BESTUUR ONTMOETINGSCENTRUM IN JAARVERSLAG r TEAM VAN VRIJWILLIGERS STAAT KLAAR VAARDIG TEMPO IN RAAD Twee nieuwe kleuterscholen in Meerestein Politienieuws Garagehouder benadeeld door pompbedienede Spoedig aanleg van nieuwe speeltuin Munnikenweide J ft l ift' SB 23» y A F- I r y-nb' ft: 1 ft smit beheer bv beverwijk Jij i NIEUWE ENQUETE OP KOMST ONDER HUIDIGE SLOF-GEBRUIKERS Raadsleden na half uur aan de koffie Ik stem C.D.A. o ft ....ft ILL D* «r - 'f* '4 4 8 V R IJ D A G 1 3 M E I BEVERWIJK/HEEMSKERK 19 7 7 (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggevers) Registratie Bedrijf J. Bergsma te Driehuis «3 C •ft <4 t n “O BS al 5 j 'v'. I BEVERWIJK De Speeltuin centrale Beverwijk verwacht nog dit jaar het glas te kunnen heffen op het begin van de grote opknap beurt van de verwaarloosde speel tuin aan de Munnikenweide. 9 JL ft,ft t BEVERWIJK Om De Nieuwe Slof nog meer in de Beverwijkse gemeenschap geworteld te laten raken dan nu al het geval is, wordt de komende weken een nieuwe en quête naar de wensen van de hui dige gebruikers gehouden. Dit schrijft het bestuur van het ontmoetingscentrum in het eerste meerjarenverslag, dat binnenkort onder de titel „De Nieuwe Slof, ontstaan van een ontmoetingscen trum" zal gaan verschijnen. Eenvoudig Oftft omdat de 3 christelijke partij en elkaar eindelijk hebben ge vonden, steunend op een hecht fundament. ft kW TE KOOP Aan de Asterkade te Heemstede een garagebox (bouwjaar 1973) Met betonnen vloeren stalen kantel- deur. Alm. 6.40 x 2.80 meter. Direkt te aanvaarden. Koopsom:! 9000,-v.o.n. Inlichtingen: - Jk ft jpfc; ft w I. E r. De Speeltuincentrale is al weer ruim (Van een onzer verslaggevers) 0 (Van een onzer verslaggeefsters) ADVERTENTIE ft’ Aft •- Populariteit De Nieuwe Slof mag niet leiden tot roofbouw I- f- f- ..Het ontmoetingscentrum", zo schrijft het bestuur, „is een groot, druk bezocht ,5 1- le I- f- l- d Om de kinderen in de buurt voor de speeltuin warm te houden heeft men een tekenwedstrijd georganiseerd. De te kening zal door de Beverwijkse kunste naar Piet de Ridder in zeefdruk worden vervaardigd en als affiche worden ge bruikt. Er zijn twee prijzen per leef tijdsgroep beschikbaar gesteld. Het on derwerp van de wedstrijd is natuurlijk de speeltuin Munnikenweide. Woensdag middag 18 mei om 14 uur opent wethou der C. Bodewes in de Schans een exposi tie van de ingestuurde tekeningen. Hoewel bepaald niet ontevreden over het functioneren van het ontmoetings centrum tot nu toe. wil het bestuur niets liever dan’ De Nieuwe Slof nog meer tot een gemeenschapsgebouw in de ware zin van het woord maken. Dus: bedoeld voor de gehele bevolking, ook echt bruikbaar voor allerlei doeleinden en niet te claimen door welke groep of voor welke activiteit dan ook. BEVERWIJK. De Beverwijkse raad nam donderdagavond in vaardig tempo de raadsagenda door. De vergadering duurde goed dertig minuten, hetgeen in de Beverwijkse raadgeschiedenis als een unicum mag worden beschouwd. Burge meester A. Hubers deelde na de afhame- ring mee, dat, ondanks het vroege tijd stip, de koffie in de koffiekamer bruin was. En daarmee kon iedereen tevreden zijn. BEVERWIJK Een garagehouder uit Beverwijk is door zijn pompbediende gedurende de eerste drlie maanden van dit jaar voor een bedrag van 7000 opgelicht. De man, die regelmatig benzii- negeld in eigen, zak stook, is 'voortvluch tig. De