Belangrijke versterking Barry Hughes: KNVB ook eens met Brugge Jan Notermans Gary Holland: De ploeg speelt niet ontspannen Stout niet Onze Gezellen terecht winnaar Uitslag Duinrandrally Rep te duur voor AZ’67 vermoedelijk naar AZ’67 Jeugdtoernooi 3 naar VVV Schrama snelste e. f| 30 MEI ^CIRCUIT flMNDVOORT HEDEN VERSCHENEN GROOT RIJNBOEK O 4 9 Pinksterraces ■MM 19 ZATERDAG 2 8 SPORT M E I 19 7 7 PETER VAN STRAATEN Jaap Willems ISBN: 90 228 1172 7 5 aan de stand van J BOEKHANDEL H. DE VRIES HAARLEM A VERHUISLIFT Omvang. 144 pag. waarvan 8 in kleur Form. 20, <5 x 25,5 cm Prijs: 19,50, na 1 augustus 27,50 Verkrijgbaar in de boekhandel DE BOER MARITIEM - BLSSUM Een boeiend verhaal over de oorsprong, steden, legenden en over de huidige Rijnproblematiek. p B 1 J 9 9 Haarlem Uruguayaan naar I JAN NOTERMANS BARRY HUGHES I? 9 9 9 9 MATIG OPTREDEN NICOLS (ADVERTENTIE) (Van onze sportredactie) DOUGLAS MORTON Verlies nerveus Kinheim U komt toch ook? (ADVERTENTIE) K (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) I (Van onze honkbalmedewerker) HAARLEM/IJMOND. Aan één sprankelende inning had Tetramin Nicols tegen Dorias Quick voldoende om met 6-1 te kunnen winnen. Om nu te stellen, dat die ene goede inning van de landskampioenen de gang naar het Pim Mulierstadion nog steeds zonder scorebord waard is geweest moet als overdreven worden beschouwd. Nicols maakte er in het algemeen aan slag niet veel van en mocht verder van geluk spreken, dat de vier veldfouten die werden gemaakt door Quick niet in de vorm van runs werden afgestraft. Tekenaar van o.a. „Bij ons in het dorp” en de Parool-strip „Vader en zoon” komt vrijdag 3 juni van 14.30- 17.30 uur zijn werk signeren op de (Van onze autosportmedewerker) HAARLEM De Autosport Vereni ging Haarlem heeft de uitslag bekend gemaakt van de zevende Duinrandrally De rit die, vorige week, werd verreden in de nacht voor Hemelvaartsdag, telde mee voor het Routebeschrijvings-kampioen schap van de Regionale Automobiel Club West. Na de start vanaf het van Aarts-sport- park, in Haarlem-Noord, reden de deelne- Hughes: „Handgeld of een transfersom hebben we niet voor hem hoeven te beta len. Bij Seattle was hij namelijk amateur. Met het aantrekken van deze jongen ben ik erg blij. Hij kan in de aanval zowel op links als op rechts worden ingezet en bovendien heeft hij de nodige ervaring als middenvel der. Hij is een goede voetballer. Hij is snel, heeft een goede pass in de benen, is sterk een tegenrun van Tineke Hoenderdos op een klap van Mary Vreeken te beant woorden. Eerste Pinksterdag ontmoeten beide ploegen elkaar opnieuw op het terrein van Onze Gezellen. Aanvang elf uur. Probleem in de onderhandelingen tus sen de delegaties van het AZ-bestuur en FC Groningen zou kunnen zijn het con tract dat Notermans nog één jaar aan de noordelijke club bindt. Vice-voorzitter de Vries van Groningen: „Het bericht is voor ons ook als een verrassing gekomen en er is natuurlijk niet zo maar een nieuwe trai ner voor ons. Ik wil echter niet vooruitlo pen op het gesprek van dinsdag”, aldus het bestuurslid van FC Groningen. Eerder deze week gaf de in Jisp woon achtige speler van Valencia al te kennen dat hij terug wilde keren naar Nederland. HAARLEM. Op tweede Pinksterdag zal Onze Gezellen het traditionele jeugd- softbaltoernooi organiseren. Zesentwin tig negentallen verdeeld over de groepen junioren, adspiranten en pupillen