Medea Houtf estival Fons Jansen Mark Lubotsky «Orgelconcerten UIT. 1 o II O I I agenda van amsterdam «w» 11 THEATER MUZIEK ALLERHANDE I I O ifll 3 1Y wijzen 11 19 7 7 JUNI DONDERDAG 2 10 Muziek en toneel I >m Tentoonstellingen Lr .?25 T ,A Bioscopen (A ng (■ÜBB ..1 1T.OV, 21.45 Nog tot en met vrijdag 11 juni is een ere-tentoonstelling van werken van de 80 jaat visionaire trant heeft gemaakt. Open van 14-17 uur, dagelijks ook op zondag, maar op jm Het Nederlands Kamerorkest concerteert dinsdagavond in het Haarlems Concertge bouw onder leiding van de Engelse dirigent Christopher Adey en met Mark lubotsky als solist. J.00 tot fcpraak. Fons Jansen komt met zijn nieuwe pro gramma, „5” geheten, voor vier voorstel lingen naar Haarlem. Amateurtoneel. Onder regie'van John Kraay speelt Rederijkerskamer Alberdingk Thijm „Soubrette”, een blijspel in drie bedrijven van de hand van dirigent Roelof van Driesten. Het eerste concert, dat met hulp van de Wijkraad Zuiderhout tot stand is gekomen, heeft volgende week woensdagavond (20.15 uur) plaats in de Recreatiezaal van het Verpleegtehuis Zuiderhout aan de Beelslaan. Als soliste treedt de jonge hoorniste Louise Schepel op, die momenteel studeert bij Adriaan van Woudenberg aan het Sweelinck Conservatorium in Amsterdam. Zij zal het Derde Hoorncöncert van Mozart uitvoeren. Basiliek St. Bavo. De Finse organist Matti Vainio bespeelt zaterdagmiddag (15 uur) het Adema-orgel in de RK Kathedrale Basiliek St. Bavo aan de Leidsevaart te Haarlem. Hij studeerde onder meer aan de Sibelius Academie in Helsinki en de Liszt Academie in Hongarije. Hij is als organist en koordirigent werkzaam in Jyvaskyla in Finland. Naast werken van Bach en Weekend. Maandagavond (20.15 uur) opnieuw amateurtoneel in de Stadsschouwburg. Dan voert de Haarlemse Toneel Club een blijspel in drie bedrijven van Noel Coward op. Weekend is de „Hollandse” titel voor „Hay-Fever”. Bets Ranucci-Beckman vertaalde Coward’s stuk. Wim Paauw voert de regie. Jacques Deval, in de Haarlemse Stadsschouwburg. Maandagavond zal blijken of de komische plot - huwelijksverwikkelingen met de nodige misverstanden - nog altijd even succesvol is. Aanvang 20.15 uur. Franck speelt hij ook een compositie van zijn landgenoot Pekka Kostiainen. Toegang en programma is gratis. Na afloop van het concert bestaat de mogelijkheid om de speeltafel te bezichtigen. Gemeentelijke orgelconcerten. In het kader van de Gemeentelijke orgelconcerten bespeelt de Westduitse organist Hans George Bosshammer volgende week dinsdagavond (20 uur) het orgel van de Grote of St. Bavokerk te Haarlem. Zijn programma vermeldt werken van Bach, Mozart, Mendelssohn, Liszt, Reger en H. G. Bosshammer (Improvisation iiber ein zu gegebendes Thema). Albert de Klerk, stadsorganist, speelt volgende week donderdagmiddag (15 uur) in de Grote of St. Bavokerk composities van Bruhns, Bach, Walond, Homilius, Kittel en Bruckner. Met Knikkende Knieën. Onder regie van Jan van Zon speelt de toneelvereniging van de Burgemeester Fuhropschool, MMK (Met Knikkende Knieën) geheten, „Voorschrift van de Dokter”, een blijspel in drie delen van Kurtz Gordon. In zaal De Linge, Lingestraat 1, in Haarlem-Noord. Aanvang 20.15 uur. Leerlingen uitvoering. In het Coornhert Lyceum, Chrysantemumlaan 