Annemarie Fischer restaureert beschadigd schilderij zelf AANDACHT VOOR ZAND OVER PORTRETAFFAIRE u Gebedsdienst Inbraak aan Partijpolitiek bezien Strandgenoegens in Beverwijk Spoorsingel wie wat anders wil Pinkster- meubelshow 2e Pinksterdag 11 -5 uur. Mijnders Meubelen SARDINIË Dertig mille voor historisch boekje Dolfinarium Harderwijk zonnig en FLEUR ÓP warm ra rj Reeks van diefstallen opgelost Verhit debat over kostprijs BEIAARDBESPELING FILMHUIS Waterbed vernield Commissies gaan 2 juni Lichtboei- kwestie bespreken Raadscommissie Verkeerssituatie in duingebied Jongerenberaad KGIJ in Bremen Wist u dat wij gratis uw gordijnen I op maat maken, ook velours. 7 6 VRIJDAG 2 7 BEVERWIJK-HEEMSKERK M E 1 19 7 7 interbouw b v moet eens gaan kijken naar de Franse Comera KWALITEITSKEUKEN Exclusief voor Kennemerland ZWANENBURG Dennenlaan 53 LISSE Kanaalstraat-Heereweg ■•MS (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK.De recherche van de Beverwijkse politie heeft nog geen aanwijzingen in welke richting men moet zoeken om op het spoor te komen van de dader, die in de Nieuwe Slof donderdag of vrijdag het door de Amster damse kunstenares Annemarie Fischer geschilderde portret van Hannie Schaft beschadigde. (ADVERTENTIE) Sr 'X end (ADVERTENTIE) <eo 555. 0 u. ose nd II eer Za (ADVERTENTIE) en (ADVERTENTIE)' ïn (ADVERTENTIE) TEL. 03410-16041 tr.) en lart ean en en met en ritte alle 1 en •tot 148, (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. De Beverwijkse poli tie hield maandag op de Aagtendijk twee Heemskerkse jongens van veertien en vijftien jaar aan, waarvan er één bleek te zijn weggelopen uit een kindertehuis in Alphen. Deze jongens hebben in de verho ren bekend een reeks van diefstallen te hebben gepleegd. (Van een onzer verslaggeefsters) WIJK AAN ZEE. Een strandexploi- tant heeft bij de politie aangifte gedaan van vernieling van een waterbed ter waar de van volgens zijn opgave ƒ8.000,De vernieling moet donderdagmiddag tussen vier en zes uur zijn gebeurd. ideaal weertje voor een dagje Dolfinarium om te genieten van de dolfijnen- en zeeleeuwenshow in het I koele overdekte dolfijnenstadion. I Ook bij het robarium, önder.water- i panorama, de walrussen en in het j gezellige restaurant zijn schaduwrijke plekjes genoeg te vinden (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. De gemeenteraad be sloot donderdagavond dertig mille be schikbaar te stellen om de uitgave van een historisch boekwerk over Heemskerk mogelijk te maken. Met een schenking van tien mille van de Stichting Sociale en Culturele Ontwikkeling komt de winkel prijs op 17,50. PPR-raadslid H. Mandos, even tevoren door loco-burgemeester H. Roozen tot raadslid beëdigd, vond het wat vreemd, dat de aanmaakkosten van het door de oud-rijks- archivaris J. Groesbeek te schrijven boek werk een tientje bedragen, het boek voor 12,90 naar twee Heemskerkse boekhan dels gaat en voor 17,50 aan de burger wordt aangeboden. Een rekensom leerde hem, dat de opbrengst 38.700 zou bedra gen, e waardoor de schenking van de Stichting niet nodig zou zijn. Een PPR- (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. De commissies voor jeugdzaken van Heemskerk en Beverwijk gaan donderdagavond 2 juni in het Bever wijkse Stadskantoor met de wethouders Bodewes en mevrouw Vervelde de kwes tie van de nieuwe Lichtboei doornemen. geen kijk op. Het is moeilijk. Er is geen richting wij moeten blijven attent”. Het portret van Hannie Schaft, dat vorige week werd beschadigd. voorstel later in de vergadering om deze schenking