Boerderij voor bijzonder doeleinden Bezinning en aanpassing op takenpakket Wijk aan Zee klaar voor Pinksterdrukte Weenink-jeugd in schaakfinale Mogelijk nog dit jaar eerste steen Gemeenschapsraad nog druk bezig met koerswijziging «s 75 44 I Burgerlijke stand Woonerfwijk ZATERDAGMIDDAG BALLONVAART Nieuwe directeur Uitreiking EHBO-diploma’s Paul Millens in Alpha Clubgebouw te Wijk aan Zee in augustus klaar Overheid Inschrijving open voor wandelfestijn Boerderij F 4 HUjLX 7 ZATERDAG BEVERWIJK-HEEMSKERK 2 8 M E I 19 7 7 1 te varen koers wordt besteed. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. De Heemskerkse Gemeenschapsraad bevindt zich momenteel zowel voor wat zijn taak als zijn functie binnen de menleving betreft, in een proces van herbezinning en aanpassing. Dit schrijft het bestuur van het samenlevingsopbouworgaan in het jaar verslag over 1976 waarin, evenals in het verslag over het daaraan voorafgaande jaar, veel aandacht aan de door de Gemeenschapsraad E? rlE2G 1 jE2G| BIJNA 300 HUIZEN IN NIEUWE WOON schillende sportmanifestaties. «=33'JF) 00% 2e üo- ;us- Wil (Van een onzer verslaggeefsters) zo. ma 5555, f, zo. i ge weer (Van een onzer verslaggevers) ncert Vu» int end »lein r en ond maar as IV De kerngroep uit de bewoners vindt dat het woonerf-idee, zoals dat in het program ma van eisen is geopperd, duidelijk terug is te vinden in het plait. Het gebied krijgt maar twee toegangswegen, namelijk één vanaf de Hoogdorperweg én één vanaf de doorgetrokken J. Ligthartstraat. Heel snel na de toegang komen er drempels in de wegen en zal men verder dus slechts stap voets kunnen rijden. Het woonerf-idee houdt in, dat de „in richting” van de wijk in overleg met de bewoners wordt geregeld van gevel tot gevel. Dat betekent, dat men de eigen voortuin, althans de ruimte die daar nor maal voor beschikbaar is, niet geheel naar eigen idee kan worden ingericht, maar dat rekening dient te worden gehouden met de totale inrichting van dee straat. De kern groep heeft enquêtes gehouden in wooner- fwijken elders in Nederland en naast de bekende voordelen als meer speelgelegen- betrokken raken van de bewoners en het aardiger aanzien, zijn er door een aantal bewoners ook de nadelen genoemd van BEVERWIJK. Paul Millens treedt zaterdagavond 28 mei van negen uur af op in de Alpha-sociëteit aan de Moens- straat. gestemd, want hij heeft bepaald geen opti mistische kijk op het leven. Maar zijn stijl zorgt voor verrassende effecten Het ontwerp-plan voor de nieuwe wijk Meerestein, eerste fase. Ter oriëntering: onderaan de Van Riemsdijklaan en geheel rechts vertikaal de Hoogdorperweg, links de verlengde Plesmanweg (naar de Jan Ligthartstraat toe) en bovenaan de door- getrokken Duitslandlaan. Het ingewik kelde stratenpatroon geeft een duidelijk^ indruk van de woonerfopzel. BEVERWIJK. Op woensdag 1 juni gaat de Kon. Ned. Vereniging EHBO, af deling Beverwijk-Hoogovens-Combinatie in café „De Eindspurt” aan de Alkmaarse- weg de diploma’s uitreiken aan de ge slaagde cursisten in het seizoen 1976 ’77. In dit seizoen werd de afdeling gecon fronteerd met de nieuwe uitgave (de twin tigste druk) van het Oranje Kruis-boekje, hetgeen inhield dat er twintig lesavonden waren in plaats van zestien. Dankzij de uitstekende leiding van dr. C. Pernot, arts te Beverwijk en kaderinstructuer A. Hel der uit IJmuiden slaagden alle 24 cur sisten WIJK AAN ZEE. Wijk aan Zee staat gereed om de duizenden dagjesmensen, die het strand en de duinen komen bezet ten, te verwelkomen. Hoewel er in de logies- en pensionsector nog voldoende kamers beschikbaar zijn, noemt VVV- voorzitter Harry ter Horst de belangstel ling van de gasten, die het Pinksterweek- einde in Wijk aan Zee komen doorbren gen, redelijk. In het zonovergoten Wijk aan Zee den ken de strandexploitanten en de eigenaars van de