bontmantel Beter accommodatie IJmuidens DE ROOIJ naven- berichten Hoogovens beloont lumineus idee Slepen van Dunlin-A-platform voor Wijsmuller zware opgave nieuwe strand dringend nodig STERK voor beter schoenwerk IJMUIDEN: Kennemerlaan 95 Lange Nieuwstr. 797 SANTPOORT Hoofdstraat 152 Ontdek hoe lekker een taart kan zijn. banketbakkerij j.p.ha zen berg Lange Nieuwstraat 439 v .3 GPmoccfuo ideale sandalen in onverwoestbaarJuchtenleder- voor klein en groot 1 Met „giganf’manoeuvreren door fjord GEUEZE BIER VVV BEZORGD OVER HUIDIGE SITUATIE flb.' g I 11 Belangen Bundeling Santpoort-Zuid ook op informatie-avond Poging tot diefstal in Santpoort verijdeld Laatste fase van reinigingsactie Morsen van kolen beperkt Café „DE HALVE MAAN” Geen huisvuil op Tweede Pinksterdag I i ywwj J ft 5 DONDERDAG 26 MET VELSEN-IJMUIDEN 19 7 7 1 I In een week Moeilijke opdracht l Zeebad I B 3 IJmuiden. Tfelefmn 02550-1M.79 V (ADVERTENTIE) anrandel bodem kombineeit perfekt (ADVERTENTIE) Laat nu uw (ADVERTENTIE) ine (Van een onzer verslaggevers) (ADVERTENTIE) I Bij het Velsense politiekorps hebben t De ^ijn trot^op caïze Citroentaart. Even een telefoontje en uw man tel wordt gratis door ons gehaald. bewaren, repareren en/of moder niseren. PLEIN 1945 3, IJmuiden tel. 14074 eigen bontatelier Het wordt een zwaar en moeilijk karwei om het grote betonnen platform op zijn plaats te brengen. Smit Internationale heeft samen met het Duitse Bugsier vorig jaar het in Rotterdam gebouwde giganti sche platform naar het Noorse fjord ge sleept. Daar is Dunlin verder afgebouwd. Het steekt nu 120 meter onder de water spiegel en nog eens 120 meter erboven uit. Op het platform is kapitein 11. Hopman van Wijsmuller de man, die samen met de Engelse kapitein alle bewegingen van de sleepboten moet dirigeren. Op het eiland verder zes runners van Wijsmuller naast de mensen van Andoc, de bouwers van het platform. het contract van Andoc een van de groot ste opdrachten. Hiervoor heeft men met United Tówing een consortium gevormd. Met het contract is een totaal bedrag van vier miljoen gulden gemoeid. De werkgroep zal een eigen stand voor de avond inrichten waarin van zeven uur af alle gewenste informaties over Sant poort-Zuid zullen worden gegeven. Aan de inwoners die de door de gemeente toege zonden vraag- en antwoordkaart nog niet hebben gebruikt wordt verzocht deze als nog in te vullen en op de contactavond bij de begeleidingscommissie of de stand van de werkgroep in te leveren. Ook van (ie zijde van andere groepen in Santpoort-Noord en Santpoort-Zuid blijkt veel belangstelling voor de contact- en informatieavond te bestaan Vooralsnog is er door gebrek aan finan ciën geen uitzicht op verbetering, nu po gingen om een onderkomen van een ande re gemeente over te nemen zijn mislukt. Toch moet er, aldus VVV-voorzitter M. Roos op de in Royal gehouden jaarverga dering, op korte termijn iets gebeuren; in het ontbreken van de nodige voorzienin gen kan een groot gevaar schuilen. Dezer dagen hebben de Reddingsbrigade en het Rode Kruis een gesprek met het gemeen tebestuur. Gehoopt wordt dat dit alsnog tot resultaten zal leiden. SS Zeebad dat de strandbezoekers daar te recht kunnen maar op drukke.dagen blijkt de accommodatie tekort te schieten. Het ontbreken van een autobusverbin ding met het nieuwe strand vormde even eens een punt van bespreking. Wethouder H. v. d. Werff antwoordde dat deze zaak al enige jaren de aandacht heeft. De NZH acht de bestaande accommodatie onvol doende om zoveel passagiers aan te trek ken dat de exploitatie verantwoord is. Een autobusverbinding is absoluut uitgesloten, zolang de plannen voor het definitieve Zeebad niet zijn uitgevoerd en ht iet de en 10- id- rat >d- s pe- lur ter