In open brief van voorzitter Dudink Vernielzuchtige dieven in Mivo-school Suomi bereikte f En toen waren perzen ^kxx/ispel- door er nog drie. TENTENSHOW derde plaats sparthuisr CDA-Heemskerk protesteert tegen verwijten van links hcivcn- berichten rk i i BEVERWIJK Burgerlijke stand Velsen LUXOR Stadsschouwburg VELSEN-IJMUIDEN City Theater voor 10 19 7 7 1 8 M E I WOENSDAG IJMOND f 2 1 HEEMSKERK. De kritiek van de Heemskerkse PPR op het Heemskerkse CDA zit de Chris- ten-Democraten niet lekker. In een open brief protesteert Pieter Dudink, voorzitter CDA-Heems- kerk, tegen de z.i. onterechte kri tiek van de PPR en de PvdA op het Heemskerkse CDA. In de brief daagt hij de PvdA uit zit ting te nemen in een politiek fo rum met plaatselijke afgevaar digden van VVD, PvdA en CDA. i ■X HEMELVAARTSDAG VAN 11.00 TOT 17.00 UUR De Campingstar-kollektie met meer dan 30 modellen en uitvoeringen 1h alle prijsklassen (van 67,50 tot 1095.-). B Si Jl 1 iiniiiiiii terk |.o. lllllllllli 1 lints- Firns b db tei Ged. Oude Gracht 117 ADVERTENTIE) 9 Filialen in Nederland Zekerheid al 58 jaar InrwtoMjÊ verloof anenoi In ons kikkerlandje kunnen we ons geluk kig nog heel erg opwinden over onze mis deelde medeburgers. En als we voor ieder oneffenheidje in ons samenlevingspatroon een instelling hebben gecreëerd die deze rimpel te vuur en te zwaard gaat bevech ten, wel dan verzinnen we gewoon weer iets anders om ons over op te winden. Zo zijn we! Goed zaak, niets dan lef. Daar kunnen we nog lang over doorzeu ren, maar daar zijn de drie jeugdige asielbewoners niet mee gediend. Met geen mogelijkheid valt duidelijk aan te geven wat er uit deze minihondjes zal groeien. Het ligt in de lijn van de verwachting, dat het zogenoemde „middenslag” honden zul len zijn, die in vrijwel ieder huisgezin best zullen aarden. Ons gaat het niet om wat anderen niet goed zouden doen maar om wat wij menen het Nederlandse volk te kunnen bieden aan toekomstig beleid, neergelegd in het verkiezingsprogram „Niet bij brood al leen” en avond aan avond overal in het land toegelicht en verdedigd. Ook de con frontatie met andere politieke meningen gaat het CDA niet uit de weg. Recentelijk nog hebben Lubbers en Pronk de degens gekruisd in De Nieuwe Slof. Ik ben dan ook verbaasd en verontwaar digd over het persbericht dat deze week door de Heemskerkse CDA uit rancune een confrontatie uit de weg gaat. Met dit bericht geeft de PPR bewust een verkeerd beeld door slechts een deel van de waar heid te vermelden. Dit nu wordt zo langza merhand te gek en ik heb er behoefte aan Volgens Pieter Dudink heeft het CDA. de laatste weken nogal wat onjuiste en leugenachtige verwijten over zich heen laten gaan. „Het CDA probeert met wat meer stijl te antwoorden”, aldus Dudink. Voorlopig zijn het in ieder geval speelse rakkers die met elkaar in een aardappel schillenmandje passen voor een kiek. En dan zit er nog iets in het asiel waar gewoon even de oprechte dierenliefhebber voor op moet staan. Dat is een poes. Een poes van zes jaar met een cyperse jurk en een intelligente snoet Zij is de moeder van de vijfling die KWISPELdoor een paar weken geleden „te koop” hing aan de was lijn van het Kerbertasiel. Het kroost was in no-time weg. Moeder bleef achter. Is echt een klein beetje zielig. Een goed huis meer dan waard. Wie, o wie? Boy, de bastaard-Labrador van verleden week kan als bodybuilder indruk maken in Santpoort-Zuid. Daar kreeg hij een nieuw