van 'B Hearing in Velsen-Noord over toekomst speeltuin iKet W „Ome Joop” werd KVP te populair” Barietmalerij van Cebo IJmuiden officieel in gebruik genomen Kommer en kwel dit keer „Jan van Dommelen’9 Kandidaat voor de Tweede Kamer STEM DREES IK STEM OP 7 C.D.A. Café „DE HALVE MAAN” 20 ;en Uitbreiding van productie tot half miljoen ton Hinderwet Nachtelijk bezoek bij De Boskabouter Geslaagde bustocht voor leden van bejaardenbond Dameskapsalon Jean Pierót Dr. J. Vlaardingerbroek beroepen in Velsen Jean Pierót Mode Coiffures j|||| STAN POPPE VOOR PVDA t l W O F N S D A G I R M F I VFLSEN-IJMUIDPN 10 7 7 4 Vuile handen Gemeente bekijkt plannen op haalbaarheid ►la t Ongewisse omdat t C.D.A. zich wil laten leiden door ’t woord van God en 't aanvaardt als richtsnoer voor zijn politieke handelen Speelwerktuigen Mevrouw Huizinga te Driehuis Voor off-shore NEDERLANDSE OPTIEK CENTRALE (Van een onzer verslaggevers) SANTPOORT. De directeur van de IJmond-MTS in Santpoort, de heer A. P. Rutten, heeft ruim twintigduizend propagandafolders van DS’70 gedrukt met behulp van een offsetmachine van zijn school Hij heeft dit gedaan zonder medeweten van het bestuur van de MTS. Bestuursvoorzitter A. J. van Maanen heeft aangekondigd de directeur, die tweede Kamerkandidaat is voor DS’70, ter verantwoording te roepen. Vandaag heeft een onderhoud plaats tussen de beide heren. Bondsvoorzitter H. J. van der Werff van de Algemene Nederlandse Grafische Bond (ANGB) noemt de handelwijze van de schooldirecteur „ronduit schandalig”. „Er wordt misbruik gemaakt van schooleigen- dommen terwijl de beroepsdrukker om werk verlegen zit.” Bier van Abdij Van Floreffe, België ►Sgsg; VELSEN - De afdeling Velsen van de PvdA heeft sinds de val van het kabinet Den Uyl een ledenwinst geboekt van niet minder dan 60 zielen „Dat is het gevolg van de verontwaardiging van het Nederland- se volk op de wijze waarop dat kabinet ten val is gebracht”, merkte het socialistische kamerlid Stan Poppe gisteravond op. Poppe, speciaal naar Velsen gekomen aan aan de vooravond van de verkiezingen nog eens een aantal zaken op een rijtje te zettn, preekte overigens voor - eigen parochie Een handjevol ÏJmondsocialisten beluisterden zijn i betoog. IJMUIDEN.Met enig vlag vertoon is dinsdagmiddag om drie uur de nieuwe malerij van de Ce bo in IJmuiden officieel in ge bruik genomen. Terwijl buiten de vlaggen wapperden en twee Cebo- schepen gepavoiseerd aan de ka de lagen, werd in de IJbunker een gemêleerd gezelschap van cliënten ontvangen om de in ge bruikneming mee te maken. Het was mevrouw J. van de Poll, de echtgenote van de president-di- recteur van Cementbouw, die met het wegtrekken van twee vlaggen de officiële handeling verrichtte. M-WW (ADVERTENTIE) de aanschaf van een kleine drukpers. l' Terwijl een groot gezelschap van genodigden aandachtig toekeek, gaf mevrouw J. van de Poll het officiële startsein voor het in bedrijf nemen van de malerij. Boeiend hierin was de realiteit van de (ADVERTENTIE) Gezondheid in LOES DE FAUWE De voorzitter van het schoolbestuur, de i in eds gen den VELSEN. Als predikant bij de gere formeerde kerk in IJmuiden is in de vaka- ture van ds. P. C. Koster beroepen dr. J. Vlaardingerbroek te Leeuwarden-West. SANTPOORT. Boeiend en verbazing wekkend zijn de twee woorden die passen bij de eerste voorstelling die de amateur- toneelvereniging „Jan van Dommelen” uit Santpoort dinsdagavond gaf van het toneelspel „Wie de waai kiest, kiest de wochel”. Dit stuk, met wellicht de meest cryptische naam van dit seizoen, geeft de gebeurtenissen weer achter de artiesten ingang, de gordijnen van de circuspiste. De plaats waar de ogenschijnlijke glitter en glamour weer Wordt ingeruild voor de dagelijkse verdrietjes en menselijke pro blemen van de circusartiesten in hun kommervol bestaan. „order” van de schooldirecteur. Deze ont kent aanvankelijk