LATEN SLOPEN de weg Willem Hovyschool sta in Wild-West op grens Beverwijk en Velsen-noord Italianen vierden eerste lustrum VOETBALCLUB INTER Fraaie prestatie van B-orkest Publiek genoot van GROEIT ALS KOOL Hoogovens Harmonie Vechtpartijen in Beverwijk Heemskerk wandelde 18 mille Malawi bij elkaar voor Geen politiek Heemskerk Oosteuropese oude stijl vriendelijk en fijnzinnig GEMEENTE WIL COMPLEX forum in iers xe >3m£1 ■a JAZZ IN DE JANSHEEREN NEVER DOWN De Kennemers won Hoofdstedentoernooi Blauw Wit won voetbaltoernooi 9 REVERWIJK-HEEMSKERK 1 6 MAANDAG M E I 19 7 7 8 k (Van een onzer verslaggevers) 1 ►ters /ral. aking a friwiiinw De jeugd heeft in de voormalige Willem De gehouden. Hovy school danig huis chaos in het grote gebouw is groot. De JAN BAART. gemeente wil de school laten slopen. (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggeefsters) KEES MAAS. De lentafe Ise tin- liehou .50; tel De vertolking van de Happy Sound Se lection nr. 3 van Kees Vlak was zorg vuldig afgewogen, en dat gold ook voor de suite Uit het Antwerpse Danshoek van H. van Lijnschoten. Een enkel in zetje was nog wel eens mis, maar verder werd er fraai muziek gemaakt, tot groot enthousiasme van het publiek. BEVERWIJK. Een 19-jarige knaap uit Velsen-Noord heeft vrijdagnacht om streeks half drie tot wild-west-achtige toestanden aanleiding gegeven. ker sprak ook als oud-trainer van Inter waarderende woorden aan het adres van zijn oude club. eitje in r in an- overal ie Tijd- 05730- XRIUM comp al, etc; 171756 >op mi bj.7 0250! 48. Od al. 02 CAPI 4, kle Vr.p >-1860 Bovai au rings finan esstra I (02 brom- onze f 298 sd va zenstr onz CARA an toil mplaa t Go 1 voo gehe 100 ivragi 199 De pogingen die de PPR in Heems kerk heeft ondernomen om samen met de andere in Heemskerk geves tigde partijen een politiek forum te organiseren zijn mislukt. BEVERWIJK. Het twaalfde Hoofd stedentoernooi, dat zaterdag en zondag op het sportpark Adrichem door voet balvereniging De Kennemers is georga niseerd. werd gewonnen door de junio renafdeling van de Kennemers. Het team wist in de finale met 1-0 te winnen van de winnaar van vorig jaar. BW uit Den Bosch. iar Mr Lange m. Le- 5eken- Voor de leden was er ’s avonds in gebouw „de Grenspost” een feestelijke bijeenkomst en zo werd het eerste lus trum van Inter op stijlvolle wijze door de groep buitenlandse werknemers in de IJmond herdacht. BEVERWIJK Het gebeurt niet al tijd dat een vereniging bij haar 5‘jarig bestaan een receptie houdt, maar er was voor de Heemskerkse voetbal vereniging Inter Heemskerk alle reden om dit eer ste lustrum op feestelijke wijze met een receptie en een feestavond voor de leden te herdenken. De jeugdcommissie van Inter liet zich ook niet onbetuigd. De heer A. T. Hars- veld gaf namens de jeugd een vlag. Tot slot sprak nog de eerste trainer van Inter de 77-jarig heer J. J. Thyssen, die er Hl vooral op wees dat men de jeugd goed in de gaten moet houden, „want daar gaat het om als men de weg voor de toekomst open wil houden’. Janus Bec- Tenelnde afspraken te maken voor de organisatie van dat forum had de PPR alle partijen uitgenodigd voor een bespreking. Op die bespreking waren aanwezig: PvdA, D’66, CPN, PSP, en uiteraard de PPR. VVD en CDA lieten schriftelijk weten dat zij niet wensten mee te werken aan zo’n forum. Omdat zij boos waren op de PvdA wezen zij het verzoek van de PPR af. In eerder instantie had de PvdA namelijk afwijzend gereageerd op het verzoek van de VVD om een forum te houden dat slechts open stond voor PvdA, CDA en VVD. On danks herhaald aandringen bleven de beide partijen bij hun weigering ook al werden zij er nadrukkelijk op gewezen dat het weinig elegant is om een verzoek van de PPR af te wijzen wegens de grieven tegen de PPR Omdat ook al een eerder initiatief van een aantal buurthuizen tot het