Theodoor Doyer: De badmintonclubs moeten streven naar eigen accommodatie Bloemendaal NBB KOMT MET HALLENPLAN moet de eer aan zichzelf DEM-leden op dreef in Heiloo PRESTATIES VAN DER PAL VERTONEN STIJGENDE LIJN F: A A Mat opererend Shell kansloos Titel Bennebroek c Succes voor Revanche Kinheim ti Volmac kampioen Ldnaagsman p WAAROM Fietsvierdaagse Le Champion Titel Andela-Fortgens 3 jeugd DEM 'EHS weer KvanVEELEN J Van der Mi je bijna winnaar houden” superieur (Van onze softbalmedewerker) I LEWIS’ INN HULPKOK SERVEERSTER BARMAN/VROUW ALLROUNDER 9 Marcon/Kinheim Unique/Giants ZATERDAG 21 M E I 14 19 7 7 SPORT No. 3 G staa ner; mid roni ZONDAG A.S. BADMINTONPAD /ÏTbrillenspecialist DRAAGT U EEN BRIL “nhandomdraa.- Stexhoortthuisinelkhuis. I 4 4 (Van onze sportredactie) '••«I'S’-.. JAN PREENEN De ontmoeting begint om half drie. (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) (met horecaopleldlng) lSCHIFDAM^ bij Café De Eindspurt aan de Alkmaarse- weg 59. (ADVERTENTIE) Van der Vlugt-Tobias (184.21) en Barzi- lay-Wijers (133.79) degradeerden naar de Rob Spee: „60% van de clubs heeft een ledenstop” nieuw te openen bar/bodega in Centrum van Haarlem, zoekt op korte termijn: zichzelf gemakkelijk. Daarom vind ik het zo vreemd dat dat voorbeeld nog steeds niet is nagevolgd. Met alle subsi dies die er tegenwoordig zijn moet het een haalbare kaart zijn. Het moet in ieder geval gemakkelijker zijn dan twaalf jaar geleden. Ik geloof dat de clubs over het algemeen niet durven. Ze missen voldoend kader en weten de juiste wegen niet te bewandelen”. Op dit moment bestaan alleen in Veendam en Leiderdorp bouwplannen. De NBB steunt die initiatieven, maar wil dat meer verenigingen in dit opzicht tot actie overgaan. „Al deze plannen zijn bedoeld voor clubs met ongeveer 300 leden, die in To< teg de V Sj D 2, (Van onze softbalmedewerker) HAARLEM-IJMOND. De afwezig heid van Tinke de Vries en Man ja Valken berg heeft Marcon-Kinheim niet kunnen verhinderen op overduidelijke wijze re vanche te nemen voor de vorige week tegen Shell geleden nederlaag. Zeven in nings lang hielden de Kinheimspeelsters de mat opererende Shell-ploeg in hun greep. Via de verdiende 5-0 overwinning bewees Marcon-Kinheim niet alleen vol ledig in de hoofdklasse geacclimatiseerd te zijn, maar schonk het coach Matty Möllmann tevens een niet direct ver wacht verjaarsgeschenk. (Van onze atletiekmedewerker) IJMOND. Bij atletiekwedstrijden van Trias in Heiloo heeft Hans van der Pal weer eens duidelijk zijn groeiende vorm op meerdere nummers gedemon streerd. De DEM-atleet, die om onbegrij pelijke redenen is afgewezen voor deelna me aan de nationale meerkampskampi- oenschappen op Papendal, sprong met de polsstok 4.20 meter. Zonder dit hulpmid del bereikte hij een hoogte van 1.90 m, waarmee hij het clubrecord van Sjaak Hurkmans evenaarde. Ben je vriendelijk van aard, be trouwbaar en heb je in deze bran che enige ervaring opgedaan, bel dan a s. maandag na 14.00 u 023-320401. MIDDENHAVENSTRAAT 27 IJmuiden - tel. 02550-14108 (Van onze schaakmedewerker) HAARLEM. De voortzetting van de afgebroken partijen uit de beslissende wedstrijd om de Nederlandse clubtitel tussen Volmac Rotterdam en Desisco Wa tergraafsmeer is precies verlopen zoals werd verwacht. De Rotterdammers pak ten uit de vier overgebleven duels 2 punt en zorgden daarmee na de 3-3 tussen stand voor een 5 Vj-4 eindzege, waarmee het kampioenschap van Nederland nu ook officieel een feit werd. Jai mul ne, b