Organisatoren gaan zich beraden op toekomst twee arbiters KNVB-beker NZO: TOCH UROPA CUP Stadt winnaar Andere opzet van toernooi Max Tripels: voetbal met Hovenkamp twee duels geschorst rSPORT assendeltt V.d. Mije: remise kort geding toto-lotto sportpuntiq J duidelijk beeld in ludwigshaven I 1 VRIJDAG 1 3 M E I 19 7 7 33 SPORT 2 a r J r Overleg KNWU Industrieterrein,Tel. (075) 287252* Bij station Krommenie spoorlijn over. 1e weg links. Moeilijker -11 Nederlands judo OLYMPIA’S RONDE FINANCIËLE ZORG NIJMEGEN. Mr. M. Tripels, bondsbe- velden, voorgesteld voetbalwedstrijden het onmiddellijk voor enige tijd uit het 292 ndsen PETER HEERKENS M (ADVERTENTIE) Prijzenbedrag: Ib )f ld riaim, telveense manager, die weinig goede n. - 146,1 100,1 4S5,( judokampioenschappen dan wel uitroe pen dat hij content was met de verrichtin gen van zijn jongens, feit was dat Neder land er internationaal gezien (met alleen de wedstrijden in de klassen half, licht en alle categorieën en de landenwedstrijd nog voor de boeg) in Ludwighshafen niet aan te pas is gekomen. Alleen Peter Ade laar heeft tot dusver zijn uitzending naar de Westduitse havenstad aan de Rijn kun nen waarmaken. Alle andere judoka's hebben op het continentale titelgevecht geen rol van betekenis kunnen spelen. (Van onze sportredactie) ZEIST. De KNVB-bekercompetitie krijgt met ingang van komend seizoen een andere opzet. Zo zullen er vanaf de kwart finales zowel uit- als thuiswedstrijden worden gespeeld, waardoor het beker- voetbal, zowel sportief als financieel, aantrekkelijker zal worden. De clubs uit het betaalde voetbal zijn door AZ op de hoogte gebracht, terwijl het sectiebestuur Betaald Voetbal inmiddels heeft laten weten het voorstel in beginsel te willen aanvaarden. Zaterdag zal dit voorstel ter sprake komen bij de vergade ring van het sectiebestuur Betaald Voetbal op Papendal. Bondscoach Joop Middelink, de coördi nator van Olympia’s Ronde, blijkt de af gelopen tijd namens het bestuur met de Nederlandse bond (KNWU) gesproken te hebben over de mogelijkheden om voor de komende wedstrijd de kosten te drukken door aan de internationale verplichtingen te sleutelen. De vereniging werd veroordeeld tot be taling van ƒ729,80 zijnde de kosten van een deurwaarder, het proces en de advo caat van Stadt. ling in de A-categorie namelijk is voor Nederland als wielernatie een prestige- zaak (door dat predikaat telt de wedstrijd mee voor het klassement om de Wereldbe ker) dat de KNWU zeker zal proberen te behouden. Bovendien zit de wielerbond met de morele verplichting om als tegen prestatie voor tal van invitaties die Neder landse amateurs in de gelegenheid stelt internationale ervaring op te doen, buiten landse ploegen hier startmogelijkheden te bieden. ZEIST (ANP). Hugo Hovenkamp zal wndag niet van de partij zijn bij de wed- itrijd AZ'67-FC Den Haag, die de Alk- naarders bij winst een plaats in het toer- •ooi om de UEFA-beker oplevert. Fred Harting: „Als de vooruitzichten niet beter worden moeten we onze A-status maar inleveren. 84,00 5« 118,01k 84,60 127,71 1,» 141, S 40,00 7,10 124,50 44,11 67,80 146, S) 62,11 72,10 56» 55») 39,20 90,70 146,50 12721 137,00 31.00 132J0 76» 16850 68,» 70» 49» 62» 63» 48» 643,01 47» 66» 85» 71» 31,0 28» Lichtgewicht van de Brandt was giste ren de enige die meerdere malen op de mat kwam. Na al in de eerste de beste ronde door de latere poule- en zilveren medaille winnaar Szabo aan de kant gezet te zijn, wist het felle vechtertje uit Eindhoven de eerste ronde van de herkansingen te over leven tegen de Israëliër Chiadad, die hij na vier van de vijf minuten zuivere speeltijd een verwurging kreeg. Echter vijf minuten later moest de nummer drie van Neder land in de Roemeen Nicolea alweer zijn meerdere erkennen, waarmee de kans op een derde