Ook VAK ziet geen oplossing Hoogovens heeft 450 baantjes te geef... MAANDAG OPENING VAN VACATUREBANK Vacaturebank door malaise in het slop Herbezinning uitwisseling Neuwied in juni in raad Kinderen brachten feestfruit F Velserduin in ZniV Gebouw „De Meerpaal” gaat op 1 september toch dicht i «9 Burgerlijke stand i EEN GOED IDEE IS PAS GOED ALS HET GEID OPBRENGT HOOGOVENS HANDHAAFT EXPERIMENT Kamperen met milieudefensie Deelerwoud in Rommelmarkt ten bate van Suomi ■H Jaarvergadering Rabo-bank In MEI JUM JULI ‘i STORMVOGELS Voor blouses 1 3 MEI 19 77 -IJMUIDEN 7 6 V R u D A G 15 - OKTOBER 19 7 6 VELSEN eerst naar uw modehuis voor de merken MARKTPLEIN - IJMUIDEN y NVV-vrouwen te gast Brulboeivrouwen bij de brandweer hebben woensdag aast 'jen ld vei mee1. men. - van elen Bleyle - Lucie Linden - Marianne Paris - Wibor V R IJ D A G -I- Am Damesmodehuls :w ^jiiiiiiiiüMUHHiHnnnmHwnini»iHnnHnmmiiHiiimii^ voetbaldebuut De Hoogovendirectie heeft af gelopen wóensdag een aantal werknemers van het bedrijf be loond met een beker. De gehul digde mensen kwamen hiervoor in aanmerking omdat zij van hun eigen afdeling het beste idee van het jaar hadden geleverd. Een goed idee namelijk wordt beloond, dat geldt voor iedereen, maar degene met het hoogst be loonde idee heeft tevens recht op een beker. Zo gaat dat bij Hoog ovens. Want een goed idee is elk idee dat kostenbesparend werkt (de strevers naar goede ideeën hoeven het ook niet op andere terreinen te zoeken, want dat geldt niet, zo is de ervaring) en dat dient te worden beloond, al is voor niemand duidelijk in welke verhouding de eenmalige beloning eigenlijk staat tot de besparing, c.q. winst die het be drijf als gevolg van het goede idee blijvend kan gaan maken. AUTOMMMF L J het feit dat een behoorlijke exploitatie niet haalbaar is gebleken. Met veel ophef werd de vacaturebank van Hoogovens in oktober 1976 geopend. Battle o (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. (Van een medewerker) Mart A. DE VOGEL ‘D U Tou lat, anda van deels Tegen deze achtergrond heeft de VAK het voorstel tot huur en beheer van het gebouw ingetrokken en meent de onder zoekscommissie niet anders te kunnen doen dan de beslissing te handhaven "De Meerpaal” voor het verenigingsleven te moeten sluiten. IJMUIDEN De economische malai se bij Hoogovens treft het staalbedrijf op alle fronten. Walserijen draaien op een laag pitje, enkele hoogovens zijn buiten werking gesteld en duizenden ar beiders zitten dankzij de werktijdver korting dagelijks bij moeder de vrouw. Honderden vacatures worden niet meer opgevuld. De verwachting bestaat dat de staalgigant aan het einde van dit jaar achthonderd personeelsleden minder telt. Inlichtingen over deze „werkvakan tie”, en inschrijfformulieren zijn er- krijgbaar bij. P. Vessies. Lodewijk van Deijssellaan 57 in Driehuis, tele foon: 02550-20182. Als iemand advies nodig heeft, staan medewerkers van de afdeling loopbaan begeleiding paraat om hulp te bieden. Zij hebben het echter zo rustig gekregen dat ook voor hen de werktijdverkorting is ingegaan. Doch aan de service wordt niet getornd. De bank houdt dagelijks haar deuren wagenwijd open. Van negen uur ’s morgnes tot half vijf ’s middags. Voor wie eens iets anders wil! „Een goed idee”, zo legt de heer De Vogel uit, „is niet iets waar je naar zoekt. Het komt plotseling en pas dan OVERLEDEN: S. Ketelaar, 56 jr„ echtgenoot van: J van der Leest, De Hagedisstraat 7, Vel sen-Noord. 