in de vishcil Diashow naar van Visconti L\ Vlag ging niet in top Nieuwspoort in Den Haag A Uitslag kleurwedstrijd ■■I haven- Ixrichtën Jeugd van Velsen gast van Zeeweg Ziekenhuis „L‘Innocente” in IJmond filmhuizen Veel praten in Blaffen tegen de maan” van Het Voetlicht r InKT F/ O X - 1 v AN JUBILEUMFESTIVITEITEN vv Velsen Plantkundeclub op excursie Bezoek van Duits koor in Santpoort Huisvrouwen sloten winterseizoen af 4 r r- - I M M- t- i) Je, >r- ie rft :.*h pn' in nt- lal 95 ZÜNNIG1 tl SM HING «O iff VELSEN. De laatste officiële feestdag in het kader van het 50- jarig jubileum van het Zeeweg Ziekenhuis is de dag van.de jeugd geworden. De jeugd van Velsen was te gast op het groene gazon aan de voorzijde van het gebouw. Daar stonden een aantal kramen met verrassingen. Een onverval ste kmderkermis met spelletjes en snoeperijen. Een stralende zon maakte er een zomers feest van dat werd omlijst door de muzikale tonen van een draaiorgel. Hoogte punten: een ballonenoplating en de prijsuitreiking van de kleur wedstrijd waaraan de school gaande jeugd van Velsen zich uit bundig op heeft uitgeleefd. WW VELSEN-IJMUIDEN Hi*' i JO J j w V'-S - v L I i U (j f X- - >g LOES DE FA UWE - -“’Ml Woensdag vertrokken: Esbeek (Marie Helleskov), Rauna; Brandon, Wisbech; Fred Everard. IJmuiden, Swansea Giilsen Salman won een fiets voor zichzelf en mocht er toen ook nog één brengen bij Ton Broek die er voor de gelegenheid zijn racenet voor had onaezet. DRIEHUIS. De voetbalvereniging Velsen belegt dinsdag 7 juni naar jaarver gadering in het clubgebouw te Driehuis. De bijeenkomst begint om acht uur ’s a- vonds. Behalve de gebruikelijke verslagen, de begroting en de vaststelling van de contri butie komt er een bestuursverkiezing aan de orde wegens het aftreden van P de Ruyter, die herkiesbaar is, Th. Braam en P. Snijders. VELSEN. Niets minder dan Viscon ti’s laatste film „L’Innocente” staat deze week op het programma van de drie IJmond-filmhuizen. De film, uitgebracht in het jaar van Visconti’s dood: 1976, werd gemaakt naar het gelijknamige boek dat de tevens Italiaanse schrijver Gabrielle d’Annunzio in 1892 schreef. Vader en zoon, de oude Alkazaar en Wolf Alkazaar, zijn namelijk in dit ver haal behept met een niet te stuiten nei ging tot praten. De vader, een oude violist, doet niets anders dan in breedsprakige termen verklaren hoe prachtig en nobel de hogere sferen van de klassieke muziek zijn. Hij laat zich jubelend uit over zijn dirigent, de oude componisten en zijn heerlijk bestaan als een radertje in een groot orkest. (Van een medewerker) AAN DE DINSDAGMARKT WERD AANGEVOERD: 150 kg. tong; 4. kisten tarbot en griet; 5 kisten kabeljauw; 2 kis ten wijting; 21 kisten schol; 44 kisten schar; 61 kisten diversen. k 'al ik en (e de iel ie et er 6. ut fa in ur ie ?n ?n ir d n n Ie >e in le ie iet Ier la id se ■Mi ?t- of ?