VAK vergadert over bejaarden Nieuwbouwstad tussen Bouds wandeltocht Velsen-Noord werd een groot succes V acatures in VAK-gelederen Rooie Vrouwen van de PvdA op toernee in de IJmond Ds. L. Brink gaat Avondvierdaagse in IJmuiden Adspiranten bezetten Beverwijkse sporthal Haarlem en Hoofddorp ontmoet weerstand ^moveren BINTANGS OP DREEF IN „PEN" r X-) Velserbroekpolder nog niet afwijzen ZEKER NEGEN CLUBS GINGEN WANDELEN DIT WEEKEND Erfenis van St. Cecilia Brandweerlieden Concert van Soli geslaagd Ambtenaren hielden onderling volleybaltoernooi Contactochtend van huisvrouwen in Beeckesteijn naar St. Joseph i 7 MAANDAG 1 6 IJMOND M E I 19 7 7 Velserbroekpolder pi L-. Cijferwerk O Wam f B 1 4 IJMUIDEN De jaarlijkse avond vierdaagse wordt dit jaar in IJmuiden gehouden van maandag 6 juni tot don derdag 9 juni. De organisatie is in handen van ce Noordhollandse Wandelsportbond afdeling IJmuiden. VELSEN De muziekvereniging Soli geeft zondag 22 mei een openluchtcon- cert in het park van Beeckestijn. Ei 'wordt meegewerkt door de afdelingen harmonie en drumband. Bovendien zal het nlieuwe vlaggenpeloton, de „Colour Guards”, zich voor het eerst in Beecke stijn presenteren. Het concert begint om 1 uur. De toegang'is vrij. Eveneens op woensdag 18 mei staat ook in IJmuiden - op de Lange Nieuw- straat voor de stomerij Pathenette - een verkiezingstand van de Rooie Vrouwen de een VELSEN-NOORD De Velsen- Noordse Aktiviteiten Kommissie (VAK) komt dinsdagavond 24 mei in vergade ring bijeen. Gesproken zal worden over de verbeteringen van de leefsituatie van de bejaarden en het aantrekken van een opbouwwerker voor Velsen-Noord. Te vens zal de vrijetijdsbesteding van jon geren van zestien jaar en ouder aan de orde komen. VELSEN. Afgelopen vrijdagavond werd in de Sporthal Zeewijk het traditi onele volleybaltoernooi voor gemeente- personeel gespeeld. Veertien teams van totaal tien gemeentelijke diensten speel den tegen elkaar en uiteindelijk was het het nolitieteam dat de eerste prijs in de wacht sleepte. Tweede werd het team van openbare werken en groenvoorzie ning terwijl de derde en vierde prijs werden verdiend door respectievelijk het eerste team van het stadhuis en het team openbare bibliotheek. Tot slot van dit jaarlijks terugkerende toernooi was wethouder ing. H. van der Werff aanwezig om de prijzen uit te reiken aan de winnende teams, waarmee een feestelijk eind werd gemaakt aan een gezellig toernooi. Voor de jaarlijkse wandeldag van het KNGV, georganiseerd door de gymnas tiekvereniging „Wijkeroog” in Velsen- Noord, verzamelden zich zaterdagmorgen VELSEN-NOORD. Van Gelder Pa pier Velsen heeft aan de bedrijfsbrand weer een aantal goed geoefende mannen kunnen toevoegen. Voor brandwacht eerste klasse slaagden de heren D. van den Boogaard, J. Dobbe, G. Kapitein, R. Feenstra en J. Kruiswijk, werkzaam in verschillende afdelingen van het bedrijf. In de besproken nota zelf staat letter lijk, dat de identiteit en de structuur van Hoofddorp zich niet lenen voor een verdere schaalvergroting (Als er nog meer nieuwbouwwijken aan Hoofddorp zouden worden vastgebreid, zouden er veel meer winkels in Hoofddorp moeten .worden gebouwd. Hoofddorp is daar niet op gebouwd, zou bij wijze van sprken uit zijn voegen bartsen. Bovendien zou dat niet zo passen bij de sfeer van deze voormalige landbouwkern. red.) „De ont wikkeling van Hoofddorp zal de IJ-weg niet moeten overschrijden”, aldus de no- to. De NORO is anderzijds ook niet