houden van een politieke markt is gestrand op een weigering van het CDA, is er voor de Heemskerkse bur ger geen enkele gelegenheid meer om kennis te nemen van een confrontatie van de diverse politieke standpunten. „Voor de PPR is het opvallend dat het weigeren van de konfrontatie met andere partijen kenelijk behoort tot de strategie van het CDA”, zo laat de PPR weten. BEVERWIJK De gemeente koestert plannen om de voormalige Willem Hovyschool aan de Schans te laten slopen. Een deel van het dan vrijgekomen terrein dient als parkeerterrein voor het Beverwin- kelcentrum en de overige (dure) vierkante meters grond zullen mo gelijk door de PTT worden henut om er het nieuwe centrale postkan toor te bouwen. gerei vr.p ofstra I. 0Z De presentatie van de harmonie was overigens begonnen met een optreden van de drumband, die op beschaafde wijze musiceerde, en zonder al teveel nuancering toch tot goede resultaten kwam. Indien de leiders er in slagen die nuancering n-og wat te verbeteren kun nen de resultaten nog overtuigender worden. Technisch zit het allemaal wel goed, zeker bij de tamboers, die de moeilijkste figuren spelenderwijs over wonnen. Blij de hoornblazers waren nog wel wat ongelijkheden te bespeuren. De jongen kon pas na een wilde ach tervolging met zijn auto op de hoek van de Schulpweg en de Beeckzanglaan door de politie worden aangehouden. Toen bleek dat hij niet over autopapieren beschikte en tevens een vals adres opgaf, sommeerden de agenten hem mee te gaan naar het bureau. In plaats daarvan koos de knaap het hazepad en rende richting Velsen-Noord. Óndenks twee waarschuwingsschoten wist de achter volgende politieman hem niet tot staan te brengen. •Ot., r ke wnw r. Ikz theatii oei h o o.e Zaterdagmiddag begon het al vroeg op de hoek van de Plesmanweg en het Kennedyplein, waar een 21-jarige fietser uit Heemskerk van een hem onbekende bromfietser met wie hij in botsing was gekomen, een stevig pak ransel kreeg. Het is een bijzonder goed geslaagd toernooi geworden, dat door wethouder A. Hoogeboom werd geopend. De finale tussen de Kennemers en BW was het aankijken volkomen waard en bewees eens te meer, dat de Kennemers over een uitstekende juniorenploeg beschikt, die niet voor niets kampioen van afde- lin Haarlem is geworden. Om de derde en vierde prijs streden Rapid uit Maas tricht en Ultrajectum uit Utrecht. De zuiderlingen wonnen met 6-0. De prijzen werden uitgereikt door de heer W. Schipper, die dit deed namens de Sport raad. De sportiviteitsprijs ging naar het Arnhemse SML. Tien orkestleden en een zangeres ga ven het podium een rijkelijk gevuld aanzien. De zaal oogde daarentegen wat minder gevuld dan gebruikelijk bij de jazzconcerten. Aanvankelijk leken de thuisblijvers gellijk te krijgen, maar dat gevoel werd gaandeweg toch wegge speeld. De eerste nummers van het nog niet warmgedraaide. ..klein klinkende orkest klonken wat mat. De Oosteurope se muzikanten hanteerden hun instru menten veel minder gedreven dan hier gebruikelijk. Eenmaal goed op dreef resulteerde dat in de sympathieke klan ken van jazz in kamermuziek-sfeer. Cornet, trompet en trombone, die luid ruchtig kunnen domineren, werden dit maal nogal genuanceerd gebruikt. Sa men met de warmbloedige alt- tenor en baritonsax gaf dat een vriendelijk ge luidsbeeld, wat aangevuld met clarinet en fluit als wisselinstrumenten fijnzinni ge solo’s mogelijk maakte. De ritme sectie van tuba, banjo, piano en drums hield zich ook in, afgezien van twee t. MOf 00 6 n, no i, vrp 33994 HEEMSKERK. Bij het concert waarmee de Werkgroep Jazz zaterdag avond het seizoen afsloot, stond voor Heemskerk en wijde omgeving nog een primeur op het programma. Klanken uit de beginperiode van de oude-stijl jazz gebracht door een orkest uit Tsjecho- Slowakijke, waren nog niet eerder in deze contreien te beluisteren. Bij