GESPREK MET WETHOUDER LEVERDE NIETS OP Portret Hannie Schaft 3 Kledingactie van Max Zaterdagavond viering KGIJ ■p ernstig beschadigd Politiek standwerk op markt 1l! ■n I BRINK Luchtverwarming rrn t m f r f KJ Ook bladen uit gastenboek DUS....? Ifc Voetgangster kreeg klap van vrachtwagen VANAVOND POLITIEK FORUM Geen spreekuur burgemeester iHl „Juist, C.D.A. V "Si 'Bi 7 A T F R D A G 9 BEVERWIJK-HEEMSKERK I 10 7 7 - B r3 Niet tevreden ik- ar. ng tie en en nd Harrie van der Laan scholier 1» s Ook maar weer eens aandacht voor de niet-materialistische kant van het leven. (V^n een onzer verslaggevers) BEVERWIJK/WIJK AAN ZEE. De vraagtekens rond de nieuwe bestemming van het voormalige pension „Westerduin” blijven be staan. Woensdagmorgen hebben drie bestuursleden van de Stich ting Gezinsvervangend Tehuis „Westerduin” een gesprek ge voerd met de wethouder van soci ale zaken, A. Hoogeboom, maar iets duidelijker is de zaak er niet op geworden. LUCOTHERM B.V.-ALPHEN a/d RIJN NOORDIMA B.V.- hEERHUGOWAARD Uimqpwxsjezelf stéil) opeen wouw van A m, (Van een onzer verslaggeefsters) (ADVERTENTIE) 1 (ADVERTENTIE) or 5- itat®! iel lp i (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Een 69-jarige voet gangster is vrijdag in het Rode-Kruis- Ziekenhuis opgenomen als gevolg van een merkwaardig ongeval dat haar in de Baan- straat overkwam. Zij werd gepasseerd door een vrachtauto, waarvan de achter deur niet goed gesloten bleek te zijn. Toen deze open vloog kreeg zij een klap van de deur. Wethouder Hoogeboom: „Men heeft ver teld wat men nu precies in Westerduin wilde gaan doen. Helemaal duidelijk is het niet want de heren spraken elkaar vaak tegen. De een had het over een gezinsver vangend tehuis en de ander sprak over een pension. Ik ga de zaak in het college bren gen en mogelijk dat we er dan uitkomen”. voorbereiding over de inhoud van de brief. Omdat burgemeester Hubers woens dagmorgen j.l. verhinderd was kwamen de heren van de Stichting terecht bij wethouder Hoogeboom, die samen met een ambtelijk adviseur het verhaal van de bestuursleden aanhoorde. BEVERWIJK. Burgmeester A. J. Hu bers is verhinderd maandag zijn wekelijks spreekuur te houden. rs an e- o- ir- te ie in B- rk iet tie on rk- e- ile S - '*-J Nog steeds vraagtekens rond bestemming BEVERWIJK. De Amsterdamse kun stenares Annemarie Fischer, die sinds enige weken schilderijen exposeert in „De Nieuwe Slof”, kwam vrijdag tot de ont stellende ontdekking, dat haar laatste werkstuk, een meer dan twee meter groot tweeluik met een portret van Hannie Schaft, was vernield. Het doek is ernstig beschadigd door een snee van zo’n twintig centimeter. De kunstenares houdt rekening met de mogelijkheid dat juist dit portret agressie heeft opgewekt en dat er dus niet alleen sprake is van willekeurige vernielzucht. Alhnemarie Fischer acht het niet on denkbaar dat de vernieling in verband moet worden gebracht met zaken als de „Velser affaire” en/of het proces-Menten. Een merkwaardig feit is, dat vrijdagmid- (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Op woensdag 1 en don derdag 2 juni wordt in Beverwijk de inza melingsactie „Geef Max de Zak” gehou den. Enkele dagen voor de datum van inzameling zal er huis aan huis een gele zak worden verspreid, waarin gedragen kleding of huishoudtextiel kan worden ge stopt. Van de opbrengst worden van iedere 10.000 kilogram kleding of 3 mensen een vakantie of 1 reumapatiënt een drieweek se kuurreis naar Oostenrijk aangeboden. De raadsels rond Westerduin zijn nog niet opgelost. De gemeente heeft onderzoek naar de achtergronden van de Stichting nog niet afgerond. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De viering van de Kriti sche Gemeente IJmond staat zaterdaga vond in het teken van „Gun ons die droom”. In de toespraak tijdens deze vie ring die om 19.15 uur in de Vredevorstkerk begint, zal nader worden ingegaan op de houding van de Beverwijkse gemeente raad ten opzichte van de delegatie van de KGIJ, die in de partnerstad Neuwied de kwestie van de berufsverbote aan de orde stelde. Amnestey International verkoopt na de vieringkaarten, die verzonden kun nen worden naar de autoriteiten in Argen tinië, die verantwoordelijk zijn voor de gevangenneming van 5000-7000 politieke gevangenen in dat land. Ook is verkrijg baar de map „Partij kiezen voor Zuidelijk Afrika”, een uitgave van het comité Zuide lijk-Afrika. pension voor ex-psychiatrische patiënten en vastgelopen meisjes en jongens oprich ten. Gewoon mensen, die bij ons komen wonen en alle kans krijgen op verhaal te komen. Wij gaan rustig door met onze voorbereidingen. Ik pak nu de witkwast en ga een plafpnnetje witten”. De heer De Boer woont samen met zijn vrouw en het echtpaar Dijkers in Wester duin. Beide heren zijn in het bezit van het B-diploma verpleegkundige. Hij wil nog wel kwijt, dat, mocht het ministerie van Volksgezondheid stringente voorwaarden aan het exploiteren van een dergelijk pen sion gaan stellen, de Stichting geen enkele moeite zal hebben daaraan te voldoen. Een woordvoerster van de Inspectie Geestelijke Volksgezondheid deelde mee, dat de Stichting ooit eens de inspecteur, de heer Engelhart, heeft gebeld met de vraag of men eens kon komen praten over het idee in Wijk aan Zee een gezinsver vangend tehuis te stichten. „De heren zijn die afspraak zeker vergeten, want we heb ben tot nu toe niets van hen vernomen. Het is ons niet duidelijk wat men wil. Een gezinsvervangend tehuis, speciaal voor de categorie mensen waarop de Stichting zich richt, is gebonden aan stringente voorwaarden en normen. Ik denk alleen maar aan het personeel. Bovendien dient het ministerie van Volksgezondheid ver gunning voor een dergelijk gezinsvervan gend tehuis te verstrekken, na advies van ons te hebben gekregen. Maar als we niets van de Stichting horen blijft de zaak in een kringetje ronddraaien”. De heer De Boer van de Stichting Gezinsvervangend Tehuis „Westerduin” verklaart tegenover ons nogmaals, dat men geen gezinsver vangend tehuis wil stichten, maar een pension (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. De PvdA neemt de uitdaging van het CDA-Heemskerk om in een politiek forum zitting te nemen, aan. In een brief van Martin de Groot, voorzitter van de PvdA, afdeling Heemskerk, wijzen de socialisten op de politieke bijeenkomst die van avond in Donkey Shot wordt gehouden en waar alle partijen present zullen zijn. De brief van de heer De Groot aan het CDA-Heemskerk is geschreven naar aanleiding van het weerwoord van de CDA-voorzitter, Pieter Dudink, die de zaken rondom het niet doorgaan van een politiek formum op een rijtje zette. dag na omstreeks twee uur, toen er al aangifte van de vemieling was gedaan bij de politie en vóór omstreeks drie uur volgens de constatering van de kunstena res enkele bladen zijn gescheurd uit het gastenboek. Deze bladen bevatten sympa thieke opmerkingen over Hannie Schaft en de kunstenares die haar portretteerde. Andere bladen liet men zitten. Het schilderij is inmiddels van de ten toonstelling verwijderd. De Beverwijkse politie heeft de zaak in onderzoek. Annematie Fischer heeft de waarde van het doek gesteld op 5000, Hier de inhoud van de PvdA- brief: „Antwoord op de open brief van het CDA: De heer Dudink, voorzitter van het CDA afd. Heemskerk, klaagt over de onterechte kritiek van de PvdA. Wij zijn ons, wat de PvdA betreft, van geen kwaad bewust; juist de laatste tijd zijn wij rustig; wij hebben het te druk met leden werven. Wat de forumdiscussie betreft, hebben wij inderdaad kort na de val van het kabinet geweigerd om met de WD en het CDA in een forum te gaan zitten; wij dachten, dat het gekrakeel achter de tafel zou worden. Met name de positie van het CDA is, dat ze bij toerbeurt naar links of naar rechts buigen. Wij zagen meer heil in een openbaar debat WD-PvdA. Toen de PPR ons kort geleden vroeg zitting te nemen in een politiek forum, hebben we dat aanvoord. Niet omdat het een overwegend links forum zou zijn, maar omdat de politieke situatie