VERHUIZING ROND DE JAARWISSELING viert eerste lustrum Kampioensteams Wester hout Zuster Ponsioen Go-In Band Huider voor SieMatic keukens veertig jaar bij congregatie PSP 1-1 10^1 Wedstrijden schoolzwemmen [burgerlijke stand 1 i w de werkgelegenheid NU liezen linkse mensen Vqy voor 66,1 werkelijk pcialistische politiek samen verantwoordelijk voor Asjeblieft niet! DAiROM stem CDA 1 van agt Néér 4 jaar ’n OA/PvdA- regring? 'tot hot oog op e toekomst... Larry Rose Band" in Donkey Shot P s Gevonden verwerpen Bromfietser ernstig gewond Brand door pan met hars VROUWENCAFÉ BLIJFT OPEN TOT ZOMERVAKANTIE Kort Umondnieuws Jongens aangehouden na diefstal ‘ndötieniaar- )I?EES A ..U-AW- D 1 N SD A G 2 4 M F 1 BEVERWIJK-HEEMSKERK 19 7 7 9 I O Werk voor jong en oud, man en vrouw. Dat wil het CDA. Daarom: bestaande werkgelegenheid behouden en nieuwe banen scheppen. Voortzetting van het beleid van de CDA-ministers Boersma en Lubbers. Met voorrang voor het terugdringen van jeugdwerkloosheid. Daarom: beter onderwijs en op de prak- tijk gerichte scholing, afremmen groei overheidsuitgaven, steun aan investe ringen door het bedrijfsleven en inter nationaal de handen ineen slaan. Kies bewust voor een slagvaardig werkgelegenheidsbeleid. HEEMSKERK GEBOREN: Nieuwe ziekenhuis torent al boven de wijk Neksloot uit l (ADVERTENTIE) 77) (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) FsCHlt DAM Over de besteiming van het oude ziekenhuis is overiens op dit moment nog niets bekend. Off deel mag het tot 1985 blijven staan. Op ich is het een tamelijk uniek gegeven, dj er op de duur zo’n geweldige oppervrkte aan grond vrij' komt in het centim van de gemeente, achter het raadhui (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Gezien het enthousias me bij de zwemwedstrijden in het vorige seizoen gaat de schoolsportcommissie op zaterdag 11 juni weer wedstrijden voor de basisscholen organiseren, die om half vier beginnen. Onder invloed. De Beverwijkse poli tie heeft in de nacht van maandag op dinsdag een 37-jarige Heemskerker aange houden, die volgens blaas- en bloedproef onder invloed van sterke drank verkeerde. Diefstallen Uit het CAIJ-kantoortje aan de Beverwijkse Aagtendijk zijn na vernieling van een ruitje twee pakken kof fie gestolen. Uit het kantinegebouwtje bij het Sportfondsenbad zijn snoep- en rook waren ontvreemd. Een onderwijzeres deed bij de Bever wijkse politie aangifte van diefstal van twee wieldoppen van en drie cassetteband jes uit haar aan de Prinsesselaan in Bever wijk geparkeerde auto waarvan een tocht- raampje werd vernield. Later bleek hij op een gestolen fiets te rijden en in het bezit te zijn van een geldkistje, dat in het buurthuis „De Schans” was gestolen. Later in de avond werd in zijn woning een 15-jarig Bever- wijks vriendje gearresteerd, dat bekende de diefstallen samen met de eerder aange houden jongen te hebben gepleegd. Beiden zijn ingesloten. (van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK Maandagmiddag om streeks kwart voor drie brak brand uit in een nieuw huis aan de Rossinistraat. De 26-jarige bewoonster had een pan met hars op het gasstel gezet, die waarschijnlijk is overgekookt. Er onstond een enorme roet- ontwikkeling die de hele beneden ver dieping met een zwarte laag