AZ WIL BIJNA 5 MILJOEN VAN GEMEENTE Beckenbauer: spomiff Vreeken naast BASKETBALTEAM EEN Duits elftal: Verzwakking honkbalteam zes spelers van W.K.’74 dopinggebruik is groot Van der Mije i Verzoening CRM-NSF OPENBARING IN E.K. k'. t Renners willen wijzigingen in dopingreglement Grillen of Bakken? 4' WOENSDAG 1 8 M E i 1 9 ”7 7 SPORT I I Sleur-breker Ondergeschikt Uw Gas- of Energiebedrijf (ook voor advies en documentatie) De voor- en de nadelen, afgewogen tegen de kosten en het comfort. Daar praten wij graag met u over. Gratis, nuchter en objectief. &F-. T PIET TEELING 'ee Bekerfinale voor FC Twente van kapitaal belang (ADVERTENTIE) Juist in deze voor FC Twente toch min of meer toekomst bepalende maanden heeft Spitz Kohn er ook betrekkelijk weinig moeite mee zijn eigen verlangens onderge schikt te maken aan het collectieve belang. Aan het einde van de avond putten CRM’s direkteur-generaal Verhoeve en NSF- secretaris Wim van Zijll, die jarenlang als kemphanen tegenover elkaar hebben gestaan, zich ten overstaan van de demissionaire CRM-minister H. N. van Doorn, uit in Wederzijdse vriendelijkheden. Verhoeve erkende de autonomie van de sportbonden, maar gaf zonder omwegen toe dat de rijksoverheid niet om de topsport heen kan met al zijn goede en kwade kanten. Een speletsinvestering van werkelijk top niveau is in de komende transferperiode nauwelijks te verwezenlijken. Daarvoor ontbreken de liquide middelen. Spitz Kohn toont begrip voor die situatie en heeft zich daarom ook geschaard in de rij van wijze mannen die van oordeel zijn dat een wat meer solide financiële positie op dit moment de hoogste prioriteit verdient. Spitz Kohn wenst liever niet terug te blikken in het verleden. Gedane zaken nemen immers geen keer. FC. Twente heeft geleerd, van zijn fouten. Kohn: „We ervaren nu pas hoe fijn het geweest zou zijn wanneer we knapen als Henk van Santen en Piet Wildschut een paar jaar eerder hadden gehad. Met dat type spelers had je toen een schaduwteam kunnen bou wen, waaruit je had kunnen putten wan neer het nodig was geweest. Maar daar voor ontbrak het geld. En wat is nu het alternatief? Geduld. Geduld om aan de jeugd te werken. Dat geduld kan ik best opbrengen maar wel tot op zekere hoogte en binnen bepaalde grenzen.” Zo’n periode van stilstand is echter niet in één of twee seizoenen te overbruggen. De sterk tegenvallende prestaties in het zojuist afgesloten seizoen hebben er direct mee te maken. Van een bekwame topper, die in het UEFA-Cuptoernooi verder reik te dan menigeen voor mogelijk had gehou den, is FC Twente afgegleden naar het niveau van een middenmoter, die zijn sei zoen alleen nog kan redden via verovering van de vaderlandse beker. Spitz Kohn Die bedragen zo meent het bestuur van AZ’67 zouden met name besteed moeten maakt er ook geen geheim van dat die magere competitieresultaten hem sterker hebben aangegrepen dan de buitenwereld wellicht zal vermoeden De ploeg is een eenheid en de spelers zijn bereid voor elkaar te werken tuatie in de omgeving van het AZ-terrein in de Alkmaarderhout. Met de vraag om een financiële injectie aan het betaalde voetbal in Alkmaar van de gemeente loopt AZ’67 vooruit op het rapport Christiaanse, dat in opdracht van de minister van CRM is opgesteld. In dat rapport stelt de commissie Christiaanse. dat de toekomstige gemeentelijke steun aan het betaalde voetbal, met name ge richt moet zijn op de accommodaties. Naast de uitbreiding van accommodatie, die volgens de samenstellers van het rap port topvoetbal in Alkmaar nauw verband houdt met het bereiken van Europa-Cup- voetbal, heeft AZ ook een wensenpakket ingediend bij het gemeentebestuur van Alkmaar. Daarin acht men het gewenst een investering te doen van 1,8 miljoen gulden voor het verbeteren van een aantal faciliteiten. „Als er straks Europees beker- voetbal wordt gespeeld, dan ontstaan er prompt moeilijkheden. De mogelijkheden voor de publiciteitsmedia zijn onvoldoen de, de ontvangstruimte voor de gasten is te klein. De kleedkamers dienen te worden gemoderniseerd en er moet beter sanitair voor de toeschouwers komen”. 