plaats verloren ging. Extra steun van de KNWU (bijdrage thans: ƒ5000) lijkt daarom eerder te ver wachten dan het schrappen van de aandui ding „Internationaal”. Olympia’s coördi nator Joop Middelink, als bondscoach nauw betrokken bij het uitzenden van na tionale ploegen: „Het probleem is, dat ook de KNWU grote geldzorgen heeft. Men begrijpt de ernst van onze situatie volledig en men zou er ook graag op dit moment wat aan doen, maar het kan niet. Mis schien zou de KNWU eens kunnen probe ren om een extra subsidie van de NSF te krijgen. Want het is natuurlijk voor onze relatie tot de internationale wielrennerij wel gewenst dat we die buitenlandse ploe gen in Olympia’s Ronde kunnen houden”. sponsors wier geld als een belangrijke bron van inkomsten op de begroting staat. In tegenstelling tot andere jaren heeft Olympia dit keer geen hoofdsponsor (steeds goed voor een bedrag van tien a vijftienduizend gulden). nische n val- - De re- jur. De basiskosten, die verbonden zijn oeilijk lezers (Van onze speciale verslaggever) LUDWIGSHAFEN. Bondscoach Pe ter Snijders mocht donderdag aan het eind van de tweede dag van de Europese eerd 17 10 17 10 Peter Snijders: „Ik had in feite ook niets anders verwacht. We zitten momenteel nog in een periode van opbouw, waarin ik reëel gezien ook al niets mag verwachten van die knapen. Tegen die achtergrond gezien vind ik dat onze judoka’s het keurig heb ben gedaan. Alleen Harry van de Brandt had misschien op een derde plaats kunnen eindigen als hij in die wedstrijd tegen die Roemeen wat beter uit zijn doppen had gekeken, maar ja, met die achtste plaats heeft hij toch ook wel aan de verwachting beantwoord”. Voorzitter Arie Ligthart had daarin voorgesteld om de zestiende finales (met 32 clubs) volgens het Duitse systeem te laten verspelen. Dat zou neerkomen op een replay bij een gelijkspel. Vanaf de daarop volgende ronde zou dan het Duitse sys teem moeten worden gevolgd waarin de laatste zestien clubs zowel een uit- als een thuiswedstrijd zouden moeten spelen tot aan de finale. ib te .1313 1 30,01 )f 79 J stuurs lid van de KNVB, heeft tijdens een )e 9 3 (Van onze sportredactie) AMSTERDAM. Nederlands enige grote amateurwielerkoers, Olympia’s Ronde door Nederland, tobt met een fi nancieel vraagstuk. De zorg is zo groot, dat na de komende wedstrijd (start op Hemelvaartsdag in Scheveningen, finish na acht etappes op vrijdag 27 mei in Amsterdam) uitvoerig bestuursbe- raad over de toekomst plaatsvindt. Moet Olympia’s Ronde, zo luidt de hamvraag, internationaal blijven of is het noodzake lijk om een stap terug te doen naar het nationale niveau. (Van een speciale verslaggever) PRAAG. De elfde Europese turn- kampioenschappen voor dames, die vandaag, vrijdag, en zaterdag in het sportpaleis van Praag worden gehou den zijn de eerste confrontatie na de Olympische Spelen van Montreal van de Europese top. Aan de Europese kampioenschappen zullen bijna zeven tig turnsters uit 23 landen deelnemen. Voor de eerste maal in de geschiedenis van het tweejaarlijkse toernooi mag elk land drie turnsters afvaardigen, één meer dan bij de voorgaande edities. Nieuw is ook dat voor de finales van de toestellen (paardsprong, brug ongelijk, balk en vrije oefening) acht turnsters zich kwalificeren. Vorig jaar werd bij het congres van de internationale gym nastiek federatie (FIG) in Montreal be sloten voortaan acht deelnemers toe te Waar Olympia voorts mee af te rekenen heeft, is de afnemende belangstelling van In de elf Nederlandse ploegen die Olympia’s Ronde rijden, zitten nagenoeg alle bekende ama teurcoureurs. Op de startlijst staan Leo van Vliet (winnaar in 1976 bij zijn debuut in Olympia’s ronde), Hans Langerijs (eerste in 1975), de twee voudige oud-winnaar Frits Schür, die al acht keer deelnam en altijd bij