LEWIS EN KINHEIM IN ONDERHANDELING IJmuider Pierenrit een flinke opgave WERKT EDO in de slotfase AAN KADERBEZETTING langs Bloemendaal buitenspel 7 Ruud Onstein ere-lid van Drs. H. Bink: Bridgebond professioneler gaan aanpakken Verrassingen in regio-toernooi M ri it Flamingo’s” Zoveel moeilijkheden had ik niet verwacht „RIJMONDERS” lw.e I Zaalvoetbal Geloogd Massief Eiken I Meubelfabriek Oisterwijk TETRAMIN Schoten NICOLS ion m n w1 KINHEIM: GEEN KANS TEGEN DSS vragen om Kodakfilm ir Achtentwintig hectare kleurenpracht. Keukenhof Kleuren 111 HWP-schaaktoernooi in Verkoop uitsluitend in onze eigen 10 toonzalen WOENSDAG I 8 M F I I 0 7 7 SPORT 32 Hemelvaartsdag geopend van 9-18 uur L J Ij - ik had net een flinke griep gehad Voorzitter Stef Wolthuizen: „Voorbereiding Pierenrit is geen eenvoudige zaak". (ADVERTENTIE) C/Mangeiïe (ADVERTENTIE) 16,50 10.50 (ADVERTENTIE) VRIJDAGAVOND 20 MEI aanvang 20.00 uur Op de Jaarvergadering van de Cricket mers-Inter Heemskerk na een 2-2 uitslag PIM MULIERSTADION (ADVERTENTIE) f 12.60 16.00 Redaktie: Hans Botman - tel. red 02550 15389 Vanavond vindt in Santpoort de topper tussen Terrasvogels en Tempo Team IIHC plaats. Aanvang acht uur. Een probleem binnen de vereniging vormt op dit moment het kader. Wolthui zen: „We hebben nu veel jongeren in de vereniging. Het probleem met de aanvul ling van het kader hebben we proberen op te vangen door het organiseren van cur sussen. Gelukkig hebben veel jonge leden ingezien dat het van belang was dat ze deze cursus zouden volgen. Maar in de tijd dat ze met de cursus bezig zijn zit je een beetje omhoog. Ze moeten ook eerst nog ervaring opdoen, want een rit uitzetten is niet een voudig." Wanneer op zaterdag 28 mei de elfde IJmuider Pierenrit van start gaat zal er weer een zware last van de ongeveer der tig hierbij betrokken organisatoren val len. Deze rit, die meetelt voor het kampi oenschap van de RAC (Regionale Auto- mobielclub) West, wordt op poten gezet door de IJmuidense Automobielvereni- ging „De Rijmonders”. □UW- t. Tel. JANK- bank breed haart lekjes Twee jaar geleden bestonden er serieuze plannen om tot een fusie te komen tussen ASV Haarlem, De Spaarnerijders en De Rijmonders. Wolthuizen „We hadden zelfs al een nieuwe naam. RAC-Kennemerland. van RKET operll t.m. of ns Maak Haar- BEVERWIJK De halve finales in het regio-toernooi in Beverwijk hebben twee verrassingen gebracht. De 3e klasser Be verwijk klopte de 2e klasser Vitesse ’22 I v.a. stuk 4000 023- t>j. '72 023- TEGEN serve r. 82, (ADVERTENTIE) Degenen die meer inlichtingen willen over de vereniging of over de komende „IJmuider Pierenrit" kan terecht bij se cretaresse, mevrouw Huybers, Planeten weg 100, tel. 02550-14376. .1 te” midveldster Greet Valstar zich in de lastige klap van Marjo van Dusschoten, die via een doorgeschoten bal de winst met 2-3 naar BMZ EDO deed gaan. De automobielvereniging De Rijmon ders werd 16 jaar geleden opgericht en is ontstaan uit de zwemvereniging VZV Rond 1960 waren er in deze vereniging enkele mensen die incidenteel een autoral- ly organiseerden. Bij de oprichters waren Swier, Van Kleef, Schoone, Kloosterhuis en Jordaan. Stef Wolthuizen kwam een jaar later en maakt nu al weer vijftien jaar deel uit van het bestuur, waarvan de laat- Touring Club „De Flamingo’s", is oud ste vier jaar in de