Streekschool en Vormingswerk Constructiedeel treft man de ruigten Gedanst sprookje kreeg hele stadsschouwburg in haar ban op de radio L k. ,De Jonge Stem’ presenteren samen programma haven- Ixrichtcn bezoek onze krommeland 29 velsen oost bij brandweerkazerne vanaf 28 mei tm 18 juni maandag tm zaterdag geopend nam. 2-5 uur „PWN MOET DOELMATIGER METHODE NOG BEWIJZEN Stap op weg naar nieuw part-time onderwijs Hoogtepunt van uitvoering door balletstudio 1 intermeubel tapijt Bgordijn .1 ERASMUS „IJmond -handballers naar Schwabisch Hall Auto’s opengebroken Mgr- 4 VRIJDAG 2 7 M E I 19 7 7 Tarief Studie 4 Spijkerbroeken Witte broeken Groene broeken Jacks, sweaters, 18.50 Wooncentrum Marktplein 24-30, IJmuiden,Telefoon 02550-19015 T-shirts, bloeses en overhemden GEMEENTE VELSEN BETER DRUKWERK BESTELLEN? GEBOORTE? VERLOVING? HUWELIJK? en Khaki broeken alle lengtes, alle breedtes VAN RIXEL zo’n drukker er ,a- ;e- sn w 1 VELSEN. De gemeentelijke waterleidingbedrijven van Bloemen- daal, Haarlem, Velsen en Zandvoort, verenigd in de Belangengemeen schap Drikwatervoorziening Zuid Kennemerland (BDZK) voelen er vooralsnog niet voor op te gaan in het Provinciaal Waterleiding Bedrijf (PWN). Gemeentelijke vertegenwoordigers die gistermiddag in het stadhuis Van Velsen om de tafel schoven toonden zich eenstemmig oneens met de provinciale plannen die een dergelijke fusie wenselijk achten. wal kro - Maandag 30 mei, Tweede Pinksterdag, wordt er geen huisvuil opgehaald. De huisvuilophaaldienst verzorgt de maandagwijk nu op dinsdag 31 mei. Astrid Lindgren »Pipi Langkous” VELSEN-NOORD. Stap voor stap is men in het „participatie- onderwijs” op weg naar nieuwe vormen. De Streekschool voor be roepsbegeleidend onderwijs „Kennemerland” heeft voor het komend schoolseizoen een nauwe samenwerking gezocht met het Vormingswerk en zowel in de IJ mond als in Haarlem zal men ge zamenlijk zich aan de partieel leerplichtigen presenteren. Deze samenwerking kan op de duur uitmonden in een nieuw part-ti- me-onderwijs, dat weer samen met het vakonderwijs verder kan uitgroeien. 7* 9.90 Ken herken jezelf J ■a In mode van H IM (ADVERTENTIE) Drinkwaterleveranciers tegen provinciaal plan WERFF H. VAN DER (ADVERTENTIE) K. C. VAN DER MIJE w- (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) Van 20.75 nu CdG k. ^*1 Ml Ml el ‘P rs m- >ol de en m- •d- U weet het: nu óók voor kinderen vanaf 8 jaar „We moeten heel erg duidelijk laten we ten”, voegde Van der Mye hier aan toe, „dat we niet goedkoop zijn door onze bron nen, maar door de uitstekende wijze waar op we hebben gewerkt. Daarvoor mogen we onszelf nu best op de borst slaan”. In een nota heeft de provinciale waterle- verancier laten weten dat de gemeentelij ke „concurrenten” in Zuid Kennmerland „in het voordeel” zijn omdat de pompstati ons zouden staan op waterrijke bodem. Een standpunt dat door de BDZK-gemeen- ten als „onaanvaardbaar” is afgewezen. Het voordeel van „meer” en „goedkoper” water is volgens hen een zaak van betere bedrijf svoering die is af gestemd op het voorkomen van „verspilling”. Haarlem gaat de eensluidende reactie van de BDZK-partners op papier zetten en zo snel mogelijk versturen. De afzon derlijke gemeentes zullen GS laten weten met de inhoud van het epistel in te stemmen. Gevangen in een sprookje over twee tovenaarsdochters, die een waanzinnige tovenaar moeten bestrijden om de mensen van zijn plaag af te helpen, lieten de leer lingen zien, wat de verbeeldingskracht van ballet is. Prachtige gestileerde decors, tot de verbeelding sprekende costuums en het meest romantische van de hedendaagse muziek ondersteunden dit sprookje, dat het hoogtepunt van de avond werd. Bij deze uitvoering verstomde het gefluister van ouders, die elkaar op de verrichtingen van hun kind attendeerden. Kleine techni sche onvolkomenheden vielen in de boei ende sfeer, die op het toneel werd opgeroe pen, volkomen weg. De twee tovenaars dochters, gedanst door Sandra Toornvliet. Hetty Schippers.cn de