VNO-voorzitter klaagt eigenaar café De Geus aan Matig bezoek Keukenhof Inhaalmanoeuvre op snelweg wordt vrouw noodlottig Obligatierente-rekening Bank Mees Hope nv I Liefs uit Liechtenstein gastenboek A Hoe hoger de rente, hoe moeilijker u aan uw spaargeld kunt komen. i i I I I I I 8 I I I I I I 8 I I I I I J Thuis in de wereld thuis in de buurt,thuis in huis. t' Tenzij... fteverwijtec Courant w Oi H; Wij willen bij blijven met het wereldnieuws en ook weten wat er in de buurt aan de hand is. Wie wint? Valt het mee of valt het tegen? Lees deze krant. Want daarin staat een onpartijdig oordeel over de grote politiek. En ook over de kleine, dichtbij huis. Dat is voor wie hier woont soms minstens zo belangrijk. Blijf bij. Goed bij. Vul in die bon. f «Ei ZATERDAG 19 7 7 1 4 MEI REGIO 6 (Van een onzer verslaggeefsters) hogere rente en toch kontant geld. BMH Noteer ons daarom voor een Naam Adres Plaats De bon in open envelop zonder postzegel sturen naar Damiate Pers B.V., Antwoordnummer 416, Haarlem. U maakt dan eerst twee weken gratis kennis met de krant en ontvangt daarna nog eens een korting van twee weken op uw abonnementsgeld. U krijgt de IJmuider Courant of de Beverwijkse Courant dus 4 weken gratis. Amsterdam, Herengracht 548, tel. 020-527 9111. Buitenveldert, Assumburg 150, tel. 02042 98 60. Haarlem. Houtplein 8, tel. 023-31 59 50. - HAARLEM Voorzitter mr. C. van Veen van het VNO heeft een kort geding aangespannen tegen de Haarlemse Global Village Foundation, uitgeefster van een politiek affiche waarop de voorzit ter van de werkgeversorganisatie staat afgebeeld achter lijsttrekker Van Agt van het CDA terwijl hij de politicus enkele briefjes van honderd in het colbertzakje steekt, zijn de affiches in de winkel in beslag genomen. jaarabonnement a f 154,70)* kwartaalabonnement a f 39,35): op de IJmuiderCourant/Beverwijkse Courant)* rendement van 3 langlopende slaats- leningen. Niet de bank bepaalt de f rente, maar deze volgt maandelijks de kapitaalmarkt. In de praktijk J ligt de rente alti jd hoger dan bij v>AJ langer lopende spaarrekeningen. Voor mei bedraagt de rente 5,/’%. Ook als u (nog) geen cliënt bent van Mees I lope kunt u een Obligatierente- rekening openen. U kunt er zelfs per giro geld op laten storten. Wilt u meer weten.’ Vraag de speciale folder bij uw kantoor in de buurt. Natuurlijk, op sommige spaarre- Voordeel 2: Toch een hoge rente. keningen kunt u een imponerende rente I let unieke van de Obligatierente-rekening krijgen. Maar het betekent wel dat u uw^ -y is, dal de rente gekoppeld is aan hel spaargeld voor lange tijd kwijt bent. Mees I lope heeft een I rekening die u gelukkig heel wat 1 meer vrijheid laat. I n waarop u toch een forse rente ontvangt. de ONigatierente-rekening. Voordeel I: Ruime vrije opname. Like maand kunt u tot een bedrag van f 1.000,— vrij opnemen. Overigens geldt een opzegtermijn van 3 maanden. Onbeperkte vrije opname voor aanschaf van effekten en onroerend goed. De affiche is een fotomontage, waarop voorts de tekst „Alle zegen komt van Agteren” staat te lezen terwijl Van Agt op zijn revers de badges van CDA en DAF heeft. Behalve de stichting zijn drie boekhandels in Amsterdam die het affiche verkopen gedagvaard voor het kort geding dat dinsdagmiddag om drie uur voor de president van de Haarlemse rechtbank dient en 1 ttsfe ilMH 1 - W i 1 (Van onze streekredactie) Rijnen 3 ADVERTENTIE (Van onze streekredactie) ge- door Udo J. Buys i* doorhalen wat niet gewenst wordt. Thuis in de kamer. MOCHT U TOT een bezoek besluiten, vergeet dan Cornelia niet mijn hartelij ke groeten te doen. In het Nederlands, Passerende auomobilisten schoten on middellijk te hulp. Twee mannen doken het water in en haalden de beide inzit tenden uit het autowrak. Met zeer ern stige verwondingen werd het echtpaar naar het Academisch Ziekenhuis te Lei den overgebracht. het is De acht dinsc Brul een Spaa roeie koste deeh W< De 1 een verte He vijf kiste leeft: jaar Zowi de c schil daal< BI van pen IJ Brul maai van bant kind maai terw bord nen M gem op: schi niet over van A deli bill die wik win van