VEEL BELANGSTELLING VOOR NIEUWE CURSUS s Dienstencentrum bejaarden Buurthuis had coördinerende functie VORIG JAAR STERK trannosan „DE SCHANS” BETROKKEN BIJ BUURTPROCESSEN ontplooit zich veelzijdig I Dojo „Chakuriki” geeft demonstratie vechtsporten Politienieuws BEPALEN LEEFTIJDSGRENS IN DISCUSSIE Reiscommissie De grootste speciaalzaak in SUÈDE-NAPPA- en LEDER KLEDING I Huisvesting I voor voeten die vrolijk verder moeten!/ Wedstrijden judoclub De Lange AVONDVIERDAAGSE IN BEVERWIJK 1 DONDERDAG 2 6 MEI 19 7 7 7 BEVERWIJK-HEEMSKERK 6 Ook voor grote maten. BEVERWIJK. De Moeder Mavo, of liever gezegd de Dagmavo voor Volwassenen, lijkt in Beverwijk een goede toekomst tegemoet te gaan. Het ziet er naar uit dat de nieuwe cursus in augustus met zes klassen van start kan gaan, nog steeds in het gebouw aan de Koningsstraat. VOETVERZORGING Zijlstraat 29 - Haarlem - Tel. 023-310766 Tussen Zijlbrug en Nassaulaan «BB® A B Mm - - RS n t mi i - Dagmavo voor volwassenen met zes klassen van start r (ADVERTENTIE) foto geportretteerd) heeft het prima ge- (Van een onzer verslaggeefsters) werd vooral om financiële redenen opge er op 1 contact met de groep te bewerkstelligen. (ADVERTENTIE) 3- De eerste lichting van de dagmavo voor volwassenen (voor een deel op bijgaande (Van een onzer verslaggeefsters) De continuiïteit van de curus wordt verzekerd door een volgens de schoollei ding „alleszins bevredigende aanmel ding”, die momenteel al een zestig a ze ventig kandidaten beloopt. Een klein aan tal leerlingen kan nog worden ingeschre ven, waarbij - gezine de naderende school vakanties - enige haast wel geboden is. BEVERWIJK. Het beleid van „De Schans” heeft zich het afgelopen jaar vooral toegespitst op een goede coördina tie van processen die zich in de buurt ontwikkelen, zo schrijft de staf van het Beverwijkse buurtcentrum in het recent verschenen jaarverslag over 1976. leerlingen bevolkt. Dit houdt in, dat het verloop gedurende de cursus uiterst ge ring is geweest. De schoolleiding is vol lof over de inzet en de ijver van de cursisten, wier opkomst het hele jaar door weinig te wensen heeft overgelaten zodat er goede resultaten worden gescoord. Naar verwachting zal er buiten alle andere vakken in augustus begonnen wor den met een drietal klassen voor de vak ken Nederlands en Engels, welke talen door alle cursisten gevolgd worden. Tas terug. Een inwoonster van de Thomas Wijckstraat in Beverwijk, die bij de politie aangifte had gedaan van diefstal van haar tas met 450, heeft deze aangifte gisteren schielijk ingetrokken. De tas bleek namelijk helemaal niet gestolen te zijn, maar was door de vrouw gewoon iets te goed opgeboregen. Kattekwaad. Doordat hij schrok van een plotseling overstekende kat, kwam een 16-jarige bromfietser uit Beverwijk gister avond op de Büllerlaan te vallen. Met een hersenschudding werd de knaap naar Ro de Kruis Ziekenhuis overgebracht. HEEMSKERK. Wie geïnteresseerd is in vechtsporten, kan zaterdagavond z’n hart ophalen in jongerencentrum Donkey Shot, waar de Dojo „Chakuriki" uit Am sterdam een demonstratie van enkele op merkelijke vechttechnieken zal geven. De Chakuriki-groep heeft een grote staat van dienst. Vooral de laatste tijd winnen ze vele prijzen, zoals bij de jaar lijkse free fight kampioenschappen in Krasnapolsky en bij de Nederlandse kam pioenschappen. Tot de groep behoort ook Het gemeentebestuur overweegt daar om nu het gehele complex van de stich ting „De Jansheeren" te huren om het dan zelf onder te verhuren, zodat die verhuur dan toch centraal kan worden geregeld. Maar die hele zaak moet nog worden besproken. neemt. In verband met een mogelijke uit breiding is dat op dit moment echter niet de hoogste