nemen aan het toernooi deel. De finalewedstrijden van het toernooi, dat s morgens om tien uur gegint, vangen aan om drie uur De prijsuitreiking zal rond vier uur plaats vinden HAARLEMSE c BOEKENMARKT K XNK- issief -2-3- jffen uktie naar fa- ilem- Sant- stsu- ister- dorp- )vert- tot 18 3450- (Van onze softbalmedewerker) Verhuisonderneming ,2e Pinksterdag Aaivang I2 DU uur 8 Spectacu laiie starts wo 2 heats Formule Super VW Eur Kamp Renault 5 Formule Fold. VW Golf GI1 Historische auto s er< loer wagens WORMER. Co Stout zal niet ingaan op de aanbieding, die FC VVV de spits speler van Telstar heeft gedaan. Daar door lijkt dus voor de 28-jarige voetbal ler nauwelijks een andere weg over te blijven dan terugkeer naar de rijen der amateurs. Specialist op gebied van kantoor t inbuedelverhuizingen met Korte Spaarne 21, Haarlem, tel 023 326099/075 171700 (Van onze sportredactie) ZAANDAM. Jan Notermans wordt waarschijnlijk de opvolger van AZ-oefen- meester Hans Kraay. Dinsdag zal het be stuur van de Noordhollandse voetbalclub een gesprek hebben met de huidige trai ner van FC Groningen en het bestuur om een overgang van Notermans naar AZ’67 te regelen. Daarmee lijkt AZ’67 uit de problemen aangaande de trainersfunctie te zijn geko men, want het bestuur van FC Groningen, dat overigens niet zo gelukkig is dat Noter mans de club gaat verlaten, wil de Lim burgse oefenmeester bij een positieverbe tering niets in de weg leggen. In een eerder stadium had FC VVV laten weten bereid te zijn 240.000 gulden voor Stout als transfersom te willen betalen. Om over zijn contract bij de Venlose eredi visieclub na te denken, kreeg Stout twee dagen bedenktijd. „Ik kon aanzienlijk meer verdienen dan bij Telstar, maar dat zou tevens inhouden, dat ik mijn baan in Amsterdam zou moeten opgeven. Omdat mij na de zomermaanden een aanzienlijke positieverbetering staat te wachten, met name ook op het financiële vlak, leek de aanbieding van FC VVV toch niet aantrek kelijk genoeg”, zo meende de Telstar-spe- ler. Ook bij Telstar hoeft Co Stopt niet op een verbeterd contract te rekenen, Want de leiding heeft hem laten weten, dat het voorgelegde contract het uiterste bod is. „Als Telstar verder niets van zich laat horen, zal ik wel terugkeren naar de ama teurs. Ik ben nu 28 en zou dan nog zeker vier jaar kunnen voetballen bij de ama teurs. Ten slotte, ook andere clubs uit het betaald voetbal hebben zich niet aange diend als serieuze gegadigden”, aldus Stout hes de toekomst voor Haarlem in de eredi visie „optimistisch” in. „Ik kan zonder meer spreken van een versterking voor de groep. In de breedte zijn met deze speler en Haar, die zo goed als zeker bij ons zal komen voetballen en een aantal amateurs sterker geworden.” Over zijn ervaringen in de Verenigde Staten waar hij drie wed strijden van de Noordamerikaanse compe titie en vier duels van collegeteams heeft gezien, merkte hij tenslotte op: „Het voet bal leeft in Noord-Amerika. Over tien jaar is het het grootste land op voetbalgebied. Je hebt overal jeugdopleidingen, overal is het publiek nauw betrokken bij de wed strijden. In Seattle zat ik bijvoorbeeld in een splinternieuw stadion dat 65.000 toe schouwers kan bevatten. Er waren 40.000 bezoekers. Achter ieder doel stond een groot scherm opgesteld waarop alle doel punten werden herhaald." Manager Hans Kraay. „We hebben een vrij lang gesprek gehad met Rep en Cos ter, maar