niet aan te nemen werd verwor pen. Het geld is nodig om allerlei kosten te kunnen opvangen. Mandos wilde een klei nere winstmarge voor de boekhandel in bouwen en de prijs van het boek op 16,20 brengen. Ook van de PvdA-zijde bleek er nogal kritiek op de kostenaspecten van het boek je te zijn. Mevrouw Neeter zou graag een wat duurdere produktie willen bekostigen, maar wethouder Roozen vond het krediet van 30.000,- ruim voldoende om Heems kerk een keurig verzorgd boekwerk over de geschiedenis van het dorp te geven. Het boek wordt gedrukt door Pressofoon uit Heemskerk. Meijer Press uit Zaanstad wil de het voor ongeveer 60 mille doen en dat vond de loco-burgemeester te veel van het goede. Omdat de CDA- en WD-fractie het voorstel van het college om met Presso foon in zee te gaan van harte steunden zat er voor de progressieven niets anders op dan goedkeuring te hechten aan het B. en W.-voorstel. Het boekwerk zal worden ge drukt in een oplage van 3000 stuks. HEEMSKERK. Vrijdagavond 27 mei draait in het filmhuis Heemskerk en buurthuis De Zandkraai de laatste film van de Italiaanse regisseur Visconti „L’In- nocente”. De film wordt vertoond in de grote zaal van het buurthuis. De aanvang is 21 uur. 4;1 jke ler- tot De irk, Santpoorterstraat 41 Haarlem Tel. 023-2634 63/0^) Annemarie Fischer probeert thans zelf de vijf centimeter grote snee in het doek zelf te repareren. Door de restauratie van het vijf mille kostende portret zelf ter hand te nemen blijft de verzekering bui ten kwestie, waarmee de Amsterdamse kunstenares de Stichting Tentoonstellin gen Beverwijk, die de expositie van haar werken in De Nieuwe Slof had georgani seerd, niet belast met verzekeringstechni sche verwikkelingen. BEVERWIJK. Uitgaande van de Raad van Kerken Beverwijk/Heems- kerk is er vanavond vrijdag 27 mei om half acht een korte interkerkelij ke samenkomst in de Grote Kerk van de Hervormde Gemeente. Bezinning en gebed zullen in het teken staan van de kapingen en de gijzelingen. Q rij. 10 t 28 van (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Donderdag tussen 11 en 14 uur is via een geforceerde tuindeur ingebroken in een woning aan de Spoor singel. Vermist worden een spaarvarken met twintig rijksdaalders, ƒ2000 uit een portefeuille en een portemonnaie, een gou den broche met granaten en enkele gou den damesringen. HEEMSKERK. Donderdagavond 31 mei om 20 uur vergadert in het gemeente huis de raadscommissie voor de recreatie. De leden van de commissie behandelen o.a. een notitie over de strandrecreatie. ïrk- aan 10 ’es: hu- dig- 22 becieit 1849 ÈSSU Gierstraat 52-56 Haarlem - Tel. 023-312992 de Pu BEVERWIJK. Aan Sardinië is de manifestatie gewijd, die op initiatief van de Peregrinusstichting Beverwijk woensdag 1 juni in ontmoetingscen trum „De Nieuwe Slof” wordt ge houden. HEEMSKERK. De raadscommissie voor verkeer gaat maandagavond 6 juni in het gebouw van de dienst gemeentewer ken de verkeerssituatie in het duingebied en op de Rijksstraatweg bespreken. Deze openbare vergadering begint om 19.30 uur. Beverwijk. Stadsbeiaardier Dick Kuys bespeelt zaterdagmiddag het caril lon van St. Agatha-kerk. Kuys begint om 14 uur met werken van v. d. Gheyn, Cle ment, Schubert, Beethoven, Boccherini en besluit het beiaardsconcert met een impro visatie. Brigadier S. Scholten, chef-recherche van de Beverwijkse politie, noemt de zaak van de snee” hopeloos. Wij hebben er allemaal vreselijk houvast in welke zoeken, maar wij ten is tenslotte ook nog een optreden van Nigia Carai met haar groep. Met accordeon, gitaar, zang en dans schep pen zij in dit voor Nederland eenmalige optreden de sfeer van het leven op Sardinië. Iedereen kan gratis Sardinië komen beleven op 1 juni in ontmoetingscen trum De Nieuwe Slof aan de Kerk straat 46 te Beverwijk. De manifestatie zoals deze door de welzijnsinstelling voor buitenlandse werknemers in Noord-Holland boven het Noordzeeka- naal is belegd, begint om 14 uur. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Donderdag is het jon gerenberaad 1 van de Kritische Gemeente IJmond naar Bremen (West-Duitsland) vertrokken. De jongeren uit de IJmond praten in deze stad met een jongerengroep uit de Evangelische Gemeinde Bremen- Lussum over het thema „Hoe moet een gemeente er in de huidige tijd uitzien?”. Vandaag vertrekt het koor van de KGIJ naar Bremen om bij dezelfde gemeente enige ontspannende dagen te vieren. Het KGIJ-koor bestaat dit jaar tien jaar. Op de eerste Pinksterdag zingt men in een vie ring van een bevriende gemeente. De toe spraak wordt gehouden door Jan Ruiter en wordt over de radio uitgezonden. Al met al verblijven gedurende de pinkster dagen zo’n 100 mensen uit de IJmond in Bremen. Op 31 mei hoopt het gezelschap weer in Nederland terug te zijn. Op zater dag 4 juni wordt in de viering van de KGIJ in de Vredevorstkerk verslag van het be zoek aan de Duitse gemeente gedaan. (ADVERTENTIE) n\ video-beelden van deze held, getekend door Hergé”, aldus Rob Joosten. Hij barst in lachen uit na de vraag wat er is gebeurd met de bladen met enkele sym pathieke opmerkingen over Hannie Schaft en de kunstenares, die vorige week vrij dagmiddag uit het gastenboek bleken te zijn gescheurd. „Die bladen heb ik er vrijdagmiddag zelf uitgehaald. Dat gastenboek is een ring- bandboek met losse velletjes. Toen ik zag dat er enkele opmerkingen over het werk instonden, die meer waren dan alleen de gemiddelde uitingen van het doorsnee pu bliek, heb ik de vellen ogenblikkelijk uit het boek verwijderd. Misschien was ik bang dat ze zouden verdwijnen. Dat gas tenboek ligt er weer als de expositie over „Kuifje,’ wordt gehouden. Compleet met de opmerkingen over Schaft en Fischer. Ik heb de bladen gefotocopieerd en voor de geschiedschrijving van onze Stichting bewaard” Mochten, wat de Raad vurig hoopt, de gijzelingen voorbij zijn, dan meent de raad dat het zinvol blijft om samen te komen en dan tevens in dankbaar heid. In elk geval wil men zich tijdens de samenkomst bezinnen op een toe komst, waarin geweld zal zijn uitgeban nen en iedereen, klein en groot, die zich vriend en die zich vreemde noemt, in vrede leven kan. Rob Joosten, voorzitter van de Stichting Tentoonstellingen Beverwijk: „Annema rie Fischer wil de hele zaak in der minne schikken, waarmee wij natuurlijk bijzon der blij zijn”. Overigens is de verhouding tussen de Stichting en de Amsterdamse kunstenares sterk bekoeld. Annemarie Fischer verweet de Stichting weinig bekendheid aan de tentoonstelling van haar werken in De Nieuwe Slof te hebben gegeven en vond de- niet bewaakte- expositieruimte totaal ongeschikt. Rob Joosten kan zich daar niet druk over maken. Vele kunstenaars, die in de Nieuwe Slof hun werken hebben laten zien, lieten de Stichting weten zeer tevre den over de expositieruimte te zijn. De Beverwijker verwacht overigens niet dat de zaak wordt opgelost. „Het komt mij voor dat de snee in het doek van achteren is aangebracht. Toen de werken van Fi scher bij De Nieuwe Slof werden gebracht hebben wij ons verbaasd over de noncha lance waarmee men met de doeken om sprong. De werken lagen