agenda [rond de losplank De consul metselt Fï i pL n Kr' mrrvF I i betelen. IJMOND M E I 19 7 7 2 8 ZATERDAG BEVERWIJK Mel- Bel'o naar de A\mro, cUs j Velsen-IJmuiden VELSEN-NOORD ERDA^a Rakkum 1 H 'frf! Sb Wijk aan Zee Castricum I O (Mogen en naar de, Amrqckis) Heemskerk Videêm Arïirö Prii/e Rekening z.\5/emie$seyivan jpoon+je, Amro Priye RekerW kun accepr^itö van de honoen- beiashng' betelen. ,ndetieniaar; 1 zang. Cf. Uitgeest In en om Haarlem 1 (ADVERTENTIE) Ds. F. (ADVERTENTIE) ?SSW HET NEDERLANDSE consulaat-ge neraal aan de Mechelsesteenweg krijgt regelmatig Nederlanders op bezoek die platzak zijn. ..Meestal zijn ze bestolen”, kijkt De Jongh veelbetekenend, wat dan (meestal) inhoudt dat ze in de Sin jo'renstad behoorlijk aan de rol zijn geweest De hulp die het consulaat in dit soort gevallen geeft bestaat uit 50 francen om de bus naar de grens te nemen MET HET GEVANG heeft het consu laat ook te maken. „In ons ressort zitten 10 tot 15 Nederlanders in de gevange nis. Dat is een doorsneebezetting”, al dus De Jongh, die als een „echte Sin joor” om zijn nek een dam met het wapen van Antwerpen draagt. MAAR EEN van de mooiste gevallen uit zijn carrière vindt De Jongh nog wel de ontgroeningskwestie van een groep studenten, die door ouderejaars naar België waren ontvoerd en voor hun terugtocht een auto hadden gestolen bij een wethouder van het plaatsje Doel. Het was een hele toer, maar het lukte hem dankzij zijn jarenlange contacten hen uit handen van de justitie te krijgen en ze een vrijgeleide naar Nederland te bezorgen. DE SCHELDESTAD heeft een blij vend aandenken aan De Jongh gekre gen Toen hij veertig jaar in de stad woonde zijn vrienden met de pet rond gegaan voor een jubileumcadeau. En de consul bestemde het geld, 30.000 gulden, voor de restauratie van het orgel in de Protestantse kerk van Bel gië in de Lange Winkelstraat. door Udo J. Buys vanuit het Antwerpen van Rubens R.-k. Kerk. H. Joseph, Wijkerstraatweg 55, zaterdag 19 u., zondag 9, 10.30 en 12 u. Ned. Herv. Kerk. Noorderkerk, Strating- plantsoen, zondag 10 u. ds. H. L. Lieve (Castricum). Geref. Kerk, Koningsweg 39, zondag 9.30 u. kand. H. van Dam (Kinderneven- dienst), 17 u. ds. C. Meijer. R.-k. Kerk. H. Agatha, Breestraat 101, zaterdag 19 u., zondag 8.30, 10. 11.30 en 18 u.; O.L. Vrouw van Goede Raad, Arends- weg 57, zaterdag 19 u., zondag 9, 10.30 en 18 u.Regina Caeli, Hilbersplein, zaterdag 19 u., zondag 10, 11.45 en 19.30 u.; Apostel kerk, Van Riemsdijklaan, zaterdag 19 u., zondag 9.15, 11 en 12 u.; H. Jozef, Laan der Nederlanden 88, zaterdag 19 u., zondag 9.30 en 11 u. Voor directe bediening (H. Oliesel) voor Beverwijk, Wijk aan Zee en Velsen-Noord op zondag en werkdagen bellen 29044 (te lefoonnummer St. Jozefrustoord). R.