TWEEMASTER” GEDOOPT Noord-Holland in de vishal wordt lid van recreatieschap plassengebied Raadsagenda van Velsen veilingen beverwijk EXTRA DAMIATE Dagje uit in Düsseldorf busreis op elke eerste zaterdag van de maand BRINK Luchtverwarming -4 JJ N°G?nOP°E GS komen met uitwerkingsplan Noron-bouwplaats Schiphol Dorpsuitbreiding Examens BLOEMEN ito inbraak in winkel: buit ruim 10.000 Diplomazwemmen Water vrienden qONgS A Gevonden voorwerpen ZATERDAG 2 8 M E 19 7 7 Inlichtingen bij al onze kantoren UITGEVERIJ \W\^ BV UITGEVERIJ DE VRIESEBORCH GELDORP WEMPE Aannemers Isoleerders eerstvolgende datum 4 juni 1977 Reissom: 25.- per persoon F h h F ALS U NU ISOLEERT ZIT U VAN DE WINTER WARM! LUCOTHERM B.V. - ALPHEN a tl RIJN NOORDIMA B.V. - HEERHUGOWAARD EN IMPORTEUR VAN SPORTLITERATUUR IS AANWEZIG OP DE HAARLEMSE BOEKENMARKT! Voor deelname aan deze reis is het noodzakelijk, dat u over een paspoort, dat maximaal vijf jaar verlopen mag zijn, of over een geldige toeristenkaart beschikt. U dient ook reeds in Nederland Duitse marken te kopen, aangezien aan de grens niet wordt gestopt (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM Provinciale Staten van Noord-Holland zijn donder dagmiddag akkoord gegaan met het streekplan voor de Meerlanden Het plan houdt in het kort in, dat de in het plangebied liggende gemeenten slechts woningen mogen bouwen voor de eigen bevolkings groei en strikt economisch gebondenen. En dat nog slechts in beperkte mate. Schiphol mag volgens het sterekplan niet meer groeien, dan het bestaand vier banenstelsel en de thans aanwezige stationsgebouwen mogelijk maken. Deze beperkingen zijn nodig om te voorkomen, dat het groene hart van de Randstad, waarvan het streekplangebied een onderdeel is, wordt volgebouwd. -4 H ALS U NU ISOLEERT ZIT U “r o REGIO Staten akkoord met streekplan Terug om 22.00 uur. (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) A 1 12^80-11,55, i Zwanenburg Inlichtingen Telefoon 02907-5304 Zwanenburgerdijk 393 Vertrek om 8 uur uit Haarlem Vertrek om 7.30 uur uit IJmuiden ISOLEREND GLAS KORTE LEVERTIJDEN warmte isolerend glas waarop 10 jaar garantie met 22% rijkssubsidie een zuiverder procedure zou zijn, maar bij de keuze tussen twee kwaden, woog het argument van de tijdwinst toch het meest Namens de aannemer Schram werd een envelop overhandigd, terwijl voorzitster Overigens is het lang niet zeker dat de NORON-stad er ook inderdaad komt. De kans dat in plaats van deze structurele oplossing toch weer gekozen wordt voor de zoveelste aan Hoofddorp vastgebreide dorpsuitbreiding leek donderdag weer iets toegenomen. De Staten namen namelijk een door drs. J. Achterstraat (cda) inge diende motie aan, waarin zij uitspraken, dat de woningvoorraad in elk in aanmer king komend Haarlemmermeers dorp jaarlijks met een zodanig percentage van de woningvoorraad moet mogen worden uitgebreid, als ter compensatie van de af nemende gemiddelde woningbezetting in de streekplanperiode noodzakelijk is. nieuwbouwstad tussen Haarlem en Hoofd dorp. Naast de sla waarvan vrijdag 150 000 krop aan de markt was en de prijs wat gematigd was, komen er nu behoorlijke partijen bospeen 10.000 bos per dag. Hier lagen de prijzen tussen de 180 en 250 cent per bos. Bij een wat gematigde aanvoer van spinazie, 45000 kilo per dag, lagen de prijzen toch ook niet gek; men kwam nog tot de 72 cent per kilo Andijvie