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 0 1 1 3 3 4 8 7 7 5 5 4 7 7 7 6 5 5 364-205 399-310 313-304 278-315 297-285 276-418 332-293 350-332 297-288 294-313 339-348 305-345 Corrie Vreeken heeft slechts twintig zet ten nodig gehad om Marian Stada op ver lies te zetten. Daar was overigens wel een blunder van Marian Stada voor nodig. ting als de terreinhuur mag mag de ge meente Alkmaar de subsidie houden. Toch willen Cees en Klaas Molenaar met hun „hobby” doorgaan, mits de gemeente ook haar medewerking zal verlenen. Daarmee, zo stellen zij, wordt voorkomen, dat gemeenschapsgeld in een kortstondig avontuur wordt gestoken. De gemeenteraad van Alkmaar heeft nu het laatste woord en dat zal eind augustus zijn, zo gaf de Alkmaarse wethouder van sportzaken J. Helder na afloop van de bijeenkomst te verstaan. Volgens de wet houder van sportzaken lagen er wel moge lijkheden binnen het raam van de meerja renbegroting van de gemeente Alkmaar, al stelde wethouder Helder nadrukkelijk, dat men niet op zulke grote investeringen voor het AZ-stadion en dus voor het betaalde voetbal had gerekend. Voorzitter Arie Lig- thart, die het rapport „topvoetbal in Alk maar” eerder op de middag aan het college van B. en W. had overhandigd zei dat hij met een toch wel late behandeling vrede zou hebben. ie :lo- >el- (Van onze sportredactie) ALKMAAR. „Topvoetbal in Alk maar”. Dat is de naam van het rapport, dat eredivisieclub AZ’67 dinsdagmiddag aan het college van B. en W. van de Noordhollandse gemeente heeft aangebo den en waarin een visie voor de komende jaren van het betaalde (top)voetbal voor Noord-Holland is neergelegd. AZ stelt daarin, dat de positie, die de club in het nationale en internationale voetbal heeft ingenomen, pas dan in de komende jaren kan worden uitgebouwd, wanneer de ge meente Alkmaar met een forse financiële injectie bijspringt. Voorlopig zou dat gaan om een bedrag van 2.225.000 gulden terwijl men daarnaast een wensenpakket heeft ingediend voor een bedrag van 2.550.000 gulden. MIJDRECHT (ANP). Alexandra van der Mije heeft in de strijd om de Neder landse schaaktitel voor dames niet meer alleen de leiding. Corry Vreeken kwam door een overwinning op Marian Stada op zes punten, evenveel als de titelverdidig- ster, die niet verder kwam dan remise tegen Jeanette Mulder. Van dér Mije had wel een betere stelling, maar kon toch niet door de sterke verdediging van haar tegen standster breken. AMSTERDAM (ANP). De voortzetting van de topsport-disciissiedag tussen de delegaties van CRM en NSF, dinsdagavond in het RAI-gebouw te Amsterdam, heeft zoals voorzitter Geertsema het uitdrukte, geleid tot het vinden van een gemeenschap pelijke grondslag voor wat betreft de kwaliteitsbewaking en -verbetering van de topsport. 4 3 3 1 1 0 1 b 1 2 3 3 3 3 3 2 1 1 De conclusie lijkt derhalve gerechtvaar digd. dat er heel wat zal moeten gebeuren voordat Kohn definitief afscheid neemt van „zijn” FC Twente. Van Zijll sprak in termen van optimisme en blijdschap, begrip en verdraagzaamheid Tot grote financiële resultaten heeft deze demonstratie van eensgezindheid vooralsnog niet geleid. CRM is bereid de salariëring van nationale coaches voor zijn rekening te nemen, iets te doen in de sfeer van de opleidingen en een onderzoek naar het voorkomen van doping te financieren. Liever had Verhoeve gezien dat op deze verzoendag ook de grondslagen zouden zijn gelegd voor een anti-dopinginstituut. Maar namens de vereni ging voor sportgeneeskunde moest dokter Wim Mosterd