onge viel sloeg Debt ontd Rita groe valk Pr jarei gebr tot d publ er v< bot-1 van tie n pen we ii trok Pijl we z wil i is di mijn urin B Ned ein< Reu nad een con daa sup van apa telt teli Fee spr BASEBALL-HOOFDKLASSE tegen Hij van 1 dierg delpt in Be court gemc geen u det gerat door bruil reagi reur En <i wiek aard va ve de tei eii wi re nc M (ADVERTENTIE) AANVANG 14.30 UUR I lan hui zet Ru ka: we da, gei vei eei do bo sit lin OOGMEETKUNDIG OPTICIEN CONTACTLENSSPECIALIST Jansstraat 56 - Telefoon 320118 Haarlem B ron dan Osc pio hee wil door veel zwarte leden, die als recrea tiespelers bij de clubs waren aangeslo ten, te voorschijn kwamen. Bovendien is het zo dat badminton al lang populair is bij de massa. Hoeveel mensen zie je niet op het straiid of op dé speelweiden van een zwembad badmintonnen? Via demonstraties is die mensen vooral de laatste tijd duidelijk gemaakt dat bad minton ook in clubverband kan worden beoefend. Door de grote toeloop van leden zijn we echter wel in de proble men gekomen. Daar komt nog eens bij dat wij, zaalsporters van huis uit, steeds meer concurrentie ondervinden van zaalvoetbal en zaalhockey. De ori ginele zaalsporten dreigen de dupe te worden. Nu kunnen we wel in de verde diging gaan en ons te weer gaan stellen tegen deze nieuwe aanvallers om te voorkomen dat onze positie nog verder wordt aangetast, maar we kunnen ook aan uitbreiding van het aantal hallen gaan werken”. Zoals de zaken er thans voorstaan zouden volgens Spee 200 hal len moeten verrijzen, om de ledenstop overal op te heffen: „Als die plannen zouden kunnen worden gerealiseerd zouden we er zeker 70.000 leden bijkrij gen. De praktijk heeft uitgewezen dat zodra er een hal staat die meteen ook vol zit. Met de Duinwijckhal is precies hetzelfde gebeurd. De hal bedruipt „We moeten zeker een punt uit die wed strijd tegen Schaerweijde halen. Anders moet je weer bellen om te informeren wat de andere elftallen hebben gedaan”, zegt Doyer over de laatste wedstrijddag van het seizoen. De eerste ontmoeting tussen Schaerweijde en Bloemendaal eindigde in een 1-0 overwinning voor Schaerweijde. Doyer: „Het verschil met die wedstrijd is in ieder geval dat doelman Maarten Sik- king. die pas een meniscus-operatie heeft ondergaan, er nu niet bij is”. De aanvaller van Bloemendaal heeft de tegenstander van morgen afgelopen donderdag nog in actie gezien tijdens een inhaalwedstrijd, die door HGC met 1-0 werden gewonnen: tal van overwinningen. Peter Appelman won de 800 meter in de goede tijd van l. 56,9 sec., direct gevolgd door Theo van Kouteren, die 1.57,5 sec. liet noteren. Bij de jongens won Jos Moolenaars na een felle eindsprint de 1500 junioren A in 4.21,7 sec. Bij de b-jongens ging de overwinning op dit nummer naar Rene Schaapherder, die met 4.21,2 sec. nog sneller was. Sim van der Linde won het polsstokhoogspringen jongens b met een goede sprong van 3,40 m. Bij de dames boekte DEM successen met het speerwerpen. In de b-klasse won Lies Kleine met een fraaie worp een persoon lijk record van 38,56 m. Lida Valk bleef met 37,12 m hierbij maar weinig achter. Marjan Bugter won de 100 m dames C in 13.2 sec., terwijl Anja Akkerman de over winning behaalde bij het kogelstoten C met 10,32 m. Lia Bleeker was bijzonder snel op de 200 m voor meisjes b. Zij won dit nummer in de verrassend snelle tijd van 27.3 sec., slechts 0,1 sec. boven het clubre- cord. Met een sprong van 4,92 m was zij tevens de beste bij het verspringen voor b- meisjes. Lida