functie van voorzitter. Haarlemmer Ruud Onstein benoemd tot De vereniging heeft nu ongeveer 130 leden erelid. en organiseert in de periode tussen sep tember en juni diverse clubritten, die mee tellen voor het onderling kampioenschap. eerste kwaliteit eikehout goed uitgewerkt in eigen droogkamets ge j/ loogd volgens oud recept eigen originele modellen gemaakt in eigen l werkplaatsen verkoop uitsluitend in eigen toonzalen I jaar garantie ongekende servic r gratis thuisbezorgd door geheel Nederland Z ovato tuk er Handt cundij rdt u« ratuur inhoir 2 Tl ik, n» »at. El istaar 020 ir 023 Bepaald vriendschappelijk ging het in deze wedstrijd niet toe. Een met volle inzet strijdend Heemskerk nam voor rust een 1-0 voorsprong en bouwde deze na rust tot 2-0 uit. Het ging toen hard tegern hard. Kennemers kwam wel tot 2-2 terug maar zag zijn speler Frans Marks voortij dig door de scheidsrechter naar de kleed kamer gestuurd. Bovendien ging naar bei de partijen nog een officiële waarschu wing. Bij de achtste strafworp plaatste Inter Heemskerk zich voor de eindstrijd. Bij Beverwijk-Vitesse ging het heel wat vriendschappelijker toe. Na een dubbel- blanke ruststand liep Beverwijk binnen het kwartier tot 2-0 uit door doelpunten van Peter Gerrits en Jan Vis. Tien minuten De Keukenhof is een bloemen tuin die zijn gelijke niet kent. Miljoenen bol- bloemen in geuren en kleuren in perken en patronen die elk jaar weer nieuw zijn Want zo is de natuur. De Keukenhof in I.ikse verwacht u ellige nder- Im. (Van onze honkbalmedewerker) HAARLEM/IJMOND Het conflict tussen Marcon-Kinheim trainer Robert S. Bromage en zijn sterspeler Frank Lewis, die vorig jaar als beste Nederlandse slag man uit de bus kwam, houdt de gemoede ren nog danig bezig. Niet alleen in Kin- heimkringen wordt de slagkracht van de Antilliaan gemist, maar ook bij de verant woordelijke instanties inzake het natio nale team vreest men Frank Lewis te moeten missen, omdat het niet gebruike lijk is een speler, die niet in een club speelt op te stellen. Inmiddels is er een bespreking tussen coach Bromage en Lewis tot stand ge bracht. Qf de beide partijen elkaar hebben kunnen vinden is nog niet bekend. Zeker is, dat Frank Lewis niets liever wil dan voor Kinheim spelen. Hij past er echter voor om door de Amerikaanse coach als een kind te worden behandeld. Lewis; „Ik ben een gemakkelijke jongen, maar ook ik heb een grens. Na het duel tegen Nicols werd die bereikt toen ik naar mijn gevoel onredelijk veel strafrondjes moest lopen. Op het laatste moment viel alles in duigen toen de ledenvergadering van ASV Haar lem er niet mee accoord ging. Wat mij betreft had het toen wel door mogen gaan. Je staat als een grote vereniging natuurlijk een stuk sterker. Misschien dat het er in de toekomst nog een van komt.” Zelf heeft Stef Wolthuizen ook gereden. „Samen met Jan van Westerop ben ik nog kampioen van de B-klasse geweest”. Een slagbeurt later was de strijd echter al beslist na vier Kinheim-fouten, die de marge tot 4-0 opvoerden. Carla van der Veldt, die Ingrid Geuzenbroek in deze in ning op de plaat verving, kwam een inning later evenmin ongeschonden uit de strijd te voorschijn. Drie vrije lopen deden Jea- net Lacourt en Elly Zweers andermaal scoren Pas toen herstelde de Kinheim- ploeg zich. Dat Ineke Mulder de no-run zege op de valreep