ts- id) de lie er of >A ar iet to en zei de de dj- let an BF- :er idt le- Lll- !ld tel tse is in- ig- nd jrs de jr- ur de ig. nd en te- in alle maten. /Vk Menig geleerd bierminnaar heeft ge tracht de herkomst van de naam Geu- eze te achterhalen. Er zijn er zelfs die gingen ruiken aan de veldflessen van de Spaanse soldaten uit de geuzentijd. Dat waren dubbele flessen met in het ene deel water en in het andere wijn. Het daaruit vloeiende vocht noemden de Spanjolen „el ambiguo”, oftewel half om half. De Geuzen daarentegen verfoeiden de Spaanse wijn en vulden hun veld flessen met bier dat ten gevolge van de lange marsen onder de brandende zon opnieuw begon te gisten en zo dus een tweede gisting op fles kreeg. Dit pittig en rinzig bier van spontai gisting kunt u bekomen in tij, en he >li- m- ie, ir- ek *ze n. let op het merk GA ZE_NU PASSEN BIJ Uit de vergadering werd opgemerkt dat het gemeentebestuur en de WV zich ge heel op de ontwikkeling van het nieuwe zeebad moeten gaan concentreren. Dank zij de mogelijkheden die de fraaie Heeren- duinweg biedt kan hier op korte termijn een tweede Zandvoort ontstaan. Voorzit ter Roos antwoordde dat het wachten nog steeds is op de beslissing over de Voorha ven. Wethouder v.d. Werff wees erop dat het plan Zeebad in overleg met de Neder landse Heidemaatschappij is uitgewerkt. Het is niet de bedoeling dat de gemeente Velsen er geld in gaat steken. De Heide maatschappij moet proberen kapitaalver strekkers voor het plan te interesseren. WV-directeur A. Toonen, die lof kreeg voor het door hem uitgebrachte rapport Zeebad, legde de nadruk op de noodzaak de kampeeraccommodatie in IJmuiden uit te breiden. Vervolgens werd een beroep op de winkelstand gedaan meer steun aan de VVV te geven. Het gemeentebestuur werd dank betuigd voor de boomaanplanting in de Kennemerlaan. waardoor deze weer „laan” kan worden genoemd. Gepleit werd voor meer vlagvertoon in de gemeente gedurende de zomermaanden. Betreurd werd dat IJmuiden geen Vlaggetjesdag meer heeft. Bij de bestuursverkiezing werden de af tredende heren mr. F W D C. A. van Hattum, Th. B. van Kleef, in G. A. Schoon- kind en M. Roos bij acclamatie opnieuw als zodanig benoemd. In de plaats van de heren J van der Horst en W. J. Ramerman die niet herkiesbaar waren werden de he ren J. J. van Bugnum en J. Dooijes aange wezen. De heer Van der Horst werd we gens zijn grote verdiensten voor de vereni ging tot erelid benoemd IJMUIDEN. Bij de strandaf- slag IJmuiden Zeebad voldoen de voorzieningen voor de politie, de IJmuider Reddingsbrigade en het Rode Kruis naar de mening van de WV Velsen-IJmuiden niet aan de eisen. Dit heeft er in de lange, hete zomer van verleden jaar toe geleid dat de „post” er slechts zelden was bezet omdat de extre me hitte voor de betrokkenen on dragelijk was. Hagelingerweg 36 - Santpoort SANTPOORT. De kort geleden ge vormde werkgroep ad hoe Belangen Bundeling Santpoort-Zuid" heeft beslo ten alle bewoners van dit dorpsgedeelte op te roepen in zo groot mogelijke getale aanwezig te zijn op de contact- en infor matieavond die het gemeentebestuur woensdag 1 juni houdt in het gebouw van de Da Costa Akademie te Santpoort-Zuid. SANTPOORT. Een inwoner van de Laurillardlaan in Santpoort was er van morgen om half zes getuige van, hoe een onbekende man een boodschappentas uit de niet afgesloten auto van zijn vrouw haalde. Toen hij begon te roepen, gooide de onverlaat de tas terug en verdween spoorslags in een auto. IJMUIDEN. Het slepen van het grote Dunlin-A produktieplatform vanuit het Stord-fjord in Noorwegen naar het olieveld op de Noordzee gaat gebeuren door de twee sleepboten Typhoon en Tem pest van Wijsmuller uit IJmuiden als lei dende schepen. De leiding van de