18. Haarlem heeft vrijdagavond (20 uur) een leerlingenuitvoering van balletschool Cisca Vrint plaats. Zei o. in zero, Bakenessergracht 8-10, Haarlem, doet John Eylers vanavond verslag (20.30 uur) van een reis door India en Nepal. Dia’s visualiseren zijn betoog. Dinsdagavond (20.30 uur) houdt Willem van Bart (medewerker van de Stichting Pandorra die zich bezighoudt met het bestrijden van vooroordelen jegens (ex-) psychiatrische patiënten) een lezing met als thema: „Eenmaal gek is altijd gek, of niet soms?” In het theehuis van Zero maken fluittist Wally Shorts en gitarist Chama vrijdagavond vanaf negen uur muziek Entree gratis. ge 1, 3, 26. A. d 5, 61. 40. P. 14, 43. D o J. de ik om i 12.01 17, 19, Comb. 31. S. 3. v.d. Heere- Comb. C. v. Engelmunduskerk. Joop Huizinga geef morgenavond 3 juni (20.15 uur) weer een concert op het Flentrop-orgel in de eeuwenoude Engelmunduskerk in Velsen-Zuid. Het onder zijn leiding staande Engelmunduskoor verleent aan dit concert medewerking en zal onder meer composities van Bach, Handel, Schubert, Bruckner, Distler en Rathbone zingen. Joop Huizinga speelt zelf werken van Scheidemann, Zipoli, Bach, Brahms. Dubois en De Klerk. Koororganist is Syb Brink. Toegang gratis. Oudestijl. In Sherry Bodega De Gravin Gravinnesteeg 9, Haarlem, weer de gebruikelijke dixieland en oudestijlmuziek. Vrijdagavond (22 uur) speelt de Revival Jassband. zaterdagavond de Midgetown Jazzband (22 uur) en dinsdagavond de Pink Elephants (21.30 uur). Zondagmiddag kan men gratis naar binnen om de eerste presentatie van de Snob Jippers (17 uur) bij te wonen. Dit ensemble is samengestek uit oude vakrotten en werkt onder leiding van Chris Garf aan een goede presentatie en programmering. Jubileum. Het kinderkoor „De Meerzangertjes” uit Hoofddorp bestaat 2f jaar. Dit heugelijke feit wordt zaterdagavond (20 uur) gevierd met een feestprogramma in de Aula van de Technische School aan de Hoofdweg te Hoofddorp. Voor de pauze zullen de koorleden diverse liedjes ten gehore brengen, daarna wordt de kinderoperette „Prinses Rozelijn” opgevoerd. Dirigent is de heer B. van Noord; mevrouw T. van Drie regisseert. Na afloop zal er gelegenheid zijn om het bestuur te feliciteren. Kamermuziekavond. Zondagavond (20.15 uur) heeft de laatste kamermuziekavond van Stichting Jeugd en Muziek Haarlem (Gasthuisvest 47) plaats in de Muziekzaal. De toegang is gratis. Het programma vermeldt werken van Von Weber, Bozza, Chwartz, Schumann, Brahms, Beethoven en Martinu. Op het eerste van vierwtjkconcerten die het Noordhollands Philharmonisch Or kest in juni geeft treedt de jonge hoomis- te Louise Schepel op als soliste in het concert dat woensdagavond in de Recrea tiezaal van het Verpleegtehuis Zuider hout wordt gegeven Annet Nieuwenhuizen speel’ vrijdag-en zaterdagavond de rol van Medea in de Haarlem se Stadsschouwburg DAC. De symfonische rock van Emerson, Lake Palmer wordt vrijdagavond vanaf 8 uur nader uit de i doeken gedaan in jongerencentrum DAC, Ripperdastraat 13a. Haarlem Twee films over ELP worden vertoond s eerlijk <en welk ipaalt de Zegt de ing in de 1 dat een sn is ont- jkheden. erfektie. >ort B V. Imuiden. Rijksmuseum (Stadhouderskade): T.e.m. 3 juli „Borobudur - kunst en religie in het oude