Nieuwe trainer Jan Notermans: naar HSV 99 Lucien van Impe na eerste rit Dauphiné Libéré: Etappe-zege Scheuneman in Milkrace 3 Engeland verrast Dat was schrikken aan de Costa Blanca. Feyenoord: 3-1 Italië won van Onderhandelingen over transfer van Mansveld zijn vastgelopen 4JT Anderlecht in bekerfinale De Amro Bank. Voor reischeques, buitenlands geld en reisverzekeringen. I. In achtste finales Franse tenniskampioenschappen 4 F WOENSDAG ll. r I A 19 SPORT sterker moeten worden Jan Notermans: „Jammer dat de komst van de Rep naar AZ niet doorgaat" t I (ADVERTENTIE) Moeizame winst Adriano Panatta Adnano Panatta In de halve finales versloëg Anderlecht de ploeg van Cercle Brugge na verlenging met 3-2 Na negentig minuten was de stand 1-1. De oud-Feyenoordei Peter Ressel zorgde in de 118de minuut voor de beslis sing (Van onze sportredactie) ST. ETIENNE. Joop Zoetemelk was tevreden. Weliswaar speelde hij in het sprlntgevecht om de etappe-overwinning geen hoofdrol, maar de aanwezigheid in de kopgroep onderstreepte wel zijn aspi raties voor deze Dauphiné Libéré. Met uitzondering van Hinault en Merckx, die respectievelijk 20 en 10 seconden bonifi catie aan hun krachtsexplosie op de Cours Fauriel in Saint Etienne overhielden, had niemand van de favorieten hem achter stand kunnen bezorgen. LONDEN (Reuter). Na de successen op clubniveau van Liverpool heeft het Engelse voetbal dinsdag een enigszins on verwachte tik gekregen. Het nationale elf tal verloor op Wembley met 0-1 van Wales. Het was een ontmoeting voor het Brits kampioenschap waarin Wales de leiding heeft genomen Voor 48.000 toeschouwers kwam het enige doelpunt uit een door James benutte strafschop genomen, dat hij in het zuiden van het land bleef wonen. „Dat was een af spraak met de clubleiding en die over eenkomst heb ik met AZ nu ook weer gemaakt. In Sittard heb ik een schoon- heids-annex dameskapsalon. Die wil ik aanhouden, want niemand anders dan ik zelf weet beter, hoe een trainer van de ene op de andere dag op straat kan komen te staan. Daarmee wil ik overi gens niets ten nadele van AZ'67 zeg gen”, voegt Notermans hieraan toe. De overeenkomst met AZ, die Noter mans vanmiddag zal tekenen in Alk maar, geldt slechts voor één jaar. „Op eigen verzoek”, zegt Notermans. „Als het jaar om is, zal ik mijn eisen kunnen stellen, want ik kan alleen maar wer ken in een goed werkklimaat. Als het niet bevalt stap ik op. Zo kan de clublei ding ook reageren”, aldus de Limburg se oefenmeester. Overigens heeft Notermans in het gesprek met manager Hans Kraay ook diens opvattingen over AZ laten weten. „We zijn tot de conclusie gekomen, dat AZ in de breedte zal moeten worden versterkt, in ieder geval met een spits speler. Het is daarom jammer, dat de komst van Johnny Rep van Valencia naar AZ niet doorgaat, maar er zijn natuurlijk nog wel andere plannen”, aldus Notermans, die zich over namen niet wil uitlaten. „Daar is het nog te vroeg voor en trouwens, daarvoor heeft Hans Kraay de eindverantwoording", aldus Notermans in een eerste reactie „In de beklimming van Croix de Cha- bouret werd er door ons gesprint voor de eerste punten in het bergklassement”, al dus Joop Zoetemelk over deze beslissende actie. ,,In gezelschap van Merckx, Theven- et en Van Impe kwam ik op de stijging voorop. In de afdaling naar Saint Etienne slaagden enkele anderen er nog in om bij ons te komen. Van de bijna halve minuut voorsprong, die wij veroverden, moesten op het laatste overigens enkele seconden worden prijsgegeven”. reischeques ook een telefoonnummer mee. Gebeurt er iets met uw reischeques, dan belt u dit nummer en krijgt, u de Amro Teleservice, die onmiddellijk geld overmaakt. Telegrafisch. En Wat uw bagage betreft, als u een Amro reisverzekering neemt, bent u voor een gering bedrag verzekerd tegen verlies en diefstal. En tegen de kosten van ziekte, ongeval en wegens familie omstandigheden naar huis moeten. Dus wie niet van schrikken houdt