Rentree van Winst Maertens HSV biedt 1.6 miljoen voor Keegan Simpele zege van Nastase Toshack bij Liverpool 3 len J H' J. A „JS TRAINER UDO LATTEK: „ALLEEN IN DE STERKSTE OPSTELLING HEBBEN WE EEN KANS” Produktie Arie Hassink handhaafde zich gemakkelijk als leider im Olympia's Ronde Doorslaggevend 25 SPORT WOENSDAG 2 5 M E I 19 7 7 n Borussia rekent op id Liverpool in het Olympisch Stadion van Rome. 1: Jupp Heynckes: „We moeten nu onze kans pakken' WIELERJEUGD IN OPMARS Kneib; PETER HEERKENS i zwemmen. PARIJS. De als nummer één ge plaatste Roemeen Ilie Nastase heeft dins dag in de eerste ronde van het tennistoer nooi om de open kampioenschappen van Frankrijk in Parijs met betrekkelijk ge mak van de Argentijn Lito Alvarez ge wonnen. De come-back van Heynckes in het elftal van Borussia Mönchen-Gladbach na een blessureperiode van vijf maan den heeft Paisley ertoe gebracht nu ook Toshack als inspirator in Liverpools laatste seizoenwedstrijd te laten terug keren. Paisley gelooft dat Liverpool, dat overigens de laatste vijf wedstrij den geen overwinning meer behaalde, uit de terugkeer van Toshack de kracht kan putten om de morele dreun van Wembley te overwinnen. Paisley heeft echter nog een pro bleem op te lossen voordat vanavond om kwart over acht aan de Europa- Cupfinale wordt begonnen. In Enge land is namelijk nogal wat kritiek op Paisley neergedaald, omdat hij zater dag op Wembley niet Fairclough, maar veteraan Calaghan het veld had inge stuurd voor de tegenvallende David Johnson. David Johnson zal in Rome zeker niet spelen, maar wie zijn vervan ger moet worden, is nog altijd niet duidelijk. Heighway, Fairclough of Ca laghan Voorlopig schijnt Paisléy een mid- denveldbezetting met Keegan, Case, McDermott en Kennedy (hoewel licht geblesseerd) voor ogen te staan om enig tegenwicht aan het sterke Borussia- middenveld te kunnen geven. Steve Heighway zou dan met John Toshack de tweemansvoorhoede bij Liverpool moeten vormen, waardoor Fairclough (voor een gedeelte van de wedstrijd?) toch weer naar de reservebank wordt verwezen. zich presenteert als de sterkste van de laatste vijf jaar in deze ronde. Hassink handhaafde zich moeiteloos in een kopgroep van zeventien die vanuit de start ontstond en waarbij Hassink maar liefst vier knechten rond zich had. Op de tweede plaats in het algemeen klassement kwam - door attent rijden - Frits Schür, net als Hassink 26 en acht jaar amateur. Het tekent het beeld van de amateur-wieler- sport in Nederland duidelijk én schrij nend. Bondscoach Joop Middelink zei in Schijndel dan ook zeer terecht: „Zo iets mag natuurlijk eigenlijk niet voorkomen. HAMBURG. Dr. Peter Krohn, mana ger van Hamburger SV, zal morgen na de finale van de Europa Cup 1 in Rome, op- nieuw onderhandelen met John Smith, president van Liverpool, over de transfer van spitsspeler Kevin Keegan naar de win naar van de Europa Cup voor bekerhou ders. HSV heeft voorts grote interesse voor Ivan Buljan van Hajduk Split. zinking, die wij beleefd hebben is iets waar ook andere landen mee zitten. Kijk naar België en Frankrijk. Daar zijn ook al een hele tijd geen groten naar voren gekomen. Maar gelukkig gaat het er voor ons beter uitzien”. Voor beide transfers is een bedrag van 2,2 miljoen gulden beschikbaar. Krohn hoopt voor rond de 1,6 miljoen gulden internatio nal Keegan aan zijn vereniging te kunnen nam zich eveneens voor om de weg der geleidelijkheid te bewandelen. Van Est: „Het is bewezen dat alle goede amateurs, die zich vaak naar het buitenland lieten uitzenden, een enorme terugslag kregen binden. Voor de overgang van Buljan wil HSV ongeveer 600.000 gulden betalen. Everton heeft de laatste competitiewed strijd van het Engelse eerste divisie-sei bij de profs. Kijk naar