overdekte. De brandweer had het vuur snel onder con trole, zodat de brandschade zeer beperkt bleef. GEBOREN: Sebastiaan W., z.v. B. Munter enM. G. A. Uitgeest; Esmaralda, d.v. W. J. Jurriens en H. G. Amse; Ewoud M., z.v. C. T. A. den Hollander en M. Schoonenberg Kegel; Ma nuela J. M., d.v. H. J. Metselaar en L. J. M. de Jong; Kim M., d.v. H. H. Broekkamp en A. C. M. Boereboom; Brenda, d.v. R. R. B. Heiblom en A. de Boer; Maria D., d.v. A. G. F. van Weel en C. G. Niesten; Edward J., z.v. C. J. Ransijn en H. de Veen; Wessa M., d.v. J. F. van de Kuijlen en M. M. Klitsie; Rick M., z.v. J. T. vein der Waard en T. J. M. Louwers. ONDERTROUWD. M. de Vroome en J. K. de Gier, S. Bosma en J. C. van Dijk, A. J. van den Brink en H. F. A. M. Nijsen, T. M. van der Sluijs en E. M. J. van Rooij. BEVERWIJK. Omstreeks half acht werd maandagavond op de Hoflanderweg een 14-jarige Beverwijkse jongen door de politie aangehouden. Hij stond gesigna leerd. De jongen bleek te zijn weggelopen uit een kindertehuis in Alphen. KENNEMERLAAN1 BIJ DE BRUG IJMUIDEN TEL.O255O-22756 De groep, geformeerd rond de enkele jaren geleden via Londen naar Amster dam getogen Larry Rose bestaat uit Stan Davis (bassist), Loek Schrievers (gitaar en zang) en Theo Wanders (drums). Larry Rose speelde met mensen als John Lee Hooker en Charlie Musclewhite, Stan Davis maakte deel uit van onder meer Pearls Before Swine en begeleidde Richie Havens, Loek Schrievers speelde in Grass terwijl Theo Wanders afkomstig is uit Side Track. BEVERWIJK. Vrijdag 24 juni her denkt zuster Gerardi Ponsioen het feit, dat zij veertig jaar geleden toetrad als lid van de congregatie van de dochters van Maria en Jozef. Zuster Ponsioen maakt deel uit van het team van het Bedrijfsapostolaat. In februari j.l. vierde ze haar koperen jubileum als teamlid in dienst van het Bedrijfsapostolaat. Vrijdag .10 juni is er in de tuinzaal van het Bedrijfsapostolaat aan de Zeestraat van 16.30 uur tot 18.30 uur gelegenheid haar met het jubileum te feli citeren. HEEMSKERK. n de periode van 30 maart tot en met 5 april 1977 werden onderstaande voorerpen als gevonden aan het bureau van olitie te Heemskerk aangegeven: HEEMSKERK. In overleg met de staf van buurtcentrum De Zandkraai is besloten het vrouwencafé tot en met 30 juni door te laten draaien. Dit houdt in, dat men tot die datum iedere donderdag morgen van 9.15 tot 11.30 uur welkom is in de barruimte van het buurthuis aan de Heemskerkse Handelstraat. Hoewel de plannen nog niet helemaal rond zijn, staat wel vast dat het vrouwen café komend seizoen gewoon wordt voort gezet. Ter uitbreiding van het programma wordt gedacht aan de organisatie van een maandelijkse activiteit, die dan in nauwe samenwerking met de bezoekers tot stand zou moeten komen. Voor suggesties hou den de „café-vrouwen” zich in elk geval van harte aanbevolen. (Van een medewerker) BEVERWIJK. De laatste competi- tiezondag is voor de tennisvereniging „Westerhout” zeer succesvol geëindigd. Het eerste mixed team werd, zoals te verwachten was, kampioen in de over gangsklasse B, door een ruime overwin ning op Badhoevedorp 1. De grote verrassing was echter, dat het tweede team, bestaande uit Ellen Henne- man, Letta van der Wiel, Hans Germeraad en Tim Bootsman, kampioen werd