ti)dens z’n vakantie, die gaat eerst even langs bij de Amro Bank. De vorige recordhouder in de Bundesli ga voor wat betreft transferbedragen is de Belg Roger van Gooi, die vorig seizoen voor een miljoen DM van FC Brugge naar Keulen verhuisde. Feyenoord, dat momenteel in Italië ver blijft, vertrouwt er desondanks op nog komende week tot bindende afspraken met de 33-jarige routinier te komen. Dertien minuten voor tijd scoorde Vrey- sen uit een strafschop tegen. Naast Pulici was Claudio Sala bij Italië de beste speler. De wedstrijd maakte deel uit van de Itali aanse oefencampagne voor het kwalifica tieduel van het toernooi om het wereld kampioenschap tegen Finland, dat over een week in Helsinki wordt gespeeld. Er waren ongeveer 20.000 toeschouwers. Het scoreverioop was: 40ste minuut Ver- cauteren 1-0. 57 Vercammen 1-1; 92 Kle- ton 1-2; 95 Rensenbrink 2-2; 118 Ressel 4- 3 HAMBURG (UPI/DPA). Kevin Kee gan, de 26-jarige spitsspeler van Europa- cuphouder Liverpool, zal het volgend sei zoen voor de Bundesligaclub Hamburger Sport Verein spelen. Manager Peter Krohn van HSV en algemeen secretaris Peter Robinson van Liverpool kwamen dinsdagmiddag telefonisch tot een over eenkomst. LEICESTER (UPI). Bert Scheune man heeft dinsdag een geslaagde poging gedaan de Poolse overmacht in de Milkra- ce te doorbreken. Hij zegevierde in de tweede etappe over 164 kilometer van Kings Lynn naar Leicester in de eind sprint van de voltallige groep. (Van onze sportredactie) GRONINGEN/ZAANSTAD. Jan Notermans wordt de nieuwe veldtra*.- ner van AZ’67. Het bestuur van FC Groningen zal de overgang van Noter mans naar de Noordhollandse eredivi sieclub niet in de weg staan. Dat kwam AZ-manager Hans Kraay gisteroch tend overeen met een bestuursdelega- tie van de noordelijke-eredivisieclub. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM. De onderbandelto- gen tussen Feyenoord en FC Den Haag over de overgang van Aad Mansveld naar De Kuip, zijn vastgelopen op een bedrag van 25.000 gulden. Dat is het verschil tussen de 225.000 gulden, die Feyenoord voor de Haagse libero over beeft en de 250.000 gulden die FC Den Haag verlangt. stond. Voor Nederlandse begrippen stond dat niet zo hoog aangeschreven, maar een aanvullende driejarige cur sus bij de KNVB in Zeist, leverde de in Sittard woonachtige trainer het A-di- ploma op. Opnieuw vertrok Jan Noter mans naar het buitenland, eerst naar Arminia Hannover, later naar Arminia Bielefeld. „Dat werd een korstondig avontuur, want Bielefeld was in de pro blemen terecht gekomen na de omko- pingsaffaire. Ik kreeg te maken met spelers, die alleen maar staakten, om dat de club geen salarissen meer kon uitbetalen. Daarom keerde ik terug naar Nederland.” Daar kwam Noter mans terecht bij Go Ahead Eagles, eerst als hulptrainer onder Hans Kraay, het volgende jaar als eerste man. Daarna maakte hij de overstap naar FC Groningen, waar hij nu één jaar werkzaam is geweest. „Het kan raar gaan in het leven van een voetbaltrainer”, meent Notermans, die zich beroept op een goede verstand houding, ook nu hij weggaat, met het bestuur en de spelers van FC Gronin gen. Toch is er met name in de noorde lijke pers nogal kritisch over het doen en laten van Notermans geschreven, waarbij hem onder meer kwalijk werd Bert Scheuneman: winnaar tweede etappe Milkrace PARIJS (Reuter). De als nummer twee geplaatste titelverdediger Adriano Panat ta heeft zich dinsdag tijdens het tennistoernooi om de open Franse kampioenschappen met grote moeite geplaatst voor de kwartfinales herenenkelspel. De 26-jarige Italiaan had vijf sets nodig om de partij tegen de vier jaar jongere Brit Buster Mottram in zijn voordeel te beslissen. Krohn verklaarde dat het transferbe- drag boven de 1,6 miljoen mark lag, maar weigerde de exacte som te noemen. Dit recordcijfer zou komende vrijdag in Lon den worden bekendgemaakt. Dan zal het contract worden getekend. Panatta begon zwak. Hij moest de eerste twee sets