tehuis. KWISPELdoor schrijft over honden die in het Kerbertasiel aan de Heerenduin- weg 8 op een nieuwe eigenaar zitten te wachten. Behalve op woensdag en zon- en feestdagen is het asiel dagelijks geopend van 9 tot 12 en van 3 tot 6 uur. *s Zaterdags van 8 tot 11 uur. De PvdA is ons echter nog wel een antwoord schuldig over hun plotselinge ommezwaai. Als het de PvdA ernst is in een goede forumdiskussie een brok voor lichting aan de Heemskerkse kiezers te rpesenteren, dan daag ik namens het CDA de PvdA uit deel te nemen aan een poli tiek forum met plaatselijke afgevaardig den van VVD, PvdA en CDA nog voor 25 mei a.s.,” zo besluit hij. De meeste punten sleepte Walter Vos in de wacht die op de 1500 meter een tijd van 4 min. 15.06 noteerde wat goed was voor 692 punten. Jan Deudekom bleef dicht in zijn buurt met 650 punten die hen ten deel vielen met de 16 min. 35.02 op de 5000 meter. De verdere resultaten waren: ver springen: Rob Dekker 6.01 meter (606 pun ten); speerwerpen: Rob Dekker 43.10 mtr. (537); kogelstoten: Rob Waage 9.15 mtr. (396); hoogspringen: Fred den Dunnen 1.45 mtr. (344); discuswerpen: Fred den Dun nen 23.88 mtr. (327); 100 meter: Sybrand Jurna 13.01 sec. (373); 400 mtr: Sybrand Juma 57.05 sec. (514). De resterende pun ten kwamen van de 4x100 meter die af ge legd werd in 49 seconden rond. 50.-bij aankoop v/a 300 75.-bij aankoop v/a 500 1OO.-bij aankoop v/a 700 150.- bij aankoop v/a 1000 225.- bij aankoop v/a 1500 Woensdag vertrokken: Albatros, Cont. Plat; Steindamm, Hamburg,; Hartebeest, Cont Plat; Corvus Ipswich; Arctic Shore, Cont Plat, Velsen; Paulina Brinkman, Poole, IJmuiden; Expert, Cont. Plat Canis Stavanger; Corinna, Rotterdam, IJmui den; Alida Gorthon, Brage; Kenrix, Kings- lynn, IJmuiden; Dinsdag aangekomen: Pauline Brink mann, Emden, Umuiden; Alexandra s, Ig- gesund, Z’dam; Finn Master, Helsinky; Jupiter, Aberdeen, IJmuiden; Noord Hol land, Nigeria; Ponton MG 338/2, Nigeria; Imme Oldendorff, Antwerpen; Corvus, Ipswich; Albatros, Northsea; Sussan F, Northsea; Wislica, Santander; Hornwind, Bremen; Ashington, Immingham: English man with Ponton Sindi F, Northsea; Smitl- loyd 8, Cont. Plat, IJmuiden; Tor Britan nia, Gothenburg; Expert with Ponton Mor land 6, Cont. Plat; Jemrix, Whitby, IJmui den; Hebe, Goole; Kenrix, Kingslynn, IJ muiden; Irene s Lenos, Rychevzk, Umui den; Wiiri, Constance; Neptunus, Rotter dam; Ruth w, Bartin on Humber; August von Allwoer (Lees: August von Allwoer- den), Goole; Benloyal, New Castle; Tor Britannia, Cont Plat. 84 van 7 gedt mtelijks lad vat i in tot tuinen’ vandt /an het fen. Dt sstraat- OVERLEDEN: J. A. Osendarp, 83 j., echtgenoot van C. E. Warmenhoven, IJmuiden; A. C. van Duyn, 79 j., Driehuis; J Broersen, 89 j., weduwnaar van A. C. Broek, Umuiden; T. W. Korving, 75 j., weduwe van P. Toorn vliet, Umuiden; J. P. Kramer, 76 j., echtge noot van W. Baarssen, Umuiden; M. E. van der Veen, 76 j., Umuiden; R. de Blaauw, 74 j.. Velsen-Noord; J. de Blaauw, 57 j., echt genoot van K. van der Struik, Umuiden. GEBOREN: J. E. Eckhardt-de Vries, z„ Umuiden; M. van Vliet-Kossen, d., Umuiden; E. C. Fleer-Steneker, d., Velsen-Noord; H. H. M. Visser-van Kan, z., Umuiden, J Guijt-van der Veen, d., Umuiden; C Wijkhuizen- Stapel, z., Haarlem; A. T M van der Steen- Pronk, z., Umuiden; P Zuidema-Luijben, d., Velsen-Noord. HAAR LEM-SCHALKWIJK Grootwinkelcentrum Rivièradreef 13 023-33.Ul.uv ■§3 NAMEN: LEEFTIJD: 8 weken RAS: SOORT: 1 jongen 2 meisjes