Concentratie op daartoe aangewezen pleinen Politieke drieëenheid Jacob Marisstraat VVD-Beverwijk herkoos alsnog voorzitter BEDEVAART Snufje historie in nieuwe „Wegwijs K «‘lil Jtïl (CASTELL) \pl4Ge/ in COMPLIMENTJE e De Wegwijzer biedt hulp ’t Betere Strandleven. Morgen is het zover: de sfeer van ”de Cöte” op 10 min. van Haarlem OVERZICHTELIJK INFORMATIEBOEKJE Hersenschudding Ook Harry miste na aanrijding de koffie niet GEEN SPREEKUUR ZATERDAG 9 1 4 M E I 19 7 7 BEVER WIJK-HEEMSKERK (Van een onzer verslaggevers) MM tijd- n Strandpaviljoen 2a, (zuid) boulevard, Zandvoort. Telefoon 02507-5297 Geopend van maart t/m september. Tafelreservering gewenst. Ge- er 1 „REINO” B.V. voor tapijtreiniging Vaste vloerbedekking Losse kleden Telefoon 023-313289 aan W. g 3, jNieuw op het Zandvoortse strand: Castell Plage. Exclusief restaurant met exquise franse specialiteiten. Zonnebaden kunt u op ruime terrassen met superkomfortabele zonnebedden of in speciale zonne steden op een schoon strand. Uw favoriete drankje drinkt u in de zon, bij maan licht of bij de openhaard... Morgen is ’t zover: Castell Plage. Ook als de zon niet schijnt... HEEMSKERK. In de ge meente Heemskerk heeft men thans meer dan een jaar ervaring kunnen opdoen met een nieuwe maatregel in de Algemene Politie verordening die was bedoeld om het hinderlijk parkeren van grote vrachtwagens op de openbare weg te weren. De maatregel is een suc ces gebleken. Goede oplossing voor hinderlijk parkeren grote vrachtwagens te Iver- ew ADVERTENTIE (Van een onzer verslaggeefsters) ADVERTENTIE I met iader erlijk zorg, vijftien tisch alfabetisch trefwoordenregister. V' x -S satie nbe- res- ver- elin- iden iver- iring ■ken, met het plei- 5US- iise- srlos- >ij de >ska- n en van ioor- den De grote vrachtwagens worden tegen woordig zonder enige hinder voor wie dan ook geconcentreerd geparkeerd op het grote parkeerterrein bij de sport hal (foto) en bij het NS-station. van ami- nede :hni- door L G. I HEILOO. De gebedsa.ktie Heiloo organiseert zondag 22 mei weer een bedevaart naar de kapel van Onze Lieve Vrouw ter Nood. Het landgoed Westerhout, zoals dat in het verre verleden aan de Zeestraat Stond. „Wegwijs in Beverwijk” telt 88 infor matieve pagina’s over overheid, openbare dienstverlening, verenigingen en sport, toerisme, verkeer, woningbouwverenigin- Het effect is, dat ’s avonds en in de weekeinden de grote vrachtwagens zich concentreren by de sporthal en het station. De chauffeurs nemen kennelijk de moeite om die wagens keurig naast elkaar te zetten op het gedeelte van de terreinen dat door de kort parkerende personenauto’s het minst wordt gebruikt. Voor hinderlijk geparkeerde caravans blijken de aangewezen terreinen ook een oplossing te bieden. Dit alles zorgde ervoor, dat er al lange tijd nauwelijks meer klachten bij de politie binnenkomen over grote vracht wagens die pal voor de ramen van huizen worden gezet, zodat zij de be trokken bewoners elk uitzicht ontnemen. Ook van verkeersbelemmering door langdurig in smalle straten geparkeerde vrachtwagens is nauwelijks sprake meer. In het verwijderen van autowrakken voorziet de plaatselijke politieverorde ning met de bepaling dat het verboden is op de weg of van de weg af zichtbaar een voertuig te plaatsen waarmee op grond van de bij de Wegenverkeerswet gegeven voorschriften niet op de weg mag worden gereden vanwege een on deugdelijke bouw of inrichting, dan wel omdat het voertuig rijtechnisch in een onvoldoende staat van onderhoud ver keert. Met dank aan wethouder F. Kae bisch, Harry ter Horst, drs. A. Eiff, de Wegwijzer, Gebedsaktie Heiloo en familie Adrichem. Samenstelling Joke Dieben-Frerichs en Jan Piet Stok man. BEVERWIJK. Noord-Holland is een telefonische hulpdienst rijker. Onder de naam „De Wegwijzer’’ ging de dienst op 1 april van start en inmiddels is al wel duidelijk gewor den, dat de nieuwe loot aan de hulp- verleningsstam niet meer uit de regio valt weg te denken. De dienst is bereikbaar via het telefoonnummer 02207-11700. In de startfase is „De Wegwijzer” voorlopig alleen gedurende de week einden van vrijdagmiddag 14 uur tot zondagavond 18 uur operabel. Dag en nacht zit er dan een professionele medewerker of een hiervoor speciaal opgeleide kracht aan de telefoon. De Kennemer Oudheidkamer stond aan de Stichting Wegwijs de reproduc tierechten af van een aantal zeer fraaie prenten, die de gemeente Beverwijk la ten zien zoals zij er enige eeuwen