daarin zijn we niet tot elkaar gekomen. Ik betreur dat zeer, omdat Rep een waardevolle speler is. HAARLEM. - In de vijfde rit van de zomeravondcompetitie om de Van Eeke- len-beker, die door de Haarlemse Race- club Excelsior op het Industrieparcours werd verreden, zegevierde Kees Schrama met zeventig meter voorsprong op zijn vluchtmakker Ron Hout. Bij de veteranen zegevierde Piet Steen voorden met ruime voorsprong. De uitslagen waren: amateurs: 1. K. Schrama; 2. R. Hout; 3. N. van Geem; 4. N. de Bondt; S. M. de Groot. Veteranen: 1. P. Steenvoorden; 2. K. van Tintelen, 3. H. Sengers. Nieuwelingen; 1. B. Luiken; 2. H. Biel; 3. E. Vogelzang. Bij de aspi ranten zegevierde Marco v.d. Hulst met een ronde voorsprong. Oscar Venema (A-kl Hans Vos (B-kl.) en Manuel van Tintelen (C-kl.) waren de snelste jeugdrijders. Joke Poel won bij de dames. De Nederlandse scheidsrechter Jan Keizer zal vandaag in het Heizelstadion in Brussel de finale van het UEFA-jeugdtoer- nooi tussen België en Bulgarije leiden. Het Nederlands UEFA-jeugdelftal is voor het toernooi 1977/78 ingedeeld bij Finland en de Republiek Ierland. ZAANSTAD. In een gesprek dat de Valencia-speler Johnny Rep gistermid dag met de leiding van AZ’67, bestaande uit Klaas Molenaar en Hans Kraay voerde en waarbij de Zaankanter werd bijge staan door Cor Coster, zijn de partijen er niet in geslaagd overeenstemming inzake een transfer te bereiken. Met name de financiële zijde stond de transfer van Rep naar de Noordhollandse voetbalclub in de weg. A (Van onze sportredactie) HAARLEM. Haariem-trainer Barry Hughes is tijdens zijn verblijf van bijna twee weken in de Verenigde Staten tot een akkoord gekomen met de Urugua yaan, van wie de naam nog niet kan worden genoemd. Het is een 22-jarige voetballer, die het afgelopen jaar voor Seattle is uitgekomen in de Noordameri kaanse competitie, en bij Haarlem een contract voor één jaar heeft getekend. Dit houdt in dat Happel beschikbaar is als tijdelijk bondscoach voor het Neder lands elftal voor de kwalificatiewedstrij den die nog moeten worden gespeeld en dat hij oranje ook kan leiden als de ploeg zich plaatst voor de eindronden van 1978 in Argentinië. Alle partijen zijn het er voorts over eens dat de wedstrijd Neder landBelgië, die op 26 oktober wordt ge speeld, een probleem op zich vormt. Voor dat ten aanzien van deze ontmoeting be slist zal worden dat de Oostenrijker de verantwoordelijke man bij oranje is zullen Club Brugge en de KNVB overleg plegen met de Koninklijke Belgische Voetbal bond. Bepaald is voorts dat Happel’s activitei ten voor het Nederlandse elftal in geen geval de belangen van Club Brugge mogen schaden. •Douglas Morton op de heuvel hield de slagmensen van de uit louter Antillianen bestaande Amersfoortse formatie afdoen de in bedwang. Hij stuurde 15 Quickspe- lers met drie-slag naar de dugout terug, gooide geen enkele maal vier wijd en kreeg maar twee honkslagen tegen. Daaronder was een homerun van Etienne Aartsen net over het hek, waarmee de 1-0 voorsprong van Nicols werd ingelopen. Voor deze stand had Robert Maat in de tweede inning gezorgd toen hij ondanks zijn pijnlijke schouder de bal uit het veld sloeg. Het zag er naar uit, dat de 1-1 stand geen wijziging meer zou ondergaan. De Nicols-hitters sukkelden aan slag als zelden tevoren en lieten de eenvoudigste ballen lopen. In de achtste inning werd echter ineens de geest weer