de eerste zeven reed en nationaal kampioen Arie Hassink. De winnaars van de voorjaarsklassiekers van dit jaar zijn ook allemaal terug te vinden op de deelnemerslijst: Joop Ribbers, Bert Scheune man, Toine van den Bunder, Peer Maas, Martin Havik, Piet van Leeuwen, Bart van Est en de jonge talenten Bert Oosterbosch en Jos Lam mertink De 90 renners zullen iets meer dan 1250 kilometer afleggen, die als volgt zijn verdeeld 19/5: koppeltijdrit in Scheveningen vier kilo meter, 20/5: Scheveningen-Bladel, 176 kilometer, 21/5: Bladel-Bladel, ploegentijdrit, 27 kilometer en Bladel-Hulsberg, 133 kilometer, 22/5: Huls- berg-Hulsberg, door de Zuidlimburgse heuvels, 161 kilometer, 23/5: Hulsberg-Sint Willebrord, 181 kilometer, 24/5. Sint Willebrord-Schijndel, 158 kilometer, 25/5: SChijndel-Dieren: 143 kilo meter, 26/5: Dieren-Nibbixwoud: 165 kilometer, 27/5 Nibbixwoud-Nibbixwoud, individuele tijd rit, 23 kilometer en Nibbixwoud-Amsterdam, 83 kilometer. Ligthart: „Hiermee zouden wij kunnen voorkomen dat een club met slechts één thuiswedstrijd in de finale zou kunnen komen tegen een club, die uitsluitend thuiswedstrijden heeft gespeeld. Als AZ’67 bijvoorbeeld in de finale van de KNVB-beker was gekomen door het duel van FC Twente te winnen, dan hadden wij slechts één wedstrijd in Noord-Holland gespeeld: tegen Sparta. Dat is niet aan trekkelijk voor het eigen publiek. En twee duels maakt het voor de clubs aantrekke lijker”. besparen, wanneer het zich terugtrekt uit de A-groep zodat de internationale ver plichtingen komen te vervallen. De waar de van de koers hoeft daar niet onder te lijden, want de praktijk wees uit dat de buitenlanders het eerst van allemaal in de bezemwagen terechtkomen als slachtoffer van voor hun ongewone temposlagen en het lastige rijden in waaiers. In die zin kunnen de deelnemers van over de grens eigenlijk best gemist wor den, maar het is moeilijk voorspelbaar dat ze inderdaad worden afgevoerd. De inde- Snijders: „Dat kan je die jongen niet aanrekenen. Hij is nog maar pas 20 jaar en moet nog wel het een en ander leren. Maar toch heeft hij het helemaal waargemaakt met zijn aanvallende stijl van judo. Let op: van die jongen zullen we in de toekomst veel plezier hebben". Harting: „We zijn overigens wel, en op tijd, rondgekomen met onze begroting van 180.000,-, maar het ging duidelijk moei- I zamer dan anders. We moeten ons echt I gaan bezinnen op de toekomst”. Een globale rekensom wijst uit dat I Olympia zich ongeveer een halve ton zou MIJDRECHT. In de derde ronde van iet schaaktoernooi om de Nederlandse iamestitel, heeft Alexandra van der Mije sen half punt verspeeld. Ada van der Giessen hanteerde tegen haar de witte itukken en kwam met een goed voorberei de opening. Maar toch zat er in de partij leen voordeel. Na 21 zetten werd het punt iedeeld. In de analyse bleek, dat het voor Ada van der Giessen minder goed was •fgelopen als de titelverdedigster op tijd °P de dame vleugel in actie was gekomen. be uitslagen: Ada van der Giessen-Alexandra Jan der Mije remise, Cora van Gent-Erika Belle J-l, Jeanette Mulder-Marianne Stada afgebro- [4n, Jeanette Haagsma-Lisette Borovski 1-0, ®eke van Elst-Hanneke van Parreren 0-1Carla wuinenberg-Corrie Vreeken 0-1. De stand na drie ronden: 1-2. Van Parreren en 'feeken 3 punten, 3. Van der Mije 2,5 punten, 4. •an der Giessen 2 punten, 5. Belle 1,5 punt, 6 •an Gent, Borovski en Haagsma 1 punt, 9. Stada >n Mulder 0,5 punt en een afgebroken partij, 11 •an Eist en Bruinenberg 0,5 punt. De andere twee Oranje-klanten, de half- middengewicht Cor Brands uit Maastricht en Rik Bakker (middengewicht) uit Den Briel hadden niet het geluk in de herkan singen te mogen aantreden. Cor Brands lag er na 51 seconden al uit toen de Brit Adams, de latere bronzemmedaillewin- naar, hem