loopt wat •terug in prijs. De aanvoer is nog niet groot, 3000 kilo per dag. Men kwam vrijdag tot 115 cent per kilo. Maandag betaalde men nog tot 205 cent per kilo. Rabarber lag de gehele week wat rustig in de markt waar bij men niet boven de 65 cent per bos uitkwam. Radijs varieerde van 17 tot 45 cent per bos. De meer schaarse produkten brachten hoge prijzen op. Asperge ging tot 700 cent per kilo Peulen liepen op tot 18,- per kilo. Snijbonen varieerden van 580 tot 620 cent per kilo De prijzen waren vrijdag andijvie 100 115, asperge 450-700, bloemkool 175-320. bospeen 170-250, kroten per bos 65-96, peu len 1480-1800, postelein 30-65, prei 150- 260, rabarber 40-65, radijs 1744, snijbonen 580-620, spinazie 17-72, sla 20-85, was peen 280 BEVERWIJK. Aan de groentenvei ling heeft men de afgelopen week weer voor het merendeel van de aangevoerde produkten dure prijzen gemaakt. Maar de sla maakte hierop toch wel een uitzonde ring. Voor deze bladgroenten werd don derdag tot 160 cent per krop betaald en dat was dan nog wel sla van buiten. IJMUIDEN. Van de 76 jeugdleden van de zwemclub Watervrienden die don derdag een duik in het zwembad namen om hun diploma te behalen moesten er slechts 2 worden afgewezen. Telefonisch via nr. 31 31 50 (Hoyman Schuurman - van 13.00 tot 17.00 uur). De daders die eerst hebben gepoogd de voordeur te forceren, doch daar niet in slaagden kwamen de winkel binnen via de zijgevel van het pand Uw installateur: Kalkovenweg 58. Postbus 337, Telefoon (01720) 2 03 00 Pascalstraat 11 Postbus 157 Telefoon (022071 1 27 18 Niettemin wilden de Staten enige ont wikkeling van de luchthaven niet geheel uitsluiten, mits deze ontwikkeling bleef binnen de mogelijkheden van het vier ba nenstelsel. Zij namen een motie aan, waar in werd gesteld, dat uitbreiding van de bestaande stationsaccomodatie in princi pe mogelijk moest zijn. PSP, PPR, D’66 en drie leden van de PvdA stemden tegen, omdat de motie naar hun mening dubbel zinnig was en voor verschillende uitleg vatbaar. Inderdaad ging de interpretatie die de WD er aan gaf een stuk verder dan die van de PvdA „DE TWEEMASTER", de nieuwe kleu ter- en basisschool die aan de Zweedse- laan ontstaan is door samenvoeging van de lagere Vondelschool met de kleuter school Kleuterdorp. betstaat sinds giste ren officieel. handeling verricht, waarna alle kinderen zich op het schoolplein konden gaan uitle ven in het kader van een tekenwedstrijd. Jacobijnestraat 5 Haarlem HAARLEM. Provinciale Staten van Noord-Holland hebben donderdag beslo ten dat de provincie zal meedoen aan het recreatieschap Noord-Zuid-Holland plas sengebied. Het recreatieschap zal het ge bied van de Kagerplassen beheren. Het schap is nodig ter behartiging van de belangen van de openluchtrecreatie, de landschapsbouw en de natuurbesehnning in het betrokken gebied. Ook de prvincie Zuid Holland en de ge meenten Aalsmeer, Alkemade, Alphen aan de Rijn, Amsterdam, Haarlemmer meer, Leiden, Leiderdorp, Leimuiden. Oegstgeest, Rijnsaterswoude, Sassenheim, Ter Aar, Uithoorn, Warmond en Woubrug- ge zullen in het recreatieschap deelnemen. Het recreatieschap komt tot stand door middel van een gemeenschappelijke rege ling tussen genoemde deelnemers. De Staten hadden veel kritiek op de gemeenschappelijke regeling zelf Er viel juridisch nogal wat op aan te merken en ook gedeputeerde Van Dis zag die bezwa ren in Omdat men het