-k. Kerk.O.L. Vrouw Hemelvaart, Bre- derodestraat, zaterdag 19 u„ zondag 9 en 11 u. OVER DE ANTWERPENAAR heeft De Jongh niets dan lof „Het is iemand die altijd bereid is te helpen, altijd. Als je hem maar benadert op een niet Nederlandse wijze, niet hautain. Hem vriendelijk bejegent en niet doet of je het altijd beter weet. Als de Antwerpe naar je eenmaal zijn vrienschap geeft, doet hij dat voor de volle honderd per cent”, zegt hij. VELSEN-ZUID Hervormde Gemeente, Engelmundus- kerk. 10 u. Drs. L. Brink bevestiging van lidmaten en H.A. SANTPOORT R.K. Parochie, Frans Netscherlaan. Za terdag 19 uur, zondag 9.00 (Zangkoor), 10.30 uur (ander koor). Gereformeerde Kerk, Burgemeester En schedelaan 9.30 u. Ds. J. Tiersma, 19 u. Ds. J. L. Bel. Adventskerk, (Provinciaal Ziekenhuis) 19 u. Ds. J. F. van Woerden De Hoeksteen, Willem de Zwijgerlaan, 10 uur. Ds. J. F. van Woerden. Volle Evangelische Gmeentc. Gebouw Berea. 10 u. J. J. Bronsveld, 19.30 u. G. A. Goldschmeding. Dorpskerk. 9.00 en 10.30 u. Ds. G J Rijks. DRIEHUIS R-K. Engelmunduskerk. Driehuizerkerkweg. Zaterdag 19 u. H. Mis met samenzang. Zondag 9.30 uur: Gregori aanse Hoogmis. 11 uur: Viering met jonge ren koor. 18 uur: H. Mis. (ADVERTENTIE) ra DE JONGH is bezig aan zijn laatste maanden in dienst van Hare Majesteit Per 15 augustus is hij „pensioenrijp” en mag hij zijn bureau in het consulaat ontruimen. En dat is iets wat hem zeer verdriet. Vooral ook. omdat hij twee maanden later precies 45 jaar in dienst zou zijn geweest. Maar ook zonder dat jubileum is het een absoluut unicum dat een beroepsdiplomaat zolang de zelfde stad als standplaats houdt. NU HIJ HET drukke consulaire le ven bijna achter de rug heeft zal Hans de Jongh ook wel wat vaker te vinden zijn op zijn monumentale boerderij uit 1822 in Doornik. De boerderij is prach tig gerestaureerd, waaraan De Jongh nu zelf ook een steentje kan bijdragen want de afgelopen winter haaldë hij in Roosendaal het metselaarsdiploma. „RESTAUREREN IS mijn hobby”, zegt hij en rijdt me na de lunch naar het gedeeltelijk gerestaureerde zestiende- eeuwse begijnhof aan de Rodestraat. „Er is een kapelleke, daar kunt u een rozehoedje bidden”, laat de rijzige con sul me achter. Zijn lengte heeft hij gemeen met zijn vroegere baas, de te genwoordige NATO-chef Joseph Luns, die hem bij een bezoek aan de Schel- destad immer grijnzend „u bent nog niet kleiner geworden” toevoegt R.-k. Kerk. H. Odulphus, Odulfstraat, zaterdag 19.15 u„ zondag 9.30 en 11.30 u. Ned. Herv. Kerk, Voorstraat 1, zondag 10 u. ds. A. Goudsmit-Aalbers. R.-k. Kerk. H. Pancratius, Dorpsstraat, zaterdag 18 u., zondag 7.30, 9.30, 11.30 en 18 u.; Bethlehemkerk, Piet Heinlaan, za terdag 18 en 19 u., zondag 9.30, 11 en 21.15 u. De 17-jarige José van Damme uit Aer- denhout woont met haar familie al vijf jaar in Antwerpen. Met een klasgenoot probeerde ze anderhalf jaar geleden een Hollandsche Club voor jongeren te beginnen. „Consul-generaal Jozef Ceu- len had er wel oren-naar en beloofde steun. We hebben nog met hem ge luncht'” vertelde José, die kans zag een vijftiental jongeren elke zaterdag bij elkaar te krijgen. Maar inmiddels is het alternatief alweer gesneuveld. Ook een beetje door de