verdu'isteraar is 19 jaar oud en in Uitgeest geboren. zft-. Afgezien daarvan meent het bestuur, dat het ontmoetingscentrum toch ook voor regionale, landelijke en zelfs inter nationale evenementen beschikbaar moet zijn: „Zoiets kan”, zo meent men. „voor de Beverwijkse gemeenschap financieel en uit een oogpunt van public relations geen kwaad”. Aan dat wensenpakket ligt de consta tering ten grondslag, dat De Nieuwe Slof weliswaar een gebouw met allure is, maar tóch opvallend eenvoudig zelfs iets tè eenvoudig misschien. Relatief bezien, zo merkt het bestuur op, is het - Op heterdaad Van de 4 knapen die gistermiddag hadden ingebroken in een schaftkast aan de De Visserstraat, heeft de politie Heemskerk er één te pakken gekregen. De rest van het op heterdaad betrapte kwartet kon via het Molenbos ontsnappen. Het onderzoek wordt voort gezet. Tenslotte Spreekt het bestuur de wens uit, dat er in de IJmond een goede vorm van regionale samenwerking bij de pro grammering van muziek- en theater voorstellingen zal komen, omdat dit op de langere duur voor alle betrokkenen alleen maar voordelen oplevert. Daar naast hoopt men de banden met de „huisgenoten” (de Interkerkelijke Stich ting voor Gezinsverzorging in de IJmond en de Stichting Samenwerkingsorgaan voor Bejaardenwerk Beverwijk) en met het Beverwijkse gemeentebestuur het komende jaar verder te kunnen verste vigen. ontmoetingscentrum dan ook bepaald niet duur uitgevallen, terwijl er nu in de praktijk ook met een zeer beperkt financieel budget wordt gepoogd rond te komen. Uit de eerste cijfers (over de periode 20 'september tot en met 31 december 1976) blijkt, dat zo’n 127 verenigingen en andere groeperingen min of meer gere- en vooral bewerkelijk gebouw. Alleen al het schoonhouden en dagelijks onder houd vergen zeer veel tijd. En daar komen dan arbeidsintensieve taken als zalenopstelling, bar- en keukenactivitei- 'ten en administratie bij. De Nieuwe Slof is naar Zijn aard en ongeregeld bedrijf met een „avondspits” en doorgaans zes tien uur per dag geopend, van maandag tot en met zaterdag". In verband met dit ongeregelde ka rakter kent het gebouw het systeem van een betrekkelijk klein aantal vaste me dewerkers (vier) en een groter aantal part-timers, te weten ongeveer vijftien man. Dat dit mogelijk is, is te danken aan de inzet van zeer velen. Weliswaar te kent al die vrijwilligershulp het feit dat het ontmoetingscentrum leeft bij de be volking. maar toch moet er zo waar schuwt het bestuur voor gewaakt worden dat deze situatie niet te veel als uitgangspunt wordt genomen, omdat ,de gevolgen dan averechts kunnen zijn". „De beschikbare financiële middelen zijn minimaal, waardoor het aantal me dewerkers minimaal is, de inrichting van het gebouw hier en daar te wensen overlaat en nauwelijks aandacht besteed kan worden aan de promoting van het ontmoetingscentrum”, aldus verduide lijkt het bestuur, dat van mening is dat De Nieuwe Slof dat eigenlijk niet heeft verdiend. Het allerbelangrijkste acht men echter dat voorkómen moet worden dat er roofbouw gepleegd wordt op mensen en middelen. een lange periode, sterk toegenomen. Men constateert dan ook. dat de enorme belangstelling voor het nieuwe ontmoe tingscentrum de toch al hooggestemde verwachtingen verre heeft overtroffen. voor dat gebied geldende bestemmings plan gaat bespreken. P. Schipperus van het CDA vond