bemoeienis te hebben Bij de omwonenden is nog altijd be zorgdheid om het gebruik van speelwerk- tuigen in de voormalige speeltuin. Hoewel de poort gesloten is, komen de kinderen er toch in en dat kan gevaarlijke situaties opleveren. Inmiddels zijn er bij de ge meente tekeningen ingediend om van het Behalve in een deel van Haarlem wordt de folder rondgedeeld in IJmuiden, Sant poort en Overveen. Voor die klus heeft Rutten onder meer zijn dochter ingescha keld. In het vlugschrift presenteert de schoolleider zich, samen met mevrouw A. Konings uit Haarlem en partijvoorzitter R. Nijhof uit Overveen als Tweede-Kamer- kandidaat voor DS’70. Rutten staat op de negende plaats van de lijst. In een korte openingsrede vertelde di recteur H.W.A. Brantjes van Cebo NV, dat de nieuwe malerij tot de modernste in stallaties van Europa behoort. Tesamen met de bestaande capaciteit heeft Cebo nu een productiecapaciteit van 400.000 tot 500.000 ton bariet. Dank bracht de heer Brantjes aan het Staatsvissershavenbe- drijf, dat het mogelijk maakte om in de IJbunker de nieuwe malerij te instal leren. VELSEN-NOORD. Voordat er defini tieve beslissingen rond de speeltuin „De Meerweiden” in Velsen-Noord worden ge nomen, zal er eerst een hearing met de buurtbewoners worden gehouden. Wel staat nu praktisch vast, dat de Meerwei den als speeltuin niet meer te handhaven is. Een kleine werkgroep van vier buurt bewoners, een vertegenwoordiger van de sociale werkgroep van de VAK, de Nuso en de ambtenaar Jeugdzaken heeft alle mogelijkheden afgewogen en is tot die conclusie gekomen. Over het gebeuren heerst verbolgenheid bij de voorzitter van de ANGB, de heer strie en de vakbonden trouwens al jaren een doorn in het oog dat gesubsidieerde heer Van Maanen is steeds in het ongewis se gebleven over de mammoetprodukties van de offsetmachine. „Ik heb altijd de indruk gehad dat het om oplages ging van hooguit enkele honderden, maar zeker geen duizenden”. Het was hem onbekend dat Van Maanen op eigen houtje twintig duizend folders heeft gemaakt voor een persoonlijke verkiezingscampagne. Wat er met de speelwerktuigen van de speeltuin gaat gebeuren is ook nog niet duidelijk. Mogelijk kunnen enkele eenvou dige en ongevaarlijke speelwerktuigen in de plannen worden opgenomen. Voor de andere materialen is er misschien belang stelling bij de speeltuinen, die Velsen nog rijk is. En mogelijk ook kunnen enkele speeltoestellen geplaatst worden in het Wijkeroogpark. Voorlopig zijn het echter nog suggesties, want er zullen geen beslis singen worden genomen voor de hearing. stukje grond, dat ingesloten ligt in de woonbebouwing, een open speelterrein te maken. Die plannen moeten eerst door de gemeente bekeken worden, waarna ze in een hearing voor de buurtbewoners ont vouwen kunnen worden. haarmodelijnen, waarbij het coupeknippen de grondslag is voor het welslagen van uw coiffure. Kennemerlaan 184 IJmuiden - Tel. 14825 VO, KV tigd lerd In de malerij van Cebo in IJmuiden wordt het grove mineraal bariet vergruisd en vervolgens gedroogd en op grootte ge sorteerd. Het barietpoeder dat zo ontstaat roe- l te als gen >ort net ehe ma lei- 'er- rei- eld isa- cts- 7er- de :eer toe i in die eri- ers >ra- hij ch- zan een ale akt zen sen ran ■sië olg Haarlem, Damstraat 4 (tussen de Waag en Grote Kerk) Tel 320421 (Zaterdag tot half vijf geopend) sie eft ise ma rge oe- an en. djn >oe- ing igt. lig- zal ran an- De omslag van de gewraakte folder die in een oplage van meer dan 20.000 werd ge drukt op apparatuur van de Umond-MTS VELSEN-NOORD Met drie bussen zijn dinsdag leden van de Algemene Bond van Bejaarden uit Velsen-Noord een dag op stap geweest. Langs de Noordhollandse kust ging men richting afsluitdijk, waar bij Den Oever een koffiepauze gehouden werd. Via de dijk en het Friese land werd Drente aangedaan. In het recratiecentrum .Adelhof bij Vledder werd het diner