Valk won het kogelstoten dames B met 10,91 m. Op dit nummer bereikte Lies Kleine een afstand van 12,02 m in de a- klasse, waarmee zij derde werd. Persoon lijke records door DEM-atleten werden behaald door Rob Jansen op de 1500 m jongens b (4.27,1 sec.) en Marcel Monden op de 1500 m jongens a met 4,27,2 sec. Overige resultaten: Heren, 100 m A. Ka rei 11,9 sec., 200 m A. Karei 24,1 sec. Speerwerpen: Gert Kuilman 48,90 m. Jon gens: 1500 m B. Alex v.d. Plas 4,16,- sec. Polshoog: Rene Schut 3,10 m. Meisjes: 100 m B. Yvonne Lammers 13,6 sec. Hoogs pringen. Roelie Bloemendaal 1,45 m. Met de kogel bereikte hij eveneens een uitstekend resultaat met zijn 12,32 m, het geen voor hem een persoonlijk record be tekende. Sjaak Ooteman is weer terug op zijn oude niveau. In Heiloo bereikte hij via 11,6 sec. in zijn serie de finale op de 100 m. Hierin werd hij derde' in de snelle tijd van 11,3 sec. Peter Visser viel met zijn 11,6 sec. in zijn serie juist buiten de finale. Op de 200 meter was Sjaak Ooteman goed voor de snelle tijd van 22,9 sec., waarmee hij zijn persoonlijk record op dit nummer evenaarde. Er waren voor DEM in Heiloo Vianen en Patricia Bettink tot twee keer toe het slagperk mochten betreden. Te gretig trok men echter ten aanval op de worpen van Hilde Foks, die verder onheil kon voorkomen. Het Haarlemse veldwerk bleef tenslotte ook in de laatste inning overeind en bezorgde Ingrid Geuzenbroek de eerste no-run zege in de hoofdklasse. HET OOG III Op de binnenzijde nu van de oog- rok is het netvlies uitgespreid, dat een lichtgevoelige laag is, waar de lichtindrukken opgevangen worden Tussen de sklera en netvlies is het vaatvlies, waar zich de grotere en kleinere bloedvaten in bevinden, wel ke het bloed af- en aanvoeren, dat voor instandhouding van het oog no dig is. Het netvlies is verdeeld in zeer veel zeer kleine celletjes. Valt er op één dezer celletjes licht, dan wordt daarvan door middel van een zenuw bericht gezonden naar de hersenen, men ziet dan licht. Beslaat het beeld meerdere van die celletjes, dan ziet men ook dat het groter is. Het beste onderscheidingsvermogen wordt ver kregen midden in de gele vlek, (ge noemd naar de ietwat gele kleuring), hierin bevindt zich een groefje, de fovea centralis genaamd. Dan is er nog een plaats op het netvlies, waar geen lichtgevoelige celletjes aanwe zig zijn, de z.g. blinde vlek. Deze bevindt zich daar, waar de bundel zenuwen en bloedvaten, die de ver binding van het oog met de hersenen onderhouden en het oog van het nodige voedsel voorzien, binnen de sklera komen „We zullen het beslist niet gemakkelijk krijgen. Schaerwijde heeft een redelijk technische ploeg met een aantal .goede krachten, zoals Flip van Lidt de Jeude, die in het Nederlands elftal heeft gespeeld, Roderick Bouwman, die in Jong Oranje speelt en een gevaarlijke spits als Michiel Houten”. De situatie in de degradatiezone ziet er als volgt uit: Bloemendaal 21-18; Laren 21-17; MEP 21-16; Nijmegen 21-5. De opstelling van Bloemendaal luidt: Jan Ne- derlof; Wouter Koert v.d. Linden, Robbie v.d. Welle, Thijs Beelen, Reinier Goll; Joris Lette, Arthur Goll, Cees Jan Diepeveen; Ad Boelaars, Theodoor Doyer, Wiert Doy er. Voor Thijs Beelen, die in Schagen gaat hockeyen is het de laatste wedstrijd voor Bloemendaal. Wouter Koert v.d. Linden, die naar Frankrijk afreist, zal zijn carrière bij Bloemendaal enige tijd onderbreken. IJMUIDEN. De Toerclub „Le Cham pion” organiseert van 23 mei tot en met 26 mei voor de zevende