VELSEN VOL MET KLEINE ILLEGALE BOUWSELS wie wat anders wil moet eens gaan kijken naar de Franse Comera KWAUTEITSKEUKEN Exclusief voor Kennemerland Alphenaar Witte Tejater sluit seizoen af met voorstelling NAR Gemeente dreigt met sluiting van fabriek Swingen in Open huis in De Drie Turven l Een piano of vleugel kies je met overleg. Zeewijk Fietsvierdaagse van Le Champion Vrouwenbond gaat een dagje uit interbouw bv Amateurgroep van Vissering speelt in Witte Tejater TVS gaat trimmen met de leden Van Gelder Recycling moet overlast beperken SANS ATOUT Commissie financiën bijeen op stadhuis Geldkistje met 14.800 gestolen Het Voetlicht met toneelstuk van D. Frenkel Frank WIELRIJDSTER BREEKT BEEN Schoonmaak buizenstelsel nog steeds gaande Gevonden voorwerpen 6 V R IJ D A G 2 0 M E I 19 7 7 IJMOND uw, kunnen adviseren en die u dan bovendien een uitgebreide kollektie kunnen bieden die daarop is ge baseerd. Niet voor niets zijn de Alphenaars al meer dan 80 jaar een begrip in het muzikale leven van Kennenter- land! Waarom komt u niet eens zo nnaar kijken en spelen'.’ I n natuur lijk overleggen En mocht u over de aanschaf den ken, weet dan dat wij u graag ad viseren over onze verschillende leverings- en betalingsmogelijk heden. IJMUIDEN. Dinsdagavond sluit Het Voetlicht zijn seizoen af met de opvoering van „Blaffen tegen de maan’ van Dimitri Erenkei Frank. Dit stuk ging in 1960 in première bij de toneelgroep Theater. mi ers net iw. 188. ng: iw, 18. ns- /an KRUISWEG 45-49 HAARLEM 023-320244 beden I84Q Piano leren spelen: ook daarin adviseert Alphenaar u op de beste manier Een paar van onze merken Yamaha Bechstein, Zimmer mann. Geyer Gaveau Schimmel Ibach Forster Kemble Wat dat betreft is het met de aan schaf van een vleugel net als met de aanschaf van een piano. Terecht ook! Zo'n instrument kies je vaak voor een groot aantal jaren en als je dan niet 100% tevreden bent over klankkleur, aanslag! toucher en stemvastheid, dan is dat een voort durende ergernis. Om die 1 OOG tevredenheid ook in derdaad te bereiken, is het dan ook van groot belang, dat je kunt over leggen met mensen die weten waar ze over praten, die begrijpen wat u wilt weten, die uit eigeh ervaring De ambtenaren van de ge meentelijke dienst voor bouw en woningtoezicht maken zich ernstig zorgen. Zorgen om al die mensen die maar zonder toestemming in hun tuinen schuurtjes bouwen, duivenhok ken, bergingen, kippenrennen of schuttingen neerzetten. En dat zonder vergunning, want daar gaat het uiteraard om. „Ik heb het idee”, zo laat de heer H. R. de Quartel als chef van de betreffende afdeling we ten, „dat weinig mensen weten dat voor vrijwel elke bouwacti viteit buitenshuis een vergun ning nodig is. Dan bouwen ze zomaar, met het gevolg dat het niet uitgesloten is dat bij con trole blijkt dat het bouwsel in het geheel niet aan de eisen van de wet of die van de schoon heidscommissie voldoet. Een gevolg daarvan kan weer zijn dat er afgebroken moet worden en dat geeft natuurlijk een hoop narigheid en teleurstel ling”. -< i ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) Ilf AWWtMMlMMWMWWWi. rui lt 5, len >nd nd- irt at. .45 VELSEN Komende maandag ver gadert op het stadhuis de raadscom missie financiën Aan de orde komen ondermeer de kredietvoorstellen voor subsidie ten behoeve van het Witte Tejater Ook zal deze commissie zich moeten uitspreken over de nota erf pacht. Het stuk behandelt het generatieconflict tussen de oude Alkazaar en diens zoon Wolf Laatstgenoemde gaat echter op zoek naar zijn eigen leven en distancieert zich van de droomwereld van zijn vader. Ver scheidene factoren beïnvloeden de poging van Wolf om het gestelde doel te realise ren. Zo is daar een onder het mom van huishoudster in huis gehaalde Laura, ter wijl de spanning in het laatste bedrijf mede wordt bepaald door een bezoek van een