Winkelcentrum viert IZ'A-jarig bestaan teams naar toernooi Korte agenda voor raad Heemskerk Sociaal café Met PPR-bus De Boel Ateletiek jeugd succesvol Rangeerder kreeg schrik van z’n leven gratis naar de markt HEEMSKERKSE BEJAARDEN DAGJE UIT Stichting Peuterspeelzalen tevreden over verloop ’76 voortgezet Buitenlandse Propaganda-aktie op Burgemeester Nielenplein ■i I rl BESTUUR EN COMMISSIES OP VOLLE STERKTE Stuntje van radikalen Basketbaltoernooi mavo en leao Vergadering verkeerscommissie Motorcrossclub wil clubhuis aan Zuidermaatweg Foto-expositie in bibliotheek Feestelijke opening Berghuisstraat s Dem-toernooi Lage Landen Kabaret in Alpha Soos Voetbal 8 WOENSDAG 1 R M E T 1077 BEVERWIJK-HEEMSKERK F F 1 1 stand te houden”. Spelende kleuters onder trein (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK Het winkelcentrum De Wijkerbaan gaat de bloe metjes buiten zetten. De winkeliers vieren zaterdag 28 mei het 12'2 jarig bestaan van het centrum met een show op het President Kennedy- plem, een kleine kermis en een waardebonnenactie. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. „Voorlopig ziet het er nog niet naar uit dat wij kunnen zeggen: het speelzaalwerk Contacten Belangstelling I is een recht voor iedere peuter. I Nee, nog vele jaren zal van ons, I ouders en besturen tijd en verant- I woordelijkheidsgevoel gevraagd i worden om wat wij hebben in 'fcj r FEEST IN WIJKERBAAN Het winkelcentrum De Wijkerbaan werd eind november 1964 door de toenmalige :n. „Heemskerkerduin or" ar e a. zalen (Calimero, Pimpeloentje, ’t Moriaan- tje) meer op elkaar af te stemmen. Wat de Stichting betreft, gaf de gang van je s maandags gesloten r; (ADVERTENTIE) A De „verkeerscommissie duingebied” is speciaal uitgenodigd in verband met de bespreking van de verkeersstituatie in het duingebied en bij de Rijksstraatweg. Het toernooi begint om 9.30 uur en wet houder ir. J. Camfferman zal om ongeveer kwart voor twee de prijzen uitreiken. staatssecretaris Bakker geopend. Voor dit centrum in gebruik werd genomen hadden zich in 1960 al 14 winkeliers gevestigd in de noodwinkels langs het toen nog ruige ter rein van de Laan der Nederlanden tussen de Heemskerkerweg en de Büllerlaan. Het winkelcentrum maakte deel uit van het grootste bouwproject in de bouwhistorie van Beverwijk: drie flats van negen ver diepingen, het Stadskantoor met daarbo ven 13 woonlagen en parkeerterreinen. De Wijkerbaan winkeliers hebben met genoegen de voorbereidingen van het feest ter hand genomen, maar zijn wel zorgelijk (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Niet op de Maere- laan, maar op het aan de weekmarkt grenzende Burg. Nielenplein mogen de politieke partijen van Heemskerk vrij dagmiddag van 13 tot 18 uur ver kiezingspropaganda maken. De heer Mandos volgt de heer Wentink ook op in een aantal raadscommissies. Dat zijn er nogal wat, want de PPR-fraktie bestaat slechts uit twee leden, die dus de Dat is de ietwat sombere conclusie, die het bestuur van de Stichting Peuterspeel zalen Beverwijk en Omstreken aan haar zo Zo werd de positie van de leidsters gere geld door met terugwerkende kracht tot 1 januari 1976 de rechtspositieregeling voor kindercentra te gaan hanteren. Voorts werd door middel van werkoverlègbijeen- komsten gepoogd, de wijzen van werken binnen de drie verschillende peuterspeel- werden oudercommissies en Stichtingsbe stuur voor het eerst na een lange periode weer in staat gesteld, de draad op te pak ken. Dit betekende tevens, dat het bestuur meer grip kreeg op alles wat zich binnen de Stichting afspeelt. Tussen 16 en 18 uur zijn vertegenwoor digers van alle organisaties en instellingen op het gebied van de welzijnsbevordering in Beverwijk en omgeving weer welkom. Wanneer daaraan behoefte bestaat, is het mogelijk vanuit een sprekershoek of inter- viewpaal een bepaald probleem aan de orde te stellen. Elke belangstellende krijgt echter maar tien minuten spreektijd. frankestraat 17-19 haarlem (023)320921 (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. De eerstvolgende openbare vergadering van de verkeers commissie wordt gehouden op maandag avond 6 juni van half acht af in het gebouw van de dienst gemeentewerken. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. De gemeenteraad komt op donderdag 26 mei weer in open bare vergadering bijeen in „De Vrij- burcht”. Er staan maar negen punten op de agenda, waaronder nogal wat kamer stukken. De vergadering begint met de beëdiging van de heer H. A. Mandos tot raadslid, als opvolger van J. Wentink (PPR). rds afha- ‘elling -17 u raan- iat23 X /x Bij de sporthal in Heemskerk zijn vanmor gen vier bussen met Heemskerkse bejaar den vertrokken voor het jaarlijkse dagje- (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Gezien de gunstige re acties heeft de werkgroep sociale dienstverlening besloten, op donderdag 26 mei een tweede sociaal café te beleggen in ontmoetingscentrum De Nieuwe Slof. Via Castricum reed men door de kust streek naar Schoort voor het eerste bakje koffie. Langs de zogenoemde „noordrou- te bereikten de bussen Nibbixwoud, waar (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. Het bestuur van de motorcrossclub Heemskerk heeft bij de gemeente een verzoek ingediend om op het crossterrein aan de Zuidermaatweg een clubhuis te mogen bouwen. De gemeente kan dit verzoek alleen inwilligen middels een zogenoemde artikel 17 procedure op de.wet van de ruimtelijke ordening. De bouw en situatietekeningen liggen vanaf 20 mei gedurende veertien dagen ter inza ge bij de gemeentesecretarie. Gedurende deze termijn hebben de eigenaars van aan grenzende en nabijgelegen gronden het recht schriftelijke bezwaren tegen het ver lenen van een bouwvergunning in te dienen. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. De werkgroep Berg huisstraat houdt op 4 juni een feestelijke bijeenkomst in het buurthuis „Wijk aan Duin” ter gelegenheid van de officiële ope-, ning van de gereconstrueerde straat. Die officiële opening wordt verricht om 13 uur en dat feit wordt daarna met een drankje gevierd. negen komen de bejaarden weer terug in I Wat de Stichting betreft, gaf de gang van zaken in het afgelopen jaar namelijk geen enkele aanleiding tot treurnis. Integendeel zelfs: doordat alle opengevallen plaatsen door anderen konden worden ingenomen de Westfriese koffietafel klaar stond. De tocht door de eigen provincie werd BEVERWIJK. De jeugd van de atle tiekvereniging DEM heeft het nieuwe sei zoen succesvol ingezet. Vooral de meisjes C toonden hun klasse en waren superieur op vele onderdelen. De uitstekende trai ning die de DEM-jeugd krijgt is er oorzaak van dan vrij scherp staande records toch steeds weer voor verbetering vatbaar zijn. Enkele resultaten van de eerste competi- tiedag waren, meisjes C, 80 meter: Mar tha Folkerts 10.7 sec., Veronique Barn- hoorn 10.9 sec., Corien Bok 11 sec.; 600 meter: Marleen Niesten 1.41.1, Anneke Rumping 1.45.8, Yvonne van Velzen 1.48.8, Els Willemse 1.49.3, Simone Rum ping 1.59.9: hoogspringen: Astrid Bank I. 50 mtr., Marleen Niesten 1.45 mtr.; ver springen: Jolande Appelman 4.61 mtr., Co rien Bok 4,55 mtr., kogelstoten: Martha Folkerts 9.56 mtr., Jolande Appelman 9.55 mtr., Brigit Hurkmans 9.32 mtr.; discus werpen: Petra vap der Pal 22.28 mtr., Astrid Meijer 19.46 mtr. Jongens