in een armklem kreeg. Rick Bakker maakte daarentegen tegen de Spanjaard Sanz meer indruk. Echter een gebrek aan internationale ervarenheid speelde de man uit Den Briel parten toen hij een gewonnen partij (2 koka’s voor) een halve minuut voor tijd nog uit handen gaf. Daarmee komt het sectiebestuur Be taald Voetbal deels tegemoet aan een wens, die AZ-voorzitter Arie Ligthart heeft ingediend en waarop het sectiebe stuur inmiddels al positief heeft gerea geerd. Omdat men echter bang is in de knoop te komen met de voorbereidingen rond de wereldkampioenschappen in Ar gentinië volgend jaar heeft het sectiebe stuur afgezien om het gehele voorstel, zo als dat was ingediend door de Noordhol- landse vereniging, te aanvaarden. AZ-directeur Henk Burgwal, zegt over het voorstel van zijn voorzitter: „Het ver velende is, dat het idee van een van de clubs in het betaalde voetbal is gekomen en dat niet het bestuur zelf tot actie is overgegaan. Er was tenslotte al lange tijd onvrede over de manier waarop de beker- competitie werd verspeeld”. Turntop bijeen laten tot de finales, dit in tegenstelling tot de gebruikelijke zes. De FIG volgde daarmee de lijn die reeds in vele andere takken van sport gebruikelijk is. De Europese kampioenschappen worden ongetwijfeld een volkomen Oosteuropese zaak. De grote favoriete is Nadia Comaneci. De 15-jarige Roe meense kwam bij de Europese kampi oenschappen, die twee jaar geleden in Skiën (Noorwegen) werden gehouden, plotseling uit het niets tevoorschijn. Zij veroverde vier van de vijf titels: vierkamp, paardspringen, brug onge lijk en balk. Ook in Montreal was Nadia In dit probleem zit alle tragiek opgebor gen die een hard werkende organisatie van ijverige idealisten-hobbyisten kan overval len wanneer in het streven naar perfectie het werk op amateurbasis uitkomt bij pro fessionalisme. Degenen die Olympia’s Ronde leiden, vormen zo’n bestuur. Met gratis manuren die niet meer te becijferen zijn, werd een wielerwedstrijd opgebouwd waar een jaar of vijf geleden de kroon op kwam: de internationale unie kende de A- status toe. Dat was een vreugdevol mo ment voor Olympia, maar de blijdschap over die erkenning is thans omgeslagen in teleurstelling en bij voorzitter Fred Har ting (negen jaar in functie) zelfs in enige verbittering. De financiële verplichtingen die het ver heffen van Olympia’s Ronde tot internati onale koers met zich brengen, zijn de op rechte amateurs namelijk te bar gewor den. Fred Harting: „Het is bij ons nog steeds zo, dat we met z’n allen proberen om met tientjes en vijfentwintigjes de zaak aan elkaar te breien. Wanneer je dan door het internationale aspect de briefjes van duizend de deur ziet uitvliegen, dan doet dat zeer”. Harting: dat kon niet en daar hebben we begrip voor. Afspraken zijn tenslotte af spraken. Maar straks gaan we beslist pra- ten over de vraag of we onze A-status maar niet beter kunnen inleveren. Op dit moment vindt de meerderheid van het bestuur dat we dat maar moeten doen wanneer de vooruitzichten niet beter worden”. Wat bij Olympia vooral aanleiding blijkt geweest tot bezinning, is de aanstelling van een Rus (Oleg Sapochin) op de reglemen tair voorgeschreven plaats van internatio naal commissaris in de jury. Harting: „We hebben er in Nederland drie en Duitsland of België had ook makkelijk iemand kun nen leveren waarmee ons een hoop reis kosten bespaard waren gebleven”. De komst van de heer Sapochin kost Olympia ruim zes mille: vierduizend gulden aan reiskosten, duizend gulden logies en onge veer twaalfhonderd gulden zakgeld. Harting: „Het is toch logisch dat de men sen die bij ons de straat op moeten om met veel moeite de honderdjes bij elkaar te harken, hier zwaar de „p” over in hebben”. De internationale deelname, stelt Olympiai voorts voor een