maai de avond- fietsvierdaagse in Noord-Holland. Over een afstand van 30 km worden toeristi sche routes uitgezet. Spee: „We zijn ons er terdege van bewust dat de meeste verenigingen met vrijwilligers moeten werken. Die moeten begeleid worden. Daarom moeten we over naar meer en beter betaald kader. De badmintonbond draait ondanks de geweldige groei nog met dezelfde personeelsbezetting als in de tijd dat we nog maar 25.000 leden hadden. Zo’n situatie moet natuurlijk veranderen. Als iemand een gesprek heeft met bijvoorbeeld een gemeente bestuurder in Appelscha over een te bouwen hal, dan zal hij beschikbaar moeten zijn”. (Van onze bridgemedewerker) SANTPOORT. De slotzitting van de gemengde parencompetitie 1976/77 van de bridgeclub „De Kennemers”, die in „Vel- ser Hooft" in Santpoort werd gehouden, bracht de eindzege bij Andela-Fortgens (225.66 procent), waardoor dit duo zich in deze categorie kampioen mag noemen. Kroone-Berkhout werd tweede (215.01) en kwam ruim tien procent bij Andeal-Fort- gens tekort. Nadat bondscoach Sörensen nog niet zo lang geleden een vijfjarenplan heeft gelanceerd, wordt door de bond op dit moment aan een „totaal vijfjarenplan” gewerkt, waarvan de ideeën van Sören sen een onderdeel zullen gaan vormen. Spee: „In 1981 bestaan we 50 jaar. Voor die tijd moeten we over meer dan één hal beschikken”. Om dat doel te bereiken zal de algemene ledenverga dering op 17 september een finan cieringsplan en een ontwerp standaardproject worden aangeboden, waaraan thans xyordt gewerkt. Spee: (Van onze tennismedewerder) BENNEBROEK. Het eerste tennisteam van Bennebroek is kampioen van de twee de klasse West geworden. Bennebroek be reikte dit resultaat door een 5-3 overwin ning in de laatste wedstrijd tegen ’t Start. Op 5 juni moet het team zijn eerste promo tiewedstrijd tegen Animo (Terneuzen) spe len en wel in Bennebroek. Het kampioens- team bestond uit Hans Tekelenburg, Bon- no Meddens, Arrie Smits en Sandra Weller. BARREVOETESTR. 8 - HAARLEM 023-312359 (Van onze atletiekmedewerker) IJMOND. Zes jeugdatleten van DEM hebben in het Brabantse Steenbergen met hun prestaties tijdens de jaarlijkse vijf districtenwedstrijd een bijdrage geleverd aan de zege van hun district West I. De meisjesploeg werd met ruim verschil op de ploeg van Noord eerste met 16.397 punten, terwijl de jongensploeg achter Zuid tweede werd. In de totaaluitslag bezette West 1 de eerste plaats met 39.433 punten, gevolgd door Zuid met 38.881, Noord met 37.978, Oost met 37.438 en West II met 37.345 punten. Chemische Fabr 'Schiedam* 010-26.47.66 In de Noordhollandse competitie verloor het Beverwijker Pat Mat 2 in de 2de klasse de beslissingswedstrijd tegen de degrada tie van Heer Hugowaard 2 met 5 ‘/z-2 '/i en degradeert naar de 3de klasse. Beter nieuws was er uit Heemskerk voor Excel sior dat de tweede beslissingswedstrijd om het kampioenschap van de 2de klasse C tegen VHS 4 met 4 '/z-3 ‘/z wist te winnen. KNSB-HOOFDKLASSE: Desisco Water- graafsmeer-Volmac/Rotterdam 4 '/2-5 */z (Har- toch-Böhm 0-1, Van der Sterren-Van der Vliet 0- 1, Schouten-Kerkhoff 1-0, Borm-Carlier rem.), Utrecht-Eindhoven 5 ‘/a-4 ‘/z (2de her-arbitrage). NHSB, 2de KLASSE C (beslissingswedstrijd): VHS 4-Excelsior 4 V2-5 '/a (Boer-Kistemaker 1-0, Van der Linden-Kas 0-1, mevrouw Schiermeijer- Erssen reml, Versteijnen-Van der Wakker rem Afd. A-B (beslissingswedstrijd): H. Hugowaard 2-Pat Mat 2 5 'fe-2 'h (Nederkoorn-Nijhoff 0-1, Holman-Kmjic 1-0, Van der Pol-Hagen 