ouders, „want die zagen het huiswerk er bij in schieten”, lacht José, die in de vijfde klas van het Atheneum zit en volgend jaar naar de hotelschool in Lausane wil. In haar vrije tijd doet ze nu al ervaring op in Antwerp Tower Hotel van de Clingen doelgroep aan De Keyserlei. HET „ZOETE LEVEN” van Antwer pen heeft altijd Nederlanders getrok ken die zich permanent in de Sinjoren stad vestigden. Op het moment wonen er in de provincie Antwerpen 25 a 26.000 Hollanders en binnen de stads grenzen zo’n 2400. Dat vertelde me de vriendelijke Hans de Jongh, de Neder landse consul in de Scheldestad. Ik lunchte met hem in de stijlvolle Hol landse club, die Antwerpen rijk is, waarvan ook „meneer” Eef Jamin sinds 1974 lid is en John Cleypool, die ooit Huis ter Duin in Noordwijk leidde en nu horecabelangen in het Antwerp se heeft. isetmeneniKerK, «jijzenvenpiai: I en 19 uur Ds. R. G. J. Timmers. DE SCHEIDENDE consul blijft Ant werpen in ieder geval ook na zijn af scheid trouw. Hij zou niet anders kun nen. „Hij is een rasechte Hollandse Antwerpenaar”, zei Louis Verhaert, de directeur van de Dienst voor Toerisme me al en De Jongh bevestigt zelf: „Ik ga niet terug, beslist niet”. De consul heeft de Benelux-gedachte wonderwel in praktijk gebracht, want als in België wonende Nederlander is hij getrouwd met een Luxemburgse. Christelijk Geref. Kerk. Marconistraat 10.30 Ds. D. H. Biesma, 2e pinksterdag 10 j u. Ds. D. H. Biesma. Oud-Katholieke Kerk. Kon. Wilhelmina- kade. Zaterdag 19 u. Vesper en alg. voor bereiding. Zondag 10 uur Hoogmis. Leger des Heils, Edisonstraat. 10 en IJMUIDEN-OOST Gereformeerde Kerk Bethelkerk, Zee weg. 9.30 u. Ds. J. L. Bel (Kinderneven- dienst) 17 u. Ds. P. C. Koster. Vereniging van Vrijzinnig Hervorm den, Zeeweg 265. Braambos. 10.30 uur Ds. C. G. Mulder. R.K. Laurentiuskerk. Willemsbeekweg. Zaterdag 19 u. H. Mis met zang. Zondag 9.30 u. Hoogmis 10.45 u. bijz. dienst, gezins mis, 12 u. H. Mis met zang. 15 u. Aangepas te Gezinsdienst voor Geestelijk Gehandi capten en hun ouders De dienst wordt geleid door mevr. Brezet-Brouwer en Pas- j toor A. Loos. Oud-Katholieke Kerk, Sparrestraat, 10 uur. Hoogmis. R.-k. Kerk. Mariakerk, Spoellaan, zater dag 18.30 u., zondag 9.45, 11 en 12.15 u.; H. Laurentius, A. Verherentstraat, zaterdag 19 u., zondag 8.30, 9.45, 11.30 en 18 u. Ned. Herv. Kerk, Kerkplein, zondag 9 en 10.30 u. ds. D. Verhoef, 17 u. ds. Lieve, 19 u. ds. A. van Leeuwen, ds. Verhoef. Geref. Kerk. Morgensterkerk, Vrijburg- laan, zondag 9.30 u. ds. A. van Leeuwen (Kindernevendienst); Hervormde kerk, Kerkplein, 19 u. ds. H. L. Lieve uit Castri cum (Hervormd-Gereformeerde dienst). Baptistengemeente IJmond, Maerten van Heemskerckstraat 41, zondag 10 u. de heer J. Muilwijk (Den Haag), 10 u. zon dagsschool, 20.30 u. jeugdbijeenkomst. Consul Hans de Jongh (links) met Uitgever en oud strijder Willent Binneweg voor de ingang van de Hol landse Club aan de Venusstraat in de Scheldestad. EN WILLEM BINNEWEG, een ook in het