ge-- bruikt. Het plan om Urk te bezoeken moest men wegens tijdgebrek laten varen en de terugreis verliep door de Flevopolders. In Halfweg werd nog een broodmaaltijd ge bruikt en om acht uur was het hele gezel schap in Velsen-Noord terug, moe maar uiterst voldaan. Kienen. De werkgroep bejaarden van de parochieraad „St. Agatha in Beverwijk organiseert op dinsdag 24 mei weer een kienmiddag voor de bejaarden in zaal „Lommerlust” aan de Aalkmaarseweg. Aanvang 2 uur. HAGELINGERWEG 36 - Santpoort Ten stelligste wijst hij echter van de hand dat hij over de schreef is gegaan. „Ik heb zelf papier gekocht en in de avond uren vuile handen gemaakt.” Het school personeel zou hierbij niet zijn ingescha keld. Toch wordt de indruk gevestigd dat ook overdag aan de grote opdracht is en mogelijk nog wordt gewerkt door me dewerkers van de school. Het deurtje van het hok waar de apparatuur zich bevindt, werd gisteren angstvallig gesloten gehou den. Een personeelslid wist te vertellen dat nog niet de hele oplage gereed was. Dit klopt met de reactie van een medewerk- soorten problemen en de directheid waar mee deze werden opgevoerd. Verbazing wekkend was de hoeveelheid narigheid die in dit stuk onder een betrekkelijk klein aantal mensen is verdeeld. Om enige voorbeelden te noemen: het balletdanse resje is hevig verliefd op de knappe leeu wentemmer, die echter alleen aandacht heeft voor zichzelf. Het meisje wordt wel bemind door de vuurvreter, maar die wijst zij af en ze zoekt troost bij de oude als trapezewerker mislukte en aan de drank geraakte clown. De jongste witte clown is een meisje dat een verhouding krijgt met een jongeman, die tijdelijk bij het circus werkt, nadat hij net uit de gevange nis is gekomen. De jongen durft geen vaste verhouding aan en vertrekt weer. Daar tussendoor loopt het jonge dierenverzorg- stertje, dat het stelen niet kan laten. Voor ieder komt de climax van de ellende op dezelfde dag: de recherche komt voor diefstallen, die ene jongen loopt weg, de leeuwentemmer wordt na provocatie van de vuurvreterdoorz’n dieren aange vallen en zo goed als verslonden, waar door de ballerina diepongelukkig wordt en het circus een faillissement onder ogen moet zien. Weinig rozegeur of maneschijn dus in dit circus. Gedrieën zullen zij de kosten van het drukwerk delen die Rutten berekend heeft op zo’n vierhonderd gulden. Vindt hij dat niet spotgoedkoop? ”Ja inderdaad, dat is razend goedkoop”, geeft hij grif toe. Toch is er geen sprake van concurrentieverval sing ten opzichte van beroepsdrukker, meent Rutten. Hij voert ter verontschuldi ging aan; „Vergeet niet dat onze partij weinig geld heeft. Dan mag je best spullen aanwenden voor een actie waarmee het belang van de gemeenschap is gediend”. Valt partijpolitieke propaganda onder de ze noemer? „Nou..eh het is natuurlijk Van der Werff. Het is de grafische indu- een opwekking om op mij te stemmen, maar eh.propaganda nee. Het pamflet heeft meer het karakter van .laat ik instellingen zoals scholen en sociale werk- zeggen voorlichting”. Zou hij andere plaatsen hun outillage voor een luttel be- instellingen voorzien van zo’n gigantische drag ter beschikking stellen aan buiten staanders. „Het gaat alle perken te buiten dat een politieke partij profiteert van die „Maar ondanks de behaalde successen moet er nog veel gebeuren”, zo vervolgde hij. „Vijftig percent van onze bevolking beschikt over 25 percent van het inkomen tegenover 5 percent die over 20 percent beschikt. Op het gebied van stadsver nieuwing, openbaar vervoer en milieu is veel bereikt maar er moet nog veel meer gebeuren. Ook het onderwijs is nog te veel voorbehouden aan de beter gesitueerde kringen. We hoeven ons geen enkele illusie te maken over de samenstelling van het kabinet en de behartiging van deze zaken als het CDA wint”, aldus Stan Poppe die voor zijn duidelijke visie met een stevig applaus