Erfpachtnota ligt raadsleden toch wat zwaar op de maag LIJST 11 ANDRE ZAT OP ‘T GOEDE SPOOR Onvergeeflijk pPJCENj i 31 Activiteiten van Startgroep Zeewijk Vinger afgerukt bij laden vrachtwagen INSPREKERS DUIDELIJK VOOR OPBOUWORGAAN NOORD-HOLLAND vragen om Kodakfilm Verschil Hinderwet Compressor gestolen Spreekuur gemeentearts wordt opgeheven Insonsequent „Achterste speen Keukenhof, een waar tulpenfestijn. Keukenhof Kleuren in RïïSI UaSi isS?' 5 VELSEN-IJMUIDEN DINSDAG 24 MEI 19 7 7 1 K49 Ik stem C.D.A. omdat deze partij de belangen behartigt van de agrari sche sector. J. Nijssen tuinder en kweker te Santpoort DRUKKERIJ SCHMITZ BV wijkerst raat weg 160 velsen-n. telefoon O 2510 2 32 07 ZIJLSTRAAT 97 TEL. 310181 HAARLEM VELSEN. Heeft „inspraak”, het modewoord der zeventiger ja- heeft achtte men onvoldoende overtui- ren een deel van zijn magische gend. Een geluid dat niet alleen uit Velsen- kracht verloren. Zijn de mensen se kringen maar evenzeer uit de Heems- „inspraakmoe” of heeft het veel- kerkse en Uitgeester hoek w^erd gehoord, geprezen democratische begrip misschien niet altijd dat gebracht wat men er zich van had voorge- steld? Dat was de vraag die Jaap zich nu eigenlijk bemoeide met deze procé dé Boer gisteravond stelde in zijn durele kwestie. „Bij inspraak is het nodig begroeting tot de circa 25 belang stellenden in De Schouw. Belang stellenden voor informatie over o de Noron-nota. Officieel: Nota dat "achter de Provincie staat voor Ruimtelijke Ontwikkelingen EN* IBUl ir.ai iüK Bebouwing Velserbroekpolder kuipers lost tal van problemen op Een matige belangstelling dus voor een (ADVERTENTIE) Bebouwing van de Velserbroekpolder waarvoor architektenbureau Wissink in opdracht van de gemeente Velsen een eerste ontwerp op papier bracht lijkt steeds meer en meer een redelijk alternatief. V (ADVERTENTIE) bijna SOjaar in drukwerk V. periodieken en (oliedruk specialiteiten foi mulleren sets IJMUIDEN. Op woensdag 8 juni be staat gelegenheid tijdens een hoorzitting in het stadhuis van Velsen bezwaar aan te tekenen tegen de plannen van het automo bielbedrijf Velserbeek BV om uitbreiding en wijziging van een benzineverkoopin- stallatie aan de Groeneweg 69 in IJ muiden. Voor dit voornemen is door het bedrijf een hinderwetvergunning aangevraagd. VELSEN-NOORD Uit .een schilders werkplaats aan de Van Rijswijkstraat in Velsen-Noord is een draagbare compres sor verdwenen ter waarde van f 1700 De diefstal werd maandag ontdekt toen men het apparaat nodig had. was. De argumenten op grond waarvan de Provincie daar een andere mening over Beverwijk schitterde door afwezigheid. De discussie kwam pas goed op gang nadat opbouwwerker De Boer uit de doe ken had gedaan waarvoor zijn Stichting groeperingen, verstrekken zo nodig admi nistratieve ondersteuning en kunnen soms ook nog wel iets doen aan de bestrijding VELSEN. De nota gronduitgifte van de gemeente Velsen heeft nog bepaald niet de volledige instemming van alle raadsleden. Dat bleek duidelijk tijdens de behandeling van de nota in de commissie financiën. VVD’er mr. A. B. J. Koch had er nog lang geen vrede mee, dat de grond voor de industrie in erfpacht gegeven zou moeten worden. Hij hecht erg veel waar de aan het scheppen van werkgelegenheid door het bedrijfsleven en vond, dat dus het bedrijfsleven een vrije keus moet heb ben tussen koop of erfpacht. IJMUIDEN.