voor een voortzetten van Schalkwijk zonder meer. De „Wijkeroog”. leden waren voor het officiële tijdstip van tien uur vertrok ken, maar toen de grote start begon had zich vooral van de jongste groepen een flink aantal voor de gymzaal bij De Schouw verzameld. Het wandelevene ment werd door de aanvankelijke regen niet verstoord. Bovendien kwam de zon vrij spoedig door en zo werd de wandel tocht onder de toenemende zonnewarmte tot een waar genoegen, zowel voor ook de jongste deelnemers als voor de leidnggevende dames en heren. De altijd weer gedienstige hulpcolonne van het Rode Kruis Velsen behoefde niet in actie te komen. Ook niet voor een van de jongens die tijdens zijn wandeling hal verwege in een sloot van het Wijkeroog- park belandde, maar zich niet liet over halen om maar te stoppen. Hij zette manmoedig door om toch zijn fraaie bronzen medaille niet te missen. klopte met de gegevens van de verstede- lijkingsnota. ^Is wij willen beoordelen of deze beslissing juist zal zijn, dan moet wel eerst de boekhouding klop pen, zo betoogde hij. Hij was van me ning dat een kleine vergissing in het cijferwerk precies wel of geen bouwlo catie zou kunnen uitmaken. Verder had hij in de nota tegenstrijdi ge argumenten ontdekt. Het dichtslibben van de „stedelijke ring”, IJmond-Zaan- streek - A’dam -Schiphol - Hoofddorp - Haarlem-IJmond, was enerzijds gebruikt om de bebouwing van de Wijkerpolder af te wijzen. Maar tegen het dichtslib ben van de ruimte tussen Haarlem en Hoofddorp bestond kennelijk geen be zwaar, zo constateerde hij. VELSEN NOORD Mevrouw Fem de Boer-Otte legt haar lidmaatschap van de sociale werkgroep va de Velsen- neer in verband met verhuizing. Tege- meer in verband met verhuizing. Tege lijkertijd treedt zij terug als vertegen woordigster van de VAK in het alge meen bestuur van de Stichting voor Samenlevingsopbouw (Stisa)- Dat de nota duidelijk bedoeld is als een soort volmacht voor de gemeente Haarlemmermeer om de zoveelste uit breiding aan Hoofddorp vast te breien voor een slechts binnen de gemeente grenzen gemeten woningbehoefte blijkt uit de zinsnede dat gekozen wordt voor ,een geconcentreerde uitbouw van het stadsgewest Haarlem in een ontwikke- lingszone Haarlem-Hoofddorp”. Gedepu teerde Van Dis (die gedeputeerde Van der Knoop verving) wees er in de verga dering duidelijk op, dat de bouwlocatie wel degelijk ook voor de woningbehoef te van Kennemerland en de IJmond is bedoeld. Nadrukkelijk echter niet voor de woningbehoefte vanuit Amsterdam. De heer De Boer had scherpe kritiek op de cijfermatige onderbouwing van de nota, die naar zijn mening helemaal niet (Van onze correspondent) VELSEN-NOORD De jaarlijkse Bondswandeldag van het Koninklijk Ne derlands Gymnastiek Verbond is zater dag voor de organiserende gymnastiek vereniging „Wijkeroog” in Velsen-Noord een prettig succes geworden voor de re creatiesport. Ongeveer vijfhonderdvijftig deelnemers van 5 tot en met 15 jaar van de verschillende verenigingen uit de re gio van de Kennemer Turnkring namen aan dit wandelfestljn deel. Onder hen waren meer dan honderd leden van de organiserende vereniging „Wijkeroog”, maar ook tientallen van de verenigingen TVS, Santpoort; DOS, Heemskerk; TVIJ IJmuiden; Unitas, Uitgeest; GIOS, Haar lem; VOLO, Haarlem; Turnlust, Bever wijk en BGV, Bloemendaal. De grote organisator en stimulator de heer H. van Wijnen had met zijn mede- wePkers(sters) een prachtig wandelpar- cours Uitgezet, dat grotendeels