ver; me! ven S dat heei de te a revE ondi de c V hee beh le 7 tie offi in dru seei een VE Nede de e en c D< weei blijk dage kiste die kilo wore 5000 de p kilo een 88 c wat dag. voor Mine maa: Toch bos pea- 15 t steee de i twee men De 165-1 225, barb 42, s Oc de 1 blijfl al te kan de i per tot 3 der aanv beltj grote Bij het notei maa zaak nare tot 3 kleui voor DE LENTE BREEKT MAAR MOEI ZAAM DOOR. Maar het kan nog slech ter en in Liechtenstein sneeuwde het dit weekeinde zelfs nog. Dat hoorde ik van de Nederlandse Cornelia Schadler-van der Geest, die in het plaatsje Malbun in De exemplaren van de gewraakte po litieke affiche zijn overigens alleen in Amsterdam in beslag genomen en niet bij de uitgeefster in Haarlem die ook nog niet door raadsman jonkheer mr. I. L. R. A. Huydecoper van Nigtevecht van de heer Van Veen is benaderd. Jan Pelgrom van de Global Village Founda tion vermoedt dat de raadsman het nieuwe adres van de stichting, die enke- het vorstendom een hotel drijft. Haar man, een Zwitser, bouwde het voor haar, en sindsdien zwaait ze er de scep ter. Racklette eten in een berghut in het vooruitzicht stelt. IN DE WINTERMAANDEN is Malbun een geliefd oord voor skiërs. En ook na Pasen was het er nog druk op de pistes. Even daarvoor heb ik er zelf van een korte sportieve vakantie genoten en ont moette ik Cornelia aan de sneeuwbar van concurrent-collega Josef Lampert van Hotel Turna. De twee zijn erg actief in Malbun, dat ongeveer 1200 meter hoger ligt dan hoofdplaats Vaduz, waar het kasteel van regerend vorst Franz II en zijn gemalin Gina boven het stadje te gen de rotsen lijkt geplakt. 51% S-- Eigenaar Van der Goes van café De Geus, voormalig eigendom van de stich ting Global Village, is eveneens gedag vaard. „Ik heb de zaak destjjds overgeno men en was vroeger wel lid van de stichting, maar ik ben dat nu niet meer”, aldus Van der Goes, die inmid dels een advocaat in de arm heeft geno men. Ie jaren geleden uit het pand aan de Kleine Houtstraat trok, niet weet. Dat Van der Goes is gedagvaard vindt hij vreemd- „Die heeft er werkelijk niets mee te maken”, aldus Pelgrom. Volgens Rob van Gennep, die evenals de eigenaren van de Athenaeum Boek handel en de Academische boekhandel Scheltema, Holkema en Vermeulen is gedagvaard zijn er in zijn zaak geen affiches in beslag genomen, omdat ze waren uitverkocht. Hij vermoedt dat er ongeveer dertig a veertig exemplaren bij hem over de toonbank zijn gegaan. „Ik geloof dat Athenaeum ze ook niet meer verkocht”, aldus Van Gennep. Van Gen nep verklaart voorts dat hem en de twee andere boekhandelaren door de raadsman van Van Veen is aangeboden te schikken, mits zij schriftelijk zouden verklaren de affiche niet meer te ver spreiden. De boekhandelaar zegt dat Van Veen het kort geding heeft aangespannen op basis van de auteurswet, volgens welke wet iemands foto niet zonder toestem ming gepubliceerd mag worden, terwijl tevens in de aanklacht staat dat door de affiche gesuggereerd zou worden dat Van Veen politici heeft omgekocht. „Zo als het er nu uitziet zal ik niet schikken. Je kunt niet voor het eerste hanege- kraai opzij gaan”, aldus de Amsterdamse boekhandelaar en uitgever vrijdagavond. De VNO-voorzitter noch zijn raadsman waren vrijdagavond voor commentaar bereikbaar. De gewraakte affiche, waarvan de vormgeving door Rob Blomjons is ver zorgd. MET INTERESSANTE programma’s proberen ze de toeristen ook de bergen in te lokken. En dat is niet eenvoudig, want de meeste bezoekers aan Liechten stein zijn dagjesmensen, die postzegels kopen en als het even kan verder alleen nog bij de plaatselijke VVV in Vaduz een stempeltje voor hun paspoort, halen. Daar betalen ze dan een halve franc voor. Zwitsers geld, want het vorsten dom heeft geen eigen dr. Zijlstra. Elk jaar worden er 15.000 van die stempels uitgegeven. LISSE. Het jaar 1977 zal in de annalen van de Keukenhof in Lisse nigt kunnen worden opgetekend als topjaar. Totnogtoe is het voorjaar zo kil, winderig en regenachtig geweest, dat het aantal bezoekers niet over stelpend was. De busgezelschappen, wier komst al lang tevoren gepland