vaardig over de Haarlemse ploeg. Bill Kelley kwam door een fout op het honk, waarna Jersey van Doornspeek, kwaad geworden door een scheidsrechter lijke beslissing, een prachtige tweehonk- slag realiseerde. Daarna sloegen Huub Kohl en Douglas Morten een honkslag terwijl Ton de Jager zich zelf zelfs naar twee knalde. Gepaard aan nog eens twee veldfouten leverde de achtste inning vijf runs voor Nicols op, waarmee de eind stand op 6-1 werd bepaald. Boüdewijn Maat speelde niet mee en ook Gary Hol land kwam in het veld niet in actie, vanwe ge zijn gebroken vinger. Holland fungeer de als coach en toonde zich na afloop tevreden over de overwinning, maar niet over het vertoonde spel. Holland: „De ploeg speelt op dit moment niet ontspan nen. Waarschijnlijk komt dat door de bles sures die wij hebben. De spelers zijn hier door onzeker geworden. Onze grote vorm hebben wij bepaald nog niet te pakken. Wij rekenen er op dat dit gauw wel het geval zal zijn. In ieder geval moeten wij over drie weken, wanneer wij in Parma om de Europa Cup spelen de topvorm weer te pakken hebben. Daarna zullen wij, als de spanningen weg zijn, in Holland ook weer goed honkbal laten zien. Daar kun nen onze supporters op rekenen.” (Van onze softbalmedewerker) HAARLEM. Een verkrampt en ner veus spelend Marcon Kinheim heeft vrij dagavond in de hoofdklasse softbal een verdiende 2-6 nederlaag geleden tegen Mieloo Onze Gezellen geleden. Het zelf vertrouwen, waar de Kinheimploeg in de afgelopen week blijk van had gegeven was volkomen verdwenen. Zelfs een al in de eerste inning veroverde 2-0 voorsprong kon de rust in de gelederen van de thuis club niet doen terugkeren. Dankbaar en gretig greep Onze Gezellen in de tweede slagbeurt dan ook de kans aan om de runs van Elly Driessen en Tineke Vianen met BRUGGE. De onderhandelingen tus sen mr. Jacques Hogewoning en Ton Zwikstra enerzijds en het bestuur van Club Brugge anderzijds over het beschik baar stellen Ernst Happel als interim- bondscoach voor de KNVB zijn vrijdag in Brugge met succes bekroond. De voorzit ter en financiële deskundige van het be taalde voetbal, die al eerder met Happel tot een accoord kwamen, hebben nu ook in principe overeenstemming met de werkgever van de Oostenrijker bereikt. in de lucht, beschikt over een goede pas seerbeweging en verdedigt goed terug. Het is alleen de vraag of hij zich aan het Nederlandse voetbal kan aanpassen.” Hughes heeft deze speler tweemaal in een wedstrijd aan het werk gezien en heeft eenmaal met hem getraind. Vermoedelijk zal de Uruguayaanse voetballer begin juli naar Nederland komen. Haarlem voert inmiddels nog besprekingen met een twee de speler, een van de Bermuda’s afkomsti ge 25-jarige voetballer, die dit seizoen is uitgekomen voor Portland. Hughes: „Het betreft hier een aanvaller, die eventueel op uitleenbasis naar ons toe zal komen. Veel kan ik er nog niet over zeggen, er zitten namelijk nogal wat haken en ogen aan deze zaak. Ik verwacht echter wel dat vóór woensdag uitsluitsel kan worden gege ven.” Met het contracteren van „een nog niet met name te noemen speler” ziet Hug- Vice-voorzitter R. de Vries: „Wij zien dit als een promotie voor Notermans, en wie zijn wij om een positieverbetering tegen te gaan. Iedere trainer in Nederland droomt er op dit moment van om bij AZ te gaan werken. Daarom hebben we ook een ge sprek met de AZ-leiding gearrangeerd, omdat wij hierdoor