— De plannen van de Start groep Zeewijk om het verenigingsleven in deze Umuidense stadswijk te activeren, beginnen vastere vorm aan te nemen. Koopman merkte ten aanzien van de industriegrond op, dat er een groot ver schil kan ontstaan tussen de erfpachtprijs van de gemeente en het Staatsvissersha- venbedrijf en vroeg of daarover met het Staatsvissershavenbedrijf gesproken was. Wethouder H. van de Werff voelde daar niets voor. De gemeente stelt de erfpacht vast aan de hand van dc verkoopwaarde en wat het Staatsvissershavenbedrijf doet, is daarbij niet van belang. De wethouder merkte nog op, dat aan de nota is toege voegd, dat ontheffing van erfpacht door de gemeenteraad mogelijk is. Een jaarlijkse aanpassing van de erf pachtprijs, waarop PvdA er Grijzenhout aandrong, vond de wethouder een onmo gelijke administratieve rompslomp geven en hij hield vast aan een verhoging eens in de vijf jaar. Daarbij is wel toegevoegd, dat die verhoging niet meer dan 50 percent van de oude prijs mag zijn. pacht wordt wel eens een dogma, waar je misselijk van wordt". Vrijdag 27 mei organiseert „Phantom” een discotheekavond en zaterdag 4 juni heeft een fancy-fair plaats. Al deze activi teiten worden gehouden in de voormalige Duin- en Denneschool aan de Dennekop- laan in IJmuiden. den te kust en te keur gebouwd. In Velsen met zijn 2000 woningzoekenden bestaat veel belangstelling voor betaalbare wonin gen. Voor de kleinere inkomensgroepen en jonge mensen die willen trouwen. Ook dat pleit voor bebouwing van de Velserbroek polder!” Nogmaals onderstreepte De Boer het belang van de mogelijkheden die het Op- bouworgaan Noord-Holland biedt. Hij be pleitte dat men in augustus nog eens bijeen zou komen om gelijkwaardige plannen waar mogelijk te bundelen. Voor 30 juni moeten bezwaarden aan de Provincie la ten weten dat zij bezwaar zullen maken. Op de officiële hoorzitting zullen zij hun mondelinge bezwaren moeten ondersteu nen met schriftelijke stukken. Dan wordt het stemmen tellen. De praktijk heeft meer dan eens bewezen (Zuid-Purmer) dat in spraak toch wel eens kan leiden tot een stemmenverschil dat de inspreker voldoe ning geeft! De hoorzitting begint om elf uur ’s mor gens. VEL8EN-NOOBD. - Bet spreekw dat een arts van de gemeentelijke geaeea- kundige en gezondheidsdienst elke eerste en derde donderdag van de maand in gebouw „De Schouw” in Velsen-Noord houdt, wordt met ingang van 1 juni opge heven. J ■1 VELSEN. Bij bet iaden van een vrachtwagen in de CornwaUstraat ia Mj een 52-jarige man maandagmiddag een vinger afgerukt. De man bleef met ring achter een u-balk haken. Zo wordt met ingang van 26 mei iedere dinsdag en donderdag een koffieclub ge houden. Deze gezelligheidsbijeenkomst begint om kwart voor negen ’s morgens en duurt tot kwart over elf. Op deze ochten den bestaat gelegenheid te handwerken. Vanaf 2 juni is er elke donderdagavond om acht uur kaartclub. dEen klein groepje inwoners uit Heems- Provinciale Nota die voldoende stof tot kerk liet weten niets op te hebben met de discussie heeft gegeven. Ook gisteravond was daarop geen uitzondering. Zes kleine groeperingen en enkele individualisten wilden hun zegje best zeggen over alles wat er in de Noron-nota met betrekking tot de bouwlocaties van woningen is aange kaart. Vrijwel unaniem was men van me ning dat bebouwing van de Velserbroek polder in alle opzichten aan te bevelen