de raadzaal nu niet de geschiktste plaats om die brief van de heer Drogtrop te be handelen. Wethouder Kaebisch was het hiermee eens en merkte nog op, dat, mocht er een wijziging in het beleids voornemen van het college optreden, de zaak ongetwijfeld aan de orde zal ko men. De raad ging zonder meer akkoord met de verbouwing van de voormalige Julianaschool. Voor twee miljoen gulden wordt dit complex opgeknapt om er de „Zevensprong” in te huisvesten. Ook de aanleg van centrale verwarming in 96 premiewoningen aan de Zonnebloemlaan en omgeving ging onder voorzittersha mer door, evenals de brief van het buurtcomité „Rond de Wijkertoren”, die protesteerde tegen de gemeentelijke goedkeuring het revisiebedrijf Motorenco BV zie foto) in de Heemskerkerweg een hinderwet vergunning te verlenen. Het comité wil de buurt vrijwaren van in dustriële expansie. Men vindt dat hét bedrijf thuis hoort op het industrieter rein. Om dat doel te bereiken wil het bestuur bijvoorbeeld al het mogelijke gaan doen, om de akoestiek van de theaterzaal ten behoeve van de zang- en muziekverenigingen te verbeteren. Ook staan er nog een aantal verbeteringen met betrekking tot de inrichting van het gebouw op het programma. een jaar bezig met de voorbereiding van de grote opknapbeurt, ook het buurt comité Munnikenweide en omgeving staat achter het verbeteringsplan, dat voorziet in het plaatsen van houten toestellen, afgestemd op de verschillende leeftijdsgroepen, die een verantwoorde speelmogelijkheid bieden voor de jonge en wat oudere kinderen. In de speeltuin, die van 10 tot 12 en van 13.30 tot 16 uur door de parttimer wordt gerund, waarna vrijwiliigers/sters deze taak een een een Kosten resterende (02510) 3 51 36 of (072) 30854 Veel bijzonders valt er uit de raads vergadering niet te melden. Bij het agendapunt wijziging verordering gé bruik gemeentelijke gymnastieklokalen wilde de PvdA’er M. Menist weten hoe het controle-systeem functioneerde om eventuele schade aan toestellen te signa leren. Wethouder A. Hoogeboom wist het allemaal niet zo zeker en meende dat er geen waterdicht systeem te be denken is waarmee de toestellen ge vrijwaard kunnen worden van schade. Aan permanente bewaking dacht hij niet omdat de kosten van dit alles in geen verhouding staan tot de schade die wordt aangericht. Raadslid G. van Ruy- Maandagavond 23 mei gaan de leden van de raadscommissie voor jeugdzaken en het bestuur van de Speeltuincentrale rond de tafel zitten om te bezien welke maatregelen er genomen moeten worden voor een zo snel mogelïjke afronding van het speeltuinproject. Zoals bekend heeft de gemeente 50.000 beschikbaar gesteld voor de opknapbeurt maar wel de voorwaarde gesteld, dat de Speeltuin centrale vrijwilligers/sters diende aan te trekken. Samen met een betaalde part timer gaat dit team van dames en heren de nieuwe open speeltuin runnen. Er zijn momenteel 17 personen, die zich voor het speeltuinwerk in de Munniken weide actief1 willen inzetten. Wie interes se heeft kan zich alsnog opgeven bij mevrouw Broek. Munnikenweg 38, tele foon 27227. Diefstal Uit een woning aan de H. Mandeweg in Beverwijk is 70,- ont vreemd uit een in de kamer liggende portemonnee. De dieven zijn het huis waarschijnlijk via de geopende balkon deuren binnengekomen. Gestolen Uit het pand van de firma Viruma, welk dakbedekkingsbedrijf ge vestigd is aan de Ambachtstraat op het Beverwijkse industrieterrein, is een mo biele bitumen-aanhanger gestolen. Onder invloed 27-jarige automobi list uit IJmuiden werd gistermiddag door de politie Beverwijk onder invloed van alcohol achter het stuur aangetrof fen. De man werd een bloedproef afge nomen, terwijl hem voorts een rijverbod werd opgelegd. 