boven op een imperiaal van een auto, die uit Groningen kwam waar ze eerder exposeerde. De kle den om de doeken waren hartstikke nat. Ik wil zeker niet beweren dat er een complot is gesmeed. Zeker niet. Laten we maar zand over de hele kwestie gooien. Alles is in der minne geschikt. Wij werken al weer aan een nieuwe expositie, die het stripfi guur „Kuifje” als onderwerp heeft. Vanaf zaterdag 4 juni kan het publiek kennis maken met dia’s, prenten, tekeningen en Zoals bekend is het oorspronkelijke plan om één nieuw buurthuis te bouwen gewij zigd en richten Beverwijk en Heemskerk alle aandacht op twee, kleinere, buurt huizen. Na het overleg tussen de commissies en de wethouders komt het bestuur van de Lichtboei naar het Stadskantoor om aan het gesprek deel te nemen. De PvdA-fractie maakte zich donderdagavond in de gemeenteraad bij zonder boos over deze procedure. Fractie voorzitter Perquin probeerde loco-burge meester Roozen duidelijk te maken, dat de hele zaak eerst in de raad diende te wor den besproken en dat pas dan de Heems kerkse commissie met Beverwijk mag pra ten. De heer Roozen begreep de opwinding van de socialisten niet en merkte op, dat de Lichtboeiperikelen eerst in de commissies dienden te komen en dat de raad daarna alle gelegenheid krijgt de affaire te bespre ken. PvdA’er J. Verhoeven bleek na het debatje nog niet tevreden te zijn en stemde tegen het voorstel van B. en W om een brief aan het bestuur van de Stichting voor sociaal-cultureel werk, waarin men de be sprekingen aankondigt, voor kennisgeving aan te nemen. In de nacht van 17 op 18 mei stalen zij een brommer uit de Humanitasflat, alsme de snoep en speelgoed uit de winkelgalerij aan de Plantage. In de nacht van 22 op 23 mei braken zij in in de kiosk van het Sportfondsenbad en stalen zij een brommer uit een box aan de Pieter Verhagenlaan; voorts gereedschap uit een box aan de Luxemburglaan, kren- tebollen en kadetten bij Bakker Winkel en deden zij een poging tot inbraak in de busstalling van de NZH op de Zuiderkade, terwijl verder nog een portemonnaie werd gestolen uit de kleuterschool „Wilgenroos” aan de Wilgenhoflaan. De lijst is nog niet rond, want zij bekenden ook diefstal van chocomel uit de manege aan de lunette, van een fiets uit de Laurens Backlaan en tenslotte van een geldkistje uit het buurt centrum „De Schans”, waarmee zij wer den aangehouden. Dit kistje bevatte driehonderd gulden. De vijftienjarige bleek ook nog een brommer te hebben gestolen bij de VOMAR. BEVERWIJK. Het hechtste CDA- bolwerk van Beverwijk is het St. Jozef Rustoord aan de Peperstraat. Uit de vergelijkende cijfers per stemdistrict waarover dankzij de mensen van het Sociografisch Bureau Beverwijk- /Heemskerk al kort na de bekendma king van het eindresultaat kon worden beschikt, blijkt zonneklaar dat de con fessionelen dat deel van de oude bin nenstad met 44,04% (288 stemmen) stevig in handen hebben. De sterkste concentratie van socialis ten kan gevonden worden in de omge ving van de Chr. Kleuterschool aan de Kerkbeeklaan. Hoewel de PvdA in di verse districten de veertig percents- norm ruim overschreed, bereikten Den Uyl en zijn makkers met 55,92% (293 stemmen) in deze wijk wel de absolute top. De liberalen daarentegen zitten met 45,03% (344 stemmen) stevig verankerd in de buurt van het Hervormd Vereni gingsgebouw aan de Prinsesselaan. Daar vond men tevens het hoogste per centage PPR’stemmers: 4,5% of te wel vijfendertig stemmen in absolute zin. De radicalen waren het in Beverwijk toch beter gewend. De CPN moest