hem teleurstellen. De vereniging is van mening dat het dopingprobleem niet is op te lossen via het stellen van een strafmaat, maar door goede voorlichting en begeleiding. Vervolgens moet worden nagegaan of er doping wordt gebruikt en in welke mate en daarna komt pas de vraag aan de orde of er een anti-dopinginstituut dient te komen of niet Voor dat onderzoek, dat een jaar in beslag zal nemen, vroeg hij wat de voetbalsport betreft 250.000 gulden en in een wat algemener kader drie a vier ton. Een probleem daarbij is dat in die periode van een jaar de reglementen van de bonden buiten werking zouden moeten worden gesteld omdat deze immers het gebruik van doping verbieden Verhoeve zag niet ih dat de gevraagde bedragen onoverkomenhjke bezwaren zouden opleveren Uitbreiding van accommodatie tot zo’n 30.000 toeschouwers zal volgens de samen stellers van het rapport echter ook leiden tot grote parkeerproblemen rond het hui dige stadion. Daarom zal ook gezorgd moeten worden voor een betere parkeersi- De gebroeders Molenaar, in feite de sponsor van AZ, zijn namelijk bereid om over een periode van 10 jaar de exploita tieverliezen voor hun rekening te nemen. Georg Volkert, de 31-jarige linksbuiten van Hamburger SV is na een afwezigheid van bijna acht jaar weer terug in de West duitse selectie Volkert heeft zijn uityer kiezing vooral te danken aan zijn uitste kende spel tijdens de Europese bekerfina le tussen Anderleeht en Hamburger SV vorige week in Amsterdam De reis van de Westduitse selectie naai Zuid Amerika zal duren van 3 tot 17 juni en in die tijd zullen er vier interlandwedstrijden tegen Argen time. Uruquay, Brazilië en Mexico, afge werkt worden Werken deden de Schotten in de fraaie, maar vrijwel lege Fyrishalle van Uppsala ook. Coach Abe Wood beschikt over een paar spelers die het in de Nederlandse eredivisie niet gek zouden doen. Aanval lend deden de Schotten, zeker het eerste kwartier, leuke dingen Maar toen Neder land daarna orde op zaken stelde, was het snel gedaan met de Britten. In een zeer hoog tempo stoomde oranje op de 100 puntengrens af. Die werd drie minuten voor het einde, via vrije worpen van Cock van de Lagemaat bereikt na een periode waarin Nederland zijn tegenstander volle dig overspeelde Daardoor was de eind stand van 108-72 eigenlijk een heel nor male zaak witte bloedlichaampjes werden vermenig vuldigd en hierdoor beschikte Beckenbau er over extra uithoudingsvermogen. Vol gens de Westduitser is niet elke methode om de prestaties te verbeteren zo „on schuldig”. „Het is hoog tijd dat de interna tionale voetbalfederatie zich ook gaat be zighouden met dopingvraagstukken bui ten het toernooi om de wereldbeker”, al dus Beckenbauer duidelijk, dat de Nederlandse ploeg geen problemen zou hebben met de Schotten, die nog veel te kort komen. Het peil van het basketbal in Groot-Brittannië is de laatste jaren met sprongen vooruit gegaan, maar de achterstand op de rest van Europa is nog altijd enorm. Dinsdag was voor Ne derland dan ook meer een rustdag. Jan Janbroers stuurde wel even zijn sterkste vijftal (Akerboom, Kip, Zwiers, Cramer en Hagens) het veld in, maar gaf na acht minuten zijn andere spelers, de jongens die tot nog toe maar weinig hadden ge speeld, de kans zich te bewijzen. Met de eindstand van 108-72 bereikt via een rust stand van 54-40 is over de wedstrijd eigen lijk al voldoende gezegd Het nationale basketbalteam is zonder meer een openba ring Wanneer iemand tevoren zou hebben gezegd, dat deze ploeg Polen zou verslaan en zich, zonder al te veel problemen, zou plaatsen voor het eindtoernooi in Helsinki, zou hij ongetwijfeld niet serieus zijn geno men Maar het gebeurde dan toch maar. worden aan een verdere uitbouw van de accommodatie waarin de nabije toekomst plaats moet kunnen worden geboden aan 30.000 