Java”. Geopend dagelijks 10-17 uur, zon- en feestdagen 13-17 uur. Stedelijk Museum (Paulus Potterstr.) T e m. 12 juni tekeningen, prenten en foto’s van Claes Oldenburg. Geopend dagelijks 9.30-17 uur, zon en feestdagen 13-17 uur Tropenmuseum (Linnaeusstr.): Teun. 30 aug „Grenzeloos Werkloos”. Tentoonstelling over de werkgelegenheid in de Derde Wereld Ge opgend dagelijks 10-17 uur, zon-en feestdagen 13-17 uur Concertgebouw (Van Baerlestr. tel. 718345): donderdag 2 juni, gr. zaal 20.15 uur.- Concertdi- rectie Dr. G. de Koos Co./Holland Festival, II Complesso Barocco, o.l.v. Alan Curtis met me dewerking van-. Jill Gomez, sopraan, Kachel Yakar, sopraan, Rita Dams, mezzosopraan, James Bowman, contratenor, René Jacobs, contratenor, Ulrik Cold, bas, Max van Eg- mond, bas-bariton, Alan Curtis, klavecimbel, Michael Eagan, chitarrone, Wouter Moller, vio loncel. Werken van Handel en Admeto. Vrijdag 3 juni, kl. zaal, 20.15 uur: Holland Festival, Gisela May m.m.v. instrumentaal ensemble, liederen op teksten van Brecht, Kastner en Tucholsky. Zaterdag 4 jum, gr. zaal 20.15 uur Org. T.T. Boer, Julio Iglesias, kl. zaal, 20.15 uur: Holland Festival, The King's Singers, En gelse en Spaanse madrigalen. Werken van Be rio, Janaceke.a. Zondag5 juni, Spiegelzaal, 11- 13 uur. Nederlandse Omroepstichting, „Für Elise”. Maandag 6 juni, kl. zaal, 20.15 uur Holland Festival, Swingle II. Werken van De bussy, Britten en Berio. Woensdag 8 juni, gr zaal, 12.30 uur; Holland Festival/Het Concert gebouw NV. Lunchconcert. Jeugdorkest Jong Excelsior Loenen fanfare „Oud Over”. Dir. Arie van Beek, Bernard van Beurden, Dries Harshagen, Jan Zwagerman, m.m.v. Lucia Kerstens, sopraan en Tabe Bas, bas. Slagwerk ensemble van het Rotterdams Conservatori um, gr. zaal, 20.15 uur: Holland Festival. Colle gium Vocale Gent, Musica Antiqua en solisten o.l.v. Philippe Herreweghe. Werken van Monte verdi. Kl. zaal, 20.15 uur: Holland Festival, m.m.v. Gundula Janowitz, sopraan en Irwin Gage, piano. Werken van Listz en Strauss. Stadsschouwburg (Leidseplein, tel. 242311): Hol land Festival. Donderdag 2 juni, 20.15 uur Jennifer Muller and The Works. Vrijdag 3 juni, 20.15 uur „Measure for Measure”. Zaterdag 4 juni, 20.15 uur The Devil is an Ass. Zondag 5 juni, 20.15 uur Jennifer Muller and The Works Dinsdag 7 juni, 20.15 uur II Tabarro/Gianni Schicchi. Woensdag 8 juni, 20.15 uur Carolyn Carlson. Donderdag 8 juni, 20.15 uur II Tabor- ro/Gianni Schicchi. Nieuwe de la Mar Theater (Marnixstr., tel 233462): T.e.m. 18 juni (beh. zo. en ma.): 20.15 uur: „Hou jij nou van mij of ik van jou?”, blijspel met Luc Lutz en Simone Rooskens. Theater De Engelenbak (Nes, tel. 232904): dins dag 7 juni, 20.30 uur: Open Bak. Wekelijks minifestival van allerlei theater. Pres. Ben van Noort. Klein Bellevue (Leidsekade, tel. 247248): T.e.m. 5 jum, 20.30 uur- „Lijmen”, van Willem Els schot met Guido Lauwaert. Shaffy Theater (Keizersgracht 324, tel. 231311): Dag. 20.30 uur; (beh. zondag en maandag): Toneelgroep Baal met „Het Koninkrijk”. werd het fluitkwintet Arguros (het Griekse woord voor zilver) opgericht. Het bestaat uit José Dillo, Maartje Marsman, Ank Mulder, Harrie Starreveld en Dieks Visser. De leden van het kwintet maken gebruik van de piccolo, fluit, altfluit en