C, 100 meter: Marc van Buren 12.2 sec.; versprin gen: Marc van Buren 5.18 mtr.; kogelsto ten: Jan Provily 11.42 mtr.; discuswerpen: Jan Provily 33.90 mtr.; 800 meter: 2.21.1 voor Ger Willemse, Eric Nederhand 2.24.0; hoogspringen: Michel Piers 1.40 mtr. Jon gens D, 4 x 80 meter: 44.2 sec.; 1000 meter: Fred Palmboom 3.18.6, hoogspringen: Si mon Bleeker 1.45 mtr.; verspringen: René van Bugnum 4.30 mtr. Meisjes D, 4 x 80 meter: 33.5 sec. (Nieuw clubrecord geves tigd door Carla Meijer, Heleen van Roek huizen, Ellen Idema en Karin van Vlissin- gen); kogelstoten: Karin van Vlissingen II. 62 mtr. maar ook de omliggende flats, zal de bewo ners van deze flats als muziek in de oren klinken. Deze mensen hebben ook onder vonden wat een storm in Meerestein te weeg kan brengen. De Wijkerbaanwinkeliers gaan bij het vieren van het koperen bestaan aandacht schenken aan de recreatie. In samenwer king met vier autodealers wordt er op het Kennedyplein een autoshow gehouden, aangevuld met caravans, boten, bootmoto- ren en tenten. De kinderen krijgen gratis bonnen, die uitgereikt worden door de winkeliers en de exposanten. Er komt een draaimolen en de Wijkerbaangastvrouwen reiken duizenden enveloppen uit. In vele honderden enveloppen bevonden zich waardebonnen. Individueel zullen enkele winkeliers het feest ondersteunen door binnen of buiten hun winkels speciale ju- bileumattracties te houden. In het totale feestprogramma speelt ook de luilak- markt een grote rol. geldende bestemmingsplan heeft de be treffende grond de bestemming „agrari sche doeleinden A", hetgeen betekent dat er alleen mag worden gebouwd ten dienste van een tuinders-, bloembollen- en/of bloemkwekersbedrijf. Mede op aandrang van de raad hebben B. en W. bij het provinciale bestuur geïn formeerd of een sierpluimveeteeltbedrijf daar ook onder zou kunnen vallen. Gede puteerde Staten hebben laten weten, dat er in dit geval in principe geen bezwaar be staat tegen een wijziging van het bestem mingsplan via een zogenoemde artikel 19- procedure. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Ook dit jaar organi seert de jeugdcommissie van de sportver eniging Beverwijk het Zilveren Schoen- toernooi voor junioren BI en B2 elftallen. Dit toernooi met internationale deelname door de komst van de B-junioren van Tura Niederhöchstadt en Eschborn uit West-Duitsland, die het weekeinde in Be verwijk zullen doorbrengen. Ook een da- meselftal van Tura zal de gast van Bever wijk zijn. Voor de buitenlandse gasten staat er niet alleen voetbal op het programma. Zater dag bezoekt men de Zaanse Schans en is er een rondvaart door de Amsterdamse grachten. Vrijdagavond en zondagavond is er een gezellig samenzijn in de kantine. Het toernooi begint zondag om 10 uur De deelnemende verenigingen zijn: Tura. Eschborn. DCO uit Haarlem. Fortuna Vlaardingen uit Vlaardingen, HBC uit Heemstede, Stormvogels uit IJmuiden, Ul- trajectum uit Utrecht, VSV uit IJmuiden en Beverwijk zelf. Als tussenwedstrijd van het toernooi zullen de dames van Tura tegen de dames van Carillon uit Beverwijk spelen. gestemd over de rukwinden, die het win kelcentrum en de omgeving bij ruwe weersomstandigheden teisteren. Grote schade is tijdens de hevige stormen ont staan aan diverse winkelpanden. Vooral het ongerief voor de bezoekers Was de heren winkeliers een doorn in het oog. In samenwerking met de gemeente en de bouwstichting Pro Omnibus wordt nu een onderzoek gefinancierd door het Natio naal Instituut voor Lucht- en Ruimtevaart te Den Haag naar een oplossing van het windeuvel. Dat dit onderzoek niet alleen de winkels van de Wijkerbaan betreft B. en W. van Heemskerk hadden in