plotselinge gast. .Blaffen tegen de maan" is een waarach tig stuk toneel gelardeerd met de speci fieke humor en tragiek in de typische schakeringen die de auteur z.o uitstekend beheerst Kaarten voor deze uitvoering kunnen telefonisch worden besteld bij de num mers 20819 en 10698 in IJmuiden en bij het VVV-kantoor De prijzen der plaatsen zijn f 5,-, CJP en 65 +- 3,50. De leden van de Vrouwenbond NVV gaan een dag op excursie. Reisdoel is voor de morgen een zilversmederij in Schoonhoven, voor de middag Bos koop (rondvaart en bezoek aan een proeftuin) en het avondmaal wordt ge bruikt in Treslong in Hillegom. Het vertrekpunt (start om acht uur ’s morgens) is op het Velserduinplein. Het is de bedoeling om omstreeks ne gen uur a half tien s avonds terug te zijn ster zer- uur ins lag oor aan 10e- aat jke ler- 15 De tel. Redactie Loes De Fauwe tel. 02550 15389 Santpoorterstraat 41 Haarlem Tel. 023-26 34 63 jke ler- 10 ijk. tel. es: nu- 10 48, eer, >er. irre Tij- 24 iat- da uur ms eae lag ur Be- net te-, de tot ng- ak of de an ter ge- .30 sn, de le an ir; 11, ir; ot >3 Het ongeluk gebeurde omstreeks kwart over zeven toen de dame ter plekke naast een andere wielrijdster reed. Bij een in haalmanoeuvre van een auto met aanhan ger, bestuurd door een 20-jarige inwoner uit Zandvoort, vond de aanrijding plaats. Het slachtoffer werd naar het Zeeweg Ziekenhuis vervoerd Peuterspeelzaal De Drie Turven uit Zeewijk gaat een gezellig avondje ge ven in de speelzaal aan de Dennekop- laan (de voormalige Duin en Dennen school). Het idee hierachter is open huis houden, na de verhuizing van de Entre Sol naar de Dennekoplaan. Tevens wordt het eenjarig bestaan van de speelzaal, die is ondergebracht in de Stichting Peuterspeelzalen in de Gemeente Velsen, met dit bijeenzijn gevierd. Het open huis wordt gehouden op donderdag 26 mei, tussen half acht en negen uur. VELSEN. Een 55-jarige inwoonster uit IJmuiden is woensdagavond op de Biezenweg geraakt door een uitstekend deel van een aanhangwagen. Bij de val partij die daar het gevolg van was liep zij een gecompliceerde onderbeenbreuk op. De slotvoorstelling komende zaterdag begint om half negen. Kaarten kunnen worden gereserveerd bij het bureau van de Velser Gemeenschap aan het Moer- bergplantsoen 22 in IJmuiden, telefoon: 02550-15743 Gierstraat 52-56 - Haarlem Tei 023-312992 A' als dat voor allerlei andere bouwsels ook kan gebeuren. Het college kan zo’n vrijstelling geven, waardoor men zich niet geheel aan de wettelijke voor schriften hoeft te houden. Dat gebeurt ook regelmatig, maar het hoe en waar om moet dan wel duidelijk zijn. Een voorbeeld waarin dit vaak ge beurt is de bouw van schuttingen, erf- afscheidingen zoals dat officieel heet. Deze mogen niet hoger zijn dan één méter. Maar wanneer beide betrokken buren een hogere schutting willen kan toestemming worden verleend om er een van 1.80 meter hoog te bouwen, het maximum. „Maar”, aldus de heer de Quartel, „de praktijk leert dat heel wat mensen zo maar aan de gang gaan, zonder ook hun,buren te vragen wat die De in deze commissie te behandelen voorstellen zijn al door de andere be trokken raadscommissies beoordeeld De kredieten voor het Witte Tejater zijn 22 mille voor verbouwing (vergroting van de theaterzaal) en 56 mille voor apparatuur als licht, geluid fiimprojec lor en piano Ook vergadert de commissie over de kinderspeelplaats aan de Scheiberg laan en over de grond voor hei bowling centrum dat gebouwd zal gaan worden aan de Eenhoornstraal De vergadering op hei stadhuis be ginl om acht uui en is openbaar er van vinden. Waarbij nog de gevallen zijn waarin juist als gevolg van een burenruzie een schutting wordt opge trokken. Als .je dan bij controle van de bouwsels ook de buren naar hun oor deel vraagt en deze zijn tegen, dan wordt het heel pijnlijk en dan is het maar afwachten