wijsheid. Dat houdt verband met allerlei procedurekwesties. BEVERWIJK. Onder auspiciën van de commissie „Wandelsport Beverwijk” gaat op 7 juni de traditionele avond vierdaagse van start. de ra de >in De uitslagen van de wedstrijden waren als volgt. Acht en ne gen jaar: lichtgewicht t.m. groene slip: 1. Frank Kievoet; 2. Marcel Hoolwerff. Mid- dengewicht: 1. Jacco Duivenvoorden; 2. René Stumpe. Zwaargewicht: 1. Marco Groenland; 2. Marco Luiten. Vanaf groene band: 1. Carlo Husman; 2. Eugene de Beer. Tien en elf jaar: middengewicht t.m. groene slip: 1. Frank v.d. Hooren; 2. Klaas W. Tegel, zwaargewicht: 1. Anton v. Lith; 2. Marcus Harsveld. Vanaf groene band: lichtgewicht: 1. Michel Busman; 2. Henri de la Croise. Middengewicht: 1. Armin Peetoom; 2. Marcel Hegeman. Zwaarge wicht: 1. Pieter Daalhuizen; 2. Peter Brus- saart. Lichtgewicht tot en met groene slip: 1. Tonny Hoogewerf; 2. Nico Vonk. Twaalf en dertien jaar tot en met groene slip: lichtgewicht: 1. Edwin Droog; 2. Geor ge Velthuizen. Middengewicht: 1. Wiggert Krap; 2. Aat Jenema. Zwaargewicht: Cor Hoogland; 2. Dirk Bootsma. Vanaf groene band: licht gewicht: 1. Martin Talsma; 2. Peter van Leeuwen. Middengewicht: 1. Rick Klardie; 2. Alois Berg. Zwaarge wicht: 1. Marco v. Woenzel; 2. Martin Aar denburg. Dames: 1. Janneke Wageman; 2. Gerika v. Goethem; 1. Carla Hamerpagt; 2. Sieta Endema. Senioren: 1. Hilda Groen; 2. Mevr. Sinnie-Schermes. Veertien tot vijf tienjarigen: t.m. groene slip: 1. John Bode- wes; 2. Rob Visser. Vanaf groene band: 1. Frido Hommes; 2. Hans Brussaard. Mid dengewicht: 1. Gerrie v.d. Elzen; 2. Mark Klinkert. Zwaargewicht: 1. Cor Groot; 2. Bennie Eeltink. Zestien en zeventien jaar: licht gewicht vanaf groene band: 1. G. Slangen; 2. Iwan L. V. Rocha. Zwaargewicht: 1. Patrick v. Oploo; 2. Tom Bosma. Senioren lichtge wicht: 1. Sjoerd Rijpma; 2. Wim Hooy- mans; zwaargewicht: 1. R. Schoonman; 2. E. Peters. Alle categorieën jeugd: 1. Hans Bruss aard. Alle categorieën zestien en zeventien jaar: 1. Patrick v. Oploo. Alle categorieën senioren: 1. Ron Schoonman. IS: na ;ief een in ten iel 'an Met de medewerking van het gemeente bestuur heeft de Stichting Dienstencen trum in het verslagjaar een kantoorruimte op de eerste etage in gebruik kunnen ne men en dat is een duidelijke verbetering gebleken. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. De Stichting Dienstencentrum bejaarden „Heemskerk en Uitgeest” houdt op donderdagavond 2 juni een ledenvergadering in het centrum aan de Kerkweg, onder meer ter behande ling van de jaarverslagen. Daarin wordt de wens geuit voor een andere regeling van huur en verhuur van de ruimten van het gehele complex „De Jansheeren”. Tot die processen rekent „De Schans” onder meer de vruchtbare samenwerking met de buurtscholen en de onderwijsbege leidingsdienst, die resulteerde in de voor bereiding van een cursus Ouders op Her haling, een voorleesaktie voor de leerlin gen van de eerste klassen van het basison derwijs en het project „schoolgroepen”, dat kinderen uit de eerste en tweede klas sen van het basisonderwijs de kans biedt de op de school behandelde leerstof in het buurtcentrum nog eens op een andere ma nier te verwerken, bijvoorbeeld door mid del van rollenspel en creatieve handvaar digheid. Mocht „De Schans” in 1976 voor dit onderdeel van het werk (het scholenpro ject) een part-time functionaris aantrek ken, geen toestemming gaf het ministerie om ter begeleiding van het buurtcomité Munnikenweg een opbouwwerker aan te stellen. Om die reden werd het nogal tijd rovende project na de zomervakantie ge heel overgedragen aan stafkrachten van de Beverwijkse Sociaal Culturele Raad. Wel bleef het comité in „De