hotels en pensions met genoegen terug aan het succesvolle Paasweekeinde. „Maar die drukte krijgen we nu niet. De Pinksterdagen liggen er dicht bij de va kanties en de grote trip naar het buiten land gaat nog altijd boven een weekeinde in onze badplaats zo meent Harry Ter Horst. Wijk aan Zee zal het dus ditmaal van de dagjesmensen moeten hebben, die Ook dit beeld behoort tot de tafereeltjes, die men momenteel in Wijk aan Zee kan zien de zinderende achtertuin of het balkon van de flat ontvluchten en aan het zilte Noordzeestrand verkoeling zoeken. „Het voorseizoen is bijzonder geslaagd Ik weet al te melden, dat vele busondernemingen die op Wijk aan Zee hebben gereden, vol gend jaar opnieuw komen, hetgeen toch wei een gunstige ontwikkeling is”. Wijk aan Zee heeft voor de komende maanden een serie evenementen op het programma staan, waarmee de sfeer in het dorp in stille tijden wat kan worden opgevijzeld. geleidelijke vermindering van uitvoerende welzijnstaken zal streven. Beverwijk Geboren: Jeroen S. z.v. C. J. Magielsen en A. C. M. Schouten; lefijen C. d.v. H. P. Soetens en J. Slagter; Niels J. z.v. F. J. Klauwers en A. T. P. Stuifbergen; Jan- tiena d.v. G. Lameijer en J. ten Doornkaat; Saskia d.v. H. J. van der Molen en L. C. Boeree; Jos W. M. z.v. J. J. van der Lem en M. M. P. Olsthoorn; Renate d.v. F. Guike- ma en I. P. Dijkstra; Alexander z.v. J. van Baal en A. C. van der Linde; Karen d.v. J. van Giersbergen en E. L. Brandt; Diana J. d.v. C. G. Hoeben en A. Bos; Nuriye d.v. Y. Akdag en H. Sahiner; José L. z.v. S. Sevil- lano Zambrana en C. Pachon Marquez. Ondertrouwd: W. Vleeming en A. M. Tervoort; R. van der Laan en M. A. M. Andela; J. F. Doesburg en A. F. E. Johan sen; J. G. C. Bethe en V. N. Hale; W J Gansevoort en M Thierry; B. H. Leegte en E. van Eijck. Gehuwd: B. Spiers en P. H. Jansen; J. C. Kamhoot en C. Smit; J. S. F. Hendriks en H. F. E. van Nimwegen; J. Brink en C. van Oosten; T. van Leeuwen en W. M- Rusman; P. H. Boting en M. J. Schelvis; G. J. Tates en E. M Schensema. Overleden: L. de Jong, 75 jaar, geh. m. W. Cuperus; L. Lubbers, 83 jaar; J. Bos, oud 77 jaar. Woensdag 15 juni wordt het jaarverslag van de Gemeenschapsraad aan de orde gesteld tijdens een vergadering in de so- ciëteitsruimte van het Dienstencentrum in „De Jansheeren". De bijeenkomst be gint om 20.15 uur. De bezoekers zullen tevens in de gelegenheid worden gesteld, kennis te maken met de nieuwe directeur. van B. C. Gigengack tot directeur/opbouw- werker kan worden voorzien. ud ge lag len- 'eer nui- ;ing Vel- Tel ■les'’ ing (beh 14 u In het plan zijn verder nog enige aange paste woningen opgenomen voor minder- validen en enkele kleine speelplaatsjes. 19 rd (en zeg. irn- 00- ing. van 5. dag 1 30 leeft vuis- leeft vier leeft 0 ti ll het /aart icher van 21 30 daag 13 30 int- Jre- .00- 2.15, isse- vrij i en uur: o. en Zo. t de nie”. Pu in P. ater van The osto i. tev. 10 J. 1 van (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK Het jeugdteam van schaakvereniging Weenink heeft zich ge plaatst voor het nationale kampioenschap, dat dit najaar in Utrecht wordt gehouden Het team, bestaande uit jongens tot 16 jaar. behaalde tijdens de Noordhoilandse titelwedstrijden een tweede plaats en kre gen daarmee het recht in de landelijke finale uit te komen an, ran „S- n”. en, ur ’en- /er- (Van een onzer verslaggeefsters) Zaterdagmiddag vier uur kondigt zich het eerste evenement aan; het opstijgen van een hete luchtballon vanaf de Dorps- weide. Burgemeester Hubers heeft Harry ter Horst toegezegd te zullen komen en de ballonvaart te willen meemaken. De eve nementencommissie van de VW beschikt met over al te veel geld voor de activitei ten. Met 1500,- hoopt men het einde van de zomer te halen. „Maar er zijn natuurlijk sponsors”, deelt de WV-directeur glimla chend