ïl >e ?n en zh de ‘ft ri ls ri le le ij le in :h Ic- ie n, n :e ig «- le m- sn ie- n- in >r- ilr ie ij. té Ij le In overleg met de directie van het ziekenhuis heeft het actiecomité dat op de bres staat voor het behoud van het Zeeweg Ziekenhuis gisteren besloten om af te zien van een gebeurtenis die verband houdt met de bedreigde slui ting omstreeks 1985. De bedoeling was dat omstreeks kwart voor vier wethou der H. van der Werff de vlag van het Zeeweg Ziekenhuis zou hijsen. Een vlag die zou blijven wapperen tot het moment dat definitief is besloten over de toekomstige bestemming van het huis. Een en ander zou gepaard gaan met de muzikale omlijsting van een tambourscorps. De gijzelingsacties in het oosten van het land waren voor partijen aanleiding om voorlopig van deze ludieke gebeurtenis af te zien ,3 11 Op dinsdag 31 mei gaat het „aktieko- mitee Het Zeeweg Ziekenhuis moet blijven” de ruim 20.000 handtekenin gen die het verzamelde in Den Haag overhandigen aan staatssecretaris Hendriks. De multiscreen diashow die Wolter Dijksma maakte rond het jubi lerende ziekenhuis en die duizenden bezoekers heeft getrokken gaat mee naar Den Haag. Na de officiële hande lingen op het Binnenhof zal de drie kwartier durende diavertoning wor den geprojecteerd in het perscentrum Nieuwspoort. Voor belangstellenden en bewindslieden in Den Haag eem unieke kans om eens kennis te maken met het Velsense ziekenhuis, over de geadviseerde sluiting waarvan al veel te doen is geweest. Als er te zijnertijd over het Zeeweg Ziekenhuis zal wor den gedebatteerd kan Den Haag „er over meepraten”, want het kan zeggen kennis te hebben gemaakt met het om streden ziekenhuis zonder daarvoor één stap op Velsens grondgebied te hebben gezet. Met een knipoog naar Mohammed: „Als Den Haag niet naar het Zeeweg Ziekenhuis komt. „L’Innoncente" wordt op woensdag- en donderdagavond vertoond in Filmhuis Velsen aan de Kanaalstraat (aanvang 20.30 uur), op vrijdagavond in filmhuis De Zandkraaij aan de Handelstraat in Heemskerk en op zondag in het Alpha Filmhuis aan de Moenstraat in Bever wijk. SANTPOORT. De afdeling Sant poort van de Koninklijke Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde houdt dins dag 14 juni haar jaarlijkse zomerexcursie. Fuchsia’s en allerlei bladplanten worden in de ochtenduren bekeken bij de kwekerij van M. de Groot in Heerde. In de middag uren worden de leden rondgeleid in de tuin van het kasteel Twickel, een der mooiste havezaten van Twente. De rechthoekige siertuin werd aangelegd door Hugo Poort man. De oranjerie wordt behalve voor het kweken van palmen en sinaasappel- -boompjes gebruikt voor het laten overwin teren van fuchsia’s, waarbij exemplaren zijn van bijna honderd jaar. VELSEN. - Een ondanks doorlopende ruzies zeer aan elkaar gehecht stel een vader en een zoon had de centrale rol in het toneelspel „Blaffen tegen de maan" van Dimitri Frenkel Frank, dat dinsdaga vond in de Stadsschouwburg werd opge voerd door IJmuider amateurtoneelvere- niging Het Voetlicht. Voor een driekwart gevulde benedenzaal zetten de spelers in dit spel hun beste beentje voor, waarbij de rollen van de vader en de zoon (ge speeld door respectievelijk Theo Keirs- gieter en Hein Janssen) wel enige bewon dering afdwongen door de enorme woord- vloed die zij de hele avond moesten spuien. Zoon Wolf daarentegen haat alles wat bewondering is, geeft af op mensen die niet eerlijk zijn en op mensen die naar zijn zeggen niet met beide benen op de grond staan Ook hij verklaart elft in soms zeer vermoeiende ruziescenes met zijn vader, voor wie hij zegt geen enkel respect te hebben. Het tweetal blijkt echter onaf