eerdere bezoeken aan Nederland verzorgde het Classic Jazz Collegium uit Praag bijdra gen op onder meer het jazzfestival van Breda. Ditmaal deden de muzikanten op hun tournee ook De Jansheeren aan. 1ERC1 zilve assem pr >rijs i JIUSWI 250 personen, onder meer twee raadsleden en twee wethouders namen de 10-kilo- meter route. De tocht voerde hen langs fraaie plekjes in de polder en het duin- terrein. Veel medewerking kreeg het co mité van de leden van de EHBO-vereni- gingen PIM en St. Christofforus. rand- iaat en iet) op Kist m 0.8 m st m.d 75. Te 023 in ulli Itijd bi iO Ho 1 jaar I. 2.22 1 4 bo- uigkap 940 Deze klarinettist van het A-orkest steekt veel vrije tijd in het leiden van verschillende onderdelen van de harmo nie en het resultaat wordt steeds beter. Zondagavond tenslotte brak bij het eethuisje van Randeraat aan De Zwaan- straat een vechtpartij uit, toen enkele jongelui die vanwege hun „niet passende kledij” de toegang werd geweigerd, hun woede op de deurruitjes koelden. De eigenaar snelde naar buiten en begon samen met een ober met honkbalknup pels op de groep in te slaan. Eén van de jongelui liep een gescheurde pees van een duim op. De politie stelt een onder zoek in. BEVERWIJK. Of het mooie weer enkele ingezetenen in de bol is geslagen of dat de agressie door andere onstan- digheden is opgeroepen is onbekend, maar feit is wel dat er afgelopen week einde in Beverwijk rake klappen zijn uitgedeeld. lokaal in te richten als een- vrouwenca fé, in september te betrekken. Ook de gemeente deelde de mening van de Rooie Vrouwen, dat er niets aan het lokaal en nevenruimten viel op te knap pen en dat de dames naar een geschikte ruimte elders zouden moeten uitzien. Wel in de Hovyschool gevestigd is de peuterspeelzaal „Calimero’Tot voor kort had ook de BeverWijkse beatband „Invasion” nog een lokaal in gebruik, maar de gemeente heeft onlangs de huur opgezegd. Nu, daar kon de wethouder voor sportzaken van de gemeente Heemskerk, mevrouw Vervelde - Wagenaar, een gunstig antwoord op geven, want zij bracht naar voren dat men alles in het werk zal stellen om inter naar de Tol weg te krijgen. ADO’20 gaat naar de Vlotter als alles daar gereed is. Me vrouw Vervelde bracht mede namens het gemeente bestuur de gelukwensen over en vond het een vreugde te mogen vast stellen dat ook de buitenlandse werknemers in IJmond zich willen in zetten op het sociale vlak, middels de voetbalsport. Aan dit toernooi namen 9 clubs elk met twee elftallen deel. Onder de deel nemers bevond zich het Duitse Tura Niederhochstad. Deze verenignig kreeg de sportiviteitsprijs. Het Engelse Addington Boys Club liet het afweten. Hiervoor deed nu Vitesse ’22 mee. Het toernooi werd gewonnen door de junio ren van het Amsterdamse Blauw Wit dat in de finale met 2-1 won van Spartaan. De resultaten waren in de C poule: 1. Blauw Wit, 2. Spartaan. 3. ZFC, 4 Vitesse. Poule C2: 1 Kennemers; 2 Be verwijk, 3 ZFC, 4 Spartaan. Na afloop heeft de heer N. Grapendaal de beker overhandigd aan de aanvoerder van Blauw Wit. Wat de oorzaak van ’s mans angst voor de politie was, werd door zijn twee mede-inzittenden al snel duidelijk ge maakt: de jongen beschikte niet over een rijbewijs. In de loop van de nacht werd op zijn huisadres proces-verbaal tegen hem opgema'akt. Tevens kreeg de 28-jarige inwoner van Alkmaar die sa men met een 15-jarige scholier uit Vel- sen-Noord eveneens in de auto zat, een bekeuring omdat hij de auto zonder toestemming van zijn ouders „geleend' had. Zondagmorgen vroeg maakte een groep jongelui van een man of twintig de Aagtendijk onveilig. Een 17-jarige Beverwijker die samen met enkele vrien den over de dijk wandelde, werd plotse ling door de groep aangevallen. Hij liep een oogwond op en is in het Rode Kruis Ziekenhuis opgenomen. Korte tijd later waren een 16 en een 17-jarige Hagenaar