Fedor den Hertog. Maar Raas en Knetemann deden het wat dat betreft kalmer en zij rijden goed als beroepscoureur. Daarom zal ik zeker niet alle KNWU-aanbiedingen voor-het buiten land aannemen” Voor Guus Bierings (twintig jaar, gym nasium alfa, dienstplichtig militair) ligt de situatie wat onduidelijker. Bierings (die maandag met een ritzege in St. Willebrord zijn kwaliteiten toonde): „In december kom ik uit militaire dienst en dan zal ik moeten kiezen: wielrennen of verder stu deren. Ik weet het op dit moment niet. Het zal een moeilijke beslissing worden”. Lammertink, Bierings en Van Est lever den in de vijfde etappe een klein bewijs van hun mogelijkheden door plaats te ne men in een stevige kopgroep, die maar liefst vijf renners uit Hassinks Amstel- ploeg telde en waarin bovendien vier leden van de équipe van Jan van Erp zaten. Dat laatste was te vóórspellen geweest: de fi nish lag in de woonplaats van de sponsor. Het sprookje werd daar, in Schijndel, voor deze geldschieter waar. Piet van der Kruys, de captain van de ploeg, zegevierde. Hij had daarbij de on verwachte hulp van Hassinks knecht Ton ter Harmsel, die over minder sprintkwali- teiten beschikt dan Van der Kruys, maar hem desondanks op sleeptouw nam toen hij hem had kunnen lossen. Ter Harmsel over zijn combine met Van de Kruys: „Hij kwam kapot te zitten en klaagde over kramp. Het zou geen moeite voor me zijn geweest om van hem weg te fietsen, maar dat vond ik sneu. Tenslotte is dit het dorp van zijn sponsor. Ik dacht: Och, misschien heb ik er later nog eens wat aan...”. Beckenbauer werd door enige honder den mensen uitgeleide gedaan. Met hem vertrokken zijn vrouw Brigitte en zijn ma nager Robert Schwan bach-trainer Lattek zijn hoop heeft gevestigd in de finale om de Europa Cup I, vanavond vanaf kwart over acht tegen FC Met Stielike en Heynckes erbij spelen we weer in de formatie die ons de laatste jaren flink wat successen heeft opgeleverd. Bo vendien: als ik eens achterom kijk, hebben we in wedstrijden waarin heter nadrukke lijk op aankwam, als team nog nooit ge faald. Het is jammer dat we Liverpool nu binnen enkele dagen weer een teleurstel ling zullen moeten bezorgen, maar het zal niet anders zijn De winnende tactiek is bij de Borussen inmiddels ook al uitgestippeld. Berti Vogts zal zich moeten belasten met Liverpool- spelmaker Kevin Keegan en hem op een zelfde manier uit de wedstrijd spelen als hij dat bijvoorbeeld ook met een Oleg Biochin van Dinamo Kiev heeft gedaan. Jupp Heynckes: „Dat is Berti wel toever trouwd. Daarnaast zullen we een flink tempo moeten aanhouden. We mogen Li verpool geen moment op adem laten ko men. We hebben de beelden van de Cup- final op Wembley nog eens goed bekeken en ik kreeg de indruk dat de spelers moe en opgebrand zijn na op diverse fronten het afgelopen jaar strijd te hebben moeten leveren. Haverwege de tweede helft zat Liverpool helemaal vast. Het leek me, dat de twee snel achter elkaar gescoorde doel punten van Manchester United een te gro te mentale klap,voor Liverpool waren”. Belangrijk om de Rome-missie succes vol af te sluiten, is, volgens Jupp Heync kes, ook welke ploeg als eerste het midden veld gaat beheersen. Met Bonhoff, als vaak mee-opkomende voorstopper, Stieli ke, het loopwonder Herbert „Hacki” Wim mer en Horst Wohlers lijkt Borussia MG daarbij iets in het voordeel tegenover het trio Kennedy, Case en McDermott. Of, zoals Berti Vogts opmerkt: „Twee jaar geleden werden we Duits kampioen door tempo en elegance. De elegantie mag dan nu misschien zijn weggevallen, maar er is wel routine en tactiek voor in de plaats gekomen”. PESCARA. Freddy Maertens heeft gisteren de vierde etappe van de Ronde van Italië gewonnen, zoals hij wilde. Het zeer warme weer