scheidelijk, ondanks de dreiging van Wolf om weg te gaan en de dreiging van pa dat dan zijn hart het zal begeven. De komst van een oude vriendin van de vader, de veertigjarige Laura, brengt ver andering in de situatie. Zij komt als huis houdster in huis en Wolf.die niet weet dat de vrouw vroeger mét zijn vader een verhouding heeft gehad wordt verliefd op haar. Voor hem is zij, in haar af werend en ogenschijnlijke harde houding, het toonbeeld van de eerlijke mens zonder franje. Hij bewondert haar, zoals hij later ontdekt, terwijl hij zich-juist altijd tegen bewondering als verschijnsel heeft afge zet. Daarop wordt de tegen de wil van Laura tot stand gekomen verhouding vroeg in de kiem gesmoord: zij vertrekt en Wolf blijft achter. Gedesillusioneerd wel iswaar, maar wel een stuk wijzer. Hij onderkent dat hij veel lijkt op zijn vader, op wie hij eigenlijk altijd neerkeek. Zo was in alle eenvoud het verhaal, waar uiteraard nog enkele andere verwik kelingen doorheen speelden. Niet meer dan zeven spelers (waarbij ook Mary van der Brink als Laura en Jack Gorter, Cor Rossier. Willy Groot en Entre Nous-regis seur De Bakker als gastspeler) moesten het spel dragen. Door de lange tirades die vader en zoon om de beurt tem gehore brachten, was een zekere traagheid in het spel blijkbaar niet te vermijden. Omdat er toch al van weinig actie sprake was en onderlinge dialogen de hoofdmoot vorm den. werd het stuk in z’n geheel niet bepaald flitsend ondanks het hoge tem po van praten door beide hoofdrolspelers Het onder regie van Stien Broekman- Hunsche uitgevoerde stuk kon echter het publiek wel amuseren, zo bleek en dat is wat bij voorstellingen als deze een norm dient te zijn. De glooiende groene grasmat voor het ziekenhuis bood een gastvrije aanblik toen de eerste kinderen, waarvan velen verge zeld van hun moeder, om negen uur op het kermisterrein arriveerden. Een kermisk- nipkaart maakte het mogelijk om gratis deel te nemen aan spelletjes als ringwer- pen, touwtje trekken, ballen gooien, ezeltje prik, pijltjes gooien, sjoelen, vissen en het rad van avontuur. Natuurlijk was er een grabbelton. IJs en limonade waren in gro te voorraden aanwezig De spanning werd even onderbroken voor een balonnenoplaatwedstrijd. Zowel ’s morgens als ’s middags werden ruim 400 kleurige ballonnen losgelaten. Allemaal voorzien van een etiket met de naam van degeen die hem had opgelaten en het ver zoek in 5 talen het kleinood op te sturen naar het Zeeweg Ziekenhuis. De jeugd scholieren van de laagste klassen van de basisscholen was in verband met de ruimte gesplitst in twee groepen Nadat de ochtendploeg om streeks twaalf ifur was vertrokken, kregen Dinsdag aangekomen: Tower Julie. Dor drecht; Pamir, Ipswich; Winnetou, Kemi;' Pirholm, Hommelvik, Zaandam; Maizuru MARU, Newportnews; Eizhenberg. Vent spils; Tor Britannia, Gotenburg; Stirling Sword, Cont Plat, IJmuiden; Arctic Shore, Cont Plat, Velsen; Libation, Greenwich, IJmuiden; John-V, Londen; Friesland, Ma laga; Holsatia, Bremen; Maasborg, Gefle; Fred Everard, Thames, IJmuiden. Prijzen in guldens. Per 1 kg: grote tong 11,51-11,26; grootmiddel tong 12,16-12,00; kleinmiddel tong 13,02-12,60; tong één 14,28-13,72; tong twee 12,15-12,02. Per 40 kg.: tarbot 248-223; griet 292-144; 'kabel jauw vijf 80; wijting drie 82; schol drie 154-128; schol vier 92-88; schar 79-63; bot 29-20; rode poon 82-68. De besommingen waren: VD 20 1 760, IJM 25 ƒ280,; IJM 18 ƒ3.480.