Antwerpse wonende oud strijder, uitgever en boekenimporteur, die bij ons aan tafel aahschuift, vult aan: „Ze hebben een ongelooflijk savoir-vivre. Ook als ze het beroerd gaat, weten ze toch nog de zonnige kant te vinden. Het is zeker niet de pummel uit Timmer mans of Claes”. (Van een medewerker) Met de komst van de KW 81 en KW 170 aan de donderdagmarkt is voorlopig een eind gekomen aan een periode waarin men in de hallen regelmatig op aanvoer vanuit de noordelijke noordzee kon rekenen. Dit is voor de aanvoerders een evenvast gege ven als voor de handel. De aanvoerder gaat zich weer helemaal instellen op de jacht naar haring. De handel zal, voor zover ze zelf niet importeert, aangewezen zijn op hetgeen er door de importeurs wordt aangeboden. Duidelijk werd deze week al dat de handel zich grotendeels al aan het bevoorraden is geweest via de importeurs. Want bij de toch wel geringe aanvoer van koolvis b.v., was al goed waarneembaar dat men zich, om niet zon der te geraken, alreeds van importvis had voorzien. De kleinste koolvissoorten moe ten deze week al door de exporteurs wor den opgeruimd. Goed merkbaar waren ook de sterk teruggelopen vangsten van de noordboten. Met uitzondering van de IJM 57 „Zeehaan”, die kans had gezien om met 1400 bakken vis binnen te komen en daar door nog aan een besomming kon komen van rond de 70.000,-, kwamen de overige schepen met besommingen boven water van niet meer dan, variërend van f 25.000,- tot 30.000,-. Ook door de bemanningen wordt aller oog dan ook gericht op het a.s. dinsdag aan te vangen „nieuwe haringsëi- zoen”. Hiertoe zijn dan ook al de beschik bare walploegen ingezet. Menige auto met ledige vaten en tonnen met zout, netten en wat er meer benodigd is voor de visserij kwam dan ook IJmuiden binnenrollen om alles wat maar nodig is aan boord te krij gen. Ook hebben de walploegen reeds me nig kilo’tje verf gestreken of gespoten op de schepen om straks „gepikt en gedre ven” op de haringjacht te gaan. Hebben we moeten vaststellen dat de visserij op de noordzee sterk teruggelopen is, dit moet eveneens vermeld worden van de grote vrieshektrawlers die na hun avontuur in Ierland wederom naar zee zijn gegaan om nog een graantje mee te pikken voor het nieuwe seizoen een aanvang neemt. Dit is alleen gelukt aan de SCH 90 van de rederij Cornelis Vrolijk te IJmuiden. Dit schip dat moederziel alleen bewesten St. Gilda is neergestreken heeft kans gezien om ruim 10.000 platen haring diepgevroren binnen te brengen. De KW 49 van de rederij Ken- nemerland te Katwijk had het dichter bij huis gezocht en kwam naar binnen met ruim 7000 platen diepgevroren makreel, welke op de noordzee buit gemaakt kon den worden. De overige schepen kwamen naar binnen met rond de 3000 platen diepvriesproducten, waarbij de hoofd moot werd gevormd door pilchards en makreel In ieder geval waren deze ladin gen te klein om een redelijke besomming te maken Toch mogen de trawlers op een goed voorjaar terug zien, vooral de