verhinderde elke uit- looppoging bij voorbaat al, ofschoon en kele jonge coureurs toch wat plaagstoot jes uitdeelden. Maar een serieuze vlucht poging deed zich tijdens de 228 kilometer lange rit van Isernia naar Pescara niet voor. In de massale eindsprint deed Maertens wat er van hem verwacht werd, daarmee zijn koppositie in het algemeen klassement consoliderend. (Van onze speciale verslaggever) ROME. Liverpool-manager Bob Paisley zal vanavond in het Olym pisch Stadion van Rome in het Europa Cup-gigantentoemooi eindelijk weer kunnen beschikken over John Tos hack, de Welsh-international en top scorer van de Liverpudlians, die meer dan twee maanden door een hardnek kige blessure op non-actief heeft ge staan. Paisley: „Mogelijk dat Toshack nog niet gedurende de hele 90 minuten ingezet kan worden, maar wanneer het ook maar enigszins mogelijk is, zullen we van zijn capaciteiten zeker gebruik maken”. Leo van Vliet heeft zijn dreigement om uit boosheid over de houding van zijn ploegmaats niet meer te starten voor de vijfde etappe in Olympia’s Ronde, niet uitgevoerd. Hij toonde in een gesprek over het ontstane conflict al snel spijt over zijn impulsieve reactie, waarna de vrede in de Amstelploeg vrij snel weer getekend was. Hajduk Split heeft dinsdag voor de vijf- de achtereenvolgende maal de Joegoslavi sche beker veroverd. Het versloeg in de finale, die in het Rode Ster-stadion van Belgrado door 50.000 toeschouwers werd bijgewoond, Buducnost na verlenging met 2-0. Luketin en Zungul waren de doelpun tenmakers. De cijfers waren: 7-6 6-3 6-2. Alvarez zei na afloop berustend: „Nastase was een voudig te goed voor mij. Ik heb mijn best gedaan, maar dat was niet genoeg". De voornaamste uitslagen van dinsdag zijn: herenenkelspel, eerste ronde: Kodes (Tsjf—Kuki (Jap) 6-1 6-3 6-1; Solomon (VST)—Feaver (GBR) 6-3 6-4 3-6 6-2; CaujoUe (Fra)-—Pinto Bravo (Chi) 6-1 4-6 6-1 6-4; Taroczy (Hon)Spear (Jsl) 6-2 6-4 6-4; Nastase (Roe)— Alvarez (Arg) 7-6 6-3 6-2 Jupp Heynckes: „Het was de beste wed strijd die Borussia in maanden gespeeld had. Het was voor ons bovendien de im puls om er de laatste competitieweken nog eens extra hard aan te trekken. In Mün chen hebben we voorlopig de kroon op het werk gezet. De edelstenen in deze kroon moeten vanavond in Rome worden aange bracht. Bij ieder van ons leeft het besef dat we, wanneer, we Europees voetbalkampi oen willen worden, die kans nu moeten pakken”. zoen gewonnen. Het versloeg Newcastle United met 2-0. In de naar het eindpunt rollend* zesen twintigste Ronde van Olympia hebben de talenten voor de toekomst zich aange diend. Voorop de 19-jarige oostelijke wielerreus (82 kilogram) Jos Lammertink (pas anderhalve maand amateur), in zijn kielzog onder andere Guus Bierings, Bart van Est, Jan Jonkers en Martin Havik. Ze vormen de kern van de nieuwe lichting, die (Van onze sportredactie) SCNIJNDEL. Olympia’s wielerron de, is elk seizoen een aardige graadmeter voor de stand van zaken in de Nederland se amateurwielrennerij. Het beeld dat die peiling de laatste jaren te zien gaf, was weinig bemoedigend. De armoede teken de zich onder andere af bij het samenstel len van de KNWU-ploegen voor buiten landse wedstrijden. Bondscoach Joop Middelink raakte daar, in verhouding tot vroeger, aardig mee aan de sukkel. Maar: de tijden gaan beter, dat is duidelijk. Uitslag vierde etappe 1. Maertens (Bel) 228 kilometer in 6 uur 46 minuten 24 seconden (gem 33,678 km per uur), 2. Van Linden (Bel) z.t, 3 Borgognoni (Ita) z.t., 4 Gualazzini (Ita) z.t., 5. Recchini (Ita) z.t Lattek heeft zich met zijn ploeg zaterdagavond onmiddellijk na de wed strijd tegen FC Bayern in een trainings kamp in het nabij München gelegen Unter- hachung teruggetrokken en liet dinsdag