geblazen wat het colle- ge beslist”. De belangen van de bouwer zelf en die Van de omgeving zijn heel bepalend voor eventuele goedkeuring. Het bouw sel moet voor de buren geen visuele hinder geven, door vorm, formaat, kleur of gebruikt materiaal. Zoals bij voorbeeld ook de kleur verf waarmee de buitenkant van een huis wordt ge schilderd kan worden afgekeurd wan neer het een bijzonder onrustig straat beeld oplevert: een kleur als roze is wel eens afgewezen. Al sinds 1965 wordt in de gemeente Velsen systematisch gecontroleerd op „illegale” bouwsels. De nieuwe wijken zijn doorgelicht en nu komen de oudere wijken aan de beurt. De ervaring leert dat het niet vaak tot verplichte afbraak komt, al moet wel regelmatig het een of ander worden aangepast, wanneer het tenminste niet alle spuigaten uitloopt.” Soms begrijp je niet, hoe mensen hun tuin zo kunnen volbouwen, ook wan neer ze een groter huis hebben. Dat ze niet zien dat ze zichzelf alle licht en lucht ontnemen, door bijvoorbeeld een bijkeuken aan te bouwen of het erf vol te zetten met een ketting van schuur tjes, bergingen en hobbyruimtes". al dus de heer de Quartel. „De bedoeling van de woningwet en de wet ojT de ruimtelijke ordening is het scheppen van ruimte, het prettig indelen van de ruimte en onze taak is dat dit ook op kleine schaal gebeurt en dat excessen - in welke vorm dan ook - worden voor komen. Daarom staan we hier klaar om eenieder die wat op poten wil zetten te adviseren zodat alles in goede orde kan verlopen en er geen wantoestanden ontstaan”. ren van de toneelsectie weten. Door verbe terde subsidie van de kant van de gemeen te kon in de tweede helft van dit theatersei zoen op elke zaterdag (met uitzondering van de maandelijkse jazzavonden) een voorstelling worden gegeven, terwijl maandelijks ook voorstellingen voor de kinderen werden gerealiseerd. Dit seizoen ook is een toename van het bezoekersaantal geconstateerd, hetgeen aardig aansluit bij het besluit in de raads commissie cultuur om subsidie te verlenen voor verbouw van de theater- annex film- ruimte en aanschaf van nieuwe appara tuur. De grote bulzenstel Op dinsdag 24 mei gaat de Turnvere niging Santpoort met haar leden trim men in de Kennemerduinen, op de trimbaan. De trimochtend is bestemd voor alle leden, die, wanneer zij willen meedoen, worden geacht om half tien te staan bij de ingang van de Kennemerduinen aan de Bergweg in Santpoort VELSEN -SANTP( )ORT schoonmaak van hei pijpen- en sel van hei gemeentelijk waterleidingnet vordert Komende week zijn Santpoort Noord en Velsen Noord aan de beurt op respectievelijk dinsdag-24 en woensdag 25 mei Op 26 mei wordt het tweede deel van Velsen Noord een dag met overlast door de schoonmaak geconfronteerd Alle be woners krijgen voortijds een berichtje in de bus over de tijdstippen waarop zij het tijdelijk ongemak kunnen verwachten Vanavond en de volgende week vrij dagavond wordt in het buurtcentrum van Zeêwijk, de voormalige Duin en Denneschool, een disco-avond gegeven. „Phantom” is de verzamelnaam voor de verzorgers van de juiste muziek op deze avonden om goed te kunnen swingen. Ieder kan er heen gaan. Enige gestel de voorwaarde is: de bezoekers en be zoeksters moeten minimaal zestien jaar oud zijn. Het feest begint om acht uur. (Van onze stadsredactie) SANTPOORT-ZUID. De Radboud groep van Scouting Haarlem viert komend weekeinde feest, omdat het clubhuis aan de Willem de Zwijgerlaan in Santpoort Zuid 12' jaar bestaat en de Rowans (scouts van 14 tot 16 jaar) hun tweede lustrum gedenken. Zaterdag 21 mei is er vanaf 20.30 uur bij het clubhuis een groot kampvuur. Zondag 22 mei houden de scouts vanaf 13.30 tot 16 uur open middag Ze geven demonstraties recycling touw slaan (van oude scheepstrassen nieuwe touwen maken) en houden een modeshow tje mei uniformen van vroegei en nu Hoewel het