werd beloond. partij drukwerk? Rutten; „Nee, op grote schaal doe ik ’t uitsluitend voor goede relaties. Ik was bevriend met de pas over- mogelijkheid. Als alle opdrachtgevers van leden voorzitter van VSV en toen hij in de drukwerk zo handelen, wordt de werkgele- knoei zat, heb ik ’m geholpen”. genheid in de grafische industrie in gevaar gebracht. Die bedreiging is ontoelaat- baar.” Als Van der Werff verneemt dat de schooldirecteur Kamerkandidaat voor DS’70 is, roept hij verontwaardigd uit; „Dan is ’t helemaal een mooie boel!” Voor het internationale gezelschap, waaronder veel mensen uit de off-shore- wereld, gaf mevrouw Van de Poll vervol gens het sein voor het opstarten van de installatie, die daarna met het nodige ka baal begon te draaien. Aanvankelijk over stemde de machine zelfs de woorden van D. Smit: manager van Cebo IJmuiden, die het een en ander vertelde over de produc tie en het gebruik van bariet in de off shore. Daarna kreeg het gezelschap een rondleiding door het bedrijf, terwijl ook de twee aan de kade liggende schepen van de totale vloot van zeven transportschepen van Cebo voor bariet, bentoniet en oilwell- cement, bezichtigd konden worden. Hoewel de komende verkiezingen an ders zijn dan men zich in 1973 bij de aanvang van de rit had voorgesteld, me moreerde Poppe dat Ed van Thijn in 1974 al had geconstateerd dat de kloof tussen de progressieve en confessionele rege ringspartijen in 1975 overbrugd hadden moeten worden. Dat was niet gebeurd. De enige uitweg die het CDA bleef, was trek ken aan de noodrem en een kabinetscrisis forceren om de populariteit van „Ome Joop” te blokkeren. Want mede daardoor was de KVP vooral in de zuidelijke provin cies toch wel in de problemen gekomen. De greep op grote middengroep waar dat zelfde KVP zo’n trek in had leek moeilijk. Evenals de VVD durfde het CDA niet te kiezen. Dat was in grote lijnen de oorzaak van de brokken waar politiek Nederland nu mee zat. „Aan de PvdA heeft het niet gelegen”, aldus het kamerlid dat al hetgeen er onder Den Uyl tot stand is gekomen de revue liet passeren. De sociale uitkeringen waren vooral ten goede gekomen aan de minst draagkrachtigen terwijl in de topsalaris sen het snoeimes was gezet. Met de grond- politiek waS het uitgangspunt om specula tie zo veel mogelijk uit te bannen een begin gemaakt met het indammen van een stuk sociaal onrecht. De veelbesproken Vermo- gensaanwasdeling (VAD) en het wetsont werp op de ondernemingsraden waren evenzo problemen waarvan de behande ling wel veel inspanning hadden gevraagd maar die toch een voor stuk duidelijkheid hadden gezorgd ten aanzien van het rege ringsbeleid. Het succes van het progressieve bewind zat de KVP niet lekker. Er werd overge held naar een andere richting. De richting van de machtsconcentratie. „De conse quentie is dat zowel CDA en WD straks toch zullen moeten kiezen. De prijs die betaald zal moeten worden voor de wijze waarop ze zichzelf hebben vastgemanoeu vreerd”, aldus Poppe Het stuk, aangekondigd als een geïm proviseerd spel op thema’s en teksten (van Jacques van Hattum), is bepaald geen blijspel. Wellicht dat het gegeven het circus deze verwachting wel zou opwek ken, maar het tegendeel is waar. Het was kommeren kwel wat de klok sloeg voor de circusmensen, die voor deze gelegenheid onder eigen naam op het toneel opereer den (in verband met het ontbreken van echte hoofdrollen is in het programma ook geen rolverdeling aangegeven). Allen za ten met eigen en diepgaande problemen, waarover het publiek stuk voor stuk apart werd ingelicht. Ongelukkige liefdes, hele maal geen liefdes, gruwelijke jeugdherin neringen en mislukte carrières zijn hierbij favoriet. VELSEN. De papierfabriek van Van Gelder heeft bij het college van Velsen een -D—--e»~l voor terschool De Boskabouter in de Casern- het mechanisch houttransport naar de fa- brootstraat. Men wist