middag bij aankomst in Rome weten: „Zo wel Heynckes als Stielike ondervindt vrij wel geen last meer van de blessures die het tweetal enige tijd buiten het elftal hebben gehouden. We zullen ze tegen Liverpool hard nodig hebben. Dat de Engelsen door het verlies van de cup-final aangeslagen zouden zijn, daarin geloof ik niet zo erg. Liverpool is op dit moment een van de sterkste clubteams ter wereld. En dat bete kent voor mij dat je in je sterkste opstel ling moet aantreden om kans op succes te hebben”. De laatste confrontatie in een Europees bekertoernooi tussen de beide ploegen da teert van vier jar geleden, toen de Engel sen de UEFA-Cup op de Borussen veroverden door een 3-2 totaalzege in bei de finaleduels. „Drie doelpunten vlogen ons toen in Liverpool om de oren”, herin nert Jupp Heynckes zich nü nog altijd pijnlijk. „En toch hadden we toen met Netzer en de Deen Jensen belist geen slecht elftal. Toch werden we in Liverpool totaal uit de wedstrijd gespeeld. Keegan drukte toen al zijn stempel op het elftal van de Engelsen en scoorde twee van de drie doelpunten. De derde werd door John Toshack geproduceerd. Een geweldige En juist dat laatste zou op het midden veld wel eens van doorslaggevende bete kenis kunnen zijn, zodat de Gladbacher penningmeester eind deze week, na de 15.000 mark voor het behalen van het landskampioenschap, nog eens 15.000 mark voor elke speler uit de clubkas moet halen als premie voor het behalen van de Europa-Cup I. voetballer, die Toshack, die toen op een klasseman als Netzer speelde, maar toch vrijwel geen problemen met hem had”. Een jaar later zouden de Borussen even wel de UEFA-Cup toch pakken door FC Twente in het eigen Diekmanstadion op een onthutsende manier te vernederen. Jupp Heynckes: „Afgezien van die over winning op FC Twente hebben we in de EC-toernooien tot nu toe nog maar bitter weinig geluk gehad. Vorig jaar bijvoor beeld werden we ten onrechte door Real Madrid uit de Europa-Cup gespeeld. We hebben nog wel geprotesteerd tegen die twee door de Nederlandse scheidsrechter Van der Kroft afgekeurde doelpunten, maar dat heeft allemaal niets uitgehaald, waardoor we voortijdig werden uitgescha keld”. Bijna hadden de Borussen dit jaar op nieuw de finale gemist. Nadat AC Torino en FC Brugge in de voorgaande ronden een aanval hadden gedaan op het zelfver trouwen van de Bladbacher formatie, leek de halve-finalewedstrijd tegen de Russi sche kampioen Dinamo Kiev in een elimi natie voor de Westduitsers te eindigen, toen Heynckes zich geblesseerd moets af melden en ook Stielike voortijdig met een blessure het veld moest verlaten. Pas acht minuten voor tijd zou libero Jürgen Witt- kamp met een fortuinlijke kopstoot Borus sia MG alsnog naar de finale in Rome loodsen. De Westduitse voetbalster Fransz Bec kenbauer, is dinsdag naar New York ge vlogen om zich aan te sluiten bij zijn nieuwe club, de New York Cosmos. Zon dag komt Cosmos, Fransz incluis, in Flori da uit tegen de Tampa Bay Rowdies. Uit de groep van ongeveer tien sterke jongeren, drongen zich tijdens deze ronde vooral Van Est, Lammertink en Bierings op de voorgrond. Daarbij verwierf Jos Lammertink de meeste bewondering. Hij geldt als de grootste belofte en dankt dat aan het moeiteloze waarmee hij grote inspanningen levert, onder andere op heu velachtig terrein. Heynckes -S tielike (Van onze speciale verslaggever) ROME Jupp Heynckes, de inmiddels 32-jarige topscorer, en de vermoedelijk eind dit seizoen naar Real Madrid vertrekken de Ulli Stielike zijn de spelers op wie Borussia Mönchenglad- I gel sportpuntiq J ho Het al eerder uitgestelde gevecht om het Euro pese kampioenschap middengewicht boksen tus sen de Britse titelhouder Alan Minter en de Nederlandse uitdager Rudie Koopmans