basfluit in diverse combinaties. Zaterdagavond (20.15 uur) zal hun programma werken uit verschillende stijlperioden vermelden; composites van Bach, Haydn, Reicha, Bozza en Lorenzo, maar ook werken van Nederlandse componisten als Jan de Boer, Walter Hekster en Gert Muts. Teylers Museum. Zondagmiddag (15 uur) speelt het vioolduo Bouw Lemkes en Jeanne Vos de Sonate in A grote terts van Jean Marie Leclair, Sonata for two violins van Alan Ridout, het Duo in G grote terts van Luigi Bocherini en Inleiding, Variaties en Finale voor twee violen van Henk Badings in het Teylers Museum aan het Spaarne in Haarlem. Kooruitvoering. Het koor „Doulce Mémoirë” onder leiding van Koen Vermey, zal zaterdagavond (20 uur) een concert geven in de Haarlemse Waalse Kerk aan het Begijnhof. Organist en clavecinist Kees Rosenhart zal aan deze uitvoering zijn medewerking verlenen. De composities geven een goed beeld van de verschillende muzikale stromingen die de zestiende en het begin van de zeventiende eeuw kenmerken. Zo wordt aan de hand van werken van Willaert, Sweelinck en Schuyt aangetoond hoe de zogenaamde Nederlandse School haar invloed in de Italiaanse muziek deed gelden en omgekeerd. Toonschildering en programmatisch gebruik van de chromatiek en dissonanten in Italiaanse madrigalen, onder meer in die van Gesualdo da Venoza, komen vervolgens aan bod. Verder komt muziek van een aantal Engelsen voor op het programma: Morley, Tomkins, Tallis en Purcell. Kees Rosenhart neemt daarna nog klavierwerken uit de Italiaanse vroegbarok voor zijn rekening. Orgelconcert. Herman van Vliet, geboren in 1941, studeerde bij L. E. Kooistra en Wim van der Panne voordat hij naar het Utrechts Conservatorium ging, waar Stoffel van Vliegen en Cor Kee zijn leraren waren. Hij heeft daarna enkele cursussen interpretatie bij Feike Asma gevolgd. Zijn naam krijgt middels talloze concerten en radiouitzendingen een steeds bredere bekendheid. Herman van'Vliet bespeelt zaterdagavond (20 uur) het beroemde Müller-orgel van de Grote of St. Bavokerk te Haarlem. Zijn programma omvat werken uit de Romantiek: de Zesde Symphonie van Widor, een koraalf antasie van Reger en de Fantasie-sonate Jesu meine Freude van Bastiaans. Open Podiumavond. De laatste Open Podiumavond in het lopende seizoen heeft maandagavond (20.15 uur) plaats in het Haarlemse Concertgebouw. Voor de pauze speelt het Haarlems Amateur Symfonie Orkest onder leiding van Henri ter Voort de Ouverture Egmont van Beethoven. Het HASO dat de slogan „Het zelf musiceren, hoe onvolkomen ook, geeft zeker zoveel voldoening als het beluisteren naar perfect uitgevoerde muziek” in haar vaandel voert, bestaat dit jaar 45 jaar. Het Schoolorkest van de Muziekschool Castricum speelt daarna onder leiding van Cees Brugman composities van Delibes, Stamitz en Badings. Na de pauze voert het Orkest van de vrije school(Rudolf Steiner” onder directie van Elja Timmermans Moéd -dochter van de bekende organist Geert Jurjen Moed - het eerste deel van het Tweede Pianoconcert van Mozart uit en vertolkt het Symfonie Orkest van Jeugd en Muziek, afdeling Hilversum, het Ballet nr. 2 uit Rosamunde van Schubert. Wijkconcert. In samenwerking met de gemeente Haarlem heeft het Noordhollands Philharmonisch Orkest vier