1-0, Groenveld-Nieland 1-0, H. Groot-Houtsmuller rem., W. Groot-Steeman 1-0, Boorsma-Retel 0-1, Piek-Haasbroek 1-0). HAARLEM De huisvestingspro blemen dreigen voor de Nederlandse badmintonclubs zulke gigantische vormen aan te nemen dat bondsvoor zitter Rob Spee geen andere oplossing ziet dan dat de verenigingen naar het verwerven van eigen accommodatie zullen moeten streven. Tot nu toe be schikt alleen het Haarlemse Duin- wijck over een hal, die uitsluitend door badmintonners wordt gebruikt. Sinds de bouw daarvan, zo’n twaalf jaar geleden, heeft deze sport zo’n ge weldige aantrekkingskracht uitgeoe fend dat het aantal leden van de NBB in een tijdsbestek van twee jaar is gestegen van 26.000 naar 45.000. Nog dit jaar wordt het 50.000ste lid verwacht. Het gevolg is niet alleen ge weest dat de badmintonbond zich heeft ontwikkeld van een kleine tot een mid delgrote sportbond, maar ook dat maar liefst zestien percent van de clubs een ledenstop heeft moeten afkondigen. Spee, die de NBB sinds 11 januari 1975 voorzit en voor een belangrijk deel „schuldig” is aan de expansie van zijn organisatie, zegt over die ontwikkelin gen: „De groei is onder meer toe te schrijven aan het feit dat vanaf eind vorig jaar in samenwerking met de districtsbesturen een betere admini stratieve controle is uitgeoefend, waar- BLOEMENDAAL. Spits Theodor Doyer vindt dat Bloemendaal „de eer aan zichzelf moet houden” en aan de thuis wedstrijd morgen tegen Schaerwijde min stens een gelijkspel moet zien over te houden. In dat geval weet Bloemendaal zich verzekerd van zijn plaats in de hoofd klasse hockey. Bij verlies is het team afhankelijk van de mede-degradatiekan- didaten, waarvan Laren „thuis” het reeds te licht bevonden Nijmegen ontmoet en MEP het eveneens op eigen terrein moet opnemen tegen Tilburg. Houtenlaan, in Beverwijk is het beginpunt zij promoveerden naar de A-lijn. Vonk- Smakman (186.70) en Jongkind-Poecke (184.71) konden zich in de op een na Bij de meisjes behaalde Delia Valken berg bij het verspringen een fraaie over winning. De DEM-atlete won met een uit stekende sprong van 5,67 m van enkele sterke springsters. Op de 100 meter was zij na de snelle L. Gillissen (12,2) de snelste loopster met haar 12,6 sec. Op de 800 meter debuteerde Marie José Dam niet onverdienstelijk. De atletes waren met de harde, schuin over de baan staande, wind in het nadeel. Zij liep de afstand in 2.23,3 sec. Josefien Niesten werd ingezet op de 1500 meter en zij liep dapper met de sterk- sten mee. In de laatste fase van de race moest zij wat gas terugnemen. Toch kwam zij nog uit op 4.58,6 sec., waarmee zij vijfde werd. Van de jongens behaalde Jos Appelman op de 800 m een serieoverwinning in 2.01,6 sec. Ruud Thierry, die zich meer op de tienkamp gaat toeleggen, bleef bij het ver springen met 6,12 m wat onder zijn niveau. Op de 400 meter kwam hij in zijn serie als tweede door de finish in 52,3 sec., een gezien de omstandigheden zeer redelijke tijd. Jack Duineveld behaalde voorts een fraaie tweede plaats bij het nummer speer werpen. De DEM-man kwam tot een af stand van 57,70 m en hij moest alleen de eer laten aan M. Kadiks, die won met een worp van 60,64 m. MIJDRECHT. Met nog twee ronden voor de boeg is Alexandra van der Mije vrijwel zeker van de nationale schaakti tel bij de dames. Zij is in ieder geval al verzekerd van de winst in de slotronde maandag, aangezien haar tegenstandster Mieke van Eist in een ziekenhuis is opge nomen. Van der Mije heeft vandaag