NAC) en Meutstege (Sparta) waren de laat bloeiers. FC Groningen produceerde sinds 27 fe bruari weer meer dan één goal in een wed strijd. In en tegen FC Dordrecht bleef met met 1-2 aan de goede kant. Dick Nanninga (Roda JC) eindigt met een produktieve bui. In de laatste negen wedstrij den maakte hij acht van de tien Roda doel punten. Tegen Ajax maakte hij alle vier de goals die dit seizoen door Roda gemaakt zijn tegen de Amsterdammers. Het eredivisie programma van afgelopen zondag leverde 32 goals op. Sinds 7 novem ber, 35 goals, was dit aantal niet meer voorge komen. De 5-0 nederlaag van NEC bij Sparta was de grootste nederlaag sinds 31 maart 1974 toen men met dezelfde cijfers bij FC Amster dam verloor. De Graafschap, terug naar de eerste divi sie, en Eindhoven, de belangrijkste medege gadigde, kwamen in resp. zestien en vijftien wedstrijden niet tot scoren. De 1-2 nederlaag van Ajax tegen Roda JC was de eerste nederlaag op eigen terrein sinds 12 september toen Sparta met 1-3 ster ker bleef. Dertien wedstrijden achtereen zonder ne derlaag telde AZ’67, voordat PSV, 2-0, hier een eind aan maakte. Datzelfde PSV is in zijn laatste zes thuis wedstrijden niet op een tegengoal getrak teerd. Twaalf punten en twaalf voor-goals. NEC verloor zijn laatste vijf wedstrijden op vreemd terrein telkens. FC Twente scoorde in zijn laatste drie thuiswedstrijden zeventien keer. In de Apollohal volgden 300 toeschou wers het gebeuren, dat voor Nederland de op één na laatste test was voor het kwalifi catietoernooi voor het Europese kampi oenschap, dat binnenkort in Stockholm wordt gehouden. De scorers waren: Nederland: Kees k j Akerboom (20), Jan Dekker (19), Theo Kropman (14), Al Faber (12), Bert Kragt- wijk (11), Hugo Harrewijn (8), Dan Cra- mer (8) en Anton van Helfteren (8). Frankrijk: Hervé Dubuisson (18). Mi- chel Sénégal (16), Eric Beugnot (15), Jac- ques Cachemire (12). Alain Larrouquis (111). Alain Durand (9). Jacky Lamotte I Barry White (6). Ange Vebobet (2) en Ma- W thieu Bisseni (2). Gent: Arend Bloem (Wormer), Lo Jacobs (Krommenie), Sjef Rutte en Ruud van der Doe (beiden Haarlem), IJze Huizing) (Leeuwarden), Martin Willems (ZlaandaW eir Ineke Bakker (Amsterdam). De jeugdploeg bestaat uit: André Reit- maier (Bert Ruys, Ron Baayens, Rob Bun schoten, Ron Stevens (alleen Zaandam), Ron Heyselaar (Haarlem), Erik Koppenol en Jan Berk (De Rijp), Per Heuser (Am sterdam), Hans Seegers (Enschede). De wedstrijden in Gent tellen als deelne mende landen Polen, Italië, Frankrijk, Spanje, België, Engeland, Nederland, Zwitserland en West-Duitsland. tje mee te pikken. „Ik sta nog voor één seizoen bij Anderlecht onder contract, maar ik zou dolgaag nog eens met het Grote Geld kennismaken. Maar welke club heeft een fors transferbedrag over voor een man van 30 jaar? Ik ken er geen, hoewel ik weet dat er voor mij interesse bestaat”. Jan Ruiter spreekt de berichten tegen dat Raymond Goethals de voorkeur zou geven aan de Nederlander Ronny van Poucke in plaats van Peter Ressel. Ruiter: „Vergeet dat maar rustig. Je denkt toch niet dat Goethals zo maar Ressel gaat passeren? Lijkt me ook niet juist. Van Poucke heeft zich opgewerkt tot vaste wis selspeler, maar knokken om een Europa Cup is natuurlijk even iets anders. Echte blessures hebben we niet. Dockx heeft lasf van een enkel, maar hij zal er wel bij zijn. Zo niet, dan speelt Vercauteren”. I Jan Ruiter wil liever met meer stilstaan ,1 bij die ophefmakende Brusselse twist. Hij H kijkt liever uit naar woensdagavond en U naar het komend seizoen. Want ook Rmtei M wil alsnog proberen om tegen het einde H van zijn carrière nog een financieel graan (Van onze sportredactie) BRUSSEL. „Een paar maanden geleden wilde ik nog weglopen, nu sta ik al weer in het doel tijdens de Europa-Cupfinale. Wat kan het raar lopen in de voetballerij”, mijmert Anderlecht-doelman Jan Ruiter aan de vooravond van de Europa-Cup-II- finale tegen het Hamburgse HSV. „Het was een turbulent jaar voor mij”, zegt Jan Ruiter. „Veel hoogtepunten, denk maar aan de wedstrijd met Oranje in Ijsland. Maar ik heb ook diep in de put gezeten. Die ordinaire ruzie met trainer Goethals. Na een openhartig gesprek met hem is die zaak bijgelegd. „Het kan raar lopen Het tegenonderzoek in het laboratorium van de Gentse universiteit, waar professor Debackere aanvankelijk een positief re sultaat ontdekte, werd afgelopen woens dag onderbroken door de Nederlandse deskundige drs. Ketelaars, die via de KNWU door Kuiper was ingeschakeld. De Nijmeegse farmacoloog vocht het onder zoek in Gent aan, waarna maandag - in aanwezigheid van Ketelaars - een nieuwe procedure op gang kwam met als resultaat een negatieve reactie. „Maar”, verdedigt hij zich, „er zal iemand moeten zijn die bepaalde zaken aan de kaak stelt. Want een willig oor binnen de bond vind je toch niet”, aldus Bosman, die zeker vindt dat hij recht van spreken heeft. „Ik loop nu al zo’n dikke acht jaar mee, heb alles ook wel zo’n beetje meegemaakt, zodat ik heus wel weet waar over ik praat”, zegt hij en snijdt terloops ook nog eventjes de Europese judokampi- oenschappen aan die deze week in het Westduitse Ludwigshafen gehouden worden. ’75-’76 ’76-’77 1-3 Eindhoven-Telstar 0-3 G.A.Eagles-FC Utrecht 1-0 Feyenoord-FC Twente 1-3 FC Amsterdam-FC WV 0-1 RodaJC-NAC 1-2 NEC-Ajax 0-3 De Graafschap-Sparta 1-2 AZ’67-FC Den Haag 0-4 Haarlem-PSV 1-0 FCDenBosch-Volendam 1- 2 Wageningen-PEC (Z) 0-2 Willem Il-Vitesse 2- 2 FC Groningen-Excelsior '74-’75 0-0 2- 2 3- 0

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 19