Uitgeblust Borussia faalde nadrukkelijk tegen Liverpool KEVIN KEEGAN afgetroefd HSV WIL KEEGAN Borussia viert feest Perfecte ordedienst Lambrichts: Optimisme over WK Vogts voor eerste keer Geels geen Europees topscorer 4 k k k k k k k k k k k k k k k k k k Tijdelijk gratis Polaroid geschenken (waarde ca. 30,-) „DIT IS HET MOOISTE AFSCHEIDSCADEAU” „De coalitie is duidelijk” If Superieur k k k k hWiï k k k k k Grillig Jr Jr k DONDERDAG 2 6 SPORT M E I 19 7 7 1 en: t er I.V. Al vanaf 86,- bestaat nu dertig jaar. Dit viert Polaroid met een aantal prachtige geschenken (tw.v. ca. 30,-!) voor elke koper van een Polaroid direkt-klaar camera. Profiteer van deze tijdelijke jubileum-aktie. Uw fotohandelaar weet er alles van. k DIREKT-KLAAR FOTOGRAFIE k Polaroid foto’s zijn direkt klaar. Even nadat u de opname hebt gemaakt, houdt u het resultaat al in uw hand: een perfekte zwart-wit of kleurenfoto! Dit unieke Polaroid direkt-klaar fotografiesysteem IR (Van onze speciale verslaggever) (Van onze speciale verslaggever) (Van onze speciale verslaggever) (Van onze speciale verslaggever) De combine beheerst ook Olympia’s ronde lt PETER HEERKENS X Maertens geklopt Polaroid is een gedeponeerd handelsmerk van Poiaroio Corporation, Camorioge, Mass. 1 „We hebben gefaald”, moest Vogts later toegeven. „En toch blijf ik erbij dat dit Liverpool te pakken is geweest. Alleen moet het dan bij ons wel een stuk beter kloppen. De betere spelers stonden dit keer bij de Engelsen op het middenveld”. Op het middenveld, waar de strijd inder daad uitgevochten moest worden, was Li verpool superieur. De Westduitsers had den de handen meer dan vol aan het viertal dat Bob Paisley op het middenveld had geposteerd. Herhaaldeijk boekten Kennedy, Case, McDermott en de toch boven Fairclough verkozen veteraan Cal laghan daar belangrijke terreinwinst; in het eerste kwartier alleen al resulterend in vier corners en een schot van Kennedy, dat door Kneib maar net tot hoekschop ver werkt kon worden. Lambrichts: „Ik ben gisteravond in mijn hotel telefonisch benaderd om iets te ondernemen tegen Van Erp en Amstel. Niet voor geld, maar om prijzen. Het voorstel was om samen te spannen voor' de resterende ereplaatsen, maar ik heb laten weten dat ik daar niet aan mee doe. Het moet een eerlijke en bovenal indivi duele wedstrijd blijven”. de counter te spelen. Maar als je zoveel balverlies lijdt en zoveel verkeerde pas ses geeft, dan kun je dat natuurlijk wel vergeten”. In elk geval werden deze twee ploegen andermaal en ongetwijfeld tot ergernis van de concurrenten de grote winnaars van een actief dagje in deze ronde. De ploeg Van Erp haalde een flinke slag bin nen met een tweede opeenvolgende rit- overwinning, nu van Bart van Est die daarmee het beloftevolle in zijn optreden van deze week effectueerde. Van Est zat in een kopgroep van vier die zich 30 kilome ter voor het einde vormde toen hij samen met Lammertink uit het peloton ontsnapte en aansloot bij de vluchters Vixseboxse en Schipper. De andere helft van de grote buit ging naar Amstel: Hassink bleef zonder proble men leider, Leo van Vliet heroverde de groene trui op Ad Prinsen en de jonge Jos Lammertink schoof twee plaatsen op in het algemeen klassement waarin hij thans Jos Lammertink behoorde. Van Erp’s ploegleider Jan Gisbers: „Natuurlijk ging Van Est er tegen aan. Maar heus niet om Amstel te steunen. Puur eigen belang. Het toeval wil dat onze belangen parallel lo