wijkconcerten georganiseerd in de maand juni. Op alle concerten worden de Holberg Suite van Grieg en de Symfonie nr, 102 van Haydn uitgevoerd en staat het in kleine bezetting musicerende orkest onder leiding van de jonge Nederlandse twee uur lange show van de Salt Lake Mime Troupe en zigeunermuziek. Ook zondags bevat het programma weer veel dans, muziek en theater, ’s Middags verzorgt de Haarlemse Muziekschool een lunchconcert, danst het Amsterdamse volksdansgezelschap Tsa-ier, en verzorgen fools gedurende een groot deel van de middag voor aantrekkelijke activiteiten in de theatertent, die op het vlooienveld zal worden opgesteld, ’s Avonds wederom een foolsprogramma, dat afkomstig is uit het Amsterdamse Festival of Fools. Fons Jansen. Cabaratier Fons Jansen heeft zijn nieuwe programma „5” gedoopt. Houtfestival. Vrijdag 3, Zaterdag 4 en zondag 5 juni zullen duizenden Haarlemmers te vinden zijn op het „vlooienveld” in de Haarlemmerhout, waar zich een groots opgezet festival zal voltrekken ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van de gemeentelijke dienst voor de Hout en plantsoenen. Het Frans Hals Museum, de Toneelschuur, de stichting SBK, de Haarlemse Muziekschool en vele andere organisaties bieden gedurende deze drie, hopelijke zomerse, dagen de Haarlemse bevolking een festival vol afwisseling aan, waarin typisch Haarlemse attracties als het Noordhollands Philharmonisch Orkest, Duo Triplex, het Harmonie Orkest Haarlem en andere natuurlijk niet zullen ontbreken. Het programma vermeldt voor vrijdag een concert door het NPO, dat tussen kwart over acht en kwart voor negen 's avonds werken van Verdi, Brahms, Van Anrooy (Piet Hein Rhapsody), Tschaikovsky en Von Suppé (ouverture Dichter und Bauer) ten gehoren zal brengen. Later op de avond speelt het Onafhankelijk Toneel „Wachten op Godot”, verzorgen fools een clownsprogramma, toont de blazersgroep van de Haarlemse Muziekschool zijn kunnen en verzorgt Perspekt een openluchtbioscoop. Zaterdagmiddag opnieuw veel muziek; onder meer van de strijkersgroep van de Haarlemse muziekschool, drie draaiorgels, de accordeongroep van de muziekschool, het dameskoor Zigea, het Harmonie orkest Haarlem van Jeugd en Muziek. Daarnaast een clownsprogramma van de Argentijnse groep Fools Legrand Reveur en poppentheater van Marijke Kotz en Rien Baardmans, ’s Avonds een Mark Lubotsky. In 1931 werd Mark Lubotsky geboren in Leningrad, madr als zevenjarige ging hij naar Moskou om eerst aan de Centrale Muziekschool en later aan het Moskous Conservatorium te studeren. Zijn leraren waren daar Abraham Jampolsky en David Oistrach. Nog voor hij zijn vioolstudie voltooid had, won Mark Lubotsky het Wereldjeugdfestival in Berlijn (1951), het Mozart Concours in Salzburg (1956) en het Tschaikovsky Concours in Moskou (1958). Daarna speelde hij in alle West- en Oosteuropese landen en maakte hij plaatopnamen met de belangrijkste Russische orkesten (Staatssymphonie Orkest, Moskous Philharmonisch Orkest). Eerst alleen, later samen met pianiste Ljuba Edlina met wie hij sinds 1956 een duo vórmt. Het duo heeft alle sonaten van Mozart, Beethoven en Brahms op het programma Mark Lubotsky is daarnaast ook bekend als vertolker van moderne werken (onder anderen van Britten en