bouwen zonder vergun ning officieel een wettelijke overtre ding is - die dus kan worden bestraft - heeft de dienst bouw- en woningtoe zicht niet zo de neiging om op te treden als een soort politieagent. „Het is onze taak om te zorgen dat bouwsels vol doen aan de eisen en wat wij alleen maar willen is de mensen die van plan zijn het een of ander op hun erf te bouwen, tijdig van advies te dienen zodat kan worde» voorkomen dat ze later moeten af breken of veranderen”, aldus de heer de Quartel. Op een kleine uitzondering na is vol gens de wet vergunning nodig voor de bouw van „elke constructie van enige omvang van hout, steen, metaal of an- der materiaal dat hetzij direct hetzij indirect verbonden is met de grond of steun vindt op de grond”. Uitzondering vormen de bouwsels die niet groter zijn dan zes vierkante meter, niet hoger dan anderhalve meter en die niet zichtbaar zijn vanaf de openbare weg Bijvoor beeld een kippenren. „Maar met een ren alleen komen de mensen er niet”, zo legt de heer de Quartel uit”, want die dieren moeten ook een nachthok hebben Neem bij (Van onze stadsredactie) HAARLEM. Uit de woning van een vijftigjarige Haarlemmer in de Tetterode- straat is woensdag tussen drie en elf uur ’s morgens ingebroken. Men kwam het huis binnen door een voordeurruitje te vernielen. Vermist worden een geldkistje met geld, spaarbankboekje en andere be scheiden met een totale waarde van 14.800 De Vissering Scholengémeenschap heeft de toneelgroep pas sinds dit jaar. De groep bestaat uit leerlingen van de bovenbouw die zich met wat nieuwere vormen van theater willen gaan bezig houden. Daarin ligt de reden dat zij, onder leiding van de regisserende do cent Dick van Voorst, .het hebben ge zocht in stukken van Arrabal en De Obaldia, van wie zij drie eenakters spe len. Van De Obaldia. een minder be kend auteur, wordt De overledene” opgevoerd. Van Arrabal staan „Op weg naar Tarr” en „Piknik” op het pro gramma. Overeenkomst tussen 'de stukken is het absurdistich aandoende surrealis me, zowel in beeld als in tekst waardoor een mate van vervreemding kan wor den bereikt. Het is niet gering dat deze amateurgroep het heeft aangedurfd de ze moeilijke stukken te spelen. Het is niet te voorspellen hoe het er allemaal gaat uit zien, maar zeker is dat de Visseringgroep met veel inzet en en thousiasme heeft gerepeteerd. Het ge tuigt wel van enige ambitie dat meteen twee avonden voor/ opvoeringen zijn gereserveerd. Het is nu aan het publiek om te zorgen dat het aanwezig is in de zaal. De voorstellingen, in het Witte Teja ter aan de Kanaalstraat in IJmuiden, beginnen beide avonden om half acht. Kaarten zijn verkrijgbaar op de school en voor de voorstelling aan de kassa (Van een onzer verslaggevers) VELSEN NOORD Het gemeentebe stuur van Velsen overweegt de sluiting van het onlangs ingebruikgenomen recy- elingcentruni van Van Gelder Papier in Velsen-Noord te gelasten als het bedrijf treuzelt met het treffen van maatregelen ter voorkoming van overlast aan de om wonenden. Tijdens een hoorzitting die woensdag werd gehouden over het ver zoek om èen hinderwetvergunning, liet de voorzitter van de hoorzittingscommissie. de heer J. H. van der Vlies namens het college van B. en W. weten dat het bedrijf ernst moet maken met het aanbrengen van voorzieningen om de hinder te be perken. „Omdat momenteel geproduceerd wordt zonder hinderwetvergunning, is het voor ons een koud kunstje de fabriek van de ene op de andere dag stil te leggen", zo waarschuwde hij, „maar liever passen we zo'n verstrekkende maatregel niet toe in een tijd van economische recessie”. Van der Vlies toonde zich geïrriteerd over de houding van de directie van Van Gelder Vanavond en zondagavond worden in het Witte Tejater opvoeringen ver zorgd door de amateurtoneelgroep van leerlingen van de Vissering Scholenge- meenschap. Zij