mee. Wel kan hij vertellen dat de traditionele zanddraagwedstrijden (wie kan het langst met zoveel kilo zand in de handen blijven staan) zijn afgelast. Te gevaarlijk, zo meent de commissie In dit open gebied is een woonerf-wijk (nieuw voor Heemskerk) geprojecteerd met in de vrije sector zeven woningen aan de Van Riemsdijklaan (op Beverwijks grondgebied) en 12 a 13 achter en naast het tuincentrum aan de Duitslandlaan 148 door de Stichting Eigen Woningbezit te bouwen koopwoningen, 50 huurwoningen van de woningbouwvereniging „IJmond” en 73 door de woningbouwvereniging „Ons Huis” te bouwen huur- en koopwo ningen (in de beschutte sfeer). In die zoge noemde beschutte sfeer bouwt „Ons Huis” 25 tot 28 huizen Het gaat daarbij volgens het bestuur niet om revolutionaire veranderingen, maar vooral om verduidelijking van standpun ten en het aangeven van consequenties die daaraan verbonden zijn. „Een van die standpunten is dat samenlevingsopbouw appelleren moet aan de eigen verantwoor delijkheid van de betrokkenen. Het is de vraag zo stelt het bestuur, of de huidige structuur van de Gemeenschapsraad met secties en werkgroepen, alsmede het feit dat ook de Gemeenschapsraad zelf voor veel uitvoerend werk de financiële eind verantwoording draagt, zich met een der gelijk inzicht verdraagt. :0 u. Npw 'om- New I 9 30 ie in Een andere belangwekkende ontwikke ling die een grondige bezinning op het takenpakket van de Gemeenschapsraad noodzakelijk maakt, vloeit voort uit het overheidsbeleid Gewezen wordt onder meer op de plannen tot invoering van een rijksbijdrageregeling voor het sociaal-cul turele werk, de vuistregels inzake de her schikking van mankracht en middelen in het opbouwwerk en de ter discussie staan de gemeentelijke Welzijnsnotitie „Eerlijk gezegd”, zo tekent voorzitter Van Zalm bij deze ontwikkelingen aan, „zien wij nog niet zo duidelijk waartoe dat' allemaal zal gaan of kunnen gaan leiden. Wel weten we heel zeker op welke wijze we tot die duidelijkheid willem komen: door een goed overleg met alle betrokkenen". Dat deelde voorzitter G. Bol mee tijdens de goed bezochte jaarvergadering van de afdeling voetbal. Er zal evenwel via veel zelfwerkzaam heid nog heel wat werk moeten worden verzet. Voor de afdeling voetbal werd het een moeizaam jaar. Met veel kunst- en vliegwerk en met behulp van de andere clubs is het eerste team vierdeklasser ge bleven. Het veteranenteam kreeg uit han den van mevrouw Schellevis de Aad Schellevis-wisseltrofee. Naar de jaarverslagen werd met belang stelling geluisterd. Financieel draait de afdeling goed. Toch bleek eencontribu tieverhoging onvermijdelijk. De senioren betalen voortaan 90 per jaar (was 80) en de junioren en de pupillen moeten per jaar vijf gulden meer gaan betalen. De heren G. Niesten en H. Beentjes zijn als bestuursleden herkozen. De heer K. van Amersfoort is als negende bestuurslid gekozen. Hij zal de jeugdbelangen beharti gen. Ook voorzitter G. Bol is herkozen. De vereniging maakt zich zo langzamerhand op om het vijftigjarig bestaan ir> 1979 te vieren. Heeft het bestuur van de Gemeen schapsraad in geen enkel jaar zoveel wijzi gingen ondergaan als in 1976: ook in de stafbezetting deden zich met name door het vertrek van directeur J. J. Visscher ingrijpende veranderingen voor. Het be stuur prijst zich gelukkig, dat in deze vaca ture per 1 augustus door de benoeming minder privacy, meer sociale controle om dat men geacht wordt mei elkaar een straat te bewonen, hetgeen een stuk ge meenschappelijkheid vraagt waar niet iedereen van gediend is of aan mee wil doen De dichtheid van de bebouwing wordt ongeveer gelijk aan die in Neksloot 36 woningen per hectare. Dat aantal is nodig om in aanmerking te komen voor de loka tiesubsidie WIJK AAN ZEE.De nieuwe kleedac- comodatie en de kantine van de sportver eniging