31) i Favet Ipool, gland Schol KW 8 ik KI n Hae Ja co aan ir. Redactie Loes De Fauwe tel. 02550 15389 u.Let ilnestre 'oonkun o. 1. anorecit Maa M 11 KW KW 1 KW 4 Man W 11 1, Ar W 22 WR 5 late, 1 Alon Pla Binna id. Kt t. Pli Karste muide atage dinavi Plul Stirli Wim Fridi Weine Hand: Velse I Joyd Colob IJmi 21.15 1 rij. enz J. u.: ,s rnograf unie i.: „Net 18 j. .Mash i en I. taviskj 00. K 1 8.40 ir vii beson Aanrijding Doordat zij geen voor rang verleende aan een door een 77- jarige man bestuurde auto, kwam 'n 17- jarige fietser uit Beverwijk gistermiddag op de op de hoek Bleriotlaan-Geijssen- dorferlaan te vallen. Voor verwondingen aan haar gezicht moest zij zich in het Rode Kruis Ziekenhuis laten behandelen. Brovi andim Ontwei nt Pla Anchoi IJmi Leiti muide: muide i; Noi S, Fre uisbut it. Pla t. Pla Wel als de VAK vinden het meest te betreu ren dat de organisatie van de jaarlijkse VARA.-speelgoedactie het meest gedu peerd zal zijn aangezien „De Meerpaal” telkens weer voor dit evenement gratis beschikbaar was. Van de zijde van de beheerscommissie zal vandaag of morgen aan de huidige huurders van het gebouw een brief uitgaan waarin met redenen omkleed de beslissing tot definitieve sluiting van „De Meerpaal” per 1 sep tember wordt vermeld. BEVERWIJK. Tijdens de jaarver gadering van de Rabo-bank is de vraag gesteld of het voor de ouderen straks niet moeilijk wordt het nieuwe bankge bouw aan het Stationsplein te bereiken als men de drukke Breestraat moet oversteken. Het bankgebouw wordt in maart 1978 in gebruik genomen. De gemeente heeft de toezegging gedaan dat hier voetgangersoversteeklichten komen. De heer A. W. Dames is als bestuurs lid herkozen en de heer L. Bruijns als lid van de Raad van Toezicht. De vijftigjarige IJmuidenaar A. de Vogel kreeg woensdag ook zo’n beker. Zijn idee voor een nieuwe vloercon structie in de oxystaalfabriek leverde voor hem de beloning van achtender- tighonderd gulden op, het hoogste van zijn afdeling. Het was niet zijn eerste goede idee. Vijf of zes keer al is hij beloond voor één of andere goede inval, maar nooit lag de prijs zo hoog. Het college van B. en W. wil in juni de uitwisseling met Neuwied in de gemeenteraadsvergade ring aan de orde stellen. Op woensdag 27 april waren alle vere nigingen die de bovenverdieping van het gebouv. huren de benedenverdieping was inmiddels uit financiële overewegin- gen reeds verhuurd aan een ondernemer uitgenodigd om te proberen te .zoeken aan een oplossing om algehele sluiting van het gebouw te kunnen voorkomen. Aan het kamp zijn geen speciale kosten verbonden, afgezien van de collectieve verzekering tegen ongeval len. De kampeerplaats wordt in feite verdiend met de verzette arbeid, on geacht of dat nu veel of weinig is. Iedereen moet wel voor eigen tent en voedselvoorziening zorgen. In die poel van ellende wekt het voortbestaan van de interne vacature bank een vreemde indruk. Ondanks alle misère heeft dit unieke experiment dat een half jaar geleden zo glorieus startte, zich weten te handhaven. „Niet zo ver wonderlijk”, vindt drs. A. van de Bunt, - hoofd personeel bedrijf, „want de bank is opgezet