waanzinnige toven- VELSEN-NOORD. Vanmorgen om zeven uur zijn tweeëndertig leden da mes en heren van de handbalvereniging „IJmond” in Velsen-Noord aan hun bus tocht begonnen voor de ris naar Schwa- bisch Hall in West-Duitsland. De IJmonders zullen de pinksterdagen in Schwabisch Hall doorbrengen om op dinsdag 31 mei de terugreis te aanvaarden. Het zoeken naar nieuwe mogelijkheden voor het vakonderwijs in de IJmond heeft vorig jaar tot problemen geleid toen er sprake zou zijn van het opheffen van de bedrijfsschool van Hoogovens en het vor men van een regionale vakschool. Om de ontwikkelingen toch niet af te kappen wil len de vormingsinstituten in de IJmond samen met de Streekschool en de bedrijfs- Kennemerland vertelt, dat de samenwer king met de vormingsinstituten langzaam VELSEN-NOORD. Een 37-jarlge man uit Heemskerk is donderdagmorgen om streeks kwart voor elf getroffen door een constructiedeel van een stalen stellage. Het slachtoffer is met verwondingen aan hoofd en schouders overgebracht naar het ziekenhuis in Heemskerk. Oosterduinweg 29 tel. 14768 IJmuiden en ep te de en JP en ir- en g le is, P- en us ia er IS on >te ur op id, se •n. ge ip- let 3p rct lie us :n. en an iet irt IJMUIDEN. Als betoverd hebben de talloze ouders en andere familieleden van de cursisten van Balletstudie Corry Rijn- ders donderdagavond in een volle Stads schouwburg van Velsen de jaarlijkse uit voering gevolgd. En dat was niet vreemd, want met „Het betoverde land” gaven de leerlingen van de balletstudio een uitvoe ring, die iedereen kan boeien en die beslist voor herhaling vatbaar is. ie ie se rr n- ir- ig ng T» GD lo ot en en de en en ak or ir- de us *r- de di en ar in er- io- ik- ke el- n- n- et je ig »r et k je •n it n. et Dit geschiedt in het kader van de jaar lijkse uitwisseling tijdens de Pinksterda gen waardoor „IJmond” nu aan de beurt is voor een tegenbezoek. Aan au bezoek is als gebruikelijk ook een handbaltoernooi verbonden waaraan ook verenigingen uit andere landen deel nemen. BOEKHANDEL school een Open Beraad op poten zetten, om de discussie weer op gang te brengen. In dit Open Beraad kunnen dan alle be trokkenen meepraten en meedenken, het onderwijs, de bedrijven, vakbonden, wer kende jongeren, enzovoorts. De heer Emans, als adviseur verbonden aan het Haarlemse waterleidingbedrijf bevestigde deze opvatting. „Verbruikers die een vast tarief betalen laten 's zomers zonder bezwaar de kraan doorlopen om constand koud water te hebben. *s Win ters hetzelfde liedje om te voorkomen dat de leidingen bevriezen. Het PWN heeft daardoor herhaaldelijk grote investerin gen moeten doen om aan de vraag te kunnen voldoen. Bij de Provincie is men er veel te laat toe overgegaan om de gebruikers te „bemeteren”. Aanleiding tot de opnamen voor dit programma is de operette „De dochter van de sjeik” geweest, die eerder dit sei zoen door De Jonge Stem is opgevoerd. De koorleiding heeft een geluidsopname naar de NOS gestuurd en als reactie hier op is verzocht of men wilde meewerken aan een aflevering van het genoemde pro gramma. De aflevering van „Accoord” zal be staan uit fragmenten uit de operette en uit korte gesprekjes met de kinderen en de dirigent. De uitzending is dinsdagavond van kwart over zeven tot acht uur, via Hilver sum I. BI De Zandvoortse wethouder Van der Mye lichtte die opvatting toe voor zijn Velsense collega Van der Werff, die zich in eerste instantie afvroeg of het niet wat al te aanmatigend was de Provincie te beschul digen van een verkeerde productiemetho de. „Veel te lang”, aldus Van der Mye, „heeft het PWN het zogenoemde abonne mentstarief gehanteerd dat is afgestemd op de oppervlakte van het perceel. De gemeentelijke bedrijven hebben altijd de werkelijke gebruikte hoeveelheden water laten betalen. Dat lijkt duurder maar is in wezen goedkoper”. Wel heeft de Streekschool een schakel- programma ontwikkeld, waarbij de deel nemer of deelneemster leemten in de ei gen kennis kan aanvullen om zo eventueel over te stappen