leidde door Velsen-Noord en ’t mooie „Wijker- oog-park”. Het vijftien kilometer par cours leidde via het industrieterrein van Beverwijk, Wijkermeerweg, Kagerweg en Kanaalweg om dan het „Wijkeroog- park” weer te bereiken. Vrijdagavond hebben de Bintangs voor een ouderwets sfeertje gezorgd in het voormalige PEN-gebouw in Velsen. De vijfmansformatie uit Beverwijk verzorgde een popconcert waarvan een aantal num mers direct werden opgenomen voor een langspeelplaat. De bij dit soort concerten welhaast traditionele omlijstang van ent housiast publiek vormde geen probleem. De „fans” waren in groten getale aanwe zig en lieten zich niet onbetuigd. Jui chend, schreeuwend, fluitend en met gescandeerd handgeklap werden de mu zikanten in het zweet hun aanschijns tot grote prestaties opgezweept. Veel men sen, veel lawaai, veel muziek en .heel erg warm. De Rooie Vrouwen vinden dat meer vrouwen mee moeten beslissen over za ken die ons allemaal aangaan. Als veel mensen rondje 6 van lijst 2 rood maken komt Pijkel in de 2e kamer; krijgt zij niet genoeg stemmen dan zijn de op haar uitgebrachte stemmen gewoon voor lijst twee. ’s Morgens staat men' met een kraam op de markt in Beverwijk met allerlei informatiemateriaal; de Rooie Vrouwen willen dan graag met u praten over de aktie. Om 13.00 uur komt de Rooie Vrou- wen-verkiezingskaravaan aan bij station Beverwijk. In de bus zitten vrouwelijke kamerleden en kandidaat-kamerleden, een bekende tv-vrouw als presentatrice en anderen. Men gaat langzaam richting markt-Koningsstraat waar Pijkel een praatje houdt met geïnteresseerden. Vervolgens maakt men een rondrit met de bus gevolgd (bij goed weer door de Rooie Vrouwen op versierde fietsen. Vaste punten in de route: 14.15 Wijker- baan, 14.50 Europaplein, 15.30 Nielen- plein, 16.00 uur Kerkweg-bibliotheek Heemskerk, ’s Avonds vanaf acht uur wordt er een vrolijk verkiezingsfeest gehouden in buurthuis de Lichtboei, Maasstraat, Heemskerk. U kunt praten met Pijkel v.d. Merwe, de andere (kan didaat) kamerleden en de Rooie Vrou wen. Tussendoor brengt Coby Schreij er haar liedjes op het gebied van de eman cipatie. Alle deelnemers ontvingen hun ver diende herinnering, waarbij tevens de diverse groepen de nog fraaiere groeps- medaille werd uitgereikt. Van de deelne mende verenigingen ging lof uit voor de uitgestippelde route en de goede organi satie. Nadat allen onderweg een verver- leidinggevende dames en heren. De altijd was, gingen de verschillende’ groepen weer per autobus huistoe na een zeer prettige dag. Voor deze bijeenkomst zijn zowel het algemeen bestuur en de directeur van de Stichting voor Samenlevingsopbouw (Stisa) als de staf en het bestuur van het Buurtcentrum De Mei uitgenodigd. De vergadering die een openbaar ka rakter draagt wordt gehouden in het Buurtcentrum De Mei, Geelvinckstraat 28, Velsen-Noord en begint om half acht ’s avonds. De startplaats 'is in „De Veilige Ha ven”. Junioren (tien tot veertien jaar) starten tussen vijf en zes uur ’s middags en de senioren (vanaf veertien jaar) tus sen zes en zeven uur ’s avonds. De jongeren betalen drie gulden inschrijf geld de ouderen vier gulden. Na 27 mei worden deze bedragen met 0,75 ver hoogd. De jeugd wandelt tien kilometer en de senioren vijftien of ook tien kilometer. De wandelaars worden tijdens de intocht geëscorteerd door de Drumband Voort- waarts, de Drumband IJmuiden en de Jeugdbond van de IJmuider Harmonie, bijgestaan door drie majorettepelotons. De