uitgave van rond de acht duizend gulden per buitenlandse ploeg. Gelukkig voor Harting en de zijnen schre ven er dit jaar maar vier in: België, Dene marken, Rusland en Tsjechoslowakije. Harting: „Ik mag er niet aan denken dat er meer waren gekomen. tionale ervaring. Zij maakt reeds jaren deel uit van de Nederlandse ploeg en turnde bij de wereldkampioenschap pen van 1974 in Varna en de Olympi sche Spelen in Montreal. Karin Stubbe en Marleen Houter zijn internationaal nog vrijwel onervaren. De Nederlandse deelneemsters zullen in Praag zeker geen hoge klasseringen bereiken. Met het wegvallen van Ans Smulders en Jeannette van Ravestijn heeft Nederland geen turnsters meer die internationaal naam hebben. Ne derland heeft in de geschiedenis van de Europese kampioenschappen, die in 1957 voor de eerste maal in Boekarest werden gehouden, slechts drie maal een medaille behaald. Dat was in 1963 bij de kampioerischappen in Parijs. Thea Belmer en Jannie Vierstra zorg den daar voor goud, zilver en brons Comaneci de grote ster. In het spoor van Nelli Kim komen uit de Sovjet Unie twee turnsters van wie het een en ander verwacht kan worden. Vooral van de 15-jarige en slechts der tig kilogram wegende Maria Filatova, die onlangs in Wilna Russisch kampioe ne werd - mag veel verwacht worden Het kleine Russinnetje heeft de afgelo pen maanden grote indruk gemaakt bij internationale toernooien. Nederland zal in Praag met drie turnsters verte genwoordigd zijn: Ans Dekker, Karin Stubbe en Marleen Houter Van hen heeft alleen Ans Dekker grote interna- Ludwigshafen heeft andermaal aange toond dat de absolute top voor het Neder landse judo niet haalbaar is. De achter stand met de Oostbloklanden en ook Frankrijk is momenteel zo groot dat die met de huidige aanpak nooit weg te wer ken zal zijn. Pijnlijker is eigenlijk nog dat Nederland ook terrein heeft moeten prijs geven aan de opkomende naties Zwitser land en Zweden, die in Ludwigshafen wat succesjes hebben weten te behalen. Die bijna-stilstand van Oranje is voor een belangrijk deel te wijten aan de desinte resse van verschillende nationale topju doka’s die niet al hun vrije tijd in het judo willen steken. Zij immers zien maar al te goed en terecht dat voor hen niet meer dan de subtop haalbaar is. Lichtgewicht: 1. Delvingt (Frankrijk); 2. Szabo (Hongarije); 3. Reisman (Oost-Duitsland) en Biedron (Zwitserland). Haifmiddengewicht: 1. Nevzorov (Rusland); 2. Talaj (Joegoslavië); 3. Adams (Engeland) en Kruger (Oost-Duitsland). Middengewicht: 1. Adamczyk (Polen); 2. Heinke (Oost-Duitsland); 3. Marhenke (West-Duitsland) I en Tchoullouyan (Frankrijk). AMSTERDAM (ANP). Zwem trainer Cees Stadt heeft het door hem aangespan nen kort geding tegen de Zwemvereniging I AZ/HDZ gewonnen. De president van de rechtbank te Amsterdam bepaalde in zijn uitspraak, dat de club Cees Stadt in staat moet stellen zijn werkzaamheden als zwemtrainer te verrichten door hem toe te laten tot de trainingsbijeenkomsten op de gebruikelijke uren en tegen de gebruikelij ke honorering. Voor iedere dag dat AZ/HDZ in gebreke blijft, moet de vereni ging een dwangsom van 50 gulden betalen De 26-jarige international, die afgelopen londag in de competitiewedstrijd PSV- AZ’67 de gele kaart kreeg van scheidsrech- er De Bruin, is door de tuchtcommissie ran de KNVB voor twee bindende wed- jjbtrijden geschorst. Bij FC Den Haag ont- jbreekt Roger Albertsen. De Noorse mid denvelder, die bij FC Den Haag-De Graaf- Jkkchap na een grove overtreding tegen •JlOvergoor eveneens geel kreeg, moet ook twee wedstrijden aan de kant blijven. Judo-coach Peter Snijders: ondanks ne derlaag niet ontevreden. (Van'onze basketbalmedewerker) AMSTELVEEN. Het terugtrekken als ponsor van Theo Kinsbergen mag voor Ie nationale basketbalkampioen Kinzo W an wel ernstige financiële consequenties - ebben, toch zal Kinzo ook het komende M eizoen in de heren-eredlvisie uitkomen. ten aantal Nederlandse spelers, die de lub trouw blijft zal met de Amerikanen 18*' 'lm Parker (ex-ASVU) en Shaw het ko- e' lende seizoen de basis vormen. 