VELSEN De commissie van finan ciën van Velsen was erg gepikeerd door een onverwachte overschrijding van de kosten voor de aanleg van de nieuwe toegangsweg naar de PEN-centrale in Velsen-Noord. Het aanvankelijke be drag van 40.000 is met bijna 30.000 overschreden. Dat op zich vond men niet zo heel erg, maar wel, dat die overschrijding was gekomen door een wijziging in de plannen, die buiten de gmeenteraad om en naar bleek, zelfs buiten het college van B. en W. om, was doorgevoerd. Toen wethouder Van der Werff dat probeerde te vergoedelijken, vroeg H. A. de Boer enkel, of de wet houder in zijn eigen woorden geloofde. Voor de Wethouder was dat genoeg om te erkennen, dat het passeren van raad, college of commissies in zo’n geval ei genlijk onvergeeflijk is en in de toe komst zeker niet meer mag voorkomen. Met vliegende vaart is de man naar het Zeeweg Ziekenhuis gebracht omdat werd gehoopt dat de vinger nog te redden waa. Uit tijdnood is de man hier en niet zoals de bedoeling was in het VU-ziekenhuis in Amsterdam geopereerd. Men heeft ech ter toch moeten amputeren. Een verzoek om een dergelijke vergunning is ook binnengekomen van de Nederland- sche Middenstandsbank NV die haar kan toor aan Plein 1945 nummer 46 wenst te voorzien van een technische installatie ten behoeve van de klimaatregeling. voorgenomen bebouwing van de groen strook tussen Heemskerk en Uitgeest. „Het is onbegrijpelijk”, aldus een woord voerder, „nog niet zo lang geleden stond dat gebied nummer 1 op de lijst, van na- tuurbeschermd gebied en nu staat het nummer 1 voor bebouwing. Dat is toch inconsequent!” Een tweede groepje Heemskerkers liet weten dat bebouwing van het gebied niét zozeer nodig was voor inwoners uit Heemskerk als wel voor die uit Velsen. Maar Heemskerk is een jonge gemeente. Als men daar straks aan nieuwe woningen toe is, is het nieuwe gebied vol. Moeten woningzoekenden dan naar de Velser broekpolder? Waar men nu mee bezig is, is het verleggen van de problemen, aldus de teneur van hun betoog. Het bestuur van het NW afdeling Vel sen had met „inspraak” tot nu toe alleen maar teleurstellende resultaten geboekt. Ook toonde men zich weinig verheugd over de pogingen die in het werk waren gesteld om de woningbelangen van de IJ- mondgemeenten te koppelen. Velsen, de- gemeente met de meeste woningzoeken den was daar duidelijk de dupe van gewor den. Niets lag meer voor de hand dan dat men nu groen licht zou geven voor bebou wing van de Velserbroekpolder. Boven dien wilde men uit deze hoek nog wel even duidelijk benadrukken dat ter ontlasting van het traject IJmond-Haarlem de Wij- kertunnel moest worden bepleit. W. N. Koopman van het CDA vroeg zich af of het nu nodig is om erfpacht op te leggen voor grond, waar de gemeenschap erg veel geld aan moet besteden. „Het gaat om grond voor monumenten in Oud-Vel- sen en juist voor zaken, die onder monu mentenzorg vallen is er geen enkele reden om als gemeente „grip op de grond” te hebben”, vond hij, omdat de bestemming van de grond al volledig vastligt. Zijn fractievoorzitter H. A. de Boer zei gepi keerd: „Het gaat om maar één huis. Erf- Een individuele stem van „iemand” die opmerkte „nergens” bij te horen liet weten niet te begrijpen waarom het nu nodig was nieuwe woonkernen te stichten. Uitbrei ding van plaatsen als Hoofddorp en Nieuw Vennep leek hem minder kostbaar en practischer in