zich toegang te ver- briek, dat onlangs in gebruik is genomen, schaffen door het vernielen van een ruitje Op woensdag 1 juni zal er in het stadhuis waarna men er in slaagde het slot van een deur aan de binnenzijde te ontgrendelen. De hele school werd doorzocht. De buit bestond uit een geldbedrag van 37,-. De pers was bestemd voor het reprodu ceren van lesmateriaal Hoewel het voor de afschrijving van het apparaat kos ten: acht mille niet noodzakelijk was, werd toegestaan dat verenigingen, sport clubs en onderwijsinstellingen gebruik maakten van de machine Het gebruik aan derden werd zelfs gestimuleerd door de directeur Het ging hierbij veelal om enke le honderden afdrukken waarvoor de in stellingen een vergoeding betaalden op basis van vervangingswaarde. Dat bete kende dat niet alleen de kostprijs werd gedekt, maar ook een bijdrage werd gele verd voor slijtage, onderhoud en afschrij ving. De nevenfunctie van de huisdrukke- MTS-directeur gebruikte schoolpers voor DS’70 ster van het landelijk secretariaat van DS’70 in Amsterdam. Zij zei „te zitten springen” om het materiaal voor de ver spreiding in Haarlem. Met fierheid geschonken met eerbied ge dronken is dit zeer hoogstaand klassebier na lang rijpen in de kelder gewaarborgd echt van traditionele hoge gisting op fles en 100% natuurzuiver. Zo bevat het een gistdroesem rijk aan vitaminen van beslissend belang voor deze originele kwaliteit. Geniet er innig en liefdevol van doch maak er geen mis bruik van: het zal u begeesteren. Nog twee keer zal Jan van Dommelen dit spel opvoeren: op komende vrijdag- en zaterdagavond, eveneens in zaal Zomer- lust in Santpoort. De voorstellingen be ginnen om kwart over acht en kunnen ondanks de treurig getinte inhoud toch een genoegelijk besteae avond opleveren. Toch laat het stuk ondanks deze dramatische ontwikkelingen geen de pressieve indruk achter. Met allure spelen de acteurs en actrices hun rollen en verto nen zij hun kunsten. Dit gelardeerd met de muzikale begeleiding van Nettie Vening en combo, die keurig door spelleider Ton van Steen is ingepast in het samenspel van heden en de terugblik in sommige levens. IJMUIDEN. In de nacht van maan- dag op dinsdag is ingebroken in de kleu- hinderwetvergunning aangevraagd Om de clou van de titel in z’n geheel te onthullen, zou de verrassing van een aller aardigste scène te niet doen. Dat het woord wochel voor rampspoed staat, is na weergave van de inhoud van dit spel wel duidelijk. De M7 S kwam anderhalf jaar geleden in rij heeft vlak voor de verkiezingen een bezit van het offsetapparaat. De machine onbetwist hoogtepunt gekregen met de werd gefinancierd uit de Stichting Steun- - -- fonds. Voor dit fonds worden bijdragen wordt gebruikt bij olie- en gasboringen om het boorgat vrij te houden. De productie van bariet voor off-shore doeleinden is een groeiende activiteit van Cebo In Amster dam draait reeds geruime tijd een malerij, maar bij het overplaatsen van de Kalk- zandsteenfabriek werd besloten in IJmui den met een nieuwe malerij de productie aanzienlijk uit te breiden. Die uitbreiding is nu gerealiseerd. een hoorzitting worden gehouden om elf uur, waarop eventuele bezwaren tegen het verlenen van de vergunning naar voren kunnen worden gebracht. geleverd door de ouders van de leerlingen met de propagandafolder. „Ach, we druk- en door het bedrijfsleven uit de Umond. ken hier zo veel, ik houd echt niet alles Gemiddeld betalen de ouders vijfentwin- bij.” Later bekent hij wel degelijk betrok- tig gulden per kind per jaar. Het Steun- ken te zijn bij de folderproduktie. „Ik ben fonds is bedoeld ter dekking van die door u onaangenaam verrast. Ik vind het schoolkosten die niet door de rijksover- niet leuk dat het uitgelekt is. Zet het ver heid worden vergoed. Hieronder valt ook haal maar niet in de krant, anders

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 5