'ft .ft;-... Jan Wijnands van buurtcentrum De Schans bekijkt de tekeningen die de kinderen voor de affichewedstrijd heb ben ingestuurd. Om een beeld van de belangstelling te krijgen, wordt veel aandacht besteed aan een goede registratie van het ge bruik. Zo wordt onder meer gelet op de aard van de activiteiten, het soort ge bruikers en het gebruik van de diverse zaalruimten. ADVERTENTIE - I het team tot zes uur op zich neemt, komen zandbak, een toren met glijbaan, schommel, zitbanken, speelhuisjes, hangbrug en een klimtoren. 26.000,-. Met de nog 24.000,- wordt het hek rond de speel tuin geplaatst (een meter hoog), de be planting aangelegd en diverse andere werkzaamheden verricht. De vrijwilligers/sters zijn aangetrok ken in samenwerking met het buurtco mité Munnikenweg, buurtcentrum De Schans, de Speeltuincentrale en de scho len. Er is in de afgelopen weken hard gewerkt om een team bij elkaar te krijgen, want men wist dat de raads commissie voor jeugdzaken alleen maar over de opknapbeurt Wil praten als ei vrijwilligers/sters zijn, die in de .tuin toezicht willen houden. Wijckermolen 152 Tel. (02510) 29088 I p na kantoortijd geld’ gebruik gemaakt hebben van het ontmoetingscentrum. Alle ruimten wer den vrijwel even druk bezocht, met uitzondering van de bovenzalen en de biljartzaal die wel zéér frequent ge bruikt werden. In totaal werden 306 verschillende activiteiten in de verslag periode in De Nieuwe Slof geteld, waar aan werd deelgenomen door 20.274 per sonen. Het gebouw was in die tijd met name als centrum voor clubbijeenkom- sten bijzonder in trek. Overigens tekent het bestuur aan, dat het aantal activiteiten en bezoekers in de eerste vier maanden van 1977 alweer met sprongen omhoog is gegaan. Boven dien is het aantal ..boekingen”, zelfs over BEVERWIJK De raadscommissie voor onderwijs en culturele zaken ver gadert dinsdagavond 24 mei van acht uru af in het Stadskantoor. Op de agen da staat onder meer een voordracht tot stichting van een tweede openbare kleu terschool in Meerestein. Het voorstel is, de huidige openbare w kleuterschool Kleuterwereld, thans ge huisvest in een bedrijfsgebouw aan de Asjesstraat, op te splitsen in twee twee- klassige kleuterscholen, waarvan er één zal worden gebouwd bij de Willem van Graftschool en de ander bij de Robert Schumannschool. Het gaat voorlopig nog om principebesluiten. Gelden worden nog niet beschikbaar gesteld. >4; ven(PPR) vroeg naar de leegstand over dag van sommige lokalen. Daar wist wethouder Hoogeboom niets vanaf. Van Ruyven vond dat maar een vreemde zaak, omdat het college vorig jaar no vember tijdens de begrotingsbehandeling had beloofd nader hierop terug te ko men. Het college beloofde nogmaals te onderzoeken hoe het nu precies met die leegstand zit. De brief van autobedrijf Drogtrop - de heer Drogtrop klaagde over de door het college ingetrokken goedkeuring _yoor de aankoop van een stukje grond achter zijn bedrijf aan de Brink - zal wel ter sprake komen als de raad het

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 9