toch wel voor een groot probleem zijn geplaatst. Ten slotte, wij willen Notermans eigenlijk niet kwijt”, aldus vice-voorzitter De Vries. ikoop obelin de d. SPORTP Rep: „AZ’67 had belangstelling voor mij en ik had belangstelling voor AZ. Mijn vrouw kan er niet meer tegen dat ik drie dagen in de week niet thuis ben. Zo ligt de situatie in Valencia op dit moment. Daar om hebben Coster en ik vorige week een gesprek met Valencia gehad omtrent een afkoopsom van mijn contract, dat ik in middels uit eigen zak heb betaald. Ik hoop echter niet dat dat tevergeefs is geweest”, zo maande Rep gisteravond De Italiaanse voetbalbond heeft de eer ste divisieclub Napoli het recht ontzegd om drie thuiswedstrijden op eigen terrein te spelen. Bovendien werd de aanvoerder van Napoli, Guiliano, voor vier wedstrij den geschorst. De bond nam deze maatre gelen, omdat Napolitaanse spelers in de ontmoeting Napoli-Fiorentina de scheids rechter hadden beledigd. Bovendien wa ren van de tribunes allerlei voorwerpen op het veld gesmeten. Eddie Koens, de 31-jarige spits van RWDM, heeft vrijdag een driejarig con tract getekend bij de nieuwe Belgische eerste klasser RC Boom. De transferprijs bedraagt twee miljoen Belgische frank of 130.000. Koens krijgt in Boom gezelschap van zijn landgenoot Benny Redel, die door Boom van MW werd overgenomen. Uitstekende perspectieven op runs kreeg Kinheim in de derde inning, nadat eerst Annelies Tesselaar voor de gelijkma ker had kunnen zorgen. Maar hits van Anke van Wezel en Ingrid Geuzenbroek leverden geen rendement op, omdat de overtuiging bij de daarop volgende slag mensen op het werpen van Annelies Tesse laar volledig ontbrak. Onze Gezellen daar entegen realiseerde zich de netelige positie op de ranglijst maar al te goed en buitte via Tineke Hoenderdos in de vierde en zesde inning de kansen uit. Coach Matty Möllman, die geen verklaring kon vinden voor het zwakke spel van zijn discipelen, verving in de zesde inning tenslotte werp ster Ingrid Geuzenbroek door Carla van der Veldt, die haar ploeg een inning eerder nog dicht bij 3-3 had gebracht Maar even als Ingrid Geuzenbroek moest ook zij de steun van haar veldsters ontberen. Niet meer dan een hit van Mariët Feyen was voldoende om Onze Gezellen onbedreigd met 2-6 aan de leiding te brengen. De definitieve ondergang van Kinheim maak te reliefpitcher Carla van der Veldt overi gens niet meer mee. Buiten het speelveld werd zij bij het ingooien tijdens de zesde Kinheim-slagbeurt vol in het gezicht ge troffen door een geworpen bal. Voor Kin heim was deze gang van zaken typerend voor het gehele wedstrijdbeeld. Met een vermoedelijk lichte hersenschudding werd Carla van der Veldt voor nader on derzoek naar het ziekenhuis vervoerd. In de stand kwam mede, omdat Onze Gezel len niet meer zo fel aandrong geen wijzi ging meer. mens via oanlpooi i, umuiden, Beverwijk. Heemskerk en Alkmaar naar Schoor! Het tweede traject werd hoofdzakelijk verre den op de industrieterreinen van Alkrnaai en Schagen De uitslag A-k(asse 1 Mol-Roos, 343 strpt-2 Mesch-v Rijn, 402 str.pt/3 Haantjes-Wisman Heemstede/Haarlem) 471 str.pt -B-klasse I Hus ter-v.d Berg, 505 str.pt/2 Verwer-Wessels (Haai lem/Spaarndam) 539 str pt/3 Eermg Wanders 559 str. pt-C-klasse 1 Leeuwen-De Jong 447 str.pt/2 Wijnberg-Winterswijk 454 str.pt/3 Buurman-Blauwhof, 459 sti pt

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 19