eveneens een gevoeli ge veer laten. Met 8,18% (41 stemmen) WIJK AAN ZEE. Het Wijk aan Zeeër strand is zo vlak voor Pinksteren beslist nog geen gemeengoed. Daarvoor staat het zonnetje niet hoog genoeg en is de zeewind te krachtig en te fris. De kustbewoners zoeken liever de luwte van een duinpannetje op, dan zich te laten zandstralen. Slechts een enkele zonaanbidder waagt zich in de wetenschap dat niets zo bruin bakt als de combinatie zon/zee/wind, momenteel toch languit op het strand. Verscholen achter beschuttende windschermen laten die doorzetters de natuur op zich inwerken, in de hoop dat hun ijver nog voor de zomer aanbreekt beloond wordt met een egaal bronzen teint. Datzelfde verwacht waarschijnlijk het legioen van de hondjes uitlaters, van wie een groot deel zich zodra de zon weer begint te schijnen naar Wijk aan Zee rept om met opgeheven hoofd het nuttige met het aangename te verenigen. Hoewel het in het kader van de nieuwe Algemeen Plaatselijke Verordening tussen 15 mei en 14 september steeds van 8 tot 19 uur officieel verboden is, lopen de meeste van de aldus geluchte huisdieren los. Of de kameraad van de door fotograaf Ron Pichel gekiekte dame even officieel in overtreding is, valt overigens nog te bezien. De autoriteiten zullen het er dan eerst over eens moeten worden, of het in dit geval gaat om een hond of om een kalf. k”, >t”. Een bloemengroet bij tegenspoed. Fleurop Interflora staat er voor in. Koninginnegracht 135, Den Haag. VAV Uw Fleuropbloemist accepteert '^f,n VW geschenkbon als bloemencheque. scoorde men in het stembureau in de brandweerkazerne nog het beste resul taat. Overigens niets om prat op te gaan in 1972 leverde hetzelfde stembureau nog een aandeel van 19,13% aan het communistische verkiezingssucces. D’66 tenslotte zag z’n wedergeboorte het sterkst tot uitdrukking komen in het stembureau gevestigd in de Chr. Mavoschool aan de Luxemburglaan. Daar incasseerde men tachtig rode vakjes of te wel 10,13% van de uitge brachte stemmen. Met dank aan: Sociografisch Bureau Beverwijk/Heemskerk, de Peregrinus Stichting, fotograaf Ron Pichel. Sa menstelling Joke Dieben-Frerichs. 1.30 üag 8 j 1. U? U.: ij. JS”, de I Hoofdmoot van het Sardinië-project vormen twee nieuwe films van de be kende cineast Louis van Gasteren, die beide op het Italiaanse eiland betrek king hebben en die respectievelijk de titel „Corbeddu” en „Salude e Liberta- de” dragen. „Corbeddu” handelt over een gelijk namige bandiet, die zich negentien jaar lang in een grot schuilhield om in 1898 alsnog gedood te worden. De naam van Giovanni Corbeddu leeft op Sardinië nog steeds voort. Volgens de overleve ring was hij namelijk zo’n vrijbuiter, die van de rijken steelt om het aan de armen te geven. Een soort volksheld dus. „Salude e Libertade” heeft Sardinië in heden, verleden en toekomst tot on derwerp. Hoewel tot nu toe veel be waard is gebleven, doet ook op het eiland de welvaartbrengende industrie steeds meer invloed gelden. Overigens is Louis van Gasteren bij de vertoning van zijn films in persoon aanwezig, zodat iedereen die zich daartoe geroe pen voelt met hem over het gebodene van gedachten kan wisselen. Op een tentoonstelling zullen talrijke kunst- en gebruiksvoorwerpen en fo to’s van Sardinië te zien zijn. Tevens kunnen daar inheemse wijnen en ge rechten geproefd worden. Te verwach- Speciaalzaak in’ goldijtien eó Vitrages Kleine Houtstraat 42 Haarlem Tel. 023-323925 - 's Maandags gesloten I laarlems lordi jnrnhuis s Ü7 11

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 7