spelen stukken van Ar rabal en De Obaldia. Papier die met gereageerd had op een schriftelijke waarschuwing van de ge meente die op 27 april was verstuurd Zoals bekend ondervinden deomwonen den van de nieuwe fabriek, die van oudpa pier nieuw papier maakt, overlast in de vorm van papiersnippers Deze snippers komen los uit de bodem van de papierba len die buiten liggen opgesiagen. Vooral bij sterke wind verspreiden de stukjes zich in de directe omgeving Namens de directie van Van Gelder Re cycling Groep BV vertelde de heer P. Lust dat overwogen wordt een hoog hek te plaatsen rondom hel fabrieksterrein. Een andere mogelijkheid is de bouw van een overkapping met een gesloten achter wand Voor de verfraaiing van het aanzien van het complex is reeds tien mille be steed De geluidsoverlast probeert men terug te dringen door het gebruik van isolerend materiaal. Het piepende geluid van de lopende band zal verholpen wor den Voorzitter Van der Vlies vond dat het bedrijf wat betreft de geluidsoverlast op de grens van het aanvaardbare balanceert. Afgesproken werd dat de bezwaartna- kenden, bewoners van de Wijkerstraatweg en Grote Hout- of Koningsweg, binnenkort een uitnodiging krijgen om een kijkje te komen nemen bij het bedrijf Feest bij scouts Radboudgroep IJMOND. Van maandag 23 tot don derdag 26 mei organiseert toerclub „Le Champion” zijn traditionele avond- fietsvierdaagse. De gemiddelde snelheid van de trajecten bedraagt 30 kilometer Men is geheel vrij om deze tochtjes af te leggen in een snel heid die men zelf regelt De start is iedere avond tussen kwart voor en kwart over zeven Het startgeld bedraagt voor kinde ren J 3, en voor volwassenen f 4, Na afloop ontvangen de deelnemers een her- inneringsmedaille. De startplaatsen in de IJniond zijn Beverwijk. Café de Eind spurt. Alkmaarseweg 59 en IJmuiden. Pa viijoen Schooneberg in de Minister van Houtenlaan VELSEN. Het seizoen in het Witte Tejater wordt wat toneelvoorstellingen aangaat zaterdag afgesloten met een voorstelling van de cabaretgroep NAR, die bestaat uit twee heren en een dame. Het Witte Tejater kijkt terug op een geslaagd seizoen, zo laten de organisato- BEVERW1JK De uitslagen van de onderlinge wedstrijden bij bridgeclub .Sans Atout zijn als volgt groep 1 1 Pleztei Geerling 92. 2 Roos Koster 90 3 Spruit Eijkmg 84 en 4 Beers-Beenljes 86 Groep 2 I mevi Kletjn Schipper 58. 2 Eljking-Ruitenberg 52. 3 de Beer de I .ugt 48 en 4 gebi Bierman 47 Groep 3 1 Sloof Hoogsledei 97. 2 Hilheis Kluft 93 v Bergen-Poerstamper 92 en 4 Belief man Numan 91 voorbeeld de duivenhokken. Die wor den bij voorkeur zo hoog mogelijk ge plaatst. Dat is uiteraard begrijpelijk, maar men moet zich ook realiseren dat zo’n hok voor buren visuele hinder geeft of dat die buren het niet leuk vinden dat de buurman vanaf de plaats van dat hok (bijvoorbeeld op een schuurdak) ongelimiteerd over de tui nen en in de kamerskan kijken. Daar moet toch rekening mee worden ge houden.” Voor een schuurtje op het achtererf en een garage zijn de maximum forma ten respectievelijk tien vierkante meter of 3,5 meter bij 8 méter. Wanneer men daar boven wil bouwen, moet aan het college van burgemeester en wethou ders vrijstelling worden gevraagd, zo Periode van 13 tot 19 mei 1977 2 wielrenbandjes. Stmca autosleutels, bos sleutels (6), horloge, bruin leren por tem met inh sleutelhanger met 3 sleutels, zakradto. bruin leren jongensjasje ring met 2 sleutels ring met fietssleuteltje don ble herenhoi'loge l doosjes mh 2 medail les 5 manchetknopen en sleutelhangei badmintom aeket sleuielhangei met 4 sleutels Afhalen gev voorwerpen iedere dinsdag en vrijdag van 16 311 tot 17 30 uur Kijkdag rijwielen iedere zaterdag van I l 00 tot 12 (10 uur Inlichtingen dagelijks aan hel hoofdbureau van politie alhier K'

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 7