in de tweede klasse. HEEMSKERK. In jongerencentrum Donkey Shot treedt vrijdagavond de Amerikaans-Nederlandse „Larry Rose Band” op. Men begint om 21.30 uur. GETROUWD: P. H. M. van der Meij en J. H. M. Appel, H. N. J. Duin en C. P. M. Niesten, L. J. Johansen en K. D. Karel, K. L. Kofferman en M. C. van der Werf, T. van Leeuwen en W. M. Rusman. OVERLEDEN: S. van der Wal, 73 j.; G. van der Wurf, 73 j. geh. gew. met P. J. J. Hoogmoed; A. M. C. van Zijl, 69 j., geh. gew. met A. Scherer; J. A. Kok, 76 j., geh. gew. met S. Zwaan. Van personeelserloop is geen sprake. Men houdt het e nog steeds op, dat het nieuwe ziekenhu: einde van dit jaar of begin volgend jas in gebruik kan worden genomen. Zoals bkend wordt het aantal bedden niet grote dan waarover men nu beschikt, maar ren zal in het nieuwe ziekenhuis wel oiler veel betere omstan digheden kunnenwerken dan nu in het oude St. Jozef, gittendeels bestaande uit nood-barakken di eigenlijk al veel eerder vervangen haddei moeten worden. Hond, skippy-bal, nnisracket, fototoe stel, etui met kam i vijltje, kijker van landmeter, knöpennters, bedrijfsregle- ment railvervoer, ril, rabiëspenning, bankbiljet, kindersclentje, handschoen, trainingsjack met brtk, das, kindersokje, horloge, portemonie, armband met naamplaatje, sleutelftas. Bovenstaande voorerpen zijn aan het bureau van politie teevragen en wel van maandag tot en metrijdag van 9.00 uur tot 17.00 uur. Per programma-onderdeel schools lag, vrije slag en estafette mogen twee deelnemers worden ingeschreven en iede re deelnemer mag maar één keer de be treffende afstand zwemmen. Wel mag hij of zij weer aan de estafette deelnemen. Winnaar is de school die over alle afstan den, inclusief de estafette, het minst aantal seconden scoort. De deelnemertjes wor den per klas ingedeeld. De scholen kunnen hun leerlingen laten inschrijven bij de heef M. Lablans, Luxemburglaan 92 in Heemskerk of bij de Jan Ligthartschool aan de Belgiëlaan 2 in Beverwijk. (Van eei onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Het nieuwe zieken huis in Heenskerk ziet er van enige af stand af al hei compleet uit. Het eigenlij ke bouwweh is nagenoeg voltooid en men is nu neer aan de afwerking en de inrichting beig. Als een kolos steekt het ziekenhuis btven de nieuwe wijk Nek sloot uit, gezen vanaf de Maerelaan. Ste- debouwkundg vormt het een afsluiting van die wijt passend in de keten van hoge gebouven die het centrum van Heemskerk as het ware omsluiten: de Flats aan Jai Ligthartstraat, Maerelaan en Debora Batelaan. Op deze fot, gemaakt vanuit de eerste flat aan de Merelaan, is duidelijk te zien, hoe ook het niuwe ziekenhuis het silhouet en de contourn van Heemskerk door z’n hoogte gaat bpalen. Op de achtergrond het Marquett^os, van waaruit men straks ook nauwelijk meer om het hoge zieken huis heen ka; kijken, hetgeen door de stedelijke allue wel ietwat de illussie van buiten zijn in d vrije natuur zal verstoren. De inrichtin van de inventaris leveren voor het ziekehuis geen problemen meer op. Dat is naveel besprekingen en in spraak aDemskl al geregeld. In de juni maand begint men al te praten over de organisatie varde verhuizing en de orga nisatie van hel verwerken in het nieuwe ziekenhuis, writ ook die besprekingen zijn allemaal