sche pen die niet omgezien hebben naar een alternatieve visserij zijn best uit de bus gekomen De VL 142 „Voorwaarts" deed zijn naam alle eer aan door wel als hoogste besommer aan de nieuwe teelt te begin nen Sinds de aanvang van het jaar 1977 heeft dit schip, dooi alleen verse vis vanuit de. noordelijke noordzee aan te voeren, ruim 850.000,- bij elkaar kunnen maken. Meerdere eenheden zijn deze periode doorgekomen met een totaal besomming van rond de ƒ700.000,-, waarbij gerekend moet worden de 'stilligtijd voor onder- houds-werkzaamheden. Dit is nimmer voorgekomen en kon zelfs door de vrieshektrawlers niet geëvenaard worden, omdat de meeste van deze schepen pas later in het jaar aan de visserij zijn be gonnen. De importeurs die zich beslist niet onver dienstelijk van hun taak hebben gekweten, zullen nu nog meer dan voorheen voor een regelmatige aanvoer moeten zorgen. De schepen die naar haring gaan vissen zullen dit zeker gaan doen met pelagische netten, zodat er geen extra rondvisje van deze schepen verwacht hoeft te worden. Het verdere visgebeuren deze afgelopen week heeft naast de aanvoer aan de maan- dagmarkt en de komst van de noordboten niet veel te betekenen gehad. Het was allemaal erg zuinig. De kleine vaart, al of niet in span vissend, zorgde wel voor wat aanvoer van makreel, maar deze moest gezocht worden uit de meegevangen hors makreel; wat aan de lossers en opvaren den heel veel werk bezorgde. Hierbij wer den slechts een paar kisten wijting en ook wat kabeljauw en gul buit gemaakt. Woensdag werd met ontroering kennis ge nomen dat op 82-jarige leeftijd was over leden de heer D. Kwakkelstein te Vlaar- dingen. Reeds op zeer jeugdige leeftijd werd hij met de haringhandel geconfron teerd door zijn ouders en heeft zich, een maal op eigen wieken, op kunnen werken tot één der grootste haringhandelaren in ons vaderland. Reeds vroeg besefte hij dat de haringhandel niet zonder eigen schepen gaande was te houden. Door aankoop van een zeillogger werd een bescheiden rederij opgericht die onder naam Visserij Mij. Holland van start ging. De VL 70 „Hendrik en Jan” heeft vele stormen over zich heen gehad. Na eerst van een motor te zijn voorzien werd er na verloop van enkele jaren maar liefst een stuk van vijf meter tussen gebouwd. Vlak voor het uitbreken van de jongste wereldoorlog werd de Vis serij Maatschappij Vlaardingen overgeno men. De oorlog heeft deze rederij wel doorstaan, ongeveer de helft van de inbe- slaggenomen schepen kreeg men terug en daar is men toen mee verder gegaan. In 1956 werd de eerste motortrawler toege voegd aan de rederij Holland en werd een jaar later opdracht verstrekt, door de Vis serij Mij Vlaardingen voor de bouw van nog eens twee motortrawlers en de nieuw opgerichte rederij Kwakkelstein bestelde eveneens eep motortrawler. In 1964 werd de vloot uitgebreid met nog eens vijf traw lers Zodat op dat tijdstip hetz.g.n Kwak kelstein concern over een 12tal eenheden kon beschikken. Al deze