Schnittke). Sinds 1976 doceert hij aan de Conservatoria van Amsterdam en Rotterdam. Hij zal dinsdagavond (20.15 uur) in het Haarlems Concertgebouw samen met het Nederlands Kamerorkest, dat voor deze bijzondere gelegenheid onder leiding staat van de Engelse dirigent Christopher Adey, twee werken van Mozart voor de pauze ten gehore brengen. Het zijn de Cassation in G opus 63 en het Vioolconcert in A (KV 219). Na de pauze volgen dan nog de Sinfonia opus 8 nr. 3 van Johann Christian Bach en Variaties op een thema van Franck Bridge van Britten. 90-Jarig bestaan. Ter gelegenheid van het 90-jarig bestaan van de Koninklijke Bond van Zang- en Oratoriumverenigingen in Nederland wordt zaterdagmiddag (14.45 uur) een jubileumconcert gegeven in het Haarlemse Concertgebouw. Medewerking verlenen onder meer het koor Johannes D. Verhuist uit Krommenie, Sappho uit Hoorn, Cantate Corde uit Raamsdonkveer, het Weerter Mannenkoor, the Trumpets of the Lord uit Hoofddorp en het Haarlems Operakoor „Bep Ogterop”. Toegang is vrij. Slotconcert. Een jong fluitensemble sluit het concertseizoen van concertzaal Kadens aan de Smedestraat 31 te Haarlem af. Het is een concert in de Zolderconcertserie. In september 1975 Hierin verschuift hij sterker dan in zijn vorige programma, Kwartetten genaamd, alle vroegere vastomlijnde thema’s. De inhoud van zijn shows is altijd even veelzijdig, laat nu meer dan ooit tevoren ruimte voor allerlei emotionele zaken, die Fons Jansen na aan het hart liggen en die hij met een licht-bijtende humor kan relativeren. Nostalgie speelt in „5” een belangrijke rol. Zijn vaste begeleider Frans Oudhoff ook; hij verzorgt een muzikaal intermezzo. Fons Jansen is vanaf dinsdag 7 tot en met vrijdag 10 juni in de Haarlemse Stadsschouwburg te zien. Aanvang 20.15 uur. Publiekstheater. Onder regie van Ton Lutz en in een decor van Nicolaas Wijnberg voert het Publiekstheater vrijdag- en zaterdagavond een moderne bewerking van het aloude Griekse drama „Medea” op in de Haarlemse Stadsschouwburg (20.15 uur). Euripides, de auteur van het verhaal beschrijft de verwijdering van Medea - een paranormaal begaafde vrouw - en haar echtgenoot Jason, die een hoge positie zozeer ambieert dat hij verliefd wordt op een rijke, invloedrijke vrouw. Medea wreekt zich op een verstrekkende manier. Perspekt. Vanavond (20.15 uur) voert Technische Theatergroep Perspekt voor de laatste maal „Met moer en vork” op, gebaseerd op verhalen van Tsjechov en Busch. Goede cultuur behoeft geen krans zegt Perspect, het js de laatste mogelijkheid om dit prachtige staaltje van theatertechnisch vernuft en mimespel te zien.. Expositie. Tot dinsdag 21 juni is in de tentoonstellingsruimte van het Heemsteeds raadhuis werk te zien van Helen Frances. Zij exposeert schilderijen, tekeningen en een wandkleed in realistische stijl met een sterke sfeerbepaling. De expositie is op werkdagen gedurende de ochtenduren opengesteld. Kunstmarkt. Komende zaterdag wordt op het zogenoemde Vlooienveld aan de Paviljoenslaan in Haarlem weer de jaarlijkse Kunstmarkt gehouden, dit maal als onderdeel van het Houtfestival. De baten komen ten goede aan instellingen die zich inzetten voor het geestelijk misdeelde kind. Harry Prenen, bekend Haarlem-kenner en zelf ook tekenaar, zal