in principe echter eens was met de tot standkoming van het recreatieschap, belsoot men de zaak voor lopig twee jaar aan te zien De regeling zou dan op een aantal punten wel moeten worden verbeterd De motie van drs. Achterstraat viel niet in goede aarde bij de PSP en drie leden van de PPR. Zij waren van mening dat deze ten onrechte vooruit liep om de bin nenkort verschijnende nota Kleine Ker nen. Zij vonden dat je met de motie alle kanten op kon en dat er mee de deur werd opengezet voor allerlei plattelandsverste- delijking, waar men nu juist zo tegen was. PSP en PPR stemden er dan ook tegen. Alles wat deze week met bloemen te maken heeft zag met een zekere teleurstel ling de temperaturen oplopen tot boven de 20 graden De prijzen waren de gehele week al aan de matige kant maar vrijdag leek het er helemaal niet op. In het begin van de week zag men de rozen en anjers nog voor behoorlijke prijzen weg gaan, maar dat lag gisteren weer anders. Deze gang van zaken gold over de gehele linie De eerste prof Blauw bij de irissen van de koude grond kon men nog verko pen voor 15 cent per stuk en gladiolen kwamen ook niet hoger dan deze prijs. Kortom, wat de bloemkwekers betreft, met de pinkster nog mooi weer, maar dan wat gematigder temperaturen. Bij de pot planten en zelfde prijsbeeld. Ook hier la^ alles rustig in de markt Daarbij werd overwogen, dat het wense lijk zou zijn de autonome woningbehoefte van de dorpen ter plaatse te kunnen bevre digen, voorzover dit binnen het kader van geluidshindergmzen en van een verant woorde regionalisatie mogelijk is. Gedepu teerde W van der Knoop, die zei geen behoefte te hebben aan deze motie, wilde zich er niettemin niet tegen verzetten, mits onder „verantwoorde regionalisatie" was te verstaan de concentratie van de bouw plaats bij Hoofddorp. Deze opmerking van de gedeputeerde, gevoegd bij de bedenkin gen die de Statenleden G. de Boer (pvda), Achterstraat en de anderen al eerder tegen de NORON-stad hadden geuit, zou een aanwijzing kunnen zijn, dat er nog hard geknokt zal moeten worden voor de mevrouw Kwakkel van de Vereniging voor Openbaar Onderwijs een wandversiering gaf Onder tromgeroffel werd de openings- Toen nam onderwijswethouder ir. J. Camfferman de geïntegreerde scholen na melijk ten overstaan van leerlingen en genodigden in gebruik, door de inhoud van een fles champagne over de naamge noot van de school uit te gieten. Die naamgenoot is vervaardigd door de Velser kunstenaar Dirk van de Molen. Hij bekleedde een houten sloep met polyester, waardoor een vrolijk gekleurd en brand vrij speelobject ontstond dat in de zand bak aan de Zweedselaanzijde van de school tevens als naambord en als rich tingaanwijzer dienst doet. BASISSCHOOL-HOOFD de heer Beeldman toonde zich evenals de hoofd leidster van de kleuterschool, mevrouw Tamis - Draaisma blij met het fraai ogen de schip. Hij nam tevens de gelegenheid te baat om te benadrukken dat de samenwer king tussen kleuter- en basisschool prima verloopt: „Er is niets om u ongerust over te maken" HAARLEM. Goederen en geld met een waarde van 10.500 gulden zijn van Bij de aanvaarding van het streeknlan hebben de Staten echter afgesproken, dat Gedeputeerde Staten met een plan zullen komen, dat kan voorzien in de bouw van 15.000 woningen extra tussen Haarlem en Hoofddorp. Zoals bekend hebben gedepu teerde Staten intussen over deze extra