pen. In die zin hebben we wel eens wat aan elkaar maar het is belachelijk om dat een grote combine te noemen”. die tot taak kreeg de offensieve Kennedy af te stoppen) kon Borussia totaal geen vuist meer maken. En hoewel Liverpool beslist ook geen Europa Cup-finalewaar- dige wedstrijd speelde konden de Engel sen vrij simpel de dreigende acties doorlo pend blijven opzetten tegen de nerveuse Duitsers. „Dat betekende”, legde Lattek uit, „dat we na dat doelpunt meer risico moesten nemen en meer druk moesten uitoefenen, daarbij accepterend dat Liverpool op 2-0 zou komen. Een 1-0 achterstand verdedi gen heeft geen zin. Dan ben je ook verlo ren”. Vooral de veteranen Smith en aan voerder Emlyn Hughes, het tweetal dat zaterdag bij deMachester United-doelpun- ten op Wembley ook niet vrijuit ging, kre gen meer druk te verwerken. En opnieuw zou Hughes in de 51e minuut in de fout ROME Niet alleen FC Liverpool, maar ook Borussia Mönchengladbach dreigt de komende weken enkele spelers kwijt te raken. Zoals bekend is Kevin Keegan, de captain van het Engelse elftal, een aanbieding gedaan door de Europa Cup II- kampioen Hamburger SV, terwijl Tomy Smith, de maker van het beslissende derde doelpunt in Rome, te kennen heeft gegeven zijn carrière te willen beëin digen. Bij Borussia MG vertrekt althans wanneer de Duitse voetbalbond hem volgende week toestemming zal geven Uli Stielike naar Real Madrid, terwijl doelman Wolfgang Kneib voor 300.000 mark naar Hertha BSG kan. Herbert Wimmer, zal begin volgende week het bestuur van Borussia laten weten of hij zijn carrière beëindigt of toch nog een jaar zal bijtekenen. De andere sterren bij Borussia MG, Berti Vogts, Rainer Bonhof, Alan Simonsson en Juergen Wittkamp, staan allen nog tot 1979 bij de Gladbacher club onder contract. Dr. Franchi zei tijdens een persconfe rentie dat de Argentijnse organsatoren bij hun voorbereidingen op schema zijn en dat er afdoende veiligheids maatregelen zijn genomen om een nor maal verloop van het eindtoernooi te De Borussen gingen immers na de wed strijd tegen de FG Bayern in de omge ving van München in een trainings kamp, vrijwel onbereikbaar boor de buitenwereld. En dat betekent dat er waaroorgen. „Er is momenteel geen enkele reden om aan te nemen dat het toernooi van Argentinië niet volgens plan zal doorgaan”, aldus Dr. Franchi. BOEKAREST.(SID) Ruud Geels zal geen Europees topscorer over het seizoen 1976-’77 worden. Stond hij samen met de Westduitser Dieter Müller bovenaan met 34 doelpunten, de Roemeen Georgescu (Di namo Boekarest) haalde het duo woens dag in door drie doelpunten te scoren. Hij heeft bo’ endien nog drie wedstrijden voor de boeg. gaan, waardoor de Deen Simonsson plot seling een vrij schootsveld kreeg: 1-1. Ruim tien minuten later (64e minuut) was het echter toch weer 2-1 voor Liverpool, toen Tommy Smith uit een corner een flitsende kopbal achter Kneib deponeerde. Hughes: „Smith en ik hadden inderdaad nogal wat kritiek gekregen. Daarom was het voor mij het mooiste moment uit de wedstrijd toen Tommy dat beslissende doelpunt maakte. Althans voor mij was het de beslissing in de wedstrijd, omdat we daarna de wedstrijd verder zonder al te veel problemen konden controleren”. Afgezien dan van dat moment tien minu ten voor tijd, toen Simonsson - de enige aanvaller bij de Borussen die voor wat gevaar kon zorgen - een door een Ray Clemence losgelaten bal niet niet meer kon bereiken om de wedstrijd