VERGOEDING: ƒ60,- p.st. INLICHTINGEN: 02550-15744 men "slechts 3 dagen geldig ntrum Daar zullen de drie deugnieten die als twee zusjes met hun broertje zwervend werden aangetroffen later misschien nog wel eens anders over denken. Intussen zijn ze vanuit Heemskerk overgebracht naar het asiel in Umuiden. De zon schijnt en het zand in de buitenbak is lekker warm. De „dierenvrienden” die zich van het trio heb ben ontdaan kunnen tevreden zijn. De „truck” is geslaagd! Er zijn anderen die zich hebben ontfermd over de nazaten van hun fokprodukt. In de dierenwereld is dat allemaal heel erg anders geregeld. Daar geldt nog de natuurwet. Het recht van de sterkste. Als die dieren dan deel gaan uitmaken van de menselijke wereld ontstaat er een mengsel van twee beschavingen. Nou ja, bescha vingen. tiek. En daarbij heeft de PPR tijdens een onlangs gehouden verkiezingscongres het CDA als mogelijke regerinspartner afge wezen. Zonder nu in te gaan op de weinig demokratische strekking van deze stelling, zal het toch duidelijk zijn dat het CDA dan vervolgens er weinig voor voelt om met een PPR die het CDA afwijst over een toekomstig beleid te diskussieren. Dat weet de PPR natuurlijk zelf ook wel. Ik krijg de indruk dat het de PPR er om te doen is grotere partijen te gebruiken om de eigen mening over het voetlicht te krij gen. Wel het is hun goed recht dat te proberen, maar het is dan ons goed recht dat te weigeren en liever de eigen ver- kiezingskar te willen trekken dan die van de PPR. Bivak 4. Royale 3-4 pers dubbeldakstent met riant uitgebouwde vaste voortent De oprolbare deur kan als luifel worden uitgezet De bmnentent met bagage-uitbouw is geriefe lijk ruim Verzorgd uitgevoerd en geheel van 100% katoenen tentdoek gemaakt Buitentent 360 x 450 cm Dinsdag vertrokken: Pluto, Dundee; Julia, Umuiden, Solvesborg; Miss Mildred, Gr. Yarmouth; Smitlloyd 106, Velsen, Halifax; Tramp, Wisbech; Malcolm Miller; New Castel; Hollandia, Antwerpen; S 402, Northsea; Hebe,Hamina; Yvborgskaya Storona, Hamina; ASD Plainsma, Felixto- we; Anco Templar, Philadelphia; Baden- stein, Anvers; Avenier, Cork; Nippon Ma- ru, Lissabon; Glas Island, Koog a/d Zaan, Colchester; Marian- V, Rotterdam; Stein- bjoem, Bergen; Titan Service, Umuiden, Cont Plat; Bjerkosund, Rotterdam; Scots man, Cont Plat; Libation, Hull; Robert Alario with Stinger, Cont. Plat; Wimpey Sealion., Velsen, Cont. Plat; Nikolay Bau man, Zaandam, Stettin; Heinrich Arnold Schulte, Paramaribo, Tor Britannia, Cont. Plat; Farmsum, Paranaqua; Sir Winston Churchill, Plymouth; Anne Viking, Cont. Plat, Velsen; Englishman, Cont. Plat, Velsen; KENNEMER THEATER De kostbaarste Nederlandse film tot nu toe „Keetje Tippel” van regisseur Rob Houwer (Wat zien ik?, Turks Fruit) zal in het Kennemer Theater 2 ongetwijfeld veel publiek trekken. Wie de film gaat bekijken zal onder de indruk komen van de grote en kostbare voorzieningen die voor bijna alle lokaties moesten worden gemaakt. Velen zullen zich vereenzelvigen met het eenvou dige meisjes van het platteland, dat in de grote stad een belangrijke menselijke ei genschap verliest: medelijden met armen en verdrukten. Peke Jackson, voetbalheld en rokkenja ger, keert na een vijfjarig verblijf in de cel in zijn geboortestadje terug. Hij wil zijn vriendin en hun vijfjarig zoontje terug zien, maar ontdekt, dat de sherrifdie hem vijf jaar geleden in de val had laten lopen en liet boeten voor iets wat hij niet had gedaan, een