inschrijfadressen zijn: H. C. Smit, Lange Nieuwstraat 408, IJmuiden, tele foon: 13024; J. J. Jansen, Platanenstraat 4, IJmuiden; J. J. A. Mulders,- Iepen straat 10, IJmuiden, telefoon: 18901; J. F. Koks, Eenhoornstraat 18, IJmuiden tele foon: 20173; B. H. Uitendaal, Burg Weertsplantsoen 72, Santpoort. VELSEN. Ds. L. Brink van de oude Engelmunduskerk in Velsen-Zuid, die een aantal jaren geleden tot doctorandus promoveerde zal op 17 juni zijn nomina tie tot doctor in een proefschrift verde digen waarbij twee van zijn zoons als paranimfen zullen fungeren. De promotie zal plaatsvinden ’s mid dags om vier uur in de aula van de Universiteit van Amsterdam in de Lu therse kerk aan het Singel, hoek Spui. Na afloop is er een receptie waar men de gehele familie Brink kan complimen teren. VELSEN-NOORD. Het dagelijks bestuur van de muziekvereniging „St. Cecilia”, die al in 1964 is geliquideerd, heeft volgens het parochienieuws van de St. Josephkerk in Velsen-Noord, de nog steeds aanwezige financiële erfenis bestemd en overgedragen aan het r.-k. gemengd zangkoor „St. Joseph” van deze parochie als bijdrage aan de uniformiteit van dit koor. Het bestuur heeft gemeend dat het bedrag, komende van een vereniging uit dit deel van de gemeente Velsen, ook hier moest blijven en bestemd moest worden voor een vereniging die in Vel sen-Noord een grote activiteit ontwik kelt. van de PvdA Velsen. Ook zij zullen proberen andere vrouwen te overtuigen van het belang op vrouwen te kiezen- .„Vrouwen kom op voor jezelf, stem op een vrouw in de PvdA” is het motto van de actie. Tweede-Kamerleden Alie Slagt en Lenie Weesing en de kandidaten Truus Hendrickx Pijke van der Her- we en Gerda Cabell zijn woensdag in Velsen op verkiezingstoernee. Vanaf half elf is de stand open en staan de vrouwen klaar om vragen te beantwoor den of inlichtingen te geven. Dit staat in een brief die het secreta riaat van de VAK heeft gestuurd aan het algemeen bestuur van de Stisa. In dat schrijven wordt voorts melding ge maakt van het besluit van de heer W. A. Spruit zijn lidmaatschap van het dage lijks bestuur van de Stisa beschikbaar te stellen. Spruit, die voorzitter is van de sociale werkgroep van de VAK, heeft laten weten om persoonlijke redenen de bestuursfunctie op te geven. Wel blijft hij aan de sociale werkgroep verbonden. Het algemeen bestuur van de VAK beraadt zich over de vraag hoe in deze vacatures kan worden voorzien. Een groot aantal juryleden zorgde er voor dat alles nauwkeurig kon verlopen. Maar het was toch kwart voor zeven (geheel volgens plan) dat de uitslagen bekend gemaakt konden worden. Uit de IJmond namen deel de vereni gingen Hercules en IJmuiden. Bij de vrije oefeningen ging de wissselprijs naar de tunafdeling IJmuiden. In de verschillende groepen wisten de IJmond verenigingen beslag te leggen op vele prijzen. De wedstrijden waren mede een onderdeel van het vijftig-jarig bestaan van Hercules, die er zorg voor droeg dat de organisatie vlot verliep. Het jeugdbestuur van Kracht en Vlugheid organiseerde buiten de sporthal een spelprogram. Mede door het fraaie weer werd dit ook een goed verzorgd onderdeel van de geslaagde aspiranten dag. De organisatie werd met straffe hand geleid, want om 1100 adspiranten van 9 tot 16 jaar in een vastomlijnd program ma te laten werken vereist dat alles precies op tijd gaat. Er werd in zeven verschillende banen geturnd, waarbij naast de vereiste toestellen ook verschil lende springnummers