toch nog ontging was voor een deel te wijten aan onnauwkeurig 1 veldspel. Eerst scoorde Carla van der Veldt en in de laatste inning zorgden hits i van Ingrid Geuzenbroek, Hanneke Kim- l man en Tineke Vianen voor de 6-2 eind- I stand HAARLEM Door een technische storing, zijn in onze berichtgeving over het HWP-schaak toernooi de eindstanden niet gepubliceerd. Die resultaten waren alsvolgt Invitatie (dames) groep: Van der Linden 3, Schiermeier 2, Gossens en Ritzema >/2 punt. Gr. 1: Snip 2, Kuif en Poncin IVa, Ruber 1. Gr. 2: Van der Klashorst en Ofwegen 2, Galjé 1% Vink Vz. Gr. 3: Nuyen 2, Swart en Yzendoorn l>/2, De Munck 1. Gr. 4: Ter Braake 3, Bouma 2, Ippel 1, Van Mierlo 0. Gr. 5: Llps 3, De Vries 2, Schurer en Van Kampen >/t. Gr. 6: J. Kuip en Haverkort 2^,Van der Ben 1. Ven der Gevel 0. Gr Marchand en Planting 2, Van Nieuwenhoven en Van Bree 1. Gr. 8: Ruling en C. Kuip 2%, Smit 1, Dekker 0. Gr. 9: De Beer 3. Terhaar 2, Brohet en Maas i/2. Gr. 10: Van Reyendam 3, Smis l</2, Brandsma 1, Cosijnse 1/2. Gr. 11: Van der Aart 3, Gaikhorst 2, Bommel 1, W. Pancras 0 Gr. 12: Jonkheer 3, Sühl, Beginski en Manshande 1. Gr. 13: Klaker en Van der Poel 2, Malawau en Diekmann 1. Gr. 14: Kruijver 3. Sanders, Adams en Mevrouw Grashoff 1. Gr. 15: Van Ooyen 3, Morssink 2, Moorman 1, Le Feber 0 (Eindstand jeugdgroep) „De voorbereiding voor een rit lijkt mis schien eenvoudig”, aldus voorzitter Wolt huizen van de Rijmonders, „maar dat is het zeker niet. Een maand of vier van tevoren beginnen we al met de voorberei dingen. Er moeten vergunningen aange vraagd worden en meestal is dat voor elke straat apart Gelukkig hebben we in Vel- sen wat dat betreft weinig problemen met de politie, maar met zo’n IJmuider Pieren rit, die een lengte van 200 kilometer be slaat, kom je in verschillende gemeenten. In Velsen heeft de politie bijvoorbeeld liever niet dat we in dichtbevolkte buurten onze rally's houden We proberen dat dan ook te vermijden door in het industriege bied de rally uit te zetten We hebben trouwens toch weinig last van mensen die gaan klagen als er wat meer auto’s door de straat rijden dan gewoonlijk. Maar dat is per gemeente verschillend. Onze arbiters en toernooi-organisatoren zijn dikwijls hele week-enden in touw. Dat kan niet meer vergoed worden met een kopje koffie e een uitsmijter. Wij zullen deze groep met behoorlijke vergoedingen tegemoet dienen te komen” 5. ein i.pr.st 023 (Van onze softbalmedewerker) HAARLEM-IJMOND. Ook Marcon- Kinheim is er tegen Nelissen-DSS niet in geslaagd de koploopsters van de softbal- hoofdklasse in ernstige moeilijkheden te brengen. Toch had het treffen voor DSS wel eens erg moeilijk kunnen worden als de Kinheim-veldsters in de derde inning niet een paar belangrijke fouten hadden gemaakt. De landskampioen, die dinsdag avond aanvallend niet in haar beste vorm stak, slaagde er alleen in de tweede inning in op eigen kracht te scoren na gaaf slag werk van Ans Kroon en Loes Buenting. 