13, Met het kleine bedrag, dat Theo Kinsber- en de Amstelveense formatie zal geven, leent de ploeg als kampioen toch te moe- en inschrijven voor het Europacup-avon- DEN HAAG. In de lotto en toto num mer 19 vielen in totaal 48.718 prijzen. De uitslag van lotto 19 is: Inleg: ƒ3.555.315,- ƒ1.688.774,63. Ie prijs: 4 winnaars, die elk bruto 147.767,70 ontvangen, 2e prijs: 4 win naars, die elk bruto 42.219,30 ontvangen, 3e prijs: 475 winnaars, die elk ƒ533,20 ontvangen, 4e prijs: 15.238 winnaars, die elk ƒ24,60 ontvangen, 5e prijs: 12.188 winnaars, die elk 24,60 ontvangen. De uitslag van toto 19 is: Inleg: ƒ631.101,- Prijzenbedrag: 299.772,98. Ie prijs: 45 winnaars, die elk bruto ƒ2.664,60 ontvangen, 2e prijs: 7.949 winnaars, die elk 9,40 ontvangen, 3e prijs? 12.815 winnaars, die elk ƒ8,10 ont vangen. In de eerste divisie speelden Cambuur en Fortuna SC een inhaalwedstrijd, met als uitslag Freddy Maertens haalde in de Ronde van Spanje zijn 12e etappezege en evenaarde daar mee het recordaantal ritoverwinningen van De- lio Rodriguez. Ken Norton bokst in september in Rio om de wereldtitel tegen Ali. Nortons manager maakte dat bekend na de zege van zijn cliënt tegen Bobick die geen schijn van kans kreeg en al na 58 seconden door interventie van de scheids rechter verliezer was. Onder de straffen die de KNVB donderdag gaf was 1 wedstrijd schorsing en 1 voorwaarde lijk plus 200 boete voor Telstarspeler Weller- dieck. Amateurcoureur Piet van Leeuwen won de Ronde van Midden-Nederland door uit een 8- mans kopgroep te ontsnappen Zijn ploeggenoot Henk Mutsaars werd 2e. Prof-wielrenner Bernard Thevenet heeft ak gevolg van dopinggebruik in Panjs-Nice 1 maand voorwaardelijk gekregen plus 1000 Zwitserse francs boete. In België zijn twee oud-renners veroordeeld wegens verspreiden van doping onder oud-cou reurs. Ze verhandelden perventine die ze koch ten via gestolen blanco recepten die twee glazen wassers voor ze weghaalden In het schaaktoernooi van Las Palmas won Jan Timman van de Cubaan Hernandez. Tim- man staat met 21/2 punt derde achter Karpov en Larsen (3 punten). Joop Zoetemelk werd in de sprint van cèe tweede etappe van de Ronde van Romandiè verslagen door Gibi Baronchelli Nastase in in het w.k. te Dallas i» ■tg**'-strekt door Eddy Dibbs 6-1, 4-6, 6-2, 6-3 Bobby Fischer heeft laten weten dM er iMt hem te praten valt ovei een titelgevecht BMt Karpov discussieavond over geweld op voetbal en - 1833 135,31 voortaan door twee scheidsrechters te la- ten leiden. De scheidsrechters zouden dan 183» meer bevoegdheden moeten krijgen, die onder meer zouden kunnen bestaan uit 164» het onmiddeiiijk voor enige tijd uit hei 144» veld sturen van een speler, die een zware 32,8 - - - 165, a«» van de KNVB en vertegenwoordigers uit 91) - - - 34J Tripels, hier reeds hun gedachten over 113» laten gaan. lu0,3l 73J 66,1 .'04 33) )b 130J 274T 167,: k-KLOOSTER MEUBELEN ligt ver achter overtreding begaat. De tuchtcommissie de scheidsrechterswereld zouden, aldus )a 9 Of 9 9 0 9 0 9 9 )e 9 9 9 9 9 an deze wedstrijden, worden door de steun van Kinsbergen echter nauwelijks [edekt Of de inschrijving van een zo ver wekte ploeg verstandig is, moet ernstig letwijfeld worden. De teleurgestelde Am- roorden voor het beleid van de Neder- indse Basketbal Bond heeft, betreurt de ang van zaken, maar is niet voornemens p zijn besluit terug te komen. Kinsber- - en: „Ik vind het allemaal erg jammer, laar er is niets meer aan te doen”.

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 33