schepen hadden hun thuishaven in IJmuiden en waren hier zeker geen onbekenden. Inmiddels heeft men één diepvrieshektrawler in de vaart, terwijl er aan de Kotterkade te IJmuiden een ijsfabriek en diepvriesbedrijf werd gebouwd Hedenmiddag zal te 14 (M) uur de begrafenis te Vlaardingen plaats vinden IJMUIDEN Petruskerk, Venusstraat 1. Zaterdag 19 u.Bijzondere dienst of gezinsdienst. Zon dag 9.30 uur. Hoogmis 10.45 u. H. Mis met Nederlandse Hervormde Kerk, Kanaal straat 10 uur en 19 uur Ds. Heikoop. Bethlehemkerk, Gijzenveltplantsoen 10 j 19.30 uur Samenkomst. Jehova's Getuigen. Oranjestraat 9,10 u. Openbare lezing: 11 u. Wachttorenstudie. Petrakerk, Spaarnestraat, 9.30 u. Ds. P. C. Koster, 17 u. Ds. L. Dorst. Zeewegziekenhuis, 9.30 u. Minnema. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat, 10 u. Hr. H. G. J. Bos. Baptistengemeente. J. P. Coenstraat IJ muiden 10. Ds. A. H. Agtereek. 2e Pink sterdag Landdag in Velserbeek. Vergadering van Gelovigen, Abelen straat 1, 10 u. Eredienst. Goede Herderkerk, Velserduinweg 52, 10 uur Ds. John. Brezet. Gezinsdienst. Pinkstergemeente IJmuiden, Velser duinweg. 10 u. D. P. Hartendorp 1 juni 19.30 u. Bijbelstudie. Gereformeerde Kerk. (Vrijgemaakt), 9.30 en 17.00 uur Ds. L. J. Joosse. Geref. Kerk Ichthuskerk, 9.30 u. Ds. L. Dorst (Kindernevendienst), 17. u. Ds. J. Tiersma. 'SfiSL MIJN BEZOEK AAN Antwerpen voerde me ook naar het Steen, waar vandaan dagelijks de Flandriaschepen uitvaren. Reder Constant van Marcke houdt niet alleen van zijn schepen, maar is daarenboven ook een gourmet. Samen met hem beleefde ik een paar maagstrelende avonturen, maar daar over volgende keer. n het Atheneum zit en volgend jaar naar de hotelschool in Lausanne wil. In haar vrije tijd doet ze nu al wat ervaring op in het Antwerp Tower Hotel van de Clingendaelgroep aan De Keyserlei. R.-k. Kerk. O.L. Vrouw Geboorte, Lan- gebuurt 37, zaterdag 19 u„ zondag 8, 9.30, 11.30 en 18 u.; aula Vrijburgschool, zater dag 19.30 u., zondag 9.30 u. Hervormd-Gereformeerde Federatie. Dorpskerk, Kerkbuurt, Uitgeest, zondag 10 u.; Hervormde kerk. Dielofslaantje, Akersloot, zondag 10 u. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk, Kerk straat 27, zondag 10 u. ds. H. Kwakkelstein (Bevestiging van nieuw lidmaat); Prinses- selaankerk, Prinsesselaan 10, zondag 10 u. ds. L. W. van Reijendam-Beek. Geref. Kerk. Middelaarkerk, Moens- plein 8, zondag 9.30 u. ds. C. Meijer (Kih- dernevendienst), 17 u. ds. A. van Leeuwen; Vredevorstkerk, Laan der Nederlanden 152, zondag 9.30 u. ds. L. J. G. IJkel (Kin dernevendienst), 17 u. ds. L. J. G. IJkel. Geref. Kerk (vrijgemaakt). Immanuel- kerk, Olieslagerslaan 20, zondag 9 u. ds. K Folersma (Openbare belijdenis), 16.45 u ds. K. Folkersma (Voorbereiding H Avondmaal). Vrije Evangelische Gemeente, Van Riemsdijklaan, zondag 10 en 17 u. ev. W. van ’t Hoenderdaal (Alkmaar). Chr. Geref. Kerk. Doopsgezinde kerk, Meerstraat 60, zondag 8.30 u. ds. D. H Biesma, 14.30 u. DS. E. E. Slofstra. Pinkstergemeente