waren ingèlast, terwijl de vrije oefeningen niet vergeten werden. HAARLEM Het idee om tussen Haarlem en Hoofddorp een nieuwe stad te bouwen is in de Staten van Noord- Holland niet onverdeeld gunstig ontvan gen. Dat bleek in de vergadering van de Statencommissie voor de Ruimtelijke Ordening, waarin Gedeputeerde Staten voorstellen tussen Haarlem en Hoofddorp een extra „bouwlocatie” te plannen. Noch de heer De Boer (PvdA) noch de heer Achterstraat (CDA) zag een nieuw bouwstad tussen Haarlem en Hoofddorp zitten. Zij vonden, dat beter gebouwd kon worden in aansluiting op de bestaan de bebouwing van Haarlem en Hoofd dorp. Voor de nieuwe stad zou een eigen winkelapparaat nodig zijn en vele ande re voorzieningen. Dan kon beter gebruik worden gemaakt van de al bestaande voorzieningen van Schalkwijk en Vijf huizen enerzijds en van Hoofddorp an derzijds. BEVERWIJK Het district „IJmond Zaanstreek” van het Koninklijk Neder lands Christelijk Gymmastiek Verbond heeft zaterdag in de sporthal de adspi ranten dag ’77 gehouden. Er waren ruim 1100 adspiranten uit dit district naar Beverwijk gekomen. Die voordat de wedstrijden begonnen, luisterden naar de openingswoorden van districtsvoorzit- ter G. Tiekzerd. bij de gymzaal van De Schouw jongste en jongere deelnemers om prettige wandeling in 'eigen tempo te maken. SANTPOORT. Dinsdag 24 mei houdt de afdeling Santpoort van de Nederlandse Vereniging van Huisvrou wen haar laatste contactochtend van dit seizoen met als onderwerp! „Alles over snijbloemen en kamerplanten”. De bij eenkomst heeft plaats in het Wijkcen trum aan de Burgemeester Enschede- laan, aanvang tien uur. De heren De Vries (PvdA) en Hartog (CPN), vonden dat woningbouw in de Velserbroekpolder niet zonder meer moest worden afgewezen. Laten we in elk geval goed luisteren naar wat de inspraak over deze zaak naar voren brengt, zo meenden zij. De heer Hartog wees op de schrikba rend gestegen prijzen van de huizen. Die prijzen zijn extra hoog door de schaarste er aan. Willen we de prijzen onder de knie krijgen, dan moeten we zo snel mogelijk een eind maken aan de schaar ste aan woningen. De woningbouw in de Velserborkepolder niet zonder meer moest worden afgewezen. Laten we in elk geval goed luisteren naar wat de inspraak over deze, zaak naar voren brengt, zo meenden zijn. De heer Hartog wees op de schrikba rend gestegen prijzen van de huizen. Die prijzen zijn extra hoog door de schaarste er aan. Willen we de prijzen onder de knie krijgen, dan moeten we zo snel magelijk een eind maken aan de schaar ste aan woningen. De woningbouw in de Velserbroekpolder is dan ook zeer nood zakelijk, zo stelde hij. In bijna geen van de betogen werd ook maar met een woord gerept van rijksweg 16, die volgens de plankaarten ongeveer dwars door de aangewezen lo catie is gepland. Zoals bekend heeft gedeputeerde Van der Knoop onlangs in een vraaggesprek gesteld, dat deze rijks weg de hele bouwlocatie tussen Haarlem en Hoofddorp wel eens op losse schro- ven zou kunnen plaatsen. Alleen de heer Bon (WD) stipte de kwestie even aan. Woensdag 18 mei organiseren de Rooie Vrouwen van Beverwijk en Heemskerk in de IJmnod een campagne onder het motto Vrouwen kom op voor jezelf stem op een vrouw in de PvdA”. Zij voeren een voorkeurstemaktie voor Pij kel v.d. Merwe-Schröder landelijk kon- taktvrouw (voorzitster) van de Rooie Vrouwen no. 6 van lijst 2. d o y - - - y - - -.-

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 7