gele den uitzag. Een afbeelding van de Wijc- kermeer in vroeger tijden siert de om slag. Samen met nog, zeventien andere illustraties draagt deze omslag er zeker toe bij, dat het boekwerkje na de komst van de volgende uitgave bij menige Beverwijken in de boekenkast zal komen te staan. De Stichting Wegwijs, wier bestuurs leden (mevrouw M- de Wildt-Overmee- ren, notaris mr. A. Hoekstra, mevrouw J. Dieben-Frerichs, L. van Maarel, P. Stam, A. Aronius, mr. A. Schram en B. Kriek) het werk dat gedaan moest wor den om het boekje te realiseren geheel pro deo verrichtten, mochten ook dit jaar weer rekenen op een subsidie van de gemeente. Zonder deze bijdrage was de uitgave van „Wegwijs” en een bijge werkte gemeentekaart zeker niet moge lijk geweest. BEVERWIJK. Bij een aanrijding tussen een fietser en een personenauto op de hoek van de Zeestraat en de Breestraat is gistermorgen een 63-jari- ge inwoner van Velsen gewond geraakt. De man die bij het inslaan van de Zeestraat niet goed had uitgekeken, is met een hersenschudding -opgenomen in het Rode Kruis Ziekenhuis. De auto werd bestuurd door een 54-jarige Bever- wijker, die ongedeerd bleef. uitweg te vinden. Mettertijd wil men de telefonische hulpverlening uitbreiden met ge spreksgroepen en ook meer aandacht aan de categorie bejaarden gaan schenken. Politie en gemeentebestuur bedachten, dat men niet kon volstaan met het langdurig parkeren te verbieden. De chauffeurs van die grote joekels moeten die wagens tenslotte toch ergens kwijt. Daarom besloot men twee grote par keerterreinen in de gemeente aan Vanaf 14 uur is er gelegenheid tot biechten en tot gezamenlijk rozen kransgebed. Om 14.30 uur wordt in de grote kapel een plechtige H. Mis opgedragen door mgr. Th. Hendrik- sen. De predikatie wordt verzorgd door pater Koopman. De bedevaart wordt om 16.30 uur besloten met plechtig Lof met Sacra mentsprocessie, waarna bij de Gena- dekapel de bisschoppelijke zegen wordt gegeven. Vanaf 13.30 uur rijden er speciale bussen van het NS-station Heiloo naar het Genadeoord van O.L. Vrouw ter Nood. Inlichtingen zijn verder verkrijgbaar bij mevrduw J. P. Klein-Keune, Wilgenlaan 6a, Heiloo, tel. 072-30159. Voorheen kwamen bij de politie veel klachten binnen over grote vrachtwa gens die langdurig in straten werden geparkeerd, vooral in het weekend, waarbij zij dan verkeershinder veroor zaakten of het uitzicht benamen aan bewoners van de betreffende straten. HEEMSKERK De verkiezingsstrijd heeft ook komische kanten. Dat wordt weer eens bewezen door de familie J. A. Adrichem uit de Jacob Marisstraat 19 in Heemskerk, die via de ramen van de slaapkamers momenteel reclame ma ken voor maar liefst drie verschillende politieke partijen. Vader Adrichem, volgens zijn vrouw een overtuigde liberaal, hing onlangs zo’n vurige VVD-affiche voor de ramen van de bovenverdieping. Dat kon zoon Henri niet op zich laten zitten, en weldra hing het PvdA-biljet er naast. De derde poster werd door mevrouw Adrichem persoonlijk aan het raam geplakt, die daarmee geen twijfel aan haaj voorkeur voor het CDA liet bestaan. Overigens gaan alle gezinsleden in goede harmonie met elkaar om, meldt de vrouw des huizes. Daaraan doen de nogal uiteenlopende politieke keuzen niets af, zelfs niet in deze toch redelijk verhitte verkiezingstijd. BEVERWIJK. Wethouder ir. J. Camfferman van Beverwijk is maandag verhinderd zijn wekelijkse spreekuur te houden. In de plaats van de tijdelijk penning meester J. Adriaanse is de heer R. Vos benoemd. Daarmee is het bestuur van de liberale partij weer voltallig en hoopt de afdeling tevens wat minder roerige tij den te Hunnen gaan beleven. Op de dag van de kamerverkiezingen - 25 mei - organiseert de WD een verkiezingsbijeenkomst in hotel Belle vue, waar op een TV-scherm de uitslagen zullen kunnen worden gevolgd. Voorts wil men na de zomervakantie iedere maand een contactavond voor leden gaan organiseren. BEVERWIJK. De liberale frac- tie-vooorzitter drs. A. Eiff wil in een raadsvergadering wel eens uitvaren tegen de socialistische wethouder van middenstandszaken, Fedor Kaebisch jr. De kritiek van het geachte raads lid op de wethouder richt zich in middenstandSkwesties altijd op de weinige keren, dat de midddenstands- commissie door de wethouder bij el kaar wordt geroepen om belangrijke en minder belangrijke zalmen te be spreken. Een paar weken geleden mochten de heren en dames zich dan eindelijk weer eens op een commissievergade