4 Een zonder Coriene Diederiks liesblessure opererend Bloemendaal heeft tegen BMZ EDO lang uitzicht gehad m. -J Z A 1 .1 1 1 '-'X' TVAAAWV» A „A \AV W 2 kJ w LIcHTTOH de Whites via Simone van Dijck de leiding. digingen daarna moeiteloos overeind. Donkere wolken pakten zich in de vierde inning boven EDO samen. Een driehonk- slag van Greet Valster die de inleiding werd tot 2-0 leek Bloemendaal in veilige haven te brengen. EDO met de dreiging van een nederlaag voor ogen, sloeg echter al in de vijfde inning terug. Even verloor Yolanda Steyn de grip op de EDO-aanval. Openingsslagvrouwe Marian Wildschut ver- overde een vrije loop en kon scoren op een opofferingsslag van Marjo van Ipen- burg. De hits van Truus Ruiter en Marjo van Dusschoten, die daarop volgden, maakten de strijd bij 2-2 weer volledig open. En terwijl de verlenging al in het verschiet kwam sloeg EDO nog onver- wacht toe. Met reeds twee nullen „verslik- later maakte Adrie Hollenberg 2-1 maar de I Castricummers konden toch geen vuist meer maken. Zaterdag 21 mei om 4 uur spelen Kennemers en Vitesse ’22 om de derde plaats, om zeven uur volgt dan de finale Beverwijk-Inter Heemskerk. De wedstrijden worden gespeeld op het sport- terrein van Beverwijk. AANBEVOLEN o.».: Gestoofde lamspeper in een minteaus met rijst en salade Gebakken zalmforel met verse spinazie en gebakken aardappelen Gegrilleerde lamskoteletjes mei een kruidenboter, pommes rlssolées en salade Gegrilleerde kalfskotelet met een dragonsaus, aardappelen en verse groenten Geopend vanaf 17.00 uur. Op maandag en dinsdag gesloten Bloemsndsalseweg 28, Bloemendaal Telefoon 023-254939 (Tafelreservering gewenst) Honkballer Frank Lewis in de „wachtkamer" van het Marcon-Kinheimbestuur dat zich gisteren met het conflict rond deze speler bezig hield. Ruud Onstein behoort nu tot het De automobielvereniging beschikt op dit zeer kleine gezelschap van acht ereleden. moment over twee equipes die op het -Hïj is ook een van de spelers die tezamen hoogste niveau meedraaien. Het zijn de voor Flamingo’s 75 centuries scoorden. De equipes Van Maas jr./Van Geldorp en Huy- laatste keer dat hij deze prestatie leverde boom/Versteege. Beide duo’s vertegen- wasop8meivanditjaarindeopenings- woordigen „de Rijmonders" in de B-klasse wedstrijd van het seizoen tegen PW in van de oriëntatie-ritten van de RAC-west. Enschede. y met 2-1 terwijl de ontmoeting Kenne- op de winst. Al in de eerste inning AA„A..„„,,. „VVA1, *A„ WAA A, A AA .„AA.,, door strafschoppen in het voordeel van de Tot aan de vierde inning bleven de verde- HVB’er Inter Heemskerk werd beslist. digingen daarna moeiteloos Chemische Fabr Schiedam 010-26 47 56 Dat er zulke grote moeilijkheden uit voort zouden komen had ik niet verwacht. Ik was alles de zaterdag erop al vergeten en toen stond ik in eens naast het team. Geen leuke zaak”. De op non-aktief zijnde Lewis besteedt zijn tijd nuttig, door zich te ver diepen in de menu’s, die hij zijn klanten in de Bar Bodega, die hij in juni gaat openen, zal voorzetten. De Antilliaan heeft zijn horecapapieren gehaald en met zijn vak manschap als kok gaat hij proberen in een pand aan de Kruisweg een klantenkring op te bouwen. Lewis: „Ik ben niet alleen als honkballer geboren, maar ook als kok. Voor beide geldt: je kunt het of je kunt het I niet. Graag zou ik dit jaar bij Kinheim ook nog als honkballer wat laten zien. Ik hoop, dat het gesprek met Bromage een oplos- sing voor de problemen brengt. Gebeurt I dat niet, dan stop ik dit seizoen als speler I en zie ik het volgend jaar wel weer”. HAARLEM/IJMOND De finale van de strijd om de Haarlemse zaalvoetbalbe- ker zal gaan tussen eersteklasser Wilms Floet en het in de