derhalve aan remise in haar partij tegen Marian Stada voldoende om haar titel te kunnen prolongeren. Gisteren versloeg de Haar lemse met zwart Jeanette Haagsma, ter wijl Corrie Vreeken in tweede zitting afre kende met Ada van der Giessen. Het ver schil tussen beide concurrentes bleef daar door één punt. De stand is nu: 1. Van der Mije 8; 2. Vreeken 7; 3. Van Parreren 6; 4. Van der Giessen, Belle en Muller 5.5; 7. Haagsma en Bruinenberg 3.5; 9. Van Eist en Van Gent 3; 11. Stada 2.5; 12. Borowski L In de slag om de punten haalde Kinheim al in de beginfase vernietigend uit. Een driehonkslag van Patricia Bettink, die in de eerste inning het slaggeweld van Anke van Wezel en Ingrid Geuzenbroek inleidde, gaf de thuisclub niet alleen een 2-0 voor sprong, maar tevens een dosis zelfvertrou wen dat in het verdere verloop van de wedstrijd zijn uitwerking niet miste. Met Germaine Leuven en de voor dit duel „ingehuurde” routinier Hetty Verdam op de honken gaf al in de tweede inning eerst Tineke Vianen een gave honkslag en her haalde vervolgens Patricia Bettink haar slaggeweld uit de eerste inning. Een defensief sterk opererend Kinheim bleef daarna moeiteloos overeind. Vooral Elly Driessen debuterend op de korte stopplaats maakte furore. Riante kan sen op runs kreeg Kinheim nog in de vierde en zesde inning, toen met slechts één nul en loopsters op de honken Tineke enkele jaren dankzij een dergelijke hal kunnen groeien tot 6 a 700 leden. Dat laatste is ook min of meer een vereiste om je als vereniging te kunnen blijven bedruipen”. De prijs van één hal (zon der grond) zal ongeveer een miljoen gulden bedragen. „Laat ik voorop stel len dat dat een zeer ruwe schatting is. Dankzij zelfwerkzaamheid en subsi dies kan die prijs nog behoorlijk ge drukt worden, zeker ook wanneer meerdere clubs belangstelling voor dit project tonen”. Clubs, die inderdaad geïnteresseerd zijn, kunnen terzijner- tijd rekenen op „professionele” steun. Het inschrijfgeld is vastgesteld op vier gulden voor de ouderen terwijl de jeugd voor drie gulden van de partij kan zijn. De deelnemers die alle tochten volbrengen ontvangen een herinneringsmedaille. De start vindt elke avond plaats tussen kwart voor zeven en kwart over zeven. In IJmuiden is de startplaats bij Pavil- B-lijn. De families Wijers (225.37) en Brou- joen Schooneberg aan de Minister van wers (218.98) deden het opperbest, want hoogste afdeling niet handhaven en wer den C-lijners. Huyg-Knippen (233.32) en Wareman-Flentrop (227.55) slaagden erin zich voor de B-lijn te klasseren. Uitslagen slotzitting. A-lijn: Andela Muller 58.93, Andela-Porck 58.33, Kleve- Van Thiel 53.57, Anten-Van Kesteren 52.38, Andela-Bode 48.81, Kroone-Berk hout 48.81, Segboer-Koningstein 39.88, Van der Vlugt-Tobias 39.29. B-lijn: Kauf- mann-Rose 65.28, familie Brouwers 63.89, Van Amerongen-Moorselaar 54.86, Kesting-Porck 49.31, Sprang-De Vries 47.22, familie Bar hoorn 46.53, Jongkind- Poecke 45.83, Wijmar-Peil 42.36, Drup- steen-Van der Veen 34.72. C.