alsnog een andere wending te geven. Ook Wilfried Hannes - die in de kwartfinalewedstrijd tegen FC Brugge de beslissing had gefor ceerd door het enige doelpunt te scoren - kon dat als vervanger voor Wohlers ook niet, omdat onmiddellijk na zijn entree de door Vogts op Keegan veroorzaakte straf schop door Neals ingeschoten werd en daardoor de zege van de Liverpolians wat extra-glans bezorgde in een wedstrijd waarin Borussia nadrukkelijk faalde en Liverpool daarvan kon profiteren zonder zelf een boeiende finale te hoeven spelen. altijd nog zoiets als het landskampioen schap gevierd moet worden. Vanmid dag om 2 uur is er een triomfantelijke tocht door de stad, gevolgd door een ontvangst van de spelers op het ge meentehuis van Mönchengladbach. Tij dens deze ontvangst zal officieel het cadeau van Mönchengladbach en verre omgeving worden aangeboden: een be drag van 7 miljoen gulden ter renoveri- ng van het Bockelbergstadion. Hoewel de Europa-cupfinale als kijkspel zeker niet de volle 90 minuten kon boeien, verdiende de Engelsen het om na Man chester Upited als tweede Engelse club tot Europa-Cup-I-kampioen gekroond te wor den. Doordat de Duitsers de bal steeds laag hielden, bevreesd als zij waren voor het uitstekende kopspel van de Engelse kampioen, moest Liverpool zijn heil in andere offensieve daden zoeken. Vooral via de flanken, waar Klinkhammer totaal geen vat had op Heighway, sloegen de Engelsen herhaaldelijk toe. Vogts had wel iswaar met Kevin Keegan iets minder moeite, maar het was toch opmerkelijk, hoeveel de captain van het Westduitse elf tal zijn collega van het internationale En gelse team vrije doorgang moest verlenen. In zijn toespraak stelde Dr. Franchi voor dat de UEFA zich grondig zou moeten gaan bezighouden met proble men zoals die in het gehele Europese voetbal voorkomen, waarbij hij noem de zaken als gewelddadigheid, de ver houding tussen speler en club en het huidige transfersysteem. de eervolle derde plaats bezet. De voor sprong van de kopgroep waarin Lammer tink zat, rijkte net niet ver genoeg (een tekort van 22 seconden) om ook nog num mer twee Frits Schür te verdringen. Ploeg baas Krott: „En dat is ons grote doel. Ik mik op een eerste, tweede en derde plaats (Hassink, Lammertink, Van Vliet red.) in het eindklassement. Waanzinnig mis schien, maar ik heb goede hoop. Vandaag was ons plan om Lammertink in elk geval te lanceren en dat lukte. In de tijdrit op de laatste dag, moet hij Schür definitief kun nen passeren”. Het eerste Liverpool-doelpunt, gescoord door Mo Dermott (rechts) is een feit. Vogts en doelman Kneib kijken de bal angstig na ROME. Borussia Mönchengladbach heeft gisteravond in het nog altijd 20 graden warme Olympisch Stadion van Rome zijn revanche op Liverpool, dat vier jaar geleden de UEFA-cup op de Westduitsers veroverde, niet grekregen. En terecht. Borussia Mönchengladbach heeft de wedstrijd geen moment naar zich toe kunnen trekken. De Westduitse kampioenen, die na het prolongeren van het landskampioenschap dit karwei toch onbevangen tegemoet hadden kunnen treden, waren dodelijk nerveus en konden geen moment de druk van zich af zetten om nu eindelijk via het winnen van de Europa-cup internationale erkenning af te dwingen. Jupp Heynkes, die zaterdag tegen Bayem voor het eerst na vijf maanden weer blesuurevrij kon spelen en door Lattek 90 minuten lang in het elftal van Borussia gehandhaafd werd, zonder ook maar één enkele keer op te