dat op 8 juni in het Rotterdamse sportpaleis Ahoy zou worden gehouden gaat niet door. Koopmans heeft zich in Berlijn, waar hij zich voorbereidt, onder doktersbehandeling moet stellen in ver band met een ernstige bronchitis. Gisteren heb ben de medici de bokser voorlopig veertien da gen volledige rust voorgeschreven De wereldkampioenschappen Ajax heeft in Bremen met 1-1 gelijkgespeeld tegen Werder Bremen. Voor de Amsterdammers scoorde Lerby. De in de Europa-Cupwedstrijden op merkelijk produktieve libero Jürgen Wittkamp, de man die met zijn kopbal Borussia tegen Dinamo Kiev op winst zette, is zo mogelijk nog optimistischer dan Heynckes. De indertijd bij het Schal- ke-omkoopschandaal betrokken Witt kamp: „Ik heb de Engelsen de laatste twee jaar verschillende malen aan het werk gezien en ik moet zeggen, dat Liver pool over een uitstekend elftal beschikt”. In elk geval mag worden verwacht dat na dit cadeau het stevig in elkaar zittende team van Van Erp Ter Harmsels ploegge noot Hassink eerder zal steunen dan te genwerken in de campagne om de oranje- trui tot in Amsterdam te houden. Ter Harmsel: „Precies. Ik denk dat we van die mannen weinig last meer zullen hebben...”. Algemeen klassement: 1. Maertens (Bel) 20 uur 41 minuten 53 seconden, 2. Moser (Ita) op 3 sec., 3. Knudsen (Noo) op 20 sec., 4. De Muynck (Bel) op 21 sec., 5. Baronchelli (Ita) op 25 sec., 6. Cüna (Spa) op 30 sec., 7. Pollentier (Bel) op 31 sec., 8. Panizza (Ita) op 31 sec:, 9. Gimondi (Ita) op 33 sec., 10 Fernandez Ovies (Spa) op 33 sec Uitslag vijfde etappe (een rit over 158 kilome ter van St. Willebrord naar Schijndel): 1. Piet van der Kruys (Erp) de 158 km in 3 uur, 49 minuten en 59 seconden (met tijd vergoeding 3.49,44), 2. Ton ter Harmsel (Ams) z.t. (3.49,49), 3. Leo van Vliet (Ams) 3.50,26 (3.50,21), 4. Barend Huveneers (Oly) z.t., 5. Ad Prinsen (Sok) z.t., 6. Frits Schür (Elm) z.t., 7. Jos Lammertink (Ams) z.t., 8. Jan Spijker (Ams) z.t., 9. Bart van Est (Erp) z.t.. 10 Henk Mutsaerts (Erp) z.t. Algemeen klassement: 1. Arie Hassink (Ams) 19 uur 4 minuten 7 seconden, 2. Frits Schür (Elm) op 3 min 39 sec., 3. Ad Prinsen (Sok) op 4.09, 4. Leo van Vliet (Ams) op 4.18, 5. Jos Lammertink (Ams) op 4.31, 6. Piet van Leeuwen (Erp) op 5.11, 7. Jan Spijker (Ams) op 7.15, 8. Guus Bierings (Mil) op 8.09, 9. Anton van der Steen (Mil) op 8.32, 10. Bart van Est (Erp) op 8.47 Ronde. Jos Lammertink (die zijn HAVO- studie opgaf voor het wielrennen en halve dagen als magazijnbediende werkt) wordt door ploegleider Herman Krott angstvallig beschermd. Krott: „Nu nog één klassieker en dan verder wat licht werk dit seizoen”. De ambitieuze Lammertink is het met die beteugeling helemaal eèns en bedankte zelfs al voor een plaats in de selectiegroep voor het wereldkampioenschap in Vene zuela. „Ik ga ook weinig criteriums rij den”, aldus Lammertink, die zich daarmee in volledige rust wil voorbereiden op zijn volgende amateur-seizoen. Bart van Est (twintig jaar/heel verre familie van de beroemde Wimme, van be roep timmerman met HAVO-opleiding en Hij was de sterkste junior in het afgelo- werkend aan een diploma sportmassage) pen seizoen en reed zich nu - amateur geworden op 1 april toen hij de regelemen- tair vereiste leeftijd van negentien bereik te - regelrecht naar de top: vijfde in het algemeen klassement van deze Olympia schoonspringen en waterpolo zullen in 1978 van 20 tot en met 29 augustus in West-Berlijn worden gehouden. Feyenoord heeft gisteravond in Rotterdam een wedstrijd voor de eerste klasse a van de I. honkbalcompetitie tegen Amstfl Tigers met 2-8 verloren j Iran is van gedachten veranderd en is niet meer van plan zijn kandidatuur te stellen voor de organisatie van de Olympische Spelen van 1984. De