verhouding met het meisje heeft. „A small town in Texas” bezit alles voor anderhalf uur onderhoudend vertier. Het theater in de Breestraat zoekt het deze week in avonturenfilms. „Cross of Van donderdag- tot en met zondagavond raast een trein over het witte doek van de Stadsschouwburg „Bestemming Cassan dra” is een lugubere reis omdat een van de passagiers besmet is met longenpest. De man heeft de ziekte opgelopen tijdens zeer geheime proeven in een Amerikaans labo ratorium. Het is de Amerikanen er alles aan gelegen te voorkomen dat informatie uitlekt over die proeven. Daarvoor moet de trein verongelukken. Enkele reizigers overleven de ramp. En zij kunnen niet alleen het ongeluk navertellen maar ook het voorspel. Donderdag- en zondagmiddag kunnen de kleintjes zich vermaken met de film „Sneeuwwitje en de zeven dwergen”. Een sprookjesachtige rolprent over het zo lieve, kleine prinsesje. I I g op het onbekende continent Caprona in het Zuidpoolgebied. Duitsers en Engelsen die elkaar eerst hebben bestreden, zien zich genoodzaakt samen te werken als het defecte kompas hen in de onherbergzame poolstreken brengt. Via een gat in de ijs- wand komen ze terecht in een tunnel, waardoor een ondergrondse rivier stroomt. Na een spannende en riskante tocht bereikt het bijzondere gezelschap de binnenlanden van Caprona. Daar ontwa ren zij een fantastisch tafereel. Na de ijzige ontberingen koestert de vulkanische warmte hen. Er huizen echter ook talloze woeste prehistorische monsters, die slechts met de grootste moeite afgeslagen kunnen worden. Om aan de vervaarlijke beesten te ontkomen, vluchten de ongeluk- kigen. Doch de opvarenden van de U-boot raken van de regen in de drup. In het nieuwe toevluchtsoord ontmoeten zij een stelletje primitieve wilden dat tracht hen te doden. Ondanks hun superieure wapens lijken de indringers tegen de overmacht niet bestand te zijn. Maar een ongekend hevige vulkanische uitbarsting zorgt voor een plotselinge en verrassende ontknoping van het drama. Het vergeten continent draait elke avond in City van woensdag 18 mei tot en met 25 mei. Donderdag, Hemelvaartsdag, wordt ’s middags om half drie „Winnetou tegen Witte Buffel” vertoond. Het india nenverhaal speelt gedurende de nasleep van de schermutselingen tussen de Ameri kaanse regering en verscheidene India nenstammen. Uiteraard spelen Winnetou, het roemruchte opperhoofd van de Apa chen, en Old Shatterhand een belangrijke rol in de verwikkelingen. In het dramati sche slot sterft Winnetou in de armen van Shatterhand. (ADVERTENTIE) Tor iedere koper ligt een waardevolle verrassing klaar! iron” handelt over een kapitein, Pruis, aristocraat en nazi, en een man uit het gewone volk. Sergeant Steiner, die elkaar in een belegerd gedeelte van het Russische front ontmoeten. Steiner is een onverzette lijke anti-nazi en gaat voor niets en niemand uit de weg, zelfs niet voor de Duitse officier, die hoopt van de apathie van de Duitse militairen te kunnen profite ren om nog voor de nederlaag van het Derde Rijk het Ijzeren Kruis in de wacht te slepen. De beslissende confrontatie als de twee mannen elkaar voor het eerste onder gelijke omstandigheden ontmoeten, loopt op een totale- vernietiging uit. „Kung Fu en de supermannen” draait donderdagmiddag. Kapitein Wallace, Amerikaanse geheim agent, krijgt de op dracht voor het Midden-Oosten. Hij moet in Hongkong een zestal geheime agenten opsporen, die onder geheimzinnige om