vallen: „Voor mij is de nederlaag tegen Liverpool de grootste teleurstelling uit mijn carrière. Ik had er vast op gerekend, nu eindelijk met Borussia Europees kampioen te kunnen worden, na de laatste jaren in dit toernooi zoveel pech te hebben gehad. Ik ben inmiddels 32 jaar, en het winnen van een Europa-cup kan ik nu zo langzamerhand wel voorgoed vergeten.” En toen ook nog Wimmer - Borussia’s munitie-aandrager - halverwege de eerste helft moest worden uitgewisseld voor de uit de basisopstelling gelaten Kristian Ku lik (speelde de laatste weken niet overtui gend en was vervangen door Schaeffer, Bob Paisley: „We moesten vooral in het begin alles of niets spelen. Alleen een snel doelpunt zou de ploeg na Wembley het zelfvertrouwen kunnen teruggeven, nadat ik op het allerlaatste moment John Toshack toch niet kon inzetten. Medisch gezien bleek dat heel haalbare zaak”. Dat doelpunt kwam er inderdaad, in de 28e minuut, nadat Rainer Bonhoff vijf minu ten tevoren een afstandsschot op de paal te pletter zag slaan. Jerry McDermott werd door Wohlers even uit het oog verloren en dat gaf de Engelse middenvelder, die in feite dit jaar zo’n beetje de rol van Keegan heeft overgenomen, net voldoende tijd om de bal via een diagonaal schot achter Wolf gang Kneib te plaatsen. Borussia-trainer Udo Lattek, die met Bayern München eerder één keer de Euro- pa-cup heeft gewonnen, moest later bea men: „Ongelooflijk, zo nerveus we ge speeld hebben. Toch hadden we er reke ning mee gehouden, dat Liverpool zou stormen. Zeker in het begin met zo’n ge weldig publiek achter zich. We moesten dan ook proberen om zoveel mogelijk op (Van onze sportredactie) DIEREN. Een onvermijdelijk woord in de beschouwingen van direct betrokke nen bij een belangrijke wielerkoers: com bine. In Olympia’s Ronde komt het onder andere uit de mond van ploegleider (over de nummer twee van het algemeen klasse ment, Frits Schür) Wiel Lambrichts. Hij heft de vinger beschuldigend naar de equipes Amstel (kopman: Arie Hassink, oranjetruidrager) en Van Erp (eerste in het ploegenklassement). „De coalitie is duidelijk”, zegt Lambrichts die er geen geheim van maakt dit soort praktijken hardgrondig te verfoeien. ROME. Vandaag viert Borussia Mönchengladbach ondanks de ne derlaag tegen Liverpool toch feest. Uitslag zesde etappe: 1. Bart van Est (Erp) de 143 km in 3.20.49 (met tijdvergoeding 3.20.34), 2. Gerrit Vixseboxse (Mil) z.t. (3.20.39), 3. Jos Lam mertink (Ams) z.t. (3.20.44), 4. Geert Schipper (Bat) z.t., 5. Jiri Svoboda (Tsj) 3.21.18, 12. R v. Trigt 3.21.18, 55 W. Koene 3.21.39, 65. B. Lange- veld 3.26.30. Algemeen klassement: 1. Hassink (Ams) 22 uur, 25 minuten, 25 seconden, 2. Schür (Elm) op 3.39, 3. Lammertink (Ams) op 3.57, 4. Ad Prinsen (Sok) op 4.07. 5. Van Vliet (Ams) op 4.18, 6. Van Leeuwen (Erp) op 5.11, 7. Spijker (Ams) op 7.15, 8. Bierings (Mil) op 7.59, 9. Van Est (Erp) op 8.03, 10. Van der Steen (Mil) op 8.32, 45. R. v. Trigt 23.08.13, 59. W. Koene 23.18.02 en 68. B. Langeveld 23.38.10. MONTELUCO (AFP, Reuter) De Italiaan Francesco Moser heeft woensdag de Belgische alleswinnaar Freddu Maertens voorlopig het recht ontzegd de Giro d’Italia op dezelfde wijze te beheersen als de Ronde van Spanje enkele weken terug. Freddy Maertens, de wereldkampioen, werd in de vijfde etappe van de Ronde van Italië, een rit over 215 kilometer van Pescara naar Monteluco, verslagen en van de eerste plaats verdrongen door de vice-wereldkampioen