de markt om 10.30 uur in de theatertent openen. Verschillende kunstenaars zijn ook dit keer weer present om hun werk, al dan niet gesigneerd, te verkopen. Boekenmarkt. Wij maken onze lezers nog eens attent op de boekenmarkt die tot en met zaterdag in de Grote Kerk in Haarlem wordt gehouden en waar ruim 70 deelnemers boeken en alles wat daar nauw mee samenhangt presenteren. De markt is vrijdag van 10-20.30 uur geopend, daags later van 10-16 uur. Bovendien heeft er vrijdagavond in restaurant De Wintertuin op de Grote Markt vanaf 21 uur een gezellig samenzijn plaats voor alle medewerkers van de markt en andere belangstellenden. Dit „zomerboekenfeest” wordt opgeluisterd door het Haarlemse jazzorkest The Mixers. De entree is gratis Ei jlders. In Galerie van Bob Kion, Verlengde Haltestraat in Zandvoort, opent Beb Roozen komende zaterdagmiddag om 17 uur een tentoonstelling van nieuw werk van Jans J Deuss. De expositie die tot 3 maandag gesloten. juli voortduurt, is met uitzondering van dinsdag, elke dag tussen 10-18 uur. Hans Deuss, een jonge Amsterdamse landschapsschilder, toont in zijn werk een grote fantasie. Zijn stijl gaat in de richting van het magisch-realisme. Carla Muller. Ten huize van de familie Bredius, Aerdenhoutseduinweg 13 in Aerdenhout, is tot en met zondag 12 juni een tentoonstelling te zien van aquarellen van Carla Muller uit Den Haag. Dagelijks geopend van 10-30-12 uur en van 15-17 uur. De vernissage heeft vrijdagavond 3 juni om 17 uur in de tuinzaal van de woning plaats. HJC. In de Haarlemse Jazz Club kan de., rechtgeaarde jazzfan vanavond (20.30 uur) terecht voor een speciaal filmprogramma, waarvan hij of zij zelf de samenstelling kan beïnvloeden. De Jazzclub is gehuisvest aan het Groot Heiligland 37, Haarlem Alhambra I (Weteringschans 134, 233192): „Ca daver! Eccelenti”, toeg. 18 j. Dag. 14, 19 en 21.30 uur, zo. 13.30, 16, 19, 21.30 uur. Alhambra 2: „Het debuut”, toeg. 18 j. Dag 14.30, 1915, 21.45 uur, zo. 13.45, 16.15, 19.15 en 21.45 uur. Bellevue Cinerama (Marnixstr. 400, 234876). „All this and world war II”, toeg. 14 j. Dag. 14.15, 19 en 21.30 uur, zo. 13.15,15.45,19 en 21.30 uur. Calypso (Marnixstr. 402, 66227): „Car wash”, toeg. 14 j. Dag. 14.30, 19.15, en 21.45 uur, zo. 13.30, 16, 19.15 en 21.45 uur. Calypso Club: „The last tycoon”, toeg. 14 j. Dag. 14.15, 19 en 21.30 uur, zo. 13.15,15.45,19 en 21.30 uur, vr. en za.nacht 00.15 uur. Centraal (Nieuwendijk 67, 248933): „Deep throat”, toeg. 18 j. Dag. 11.15, 12.30, 13.45, 15, 16.15, 17.30, 18.45, 20 en 21.15 uur Zo. vanaf 12.30 uur. Cineac Damrak I (Damrak 63, tel. 245648). „Do- delijkei’ dan karate”, toeg. 18 j. Dag. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Cineac Damrak 2: „Bonnie and Clyde”, toeg. 18 j. Dag. 18.45 en 21.15 uur, do., vr., ma. en di ook 13.15 en 15.30 uur. Cineac (Reg. Breestr. 31, 243639): „The thomas crown affair”, toeg. 14 j. Dag. 19 en 21.30 uur. Cinema Int. (Aug. Allbéplein 4, 151243): „Once upon a time in the West”, toeg. 14 j. Dag. 20 uur, za. en zo. 14 uur. Cinétol (Tolstr. 