Auto in vissershaven Films in de ijmond ft I Rakker, hond voor een dame kwispd- door veilingen beverwijk Pa pakt Parade! verkiezingsuitslag hem niks verbaast 5005-ciqenda Verboden voor vrachtauto’s 7 1 Vwll I J guberge Br De ^lilenboom” i p IJmuiden I 1111: i g t 1. a 1 1 1 8 DONDERDAG 2 6 M E T 19 7 7 IJMOND Beverwijk Stadsschouwburg banoubs City is. DE hr. /IJK I F „DE STOETERIJ” of „DE LANDAUER” voor het geval u iets te vieren heeft. Wüstelaan 75 Santpoort tel. 023 - 37 22 26 voor uw exclusieve etentje in rus tieke omgeving. Iedere Zondag „BRUNCH” van 11.30 tot 2.30 uur hartje haartooi 5 (de zachtere vieux) nwtwiL 'i; j- t j W Ij K 1 1 BK 1; (ADVERTENTIES) (ADVERTENTIE) ani F 1 hooRtslraat 204 Santpoort - SïIrfooH 023 376741 elfde auto •lerkt nden mee. /aar >cent justi- jaar Haarlemse Jazz Club, Groot Heiligland 37, Haarlem. Vrijdag 27 mei, 22 uur: Big Band Herman Dijkstra. Zaterdag 28 mei, 22 uur, Stichting Cat Jazz Haar lem, Charquet Co. Donderdag 2 juni, 20.30 uur: filmprogramma. Youth for Christ, Haarlem, ’t Turf schip, Turfsteeg 2. Zaterdag 28 mei, 20 uur discussie-avond. Het Keerpunt, Goede Herderspad: zaterdag 28 mei, 20 uur de film Janeko. Deining Activiteiten Centrum, Ripper- dastraat 13a Haarlem. Vrijdag 27 mei, 14.30 uur: scholierencafé; 20 uur Open avond, in verband met de luilakviering geen speciaal programma. Zaterdag 28 mei, 14.30 uur: open middag en jamsession; 18 uur gezamenlijk eten; 20 uur: disco. Zondag 29 mei gesloten. Maandag 30 mei, 13 uur: zeilen op de Vinkeveense plassen; 20 uur film The great race. Buurtcentrum Noord, Reggestraat 21, maandag 30 mei, 14 uur soos voor oude ren. Donderdag 2 juni, 14 uur: soos voor ouderen, 20 uur: buurtsoos. Het Anker, Parklaan 45 Haarlem Vrij dag 27 mei, 20 uur disco door Albatros. Centrum 111, Herenweg 111, Heemste de. Vrijdag 27 mei, 20 uur stijlbal voor jongeren. Zaterdag 28 mei, 21 uur slot feest met Skidmark Opgaven voor de SOOSAGENDA sturen naar Haarlems Dagblad, Oude- weg 14, Haarlem ter attentie van Hans Invernizzi Insturen voor donderdag. O In de matinee zondag- en maandagmid dag kan jong en oud genieten van Walt Disney’s tekekenfilm Robin Hood. Het be kende verhaal van de Engelse struikrover, die van de rijken stal om aan de armen te geven is helemaal naar de sprookjessfeer gebracht en dieren nemen er de plaats van mensen in. Robin Hood weet de tirannieke prins John te weerstaan en verovert daar mee het meisje van zijn dromen. Weer verschijnt de grote held uit vele films bij City op het witte doek, Terence Hill. Ditmaal is hij niet de harde en stoere man uit het Wilde Westen, maar Mr. Mil jard, de ergenaam van een fabuleus kapi taal. In de film is te zien, dat Terence Hill ook wat anders kan dan knokken. De jonge erfgenaam raakt bij zijn pogingen om het kapitaal in handen te krijgen in allerlei doldwaze avonturen verzeild, om dat een ander hem de erfenis probeert te onthouden. Natuurlijk ontbreekt ook het mooie meisje in deze ontspanningsfilm niet. Zondag en maandag kan de jeugd in City genieten van de avonturen van Win- netou, de befaamde indiaan uit zo menig western. Winnetou neemt het ditmaal op tegen Witte Buffel en de film eindigt in een strijd van de Apachen tegen de mannen van Witte Buffel. Winnetou sterft echter in de armen van zijn bloedsbroeder Old Shatterhand. 