Beverwijk-Heems- kerk, Lingestraat 29, zondag 10 u. de heer J. W. de Cock. Doopsgezinde Gemeente, Meerstraat 62, zondag 10 u. ds. H. Luikinga. Leger des Heils, Geijsendorfferlaan 4, zondag 10 en 18.30 u. samenkomsten, 11.30 u. zondagsschool. Jehova’s Getuigen. Koninkrijkszaal, Lingestraat 31, zondag 10 u. openbare le zing, 11 u. wachttorenstudie; dinsdag 19 u. theocratische school, 20 u. dienstvergade- ring. MUZIEK Kathedrale Basiliek St. Bavo (Leidsevaart 146) 15 u.: De Zwitserse organist Jean Vaucher met de 3e symfonie van Vierne en werken van Reger. Waalsekerk (Begijnhof 30) 20 u.( Orgelconcert door Kees Rosenhart. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr 15.30, 19 en 21.30 u. „De rose panter slaat weer toe", a.l. Vandaag 24 u „De man van Hong Kong”, 18 j. Dag. 13.30 u.. ..Tekenfilm Carrousel", ai. Frans Hals (Frans Halsplein) 19 en 21.15 u. tev zond, en maand. 14 u.. „Turks fruit", 18 j- Vandaag 23.30 u. Madigan, de onderwereld van New York". 18 j. Lido (Houtplein) 14, 19 en 21.30 u.r ..Tentacles”, 14 j. Vandaag 24 u „De man met de wassen beelden". 18 j. Luxor (Gr. Houtstr.) 14 en 20 u.. „Aardbeving”. 14 .1 Roxy (KI. Houtstr.) 14.30, 19 en 21.30 u (beh zat 14.30 u.): ..Network". 14 j. Vandaag 24 u „Some like it hot". 18 j. Studio (Gr. Markt) 19 en 21.15 u. tev zo. zond maand. 14 u. en zond 16.15 u.. ..Laat het maar aan ons over a l Vandaag 23.45 u. maandag 10 en 21.15 u.( „De clowns". 18 j. Cinema Quirinus Internationa! (L Veersli Vandaag 14. 15.15, 20. 21.15 en 22 30 u. dag 14, 15.15, 19. 20 15 en 21.30 u „Sex in de tropen" 13 .1 Filmhuis Hel Melkwoud Zijlstraat H8) Vat» daag 21 t43 40 u .De éUMheutw" BIOSKOPEN City, Zaterdag en zondag en 2e Pinksterdag 19 en 21.15 u. Terrence Hill als Mister Miljard. Zondag en maandag 14.30 u. Winnetou tegen Witte Buffel. Stadsschouwburg, Zaterdag en zondag en 2e pinksterdag 20 uur „Jesus Christ Superstar”. Zondag en maandag 14.30 u. Walt Disney's „Ro bin Hood". TENTOONSTELLINGEN EN MUSEA Museum Beeckestijn, Rijksweg, Velsen-Zuid Stijlkamers en oude gebruiksvoorwerpen, ge opend dag. vai^ 10-12 en 14-17 uur. Maandag gesloten. Pieter Vermeulen Museum, Moerbergplant soen van maandag tot en met vrijdag geopend van 9.30-12 en 14-17 uur. Stadhuis: Alle werkdagen te bezichtigen tus sen 10-12 uur. Huis ter Hagen: Lod. van Deijsellaan, Driehuis, expositie „Karakterpoppen” van mevr. Betty Rabenort-Van Doorn en „S- childerijen gen Gouaches en tekeningen”. Van Pieter ’t Hart en zijn 10 leerlingen, geopend dagelijks van 9.00 tot 21.00 uur Wereldwinkel, Bloemstraat, IJmuiden: Ten toonstelling 101 jaar Nóordzeekanaal.en ver der, van 9.00-22.00 uur. Ruïne van Brederode, Velserenderlaan, Sant poort, tentoonstelling „De 18 Heeren van Bre derode”, geopend van 9.30-12.00 uur en 13.00- 1;7.15 uur. Boerderij Crayenstein, Machineweg Halfweg, informatiecentrum Rekreatiegebied Spaarn- woude, geopend Zon- en Feestdagen van 11.00- 18.00 uur. DIVERSEN Alarmnummers: Politie 19033; Ongevallen dienst 15400. Hoogovens 02510-96000, brandweer Santpoort 370750 voor Velsen-Noord en IJmui den 20750. Interkerke lijke Stichting Gezinsverzorging Hulp aan Bejaarden en Langdurig Zieken, Vel serduinweg 52, IJm. Ma. tm. vrij. 9-10 uur. Tel. 025550-11830 en 22169 Sociëteit Asterix. Vanaf 20 uur. Huishoudelijke- en gezinsvoorlichting Spreekuur maandag en donderdagochtend van I 10-12 uur, Willebrordstr. 