naar het leerlingenstelsel, waarvoor nu eenmaal een bepaalde ken- nis vereist is. gegroeid is. Zowel de Streekschool als het vormingswerk hebben te maken met parti eel leerplichtigen en daarom, dat men het komend seizoen gezamenlijk de program ma’s, die voor deze jongeren zijn ontwik keld, gaat presenteren. In het pakket aan cursussen zal de Streekschool zich vooral richten op de echte „doe-activiteiten”, die verband houden met de opleidingen in het leerlingenstelsel, dat de school biedt. Zo is er een cursus reparaties van bijvoorbeeld een wasmachine, een strijkijzer, een pick- up, een cursus eenvoudige electronica, houtbewerking, zowel technisch als crea tief, bromfietstechniek, solderen, etaleren. Een aantal „echte” kennisprogramma's bleken het afgelopen jaar zo weinig be langstelling te trekken, dat men die heeft laten vallen. Overigens benadrukte de heer Thuis wel dat Haarlem er prijs op stelt om niet zonder meer de mogelijkheden tot een gesprek met de Provincie uit te sluiten. „Tenslotte blijven we partners. Mogelijk zijn er alternatieven”. IJmuiden, Lange Nieuwstr. 243, tel 13144, Santpoort Hoofdstr. 234, tel. 378371 VELSEN.Komende dinsdagavond zal het Velsense kinderkoor „De Jonge Stem” voor de NOS-radio te beluisteren zijn. Het koor is te gast in het programma „Acoord”. 1 -i.j. ongeval gebeurde in de magazijnen van De Kijkgrijp aan de Lijndenweg in Velsen-Noord waar nieuwe stalen stellin- ‘gen worden opgetrokken. Tijdens die werkzaamheden stond de 37-jarige stella- gebouwer vier meter boven de begane grond. Op een onbewaakt ogenblik schoot een onderdeel van de constructie, dat om hoog getrokken werd, uit de strop en raak te de man. Ondanks de klap wist hij zijn evenwicht te bewaren en stortte niet naar beneden. De arbeidsinspectie stelt een onderzoek in naar de werkwijze in de magazijnen. Een grote sortering bijpassende SANTPOORT. In de nacht van woensdag op donderdag zijn in de Antil- lenstraat in Santpoort drie geparkeerde personenauto’s opengebroken. De buit be perkte zich tot enig gereedschap, een ge reedschapskist en een verrekijker. ration, Koog aan de Zaan, Colchester; Pirkholm, Antwerpen; Amstelland, Ham burg; P.S. Gruzii, Benfield; Hanoe, Helsin ki. Betagas, IJmuiden, Heysham. Vrijdag aangekomen: Emsland, Solves- borg, Velsen; Boiterwardersand, Rotter dam, IJmuiden; Marijke Smits, Cape Pal mas; Hamburg, Antwerpen; Lorraine-D, Goole; Funchall, London. Vrijdag vertrokken: Jupiter, Bergen; Vladimir Timofeev, Hamina; Scol Spirit, Gavle; Parkesgate, Kingslynn, IJmuiden, Prinses Margriet, Noordzee; Catharin-L Antwerpen, Unden, Kristinahamm; Eva Viking Gothenburg. IJmuiden Het programma-aanbod van het vor mingswerk ligt meer in de sfeer van het creatieve bezig zijn, zoals tuinieren, foto grafie enzovoorts. Daarnaast zijn er ook zogenaamde actualiteitenprogramma’s, bijvoorbeeld over politiek, contact onder elkaar. De cursisten, die partieel leerplichtig zijn zullen door de Streekschool en het vormingsinstituut gezamenlijk worden ontvangen om kennis te maken met de mogelijkheden, die hun geboden worden. Daarbij kan men dan ook een advies geven. De Streekschool Kennemerland is druk bezig om de huisvesting in orde te krijgen. De oude Da Coste-school in Velsen-Noord waar men gevestigd is, begint nu al te klein te worden. Met name is gebleken, dat er meer praktijklokalen voor de verschillen de opleidingen moeten komen. De nieuwbouw in Beverwijk laat waarschijn lijk wat langer op zich wachten dan ver wacht en daarom wil de Streekschool kij ken of het mogelijk is door enkele noodlo- kalen bij de school of ruimte elders wat meer gerichte practicumlokalen te creëren. Wethouder Thuis uit Haarlem, in zijn fuctie van voorzitter van het BDZK, was van mening dat de Provincie onjuist rede neerde met het standpunt „dat het BDKZ toch maar makkelijk zat”. „Wij hebben zuinig gewerkt en goed geïnvesteerd. Waar de Provincie rept over „doelmatigheid” van samenwerking wil ik dat gewoon in koncrete voorbeelden