kurig in een schema vastge legd. Het tweede behaalde een overwinning op Diemen 1. Opvallend was het uitsteken de spel van Letta van der Wiel tegen de als zeer sterk te boek staande Angela Saloné. Het derde team, bestaande uit Michael Zeylmans, Marjo Smit en Griselda en Mar- jo Smit en Griselda en Martin Visser, kon ’s middags eveneens bloemen in ontvangst nemen van voorzitter P. H. Janssen. Alleen het eerste herenteam stelde teleur. Dit team moest een overwinning boeken op het Rotterdamse Hilegersberg om aan de gradatie te ontsnappen. Maar het werd een 4-2 nederlaag, zodat degradatie van de Westerhout-heren onvermijdelijk is ge- j worden. Brenda Diana Destombes, Wilhelmina Margaretha Welp, Geerts Cats, Sebastiaan Smit, Ramona Janina Culum, Marcus de Haas, Arjan Verbree, Stephan Blom. Es ther Jubbega. ONDERTROUWD: Jacob Noteboom en Alida G. Veltkamp, Gerrit J. Hietland en Jantje van Pijkeren, Johannes Groenheide en Maria van Dui venvoorde, Cornells Molenaar en Elisa beth Wiltens, Johannes Lammers en Jea nette Zwart, Gerrit Schoehuijs en Johanna Slotenmaker, Adrianus Duiker en Annie Nelis. GEHUWD: Arie Glim en Ascension Santamaria Diez, Petrus Zonneveld en Johanna Raap horst, Johannes van der Hulst en Johanna Beentjes, Albert Nijssen en Yvonne Veld- meijer, Jan Willem Soleer en Willy Battem, Jan Korringa en Alphonsa Zuidervaart, Petrus Kuil en Gijsbertha Koper, Frans Labudzik en Maria de Ruiter, Bruno Mari ni en Anthonia van der Linden, Petrus Duin en Catharina van den Bos, Petrus Koebolt en Gerda Acda. OVERLEDEN: Maria de Raadt, geb. Tervoort, 55 jaar; Petrus Veldhuis, 88 jaar. Voor direction personeel betekent dit alles al geruim tijd een extra belasting, want het werk het oude ziekenhuis moet gewoon doorgaa en alle besognes van het nieuwe ziekenhis komen daar nog eens extra bij. In zo’nntuatie kunnen er gemak kelijk allerlei intaties en spanningen ont staan en deze peiode is in dit opzicht wel een toetssteen. Je leiding van het zieken huis meldt desgëraagd, dat de sfeer in het oude ziekenhuisaog uitstekend is en dat alle moeilijkhedci door de extra belasting op een bewondeenswaardige wijze wor den opgevangenBergen werk worden er verzet in de stemming van straks wordt het allemaal göd en nu moeten we ge woon even dooi een moeilijke periode heen (ADVRTENTIE) (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Een 23-jarige Heems kerker sloeg maandagmorgen even na half negen op de Gerrit van Assendelftstraat over de kop met zijn bromfiets. Hij is met een zware hersenschudding, een gebroken neusbeen en een verwonding aan zijn wang in het St. Jozefziekenhuis opgeno men. Niet ondenkbaar wordt geacht, dat de klompschoenen die de man aan had een rol hebben gespeeld bij dit eenzijdige ongeluk. lkst0-18uur’ doodopen 60 (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK De Go-In Band viert op zaterdag 11 juni het eerste bestaanslus- trum met een optreden in de grote zaal van „De Jansheeren” met medewerking van Astrid Nijs, het trio André Valkering en het nieuwe zangduo Helma en John, van wie binnenkort het eerste singletje zal ver schijnen. mare Chemische Fabr 'Schiedam’ 010-26.47.56 Beverwijk Trein-Toegang-biljetten bij NS-stations - .- at

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 9