was, zijn wel gekomen, maar de par ticuliere bezoekers hebben het een beetje laten afweten. Cijfers over aantallen bezoekers zijn nog niet te geven, dat kan pas gebeuren wanneer de hekken voor dit seizoen definitief gesloten worden. Wanneer die hekken sluiten, is overigens nog niet bekend. De slui tingsdatum van de bloemententoon stelling is altijd afhankelijk van de omstandigheden. Zodra de bolbloe- men raken uitgebloeid gaat de poort op slot. De terreincommissie van Keukenhof zal maandagavond op in spectie uitgaan- Naar aanleiding van hun bevindingen kan dan de slui- HAARLEMMERMEER. Academisch Ziekenhuis vrijdagmiddag de 39-jarige mevrouw Anna Koolhaas-Borburg overleden- De vrouw is bezweken aan de verwondin gen die ze eerder op de dag had opgelo pen bij een verkeersongeluk op rijksweg 44., in het zuiden van de Haariemmer- meerpolder. De toestand van haar veer tigjarige echtgenoot wordt kritiek noemd. CORNELIA VINDT het leuk om weer eens Nederlanders te ontmoeten en stel de samen met Josef Lampert exlusief voor de lezers van deze rubriek een „berglucht-arrangement” samen. Een weekje Liechtenstein, van zaterdag tot zaterdag, voor 199. Op basis van half In te Leiden 39-jarige tingsdatum worden bepaald. Woordvoerder Koos van van Keukenhof waagt zich niet aan een voorspelling of die datum dit jaar vroeg of laat zal vallen (in de loop der jaren was het telkens tussen half mei en begin juni). „Er kan van het weekeinde nog van alles gebeu ren. Plotselinge warmte, regen of ha- ?el, dat beïnvloedt de zaak allemaal. Maar de mensen van terreincommis sie zijn uiterst deskundig. Die mensen gaan over het terrein rondlopen, knijpen hier eens in een bloemetje, trekken daar weer aan een blaadje, steken een vinger in de grond, een andere in de lucht en dan weten ze precies hoe lang de bloemen nog zullen staan te pronken”. In elk geval is er nu nog van alles te zien op de Keukenhof. Wat de bollen betreft zijn het hoofdzakelijk tulpen en blauwe druiven. Verder staan er azalea’s, rhododendrons en verschillende bomen in bloei. Ook in de kassen is het nog een fleurige boel. Van Veen brengt stichting voor rechtbank om politieke affiche Omstreeks kwart over elf vrijdagoch tend wilde de Di(emenaar met zijn auto ter hoogte van de afslag Lisserweg een inhaalmanoeuvre uitvoeren. De auto kwam daarbij met de wielen in de middenberm terecht, waardoor de be stuurder de macht over het stuur kwijt raakte. Daarop schoot de auto weer naar rechts, botste daar in de berm tegen een boom en kwam tenslotte ondersteboven in een sloot tot stilstand. Josef Lampert toonde zich aan zijn sneeuwbar zeer bedreven in het ver vaardigen van smakelijk vocht. CORNELIA’S WIEG stond aan de Vennemeer, een uitloper van de Kager- plassen. Voordat ze in Malbun verzeild raakte, werkte ze al een poos in een Zwitsers hotel en ontmoette er haar man- En ook in Malbun had ze al een paar maanden gewerkt, voordat ze er zelf hotelier werd. Nu de wintergasten zijn verdwenen en de bergweiden weer langzaam te voorschijn komen boven de smeltende sneeuw, maakt Malbun zich op voor de komende zomer. Vooral wan delaars komen dan maximaal aan hun trekken in het sportieve bergdorp. DIT SPECIALE GASTENHOEK-ar- rangement geldt alleen voor de maand mei, dus ook de Pinksterdagen kan er gebruik van worden gemaakt, juni en september. Malbun is over de weg ge makkelijk bereikbaar en ook per trein is Liechtenstein maar een dag of een nacht van ons bed. Maar Cornelia kan er zelf meer over vertellen. U kunt haar telefo nisch rechtstreeks bereiken via nummer 09 41 75 26661. En als u haar liever schrijft, haar adres is Hotel Alpina, FL 9497 Triesenberg-Malbun. Liechtenstein. De 29-jarige Cornelia van der Geest voor haar hotel in Malbun- zichzelf trouw. En haar jonge dochtertje Barbara, leert het ook, want speciaal voor haar heeft ze een Nederlands kin dermeisje in dienst genomen. „En het vrij gebruik van zwembad en sauna in Hotel Turna en de tennisbaan in het dorp is daarbij inbegrepen”, aldus Cornelia, die ook nog een avondje MB

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 6