is veranderd. Er is nu veel meer kans op een WD-CDA regering dan toen (zie de opstelling van de lijst aanvoerder van het CDA). Alleen een grote overwinning van de PvdA kan dit nog keren, denken we. Bovendien vinden wij die -PPR jongens erg aardig. Maar goed; wij nemen de uitnodiging aan; U bent, evenals wij, zaterdag uitgenodigd in Donkey-shot. U kunt op ons rekenen.” Martin de Groot, voorzitter PvdA, AFD. Heemskerk De zaak kwam aan het rollen toen in de pers aandacht werd geschonken aan het plan van de in maart j.l. opgerichte Stich ting Gezinsvervangend Tehuis om in het voormalige pension „Westerduin” te Wijk aan Zee een opvangcentrum voor ex-psy chiatrische patiënten en jongens en meis jes, die in de maatschappij zijn vastgelo pen, te stichten. .Toen de gemeente Beverwijk de zaak eens aandachtig ging bestuderen stuitte men al spoedig op de bestemmingsvoor- schriften van het plan „Oldenborgh- Dorpsduinen”, waarin „Westerduin” als pension voor buitenlandse gastarbeiders staat geboekstaafd. I Met dit voorschrift in de hand maakte burgemeester Hubers twee weken geleden duidelijk, dat de gemeente de Stichting géén toestemming zou geven om de ge bruiksvoorwaarde van „Westerduin” te veranderen en dat men er niet voor schroomde politie-dwang te gebruiken als de Stichting weigerde hieraan te voldoen. Die bewuste brief van de gemeente Be verwijk is nooit verstuurd. Volgens een woordvoerder van de gemeente kruiste het verzoek van de Stichting om een ge sprek met de burgemeester te houden de Wethouder Hoogeboom: „Wat ze nu pre cies allemaal willen is ons nog steeds niet duidelijk”. De heer De Boer van de Stich ting: „Het gesprek heeft niets uitgehaald. Ik ga naar de burgemeester”. De regionale Inspectie Geestelijke Volksgezondheid te Zeist: „Het is voor ons een verwarrende kwestie. Alles wat we weten hebben we via derden moeten vernemen. Er zou met inspecteur Engelhart een afspraak ge maakt worden om het een en ander toe te lichten, maar we hebben tot nu toe niets van de Stichting gehoord”. -S ■■■aaniagHiMi Uw installateur: Kalkovenweg 58, Postbus 337, Telefoon (01720) 2 03 00 Pascalstraat 11, Postbus 157, Telefoon (02207) 1 27 18 Ook de heer De Boer van de Stichting voelde zich niet zo tevreden: „Het kwam mij voor dat de gemeente Beverwijk al op de voorhand had besloten geen medewer king aan ons te verlenen. Ik ga vanmiddag nog de burgemeester bellen. Oh, die is naar Engeland. Nou, jammer. Dan komt dat wel. De Stichting wil in Westerduin een De politieke partijen in Heemskerk heb ben de weekmarkt vrijdagmiddag benut om nog eens extra de aandacht op de aanstaande verkiezingen te richten en na tuurlijk op de eigen partij in het bij zonder. Standplaatsen op de eigenlijke markt mochten niet worden ingenomen, maar voor het Burg. Nielenplein was wel toe stemming verleend en daar ontstond dus automatisch een politieke markt met door de jeugd gretig begeerde stickers, ballon netjes en dergelijke als handelswaar van de plaatselijke politici en hun „achter bannen”. Zij konden niet concurreren met de be- roeps-marktkooplieden, want het kopende publiek bleek zich toch meet te richten op de eerste levensbehoeften als sinaasappe len, sla, drop, textiel, dan op de behoeften op langere termijn en de wijze waarop de politieke partijen van plan zijn die in te vullen. De PPR liet in het kader van haar pro gramma „gratis openbaar vervoer” een speciale uurdienst rijden vanuit de wat verder afgelegen wijken naar de markt toe. Maar, zoals de foto naar wij hopen laat zien, rolden daar hoofdzake lijk kinderen uit, die het gratis ritje na tuurlijk zeer waardeerden. Zullen zij later o'ok kiezen voor het „openbaar vervoer" of verdringen zij zich op de wegen in het eigen autootje? Toen we van de markt kwamen bleken we ineens reclame te rijden voor twee verschillende politieke partijen. Rechts een sticker van een linkse partij en links een sticker van een rechtse partij. „Westerduin”

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 9