het haasje: ook zij werden door de knapen mishandeld en raakten in de strijd tevens een portemonnaie met 20 kwijt. spectaculaire wasbordnummers, zodat een avond rustig luisteren verzekerd was. Vooral de zelf gecomponeerde nummers, zoals „Swing Cocktail”, Empty Arms” en „If I could be with you one hour tonight”, kwamen goed uit de verf. Aangepast aan de specifieke moge lijkheden van het orkest werden klank kleuren en arrangementen juist in dat eigen werk optimaal gebruikt. Het bleek een goed tegenwicht voor het overbe kende werk dat men uit het bestaande repertoire had gekozen. De klassieke nummers van Armstrong, Ellington en Carter blijven gave composities maar doordat hiervan zoveel uitstekende ver sies van verschillende orkesten bekend zijn, is het moeilijk om daarmee te blij ven boeien. Zangeres Eva Svobodva maakte het zich onnodig moeilijk door vrijwel al leen bekend materiaal voor de microfoon te brengen. Geholpen door een karakte ristiek stemgeluid en een charmante uit spraak van het Engels gaf zij redelijke interpretaties van voornamelijk Billy Holiday repertoire. Overtuigender was echter de oude spiritual „On revival day”, waarin Eva Svobodova stijlvol on dersteund werd door het stemgeluid van de heren instrumentalisten. Eveneens overtuigend klonk de zangeres in het grappige muzikale aftelrijmpje „Eamy Meany Money Mo”, waarmee het con cert vrijwel beëindigd was. Met „Boogie Blues” werd het jazzseizoen in Heemskerk met het Classic Jazz Collegium defini- tef afgerond. Groep A: 1. mevr. G.oen-W.Groen 739,23; 2. Tesselaar v.Balen 701.03; 3. echtpaar Sehaaper 684.06. Groep B: da mes Hoedemaker-Schaper 710.44: 2. Duin-Mooij 682.78; 3. Mevr. Rahusen-v. d. Heiden 670.82. Groep C: 1. dames Thorbecke-v. d. Kommer 682,79; 2. echt paar Dekker 675 10 en 3. mevr. Reijkers- Schram sr. 672.81. BEVERWIJK. De jeugdcommissie van sv Beverwijk organiseerde zondag het zevende ere-voorzitter N. Grapen- daal-voetbaltoernooi voor C. -junioren. Deze nieuwe situatie hangt ten nauw ste samen met de perikelen rond het oude belastingkantoor, dat daar aan de Sohans het „vermoeide leven” rekt De rijksgebouwendienst onderzoekt momen teel of het nieuwe belastingkantoor aan de door te trekken Plesmanweg op Heemskerks grondgebied kan worden gebouwd. Enig zicht op een snelle ver huizing van de belastingambtenaren van het hartje van de stad naar het grensge bied tussen Heemskerk en Beverwijk is er nog niet. De voormalige cnristelijke Willem Ho vyschool, gebouwd omstreeks 1-920, kwam 'in augustus 1974 leeg, toen de daling van het leerlingental het bestuur er toe dwong de school te sluiten en de jongens en meisjes naar andere christe lijke scholen in de omgeving te sturen. Die drie jaar leegstand heeft het im mense complex geen goed gedaan. Toen de Beverwijkse Rooie Vrouwen van de gemeente een lokaal in de school kregen toegewezen en de dames een kijkje na men schrok men zo van de enorme chaos in de school, dat men direct naar de gemeente is gestapt met het verzoek eens te komen kijken. Het lag in de bedoeling van de Rooie Vrouwen het dorp Malawi zori'e- e te nep laten afbouwen. Ruim vijfhonderd wan delaars haalden in de hal van de scho lengemeenschap De Die aan de Velst een routekaart voor de 10,15 of 20 kilometer lange wandeltocht op. Negentig mensen wandelden de 20 kilometer, 160 Heems- BEVERWIJK. De Hoogovens Har monie heeft zich in de Nieuwe Slof op een overtuigende wtjze gemanifesteerd Dat het A-orkest tot grote hoogte kwam kon men natuurlijk tevoren voorspellen, maar opmerkelijk was het dat ook het B-orkest tot uitstekende prestaties kwam. De verzameling jongere musici, die allen de muziekschool bezoeken, werd op een doelbewuste wijze geleid door de heer J. Moone. BEVERWIJK. De stand na 13 wed strijden in de onderlinge convsc :e ;:r. Bridgeclub „Never Down” is