Schans” verga deren en houdt de BSCR het centrum regelmatig van de ontwikkelingen op de hoogte. In 1976 kreeg ook de splitsing tussen „De Schans” en Kennemerstaten Sport z’n be slag. Na ampele overwegingen werd de stichtingsvorm verkozen boven de vereni- gingsvorm. Momenteel wordt de zaak ad ministratief afgerond. Voorts werd inhoud gegeven aan de nieuwe opzet van het jon gerenwerk. De aanmelding kan geschieden bij de directeur van de Dagmavo voor Volwasse nen, de heer J. A. H. de Klerk aan de Plantagemavo, Plantage 2 te Beverwijk (tel. 02510-23521) of bij de adjunct-direc- teur, de heer A. Ranke (02510-27700). Op dit moment wordt de mavo - na vorig jaar augustus met negentig leerlingen van start te zijn gegaan - nog door ruim tachtig daan: het verzuim was vrijwel nihil, het verloop gering en de resultaten mogen er dan ook zijn. Men begint steeds om 18 uur, waarbij naar verkiezing afstanden kunnen worden afgelegd van tien of vijftien kilometer. De leeftijdgrens is voor kinderen vastgesteld op minimaal acht jaar. Zowel door deelne mende scholen als door individuele wan delaars zijn weer fraaie prijzen te winnen. Men kan zich in laten schrijven in Bever wijk op de volgende adressen: Noorder- wijkweg 70, Moerdijkstraat 2, Fokkerlaan 19 en Amstelstraat 54. Voor Wijk aan Zee aan de Hogeweg 21 en voor Velsen-Noord aan de Gr. Hout of Koningsweg 56. In verband met de verminderde belang- ’76-’77 te schrappen. Overigens kwam een stelling werd het woensdagmiddagatelier groot aantal deelnemers aan de judogroep voor de jeugd stopgezet. De judogroep nog steeds uit de gemeente Velsen. Problemen leverde ook de vrijdag avond-aktiviteit voor jongeren op. In eer ste instantie verliep de start voorspoedig, maar weldra namen de aggressievere 15- en 16-jarigen de overhand op de jongere teeners, wat met vernielingen en vecht partijen gepaard ging. Daardoor bleven de 13-jarigen weg en kreeg de soos een grimmig karakter. Door gesprekken met de ouders van de onruststokers en de jongelui zelf, slaagde men erin een beter staanden Velsen-Noord verhuisde. uitsluitend bij apotheker en drogist wat grotere en meer geschikte ruimte ge vonden moeten worden. Bewondering heeft men voor de huidige cursisten, die zich „aan de in sommige opzichten wat primitieve omstandigheden uitstekend hebben aangepast.” Overigens is de schoolleiding ervan overtuigd, dat zowel de accommodatie als de uitrusting van de Dagmavo voor Vol wassenen zich in de naaste toekomst met medewerking van de gemeente Beverwijk en de actieve schoolcommissie in gunstige zin zal ontwikkelen, opdat „deze vorm van onderwijs voor Beverwijk en omgeving behouden kunnen blijven. de Europese kampioen free-fight. Naast deelname aan wedstrijden geven de groepsleden echter ook demonstraties, die niet van wedstrijden zijn te onder scheiden. Het optreden van de Chakuriki-groep begint om 21 uur. Aan de demonstratie in het jongerencentrum aan de Heemskerkse A. Verherentstraat werken vijftien vecht- sport-specialisten mee. Getoond worden onder meer karate, kickboxen, savate, thaiboxen en free fight. In het verslagjaar zijn er verschillende besprekingen geweest met de reiscommis sie. Het resultaat was de erkenning, dat de reiscommissie als een onafhankelijk or gaan moet worden gezien dat verantwoor ding aflegt aan de bejaardenbonden. Het bestuur van het Dienstencentrum hecht er aan in het jaarverslag vast te stellen, dat de verhouding met de reiscommissie nu uitstekend is. Die commissie organiseerde Het buurtcentrum aan de Beverwijkse Schans raakte vorig jaar een belangrijke gast kwijt, toen het Centrum voorAlleen- -naar een eigen onderkomen in Aan de gemeente is voorgesteld het hele complex van de Stichting