toeschouwers. Onder een verdere uitbouw van accommodatie verstaat AZ de bouw van een nieuwe overdekte tribune alsmede het aanbrengen van zo’n twee en een half tot drieduizend zitplaatsen in de Victorie tribune. Daarnaast wil AZ de ge meente laten opdraaien voor de aanleg van een lichtinstallatie, die nu gezien het feit dat AZ het laatste hoofdstuk van het vijfjarenplan „Europees voetbal” verwe zenlijkt heeft, tot een noodzaak gerekend mag worden. Gelet op die dalende prestatiecurve en FC Twente’s toch wat vage toekomstbeeld is het voor de buitenwereld des te verwon derlijker dat Spitz Kohn eigenlijk nooit serieus heeft overwogen het stadion Diekman te verlaten. De kansen daartoe kreeg hij in ruime mate. Nu bekent hij ook eerlijk zijn mogelijkheden wel eens op een „Praktisch alles wat een gunstige uit werking heeft op de prestaties en het uit houdingsvermogen van de spelers is nog steeds in gebruik in de Bundesliga”, aldus de 32-jarige Beckenbauer. De Westduitser onthult ook hoe hij zelf tot betere presta ties kwam. Verscheidene malen per maand liet Beckenbauer bloed aftappen om dit vervolgens weer in het zitvlak te laten injecteren. Dit veroorzaakte een soort kunstmatige ontsteking. De rode en (Van onze sportredactie) ENSCHEDE. Spitz Kohn lijkt er niet genoeg van te kunnen krijgen. Voor de zoveelste keer die morgen bladert hij door een plakboek dat herinneringen wakker roept aan het tweevoudige bekersucces van Karlsruhe SC, de club waar de Luxembur ger destijds als aanvaller grote triomfen vierde. „Iemand die zoiets nog nooit heeft meegemaakt, kan zich nauwelijks een beeld vormen van het enthousiasme dat dit teweeg kan brengen. Vooral voor het Twentse voetbalpubliek zou ik het daarom geweldig vinden ewanneer FC Twente nu eindelijk eens iets tastbaars in handen krijgt. Tweede prijzen zijn weliswaar leuk meegenomen, maar in de sport telt zo’n tweede plaats nou eenmaal niet. Alleen de winnaar is belangrijk”. Toch is hij nooit serieus op die aan bieding ingegaan, temeer omdat een con tract hem nog tot 1980 bindt aan de En schedese voetbalstichting. Maar ook Feye- noord en de KNVB, die hem overigens nooit rechtstreeks heeft benaderd, vingen bot bij een van de meest gevraagde trai ners in het vaderlandse topvoetbal. Slechts één keer stond zijn besluit om te vertrekken vast. Dat was drie jaar gele den, toen de Luxemburger werd benaderd door Barcelona, dat echter op het aller laatste moment de voorkeur gaf aan Hen nes Weisweiler. „Maar in het geval dat FC Twente de UEFA Cup zou hebben gewon Trainer Spitz Kohn in de bekerfinale". r Nederland-Schotlanü 108 72 154-401. Hongarije Zweden 78-63 (43-33). Westduitsland-Polen 71- 85 (33-41). De standen zijn Groep A Oostenrijk Frankrijk Finland Griekenland Roemenie Turkije Groep B Nederland Polen Hongarije West-Duitsl. Zweden Schotland Scorers Nederland: Kropman 6. Dekker 14, Faber 13. Harrewijn 9, Hagens 4, Kragtwijk 8, Van de Lagemaat 8. Cramer 14, Van Helfteren 15. Zwiers 14. Kip 3 Topscorers Schotland Mcinnes 16. Mitchell 13 en Archibald 12. De uitslagen groep A Turkije, Finland 57-68 (33-36;, Oostenrijk-Griekenland 82-65 (27-43). Frankrijk-Roememe 100-89 (62-31) Groep B nen, weet ik zeker dat de keus op mij was gevallen” Volgens de samenstellers van het rap port beslaan er al geruime tijd plannen om dit te verwezenlijken maar voor AZ zelf zou dit een te hoge financiële belasting zijn. Ook bepleit AZ de afschaffing van de vermakelijkheidsbelasting, alsmede de terreinhuur. Over het afgelopen seizoen moet de Noordhollandse profclub bijvoor beeld 215.000 gulden vermakelijkheidsbe lasting en 126.000 gulden aan terreinhuur betalen, terwijl daar slechts een gemeente lijke subsidie van .80.000 gulden tegenover staat. Bij afschaffing van zowel de belas- Maar ondanks alle competitiemisëre