bouwmogelijkheid de Nota Ruimtelijke Ontwikkelingen in Noord-Holland (NO- RON) gepubliceerd. De Staten moeten ko mend najaar hun goedkeuring aan die nota hechten. Men kan momenteel op de NORON inspreken. De in de NORON voorgestelde nieuwbouwstad tussen Haarlem en Hoofd dorp moet behalve in de huisvesting van de ingezetenen en economisch gebonde- nen van de Meerlanden ook voorzien in de woningbehoefte van Zuid-Kennemerland en de IJmond. Amsterdammers komen in principe niet voor een woning in de NO RON-stad in aanmerking Het plan voor de nieuwe bouwplaats zal, nadat de Staten de NORON zullen hebben ssrfnnntnsii, door Gedeputeerde Staten woeden uitsewertt Ben Staten-uitspraak adiatagrandatagvoor datui twerkings plan Aanvankelijk zag het er naar uit, dat de Staten met doe procedure geen genoegen zouden nemen. Het PvdA-StatenUd mr. J de Vries had daartoe een motie ingediend Daarin werd gesteld, dat voor de NORON- bouwplaats in het streekplan voor de Meerlanden geen ruimte moest worden gemaakt door een uitwerkingplan van GS, maar door een officiële streekplanwijzi- ging, vast te stellen door de Staten zelf. Nadat het college echter had voorgere kend, dat deze uitwerking aederhalf jaar langer zou gaan duren, dan de door GS voorgestelde procedure, trok mr. De Vries zijn motie in. Weliswaar bleef hij van me ning, dat een officiële streekplanwijziging Het streekplan voor de Meerlanden zal waarschijnlijk slechts een korte geldig heidsduur hebben. Volgens de planning van de provincie moeten de Staten uiter lijk half mei 1980 het grote streekplan voor het Amsterdam-Noordzeekanaalge- bied aannemen. Het gebied van de Meer landen is onderdeel van dit grote streek plan, waarvoor de uitgangspunten eind vorig jaar in de Nota van Uitgangspunten voor het Amsterdam-Noordzeekanaalge- bied werden vastgelegd. Het plangebied van de Meerlanden omvat de gemeenten Haarlemmermeer, Aalsmeer, Uithoorn en delen van Ouder Amstel en Amstelveen. Het streekplan vormt het fundament voor de bestemmingsplannen die de gemeenten in het plangebied nog moetn maken. VELSEN De gemeenteraad van Vel sen komt donderdagavond om half acht in het stadhuis bijeen. Op de agenda staat de lang verwachte nota uitgifte grond, waarin beslist moet worden over erfpacht of ver koop van gronden, de verhoging van aard gas- en watertarieven. het geven van kre dieten voor het Witte Tejater, en voor de aanleg van een speelplaats in Zeewijk. Verder komen dan de orde een voorstel tot uitgifte van grond voor de bouw van een bowlingbaan in Zeewijk, het nemen van een hernieuwd voorbereidingsbesluit voor gronden aan de Driehuizerkerkweg, een wijziging van de leges-verordering. het intrekken van een onteigeningsbesluit en de beantwoording van vragen van het raadslid F. F. J Reichenfeld. Vragen, die raadslid drs. N E. A. M. Kraetzer gesteld heeft -over mogelijke opheffing van de spoorlijn Santpoort-Noord-IJmuiden zul len zo-spoedig mogelijk beantwoord wor den. Bij de begrotingswijzigingen zit een bedrag van f 10.600 voor een aantal bijzon dere scholen, een bedrag van 29.064,- als aanvullend krediet voor de aanleg van een toegangsweg naar de PEN-centrale in Vel- sen-Noord en 5000,- voor een kopieerap paraat en inbindapparaat voor de GGD. De gelukkigen die er wel in slaagden het fel begeerde „papiertje” in ontvangst te nemen waren: Diploma A meisjes: 1. Esther den Dun nen, 2. Edith