hoofdklas spelende Verhorst Boys. In de Vespohal te Nieuw Vennep wist Wilms Floet zich pas na het nemen van strafschoppen met hoofdklas ser Barricade Boys van overgang naar de finale te verzekeren. Verhorst Boys had het heel wat gemak kerlijker en won met 5-2 van SC Robeo De finale tussen Wilms Floet en Verhorst Boys wordt maandagavond verspeeld in de Treslongsporthal te Hillesom. Nieuw Vennep: halve finale beker: Wilms Floet-Barricade Boys 2-2 na verl. (Wilms Floet w.n.str.); SC Robeo-Verhorst Boys 2-5-, tweede klas D KGMZomerzorg 1-2; res. derde klas H. Zandvoortmeeuwen 2-Hoofddorp 3 4-0. Hillegom. eerste klas B: Sticker Stars-De Krim 5-4. tweede klas D. Beauty-Gé Bosch 1-0; Bakker Zjn.-Buikx Sport 2-4, derde klas G: De Mon-De Gier 4-0; derde klas H Meeldijk VBHB 3-3 Logen geeft een diepe, warme kleur aan eikehout en accentueert de natuurlijke structuur van het hout. in Alleen eerste klas Europees eiken is bestand tegen logen. Vandaar12 jaar garantie. Expositie in toonzaal Beverwijk,Parallelweg 100(Industrieterrein), tel. 02510-26923. Ma t/m za 9-18 uur. Dat geschiedde vanwege het feit dat Onstein op eminente wijze gedurende een aantal jaren het secretariaat van de Tijdens de laatstgehouden algemene Flamino’s waarnam. Daarnaast heeft vergadering van de Nederlandse Bridge Ruud Onstein als speler van dit zeer ac- Bond werd Drs H. Bink uit IJmuiden tot tieve Cricketgezelschap in tientallen wed- penningmeester benoemd als opvolger strijden in Nederland en Engeland een van de heer Wijnands, die na 26 jaar de belangrijke rol gespeeld. tijd gekomen vond zijn functie beschik baar te stellen. Voor zijn vele verdiensten werd de scheidende bondsbestuurder be- De CTC „De Flaminog’s werd in 1921 noemd tot erelid. De 45-jarige heer Bink is door A. (Tonny) de Beus opgericht. Doel accountant en belastingconsulent. van de vereniging is het propageren van de Cricketsport met name door het spelen Nadat hij zich na zijn studententijd in van vriendschappelijke wedstrijden, zijn geboorteplaats IJmuiden als accoun- Sinds de oprichting werden er 841 ge- tant vestigde, werd de heer Bink lid van de speeld. bridgeclub BOC en het duurde niet lang of hij werd belast met het beheer van de financiën van deze vereniging. In 1969 volgde zijn benoeming tot penningmeester van het district Kennemerland van de NBB, waarna hij vorig jaar zijn entree maakte in het bondsbestuur. De heer Bink over de inhoud van zijn nieuwe functie: „er zijn vele taken die van groot belang zijn. Eén ^daarvan is ongetwijfeld dat de bond, bestuurlijk gezien, professioneler moet worden aangepakt. De NBB maakt zeen enorfne groei door: tien jaar geleden waren 18000 bridgers bij ons aangesloten en dat zijn er nu 30000. In 1967 was ons budget 180.000,-, terwijl dat in 1977 ne gen ton zal bedragen. De uitgaven zijn dus vervijfvoudigd. Wij ontkomen ook niet aan de inflatie ofschoon de budgettaire stij ging uiteraard niet alleen daaraan te wij ten is maar in belangrijke mate zijn oor zaak vindt in de enorme groei van het ledental. Met dertigduizend leden vormen wij nu een van de grootste sportbonden in Nederland. Die kan niet op een achter-in- de weekse-namiddag gerund worden, want daarvoor staan te grote belangen op het spel. Daarom de professionele aanpak. 9^'

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 33