100-310, bospeen 185-270, peulen 1380- l|480, postelein 75-108, prei 200-225, ra barber 15-45, radijs 17-45, spinazie 25-58, sla 45-108. Ook in dit theater „De vier vuisten de lucht in”; een avonturenfilm, die zich af speelt in het donkergroene oerwoud van Zuid-Amerika. Terence Hill en Bud Spen cer zijn de hoofdrolspelers, die alleen in paniek raken als het bier op is. Hoewel niemand het zou zoeken achter de speciaal getoiletteerde krullebol, stamt de poedel af van de clan der snelle snuf fel- laars.de jachthonden. En als we dan het woord poedel horen vallen denken we na tuurlijk meteen aan de showhond met zijn kakineuse kapsel. Het paradepaardje van de slenterboulevard en de achterbankvul- ling van de patserige auto. Fout! Dat kapsel heeft wel degelijk een func tie. Het poedeldier maakt zich met name in Frankrijk dienstbaar als „waterhond”. Om de bewegingen in het water niet te zeer te belemmeren wordt dan een deel van de pelsjas weggeschoren. Maar ter bescher ming tegen kou en reumatiek werd de decoratie rond polsen en spronggewricht intact gelaten. En de pluim op de punt van de staart zou bedoeld zijn als een baken om het beest vanaf de oever te kunnen volgen. Ziezo, dat was een stukje hondenkennis dat op Rakker niet van toepassing is. Dui delijk is waarneembaar dat de poedelver- schijnselen nog aanwezig zijn. De zwarte jas en de houding! Van huis uit een moedige hond. Maar daar is bij Rakker weinig van overgeble ven. Althans. Van mannen moet ze niet veel hebben. Dicht tegen de verzorgster van het asiel aangedrukt kijkt ze naar het vreemde bezoek. Voelt duidelijk wel iets voor een wandeling, maar niet met KWIS PELdoor. Daar is dan ook alles mee gezegd. Want diezelfde zwarte jas heeft al zijn markante krulletjes verloren. Op de borst schemert zowaar iets wits. Maar lievekoekjes worden niet gebak ken. Tijdens de wandeling blijft Rakker uiterst argwanend. In het lange gras struint ze rond. Vergeet het manvolk en doet een plas. Er is even een stukje ont spanning Een poging om de vriendschapsbanden wat nauwer aan te halen loopt op niets uit. Het schrandere dier heeft voor alles wat „HIJ” lijkt de schrik in de benen. Het ziet er niet naar uit dat daar zo maar verande ring in komt. Aanhouding. Een sinds 25 april ont vluchte gedetineerde uit Doetinchem is gisteren in Beverwijk aangehouden. Het ging om een 23-jarige inwoner van Heems kerk, die zich in een woning aan de Pieter Verhagenlaan bleek schuil te houden. Van het trio dat verleden week op deze plek te pronk stond verhuisden er twee naar een definitief onderkomen in IJmui den. Voor de moeder poes was geen be langstelling. KWISPELdoor schrijft over honden die in het Kerbertasiel aan de Heerenduin- weg 8 op een nieuwe eigenaar zitten te wachten. Behalve op woensdag en zon- en feestdagen is het asiel dagelijks geopend van 9 tot 12 en van 3 tol 6 uur. ’s Zater dags van 8 tot 11 uur. ;straa jarig! gehou in eei en al leters o BRASSERIE „HET CHALET” NAAM: Rakker LEEFTIJD: 7 maanden SOORT: grietje RAS: Bastaard poedel VERGOEDING: 60,- INLICHTINGEN: 02550-15744 ik in ieeld om- r en i een ons :wee >uda, 1 As- ver- verzorgster om de hals. Uitgelaten blij dat ze weer terug is. Alles kwispelt en vanon der een paar veel te lange wimpers blinken guitige kijkers de toch wel zonnige wereld in. hartstikke gezellig' In de Stadsschouwburg.draait dit week end de film Jesus Christ Superstar, de roemruchte verfilmde rock-opera over de laatste dagen uit het leven van Jezus. In meer dan één opzicht is het een uitzonder lijke film, die in de bioskopen volle zalen heeft getrokken. Enerzijds geeft de ver menging van het heden met het verleden een extra dimensie aan de film en ander zijds is de gekozen vorm met uitsluitend zang en spel een aangrijpende verpakking voor een eigenlijk overbekend verhaal. De film draait van vrijdag tot en met maan dagavond. Als er echter gekiekt moet worden is ze er niet toe te bewegen om even te poseren. Wil niet even netjes gaan staan. Daarom wordt het een „zittende” plaat. Eerlijk is eerlijk de zwarte dame zit te blinken m het zonlicht. Knippert wat onwennig in de onverwachte vrijheid. Overigens