als volgt: der twee dameselftallen. Daar komen het volgende seizoen nog een senioren elftal evenals een dameselftal en zeker twee pupillenteams bij. „Als nu het nieuwe sportcomplex aan de Tolweg maar tot onze beschikking komt, want anders komen we in de knel te zitten”, zei de heer Polisini. gesponsorde wandeltocht ontwikkelingsproject n M"! wi heeft achttienduizend gulden opgebracht. Voorwaar een bedrag, dat er wezen mag, maar het organiserende comité van de Stichting Ontwikkelingssamenwerking Heemskerk had toch wel op een kleine f 65.000,- gerekend: precies het bedrag, De receptie werd zaterdagmiddag in Casa Nostra aan de Dr. Schuitstraat in Beverwijk gehouden. De belangstelling ktiram hoofdzakelijk uit eigen kring maar er was ook een afvaardiging van het Italiaanse consulaat, terwijl bet be stuur van DEM eveneens aanwezig was. Voorzitter R. Polisini bracht in goed Nederlands naar voren dat Inter eigen lijk bij DEM is be.r.onr.ari. Speelde de buitenlandse gastarbeiders zo'n jaar of acht geleden n DEM 5, later werd het DEM Internationaal en werden snel kampioenschappen behaald. De groep groeide én in feite ontstond een club in een club. Mede met de hulp van de heer Zuurbier en van de gemeente Heemskerk werd Inter Heemskerk opge richt. Men startte met 3 elftallen en een junioren elftal en kwam uit in de 5e klasse van de afdeling Haarlem van de KNVB. Voorzittei' Polisini liet het verloop van Inter de revue passe-en en kon naar voren brengen dat men in het afgelopen seizoen met 12 elftallen speelde, waaron- Een opmerkelijk intermezzo was het optreden van Gerda Verhuist (fluit) en Peter Eggenhuizen (klarinet), die twee delen uit het duo concertante van Kum mer ragfijn speelden. Met opmerkelijke frasering en mooie loonvorming wisten zij van deze twee delen waarachtige muziek te maken. Hetzelfde kan men zeggen van de Merry Minstrels, die daarna als gast optraden. Dit koor heeft zojuist op het AVRO-kporfestival een overwinning op de eerste avond geboekt met een groot aantal punten. Ook in de Slof lieten zij weer genieten van hun erudiete zang. Het Pater Noster van Albert de Klerk kreeg een stilistisch fraaie uitvoering en ook in „Je ne l’ose dire”, een schalks werk, bleek weer hoe dit koor in elke sterkteverhoudlng tot mooie loonvor ming en een uitmuntend evenwicht komt. Na de pauze betrad het A-orkest het podium. Met de ouverture Di Ballo zorg- de men meteen voor een overrompelend begin. Dit werk van Arthur Sullivan is uiterst moeilijk, vooral het hout, dat steeds voor snel samenspel wordt ge plaatst en het uiterste aan accuratesse vraagt. Dat Steyn het orkest boven deze moeilijkheden uit kan tillen en voor een ook artistiek hoogstaande uitvoering kan zorgen toont wel duidelijk aan hoe moeilijk het voor de Hoogovens Harmo nie zal zijn deze dirigent te vervangen. Vorig jaar speelde het orkest hetzelfde werk onder leiding van Wiebren Valke- ma. Ook toen imponeerde het technisch kunnen van het orkest, maar nu was het geheel toch iets evenwichtiger. Bijzonder fraaie solo’s kon men beluisteren van hobo en fluit, en het passagewerk van klarinetten dwong steeds weer bewonde ring af. Het orkest speelde daarna drie werken van Strauss, „Geschichten aus dem Wie- nerwald”, „Fledermaus-ouvertüre” en de Radetzy-mars. Steeds weer met opmer kelijke technische gaafheid, en ook vol enthousiasme, al kon de echte Weense sfeer in de wals toch niet helemaal worden bereikt. Maar men kan nu een maal niet alles verwachten van nuchtere Nederlandse muzikanten. Dat het met die nuchterheid overigens wel meevalt bleek in het laatste onder deel, waar de „Big Band” onder leiding van de heer Moone zijn opwachting maakte. Weer zo’n staaltje van de vele dingen, waartoe men bij de Hoogovens Harmonie in staat is. 1 -■ en

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 9