verband met bestaande in frastructurele voorzieningen. Een inwoner van Santpoort zei geen geloof te hechten aan bebouwing van de Vëlserbroek ten behoeve voor bewoners van de noordzijde van het Noordzeekanaal. CPN-raadslid G. Hoorn reageerde alert door op te merken dat dat geen probleem was omdat er aan de zuidzijde van het kanaal in Velsen voldoende woningzoekenden waren. In felle bewoordingen hekelde hij het over- loopbeleid dat geen soulaas had gebracht in de precaire woonsituatie in Velsen. Ook de bebouwing van de Haarlemmermeer zou dat volgens hem niet doen. „Ook daar komt Velsen straks aan het achterste speen”, riep hij ter verduidelijking van zijn betoog uit. Ook een deputatie uit Uitgeest deed nog een stevige duit in de Noronzak. De groene zóne tussen Heemskerk en Uitgeest moet gehandhaafd blijven. De karakters van beide gemeenten zouden door bebouwing volkomen ten onder gaan. Bebouwing van de Velserbroekpolder kon dat onheil ke ren en voorzag bovendien veel meer in de nabijgelegen woonruimtebehoefte. In tweede instantie was het de NVV- delegatie die fel van leer trok tegen het woningbouwbeleid. „Op alle mogelijke plaatsen in de provincie”, aldus een woordvoerder „verrijzen huizen van an derhalf of twee ton. Dure woningen wor- De 14-jarige André Loogman uit Benschop heeft twee keer binnen één week een bezoek gebracht aan IJmuiden De eerste keer was verleden week vrijdag ter gelegenheid van de Oud Hollandsche Jaarmarkt die André samen met zijn ouders voor het vierde iaat bezocht In een stand van de Rabo-bank nam André deel aan een raadwed- strijd. in een electrische trein ter waarde van 500 werd wat kleingeld vervoerd. „Hoeveel geld zit er in de trein” was de vraag André gokte 35,80. Hij was daarmee de enige deelnemer die er geen cent naast zat Maandagavond kwam André weer met zijn ouders naar Umuiden om de prijs in ontvangst te nemen. In de leeftijdsgroep „ouder dan 14 jaar" was het de heer G Quist uit IJmuiden die 36 raadde en daarmee in het bezit kwam van een draagbare TV Tijdens dit spreekuur werden medische adviezen verstrekt, die verband houden met de Algemene Bijstandswet en de Woonruimtewet. Bovendien kon men er onuitgenodigd binnenlopen voor een advies. Omdat er de laatste tijd in zeer geringe mate van deze voorziening gebruik werd gemaakt, is besloten dit spreekuur op te heffen. Met de Velsenoordse Activiteiten Kommissie (VAK) is hierover contact geweest. dat kleine groeperingen en mensen die individueel hun stem willen verheffen niet „verloren” gaan in de massa of als een berg opzien tegen het ambtelijke apparaat - -1 en waarvan ze te vaak menen „er toch niet tegenop te- in Noord-Holland. Daarvoor was kunnen. „Wij adviseren, vormen waar mo- De Boer namens de Provinciale Raad voor Overleg en Advies naar Velsen-noord gekomen. In o zijn kielzog Peter van Leeuwen en van vergaderkosten”, aldus De Boer. Het Loeki van Balen namens hetzelf- klonk allemaal voldoende vertrouwd om de opbouworgaan en Lex Shell de tongen los te maken, als adviseur verbonden aan de Volkshogeschool in Bergen. (ADVERTENTIES)^ De Keukenhof in Lisse nog niet bezocht? Met Pinksteren staan nog tienduizenden tulpen in volle bloei Een werkelijk uniek kleuren- en geurenspel, waarvan u nog t/m 30 mei a.s. (2e Pinksterdag) kunt genieten. -PVAATS Of f' n A), J/Z;

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 5