eerste instantie welwillend op het ver zoek van enkele politieke groeperingen gereageerd om tijdens de weekmarkt propaganda te mogen maken. Nu ech ter gebleken is, dat dit in strijd zou zijn met wat er in de marktverordening over standplaatsen bepaald is, heeft het college besloten het Burg. Nielenplein beschikbaar te stellen. De zes politieke partijen die tot dus verre hebben laten blijken aan de ver- kiezingsactie mee te willen doen, kun nen daar in de directe omgeving van de markt dan toch hun standplaats innemen. wee f Hing 571 4 1 u. T tend (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. Vrijdagmiddag van 13 tot 18 uur zal de PPR tussen het Euratomplein en de Mozartstraat een gratis busdienst instellen. Een van de punten uit het verkiezingsprogram ma van de PPR is het streven naar gratis openbaar vervoer. Om dit on derdeel van het programma te bena drukken heeft de PPR een bus ge huurd. die een uurdienst onderhoudt. De bus vertrekt om 13 uur van het station Heemskerk en om 13.30 uur vanaf het busstation aan de Mozart straat. De bus zal dan, afgezien van een rustpauze van een half uur, om het uur vanaf het NS-station vertrekken. De PPR heeft voor o« gratis dienst de volgende route gekozen: Station NS, Scheldestraat. Europaplein, Benelux- (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Op het DEM-sport- complex wordt donderdag het lagere seniorentoernooi gehouden. DOG, Fores ters, USVU en DEM zelf nemen aan dit toernooi deel. Men begint om 10.30 uür. De hoogste elftallen van A, B en C-jumoren .gaan donderdag naar Wormerveer om daar in een toernooi van WFC uit te komen (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. De Plantage-mavo en de Brederoe-leao houden op vrijdag 20 mei voor de derde maal een basketballtoernooi in de sporthal. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. Fotogroep „De Mug gen” uit Haarlem exposeert van 18 mei tot 10 juni foto’s in de openbare bibliotheek aan de Beneluxlaan 205-207. De groep „De Muggen” bestaat uit twaalf leden en is lid van de Bond van Nederlandse Amateurfo- tografen. „De Muggen” genieten al gerui me tijd grote vermaardheid onder de Ne derlandse amateurfotografen. Ook inter nationaal is men bekend, hetgeen mag blijken uit internationale foto-exposities, waarvan hun werk regelmatig deel uit maakt, o.a. die in Tokio en Parijs. De mogelijkheid bestaat foto’s van de exposi tie te kopen. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. De rangeerder van een treinstel dat giestermiddag op het emplacement aan de Schulpweg ge reed stond om te vertrekken, heeft daarbij de schrik van zijn leven ge kregen. Minder vlot verliep het contact tussen de Stichting en de gemeente. Diverse verzoe ken leverden of geen, of een voorlopige of een afwijzende reactje op. Wel zegde de gemeente toe, een verordening regelende de subsidiëring van het peuterspeelzaal- werk op te zullen stellen. Ook de relatie met de kruisverenigingen liet nog te wensen over. De Stichting zou met hen graag eens willen spreken over zaken als de advisering van artsen op de peuterbureaus, de veiligheid van de peuter in het verkeer en over de mogelijkheden van een eventuele samenwerking. Wat de belangstelling voor de diverse speelzalen betreft werd „Calimero” in de voormalige Willem Hovyschool aan De Schans door gemiddeld zo'n tachtig peu ters bezocht. Van hen komt het merendeel tweemaal per week, ,,’t Moriaantje” in het gelijknamige Wijk aan Zeeër Dorpshuis telde rond dertig „vaste” klantjes. Ge hoopt wordt, dat deze peuterspeelzaal met tertijd onderdak zal kunnen vinden in de op te richten samenwerkingsschool. „Pim peloentje” aan de Laan van