ring verheugen en tot verbazing van de heer Eiff verstrekte de wethouder toen breedvoerige en diepgaande in formatie over allerlei gedachten met betrekking tot de stadsvernieuwing, het winkeloppervlak in de stad, de Breestraatrenovatie en ’t parkeerbe leid. Met bijval van het commmissielid F. ten Berge dankte de heer Eiff de wethouder vooor de bereidheid om dit soort zaken aan de orde te stellen! Wethouder Kaebisch merkte tijdens de wekelijkse persconferentie van het college fijntjes op, dat van compli mentjes ook wel eens mededeling in de krant mocht worden gedaan. Vooruit dan maar. Echter wel vooor de eerste en laatste maal, want waar blijven we als de raadsleden elkaar complimentjes gaan geven en de kranten worden er bij gehaald met het verzoek de burgers te laten weten dat er iemand weer zo vriendelijk is of 2&547 BEVERWIJK. De rust binnen de VVD-afdeling Beverwijk lijkt voorlopig weer te zijn teruggekeerd, nu voorzitter Th. de Vries zich alsnog herkiesbaar heeft gesteld en inmiddels tijdens een deze week in alle stilte gehouden leden vergadering is herkozen. wijzen, waarvoor de af te kondigen maatregel niet zou gelden. De keuze viel op het grote terrein bij de sporthal aan de Maerelaan en bij het NS-station in Zuidbroek. De politieverordening werd aangevuld met de volgende tekst: „Het is de eige naar, houder of bestuurder van een voertuig met een lengte van meer dan zes meter of een hoogte van meer dan twee meter, een oplegger, een aanhang wagen, danwel een voertuig dat is voor zien van een aanduiding van commercië le reclame verbodx een dergelijk voertuig te doen of te laten staan waar dit schadelijk is te achten voor het uiterlijk aanzien van de gemeente. Dit verbod geldt niet gedurende de tijd die nodig is voor en gebruikt wordt tot het onmiddellijk in- of uitstappen van per sonen of het laden of lossen van goede ren”. Dit artikel gaf de politie de mogelijk heid om op te treden waar dit nodig werd geacht. Er is niet direct met pro cessenverbaal gezwaaid, maar waar wa gens in de weg stonden werd contact opgenomen met de overtreders, die dan verwezen werden naar de voor de vrachtwagens aangewezen parkeerterrei nen. BEVERWIJK. Een korte raads vergadering, zoals donderdagavond in het Stadskantoor, is voor zeer velen een verademing. Kort en krachtig stapte de Beverwijkse raad die avond door de agenda en tegen acht uur kon burgemeester Hubers het sein voor de afmars geven. Maar iemand op de publieke tribune maakte zich zorgen. Zorven over de koffie, die gewoonlijk tegen kwart voor negen kan worden genuttigd. VW-voorzit- ter en actief CDA-lid Harry ter Horst mompelde ongerust: „We krijgen niet eens koffie”. Maar hij rekende buiten burgemeester Hubers, die opmerkte, dat de dames in de koffiekamer de koffie al klaar hadden staan. Ook Harry ter Horst wandelde tevreden naar het dure bakkie troost. Waarvoor kan men bij de telefoni sche hulpdienst terecht? Welnu, alle- eerst voor een vertrouwelijk gesprek over zaken als eenzaamheid, angsten, rouwen; over de kinderen, man of vrouw, over alcohol en drugs, ar- beidsmoeilijkheden en huisvestings nood. „De Wegwijzer” biedt niet al leen een anoniem oor, maar verstrekt desgewenst ook informatie en geeft adressen door. Niemand die bij „De Wegwijzer” aanbelt hoeft zich voor z’n problemen te schamen of op welk tijdstip dan ook te denken dat-ie „lastig” is of anderen stoort. De dienst is ervoor, ook ’s nachts om vier uur poogt men samen met de beller alles op een rijtje te zetten in de hoop een (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK Deze week is de nieuwe „Wegwijs in Beverwijk” versche nen. Een levendig opgemaakte en over zichtelijk ingedeelde informatiegids over alle zaken, waarmee de burgers van Beverwijk wel eens in contact komen. In de voorafgaande jaren was de pre sentatie van de gids aan het gemeente bestuur een klein en gezellig intermezzo. Maar omdat de uitgave van het infor matieve boekje langzamerhand een tra ditie aan het worden is heeft het be stuur van de Stichting Wegwijs deze officiële presentatie maar achterwege gelaten. gen, onderwijs, kerk en levensbeschou wing, gehandicaptenzorg, bejaarden werk, politieke partijen, cultuur, sociale dienstverlening, medische zorg, arbeid, handel en nijverheid. Het boekje kent derhalve vijftien hoofdstukken, gemakkelijk toegankelijk gemaakt door middel van een systema- 1>PS'

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 9