Wijk aan Zee zullen op zaterdag 13 augustus officieel worden geopend en ter gelegenjieid van dat feit organiseren de afdelingen handbal en voetbal ver- Millens is een componist-liedjeszanger die zichzelf op de piano begeleidt. Zijn heid voor de jeugd, een meer op elkaar repertoire van eigen werk is nogal somber VELSEN-NOORD. Het jaarlijkse te rugkerende wandelfestijn van de Avond vierdaagse zal ook nu weer in Velsen- Noord worden georganiseerd door de af deling van de Noordhoilandse Wandel- sportbond onder auspiciën van de Neder landse Wandelsport Bond. In de omgeving zal Velsen-Noord waar schijnlijk een van de laatste plaatsen zijn waar dit wandelgebeuren plaatsvindt van 21 tot en met 24 juni. Gestart wordt bij het ontmoetingscentrum „De Meerpaal” aan de Banjaertstraat. Voor de leeftijd van 10 tot 14 jaar staat het deelnemen open voor het traject over 10 kilometer en voor de leeftijden daarbo ven kan gestart worden voor de 15 kilome- ter-tocht. Elke avond kan men de wande lingen beginnen tussen 16.30 en 18,30 uur maar vrijdag 24 juni zullen alle deelne mers de laatste kilometers beginnen om ongeveer 18.00 uur waarna de gebruikelij ke intocht weer vanuit Beverwijk nabij de Laan van Blois naar Velsen-Noord wordt ingezet. Reeds nu blijkt bij de inschrijf- adressen voor dit jaarlijkse wandelgebeu ren flinke belangstelling te zijn. Inschrijfadressen zijn Melklaan 48, tele foon 02510-27332, waar men ook alle inlich tingen kan verkrijgen en Ir. L. P. Krijger- straat 17 en Schulpweg 43,beide te Velsen- Noord. Dadelijks kan men zich laten in schrijven tot en met zaterdag 11 juni. De boerderij Meerestein aan de G. van Assendelftstraat (eigendom van de ge meente) heeft de bestemming „bijzondere doeleinden” gekregen en de kerngroep uit de bewoners, die zal overgaan tot de op richting van een belangengroep (met een sectie koop- en een sectie huurwoningen) beveelt aan die aan de rand van het plan gelegen boerderij te laten bestaan en er een sociaal-maatschappelijke/culturele funktie aan te geven. Gedacht wordt daarbij aan een buurthuis, bijvoorbeeld toe te voegen aan De Liëhtboei, of een hobbyruimte HEEMSKERK. Na een in een nieuwe vorm gegoten inspraakproceruré is thans het ontwerp-bestemmingsplan voor de eerste fase van Meerestein gereed. Dit plangebied wordt in het noordoosten be grensd door de verlengde Duistlandlaan- /Jan Ligthartstraat, in het zuidoosten door de groenstrook met de vijverpartij langs de Luxemburglaan, in het zuidwes ten door de Van Riemsdijklaan en in het noordwesten door de oude Jan van Kuikweg. In dit plan zijn de scholengemeenschap aan de Berlingh College en het nieuwe daar eventueel te bouwen belastingkan toor opgenomen en voor het overige een woonbebouwing tot de groenstrook aan de Luxemburglaan, dus in het open ge bied tot over de Hoogdorperweg (Tolweg) heen, waar nu het tuincentrum van Olaf de Ruiten nieuw is gevestigd. „Het was me het jaartje wel", verzucht voorzitter F. B. van Zalm in zijn voor woord, waarbij hij allereerst herinnert aan de in het vorige jaarverslag aangeköndig- de beleidswijziging die erop neerkomt, dat de Gemeenschapsraad zeer nadrukkelijk voorrang wil geven aan het eigenlijke op bouwwerk en uit hoofde daarvan naar een l’st’l'.' S 14- ID In de wetenschap dat zo’n koerswijzi ging nogal wat vragen pproept, heeft het bestuur zijn opvattingen inmiddels schetsmatig verwoord. Door middel van een zogenoemd „praatpapier” wil de Ge meenschapsraad zijn standpunt nu in bre de kring ter discussie gaan stellen.. Aan parkeervoorzieningen is anderhal ve parkeerplaats per woning geprojec teerd. >end 1 lend I uur I ERFWIJK „MEERESTEIN44 E2C SECTIE D 10 [g 5'r--. E2G E2 E2G „VAN. E2fG iTT 'V t.7/ j1 i1 ■f- i E2G 9 k 4 I XE2 1ie* .o L—1^- II E2G 1 4 I I .-.x

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 7