heeft FC Twente de kans op Europees bekervoetbal plotseling alsnog in eigen hand. En juist dat Europa-Cupvoetbal hebben zowel trainer als spelers in het voorbije seizoen node gemist. „Logisch”, zegt Kohn. „De spelers voelen nu pas hoe prettig het is om af en toe ook die mid weekse wedstrijden te hebben. Europees bekervoetbal doorbreekt nu eenmaal de sleur van vier, vijf keer trainen per week. Een voetballer speelt nu eenmaal liever een wedstrijd dan dat hij traint. Mogelijk is er daardoor onbewust toch sprake ge weest van een bepaald verzadigingspunt. Ze wilden wel, maar konden zich kenne lijk niet meer opladen voor die ene krachtexplosie per week". (Van onze speciale verslaggever) UPPSALA. Toen de Nederlandse bas- ketbalploeg afgelopen zondag de sporthal van Uppsala binnenkwam, ontstond de nodige hilariteit, toen men hoorde, dat Zweden halverwege de wedstrijd tegen Schotland achterstond. Hoe dat kon er voer oranje dinsdag bijna zelf. Gebrek aan concentratie gaf de Schotten de kans een voorsprong te nemen. Het duurde bijna vijftien minuten (32-34 voor Schot land) voordat Nederland daarin verande ring kon brengen. Van een echte wedstrijd was toen eigen lijk geen sprake meer Het was tevoren FRANKFURTSlechts zes spelers van het team, waarmee West-Duitsland in 1974 wereldkampioen werd, maken nu nog deel uit van de selectie voor de trip naar Zuid Amerika Het zijn Maier, Vogts. Schwarzenbeek, Bonhof. Hölzenbein en Flohe. Daarvan is de uitverkiezing van Schwarzenbeek een kleine verrassing, aangezien bondscoach Helmut Schon hem aan het begin van het afgelopen seizoen had af geschreven. In het E.K dammen dat in Brussel begon, ging de partij tussen de Nederlanders Clerc en De Ruiter niet door vanwege ziekte van Clerc Tegenvaller voor de organisatoren was, na de afmelding van Wiersma, de onverwachte absen tie van de Rus Tsjegolev Wolfgang Overath sloot zijn carrière af met een ere-wedstrijd tegen 1 FC Köln en het West duitse w k team van 1974 De ..kampioenen' wonnen (voor 60.000 toeschouwers) met 4-1 Ove rath maakte de openingsgoal De gebroeders Klaas en Cees Molenaar hebben, aldus het rapport, tot dusver een bedrag van vijf miljoen gulden in de voet ballerij geïnvesteerd. Zakelijk hebben zij geen enkel belang bij AZ, ook al omdat door rente en verlies een half miljoen gulden ieder jaar verloren gaat. Daar naast komt ook het huidige exploitatiete kort voor hun rekening, zijnde eveneens een bedrag van een half miljoen gulden. (Van onze honkbalmedewerker) HAARLEM Het Nederlandse honk balnegental gaat zonder zijn sterkste pit chers deelnemen aan de Europese Kampi oenschappen, die eind juli in Haarlem zul len plaatsvinden. Charles Urbanus heeft een armblessure en Nol Beenders wil ko mende zomer geen vijf weken vrij maken om uitsluitend te honkballen-, Bondbe- stuurder Jules de Pierre: „Dat Charles Urbanus niet zou meedoen was ons reeds bekend Het nu ook afhaken van Beenders is voor het nationale team een bijzonder onprettige zaak. Wij kunnen echter niet anders dan ons er bij neerleggen. Ondanks alles verwacht ik toch, dat Nederland met een groep representatieve pitchers, die ze ker op Europees niveau strijd kunnen le- verenl in Haarlem zal aantreden”. De „Lo Brunt’ voetbalbeker is gewonnen door de Engelse amateurselectie Middlesex Wan derers dat voor 2500 bezoekers De Zwaluwen met 2-1 versloeg. In het wk biljarten pentathlon blijft Van der Smissen de leiders Ceulemans en Müller uitste kend (op 2 punten! volgen Hij bezet de derde plaats Die vooral bij Kohn zo fel begeerde bekertriomf zou niet alleen de sportieve herinnering kunnen betekenen aan een verloren seizoen, maar dat succes zal FC Twente bovenal meer speelruimte bieden bij de komende onderhandelingen met het Twentse zakenleven en de overheid. Spitz Kohn beseft ook als