- IJM 27 3.480,-; IJM 47 ƒ740.- SANTPOORT. Op uitnodiging van het Christelijk Gemengd Koor „Sant poort” brengt een Duits koor uit Schopf heim tijdens de pinksterdagen een bezoek aan Santpoort. Op zaterdag 28 mei geven beide koren een concert in de Gerefor meerde Kerk aan de Frans Netscherlaan in Santpoort. Het concert begint om acht uur ’s avonds. SANTPOORT. De afdeling Santpoort van de Nederlandse Vereniging van Huis vrouwen heeft het seizoen gisteren beslo ten met een contactochtend in het Wijk centrum aan de Burgemeester Enschedé- laan. Er bestond veel belangstelling voor de uiteenzettingen door enige deskundigen over de juiste verzorging van snijbloemen en kamerplanten. De presidente van de afdeling, mevrouw C. Verkade-Piekema, deelde mee dat het nieuwe seizoen op 13 september zal wor den geopend stoommachine (Jack Kroonenburg). Bianca van de Klooster, IJmuiden en Toni Kannenburg, Velsen-Noord. 10 jaar: Tosca Ronde, IJmuiden een rubberboot (Frans Wolfs) Monique Taat, IJmuiden een olielampje. 11 jaar: Gülsen Salman, IJmuiden en meisjesfiets (Ton Broek, een jongens fiets); Monique Zwarter, IJmuiden een vulpen. 12 jaar: Erna Mol, IJmuiden een foto camera (Adriaan Los); André van Leeuwen, IJmuiden een schooletui (Ton Lucchi). 13 jaar: Michael Schippers, IJmuiden een badmintonset (Rikje van Slooten. De namen van de kinderen die tussen haakjes staan vermeld achter de na-' men van de prijswinnaars zijn de kin deren die in het ziekenhuis verblijven en een gelijkwaardige prijs ontvingen. Bij het toekennen van de prijzen van de kleurwedstrijd heeft de jury voor de leeftijdsgroepen van 6 t/m 12 jaar prij zen toegekend. Zij werden gewonnen door de volgende jongens en meisjes: 6 jaar: Harold Muda, IJmuiden een leren bal (Jantje Overzier) en Sander van Schaik, IJmuiden een legpuzzel (Astrid Verburg). 7 jaar: Martine Achterkamp, IJmui den een autoped (Diana Heems) en Edith Hoef akker, IJmuiden ministek (Patricia van Veen) en Bianca Wolter- beek, Velsen-Noord een puzzel (Fred die Dekker). 8 jaar: Leo Mol, IJmuiden een bouw pakket (John Stoker) en Annemieke Bel, IJmuiden een Barbiepop (Gerda Nijman) en Jean Pierre Jacobs, kleur- stiften (Sander Jongejan). 9 jaar: Jan Assink, IJmuiden een Honderden ballonnen dreven op de vlagen van een oosterbries snel richting Noordzee. De hoofdrol in het vferhaal van deze film speelt de Romeinse aristocraat Tullio. Hij is getrouwd met Giuliana en heeft tevens een verhouding met een begerenswaardi Een scène uit „L'Innocente" van de vo rig jaar overleden Italiaanse regisseur Vis conti. De film wordt deze week vertoond in de drie IJmond Filmhuizen. J De gelukkige winnaars van de kleurwed strijd met hun prijzen op het zonnige gazon. de organisatoren en hun assistenten even tijd om op adem te komen. Om twee uur stonden de middagbezoekertjes al weer te trappelen van ongeduld om zich in het kermisgewoel te storten, waar uiteraard ook een poppenkast niet ontbrak Tegen het eind van de middag was er nog een heel spannend moment. De be kendmaking van de namen van de win naars