als een service voor de werk nemers. De resultaten zijn voor ons van minder belang”. Omdat veel reeds aangemelde deel nemers van plan zijn per fiets of trein naar het kamp te reizen, wordt de mogelijkheid onderzocht om zware bagage (als tenten etc.) collectief vanuit de IJmond naar het kamp te vervoeren. zelfgemaakte - cadeau aan te bieden. De groep kinderen bestond uit leer lingen van de Duin en Dennen school, de Prof J. H. Gunningschool en de Plejadenschool. Het Zeeweg Ziekenhuis had deze aardige geste geregeld voor de Vel- serduinbewoners jn verband met het Leden en niet-leden van Mileude- fensie kunnen meegaan kamperen in het Deelerwoud bij Arnhem. Er is een speciaal toegewezen kampeer plaats waar zowel gezinnen als indi viduele kampeerders terecht kunnen. Blij verrast waren donderdag de be woners van ’t verpleegtehuis toen een tiental schoolkinderen verschenen, duwend aan een grote kar vol fruit- bakken. Samen met hun onderwijze ressen en een van de verpleegsters gingen de kinderen alle zalen Velserduin af om daar hun - Dit kamp Deelerwoud ligt in de directe nabijheid var. een natuurre-r servaat en door prettige rtlaties met de boswachters daar, kunnen allerlei excursies op touw worden gezet. zorgeloos op vakantie met de auto. Om u hierbij te helpen heeft De besprekingen moesten leiden tot de mogelijkheid van een sluitende exploi- tatie-begroting met een eventuele huur verhoging voor het zalengebruik. De werkoommissie heeft zich op die begro ting gewoirj en op basis van de huidige door de verenigingen betaalde huren. Nauwkeurig onderzoek' heeft uitgewezen dat desondanks een tekort van vierdui zend gulden zou bleven bestaan. Uit gaande van hogere huren tot het pla fond waarop cultureel centrum „De Schouw” zijn zalenhuur berekent zou dit tekort toch niet Zijn te overbruggen. Volgende week woensdag, om ze ven uur precies, maakt het dames- voetbalelftal van De Brulboei haar debuut in een wedstrijd tegen buurt huis De Spil. Het is de bedoeling van de voetbal sters tot een vast elftal te komen, dat heel IJmuiden gaat uitdagen. Er wordt gespeeld op het veld tegenover’ De Brulboei en de wedstrijd wordt geleid door de voorzitter van het wijkkomité. vijftigjarig bestaan van het zieken huis. Donderdag namelijk werd het jubileum officieel herdacht en daar om had de ziekenhuisleiding besloten juist de patiënten uit Velserduin, die immers het langst in dit deel van het ziekenhuis verblijven op deze manier iets fleurigs te brengen. Zijdelings werd met dit gebaar ook even de dag van de verpleging ge vierd. Elk jaar wordt dit op 12 mei gedaan, een soort moederdag voor verpleegsters en zo werden dan twee prettige gebeurtenissen in het zieken huis even gememoreerd. In 1975 werd door wijlen burgemees ter J. G. S. Bruinsma een commissie ingesteld, die de opdracht kreeg de uit- wisselingcontacten met de Duitse stad nader te bezien en op welke manier de contacten zouden kunnen worden ver diept. Onder voorzitterschap van burge meester Hubers is de commissie nu ge reed gekomen met een notitie hierover. Getracht zal worden deze notitie in de raad van juni te behandelen. VELSEN-NOORD Het ontmoetingscentrum „De Meerpaal” op de hoek van de Wijkerstraatweg en Banjaerlstraat in Velsen-Noord gaat per 1 september sluiten. De beheerscommissie die