van Dijk, 3. Annelies Heere, 4. Anneke Keuter, 5. Ellen Nanne, 6. Maria T .Rolvink, 7. Caroline Romeijn, 8. Marjo I Schouten, 9. Wilhelmien v.d. Veldt, 10. Lisa v.d. Vlis, 11. Ellen Zwart. Jongens: 1. Mario Bakker, 2. John Bontebal, 3. Peter van Burgel, 4. Frank Carati, 5. Paul Duindam, 6. Christiaan Groen, 7. Michel de Klerk, 8. Marcel Koekenbier, 9. Gerard van der Lugt, 10. Maarten Pietersma, 11. Martin Roest, 12. Gerrie Ros, 13. Carl van Scha- gen, 14. Michel Scheenaard, 15. René v.d. Sluys, 16. Gerard van Suntenmaartens- dijk, 17. Ronald Weber. Diploma B meisjes: 1. Carenda Criel- aard, 2. Judith den Dunnen, 3. Karin Esser, 4. Sonja Jansen, 5. Daniëlle Kemper, 6. Karin Lampers, 7. Martine Langbroek, 8. Nancy Nobels, 9. Monique Peters, 10 Jea nette Romeyn, 11. Felicitas Esther Rood- zant,12. Jolanda Wardenier. Jongens: 1. Kees Jan Bender, 2. Ronald de Boer, 3. Ronald Busman, 4. Robert van Dooren, 5. Paul Duin, 6. Peter den Dunnen, 7. Steven Groen, 8 Marchel Jacobs, 9. Edwin van den Kommer, 10. Dennis Kruiswijk, 11. Patrick Martens, 12. Ronny Schoorl, 13. Han Spronk, 14. Rowdy Stam, 15. Jethro van Veen, 16. Jan Vogel, 17. Michel Zwaan, 18. Michael Freriks. Zwemvaardigheidsdiploma I Meisjes: 1. Janine Bender, 2. Nelleke v.d. Berg, 3. Drone Doeve, 4. Ilse Heinemeyer, 5. Silvia Nat, 6 Carla Rutte, 7. Diane Stam, 8 Marieta Telman, 9. Moniqe Verhoef, 10. Astrid Zwanenburg, 11. Sandra Zwanen burg Jongens: 1. André de Bie, 2. André Gerber, 3. Jan Zwart. De groei van Schiphol wordt in het nieuwe streekplan gebonden aan een bo vengrens van 180.000 vliegtuigbewegin gen per jaar, wat globaal overeenkomt met 18 a 19 miljoen passagierbewegingen per jaar. Er is berekend, dat dit maximaal mogelijk is bij het bestaande vierbanen stelsel en de bestaande stationsaccomoda tie. De bouw van een tweede station op Schiphol wordt in het streekplan nadruk kelijk afgewezen. WD-fractie slechts gesteund door DS'70 en de Boerenpartij. De Staten namen vervolgens het streek plan aan De PSP-fractie stemde tegen omdat deze fractie van mening was, dat het streekplan nog te veel ruimte laat aan de groei van Schiphol, omdat een aantal omstreden rijkswegen op de plankaart zijn blijven staan en omdat men het niet eens is met de ruimte die voor de NORON zal worden ingebouwd. De PPR en drie leden van de PvdA vonden dat de aan Schiphol gewijde hoofstukKen irog te veel groei van he luchtvaartwezen toelieten. Zij wensten aantekening tegen deze Schip- holhoofdstukken te hebben gestemd. Een door de heer J. K. Alma (vvd) inge diende motie, die vestiging van luchtha vengebonden bedrijven in het gebied van „De Hoek” bij Hoofddorp mogelijk wilde maken, werd verworpen. Gedeputeerde Van der Knoop vond dat daarmee het principe van het streekplan, namelijk af remming van de werkgelegenheid aan de zuidelijke flank van de noordelijke Rand- i stadvleugel (om verstedelijking van het open midden gebied tegen te gaan) werd aangetast. De motie werd behalve door de 4 (Van een medewerker) IJMUIDEN. Aan de vrijdagmarkt werd aangevoerd. 