toont ze zich wel angstig maar helemaal niet agressief. En dat is een aan beveling om het met Rakker te proberen. Bij voorkeur een dame alleen die eigenlijk best een beetje gezelschap zou kunnen gebruiken. Alleen is maar alleen. Luxor Sean Connery speelt de hoofdrol in Ian Fleming’s „Je leeft maar twee keer”. Het internationale misdaadsyndicaat Spectre is bezig met zijn meest ambitieuze plan sinds ooit. Door het onderscheppen en in beslag nemen of vernietigen van Ameri kaanse en Russische ruimteschepen, hoopt het een derde wereldoorlog te pro voceren. De twee naties zijn tot tevreden heid van Spectre al op de rand van vijan delijkheden als „M” een geheime ontmoe ting arrangeert met James Bond. Bond dient een bijna zeker door Spectre verove rd Russisch ruimteschip op te sporen. Bond weet na allerlei spectaculaire avon turen in het hoofdkwartier van Spectre door te dringen en dan kan het feest be ginnen... Als KWISPELdoor de riem losmaakt van de halsband gaat ze er als een haze wind vandoor. Bij het asiel zijn een paar korte keffen voldoende om de poort te laten openen. En dan vliegt Rakker haar Tegelijk met de nieuwe Plesmanweg opende Hoogovens dinsdag de nieuwe bedrijf- spoort De Caeg. Deze poort op het noordelijk terrein van Hoogovens vervangt de ingang aan de Herculesweg, de tijdelijke toegang aan de Zeestraat. Het is nog niet bekend of deze ingang metterijd volledig zal worden gesloten. In afwachting van een tijdelijke beslissing door de gemeente Beverwijk wordt de ingang vooralle autoverkeer gesloten en zal voorlopig alleen toegankelijk blijven voor wielrijders en bromfietsers. Beverwijk verleende indertijd toestemming voorde Herculespoort, zolang er geen andere mogelijk heid openstond. Ook poort Westerhout zal in verband met een verbetering van de Wenckebachstraat en de werkzaamheden ten behoeve van het Verbindingsspoor worden gesloten. De nieuwe poort De Caeg is dagelijks geopend van 5 uur 's morgens tot half twaalf ’s avonds. Aan bestel en vrachtauto’s, alsmede autobussen voor bedrijfsbezoe ken, wordt geen toegang verleend. Deze categorie blijft aangewezen op poort Rooswijk. Een 39-)ange Haarlemmer, die even van het zonnetje zat te genieten zag woens dagmiddag rond één uur zijn auto bij de kop van de vissershaven in IJmuiden in het water verdwijnen. De man was op de kop van de haven even een kijkje gaan nemen, maar had bij het uitstappen verge ten de auto op de handrem te zetten. Omdat het wegdek ter plaatse heel licht helt, bleef de auto aanvankelijk rustig staan, maar begon op een gegeven moment toch te rijden, schoot het talud af en kwam in het diepe water van de haven terecht. Onder grote belangstelling heeft de brandweer met twee duikers een kabel aan de gezonken auto bevestigd en is die daarna uit het water getrokken. Gezellige Bodega om zo maar eens bin nen te wippen voor een drankje of een hapje zoals o.a „Raclette” en „Jeu de Viande”. Dagelijks geopend tot des nachts 1 uur BEVERWIJK. De noteringen op de veilingen waren woensdag als volgt. Bloemen: alium 5-20, anjers 20-58, tros- anjers 100-185, anemoon 75, chrysanten 260, duizendschoon 145-175, fresia 5-15, gerbera 20-45, gladiool 20-35, iris 10-20, ixia 100, lely 20-50, margriet 125, orchidee 25- 55, pyretrum 180, roos 10-40; babyroos 4- 8, Planten: achmea 550, anthurium 250, begonia 250, ficus 125,. gloxinia 250-400, geranium 155-210, hedera 65, hertshoorn 350, neprolepis 450, St. Paulia 65-120, vriesia 250, gem. planten 45-150, grote gem. planten 500-1200. Groenten: andijvie 125-170, bloemkool Mister Miljard Terence Hill met zijn tegenspeelster Rosie in een angstige maar ook romantische situatie. ■i’ J’’. -- I 8^

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 9