Moser. Beide renners plaatsten zich niet bij de eerste tien, maar het verschil onderling was twintig seconden. En dat nu zijn de verschillen die tellen met slechts twee echte kanshebbers in de strijd. (ADVERTENTIE) POLAROID Vlak voor het einde zelfs leidde Vogts persoonlijk een zich reeds aftekenende nederlaag van de Borussen definitief in, toen hij weer eens de grillige Keegan niet anders dan via een noodgreep tot staan kon brengen. Dat gebeurde echter wel in het strafschopgebied, zodat de uitstekend leidende Franse arbiter Wurtz geen andere beslissing kon nemen dan Liverpool de aan Borussi genadeklap toebrengende strafschop te verordonneren. Keegan: „Ik kan niet zeggen hoe onbeschrijfelijk blij ik voor Liverpool ben. Dit is mijn allerlaatste wedstrijd voor dit elftal geweest, waarin ik altijd met bijzonder veel vreugde heb ge speeld. Ik heb me ervoor leeg geknokt om mee te helpen Liverpool aan dit fantasti sche succes te helpen, waardoor we toch nog een dubbel in de wacht hebben ge sleept. Ik wist dat ik in Vogts een keiharde tegenstander zou treffen, maar ik wilde persé in Rome nog éénmaal alles geven. Niet alleen was ik dat voor mijn eigen toekomst verplicht, maar ook aan het Itali aanse publiek, dat in november vorig jaar tijdens de interland tussen Italië en Enge land nooit de echte Keegan in actie heeft gezien”. ROME De Romeinse ordedienst heeft gisteravond in het Olympisch Stadion perfect gefunctioneerd. De aanwezigheid alleen al van zo’n slordige 2000 politiea genten heeft de supporters van Liverpool, die in de uren voor de wedstrijd vanaf alle monumentale gebouwen in het centrum van Rome hun clubliefde bezongen, bijzonder rustig gehouden. Hier en daar op de tribunes ontstonden er wel wat probleempjes, maar die werden onmiddellijk de kop ingedrukt. ROME Dr. Artenio Franchi, voor zitter van de UEFA, heeft zich woens dag in Rome optimistisch uitgelaten over het eindtoernooi om het wereld kampioenschap voetbal, dat volgend jaar in Argentinië zal plaatsvinden. i miuiviu u wu gxiucpuiiwiiu iraiiucianicirv van ruiaiuiu vuipuiaiiuii, uainunuge, iwa»S., USA. Polaroid Nederland, de Boelelaan 32, Amsterdam 1011, Tel. 020 46 2011. ‘Adviesprijs EE 22 Ofschoon er in de etappe naar Schijndel een duidelijke samenwerking was tussen Ter Harmsei (Amstel) en Van der Kruys (Van Erp), ontkennen hun ploegleiders (respectievelijk Krott en Gisbers) nadruk kelijk elke vorm van samenwerking bin nen de gesloten gelederen van het peloton. Herman Krott: „Onzin. Er is geen sprake van combine. Maar we zijn altijd wel blij wanneer er een renner van Van Erp met iemand van ons in een ontsnapping zit. Die jongens jagen op het ploegenklassement en ze rijden er als gekken voor”. Een verklaring die, de roddel ten spijt, klopt. In de zesde rit werd het waarheids getrouwe ervan bewezen door de sterke nieuwkomer Bart van Est, die als een repeteergeweer tempostoten plaatste in een kopgroep waartoe ook Amstelrenner Kevin Keegan komt hier net te laat om een voorzet van Kennedy af te ronden. Vogts (rechts) kijkt uiterst handig naar zijn gerenomeerde Engelse tegenstander, die de eerste speler was die Vogts in een belangrijke internationale krachtmeting in het persoonlijk duel overtrof. Waar spelers als Cruijff en Blochin eerder nadrukkelijk tegen deze beste speler in de mandekking faalden, slaagde het beweeglijke Britse baasje v.-.

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 33