5970 kg. tong; 179 kisten j tarbot en griet; 457 kisten kabeljouw; 1 kist koolvis; 10 kisten schelvis; 223 kisten wij ting; 515 kisten schol; 177 kisten schar; 217 1 kisten makreel en 220 kisten diversen nacht ontvreemd uit een winkel in Turkse artikelen aan de Kleine Houtstraat VELSEN Bij het hoofdbureau van politie werden in de periode van 18 tot 27 mei de volgende voorwerpen als gevonden aangegeven Een voordeursleutel. rode sleuteletui met 2 sleutels, gouden ring met steen, autosleutels, wit konijn, cocker spa niel. bruin suède knipportem met inh verz. plaatje, beige knipportem met inh., bruine portemonn met inh en magneet jes. Ijzeren staaf met handvat, blauw gym pak. zilveren kettinkje met sterrenbeeld jes. hondepenning. donkerblauw porte monn inh klein sleuteltje. T-shirt fietssleuteltje sleutelring waaraan rode la bel en 6 sleutels, bruin glacé dameshand schoen, 3 b.brode schoudertas, smyrna kleedje, leren hangertje met 2 sleutels, wit nylon jack, gehaakt rose kihdervest. wan delstok, opv baar wandelwagentje, zilve ren kinderarmbandje met naamplrood jack (ADVERTENTIE) IJMUIDEN Aan de gemeentelijke school voor visserij en scheepvaart in IJ muidèn zijn de volgende cursisten ge slaagd Viskunde en visbewerking, diploma B: G. F. Post, Den Helder, mevr. D E. Struijk Walker. Hoogvliet, C Struijk, Hoogvliet, P van der Kaaij, Santpoort. R B Bakker, IJmuiden. M Sjoordema, Haarlem. P van Opbergen. IJmuiden, D. J Jansen. Zwaag. F. C Verkerk. Haarlem, H. Vonk. Bever wijk. J Frudiger, IJmuiden Viskunde en visbewerking diploma A: P. A Moritz, Petten, C. Vrolijk, IJmuiden, A M. Pel, Haarlem, K. J. Selderbeek, Den Helder, A van der Wal, Den Helder, E. Smit, Den Helder, Th. J. Verdonk, Bever wijk, R A. Visser, Amsterdam. H. de Haan, Amsterdam. M Nieuwenhoff. IJ muiden, L. van Duykeren. Amsterdam, J v. d. Hoeven, Hoofddorp, J. J. Hofman, Amsterdam. D v. d. Bosch, Wormerveer. A. W. Jansen, Sittard. H. J. Drayer, Haar lem, S. E. J. Drayer, Haarlem. J. Post. IJmuiden, mevr. J. van Slooten, IJmuiden, mej A. Jongejan, IJmuiden, P Keur, Zandvoort. mevr. T van Belzen-Bakker, IJmuiden, K K Brunner. IJmuiden. J. N A Krijgsman, Den Helderv M. Hoek. IJ muiden, H Bijl, IJmuiden. Examen sloepsgast: H Boon, A Dob- benga, J Floor. B Groos, J. Heijnen. M Koning. K. v. d. Lans, S. Lelsz, M. Schro der. T. Valkering. R Vlaanderen. P Wij- nands. W IJsselmuiden. A. Spangberg. E. Hupsel, A. Jansen. P. van Veen, J Toele. W Specht, S. Bennerna, H Bleeker, A. de Boer. P Broek, T. Curfs, F. van Geylswi.ik. A. Gróen, F. Groen, F. Middelkoop, A. v. d. Molen. R v. Petegem, P. Plug, G Quist. D Reijgwart. M Zeegers, B Zomer. G. Zwart. E. Veldwijk Prijzen in guldens: Per 1 kg tarbot 12,88-11,86; grote tong grootmiddel-tong 12,01-11,14; kleinmiddel i tong 12,08-11,30; tong .één 12,68-12,31; tong twee 11,68-10,88. Per 40 kg bot 24- 22; rode poon één 118-85, rode poon twee 59-29; krab 47-36; inktvis 140; muilen 188; 1 steenbolk 57-54. horsmakreel 10-8; tarbot 387-172, gilet 292-88, kabeljauw één 156- 120; kabeljauw twee 140-120; kabeljauw j drie 140-112; kabeljauw vier 128-110; ka- I beljauw vijf 118-56; blanke koolvis drie 88; schol één 114-80; schol twee 112-80: schol drie 106-82, schol vier 6746; wijting drie 98-75; makreel één 41; makreel twee 37-21.60; makréel drie 21.40-19.20; schar 50- 22; schelvis vier 87-83; hammen 294; tongschar 188-76. De besommingen waren: KW 221 I 11.800,-, YK 19 J22Ï700,-. UK 25 450.-. UK 234 ƒ7 000,-. VD 19 10 400.-, VD 20 .1 1 180,-, IJM 154 13.700,-. IJM 18 I 1.980.-, IJM 20 f 26.500,-, IJM 27 1 400.- UK 135 en UK 145 ƒ2.100,- Verder waren er 4 Texelaars met een totaal aan 50.0110 besomming

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 9