Jansheeren te huren en het gedeelte dat in gebruik is bij BEVERWIJK. Ook dit jaar heeft de judoclub De Lange weer onderlinge wed strijden gehouden. De stijlprijs is toege wezen aan de heer Peters voor zijn uitste kende technische uitvoeringen tijdens de wedstrijden. De prestatieprijs ging naar de heer Schoonman, die onder andere kampioen van Nederland bij de super zwaargewichten werd en tweede bij de militaire kampioenschappen. spreiden. Daartoe is contact opgenomen met de buurthuizen, die positief rea geerden. In overleg met het bestuur van de St. Agnes Stichting is men er in geslaagd voorlopig één middag per week de be schikking te krijgen over de gemeen schapsruimte van de nieuwe service-flat aan het Europaplein. Het ligt in de bedoe ling op deze wijze het contact tussen bewo ners en zelfstandig wonende bejaarden in die wijk te stimuleren. In dat kader is de vraag aan de orde gekomen waar de grens moet liggen ten aanzien van de leeftijdsgroep waarop men zich richt. Gedacht wordt daarbij aan ver vroegd gepensioneerden, ouderen die ar beidsongeschikt zijn verklaard en dergelij ke groepen beneden de vijfenzestig jaar. Wat de huisvesting van de school betreft zal, aldus de leiding, in de toekomst een heven. Hoewel de bezetting redelijk was, bleek de groep niet langer te handhaven omdat er voor de Willem Hovyschool een huursom moest worden betaald terwijl de buitenshuize activiteit daarnaast voor de kleine staf van het,buurtcentrum een zwa re belasting ging vormen. Toen het niet mogelijk bleek het judo in „De Schans” onder te brengen, werd be sloten de groep uit het programma voor het dienstencentrum dan van de gemeente te huren, dagelijks van 8.30 tot 17 uur. Nu is het nog zo, dat de Stichting De Jansheeren en wat de grote zaal betreft de gemeente als huurbazen optreden, hetgeen de situatie ingewikkeld en onduidelijk maakt. Het gemeentebestuur heeft deze kwestie nog in onderzoek. Op de duur zou de meest gewenste oplossing zijn, dat de gemeente het gehele complex van de toch wat „pa pieren” stichting „De Jansheeren” over in het verslagjaar een kastelentocht, een Spreiding provinciëntocht, een molentocht, een Zeelandtocht en een drie provinciëntocht, Het streven van het bestuur is er op alsmede meerdaagse vakantiereizen naar gericht geweest het bejaardenwerk te Beaurang, Beieren, het Zwarte Woud en Sauerland. Sinds de uitbreiding van het spreekuur van de Stichting Dienstencentrum een feit is geworden, is het aantal bezoekers aan merkelijk toegenomen. Ook wordt er een druk gebruik gemaakt van de speciale openstelling van de bibliotheek voor be jaarden op de donderdagochtenden van 10 tot 12 uur. Tot nu toe valt het aantal aanvragen in het kader van de in oktober opgerichte hulpdienst voor bejaarden wat tegen. Deze hulpdienst was een van de resultaten van het huisbezoekproject, bedoeld voor hulp bij huishoudelijke problemen, klusjes, et cetera. De ouderen kunnen zich voor deze hulp richten tot het Dienstencentrum. Er staan dan ruim twintig vrijwilligsters klaar om te helpen. In het jaarverslag wordt een opsomming gegeven van de activiteiten via het Dienstencentrum. Naast de soosactivitei- ten als biljarten, klaverjassen, bridgen, kienen en bowling wordt onder meer de gelegenheid geboden om mee te doen aan gymnastiek, handwerken en zang. Op de woensdag- en vrijdagmiddagen kunnen de oudere dames zich laten kap pen in het dienstencentrum, waar ook de pedicure regelmatig komt. Voorts kan men deel gaan uitmaken van de wandel club, de fietsclub, de volksdansgroep, de zwemclub, de stijldansgroep en de groep minder-validen. Als teit ige 'an ese ste dat ■in- w -^1

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 7