horen. De Provincie heeft in ieder geval nog niet aangetoond het doelmatiger te kunnen doen dan wij. Laat men maar eens zeggen wat er bij ons aan mankeert. Op het vlak van winning en productie kan samenwerking geen verbe tering betekenen. Wat betreft de distribu tie is het de moeite waard om dat te bestuderen, zonder daarbij echter enige toezegging te doen dat we er toe over gaan. Dat zal het resultaat van die studie moeten uitwijzen”. mutatie die geen enkele tegenstand onder vond. Recapitulerend merkte wethouder Thuis op dat het provinciale rapport een geest ademde van gebruik van de wet door de Provincie met het doel het PWN te versterken. Over de daarin aangehaalde noodzaak om te komen tot een eensluiden de prijs van het water in alle gemeenten merkte hij op dat hem bij navraag was gebleken dat daar bijvoorbeeld in een pro vincie als Zeeland ook geen sprake van was zonder dat dat moeilijkheden oplever de. Ook in Zuid-Holland lijkt dit een zaak te zijn waar GS nog weinig haast mee maakt. Een van de groepen, die voor de pauze haar kunnen vertoonde. aar, vertolkt door Evelien Koene, vormden het bindend element in de verschillende episodes, die telkens door andere groepen gedanst werden. De opening van het programma, dat de balletstudio deze avond bood, gebeurde op originele wijze met een stukje jazzballet, waarna de kleintjes op vertederende wijze lieten zien, hoever zij in de muze van de danskunst waren gaan geloven. In een vlot tempo toonden enkele groepen en solisten vervolgens hun kunnen, de een duidelijk met iets meer ervaring of feeling dan de ander. Voor de pauze werd het program ma besloten met een leuk opgezette disco theek, waarin een Deejee moderne platen aankondigde, die vervolgens door de ver schillende groepen van dans voorzien wer den. Liefhebbers van jazz ballet kwamen daarbij volledig aan hr i trekken. Na de pauze volgden twee meer klassiek ingestel de balletstukken, de Humoreske op mu ziek van Dvorsak een Allegro van Chopin, waarmee de dinsdaggroepen 5 en 6 bewe zen, hoever ze het klassiek ballet meester waren. Het betoverde land vormde het slot en ook het hoogtepunt uit het hele pro gramma Met al haar kleurige avonturen in één groot boek! Donderdag aangekomen: Berezovo, Bangkok; Brno, Hamburg; Eva Maria, C, Emden; Falkenberg, Kristinaham; Belin da, Monrovia; Tor Schandinavia, Gothen burg; Pamir, Gr. Yarmouth; Fridel, Whit by, IJmuiden; Iggesund, Iggesund; Jupi ter, Bergen; Eva Viking, Hamburg, IJmui den; Kentshore, Cont. Plat, IJmuiden, Fjordaas, Seven Islands, IJmuiden; Fjor- daas, Seven Islands, IJmuiden; Lenie, Swansea; Canis, Rotterdam; Otto, Frede- riksvaerk, IJmuiden. Donderdag vertrokken: Jemrix, IJmui den, Rochester; Louise, Rotterdam; Lauri- ta, Bremerhaven; Elke Kahrs, IJmuiden, Kings Lynn; Helena Scheper, IJmuiden, Odense; Arctic Shore, Velsen, Cont. Plat; Export Patriot, Bremerhaven; Tor Scandi navia, Gothenburg; Parma, Velsen, Rot- terdam; Maasborg, Zaandam, Delfzijl; Ho- Han Rensenbrlnk en Rlen Poort vliet „Op verkenning bij de dieren” Onnavolgbare tekeningen van Rien Poortvliet staan garant voor een schitterend gezinsboek Luxe geb. uitv. in kleur, slechts M I I /fer? Lange Nieuwstraat I Uil'/ Noord Arcade IJmuiden I u Telefoon 13899 Wethouder Van der Mye was van me ning dat de brief waarin het standpunt van de gemeentelijke drinkwatermakers tot uitdrukking werd gebracht wel moest wor den gezien als een „aanval”. „We moeten niet te voorzichtig zijn”, merkte hij in tegenstelling tot zijn Velsense collega Van der Werff op die op zijn beurt het stand punt van Thuis wel onderschreef, maar vond dat het in de brief even concreet moest worden gesteld als Thuis het nu zei. Hij was niet gelukkig met de redactie van I het conceptepistel en wilde onder meer i duidelijk benadrukt zien dat het samen- werkingsverband niet was opgezet om de I doelmatigheid te verhogen maar om die I voor de toekomst veilig te stellen. Een

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 5