-lijn: familie Horbeek 59.26, Van der Kuyl-Kuhlman 56.48, Neet-Muller 56.02, Wareman-Flen trop 55.09, familie Hallewas 50, Huyg- Knippen 50, Edeling-Bonder 49.07, Wa- jong-Van Gameren 47.69, Fetzer-Arpad 42.59, familie Beeksma 33.80. Eindstanden. A-lijn: Andela-Fortgens 225.66, Kroone-Berkhout 215.01, Andela- Porck 213.22, Soomers-Bode 210.75, Kleve- Vah Thiel 201.62, Andela-Muller 192.72, Segboer-Koningstein 189.79, familie Vreeswijk 186.21, Anten-Van Kesteren 186.18, Van der Vlugt-Tobias 184.21, Barzilay-Wijers 133.79. B-lijn: Rose-Wijers 225.37, familie Brouwers 218.98, Van Amerongen-Moorselaar 217.37, Kesting-Porck 198.85, Persyn-De Vries (Bijl) 197.30, Kauffman-Heere 194.82, Sprang-De Vries 192.03, Wijmar-Pail 190.51, Vonk-Samkman 186.76, Jongkind- Poecke 184.71. C-lijn: Huyg-Knippen 233.32, Wareman-Flentrop 227.55, Neet- Muller 218.56, Edeling-Bonder 209.86, fa milie Horbeek 209.15, Barsilay-Woudsma 195.83, Van der Kuyl-Kuhlman 192.78, familie Hallewas 191.67, Wajon-Van Ga meren 190.97, Wijers-Arpad 187.59, fami lie Beeksma 173.80, Fetzer-Meulenkamp 165.33, familie Barnhoorn 163.44. (ADVERTENTIE) I De resultaten van vorig weekend hebben m de stand aan de kop geen verandering gebracht. Marcon/Kinheim heeft de aan sluiting weten te behouden en gaat vol vertrouwen het Diemense Unique/Giants te lijf. Winnen is harde noodzaak en daar zijn de Kinheimers zich volledig van be wust. Van het Unique/Giants-team maken ondermeer Steef van der Sluis en Creq Montvidas déél uit, spelers die vorig jaar nog het Kinheim-pak droegen. Frank Le wis is terug in de Kinheim-formatie. Coach Bromage meent terecht dat het de hoog ste tijd is dat zijn jongens wat agressiever met de knuppel gaan zwaaien; zondag kunt U er getuige van zijn als Unique/Gi ants daar wellicht het slachtoffer van wordt. de HI-FI SPECIALIST van Kennemerland HAARLEM-IJMOND. Met het in de j tweede klasse van de landelijke softbal- 1 competitie debuterende EHS blijft het I uitermate voorspoedig gaan. De Haarlem- 1 se formatie, die tot op heden alleen aan Flying Petrels de winstpunten moest la- ten, was ook tegen Alcmaria Victrix weer oppermachtig. Weliswaar moesten de gas ten in Haarlem-Noord met een tweetal invalsters aantreden, maar de 17-4 over winning liet aan duidelijkheid niets te wensen over. Alcmaria Vitrix, dat in de eerste inning even de vreugde van een 0-1 voorsprong mocht proeven, werd al snel geconfron teerd met de slagkracht van EHS. Dat de Alkmaarse defensie onder deze constante druk fouten ging maken was al evenmin verwonderlijk. Na honkslagen van Olga Lablans en Wil de Ruiter in de eerste inning, was het vooral de homerun van werpster Gonnie Vrugt in de tweede slag- beurt, die de score naar 7-1 tilde. Pas in de vierde inning mochten de gasten nog even tegenstribbelen. Vier Haarlemse veldfou- ten waren toen goed voor drie runs. Op dat moment leidde EHS echter al met 10-1. Bijna moeiteloos liep EHS in de slotfase weg naar 17-4. Honkslagen van Ria Dammers, Piëta Blüm en Yvonne Stoker, die in de eerst inning de basis legden voor een 4-0 voor sprong van Europa Meubel Pino’s tegen het Amsterdamse de Meteoor zijn niet voldoende geweest om de winstpunten in IJmuiden te houden. In de derde en vierde inning ging de veroverde 5-1 voorsprong volledig verloren. Niet alleen haalde de 1 Meteoor toen goed uit op het werpen van Marga Stevens, maar bovendien maakte de thuisclub enkele bij nader inzien beslis sende veldfouten. In de slotfase kon alleen Ria Dammers met een homerun de Am sterdamse defensie nog doen capituleren. In 6-7 stand kwam geen verandering meer ondanks de IJmuidense kansen in de laat ste slagbeurt. Het te laat hanteren van het wapen van de stootslag besliste de strijd ten gunste van de Meteoor. Stand: Pirates 4-8, EHS 5-8, ODIZ Frogs 4-4, Unique 5-6, Flying Petrels 5-4, Giants 5-6, de Meteoor 5-4, Europa Meubel Pino’s 5-2, Alcmaria Vitrix 5-2. INfcl

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 14