Westduitse wereldkampioen motorracen in de zijspanklasse, Josef Hühber, is zwaar ge wond geraakt bij een ongeluk met zijn pnve- motor bij München. De 41-jarige Hühber, die de laatste twee jaar wereldkampioen werd met zijn partner Rolf Steinhausen, liep ernstige verwon dingen op aan het hoofd. De bekende Italiaanse voetballer Tarcisio Burgnich heeft besloten de wedstrijdsport eraan te geven Hij is 38 jaar Dat het pelotonnetje’ jongeren nog in volle ontwikkeling is en heel wat heeft te bewijzen voor de definitieve doorbraak een feit is, bleek in de vijfde etappe. Aan het eind daarvan glorieerden de veteranen die daarmee demonstreerden hoe de situa tie op dit moment nog is. Winnaar in Schijndel namelijk werd Piet van der Kruys, negenentwintig jaar oud. Hij ver sloeg in de sprint Ton ter Harmsel, zijn vluchtmakker van de laatste vijftien kilo meter. Leider in het algemeen klassement bleef Arie Hassink, zesentwintig jaar en bezig aan zijn achtste amateurseizoen. Het Zwitserse voetbalelftal heeft in Basel met 1-0 gewonnen van Europees kampioen Tsjecho- Slowakije. De Tonnie van Leeuwen-trofee (een onder scheiding voor de minst gepasseerde doelman in het betaalde voetbal) is toegevallen aan Vitesse- doelman Dick Beukhof. Bij. de Europese kampioenschappen karate in Parijs heeft Nederland drie medailles gewonnen De Amsterdammer Ludwig Kotzebue behaalde de titel alle categorieën, Otti Roethof behaalde zilver bij de zwaargewichten en Walraven legde beslag op het brons bij de lichtgewichten „Het kan ervan af”, aldus Borussia-voor- zitter Helmut Beyer. „We hebben uitgere kend dat het landskampioenschap en de Europa-Cup ons volgend seizoen 2,5 mil joen gaat opbrengen. Net als dit jaar zullen we van dat bedrag een half miljoen aan premies reserveren Bij Borussia zijn er minder proble men. Zeer waarschijnlijk zal de West duitse kampioen in Rome aantreden in dezelfde formatie als zaterdag in de laatste Bundesligawedstrijd van dit sei zoen tegen Bayern München. Wat in houdt dat Heynckes in de basisopstel ling zal staan. Hoewel in Rome aan de vooravond van de E.uropa-Cupfinale nauwelijks enige voetbalonrust valt waar te ne men, vreest men vanavond in en rond het Olympisch Stadion toch heel wat moeilijkheden. De faam is de Engelse supporters (17.000 in getal tegen 12.000 Westduitsers) kennelijk vooruitge- snelu, want er zullen uitgebreide veilig heidsmaatregelen worden genomen. Onder’ meer zal een politiemacht van 2000 man ingezet worden om rellen in de kiem W smoren, terwijl zowel in het stadion als in de wijde omgeving geen druppel alcohol verkocht mag worden. Bovendien heeft de directie van het Olympisch Stadion uit voorzorg al een flinke verzekering afgesloten tegen eventueel vandalisme. Ook dat is Euro- pa-Cupvoetbal anno 1977 De vermoedelijke opstellingen: Borussia Mönchen-Gladbach: Vqgts (2); Bonhof (4), Wittkamp (5) en Klink hammer (3); Wohlers (6), Stieleke (10), Wim mer (8) en Kulik (9); Simonsson (7) en Heyn- ekes (11) Liverpool: Clemence; Neale (2), Smith (4), Hughes (5) en Jones (3); Kennedy (6), Keegan (7), Case (8) en McDermott (11); Heighway (9) en Toshack (10). Scheidsrechter is de Fransman Robert Wurtz (36), die vorig jaar al de Europa Cup-2- finale tussen Anderlecht en Westham United arbitreerde We moeten gewoon erkennen dat die posi tie van de ouderen zoals die in deze koers naar voren komt, voor een groot deel een kwestie van gebrek aan beter is”. Dat de jongeren zich nadrukkelijk aan het opwerken zijn, is vanzelfsprekend èen gegeven dat de bondscoach hoop o; een betere toekomst geeft. Middelink: „De in- Piet van der Kruys gaat als winnaar over de finish van de vijfde etappe vóór Ton ter Harmsel.

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 25