het gebouw namens de rooms-katholieke parochie van St. Joseph als eigenaresse van het pand exploiteert heeft hiertoe besloten nu de heer Chr. Borghardt als part-time beheerder onlangs te kennen gaf zijn functie niet lan ger te kunnen uitoefenen. De belangrijkste reden voor deze beslissing is gelegen in Wanneer deze of gene voor dit doe) nog „rommel” wil afstaan, kan wor den gebeld met de heren C. Jung (18803) en J. Baars (20618). De bank werd in oktober 1976 inge- richt in een vertrek op de eerste verdie ping van Hoofdkantoor 2. En zodanig dat iedereen gemakkelijk en ongestoord kan binnenwandelen om - indien gewenst - anoniem te snuffelen in de ordners vol baantjes. Vooral in de begintijd werd de deur plat gelopen. Maar toen het nieuwtje eraf was, werd de toeloop min der. Opmerkelijk rustig werd het op het moment dat de werktijdverkorting en de gedeeltelijke vacaturestop van kracht werden. Momenteel bezoeken per dag vijf a tien personeelsleden de bank. Voor hen liggen de nieuwe functies niet meer voor het oprapen. Terwijl de vacature- winkel bij de introduktie maar liefst 450 open plaatsen te geef had, zijn het er nu nog maar een schamele honderd. Toch is De kerngroep IJmond van de Vere niging Miliedefensie gaat van 9 juli tot en met 23 juli op werkkamp in het Deelerwoud. In samenwerking met het Instituut voor Natuurbe- schermingseducatie is dit kamp ten bate van het natuuronderhoud geor ganiseerd. ONDERTROUWD: T. Joustra, Heemskerk, en: A. Akker man, Velsen (noord)., J. J. Duin, en: S. Prins, IJmuiden, P. van der Heide, IJ muiden, en: H. C. Olofsen, Haarlemmer meer, A. Visser, en: J. J. Bouwens, IJmuiden, T. W. L. van der Plas en: C. H. F. Molenkamp, Haarlem, J. M. van der Kolk en: G. M. Schippers, IJmui den, E. G. Visser, en: J. F. Dikken, IJmuiden, H. Jongejan, en: H. de Back, IJmuiden, L. J. A. van Grins ven, en: T. van der Laan, Velsen (Zuid), P. A. M. Boon, Santpoort, en: M. Agtereek, Velsen (Zuid). .30. 19 :oe”, a. .aurel i vuist v GEHUWD: E. Wijker - A. M. Engelschman, IJ muiden, J. Schuurman - T. de Jong, IJmuiden. J. A. Kieftenbeld - M. G. Oes- terholt, IJmuiden, H. Levasier - B. A. Borgart, IJmuiden. ga je denken: kan het anders, kan het beter en als je daar uit bent, lever je je idee in bij de ideeëncom- missiie. Daarmee is voor jou het werk gedaan, 'want de ideeëncommissie gaat onderzoeken en berekenen of het haalbaar is. Na een tijdje krijg je dan bericht en eventueel je beloning”. Da’s weliswaar heel mooi, zo’n belo ning, maar iedere beloonde kan op z’n vingers natellen dat de prijs be taald voor zijn idee ver beneden de waarde van de reële opbrengst ligt. „Ergens is dat wel onrechtvaardig”, bevestigt de heer De Vogel, „maar er is nooit iets over gezegd. Eigenlijk wordt er gewacht op degene die de kat de bel aan bindt. Maar je moet weten dat de ideeën meestal komen van de gewone jongen op de werk vloer en die zijn eigenlijk al blij met elk bedrag dat ze krijgen. Het kan ook een aardige aanvulling zijn, die honderd, tweehonderd of drieduizend gulden. Dus, zo blijkt, zijn er mensen die „er op lopen” en veel ideeën inleveren. Het streven van de ideeëncommis- sie is per man per jaar een idee, gemiddeld. Nu is woensdag gewezen op de energiebesparing, we gaan ons meer oriënteren op de vermindering van