160, 722291): „De vrouw in het Götakanaal”, toeg. 18 j. Dag. 20 en 22 uur. „Giacomo casanova veneziano”, toeg. 18 j. Dag. 19.30, 21.45 en 24 uur. City I (Leidseplein, 234579): „De vrouw die twee keer leefde”, toeg. 18 j. Dag. 14.30, 19.15 en 21.45 uur, zo. 13.45, 16.15, 19.15 en 21.45 uur. City 2: „The little girl who lives downs the lane”, toeg. 18 j. Dag 13.30, 19.30 en 22 uur, zo. 14, 16.30, 19.30 en 22 uur. City 3: „Jour de fete”, toeg. a.l. Dag 14.15, 18.45 en 21.15 uur, zo. 13.15, 15.45, 18.45 en 21.15 uur City 4: „Blindgangers", toeg. 14 j. Dag. 15, 18.30 en 21 uur, zo. 13, 15.30, 18.30 en 21 uur Corso (Kalverstr. 122, 234561): „Cannonbal”, toeg. 14 j. Dag. 14.30, 19 en 21.30 uur, za. en zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Desmet (Plantage Middenlaan 4A, 226551): „The Wild Bunch”, toeg. 14 j. Dag. 19 en 21.45 uur. Du Midi (Apollolaan, 723653): „Alarm op 12000 m hoogte”, toeg. 14 j. Dag. 14, 19 en 21.30 uur- Hora (Amstelstr. 24, 230469): „Merlijn de tove naar”, toeg. a.l. Do., vr., ma., di., 14 en 19 uur, za. 10.30, 13.45, 16 en 19.30 uur, zo en wo. 13.30, 15.45 en 19 uur. Kriterion (Roetersstr. 34, 231708): ,,’n Gelukkige scheiding", toeg. 18 j. Dag. 14, 19.45 en 22 uur, do. vervalt le avondvoorst., vr en za.nacht 00.30 uur Leidsplein Theater (Leidseplein, 235909): „The seven-per-cent solution”, toeg. 14 j. Dag. 14.30, 19.30 en 22 uur, zo. 13.30, 15.45, 19.30 en 22 uur Noggerath (Reg. Breestr. 34, 230655): „Rocky", toeg. 14 j. Dag 14.30, 19 en 21.30 uur, za. en zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Parisien (Nieuwendijk 69, 248933). „Hitsige vrouwtjes”, toeg. 18 j. Dag. 11.30, 13.30, 15.30, 17.30, 19.30 en 21.30 uur, zo. vanaf 13.30 uur- Rembrandtplein Theater (Rembrandtplein, 223542): „De langste brug”, toeg. 18 j. Dag. 14.15, 19 en 21.30 uur, zo. 13.30, 16, 19 en 21 30 uur Rialto (Ceintuurbaan 338, 723488): „De rech ter- en de linkerhand van de Duivel”, toeg. 14 j. Dag. 19 en 21.30 uur, za. en wo. 14 uur, zo. 13 en 15.15 uur. Rivoli (Ceintuurbaan 338, 723488): „Mash', toeg. 18 j. Dag. 19.30 en 22 uur. Roxy (Kalverstraat 224, 232809): „Tentacles”, toeg. 14 j. Dag. 14.30, 19 en 21.30 uur, za. enzo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Studio K (Roetersstr. 34, 231708): „Loflied op de zonde”, toeg. 18 j. Dag. 14.30, 20 en 22.15 uur The Movies (Haarlemmerdijk 161, 245790): „Sa tansbraten”, toeg. 18 j. Dag. 19.45 en 22 uur. „Faraldo’s Les Fleurs du miel”, toeg. 18 j. Dag. 19.45 en 22 uur Tuschinski I (Reg. Breestr, 26, 62633): „Tedonu no principle”, toeg. 18 j. Dag. 14.30, 19 en 21.30 uur, za. en zo 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Tuschinski 2: „A star is born”, toeg. 14 j. Dag 14.30, 19 en 21.30 uur, za. en zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur Tuschinski 3: „Het debuut toeg 18 j. Dag 14.30, 19 en 21 30 uur. za en zo 13.30, 16, 19 en 21.30 uur Tuschinski 4: „Network”, toeg 14 j Dag 14.30, 19 en 21.30 uur, za en zo. 13.30, 16, 19 en 21 30 uur Tuschinski 5: „Carrie”, toeg. 18 j. Dag. 14.30, 19 en21 30uur,za enzo 13.30,16,19en21.30uur De Vitkijk (Prinsengracht 452 237460) „Cria cuervos' toeg 18 j Dag 19 en 21 30 uui,zo 13, 15.30, 19 en 21 30 uur. vr en za.nacht 24.00 uur oude schilder Hugo Landheer in het gemeentehuis van Bloemendaal te zien. Dit doek, „Boerderijtjes” is een van de vele olieverfschilderingen die Landheer in een half- 4 A jg. 8

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 11