hele manoeuvre is in handen van een kapitein van United Towing, de Engelse sleep- vaartmaatschappij met wie Wijsmuller de klus samen op gaat knappen. zienlijke mate wordt beperkt. Naast een vermindering van opruimwerkzaamheden wordt door dit idee een verlaging van transportkosten bereikt. De heer Ensink die er zijn vreugde over uitsprak een dergelijk hoog bedrag te kun nen uitreiken, speldde daarop de heer Kerkmeester de zilveren ID-speld op, de onderscheiding die bij beloningen van 750 of hoger wordt gegeven. Maandag 30 mei is het Tweede Pinkster dag. Uiteraard wordt er dan geen huisvuil opgehaald. De huisvuilophaaldienst komt op dinsdag 31 mei in de wijk, omzoomd door de Kennemerlaan, Lange Nieuwstraat, De Noostraat, Zuiderkanaal- dijk, Halkade en Dokweg. Woensdag aangekomen: Clione, Lowes toft, IJmuiden; Capitain W. D. Cargil, Baie Comeau; Saturnus, Aberdeen, IJmuiden; Jobst Oldendorff, R’dam, IJmuiden; Typ hoon, Noordzee, IJmuiden; Export. Patri ot, New York; Tempest, Noordzee, IJmui-, den; Adele-J, Avilez, IJmuiden; Rimo-F, Porsgrunn, IJmuiden; Kemrix, Rochester, IJmuiden; Pulborough, Immingham; An ne Viking, Cont. Plat; Kent Shore, Cont. Plat, IJmuiden; T.S. 42 Tough, Cont. Plat; Parma, Londen, Velsen; Sincerity, Gun- nes; IJmuiden; Jemrix, Seaham, IJ muiden. Woensdag vertrokken: Clione, Noord zee, IJmuiden; Venus Glory, Graville; Wa terland, Baime; Tor Britannia, Gotenborg; Stirling Sword, Cont. Plat, IJmuiden; To wer Julie, Boston; John-V, Wisbech; Smit Llöyd-8, Cont. Plat, IJmuiden; Ignation, Londen; Eleranta, Antwerpen; Lumoso, Bremerhaven; Janne Frem, Valencia; Sa turnus, Tananger, IJmuiden; Heilbron, Madeira; Kenrix, Kingslynn, IJmuiden; Eisenberg, Ventspils; Anne Viking, Cont. Plat; Lincolnbrook, Hamburg; Pioneer Ar- changelska, Argangel. Donderdag aangekomen: Hannö, Hel sinki; Titan Service, Cont. Plat, IJmuiden; Elke Karhs, Antwerpen, IJmuiden; Altair, R’dam. Donderdag vertrokken: Jobst Olden dorff, Piombino, IJmuiden. Tharten maken is oiïze Specialiteit We maken -wel 10 verschillende Soorten, verrukkelijk van Smaak, fentasiev&L afgewerkt. Neem. nu. onze Citroentaart Een luchtige ölanktaart met de verrassende fris-natunrlyke Smaak van vers gtyeröte drtmenen. Mei liefde en Zorg bereid, van uitsluitend. hcog^a^ge,n®ixurliike grondstoffen met de ludfatife’7itïöènvaÖing' Wij zijn trots opantze citroentaart. Kamt a self maar eenS proeven wsnrom. Aan de woensdagmarkt werd aange voerd: 1040 kg. tong; 20 kisten tarbot en griet; 479 kisten kabeljauw; 1179 kisten koolvis; 137 kisten schelvis; 188 kisten wijting; 60 kisten schol; 83 kisten schar; 340 kisten makreel en 246 kisten diversen. PRIJZEN IN GULDENS Per 1 kg.: grote tong 12,22-11,70; groot- middel tong 12,22-11,98; kleinmiddel tong 13,21-12,41; tong één 14,51-13,61tong twee 12,31-11,50; zalm 16,49-11,50 Per stuk: haai 230. Per 40 kg.: rode poon één 204; rode poon twee 88-47; steenbolk 61-50; inktvis 124; leng 104-80; hammen met kop 184; witte koolvis één 103; witte koolvis drie 106-88; tarbot 432-224; griet 284-141; kabeljauw één 150-114; kabeljauw twee 188-113; ka beljauw drie 152-110; kabeljauw vier 140- 114; kabeljauw vijf 138-63; koolvis één 63; koolvis twee 71; koolvis drie 75-73; koolvis vier 42-38; schelvis één 130; schelvis twee 114-110; schelvis drie 124; schelvis vier 124; schol twee 142-112; schol drie 132-108; schol vier 75-56; makreel één 60 52; ma kreel twee 46-21,60; makreel drie 23-19,20; schar 61-25; horsmakreel 15-7; bot 25-21. DE BESOMMINGEN WAREN: IJM 57 ƒ70.800, IJM 18 3.300, IJM 25 L500, IJM 27 3.000, IJM 47 300, KW 11 10.200, KW 29 10.100, KW 51 10.900, KW 173 11.600, YE 25 2.500, VD 20 1.200, VD 128 11.800, UK 135 UK 145 f 5.800. UK 23 UK 200 16.200. Als