102, IJm. Tel. 10715. Openbare Bibliotheek, Plein 1945, dinsdag 10.00-12 30 u. en 14.30-17.30 u. Bibliotheek Zeewijkplein: dinsdag 19.00-21.301 uur. Centrale Jeugd- en Tienerbibliotlieek: Wil lemsbeekweg- Dinsdag 15.30-17.30 uur. Velserbad: Zaterdag vrij zwemmen 12.15, 13.15, 13.30-14.30, 14.45-15.45. Zwemles volwasse nen 15.45-16.15 en 16.45-17.45 uur. Dinsdag vrij zwemmen 6.45-8.00; 12.10-13.10; 16.00-17.15 en 20.00-21.30 uur Zwemles Dames 8.50-9.20 uur; Bejaarden 9.15-10.05 uur. Dienstencentrum Zee- en Duinwijk: Zeeplein 2260. Maandag t.m. vrijdag 10.00-12.00 uur en 14.00-17.00 uur recreatieruimte geopend. Speeltuin Veilige Haven. Zaterdag geopend I van 9.30-11.30 uur en 13.00-16.30 uur. I Openluchtbad „De Heerenduinen Geopend I zaterdag tot 16.30 u. en zondag 10.00-16.30 uur I BEVERWIJK Bioscopen Kennemer Theater, Zeestraat za. 19.30 u. I „Tommy”, 19 en 21.15 u. „Gendarme in New I York”, 23 u. „Sea Gull”. Zondag: 19.30 u. „Tom- I my”, 16.15, 19 en 21.15 u. „Gendarme in New I York”, 14.30 en 23 u. „Sea Gull”. Maandag: 19.30 I u. „Tommy” 16.15, 19 en 21.15 u. „Gendarme in I New York", 14.30 u. „Sea Gull" Luxor, Breestraat: Za. 19 en 21.15 u. „Je leeft 1 maar twee keer”. Zondag 14.15 u. ’„De vier vuis- I ten de lucht in”, 16.30 en 19 en 21.15 u. „Je leeft I maar twee keer". Maandag: 14.15 u. „De vier 1 vuisten de luclït in", 16.30, 19 en 21.15 u. „Je leeft I maar twee keer". Diversen Animal Farm, W. Alexanderplantsoen. za., zo. en ma. geopend van 10.30-17.30 u. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Za, zo. en ma geopend van 9-18 u. Alarmnummers: Politie en brandweer 25555, milieuklachten 96000. HEEMSKERK Bioscopen Cinema Marquette, Ruysdaelstraat: za., zo. en ma. 20 uur: „Once upon a time in the west”. Zo. en ma. 16 uur. „Vrouwelijke killers van de Orient”, Zo. en ma 14 uur. „Sjors en Sjimmie”. Diversen Zwembad De Waterakkers, Kerkweg: Za, zo. en ma. buitenbad 9-19 uur. Kinderboerderij, Vrijburglaan Zo- en ma ge opend van 14-17 uur. Alarmnummers: Politie 39111, brandweer 32121, milieuklachten 96000. SCHOUWBURG Stadsschouwburg, (Wilsonspiein) 20.15 u.- Pu- bliekstheater met „De kersentuin", van Anton P. Tsjechow. Dinsdag 20.15 u.: Technische Theater groep Perspekt met „Met moer en vork”, van Anton P. Tsjechow en Wilhelm Busch. Toneelschuur I, (Sniedestraat 23) 20.30 u..- The- aterunie met „Witte ,NAehten” van F. M. Dosto jewski. Toneelschuur II, (Smedestraat 23) 20.30 u-‘ Nationaal Hekel Cabaret met „Het hemd van het lijf”

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 6