zelfs aan zijn energieke tegenstan der laten: 2-6 4-6. Daarna maakte de Italiaan veel minder vergissingen. Met precies geplaatste lobs bracht Panatta de Brit telkens uit positie. Al snel bleek dat Mottram hier geen antwoord op had. Betrekkelijk eenvoudig snelde Panatta naar winst met achtereen volgens 6-3 6-4 6-4. „Ik had nogal wat last van de nukkige wind,” zei Panatta na afloop. „Daar had mijn zelfvertrouwen onder te leiden. Pas in de derde set ging het weer wat beter”. Naast Panatta bereikten de Argentijn Guillermo Vilas, de Mexicaan Raul Ramirez en de Pool Wojtek Fibak de kwartfinales. Van deze spelers had Fibak net als Panatta vijf sets nodig om de Westduitser Gehring te bedwingen: 6-7 6-4 6-2 3-6 6-3 Raul Ramirez gunde de Zuidafrikaan John Yuill geen set (6-2 6-4 6-3) en Vilas behoefde tegen de oud- Wimbledonkampioen Stan Smith (Vst) slechts vier games af te staan: 6-1, 6-2, 6-1. „Het is allemaal nogal vlug gegaan”, meende Jan Notermans gisteravond. „In nog geen zeven dagen tijd ben ik rond gekomen met AZ. Ergens is het nogal onwezenlijk, want in september besloot ik mijn contract bij FC Gronin gen met één jaar te verlengen. Daar door hoefde ik niet weg, totdat vorige week Hans Kraay een gesprek met mij had, waarbij voor het eerst over een overgang naar AZ werd gesproken.. Daarna is het nogal vlug gegaan”, zo meent de inmiddels 44-jarige Noter mans, die een fikse trainers-carrière achter de rug heeft. Na zijn actieve voetballoopbaan in het „Limburgse”, onder meer bij Fortu na en Sittardia, stapte Notermans naar West-Duitsland om het hoogste Duitse trainersdiploma te behalen dat er be- We zouden even wat gaan drinken bij ’t strandtentje, ik pakte ons boeltje op, is m’nportemonnee zoek, nergens te vinden, spoorloos. Met alles d’r in. Totaal onbegrijpelijk. Kan je je voorstellen hoe we ons voelden?” Nou en of. Daarom raden wij van de Amro Bank altijd aan om alleen buitenlands geld voor de éérste dagen mee te nemen en veilige Amro reischeques voor de rest van uw vakantie! Dat is een rustige gedachte. Want gebeurt daar iets mee, dan heeft u dp Amro Teleservice. Hoe werkt dat? Heel simpel. Bij uw Amro Bank krijgt u tegelijk met uw Volgens Den Haag-manager Fred van Hal heeft Mansveld er echter zelf de hand in of hij al dan niet naar Rotterdam ver huist. Van Hal spreekt in dat verband over een aan Mansveld uitgekeerd bedrag, dat de club bij een tussentijds vertrek Mansveld heeft nog een contract van twee jaar terug verlangt. Mansveld gaat er echter vanuit dat hij dit bedrag heeft getoucheerd als handgeld en weigert er ook maar één cent van terug te betalen. De stand 1. Wales 2-3; 2. Engeland 2-2; 3. Schotland 1-1; 4 N-Ierland 1-0. BRUSSEL (Belga). Anderlecht heeft zich dinsdagavond in Brussel geplaatst voor de finale van het toernooi om de Belgische voetbalbeker Uitslag eerste etappe Orange-Saint Etienne: 1 Hinault 228 km in 6.51.03 (met bonificatie 6.57.43), 2 Merckx (met bonificatie) 6.57.53, 3 Van Impe, 4 Thevenet, 5 Zoetemelk, 6 Martins, 7 Torres, 8 Martin allen zelfde tijd als Hinault, 9 Esclassan 6.58.25, 10 Van Looy, 11 Bossis, 12 Danguillaume, 13 Van de Wiele, 14 Sanders, 15 Legeay, 20 Thaler, 30 Poulidor, 31 Galdos, 32 Dierickx, 38 Agostinho, 40 Laurent, 50 Delisle, 51 Bruyere, allen zelfde tijd als Esclassan, 69 Van den Broucke 7.03.32, 86 Cees Bal 7.08.09. Er zijn nog 87 renners in koers. En ofschoon hij de extra tijdwinst van Merckx niet uit het oog wilde verliezen, keek Joop Zoetemelk voldaan op de etap pe terug. „Het grote gevecht zal echter vrijwel zeker tijdens het weekeinde plaats vinden. Dan worden immers twee zware bergetappes gereden”. Dinsdag, in de laatste veertig kilometer van de rit Orange-Saint Etienne, moest overigens ook worden geklommen. Of iedereen zich volledig op dit werk concen treerde of dat men de hitte van de dag gezamenlijk in een groot peloton wilde trotseren werd niet duidelijk. Feit was echter wel dat de karavaan