Blois tenslotte is vijf ochtenden in de week geopend, waarbij er merendeels met dubbele groe pen wordt gewerkt. Met betrekking tot de toekomst is de Stichting voornemens verbeteringen aan te brengen op het terrein van de ouderpar ticipatie en de begeleiding van nieuwe speelmoeders en oudercommissieleden. Daarnaast zal de relatie tussen speeizaal- werk en het kleuteronderwijs gezien de landelijke ontwikkelingen veel aandacht '-3u, L assa ■loon (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. In de Alpha Soos treedt donderdagavond het „Lage Landen Kabaret” op. Het kabaret wordt gevormd door Arnoud Witteveen en Chris Hout man. Het tweetal, voortgekomen uit het studentenkabaret, zal zeker een gezellige avond in de Alpha Soos kunnen bieden. Het programma begint om half tien. Niet- leden betalen 3.50 entree. laan, Duitslandlaan, Luxemburglaan, Hoflaan, Gerrit van Assendelftstraat, Burgemeester Nielenplein, Deutz- straat, Marquettelaan, Bachstraat, Beethovenstraat, Maerelaan, Baandert, Zevenhoeven Prof. Ten Doeschate- straat en Mozartstraat (tegenover het nieuwe ziekenhuis). Deze route zal in beide richtingen gereden worden. Het gratis openbaar vervoer is bedoeld om bewoners van Oosterwijk-Zuidbroek de gelegnheid te geven om op een ge makkelijke wijze de markt in het cen trum te bezoeken. Tenslotte wil de PPR met de busdienst nog eens benadruk ken, dat een bus in Heemskerk het NS- station in zijn route dient op te nemen. taken maar in zeer beperkte mate kunnen verdelen. Aan de raad wordt verder gevraagd een krediet van 30.000,- beschikbaar te stel len voor de uitgave van een boek over de historie van Heemskerk. Voorts wordt aan de raad verzocht een voorbereidingsbesluit vast te stellen in verband met de herziening van het be stemmingsplan „Heemskerkerduin en Noorddorp”. De heer D. Hoogland, Maerten van Heemskerckstraat 136, wil namelijk een sierpluimveeteeltbedrijf vestigen op een perceel grond aan de Oosterweg. In het Op het moment dat de machinist na het verkrijgen van het sein „alles vei lig” zijn treinstel in beweging wilde zetten, zag hij toevallig twee jongetjes van rond vijf en zes jaar oud onder de trein vandaan kruipen. Hevig geschrokken maakte de ran geerder melding van het incident, dat zo bleek later niet op zichzelf staat. In een gesprek met de betrokken wijk agent vertelde het NS-personeel name lijk, regelmatig spelende kinderen van het baanvak te moeten jagen. In dit verband wijst de politie er nog eens op, dat spoorwegemplacementen geen speelterrein voor kinderen zijn. Van de ouders wordt nadrukkelijk een grotere oplettendheid gevraagd. Te vens zou het geen kwaad kunnen, wan neer zij hun kinderen nog eens op de gevaren van het spelen rond de trein stellen zouden wijzen. Wat de huisvesting van „Calimero” in de met sloop bedreigde Willem Hovyschool aangaat, bestaan volgens de Stichting Peuterspeelzalen bij de gemeente nog geen vastomlijnde plannen. Wel is toege zegd, dat de peuterspeelzaal tegen die tijd in elk geval in een verantwoorde defini tieve behuizing zal worden onderge bracht. -I ambachtelijke rustieke meubelen voortgezet via Medemblik. Daar konden de bejaarden een ritje maken in een oude stoomtram om daarna door Wester-Blok- ker, Hoorn, Oosthuizen en Edam naar Vo- voor het overige toch bepaald niet lendam te rijden. Vanavond tegen half I treurige jaarverslag over 1976 verbindt. nuyun u.c ucjuuiucu cuuci tc(«.y c-rt j Heemskerk en daar worden zij ingehaald door St. Caecilia. Dit korps begeleidt de bussen van de sporthal naai' het parkeer terrein achter het dienstencentrum „De Jansheeren”. 1 i

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 9