en winnaressen van de kleurwed strijd die speciaal ter gelegenheid van het jubileum voor de schoolgaande jeugd was georganiseerd. Bijzonder karakter aan de ze wedstrijd was ongetwijfeld dat ieder kind dat een prijs had gewonnen, een gelijkwaardige prijs mocht overhandigen aan een kind dat in het ziekenhuis ver bleef. Een geste die voor ontwapenende tafreeltjes zorgde toen de winnaars en winnaresjes zelf het grote gebouw binnen gingen om die prijzen te overhandigen. Dat ging hier en daar wat schuchter. Do zen met kleurstiften, een voetbal, een rub berboot, poppen, spelletjes en een heuse fiets brachten op de afdeling van de jeug dige patiëntjes toch een tastbare blijheid. Een onverwachte verrassing die hier met een lach en daar met een traantje in ont- vangst werd genomen. Een betere afslui ting van deze jeugddag en van het totale feestpakket rond de jubileumviering had den de organisatoren van al die stukken ontspanning zich niet kunnen wensen. ge weduwe een gravin Teresa. Op aandrang van Teresa laat Tullio zijn vrouw in de steek, naar zijn zeggen voor altijd. Van zijn vrouw vraagt hij hem bij te staan als een zuster, omdat hij zegt er niets aan te kunnen doen dat hij niet zonder zijn Teresa kan leven. Toch keert hij terug en toont zich ver baasd als hij zijn vrouw niet zielig en geknakt terugvindt, hetgeen voortkomt uit het feit dat ook zij een minnaar heeft gekregen Daardoor begint Tullio zijn ei gen vrouw met heel andere ogen te bekij ken en hij besluit zelfs zijn voorgenomen vlucht met Teresa te laten schieten Zo wordt hij verliefd op zijn eigen vrouw en alles lijkt hersteld. Zelfs als Giuliana zwanger blijkt te zijn van haar minnaar en geen abortus wenst, hebben beide het idee dat het kind geen problemen zal geven. Maar dat pakt ander uit. Tullio blijkt geenszins in staat te verdragen dat het zijn kind niet is en vermoordt het. Giuliana erkent dan in haar verdriet dat zij nooit echt van hem heeft gehouden, maar dat zij opnieuw het leven met hem begonnen is om het kind te kunnen behouden, omdat het kind haar enige grote liefde die voor haar minnaar d’Arborio vertegenwoor digt. Tullio gaat terug naar Teresa, maar deze weigert hem nadat hij het hele verhaal heeft verteld. Tullio zegt zich ervoor te schamen dat zijn leven aanleiding heeft gegeven voor „zö’n keukenmeidenroman” eri om te tonen dat hij best wel in staat is een beslissing te nemen, schiet hij zichzelf door het fraaie hoofd Dinsdag vertrokken: Valmiera, Vent spils; Pluto, Dundee; Lachs, Aarhus, Rijn borg, Dèlfzijl, Beverwijk; Team Hilwi, Li verpool; Wilma,???, Beverwijk; Parkesga te, Kingslynn, IJmuiden; Bamse, Antwer pen, Velsen; Pamir, Great Yarmouth; Os- tetor, Bremen; Jacob Kunder, Bremer; Prinsenborg, Delfzijl; ASD Plainsman, Fe- lixtowe; Achilles, Hamburg; Seranell, Rot terdam; Titan Service, IJmuiden, Cont Plat; Corvus, Ipswich; Tor Britannia, Cont Plat; Capetan, Ipswich, IJmuiden; Styrso, Antwerpen; AzoIla, Delfzijl; Fransica Schulte, Rotterdam, IJmuiden; Penerf, IJ muiden, CLEVELAND. Woensdag aangekomen: Heilbron, Ant werpen; Steward Enterprise, Newport; Pyatidesiatiletii Sovetskoy Gruzii, Ven tspils; Clione. Lwestoft, IJmuiden >n n- ij- ■«oaoftR»

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 5