geen ander welke kapitale belangen er donderdagavond in De Goffert voor FC Twente op het spel staan. „Maar”, zo verzekert hij, „ook de spelers zijn zich daarvan volledig bewust. Ook zij realiseren zich heel erg goed dat FC Twente’s directe toekomst voor een belangrijk deel afhangt van het resultaat van deze finale”. Ada van der Giessen heeft de overwin ning tegen Mieke van der Eist niet cadeau gekregen. De kracht van Mieke van der Eist, vijfvoudige kampioene van Noord- Brabant, lag vooral in het middenspel. De uitslagen van de zevende ronde: Mulder- Van der Mije 0,5-0,5, Haagsma-Van Gent 1-0, Van Eist Van de Giessen 0-1, Bruinenberg-Belle 0,5- 0,5. Vreeken-Stada 1-0, Van Parreren-Borowski L0 Na zeven ronden is de stand: 1/2. V.D Mije en Vreeken 6 punten. 3 V.D Giessen 5,5, 4. Van Parreren 5, 5/7 Belle, Mulder en Haagsma 3,5, 8 Van Eist 3, 9. Bruinenberg 2, 10/11. Van Gent en Stada 1.5, 12. Borowski 1 „onze toekomst hangt vooreen belangrijk deel af van het resultaat Georg Kessler onderhandelt met de Oosten rijkse kampioen Wacker Innsbruck over een contract o^Jax Y’on een vriendschappelijke wedstrijd m Straatsburg tegen de ploeg van die naam 1-4 Score Tahamata 0-1. Geels 0-2, Lerby 0-3, Du gueperoux 13. Bouma 14 Er waren 3000 toe schouwers Mf 1. Twee verplichte medische onderzoe ken per jaar voor elke profwielrenners. In het geval een renner daar niet aan voldoet volgt voorlopige of definitieve schorsing. 2. Het verplicht aanstelleh van een arts bij elke wielerploeg. 3. Herziening van de lijst van verboden stimulerende middelen en een onderverde ling van de producten in: weinig of niet schadelijk en gevaarlijk. Deze laatste pro ducten zouden dan strikt verboden moeten zijn. 4. Uniforme methodes van controle en) opsporing van verboden middelen onder supervisie van een internationale groep van toxicologen. 5. Het recht van de renner om onmiddel lijk een contra-expertise aan te vragen. Deze contra-expertise moet dan door an dere deskundigen worden uitgevoerd dan die het eerste onderzoek hebben verricht. 6. Aanpassing van de wedstrijdkalender. Hierdoor zou een te zware belasting van de renners voorkomen kunnen worden en daardoor ook het gebruik van stimuleren de middelen. 7. Het instellen van een speciale jury, bestaande uit iemand die de rechterlijke macht vertegenwoordigt, een arts en een lid van de nationale bond van het land waar de wedstrijd plaats vindt. Deze jury moet de aanklacht opstellen tegen de ren ner die op het gebruik van stimulerende middelen is betrapt. De betrokken renner moet ook het recht van appèl krijgen. 8. Onderscheid in strafmaatregelen waarbij rekening moet worden gehouden met het product dat gebruikt is, de hoe veelheid en de antecedenten van de be trapte renner 9. Handhaving van het beroepsgeheim door de medewerkers van de laboratoria die dopingcontroles uitvoeren rijtje te hebben gezet. De lust om te ver trekken nam zelfs serieuze vormen aan toen de kapitaalkrachtige Molenaars hem nog niet zo lang geleden een meer dan vorstelijke aanbieding deden MILAAN (AFP). Tijdens een bijeen komst van een aantal leiders van wieler ploegen en enkele wielrenners onder wie Eddy Merckx en Freddy Maertens dinsdag in Milaan, is een aantal wijzigingen van het dopingreglement voorgesteld. Het gaat om de volgende negen punten. HAMBURG.Franz Beckenbauer heeft in zijn serie artikelen in het West duitse weekblad Der Stern een boekje open gedaan over het gebruik van stimu lerende middelen in de voetbalsport. Vol gens Beckenbauer, die voor een bedrag van drie miljoen dollar van Bayern Mün chen naar de Amerikaanse club New York Cosmos overgaat, zijn bij voetbalspelers stimulantia in zwang die in andere tak ken van sport diskwalificatie ten gevolg zouden hebben.

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 31