standigheden zijn verdwenen. In Hong kong krijgt hij te maken met kung-fu- vechters en een drugbende. Wallace rolt het hele zaakje op. „Het vergeten continent” is het adembe nemende verhaal van de bemanning van een Duitse onderzeeër en enkele drenke lingen van een Britse koopvaarder die tijdens de eerste wereldoorlog belanden hierover het volgende op te merken,” zo schrijft Dudink. „Enkele maanden geleden stelde de plaatselijke VVD aan PvdA en CDA voor een forumdiscussie te organiseren, met jonge Kamerkandidaten. Toen weigerde de PvdA met het argument dat forumdis cussies de duidelijkheid niet dienen en „toch maar leiden tot gekrakeel achter de tafel”, terwijl een zaal „toehoorders” niet zou kunnen deelnemen aan de diskussie. Kort geleden ontving het CDA bestuur een uitnodiging van de PPR om deel te nemen aan een forumdiskussie met plaat selijke politici, waartoe de PvdA reeds medewerking zou hebben toegezegd. U kunt zich mijn verbazing voorstellen. De enige reden voor de PvdA om nu wel mee te doen lijkt te zijn dat ook D’66, PSP en CPN mijn uitgenodigd. In een overwegend links forum durft de PvdA het kennelijk wel aan, maar ze lijkt te bang alleen de confrontatie met de beide andere hoofd stromingen (WD en CDA) aan te gaan. (Zie ook de weigering van Den Uyl samen met Wiegel en Van Agt voor de TV te verschijnen in een open debat). Ik heb echter nog wat overwegingen om niet op het PPR vborstel in te gaan. Het gaat in de Nederlandse politiek om drie hoofdstromingen, vertegenwoordigd door CDA, PvdA en VVD, zonder kleinere par tijen te kort te willen doen, lijkt het mij voor de duidelijkheid aan de Heemskerkse kiezers geboden als men dan een forum diskussie wil hóuden, dit met een zo be perkt mogelijk aantal forumleden te doen en zich te houden bij die hoofdstromingen. Een andere overweging is, met alle respekt voor de plaatselijke PPR-vertegenwoordi- gers, dat het hier gaat om landelijke poli- VELSEN. De atletiekvereniging Suo mi heeft op de eerste competitiedag in Amsterdam-Noord niet de resultaten kun nen boeken waarop gehoopt was. Blessu res van Jan Commandeur en Johan van Ikelen betekenden voor de ploeg een ge duchte handicap. Niettemin slaagde Suo mi er in als derde te eindigen met 5499 punten in een veld van zes verenigingen. Daarmee heeft deze vereniging in elk ge val haar kansen behouden voor het verde re verloop van de competitie. ■- Weonsdag aangekomen: Kent Shore, Cont Plat, Umuiden; Constance, New Castle; Umuiden; Lovinda, Rouen; Hammonia, Bremerhaven; Stirling Sword, Cont Plat, Umuiden; Haico Holwerda, Leith, Umui den; Elbström, Boulogne, Umuiden; SeUoenpr')s ks' 3 Haarlem: Een schade die in de duizenden guldens loopt is het resultaat van een inbraak die dinsdagavond werd ontdekt in de MTVO-school aan de Houtmanstraat in Umuiden. Nadat men zich via het vernielen van een ruitje aan de achterzijde toegang had verschaft werden alle in het gebouw aanwezige kasten en bureaus met grof geweld opengebroken. De buit bestond slechts uit 2 zakcalculators, 1 casetterecorder en een paar passers en linialen. ’02' geeft u nü, bij aankoop van een pOTOZ-tapijt vanaf f 300.- de volgende bedragen terug bij inlevering van uw oude kleedje - ook machinaal - hoe dat er ook uitziet! 300.- bij aankoop v/a 2000 450.- bij aankoop v/a 3000 600.- bij aankoop v/a 4000 750.- bij aankoop v/a5000 1OOO.- bij aankoop v/a 7000_^^^^^ enz.

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 11