energiegebruik. Dat is weer eens een heel nieuw gebied. Daar is nooit op gelet en dat moeten we in de toekomst wel doen. Dat is ook een hint geweest van de directeur. Daar gaan we dus nu op letten en dan hoop ik daar nog eens een grote beloning uit te halen”. Brandweercommandant De Jong gaat de rondleiding, waar uiteengezet wordt wat er nu precies gebeurt na een brandmelding, geheel zelf leiden. Het natuurbehoud zal tijdens dezè werkvakantie bestaan uit het oprui men van dode bomen (nog van de storm uit 1973, zo laat de vereniging weten) en het vrijmaken van heide- terreinen. Van de deelnemers wordt in principe verwacht dat zij totaal vier ochtenden in de week meehelpen bij het werk in het bos. Uiteraard geldt dat alleen voor hen die daar fysiek toe in staat zijn. De overblij vende tijd kan naar eigen ideeën worden besteed. Zoals reeds eerder vermeld ziet de afdeling Velsen-Noord van de Algemene Bond van Bejaarden een mogelijke uit weg naar het gebouw „De Schouw, ter wijl de NCVB-afdeling al een nieuw vergadercentrum vond naast de Neder lands Hervormde kerk aan de Dijck- mansstraat. Voor de organistie van de Avondvierdaagse in juni hoopt men een onderkomen te vinden waarbij wordt gedacht aan gebouw „De Schulpen” (vroegere ir. Krijgerschool) aan de Melklaan. Zowel de beheerscommissie grondige vakantie-inspektie uitgedacht met vernieuwing van kontaktpunten en bougies voor 75incl. BTW. Wilt u meer weten? Bel voor IJmuiden dhr. Wilmink telefoon (02550) 14806 - 18128 Bel voor Beverwijk Dhr. Nijman telefoon (02510) 35513 IIHMMHIIIINMimilUlllllllllllllllllllllllllimilllll!llllllll^ Tijdens deze bijeenkomst werd na landuriig beraad en diverse suggesties, die echter niet haalbaar bleken, een werkcommlissie samengesteld uit de he ren C.N.P. van Leeuwen en J. Witte brood namens de beheerscommissie van het gebouw en de heren D. Joustra en B. Diependaal, respectievelijk namens het Tamboer en Trompetterkorps ’’Vel sen-Noord S.M.” en de ,Velsenoordse Aktiviteiten Kommissie” (VAK) om naar een oplossing te zoeken. Hierbij heeft de werkcommissie uitgezien naar voortzet ting van de verhuur onder auspiciën van de VAK, met toepassing van zelfwerk zaamheid in de diverse verenigingen met onder andere het schoonhouden. drs. Van de Bunt niet uit het veld geslagen. „De instelling van de vacature bank is een voorbeeld van een open sociaal beleid. De bank neemt drempels weg die anders belemmerend werken bij het uitkijken naar een ander baantje. Die behulpzaamheid staat primair. De uitkomsten zijn erg moeilijk peilbaar. We vragen immers niet aan belangstellenden wie ze zijn, wat ze zoeken en of ze iets van hun gading gevonden hebben. Ieder een scharrelt in alle vrijheid rond". BEVALLEN: H.G. Nieborg - van Ravesteijn, d„ IJmuiden., E. M. Sluis - Gelderman, d„ IJmuiden., A. N. Koffeman - Zwaan, d„ IJmuiden. Op zaterdag 21 mei, morgen over een week, houdt de atletiekclub Suomi haar jaarlijkse rommelmarkt op het Marktplein in IJmuiden. De verkoop start om negen uur ’s mor gens. De leden van de Vrouwenbond NVV kunnen dinsdag 17 mei op ex cursie naar de Velsense brandweer kazerne. De bond heeft deze excursie geregeld en belangstellende leden moeten zich om half tien voor de kazerne verzamelen. ADVERTENTIE

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 7