het weer goed blijft verwacht men bij Wijsmuller, dat de 31 mijl door de fjord en de 140 mijl vanaf de kust naar het olieveld binnen een week afgelegd kunnen worden. Dan volgt een nog minstens even moeilijke opdracht om het hele platform nauwkeurig op zijn plaats te krijgen, de ankers uit te brengen en daarmee de hele sleepreis tot een goed einde te brengen. De verwachting is dat in zeven dagen de „job” helemaal geklaard is. Voor Wijsmuller is het verkrijgen van Met zes sleepboten voor en twee Noorse sleepboten ter assistentie achter moet het platform de fjord worden doorgemanoeu vreerd. Op 3 juni wordt ér vastgemaakt als het weer het toelaat en dan zal de reis de volgende dag beginnen. In het fjord moet tweemaal een bocht gemaakt worden en dat zal veel van het zeemanschap van de slepers vergen. Bovendien moet een hoog spanningskabel over het fjord gepasseerd worden. Daarvoor is het zelfs nodig om het platform twintig meter extra te laten zinken. VELSEN. De grote schoonmaakactie van het pijpen- en buizenstelsel van het gemeentelijk waterleidingbedrijf loopt op z’n einde. Het laatste deel van de reinigingsbeurt zal drie dagen in beslag nemen. Woensdag 1 juni wordt het gedeelte van Velsen-Noord, begrensd door Wencke- bachstraat, Rijk de Waalweg, Schulpweg en Grote Hout- of Koningsweg, aangepakt en de huizenblokjes rond het Guldenwa- genplantsoen, De Lethstraat en Beeck- sanghlaan. Donderdag 2 juni is de Hofgeest aan de beurt: Hofgeesterweg, Biezenweg, Kwe- kerslaan, Rijksweg, Huis te Speykweg en Boterdijkweg. Vrijdag 3 juni wordt gewerkt aan de Spaamdammerpolder de oostkant vein de Oosteinderweg en de Oude Pontweg. Bewoners van deze gemeentedelen kun nen daardoor wat overlast ondervinden in de vorm van nogal donkergekleurd water. Ze krijgen de dag tevoren overigens een aankondigingskaartje van het waterbe drijf in de bus. Watergebruikers in straten buiten de ondergenoemde gebieden kun nen door een wijziging van het stromings- beeld in de leidingen ook enige last van de reiniging ondervinden. De werkzaamheden beginnen in het al gemeen om 10 uur en zijn zeker voor 5 uur afgelopen. en de zui Een tweedé klacht die in de vergadering naar voren werd gebracht betrof de toilet- voorzieningen. De gemeente heeft een af spraak met de pachter van het paviljoen in de vishaFI Nieuwe collega’s voor politie woensdagmiddag twee nieuwe collega's hun intrede gedaan. In aanwezigheid van familieleden en zoveel collega’s als zich vrij konden maken hebben F J M Mets op de rechten en plichten, die deze positie met zich meebrengt. Na afloop van het officiële gedeelte was er nog een kort samenzijn met familie en collega's onder het genot van een kopje koffie De heer T. Ensink, onderdirecteur van Hoogovens en hoofd van de afdeling transport, rechts op de foto, overhandigt de heer D. J. Kerkmeester op aanschouwelijke wijze de beloning die aan zijn idee is toegekend. De nieuwe sleepboten Typhoon en Tempest van Wijsmuller samen in de haven van IJmuiden om alle voorbereidingen te treffen voor het uitvoeren van een van de moeilijkste opdrachten, die Wijsmuller ooit heeft aanvaard. sen en F J Pais de ambtseed venngseed ten overstaan van korpschef J van Buuren afgelegd In een kort wel komstwoord wees de korpschef op het belang van de functie van politieman en IJMUIDEN, Onderdirecteur T. En sink van Hoogovens heeft dinsdag een uitstekend idee beloond met een hieraan gelijkwaardig geldbedrag. De heer D. J. Kerkmeester, baas opslagen buitenhaven 2, uit IJmuiden, mocht uit handen van de heer Ensink een bedrag van f 2775 ontvan gen voor zijn voorstel waarmee het mor sen van kolen op kolenopslag 2 in aan- f sw •^.7 ««WW®»

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 5