in de eerste uren meer op een groep toeristen dan op een duur veld beroepsrenners leek. De ravitaillering in Chabiuil (104 kilometer) werd met ruim drie kwartier vertraging bereikt en in Tournon (138 kilometer) moest het geduld van de kijkers nog 15 minuten langer op de proef gesteld worden. Dat veranderde toen de meute de Col du Fayet bereikte. Opeens was het gedaan met de zalige rust. Zoetemelk, Van Impe, Merckx en Thevenet verloren elkaar in deze fase geen moment uit het oog. Zij gaven de wedstrijd meteen een ander ge zicht. Hun activiteit werd de leider van het klassement, Jean-Luc van den Broucke, noodlottig. De jonge Belg zag geen andere uitweg meer dan de „achterdeur”. Met andere woorden: hij werd uit de wielen gereden alsof hij een beginneling was en niet de coureur die het geelblauwe eretri- cot om de schouders droeg. „Niemand hielp mij”, verzuchtte Van den Broucke naderhand. Hulp zou trouwens met gebaat hebben. Allereerst erkende de onttroonde leider „dat de benen niet meer wilden” en ander zijds woedde op het moment dat hij terug viel een veel belangrijker gevecht. Hierbij was Bernard Thevenet betrokken en Peu- geot-chef d’équipe Maurice Demuer had daarom geen belangstelling meer voor zijn Belgische pupil. Scheuneman bleef oud-wereldkampioen Ryszard Szurkovski een banddikte voor. De Pool, die de eerste etappe had gewon nen, behield de leiding in het algemeen klassement. De verschillen zijn overigens nog zeer gering. Bert Scheuneman, die als vijfde staat geklasseerd, heeft een achter stand van drie seconden. De Italiaan Claudio Bortolotto heeft dinsdag de eerste zware etappe van de Ronde van Italië gewonnen. Na een rit van 198 kilometer, die van Salsomaggiore via een aantal beklimmingen in de Appenij- nen naar Santa Margherita voerde, won hij de sprint voor zijn landgenoten Paolini en Francioni. Bortolotto’s teamgenoot Francesco Moser voerde in dezelfde etap pe het peloton aan dat een achterstand van iets meer dan een minuut had. Moser, die vierde werd, behield de leiding in het alge meen klassement. Hij heeft een voor sprong van 55 seconden op de Belg Michel Pollentier, een van de weinige niet-Italia- nen in het deelnemersveld. De etappe werd gekenmerkt door twee pittige be klimmingen, die werden gewonnen door de Spanjaard Faustino Fernandez Ovies na een indrukwekkende solo. Woensdag kunnen de renners uitrusten voordat ze donderdag voor de twaalfde etappe de Dolomieten ingaan. Algemeen klassement: 1 Hinault 7.04.02, 2 op 20 sec. Merckx, 3 op 30 sec. Thevenet, 4 op 40 sec. Zoetemelk, 5 Martin z.t., 6 op 44 sec. Van Impe, 7 op 45 sec. Torres, 8 op 46 sec. Danguillaume, 9 op 51 sec. Martins, 10 op 53 sec. Van Looy, 11 op 56 sec. Dierickx, 12 Rouxel, 13 Delisle, 14 Bruyere allen z.t., 15 op 57 sec. Agostinho, 85 Cees Bal. VERONA (SID). Feyenoord beeft dinsdagavond in Verona een testwed- strijd tegen het Italiaanse voetbalelftal met 1-3 verloren. Alle doelpunten vielen in de tweede helft. Paolini Pullei zorgde voor een hattrick met treffers in de 52ste, 61ste en 70ste minuut. „AZ zal in de breedte op zijn benoeming tot veldtrainer per 1 juli bij AZ’67. AZ’67 en FC Groningen zijn overeen gekomen om binnen een half jaar een vriendschappelijke wedstrijd in Gro ningen te spelen. PIET TEELING „Zoetemelk sterk De beklimming van de 1160 meter hoge Croix de Chabouret zorgde overigens niet alleen voor een breuk in het peloton. Op deze berg van de tweede categorie werd ook het een en ander duidelijk over de vorm van sommige vedetten. Lucien van Impe: „Ik vond dat Merckx goed voor de dag kwam en Joop Zoetemelk maakte eveneens een sterke indruk op mij. Hinault daarentegen weigerde aanvankelijk kop- werk te verrichten. Pas toen we enkele kilometers aan de ontspanning bezig wa ren, veranderde hij van gedachten. In de sprint verraste hij iedereen. Hij demar reerde vanuit laatste positie naast ons weg".

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 19